Logowanie | Rejestracja


Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest pt lip 10, 2020 3:33 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość

Offline
Post: pt sty 13, 2012 3:53 pm 
Rozwojówka
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr gru 08, 2010 2:35 pm
Posty: 144
Lokalizacja: Włocławek
[center]Obrazek

Owen James Hart (ur. 07 Maja 1965 - 23 Maja 1999) - Były Kanadyjski profesjonalny i amatorski Wrestler, który pracował dla kilku federacji - Stampede Wrestling, New Japan Pro Wrestling(NJPW), World Championship Wrestling(WCW) i World Wrestling Federation(WWF), gdzie walczył jako Owen Hart i Blue Blazer. Członek rodziny Hart'ów, urodził się w Calgary, Alberta, Kanadzie . Najmłodszy z dzieci Hall of Famer'a Stu Hart'a i jego żony Helen'y.

Hart był jednorazowym USWA Unified World Heavyweight Champion'em, dwukrotnym Mistrzem Interkontynentalnym, IWGP Junior World Heavyweight Champion'em, WWF European Champem oraz czterokrotnym WWF World Tag Team Champion'em (2x z Yokozuną, 1x z British Bulldog'iem oraz 1x Jeff Jarrett'em). Został również zwycięzcą WWF King of the Ring w 1994 roku. Owen był uważany przez swoich równieśników jako jeden z najlepszych w WWF.

Zmarł 23 Maja 1999 r. , kiedy podczas jego wejścia miała miejsce awaria sprzętu w Kemper Arena w Kansas City, Missouri na gali Pay-Per-View pod nazwą Over the Edge.

Początki kariery (1986 - 1991)
Pierwsze doświadczenie Hart zdobywał w amatorskim wrestlingu w Liceum, tam właśnie poznał swoją żone, Marthe. Wrestling nie był pierwszym wyborem Owen'a, jak wyjaśnia Martha w swojej książce "Harts Broken", James wiele razy chciał się oderwać od tego sportu. Te próby jednak zakończyły się niepowodzeniem, swój debiut zaliczył 30 Maja 1986 roku w federacji swojego ojca - Stampede Wrestling. Z tą organizacją nie rozstawał się jeszcze przez następne kilka lat, w roku 86 połączył swoje siły z Ben'em Bassarab'em i razem zdobyli pasy Tag Teamowe. Rok później Pro Wrestling Illustrated uznało go za "Rookie of the Year". Po tym jak stracił pasy, rozpoczął feud z Johnny'm Smith i Kid'em Dynamite.

W 1987 roku wystąpił w New Japan Pro Wrestling (NJPW), gdzie walczył z Liger'em Jushin. W dniu 27 Maja, pokonał Hiroshi'ego Hase w walce o IWGP Junior World Heavyweight Championship.

Owen odniósł sukces w Japonii i Stampede, dlatego też jesienią 88 roku podpisał kontrakt z World Wrestling Federation, gdzie zadebiutował w Los Angeles w sierpniu 88 roku jako Blue Angel, miał wtedy na sobie maskę. Zamiast promować Hart'a jako młodszego brata Bret'a, federacja postanowiła utworzyć zamaskowanego "superbohatera" znanego jako The Blue Blazer. Przegrał z Ted'em DiBiase 11 Marca 1989 na Saturday Night Main Event i został pokonany przez Mr. Perfect'a na Wrestlemanii V.

Wkrótce po największej gali roku, Owen odszedł z WWF i zaczął podróżować po świecie w gimmicku "Blue Blazer'a" i Owen'a Hart'a. Następnie wrócił do Stampede i był tam aż do zamknięcia federacji w grudniu 1989. W 1991 roku stracił swoją maskę w walce Maska vs Maska z meksykańskim wrestlerem El Canek a tym samym pożegnał się z gimmick'iem Blue Blazer'a. W tym samym roku pojawił się w World Championship Wrestling jako Tag-Team partner Ricky'ego Morton'a.

