Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest pt sty 18, 2019 11:21 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

Rozwojówka
Awatar użytkownika

Gruchnęła nam ostatnio nie lada wiadomość, która zaczyna wstrząsać wrestlingowym światkiem.

Prawdopodobnie w najbliższych miesiącach powstanie nam nowa federacja, pod nazwą

All Elite Wrestling

Obrazek

Wszystkie nazwy i znaki towarowe zostały już oficjalnie zarejestrowane.

Kto ma za tym stać i dlaczego właśnie ten projekt ma szanse na odniesienie sukcesu? Otóż w dużej mierze Ci panowie:

Obrazek

Cody, Young Bucksi, oraz Adam Page i Chris Jericho. Nieprawdopodobnie wpływowa piątka, mająca za sobą wsparcie szanowanego w tym światku Jima Rossa.

Wróćmy jednak do początków i usystematyzujmy wiedzę, która w ogromnym skrócie pozwoli nam zrozumieć jak mniej więcej zrodził się ten pomysł:
1. Odejście Cody'ego z WWE. Rozpoczęcie pracy na scenach niezależnych, potem w ROH i NJPW.
2. Rozpoczęcie przez Rhodesa storyline'owej współpracy z Jacksonami.
3. Organizacja gali All In.
4. Jericho Cruise.

Cztery kluczowe punkty, które doprowadziły nas do tego momentu. Jak wiemy wielu topowym gwiazdom ROH czy NJPW niedługo kończą się kontrakty, wielu z nich ich także nie przedłużyło. Dużo spekuluje się o ich przejściu do WWE, jednak może mieć to zupełnie inne podłoże, związane właśnie z powstaniem AEW. Sukces gali All In pokazał ostatecznie, że ta ekipa jest w stanie samodzielnie stworzyć coś niesamowitego, umówmy się - All In było czymś, czego dotąd światowy wrestling nie widział. To mogła być próba generalna przed stworzeniem czegoś swojego - federacji, która rodzi się na naszych oczach.

Dodatkowo mówi się, że sprawę AEW bacznie monitoruje kilka gwiazd WWE mocno niezadowolonych ze swojej pozycji. W tej chwili zagraniczne portale milczą, o kogo konkretnie może chodzić - domniemywać możemy jedynie że mogą to być takie postaci jak Rusev czy Shinsuke Nakamura. Jakby tego było mało - w AEW moglibyśmy oglądać chociażby PACa (ex. Neville), Marty'ego Scurlla, dużo pisze się także o Kennym Omedze...

Co to tak naprawdę może oznaczać? Po pierwsze - gigantyczne problemy dla mniejszych amerykańskich federacji - głównie ROH, które zostałoby brutalnie ograbione ze swoich największych gwiazd. AEW zepchnęłoby w hierarchii zarówno ukochaną fedkę KL'a jak i Impact, stając się drugą wrestlingową siłą w USA.

Jednak czy jest to zagrożenie dla WWE? Możemy tylko zgadywać. Z jednej strony można powiedzieć - jasne! Genialny poziom ringowy, żadnych ograniczeń w move-secie, głośne nazwiska, u sterów ludzie którzy potrafią porwać publikę... Niby wszystko się zgadza - wystarczy znaleźć telewizję, która będzie chciała to pokazywać i wszystko powinno się zgadzać - przy miernocie, jaką serwuje nam teraz produkt WWE, w przeciągu najbliższych 10 lat AEW powinno zbliżyć się do poziomu chociażby najlepszych lat Impactu...

No właśnie - dwa słowa klucze, które zostały zaznaczone na czerwono. I tu pojawia się druga strona - jak rozwijany będzie produkt WWE? Przejście SmackDown na FOX ma dać przecież wzrost poziomu ringowego kosztem gównianych story. Vince może zająć się w dużej mierze swoim nowym dzieckiem, czyli ligą baseballu i oddać więcej władzy Hunterowi, który przecież robi genialną robotę w NXT. Ba, Vince może nawet umrzeć!

Na ten moment ciężko stwierdzić, dokąd to wszystko będzie zmierzać, ale jedno jest pewne - idzie nowe.

Zapraszam do dyskusji.

