Logowanie | Rejestracja


Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest wt paź 27, 2020 10:00 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość

Offline
 Tytuł: Umaga
Post: ndz lut 07, 2010 4:17 pm 
Superstar
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 26, 2009 7:04 pm
Posty: 2125
Lokalizacja: Częstochowa
Obrazek

Edward Smith "Eki" Fatu urodzony 28 Marca 1973 roku w San Francisco w stanie California. Zmarł 4 Grudnia 2009 roku.
Wzrost: 193 cm
Waga: 160 kg
Narodowość: Samoa
Data rozpoczęcia kariery: 1995
Wcześniejsze gimmicki:
Ekmo Fatu
O.G. Ekmo
Ekmo
Jamal

Moveset:

Finishery:
Reverse piledriver – wykonywał go w Japonii
Samoan Spike
Super Samoan drop
Wild Samoan Splash (Diving splash)

Signature Moves:
Backbreaker rack z przejściem do neckbreakera
Diving headbutt
Giant swing (czasem wykonywał go po za ringiem i rzucał rywala w barierki)
Nerve hold
Reverse STO
Running jumping headbutt
Samoan Wrecking Ball
Samoan drop
Savate kick
Spinning wheel kick
Swinging side slam
Throat thrust
Turnbuckle powerbomb
Two-handed chokelift

Osiągnięcia:
All Japan Pro Wrestling
1x AJPW Unified World Tag Team Championship – z Taiyo Kea
World's Strongest Tag Team League (2004) – z Taiyo Kea

Frontier Martial-Arts Wrestling
1x FMW/WEW Hardcore Tag Team Championship – z Mattem Anoa'i (Rosey)

Hawai'i Championship Wrestling
1x HCW Kekaulike Heritage Tag Team Championship – z Taiyo Kea

Heartland Wrestling Association
1x HWA Tag Team Championship– z Kimo (Rosey)

Memphis Championship Wrestling
3x MCW Southern Tag Team Championship– with Kimo

World Wrestling Entertainment
2x WWE Intercontinental Championship


Kalendarium z przebiegiem kariery Umagi

Umaga rozpoczął karierę w swojej rodzinnej federacji World Xtreme Wrestling.

[center]1996 rok[/center]

Umaga wraz ze swoim kuzynem Mattem Anoa'i na krótko pojawiają się w WWF i są wplątani w storyline z Solofą Fatu (Rikishi)

[center]2000 rok[/center]


21 Czerwca- Umaga występując pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem wraz ze swoim kuzynem Mattem Anoa'i zdobywa pasy tag teamów federacji Frontier Martial-Arts Wrestling. Umaga i Matt Anoa'i pokonują Hidekiego Hosakę oraz Yoshinoriego Sasakiego. Był to pierwszy tytuł w karierze Umagi.

28 Lipca- Umaga i Matt Anoa'i tracą pasy tag teamów federacji FMW na rzecz Hidekiego Hosaki oraz Yoshinoriego Sasaki.

[center]2001 rok[/center]

5 Maja- Umaga w gimmicku Ekmo i Matt Anoa'i w gimmicku Kimo pokonali The Haas Brothers i zdobyli pasy tag teamów federacji Memphis Championship Wrestling. Jednak tego samego dnia stracili pasy przegrywając w triple threat matchu w którym wystąpili Joey Matthews i Christian York oraz The Haas Brothers który odzyskali pasy. Tag team Umagi i Matta Anoa'i nazywał się The Island Boyz.

1 Czerwca- The Island Boyz po raz drugi zdobyli MCW Southern Tag Team Championship ponownie pokonując Charliego Haasa oraz Russa Haasa. Jednak historia lubi się powtarzać i Umaga wraz ze swoim kuzynem ponownie stracili pasy tego samego dnia ponownie przegrywając w triple threat matchu w takim samym składzie co przedtem.

13 Czerwca- Umaga i Matt Anoa'i ponownie zdobyli tytuły MCW Southern Tag Team Championship i tym razem nie pokonali byle kogo ponieważ pokonali A.P.A (Bradshaw, Faarooq)

14 Listopada- Umaga w gimmicku Jamal wraz ze swoim kuzynem który tym razem miał gimmick Rosey pokonali Evana Karagiasa i Shannone'a Moore'a i zdobyli pasy tag teamów federacji Heartland Wrestling Association.

