Logowanie | Rejestracja


Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest pt lip 10, 2020 1:58 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość

Offline
 Tytuł: Owen Hart
Post: ndz lut 14, 2010 7:09 pm 
Superstar
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 26, 2009 7:04 pm
Posty: 2125
Lokalizacja: Częstochowa
Obrazek

Owen James Hart urodzony 7 Maja 1965 roku w Calgary w Kanadzie. Zmarł 23 Maja 1999 roku.

Wzrost: 178 cm
Waga: 102 kg
Narodowość: Kanada
Data rozpoczęcia kariery: 1986
Wcześniejsze gimmicki:
Owen James
Blue Angel
The Blue Blazer
The Rocket
The King of Harts

Moveset:

Finishery:
Bridging northern lights suplex
Missile dropkick
Reverse piledriver
Sharpshooter

Signature Moves:

Belly to belly suplex
Diving elbow drop
Diving headbutt
Dragon sleeper
Enzuigiri
Gutwrench suplex
Jackknife pin
Leg grapevine
Spinning wheel kick
Superkick

Osiągnięcia:

New Japan Pro Wrestling
1x IWGP Junior Heavyweight Championship

Stampede Wrestling
1x Stampede British Commonwealth Mid-Heavyweight Championship
1x Stampede Wrestling International Tag Team Championship – z Benem Bassarabem.
2x Stampede North American Heavyweight Championship
Stampede Wrestling Hall of Fame

United States Wrestling Association
1x USWA Unified World Heavyweight Championship

World Wrestling Federation
1x WWF European Championship
2x WWF Intercontinental Championship
4x WWF Tag Team Championship – dwa razy z Yokozuną, jeden raz z The British Bulldogiem i jeden raz z Jeffem Jarrettem.
King of the Ring 1994

[center]1986 rok[/center]

30 Maja- W tym dniu Owen Hart zadebiutował w federacji Stampede Wrestling która należała do jego ojca Stu Harta.

8 Sierpnia- Owen Hart zdobył pierwszy tytuł w swojej karierze, były to pasy International tag team federacji Stampede Wrestling które wygrał razem z Benem Bassarabem. Owen Hart i Ben Bassarab pokonali Duke'a Mayersa i Kerry'ego Browna.

3 Października- Owen Hart i Ben Bassarab stracili swoje tytuły na rzecz The Viet Cong Express (Hiroshi Hasei Fumihiro Niikura)

25 Października- Trzy tygodnie po utracie pasów Stampede International tag team Owen Hart zdobył swój pierwszy indywidualny tytuł w swojej karierze. Owen Hart pokonał Lesa Thorntona i zdobył Stampede British Commonwealth Mid-Heavyweight title.

[center]1987 rok[/center]

19 Stycznia- Owen Hart pokonał Maghana Singha i zdobył pas Stampede North American Heavyweight. W tym momencie Owen był w posiadaniu dwóch pasów mistrzowskich.

30 Stycznia- Po jedenastu dniach Owen przegrał z Maghanem Singhem i stracił tytuł Stampede North American Heavyweight.

10 Kwietnia
- Owen Hart ponownie pokonał Maghana Singha i po raz drugi zdobył Stampede North American Heavyweight title. Owen Hart cały czas posiadał Stampede British Commonwealth Mid-Heavyweight title.

6 Maja- Jednak Owen stracił pas Stampede North American Heavyweight na rzecz Maghana Singha który ponownie odzyskał swój tytuł.

7 Sierpnia- Owen Hart po ponad dziesięciu miesiącach posiadania stracił pas Stampede British Commonwealth Mid-Heavyweight na rzecz Gamy Singha.

Owen Hart rozpoczął występy w New Japan Pro Wrestling.

Pro Wrestling Illustrated przyznało Owenowi tytuł "żółtodzoba" roku.

Tym czasem Wrestling Observer uznał Owena za najlepszego high fly'era roka.

[center]1988 rok[/center]

27 Maja- Owen Hart pokonał Hiroshiego Hase i zdobył IWGP Junior Heavyweight title.

24 Czerwca- Po niespełna miesiącu posiadania pasa Owen Hart traci tytuł na rzecz Shiro Koshinaki.

Po sukcesie w Japonii Owen Hart dołącza do World Wrestling Fedaration.