Obrazek

Obrazek

***POSTĘP ROKU 2018***

Superstar
Awatar użytkownika

To, że coś takiego powstanie to jest już teraz pewniak. Mimo wszystko jakoś średnio wierzę w udział w tym wszystkich Jericho i Rossa, szczególnie że obaj publicznie przekazali, że nie biorą w tym udziału. Chociaż Jericho lubił nie raz trollować ludzi wmawiając im, że coś tam się nie wydarzy, a później było inaczej. Udział Bucksów i Cody'ego jest jednak tak wyraźny, że nawet nie ma co dyskutować. Sama nazwa zawiera słowo Elite, to samo słowo, którym jest nazwana grupa tej trójki :O No i do tego takie zarejestrowane nazwy jak All Out czy Double or Nothing (które miało być podtytułem All In 2) wskazuje wręcz jednoznacznie na to, że ta trójka w tym macza palce.

Warto spojrzeć na to, kto posiada AEW (choć zakładam, że wszyscy będą mówili All Elite, bo lepiej brzmi niż AEW). Rodzina Khun, a dokładniej syn, którego imienia nie pamiętam. Jego ojciec Shadid posiada klub w NFL i Premier League, a jego majątek to 7 miliardów, więc teoretycznie mógłby złożyć ofertę wykupu WWE. A to oznacza, że poza zaangażowaniem osób, które wiedzą o co chodzi, mamy też zaplecze finansowe.

Teoretycznie jedynym problemem jest TV. Aczkolwiek patrząc na to, że stopniowo robi się coraz większy boom na wrestling, a na pewno jest to najlepszy okres popularności wrestlingu poza WWE od śmierci WCW to nie powinno być o to tak ciężko. Mimo wszystko mówimy tu o federacji, która może wejść ze sporą pompą od początku, co może przykuć uwagę niektórych stacji nie będących topem, ale które też gdzieś tam są popularne. Zresztą ponoć mają też już zarejestrowane "Tuesday Night Dynamite" co wskazuje jak dla mnie, że ten problem jest już rozwiązany.

Sprawami typu roster itp. będą się zajmowali pewnie ludzie, którzy w tym siedzą, więc nie ma co się tym przejmować. Tak jak wspomniałeś, jest wielu gości w samym WWE niezadowolonych ze swojej pozycji. Taki Rusev to w sumie jest pewnie pierwszy do zmiany otoczenia, Ziggler się już czai do opuszczenia WWE od dawna, a na pewno tego jest jeszcze więcej. Do tego same nazwiska spoza WWE można też naściągać, bo jest do tego ludzi.

Czy więc AEW jest w stanie przeciwstawić się WWE? Jestem w stanie powiedzieć, że tak, mimo że to WWE ma lepsze deale sponsorskie czy telewizyjne. Widzę w tym projekcie większy potencjał na postawienie się WWE niż TNA, ale nieco mniejszy niż WCW. Ale jeśli od początku ruszą z dobrą stacją i świetnym projektem, to na pewno łatwo zwrócą na siebie uwagę. Jednak...

Nie oni pierwsi, którzy mieli zacząć jakąś rewolucję w wrestlingu. Było już kilka federacji, które miały wielkie plany, które nie wypaliły. Na pierwszym miejscu stoi TNA, które nawet przeniosło iMPACT na poniedziałki. Po miesiącu wrócili do czwartków, bo WWE tak ich zjadło w ratingach, co było po prostu pokazaniem siły obu federacji. Do tego takie federacje jak XWF czy World Wrestling All Stars, które po śmierci WCW podpisywały młodych obiecujących wrestlerów i gości z WCW którzy już mieli jakąś renomę. Oba projekty padły po kilku galach. Jest też Wrestling Society X, które miało być taką ekscytującą alternatywą dla WWE i nawet było na MTV - padło po 10 odcinkach. Nawet Lucha Underground miało zdecydowanie większe plany. All Elite ma jak najbardziej szanse wypalić, bo mają wszystko to, co może eliminować niedoskonałości ich poprzedników, ale nie spodziewałbym się aż takiej rewolucji, żeby miało to jakoś szczególnie wstrząsnąć światem wrestlingu. Choć kto wie, może rzeczywiście staną do walki z WWE, a na tym skorzystamy my.