8 Grudnia- The Island Boyz tracą pasy tag teamów HWA na rzecz Steve'a Bradleya i Vala Venisa.

[center]2002 rok[/center]

Federacja Memphis Championship Wrestling została zamknięta i tym samym Umaga wraz ze swoim kuzynem utracili pasy tag teamów tej federacji.

Umaga i Matt Anoa'i podpisują kontrakt z WWE, Umaga występuje jako Jamal a Matt Anoa'i jako Rosey. Ich tag team nazywa się 3 Minute Warning i Umaga wraz ze swoim kuzynem odgrywają rolę pomocników Erica Bischoffa. Ich gimmick polegał na tym że każda osoba z którą rozmawiał Eric Bischoff musiała rozbawić Erica Bischoffa, jeżeli tak się nie stało to po trzech minutach na ring wbiegali Umaga i Rosey

22 Lipca- 3 Minute Warning debiutują w WWE. W swoim debiucie przegrywają z D'Lo Brownem i Shawnem Stasiakiem.

22 Września- Na gali Unforgiven Umaga wraz ze swoim kuzynem wygrywają z Billym i Chuckiem.

17 Listopada- 3 Minute Warning zaliczają występ na gali Survivor Series. Przegrywają w Elimination Tables matchu z Bubbą Ray Dudleyem, Spike'em Dudleyem oraz Jeffem Hardym. W drużynie z Umagą i Roseyem był Rico Constantino.

Wrestling Observer uznał tag team Umagi i Roseya za najgorszy tag team roku.

[center]2003 rok[/center]

19 Stycznia- Umaga po raz pierwszy wystąpił w Royal Rumble matchu. Wszedł na ring jako dwudziesty pierwszy i po szesnastu minutach został wyeliminowany przez Undertakera.

Kontrakt z Umagą zostaje rozwiązany, prawdopodobnie dlatego że Umaga wdał się w jakąś bójkę w barze.

Czerwiec- Umaga podpisał kontrakt z TNA i występował w gimmicku Ekmo. Umaga tworzył tag team z Sonnym Siakim i feudował z American Most Wanted.

Listopad- Umaga odchodzi z TNA.

Umaga przeszedł do All Japan Pro Wrestling.

[center]2004 rok[/center]

Umaga będąc w AJPW występował jednocześnie w federacji Hawai'i Championship Wrestling.

13 Marca- Umaga występując pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem wraz z Taiyo Kea zdobył pasy HCW Kekaulike Heritage Tag Team Championship pokonując Kensukę Sasakiego i Kenjirę Takahirę.

21 Lipca- Umaga i Taiyo Kea tracą pasy tag teamów federacji HCW na rzecz poprzednich mistrzów czyli Kensuki Sasakiego oraz Kenjiry Takahiry.

21 Listopada- 1 Grudnia- Umaga jako Jamal i Taiyo Kea wygrali World's Strongest Tag Team League zostawiając za sobą takie tag teamy jak Toshiaki Kawada i Mitsuya Nagai, Katsuhiko Nakajima i Kensuke Sasaki, Love Machine Storm i Super Love Machine, Nobutaka Araya i Nobukazu Hirai oraz pokonując w finale Kaza Hayashiego i Satoshi Hojimę.

[center]2005 Rok[/center]

16 Stycznia- Umaga w gimmicku Jamal oraz Taiyo Kea zdobywają wakujący tytuł zunifikowanych mistrzów tag teamów AJPW pokonując Hiroshiego Tanahashiego oraz Yutakę Yoshie.

5 grudnia- Umaga opuszcza AJPW i przenosi się do WWE. W związku z zaistniałą sytuacją zunifikowane pasy tag teamów AJPW zostają zawieszone.

Umaga na początku ponownie walczył w tag teamie z Roseyem jako 3 Minute Warning ale głównie w dark matchach na RAW.