World Wrestling Federation (1991 - 1999)
The New Foundation (1991 - 1992)
Hart brał udział w dyskusjach w sprawie kontraktu z WCW, jednak transakcja się nie powiodła, ponieważ Owen musiałby przenieść się do Atlanty a jego rodzina tego nie chciała. Zamiast tego po raz drugi podpisał kontrakt z World Wrestling Federation. Tam założył Tag-Team ze swoim bratem i Jim'em Neidhart, szybko się on jednak rozpadł, ponieważ Bret zdecydował się na kariere singla a Jim rzadko kiedy pojawiał się w ringu. Kiedy Neidhart ostatecznie powrócił do kwadratowego pierścienia, wraz z Hart'em utworzyli "The New Foundation".

Pierw rozpoczęli feud z Beverly Brothers, następnie na Royal Rumble w styczniu 1992 pokonali The Orient Express. Wkrótce Jim pożegnał się z federacją a Owen zaczął karierę solową. Na Wrestlemanii VIII pokonał Skinner'a, wkrótce po najważniejszej gali roku rozpoczął współpracę z Koko B. Ware a ich Tag-Team występował pod nazwą - "High Energy". Jako zespół wystąpili tylko na jednym Pay-Per-View a było to Survivor Series, gdzie przegrali z Headshrinkers. Zespół po cichu rozpadł się na początku 1993 roku a Hart ostatecznie rozpoczął kariere solową.

Feud z Bret'em (1993 - 1995)
W połowie 1993 roku, kiedy narodziła się wojna pomiędzy Bret'em Hart'em a Jerry'm Lawler'em, Owen stanął po stronie brata i zmierzył się z King'iem w United States Wrestling Association, gdzie większość gwiazd WWF uznawano za Heel'i. "The King of Harts" zdobył pas USWA Unified World Heavyweight Championship w walce z Papa Shango. Latem 1993 roku doznał kontuzji i był zmuszony poświęcić trochę czasu z dala od ringu.

Hart powrócił na ring World Wrestling Federation jesienią tego samego roku. Bret wraz z Owen'em i ich braćmi - Bruce'm i Keith'em zmierzyli się z drużyną Jerry'ego na Survivor Series. Niestety Lawler nie mógł dotrzeć na galę w skutek czego został zastąpiony przez Shawn'a Michaels'a. W czasie pojedyku bracia przypadkowo się ze sobą zderzyli przez co Owen został wyeliminowany z walki. Następnie zjawił się po walce i miał pretensje do Bret'a, jednak został uspokojony przez Bruce'a i Keith'a. Następnej nocy miał na sobie różowo - czarny strój, okulary przeciwsłoneczne i wziął sobie na finishera Sharpshooter, aby wysłać wiadomość do swojego brata. Owen będąc w cieniu Bret'a, czuł się źle. Przez wakacje bracia zdołali się pogodzić.

Straszy z braci Hart'ów próbował coraz częściej występować z James'em w teamie. Doprowadziło to nawet do dwóch Title Shot'ów o pasy Tag Team'owe. Na Royal Rumble 1994 zmierzyli się z The Quebecers, jednak przegrali. Następnie Bret doznał poważnej kontuzji kolana, przez co młodszy brat był sfrustrowany. Kiedy sędzia przerwał mecz ze względu na kontuzję Hart'a, zdenerwowany Owen kopnął go w kolano a następnie odszedł. Kilka minut później, kiedy został on znoszony na noszach, na ekranie pojawił się James, który zachowywał się jak Heel. Bracia spotkali się w walce 1 vs 1 po raz pierwszy na Wrestlemanii X, kiedy to Owen pokonał Bret'a. Tego samego wieczoru Hitman zdobył WWF Title, podczas gdy jego brat był zazdrosny. Wkrótce Hart wygrał turniej King of The Ring z pomocą Jim'a Neidhart'a. Po zwycięstwie otrzymał przydomek - "The King of Harts".