Newsman Roku 2015
Progres Roku 2015
User Miesiąca x2: Wrzesień 2015, Kwiecień 2016
Moderator WrestleFans - 27.04.2016-06.01.2017
Administrator WrestleFans - 06.01.2017-

Low carder
Awatar użytkownika

Wow

To jest ogromne przedsięwzięcie, są fundusze, tylko jaki jest cel? Zachwianie WWE, czy robienie czegoś potężnego, ale czego nie kupi większość zagorzałych fanów WWE. Indyk z tygodniówkami który będzie miał do dyspozycji najlepszych zawodników z pełną swobodą. Poziom ringowy z pewnością będzie nieziemski. Historia we większości przypadków ze względu na swobodę powinna być co najmniej ok. Resztę napisał Siwy. Wielu chciało rywalizacji z WWE i wszyscy przegrali. Będzie to coś powyżej TNA pewnie, co i tak jest ogromnym sukcesem.

USER ROKU ZA PIERWSZE 3 MIESIĄCE 2017

#1 fan of AAW, Tetsuya Naito, Tomohiro Ishii, Penta

Obrazek

Rozwojówka
Awatar użytkownika

Krótka, zrobiona z dużą dozą dystansu lista zawodników, którzy mają znaczące nazwiska i mogliby chcieć opuścić WWE ze względu na ich obecny status:

- Ariya Daivari
- Bobby Roode
- Bray Wyatt
- Dash Wilder
- Dolph Ziggler
- Drew Gulak
- Eric Young
- Fandango
- Karl Anderson
- Kevin Owens
- Luke Gallows
- Mike Kanellis
- Mojo Rawley (chociaż jego nazwisko nic nie znaczy XD)
- Rusev
- Sami Zayn
- Scott Dawson
- Shelton Benjamin
- Shinsuke Nakamura
- Brian Kendrick
- Tony Nese
- Tye Dillinger

No trzeba przyznać - jest to spora lista pełna naprawdę ciekawych nazwisk...

Obrazek

Obrazek

***POSTĘP ROKU 2018***

Superstar
Awatar użytkownika

Po pierwsze nie chce mówić, a nie mówiłem, ale kurde od All In powtarzam że idzie to w stronę nowej fedki której kibicuje mocno.

Z tymi 4 punktami średnio się zgadzam, bo nie można pominąć całego BTE i trudno tu wskazać jeden moment, ale cały sukces tego program miał na to wpływ i samo to ze teraz każdy odcinek ma dużą oglądalność wpływa no to że mają fajne miejsce do promocji Swojego produktu, bo myślę że gdyby nie BTE to nie byłoby takiego sukcesu All IN.

No i co do piątki, wiadomo że główną osią będą Bucksi i Cody, tak Adama postawiłbym na równo z Martym, a Jericho bardziej z boku, jak wsparcie, a raczej wątpię żeby tam odgrywał ważniejszą rolę, prędzej np Omega. Plusem mogą być znajomości jakie nabyli przez lata kariery, Bucksi znają niemal cała scenę niezależną, Cody dokłada kontakty w WWE, Marty na wyspach, a Omega w Japonii (wiem że Japonia to też wyspa, ale wiecie o co chodzi XD ). Zasięgi dzięki YouTubowi i Swoim instagramą mają nawet spore.

Co do rosteru to wiadomo będzie opierał się na 5 znanej z BTE, ale myślę że można tu zrobić mieszankę sceny indy z ciekawymi postaciami które się obecnie w WWE marnują, na ten moment myślę że Revival, Zayn, Owens, obowiązkowo, ale myślę że taki Rusev, Dillinger czy nawet Nakamura fajnie by się tam odnaleźli.

Jedyna obawa jaką mam to że śmierdzi Mi to trochę WCPW, ale wszystko co pisałem wyżej sprawia że jestem mega pozytywnie nastawiony i liczę że jakoś w styczniu stanie się to faktem, bo to do tego chyba zmierza odliczanie z BTE. Nie jestem też na tyle optymistyczny żeby myśleć że od razu będzie to konkurencja dla WWE, ale w perspektywie czasu może być, no i dobrze jak WWE będzie czuło czyjś oddech na plecach.