Sierpień- Owen Hart debiutuje w World Wrestling Federation w gimmicku Blue Angel.

WWF zmienia Owenowi gimmick z Blue Angel na The Blue Blazer.

24 Listopada
- Owen Hart po raz pierwszy wystąpił na gali PPV w World Wrestling Federation. Wystąpił w razem w drużynie z Ultimate Warriorem, Brutusem Beefcakiem, Samem Houstonem i Jimem Brunzelem przeciwko Honky Tonk Manowi, Danny'emu Davisowi, Gregowi Valentine i Bad News Brownowi. Drużyna Owena wygrała ale Owen został wyeliminowany jako piąty przez Grega Valentine który założył mu figure four leglock.

Wrestling Observer ponownie przyznał Owenowi tytuł najlepszego High-Fly'era roku.

[center]1989 rok[/center]

2 Kwietnia- Owen Hart po raz pierwszy w swojej karierze wystąpił na Wrestlemanii. Podczas Wrestlemanii V Owen Hart przegrał z "Mr. Perfectem" Curtem Henningiem.

Grudzień- Owen Hart powraca do Stampede Wrestling.

[center]1990 rok[/center]

Brak Informacji

[center]1991 rok[/center]

Owen Hart traci maskę z gimmicku Blue Blazer przegrywając z El Canekiem.

Owen pojawił się w World Championship Wrestling. Wystąpował w tag teamie z Rickym Mortonem jednak większych sukcesów nie osiągnął.

Owen Hart po raz drugi podpisał kontrakt z World Wrestling Federation. Zyskał przydomek "The Rocket" i utworzył z Jimem Neidhartem The New Foundation.

[center]1992 rok[/center]

19 Stycznia- Na gali Royal Rumble Owen Hart i Jim Neidhart pokonali The Orient Express (Tanaka i Kato)

5 Kwietnia- Na Wrestlemanii VIII Owen Hart odniósł swoje pierwsze zwycięstwo na tej gali. Po zaledwie minutowej walce pokonał Skinnera.

25 Listopada- Owen Hart w teamie z Koko B.Warem (ich tag team nazywał się High Powers) przegrali z The Headshinkers. Walka odbyła się na gali Survivor Series.

[center]1993 rok[/center]

24 Stycznia- Owen Hart po raz pierwszy w historii wystąpił w Royal Rumble matchu. Wszedł na ring jako dwudziesty ósmy i po ponad pięciu i pół minutach przebywania w ringu został wyeliminowany przez Yokozunę.

Owen Hart pomagał Bretowi Hartowi w jego konflikcie z Jerrym Lawrerem który występował w federacji United States Wrestling Assocaton.

13 Czerwca- W dark matchu gali King of the Ring Owen Hart przegrał z Papą Shango walkę o USWA Unified Heavyweight Championship.

21 Czerwca- Podczas gali USWA w Memphis w stanie Teenesee Owen Hart pokonał Pape Shango i zdobył Zunifikowany pas Wagi Ciężkiej federacji USWA. Owen nigdy z tym pasem nie pojawił się w telewizji podczas gal World Wrestling Federation.

5 Lipca- Owen traci pas USWA Unified Heavyweight na rzecz Jerry'ego Lawrera.

30 Sierpnia- W dark matchu gali Summerslam Owen Hart pokonał Barry'ego Horowitza.

Owen Hart musiał przestać brać udział w feudzie WWF vs USWA ponieważ odniósł kontuzję kolana.

Owen jesienią powrócił po kontuzji

24 Listopada- Na gali Survivor Series Owen Hart wraz ze swoimi braćmi (Bret, Bruce, Keith) pokonali Shawna Michaelsa i his Knightsów. Jako jedyny z braci Hartów odpadł właśnie Owen Hart po tym jak Bret odwrócił jego uwagę i Shawn Michaels odliczył go po schoolboy.