Przez całe lato tego samego roku spotkali się oni w wielu Single i Tag Team Match'ach. Najważniejsze były jednak dwa pojedynki - Ich Steel Cage Match na SummerSlam o WWF Title, gdzie zwycięzcą został Bret. Warto dodać, że ta walka uznana Five Star Match'em przez Dave'a Meltzer'a. Natomiast drugim ważnym wydarzeniem był dzień 17 sierpnia, kiedy to Owen początkowo wygrał i został WWF Champion'em, jednak to Hitman był nadal Mistrzem, ponieważ sędzia kazał kontynuować walkę, gdyż doszło do interwencji(Był to Lumberjack Match). Na Survivor Series, Bret zmierzył się z Bob'em Backlund'em o jego Mistrzostwo w Submisson Match'u. Hart ostatecznie przegrał walkę, gdyż Owen namówił ich matkę, aby ta rzuciła ręcznik do ringu co zakończyło pojedynek. Tydzień po Royal Rumble 95 Bret pokonał James'a co zakończyło ich feud.

Na Wrestlemanii XI Owen i jego tajemniczy partner, którym okazał się Yokozuna zdobyli pasy Tag Team'owe od The Smoking Gunns. Wkrótce Jim Cornette i Mr. Fuji zostali ich Menedżerami, zespół bronił swoich Mistrzostw przez 5 miesięcy dopóki nie stracili ich na rzecz Diesel'a i Shawn'a Michaels'a na In Your House 3. Niedługo po tym wydarzeniu, ponownie zostali mistrzami, lecz ich Title Run trwał krótko. Byli Tag-Team'em do końca roku.

Współpraca z British Bulldog'iem (1996 - 1997)
W 1995 roku szwagier Owen'a, Davey Boy Smith przeszedł Heel Turn i dołączył do stajni - The Camp Cornette. Latem 1996 roku James i British Bulldog często brali udział w walkach jako Tag-Team. Hart był również komentatorem podczas King of The Ring 96.

We wrześniu, dostali oni szansę na pasy Tag Team na gali In Your House 10. Hale opuścili ze złotem pokonując The Smoking Gunns. Były jednak znaki niezgody pomiędzy zawodnikami - Podczas Royal Rumble Hart przypadkowo wyeliminował Bulldog'a, a następnie zmierzyli się w walce o nowo utoworzony tytuł - WWF European Championship z czego jako zwycięzca wyszedł Davey Boy Smith.

Po zachowaniu tytułów z Headbangers przez dyskwalifikację 24 Marca 1997 na Monday Night Raw, napięcie pomiędzy tą dwójką wzrosło. W następnym tygodniu Owen zarządzał walki o pas swojego tag-team partnera. Walka odbyła się 31 Marca, jednak zwycięzcy nie poznaliśmy, ponieważ w czasie walki do ringu wkroczył Bret Hart(Jako Heel), który mówił o rodzinie. Zgodzili się oni połączyć swoję siły z Hart'em i stworzyli nowy, antyamerykański Team - Hart Foundation z Jim'em Neidhart'em i ich przyjacielem Brian'em Pillman'em.

Hart Foundation(1997)
Po uformowaniu Hart Foundation, Owen szbyko został Mistrzem Interkontynentalnym pokonując Rocky'ego Maivie(The Rock). Oznaczało to, że Team miał każdy tytuł oprócz najważniejszego. Wkrótce James rozpoczął feud ze Steve'm Austin'em, który na Raw 25 Maja 1997 roku z Shawn'em Michaels'em odebrał mu pasy Tag-Team'owe. Owen i Bulldog otrzymali drugą szansę na odzyskanie tytułów po tym jak HBK musiał oddać swój pas z powodu kontuzji. 14 Lipca na Raw SCSA wybrał za swojego nowego partnera Dude Love'a. Ten pomógł mu pokonać swoich rywali.

Na Summerslam w sierpniu, Hart bronił pasa Interkontynentalnego z Austin'em w walce "Kiss my Ass". W trakcie pojedynku, Owen popełnił błąd przy Piledriverze przez co Steve upadł na matę czubkiem głowy, raniąc swoją szyje. Ze względu na kontuzję musiał on natychmiast opuścić halę i oddać pas. Mimo tego wypadku, WWF zrobiło z tego fabułę w której James zaczął nosić T-Shirt z napisem "Owen 3:16 / I Just broke your Neck" Wziął on też wtedy udział w turniej o pas IC.

Wkrótce na In Your House: Bad Blood Owen pokonał swojego rywala Faarooq'a z pomocą Austin'a, który wyjaśnił, że kiedy wróci chce zmierzyć się z Hart'em o ten pas. James obronił pas dwukrotnie przez DQ, na Survivor Series w Montrealu Stone Cold w końcu odzyskał Mistrzostwo. Tej samej nocy miał miejsce Montreal Screwjob. Po tym wydarzeniu Bret opuścił federację, to samo zrobili British Bulldog i Jim Neidhart, którzy rozwiązali kontrakt, aby przejść do WCW. W taki oto sposób Owen został jedynym członkiem rodziny w WWF, ze względu na swoje zobowiązania w umowie. W przeciwieństwie do Smith'a i Neidhart'a, Vince McMahon nie przyznał młodszemu bratu zwolnienia z kontraktu i musiał on pozostać w firmie. Był pozytywnie nastawiony na przejście do WCW, ponieważ uważał, że tutaj organizacja nie będzie go używać poprawnie. Sam Bret wspomniał, że Eric Bischoff nie chciał podpisać z James'em takiego kontraktu jaki miał w WWF.

The Black Hart and Nation of Domination (1997 - 1998)
Na gali In Your House: D-Generation X Owen zaatakował Shawn'a Michaels'a i został ulubieńcem fanów oraz zaczął nosić przydomki - "The Lone Hart" a także "The Black Hart". Rozpoczął feud z DX a następnie wyzwał HBK'a na walkę o WWF Championship na Raw 29 Grudnia 1997 roku. Hart był naprawdę blisko zwycięstwa, gdy zapiął Sharpshooter, jednak został zaatakowany przez Triple H'a. Wkrótce zdobył pas European z rąk HHH, lecz nabawił się kontuzji kostki podczas walki. Gdy Hart pojawił się jako komentator, The Game wrzucił go do ringu i odzyskał tytuł.

Na Wrestlemanii Triple H zachował pas, cztery tygodnie później zmierzył się w Tag Team Match'u z D'Lo Brown'em i Rocky Maivią a jego partnerem był Ken Sharmock, którego podczas walki zaatakował i razem z The Rock'iem zostali Liderami grupy - Nation of Domination, która była przeciwko DX. Wkrótce D-Generation X postanowiło się z nich ponabijać. Jason Sensation przebrał się za Owen'a i powiedział - I am not a Nugget. Jak następnie wyjaśnił HBK, Hart trzyma się z boku muszli klozetowej jak kał. "Nugget" stał się śmiesznym terminem określającym James'a aż do końca jego kariery. Niedługo po tym do federacji wrócił Ken Sharmock, który zmierzył się z "The Black Hart'em" w kilku walkach, jednak ostatecznie nic pomiędzy nimi się nie rozstrzygnęło.

Współpraca z Jeff'em Jarrett'em (1998 - 1999)
Owen został z Nation of Domination do końca roku. Po Summerslam nawiązał współpracę z Jeff'em Jarrett'em a ich menedżerką był Debra. Po ich walce Dan Serven został przypadkowo ranny przez Hart'a, James pozornie opuścił WWF. Fabuła była taka, że Owen podobnie jak rok temu źle wykonał piledriver i nie mógł odróżnić rzeczywistości od scenariusza. Jednak tak szybko jak odszedł, w federacji pojawił się ponownie, ale tym razem jako Blue Blazer. Twierdził, że nie James'em, jednak to było oczywiste kto kryje się pod maską. W przeciwieństwie do tego, kiedy powstał ten charakter, teraz zaczął poważnie traktować erę Attitude. Jeff Jarrett, aby udowodnić, że Owen nie jest przebrany za zawodnika, pojawił się z nim na gali a za niebieską postać przebrany był Koko B. Ware. W dniu 25 stycznia Hart i Jarrett pokonali Ken'a Sharmock'a i Big Boss Man'a o pasy Tag Teamowe. W dalszym ciągu byli Team'em aż do śmierci James'a w maju na Over the Edge.


Śmierć
W dniu 23 Maja w Kansas City, Missouri podczas gali PPV Over the Edge przed jego walką o pas Interkontynentalny z The Godfather'em, Hart miał zjechać na linie do ringu, ponieważ jak wiadomo był w gimmicku Superbohatera Blue Blazer'a. Niestety mechanizm zatrzaskowy otworzył się już na wysokości 24 metrów przez co Owen wylądował na ringu z ogromną prędkością. Jest wiele scenariuszy dotyczących tego jak zmarł - Jedni mówią, że upadł na ring klatką piersiową z ogromną prędkością, drudzy, że spadł na linę. Trzecia wersja jest taka, ze uderzył on głową w narożnika i z ogromną siłą runął na mate,jest to najprawdopodobniej jedyna i prawdziwa historia tego zdarzenia. Ludzie, którzy oglądali wtedy galę w telewizji nie widzieli tego zdarzenia, ponieważ natychmiast ekran stał się ciemny. Hart był reanimowany przez personel medyczny, następnie został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono zgon. Jim Ross powtarzał, że to co właśnie się stało to nie fabuła i James został naprawdę ranny. Jak się później okazało przyczyną śmierci było krawienie wewnętrzne z aorty.
Prawdopodobnie zmarł w drodze do szpitala, jednak niektórzy uważają, że miało to miejsce w kwadratowym pierścieniu.

Finishery :
Jako Owen Hart -
Bridging Northen Lights Suplex
Missle Dropkick
Reverse Piledriver
Sharpshooter
Jako Blue Blazer
Diving Splash
Moonsault

Osiągnięcia
New Japan Pro Wrestling
- IWGP Junior World Heavyweight Champion (Raz)
Pro Wrestling Illustrated
- PWI Editor's Award(1999)
- PWI Feud of the Year(1994) vs Bret Hart
- PWI Rookie of the Year(1987)
- Miejsce 10 z 500 najlepszych wrestlerów w 1994 roku
- Miejsce 84 ze 100 najlepszych tag-teamów (Z British Bulldogiem) w 2003 roku
- Miejsce 66 z 500 najlepszych wrestlerów PWI w 2003 roku
Stampede Wrestling
- Stampede British Commonwealth Mid-Heavyweight Championship (Raz)
- Stampede Wrestling International Tag Team Championship (Raz) – z Ben'em Bassarab'em
- Stampede North American Heavyweight Championship (2 razy)
- Stampede Wrestling Hall of Fame
United States Wrestling Association
- USWA Unified World Heavyweight Champion(Raz)
World Wrestling Federation
- WWF European Championship (Raz)
- WWF Intercontinental Championship (2 razy)
- WWF World Tag Team Championship (4 razy) – z Yokozuną (2),The British Bulldog'iem (1)i Jeff'em Jarrett'em (1
- King of the Ring (1994)
- Slammy Award for Squared Circle Shocker (1996)
- Slammy Award for Best Bow Tie (1997)
Nagrody od Wrestling Observer Newsletter
- 5 Star Match (vs Bret Hart na SummerSlam 1994 w Steel Cage Match'u)
- Najlepiej latający Wrestler(1987,1988)
- Feud Roku (1997) z Bret'em Hart, Jim'em Neidhart, Davey Boy Smith'em i Brian'em Pillman vs. Steve Austin


Podsumowując Owen James Hart stoczył 1439 pojedynków w których 708 razy wyszedł jako zwycięzca, przegrał 697 razy a reszta, czyli 34 pojedynki zostały nierozstrzygnięte.

1965 - 1999
[*]

Obrazek[/center]

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Powered by phpBB © 2007 phpBB Group