User Roku 2017
Najprzyjaźniejszy User Roku 2017
3x User Miesiąca: Czerwiec 2017, Wrzesień 2017, Styczeń 2018

Moderator 22.09.2017-03.04.2018

Low carder
Awatar użytkownika

A ja podchodziłbym sceptycznie do tego typu newsów. Jasne, może ta fedka rzeczywiście odpali, ale tak samo może to oznaczać, np:All In II, czy jakiś kompletnie inny projekt. Już nie mówiąc o tym, że ta fedka może być kompletnym niewypałem.

O walce z WWE nie ma co marzyć, bo jedyną szansą jest wbicie Teda Turnera nr.2, czyli kogoś, kto szastałby ogromnymi sumami na lewo i prawo. A czy ktoś będzie chciał się w to bawić? Ciężko mi w to uwierzyć. Raczej to byłoby (będzie??) finansowane z jakiś mniejszych funduszy-może nawet samych założycieli (Bucksi,Cody,Y2J)? Czy serio ktoś będzie chciał wydawać jakieś większe kwoty na kolejną federację wrestlingu?

Sam roster może być spoko, ale też nie da się oprzeć wrażeniu, że to po części kolejne "odpady" z WWE. Gdzie są tu jakieś mocniejsze nazwiska obecnie? Ziggler od lat z "wielkim potencjałem"? Owens, który ostatnio tylko jobbuje? Rusev, który miał push ostatnio, dzięki powtarzaniu cały czas dwóch słówek? A i tak, jak przyjdzie co do czego, to Vince posmaruje i zostaną dalej u niego. Owens jest zadowolony ze swojej pozycji, a to chyba jedyne, mocne nazwisko.

No i czy panowie jednak dadzą radę poprowadzić fedkę? To co innego, niż zrobienie jednorazowego eventu.

Całościowo, nie wierzę w powstanie tej całej federacji. Raczej skłaniam się w stronę zrobienia drugiej części All In i tyle. Ale co rzeczywiście będzie....czas pokaże :P

Low carder
Awatar użytkownika

SpangeBoy pisze:
A ja podchodziłbym sceptycznie do tego typu newsów. Jasne, może ta fedka rzeczywiście odpali, ale tak samo może to oznaczać, np:All In II, czy jakiś kompletnie inny projekt. Już nie mówiąc o tym, że ta fedka może być kompletnym niewypałem.

O walce z WWE nie ma co marzyć, bo jedyną szansą jest wbicie Teda Turnera nr.2, czyli kogoś, kto szastałby ogromnymi sumami na lewo i prawo. A czy ktoś będzie chciał się w to bawić? Ciężko mi w to uwierzyć. Raczej to byłoby (będzie??) finansowane z jakiś mniejszych funduszy-może nawet samych założycieli (Bucksi,Cody,Y2J)? Czy serio ktoś będzie chciał wydawać jakieś większe kwoty na kolejną federację wrestlingu?

Sam roster może być spoko, ale też nie da się oprzeć wrażeniu, że to po części kolejne "odpady" z WWE. Gdzie są tu jakieś mocniejsze nazwiska obecnie? Ziggler od lat z "wielkim potencjałem"? Owens, który ostatnio tylko jobbuje? Rusev, który miał push ostatnio, dzięki powtarzaniu cały czas dwóch słówek? A i tak, jak przyjdzie co do czego, to Vince posmaruje i zostaną dalej u niego. Owens jest zadowolony ze swojej pozycji, a to chyba jedyne, mocne nazwisko.

No i czy panowie jednak dadzą radę poprowadzić fedkę? To co innego, niż zrobienie jednorazowego eventu.

Całościowo, nie wierzę w powstanie tej całej federacji. Raczej skłaniam się w stronę zrobienia drugiej części All In i tyle. Ale co rzeczywiście będzie....czas pokaże :P

A jeżeli Owens i Zayn chcą opuścić WWE? Powrót Steena i Generico? Jest Anderson który swego czasu rywalizował nawet to IWGP Heavyweight z Taną. Tony Nese był świetny na scenie niezależnej. Mają wszystko by się wybić. Zawodnicy, fame, hype i przynajmniej solidny poziom. To jest podstawa do stworzenia czegoś więcej.