[center]2006 rok[/center]

3 Kwietnia- Umaga po raz pierwszy występuje w gimmicku z którego najlepiej jest znany, managerem Umagi był Armando Alejandro Estrada. Na początku Umaga feudował z Riciem Flairem i robijał jobberów.

30 Kwietnia- Na gali Backlash Umaga po raz pierwszy wystąpił na PPV w nowym gimmicku. Umaga szybko uporał się z Riciem Flairem.

25 Czerwca- Umaga zalicza kolejny występ na gali PPV. Tym razem jest to gala Vengeance i Umaga szybko rozprawia się z Eugenem.

20 Sierpnia- Podczas gali Summerslam Umaga interweniuje podczas walki Shane McMahona i Vince'a McMahona z D-Generation X. Od tego momentu Umaga dołącza do Shane'a i Vince'a McMahona.

17 Września- Na gali Unforgiven Umaga walczy z Kanem. Walka kończy się przez double count out.

5 Października- Umaga wygrywa na RAW z Kanem walkę w której przegrany musi opuścić RAW.

5 Listopada- Na gali Cyber Sunday internauci jako rywala Umagi wybrali Kane'a. Umaga po raz kolejny pokonał Kane'a.

26 Listopada- Umaga po raz kolejny występuje na Survivor Series. Tym razem zasilił skład drużyny Big Showa która przegrała z drużyną Johna Ceny. Umaga został zdyskwalifikowany po niecałej minucie po tym jak uderzył monitorem Roba Van Dama oraz Sabu.

[center]2007 rok[/center]

7 Stycznia- Na gali New Years Revolution Umaga po raz pierwszy wystąpił w walce której stawką był pas WWE. Po ponad siedemnastu minutach Umaga przegrał z Johnem Ceną przez roll up co oznaczało że Umaga od momentu debiutu w nowym gimmicku po raz pierwszy został spinowany.

28 Stycznia- Umaga przegrał z Johnem Ceną Last Man Standing match którego stawką był pas WWE. Walka odbyła się na gali Royal Rumble.

19 Lutego- Po nieudanych próbach zdobycia pasa WWE Umaga w końcu zdobył swój pierwszy tytuł w WWE. Umaga pokonał Jeffa Hardy'ego i został nowym mistrzem Interkontynentalnym.

1 Kwietnia- Umaga po raz pierwszy wystąpił na Wrestlemanii a jego rywalem był ówczesny mistrz ECW Bobby Lashley. To był dośc prestiżowy pojedynek ponieważ Umaga reprezentował Vince'a McMahona a Bobby Lashley reprezentował milionera Donalda Trumpa. Walka była na zasadach Hair vs Hair, ale to nie przegrany wrestler miał stracić włosy a przegrany milioner. Sędzią specjalnym pojedynku był Steve Austin który miał swój udział przy zwycięstwie Bobby'ego Lashleya. Umaga przegrał i Vince McMahon na oczach osiemdziesięciu tysięcy widzów zgormadzonych w hali i na oczach milionów widzów przed telewizorami został ogolony na łyso.

16 Kwietnia- Podczas RAW w Mediolanie Umaga stracił pas Interkontynentalny w dośc niecodzienny sposób. Vince McMahon wybrał "przypadkowego kibica" który miał walczyć o pas Interkontynentalny z Umagą. Owym kibicem okazał się być Santino Marella. Początkowo Santino nie radził sobie z Umagą ale na pomoc ruszył mu Bobby Lashley i dzięki Bobby'emu Santino zdobył pas Interkontynentalny.

29 Kwietnia- Na gali Backlash Umaga w drużynie z Vincem McMahonem i Shanem McMahonem zmierzył się w handicap matchu z Bobbym Lashleyem. Ostatecznie Umaga wygrał wraz z McMahonami ale to Vince McMahon zgarnął pas ECW.

20 Maja- Na gali Judgment Day ponownie doszło do handicap matchu w tym samym składzie co na Backlash. Walka trwała ledwie ponad minutę, Bobby spinował Shana' McMahona ale nie zdobył pasa ponieważ Vince uznał że Bobby nie może dostać pasa ponieważ nie spinował samego mistrza.

3 Czerwca- Umaga interweniował podczas walki Bobby'ego Lashleya i Vince'a McMahona której stawką był pas ECW. Jednak Bobby Lashley zdobył pas.

24 Czerwca- Na gali Vengeance: Night of Champions Umaga walczył z Santino Marellą o pas Interkontynentalny. Był to krótki pojedynek, Umaga przez dwie minuty kontrolował przebieg walki po czym szaleńczo zaczął okładać Santino pięściami, nie reagował na upomnienia sędziego i ten go zdyskwalifikował. Umaga po walce zaatakował Santino co oznaczało że ich feud jeszcze się nie skończył.

2 Lipca- Na RAW Umaga wygrywa z Santino Marellą i po raz drugi w swojej karierze zostaje mistrzem Interkontynentalnym.

22 Lipca- Umaga wygrał z Jeffem Hardym i obronił pas Interkontynentalny. Walka odbyła się na gali The Great American Bash.

26 Sierpnia- Na gali Summeslam Umaga po raz kolejny obronił pas, tym razem pokonał Carlito i Mr. Kennedy'ego w triple threat matchu.

3 Września- Umaga traci pas Interkontynentalny na rzecz Jeffa Hardy'ego.

7 Października- Na gali No Mercy Umaga przegrywa walkę o pas WWE z Triple H'em.

28 Października- Na gali Cyber Sunday Umaga przegrywa z Triple H w street fight matchu. Stypulację walki wybrali fani.

18 Listopada- Umaga nadal feudował z Triple H'em i na gali Survivor Series liczniejsza o jedną osobę drużyna Umagi (Mr. Kennedy, MVP, Finlay and Big Daddy V) przegrała z drużyną Triple H'a (Jeff Hardy, Rey Mysterio, Kane). Umaga został wyeliminowany przez Jeffa Hardy'ego.

Pro Wrestling Illustrated sklasyfikował Umagę na 22 miejscu w rankingu PWI 500 w 2007 roku.

[center]2008 rok[/center]

27 Stycznia- Umaga podczas Royal Rumble matchu wszedł na ring jako czternasty i po dwudziestu sześciu minutach został wyeliminowany przez Batistę.

17 Lutego- Na gali No Way Out Umaga wziął udział w Elimination Chamber matchu którego stawką był tytuł pretendenta do pasa WWE na Wrestlemanii XIV. Umaga został wyeliminowany jako drugi po tym jak otrzymał Sweet Chin Music, Codebreaker, Pedigree i Swanton Bomb.

30 Marca- Na Wrestlemanii XXIV po dość krótkiej walce Umaga przegrał z Batistą po Batista Bomb.

1 Czerwca- Na gali One Night Stand Umaga przegrał z Jeffem Hardym w Falls Count Anywhere matchu. Jeff zakończył walkę po Swanton Bomb z dość dużej konstrukcji.

23 Czerwca- Podczas Draftu Umaga zostaje przeniesiony na Smackdown.

Umaga odnosi poważną kontuzję i musi zrobić kilkumiesięczną przerwę.

[center]2009 rok[/center]

30 Stycznia- Umaga powraca na Smackdown i rozbija Jimmy'ego Wang Yanga.

1 Maja- Umaga atakuje CM Punka który próbuje wykorzystać walizkę Money in the Bank.

17 Maja- Na gali Judgment Day Umaga walczy po raz pierwszy na PPV od prawie roku. Umaga wygrywa z CM Punkiem.

7 Czerwca- Na gali Extreme Rules Umaga przegrywa z CM Punkiem w Samoan Strap matchu. Była to ostatnia walka Umagi w WWE.

8 Czerwca- WWE rozwiązuje kontrakt z Umagą ponieważ Umaga naruszył program antydopingowy i nie chciał podjąć się leczenia.

Swoją ostatnią walkę Umaga stoczył podczas Hulkamania Tour w Australii. Umaga przegrał z Mr. Kennedym.


Umaga wraz ze swoim kuzynem Roseyem w 3 Minute Warning.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Powered by phpBB © 2007 phpBB Group