[center]1994 rok[/center]

22 Stycznia- Na gali Royal Rumble Owen Hart wraz ze swoim bratem Bretem przegrali walkę o pasy tag teamów WWF z The Quebecers po tym jak Bret Hart "doznał" kontuzji kolana. Owen przeszedł heel turn po tym jak kopnął brata w "kontuzjowane" kolano.

20 Marca- Na Wrestlemanii X Owen Hart po bardzo dobrym pojedynku pokonał swojego brata Breta Harta.

19 Czerwca- Owen Hart wygrał turniej King of the Ring pokonując w ćwierćfinale Tatankę, w półfinale 1-2-3 Kida (X-Pac) i w finale Razora Ramona (Scott Hall). Po tej gali Owen przyjął przydomek "The King of Harts".

29 Sierpnia- Na gali Summerslam Owen przegrał z Bretem walkę w klatce której stawką był pas WWF. Warto dodać że ta walka otrzymała od Dave'a Meltzera najwyższą notę, czyli pięć gwiazdek.

23 Listopada- W tradycyjnym Five-on-five Survivor Series elimination matchu Owen Hart wystąpił Teamie The Teamsters (Shawn Michaels, Diesel, Jim Neidhart i Jeff Jarrett) który przegrał z drużyną The Bad Guys (Razor Ramon, The 1-2-3 Kid, The British Bulldog, Fatu i Sionne)

Owen Hart wraz Jimem Neidhartem wzięli udział w turnieju którego stawką były wakujące pasy tag teamów. Odpadli jednak w ćwierćfinale przegrywając z The Headshinkers.

Pro Wrestling Illustrated ogłosiło że konflikt pomiędzy Owenem i Bretem Hartem został feudem roku.

Pro Wrestling Illustrated sklasyfikowało Owena Harta na dziesiątym miejscu w rankingu PWI 500 w 1994 roku.

[center]1995 rok[/center]

22 Stycznia- Owen Hart wystąpił w Royal Rumble matchu i po zaledwie trzech sekundach został wyeliminowany przez British Bulldoga.

2 Kwietnia- Na Wrestlemanię XI Owen Hart dostał walkę o pasy tag teamów z The Smoking Guns, jednak kto będzie jego partnerem miało okazać się dopiero na tej gali. Okazało się że partnerem Owena Harta zostanie Yokozuna. Owen Hart i Yokozuna pokonali The Smoking Guns i zdobyli pasy tag teamów. Owen Hart w końcu zdobył swój pierwszy tytuł w World Wrestling Federation.

14 Maja- Na pierwszej w historii gali In Your House Owen Hart wraz z Yokozuną obronili pasy tag teamów ponownie pokonując The Smoking Guns.

23 Lipca- Owen Hart i Yokozuna ponownie obronili pasy tag teamów, tym razem pokonali The Allied Powers (Lex Luger, British Bulldog) na gali In Your House 2: The Lumberjacks.

24 Września- Na gali In Your House 3 Owen Hart i Yokozuna stracili pasy tag teamów na rzecz Shawna Michaelsa i Diesela (Kevin Nash). Początkowo Owena zastąpił British Bulldog ponieważ Owen miał być w szpitalu gdzie jego żona miała urodzić mu drugie dziecko, jednak Owen pojawił się w końcówce meczu i został przypięty lecz oficjalnie nie brał udziału w tym meczu. Ostatecznie jednak pasy zmieniły właścicieli.

25 Września- Dzień później na RAW ze względu na zaistniałą sytuację tytuły przyznano z powrotem Owenowi i Yokozunie ponieważ ich adwokat groził wytoczeniem sprawy sądowej przeciwko World Wrestling Federation. Tego samo dnia Owen Hart i Yokozuna stracili wcześniej przyznane pasy na rzecz The Smoking Guns.

22 Października- W dark matchu gali In Your House 4 Owen Hart i Yokozuna pokonali Savio Vegę i Bam Bam Bigelowa.

19 Listopada- Owen Hart wziął udział w Four-on-four Survivor Series elimination matchu, razem z Yokozuną, Deanem Douglasem i Razorem Ramonem przegrali z Shawnem Michaelsem, Ahmedem Johnsonem, British Bulldogiem i Sycho Sidem.