USER ROKU ZA PIERWSZE 3 MIESIĄCE 2017

#1 fan of AAW, Tetsuya Naito, Tomohiro Ishii, Penta

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Jak najbardziej rozumiem punkt SpangeBoya. Żeby wzbudzić nagłe zainteresowanie WCW potrzebowano Hogana, Nasha, Halla i Flaira. Trzech z nich to jedne z najbardziej wypromowanych nazwisk przez WWF w tamtym okresie, a Flair był już gwiazdą na skalę krajową 10 lat wcześniej. Do tego doszedł Sting, który już wcześniej był gwiazdą. Więc rzeczywiście opieranie się na Rusevie to może być jedno wielkie xD Ale skoro mają pieniążki, bo mimo wszystko są środki, to mam takie dwa nazwiska, które da się przekonać do przejścia do nich, a przecież nie są to nazwiska małe (byłyby trzy, gdyby nie to, że Bryan pewnie teraz jak ma pas WWE to zostanie na sto procent). Finn Balor, który przecież jest niesamowicie szmacony i nawet nie został przez nikogo wspomniany, a drugi - AJ Styles. Wiem, to brzmi trochę dziwnie, bo jest twarzą SmackDown itp. Ale lata swoje już ma, AEW zapewne będzie w stanie mu zaoferować dobre pieniądze i lżejszy kalendarz, a że Stylesowi zależy na rodzinie, to pewnie byłby skłonny na to pójść, szczególnie że w WWE zostało mu tak naprawdę main eventować WrestleManię.

No i wyobraźcie sobie teraz, że z zapleczem finansowym robimy feud Balor vs. Styles vs. Omega, OG BC vs. The Club vs. The Elite. No kurwa, samo się sprzedaje.

Newsman Roku 2015
Progres Roku 2015

Low carder
Awatar użytkownika

Eryko pisze:
A jeżeli Owens i Zayn chcą opuścić WWE? Powrót Steena i Generico? Jest Anderson który swego czasu rywalizował nawet to IWGP Heavyweight z Taną. Tony Nese był świetny na scenie niezależnej. Mają wszystko by się wybić. Zawodnicy, fame, hype i przynajmniej solidny poziom. To jest podstawa do stworzenia czegoś więcej.

To tylko te dwa pierwsze nazwiska znaczą (znaczyły) coś więcej na scenie wrestlingowej. Oni zgoda. Ale Anderson i Nese? Nese to był nikt znaczący na niezależnej. Ringowo gość ok, ale nic poza tym. A Anderson to wielka niewiadoma-w NJ może i miał przebłyski, ale nie zgarnął nic znaczącego, cały czas będąc specjalistą od tagów. Czyli widocznie nie ma tego "czegoś". Gdyby tak było, miałby chociaż Icka w Japonii. A nie miał, w przeciwieństwie do takiego Fale chociażby :P

Nie przeczę, że to jakieś zaplecze, ale nic wybitnego. Nawet na walkę z IW, czy ROH, to może być niewystarczające. A hype z reguły się szybko kończy, patrz: Wrestling Society, Lucha Underground. A, for me, takie "odmienne" pomysły mają większą szansę na sukces, niż kolejna fedka, która daje w rozrachunku to samo, co inne jej podobne. Ale to tylko moje gdybanie-może i chłopaki wymyśliliby coś nowego?

Problem z tymi nazwiskami jest taki, że przez okres pracy w WWE, wiele osób zostało mocno zeszmaconych i teraz ich odbiór nie będzie taki, jak wcześniej. Balor dziś to jobber i potrzebowałby trochę czasu na odbudowanie się gdzieś poza WWE. A AJ to raczej niemożliwe-ja nawet w Daniela nie bardzo wierzyłem, bo jednak WWE to WWE-oni tam głupi nie są i nie puszczą ot tak kogoś naprawdę z wyrobionym nazwiskiem. To też dla nich będzie pewna strata, gdzie oni chcą grabić innych, a nie puszczać swoich.