17 Grudnia- Na gali In Your House 5 Owen Hart po krótkiej walce wygrywa z Dieselem przez dyskwalifikację po tym jak ten zaatakował sędziego.

[center]1996 rok[/center]

21 Stycznia- Owen Hart po dwudziestu minutach przebywania w ringu zostaje wyeliminowany z Royal Rumble matchu przez Diesela i Shawna Michaelsa.

18 Lutego- Na gali In Your House 6 Owen Hart przegrywa z Shawnem Michaelsem walkę której stawką był title shot na Wrestlemanii.

31 Marca- Na Wrestlemanii XII Owen Hart wystąpił razem z British Bulldogiem i Vaderem w drużynie Camp Cornette która pokonała Yokozunę, Jake'a Robertsa i Ahmeda Johnsona.

28 Kwietnia- Na gali In Your House 7: Good Friends, Better Enemies Owen Hart i British Bulldog wygrywają z Ahmedem Johnsonem i Jakiem Robertsem. British Bulldog zmusił do poddania Jake'a Robertsa zakładając mu Single Leg Boston Crab. Wcześniej Jim Cornette w tą samą nogę uderzył Robertsa rakietą do tenisa.

Owen Hart wziął udział w turnieju King of the Ring. W pierwszej rundzie pokonał Yokozunę ale w ćwierćfinale przegrał z Marciem Mero.

23 Czerwca- Owen Hart podczas walki o pas WWF pomiędzy Shawnem Michaelsem a British Bulldogiem siedział przy stole komentatorskim. Mr. Perfect i drugi sędzia zaczęli odliczać British Bulldoga, Owen Hart interweniował i ściągnął z ringu Mr. Perfecta ale drugi sędzia odliczył British Bulldoga. Wszystko odbyło się na gali King of the Ring.

21 Lipca- Na gali In Your House 9: International Incident Owen Hart w drużynie z British Bulldogiem i Vaderem pokonali Shawna Michaelsa, Sycho Sida i Ahmeda Johnsona. Vader odliczył Michaelsa po Vader Bomb.

18 Sierpnia- Na gali Summerslam Owen Hart pokonał Savio Vegę.

22 Września- Owen Hart i British Bulldog pokonali The Smoking Guns i zdobyli pasy tag teamów WWF. British Bulldog wykorzystał nieporozumienie pomiędzy Billym i Bartem i odliczył Barta po Running Powerslam. Był to trzeci tytuł mistrza tag teamów WWF w karierze Owena Harta.

20 Października- Na gali In Your House 11: Buried Alive doszło do rewanżu pomiędzy Owenem Hartem, British Bulldogiem i The Smoking Guns. Owen i British Bulldog obronili pasy.

15 Grudnia- Owen Hart i British Bulldog kolejny raz udanie obronili pasy tag teamów. Tym razem ich rywalami byli fake Diesel i fake Razor Ramon. Walka odbyła się na gali In Your House 12: It's Time.

Shawn Michaels otrzymał nagrodę Slammy za "ohydę do kwadratu", jednak Owen Hart sam sobie przyznał tę nagrodę.

[center]1997 rok[/center]

19 Stycznia- Owen Hart został wyeliminowany przez Steve'a Austina jako siedemnasty. Owen przebywał w ringu osiem i pół minuty.

16 Lutego- Na gali In Your House 13: Final Four Owen Hart i British Bulldog przegrali przez dyskwalifikacje z Dougiem Furnasem i Philem LaFonem ale ze względu na zakończenie walki zachowali tytuły. Sędzia ogłosił dyskwalifikację po tym jak Owen Hart uderzył Phila LaFona statuetką Slammy.

26 Lutego- Podczas House Showu w Berlinie Owen Hart przegrał z British Bulldogiem walkę o tytuł pierwszego w historii mistrza Europy WWF.

23 Marca- Na Wrestlemanii 13 Owen Hart i British Bulldog obronili pasy tag teamów w walce przeciwko Mankindowi i Vaderowi po tym jak walka zakończyła się przez double count out.

31 Marca- Tego dnia poswstała stajnia The Hart Foundation w której skład weszli Owen Hart, British Bulldog, Bret Hart, Jim Neidhart i Brian Pillman.

28 Kwietnia- Podczas RAW is War Owen Hart pokonał Rocky'ego Maivie (The Rock) i po raz pierwszy w swojej karierze został mistrzem Interkontynentalnym. To był pierwszy singlowy tytuł Owena Harta w World Wrestling Federation. W tym czasie Owen i British Bulldog nadal posiadali pasy tag teamów.

11 Maja- W dark matchu gali In Your House 15: A Cold Day in Hell Owen Hart i British Bulldog obronili pasy tag teamów przegrywając z The Legion of Doom przez dyskwalifikacje.

25 Maja- Po 245 dniach posiadania pasów tag teamów Owen Hart i British Bulldog tracą pasy na rzecz Steve'a Austina i Shawna Michaelsa.

8 Czerwca- Na gali King of the Ring Owen Hart, British Bulldog i Jim Neidhart pokonali Sycho Sida i The Legion of Doom.

6 Lipca- Członkowi The New Foundation w pełnym składzie pokonali Steve'a Austina, Kena Shamrocka, Goldusta i The Legion of Doom. Zwycięstwo swojej drużynie zapewnił Owen Hart który wykorzystał to że jego bracia Bruce i Ross odwrócili uwagę Steve Austina i odliczył go przez roll up.

3 Sierpnia- Na gali Summerslam Owen Hart przegrywa ze Stevem Austinem i traci pas Interkontynentalny. Gdyby Stone Cold przegrał musiałby pocałować Owena w pośladki.

7 Września- Na gali Ground Zero: In Your House doszło do fatal 4 way tag team elimantion matchu w którym wzięli udział Owen Hart i British Bulldog, The Legion of Doom, The Headbangers i The Godwinns. Owen Hart i British Bulldog razem z The Headbangers zostali ostatni ale jednak nie udało im się zdobyć tytułów. W trakcie walki interweniował Steve Austin który wykonał Owenowi stunner a Mosh odliczył Owena do trzech.

Podczas walki Owena Harta i Steve Austina Owen zepsuł piildriver i doporowadził do kontuzji szyi Stone Colda. W związku z tą sytuacją Owen nosił koszulkę Owen 3:16 a Steve Austin musiał oddać pas Interkontynentalny.

5 Października- W finale turnieju którego stawką był pas Interkontynentalny Owen Hart pokonał Faarooqa i zdobył tytuł po raz drugi w swojej karierze. Walka odbyła się na gali Bad Blood: In Your House.

9 Listopada- Na gali Survivor Series Owen Hart przegrał ze Stevem Austinem i ten odzyskał swój tytuł.

7 Grudnia- Na gali In Your House: D-Generation X Owen Hart pomógł Kenowi Shamrockowi który był maltretowany przez DX

Wrestling Observer konflikt pomiędzy The New Foundation a Stevem Austinem za feud roku.

[center]1998 rok[/center]

18 Stycznia- Po dwunastu minutach przebywania na ringu Owen Hart został wyeliminowany przez Triple H'a i Chynę którzy nie brali udziału w Royal Rumble matchu.

26 Stycznia- Owen Hart po raz pierwszy w swojej karierze został mistrzem Europy WWF pokonując nie samego mistrza Triple H'a a Goldusta przebranego za Huntera.

15 Lutego- Na gali No Way Out of Texas Owen Hart w drużynie ze Stevem Austinem, Cactus Jackiem i Chainsaw Charlim wygrali z Triple H'em, Savio Vegą i New Age Outlaws.

29 Marca- Na Wrestlemanii XIV Owen Hart stracił European Championship na rzecz Triple H'a. Sgt. Slaughter przykuł Chynę kajdankami po to aby ta nie mogła interweniować podczas walki. Jednak w końcówce walki Chyna sypnęła Sgt. Slaughterowi jakimś proszkiem w twarz, to odwróciło uwagę Owena Harta, po chwili Chyba pod nieuwagę sędziego wykonała Owenowi low blow po czym Triple H wykonał Owenowi pedigree i odliczył go do trzech.

26 Kwietnia- Owen Hart przegrał rewanż z Triple H'em na gali Unforgiven: In Your House którego stawką był tytuł mistrza Europy WWF.

27 Kwietnia- Podczas tag team matchu pomiędzy Owenem Hartem i Kenem Shamrockiem przeciwko D'Lo Brownowi i Markowi Henry'emu Owen Hart zaatakował Kena Shamrocka i przeszedł heel turn wstępując do The Nation (Nation of Domination)

31 Maja- Na gali Over The Edge: In Your House The Nation (Owen Hart, Kama Mustafa i D'Lo Brown) pokonali D-Generation X (Triple H, Billy Gunn, Road Dogg).

Owen Hart wziął udział w turnieju King of the ring. W pierwszej rundzie Owen Hart pokonał Scorpio (2 Cold Scorpio) ale odpadł w ćwierćfinale po porażce z Danem Severnem.

26 Lipca- Owen Hart pokonał Kena Shamrocka w dungeon matchu na gali Fully Loaded: In Your House. Sędzią specjalnym tego pojedynku był Dan Severn.

30 Sierpnia- Na gali Summerslam Owen Hart przegrał z Kenem Shamrockiem po tym jak poddał się po angle locku.

27 Września- Na gali Breakdown: In Your House Owen Hart pokonał Edge'a.

13 Grudnia- Owen Hart przegrał ze Stevem Blackmanem przez count out na gali Rock Bottom: In Your House.

[center]1999 rok[/center]

24 Stycznia- Owen Hart wszedł do Royal Rumble matchu jako dwudziesty dziewiąty i po ponad sześciu i pół minuty został wyeliminowany przez Steve Austina.

25 Stycznia- Dzień po Royal Rumble na RAW Owen Hart i Jeff Jarrett zdobyli pasy tag teamów WWF pokonując The Big Boss Mana i Kena Shamrocka. Dla Owena był to czwarty tytuł mistrza tag teamów WWF i ostatni tytuł w jego karierze.

14 Lutego- Na gali St. Valentine's Day Massacre: In Your House Owen Hart i Jeff Jarrett obronili pasy tag teamów pokonując D'Lo Browna i Marka Henry'ego.

28 Marca- Na Wrestlemanii XV Owen Hart i Jeff Jarrett po raz kolejny obronili pasy tag teamów. Tym razem znów pokonali D'Lo Browna ale w drużynie z nim nie był Mark Henry a Test.

30 Marca- Dwa dni po Wrestlemanii Owen Hart i Jeff Jarrett stracili pasy tag teamów na rzecz X-Paca i Kane'a.

25 Kwietnia- Na gali Backlash: In Your House Owen Hart i Jeff Jarrett przegrali z New Age Outlaws walkę której stawką był title shot na pasy tag teamów.

Owen Hart nie chciał się zgodzić się zgodzić na niezbyt moralny storyline z Debrą i najprawdopodobniej za karę musiał wrócić do starego gimmicku Blue Blazer.

17 Maja- W tym dniu Owen Hart stoczył swoją ostatnią walkę. Owen i Jeff Jarrett przegrali z Valem Venisem i The Goodfatherem.

23 Maja- Na gali Over the Edge doszło do największej tragedii w historii wrestlingu. Owen Hart zgodnie ze swoim gimmickiem superbohatera opuszczał się o linie na ring. Peleryna Owena wplątała się w zatrzask, Owen wyszarpnął pelerynę i otworzył zatrzask po czym runął z 24 metrów na ring uderzając głową w narożnik. W wyniku uderzenia głowa Owena mocno odchyliła się do tyłu co spowodowało złamanie karku. Owen najpierw był reanimowany na ringu a potem został przewieziony do szpitala gdzie zmarł. Pomimo tej tragedii galę nadal kontynuowano. Owen miał walczyć z The Goodfatherem o pas Interkontynentalny.

24 Maja- Dzień po tragedii odbyła się gala RAW is War która była poświęcona pamięci Owena Harta.

Owen Hart w gimmicku Blue Blazer:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Powered by phpBB © 2007 phpBB Group