Legenda
Awatar użytkownika

Zakładając że faktycznie powstanie taka fedka, jestem ciekaw jak to się będzie prezentowało na dłuższą metę. Na początku na pewno będzie boom i powiew świeżości. Fani wrestlingu zerkną z ciekawości, wielu z nich na pewno będzie wspierać z nastawieniem "F#CK WWE" - i właśnie tego jestem ciekaw. Ilu będzie w tym na początku "dla AEW", a ilu by dać prztyczka w nos McMahonowi. W przypadku tej drugiej opcji myślę że może być trudniej by utrzymać zainteresowanie.

Jak i w tekście zostało wspomniane, na pewno m.in. ROH na tych trochę utraci w postaci kilku nie byle jakich wrestlerów. Ja uważam, że to też dla Ring of Honor szansa na odświeżenie w swoim rosterze. Szkoda żegnać się z Codym czy Young Bucksami, ale byli na tyle eksponowani że taka chwila przerwy nie zaszkodzi. A i nie sądzę żebyśmy się z nimi żegnali na zawsze; myślę że kwestia współpracy tej nowej fedki m.in. z ROH jest gdzieś tam w przyszłości możliwa i wówczas taki powrót po przerwie wspomnianych wrestlerów może nawet lepiej smakować.

Zadanie nie jest proste, co zostało wspomniane w postach wyżej. Niemniej, jeżeli te niusy są prawdziwe to fajnie że zdecydowali się podjąć ryzyko. Życzę im powodzenia.

Rookie

Jak myślicie, jak będzie to wyglądało? Bo większość fanów patrzy na to przez pryzmat All In, czyli gale w dużych halach ze świetną oprawą i wysokim poziomem samego show, a przecież wcale nie musi tak być. (Żadnej federacji od czasu końca WCW nie udało się zorganizować tygodniówki w dużej hali i raczej już się nie uda, choć jak hype będzie wystarczająco duży to może udałoby im się zapełniać duże obiekty przez kilka tygodni.)

Superstar
Awatar użytkownika

Można obyć się bez tygodniówek i robić np galę raz w miesiącu, lub tak jak evolve 2 gala w jeden weekend i potem np 3/4 tygodnie przerwy. Myślę że na start takie rozwiązanie byłoby nawet lepsze niż mieliby od razu startować z tygodniówkami, wiadomo jakby się udało, w co mocno wierze to mogliby to sprowadzić.

No i kwestia tego czy wrestlerzy będą mieli kontrakty na wyłączność w co wątpię, a współprace z takimi fedkami jak ROH, NJPW czy PWG to raczej sprawa niemal oczywista.

User Roku 2017
Najprzyjaźniejszy User Roku 2017
3x User Miesiąca: Czerwiec 2017, Wrzesień 2017, Styczeń 2018

Moderator 22.09.2017-03.04.2018

Rookie

Hubson pisze:
Można obyć się bez tygodniówek i robić np galę raz w miesiącu, lub tak jak evolve 2 gala w jeden weekend i potem np 3/4 tygodnie przerwy. Myślę że na start takie rozwiązanie byłoby nawet lepsze niż mieliby od razu startować z tygodniówkami, wiadomo jakby się udało, w co mocno wierze to mogliby to sprowadzić.

No i kwestia tego czy wrestlerzy będą mieli kontrakty na wyłączność w co wątpię, a współprace z takimi fedkami jak ROH, NJPW czy PWG to raczej sprawa niemal oczywista.

No wiesz skoro rzekomo zarejestrowali nazwę Tuesday Night Dynamite to sugerowałoby to, że jednak ruszą od razu z tygodniówką i to najwcześniej pod koniec przyszłego roku. A co do gal PPV to też ciekawa sprawa czy ruszą z comiesięcznymi PPV jak WWE czy tylko kilkoma w ciągu roku jak chociażby Impact Wrestling.

Superstar
Awatar użytkownika

Ja bym bardziej myślał o częstotliwości typu Takeover, a jak się przyjmie i będą zyski, zaczną robić już regularnie co miesiąc ;)

Newsman Roku 2015
Progres Roku 2015

Rookie

Siwy pisze:
Ja bym bardziej myślał o częstotliwości typu Takeover, a jak się przyjmie i będą zyski, zaczną robić już regularnie co miesiąc ;)

Niby masz racje, ale z drugiej strony skoro rzeczywiście chcieliby choć w połowie stanowić jakąś konkurencje dla WWE to dlaczego mieliby nie wjechać od razu na pełnej mocy?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna