Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest pn gru 18, 2017 10:56 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

Tytuł: KSW 22
Superstar
Awatar użytkownika

Obrazek

KSW 22, 16 marca 2013r.

Karta będzie aktualizowana :

Mistrzostwo KSW w wadze półciężkiej
Jan Błachowicz (c) vs Goran Reljic

Paweł Nastula vs Kevin Asplund
Karol Bedorf vs Oli Thompson
Anzor Azhiev vs Mariusz Pioskowik
Kamil Waluś vs Christos Piliafas
Piotr Strus vs Abu Azaitar
Rafał Moks vs Marcin Naruszczka

Ofiszjal Trajler :

http://www.youtube.com/watch?v=hetB7Rcy3qo

Ostatnio zmieniony wt mar 05, 2013 10:32 pm przez Forlan PDW_KL_RTV&AGD, łącznie zmieniany 3 razy

Tytuł: Re: KSW 22
Superstar
Awatar użytkownika

Mimo, że do KSW pozostało jeszcze ok 3 miesięcy to powoli krystalizuje się nam karta główna.
Nie znamy jak narazie przeciwników dla naszych trzech reprezentantów: Jana Błachowicza, Pawła Nastuli oraz Karola Bedorfa.
KSW 22 można powiedzieć będzie nieco rewolucyjne, pojawia się nowa kategoria do 66 kg. W pojedynku zmierzą się Anzor Azshiev oraz Mariusz Pioskowik. Anzor który jest bardzo młodym zawodnikiem zdążył pokazać się z dobrej strony i zdobył serca publiczności. Świetny zawodnik który porównywany jest do samego Khalidova. Jego przeciwnik mimo, że legitymuje się rekordem 4-0, jest najlepszym zawodnikiem w Polsce w tej kategorii to jak do tej pory tylko raz gościł na galach KSW niestety bez większych sukcesów.
Drugi pojedynek który został ogłoszony w ostatnich dniach to Kamil Waluś vs Christos Piliafas. Potomek Greków znany jest z niedawnego pojedynku z Pudzianowskim powinien byc najtrudniejszym jak do tej pory przeciwnikiem dla Kamila. Mimo, że ma jakieś tam osiągnięcia to wg nie nie powinien być dla Polaka wyzwaniem. Waluś będzie musiał uważać, bo jak do tej pory mierzył się z jobberami. Bazelak i ex piłkarz Wiśniewski to są przeciwnicy tylko do rozgrzewki i prawdziwy sprawdzian będzie go czekał właśnie teraz.

W pozostałych walkach zmierzą się Piotrek Strus który powinien to być przystanek do lepszego przeciwnika oraz pojedynek który powinien byc zdecydowanie najrówniejszy Rafał Moks oraz Marcin Naruszczka.
Jeszcze co do Bedorfa. Mówiło się o tym, że jego przeciwnikiem będzie Valentjin Overeem, sam nie wiem czy była by to dobra opcja. Słabszy Overeem jakoś nie widzi mi się w roli przeciwnika z którym mógłby się mierzyć Karol. Ot kolejny przeciwnik do obicia.

Obrazek
Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Ciekawi mnie, czy KSW postara się utrzymać tę kategorię wagową do 66 kilogramów. Pojedynek na pewno będzie bardzo widowiskowy - bo szybki, w świetnym tempie to już jest wpisane w takich zawodników, takiej wagi. Ostatni wiele mówiło się o tym, ze Dana źle zrobił włączając podobną kategorię do UFC. Walka Demtriousa Johnsona chyba zamknęła wszystkim usta. Z chęcią bede oglądał pojedynki tej wagi bo są całkiem dobre, nie zawsze ale większość. Co do KSW to jeszcze dużo nie można powiedzieć bo karta się dopiero zarysowuje, a przed samą galą jeszcze ktoś z powodu kontuzji wyleci.

Superstar
Awatar użytkownika

Forlan pisze:
Ciekawi mnie, czy KSW postara się utrzymać tę kategorię wagową do 66 kilogramów. Pojedynek na pewno będzie bardzo widowiskowy - bo szybki, w świetnym tempie to już jest wpisane w takich zawodników, takiej wagi.

Ja mam nadzieję, że taka kategoria zostanie utrzymana. Jak sam pisałeś walki takie są bardzo widowiskowe co pokazała chociażby ostatnia walka Azhieva, rozgrywana w szybkim tempie. Często jest to opener gali więc można się bardzo fajnie wkręcić w kolejne pojedynki.

Forlan pisze:
Co do KSW to jeszcze dużo nie można powiedzieć bo karta się dopiero zarysowuje, a przed samą galą jeszcze ktoś z powodu kontuzji wyleci.

Tak naprawdę nie ma tylko przeciwnika dla Pawła Nastuli. W ostatnich ndiach pojawiły sie kolejne informację, że przeciwnikiem Bedorfa będzie Oli Thompson natomiast Janka Błachowicza Goran Reljic. W obu przypadkach walki są do wygrania. Mam nadzieję, że obędzie się bez kontuzji i szukaniu rywali na ostatnią chwilę

Obrazek
Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Ciekawy rywal dla Nastuli. Asplund walczył chyba w Bellatorze. Jakimś wymagającym przeciwnikiem to on nie jest, ale dla Nastuli na "przetarcie" chyba będzie dobry. Nie wiem do końca jak obaj są przygotowani więc nic na ich temat więcej nie powiem. Nawet ciekawi mnie starcie Walusia z Piliafasem. Kamil trenował ostatnio w Las Vegas w Blackzillians, a to nie byle co. Mogą pokazać kawał solidnej walki, chyba, że Grek znów wyjdzie dla kasy. Ten młody Azhiev mnie ciekawi. Młody, szybki, nie oglądałem go wcześniej. Całkiem przyzwoicie zapowiada się gala. Tylko co mnie bardziej zainteresuje? KSW 22 czy UFC 158, które również w nocy z soboty na niedzielę? :D

Superstar
Awatar użytkownika

-Waluś vs Piliafas. Do tej walki nie powinno dojść. Mam nadzieję, że Piliafasa więcej nie zobaczymy na polskiej scenie. Waluś pokonał go w podobny sposób co Pudzian a Christos podobnie jak Sapp przyjechał tylko po łatwą kasę. Gdyby pokazał chociaż trochę zaangażowania to wxnik mógłby być całkowicie inny. Waluś do tej pory nie mierzył się z takim rywalem bo i Wiśniewski i Bazelak to jobberzy. Kamil jeszcze sporo musi poprawić głównie jeżeli chodzi o parter bo stójką jeszcze się wybroni.

-Moks vs Naruszczka. Naruszczka musiał zbijać wagę i w tym starciu wyglądał słabo, nie wytrzymywał tempa Moksa dla którego była to jedna z ostatnich szans by coś pokazać po ostatnich porażkach. Wreszcie wygrana w dobrym stylu przez gilotynę. Brawa dla Naruszczki za bronienie się i próby rozbicia dźwigni ale było już za późno.

-Szkoda mi Piotrka Strusa. To nie tak powinno się skończyć. Turek nie walczył sporo czasu i nic nie przemawiało za tym, że wygra. Walił cepami, większość szła w powietrze ale niestety jeden trafił i po walce.

-Anzor to świetny zawodnik i może osiągnąć bardzo dużo. Pioskowika w ostatnim momencie zastąpił Svoboda, który napewno miło tego nie będzie wspominał. Azhiev to bardzo szybki i dynamiczny zawodnik i jego walki ogląda się z przyjemnością. Genialny nokaut przy, którym zaspał sędzia bo kolejne 3 ciosy nie powinny się już zdarzyć.

-Asplund to kolejny zawodnik, który odcina kupony, bardzo wolny zawodnik lecz idealne przetarcie dla Nastuli. Bardzo dziwne, że Paweł już na początku swojej przygody dostaje title shota a Bedorf pokonuje kolejnych rywali. No cóż, nazwisko robi swoje. Paweł musi nieco poprawic kondycję bo nie walczył jednej rundy a zasapał się niesamowicie.

-Walka Błachowicza z Rejicem zdecydowanie najlepszą walką gali. Bardzo szybka, w której widzieliśmy niemal wszystko. Szkoda nieudanej dzwigni na ręke w pierwszej rundzie bo wtedy zwycięstwo nad bądź co bądź byłym zawodnikiem UFC było by bardziej okazałe. Druga runda bardziej wyrównana w której chorwat jeszcze starał się walczyć ale trzecia to całkowita dominacja Janka. Obaj byli bardzo zmęczeni ale to Polak zachował ich więcej.

Obrazek
Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Kamil Waluś vs. Christos Piliafas – Kamil wchodził spokojnie, bardzo spokojnie, można powiedzieć nawet na luzie przy jakieś muzyczce disco. Sama walka do przewidzenia. Łatwa wygrana Kamila, bo Grek pracuje sobie na emeryturę. Jak go jeszcze raz dadzą na KSW to dziękuje.

Rafał Moks vs. Marcin Naruszczka – Pojedynek pod dyktando Rafała od początku. Jest bardzo dobrym zawodnikiem i należała mu się ta wygrana. Naruszczka nic nie pokazał. Moks przy tej gilotynie bardzo mocno walnął rywalem o podłogę, mógł złamać nawet kark. Myślę, że poniekąd odczuł to Marcin i odklepał. Słaba, jednostronna walka.

Piotr Strus vs. Aziz Karaoglu – Tutaj pierwsza zmiana karty, bo miał walczyć Azibar a nie Karaoglu, ale obaj podobni więc KL znaleźli szybko zastępstwo. Strus pokazał, że jest bardzo mało doświadczony i po kilku cepach padł na matę. Śmieszne było to jak zaraz po przerwaniu coś mamrotał, że nic mu nie jest a w samej walce już nie kontrolował tych ciosów od Allaha. Najlepszy moment walki? Kibic który krzyknął do Niemca kilka słów, chyba większość to słyszała xD

Anzor Azhiev vs. Pavel Svoboda – Drugi rywal zamieniony, bo zamiast czecha miał walczyć Mateusz Piskownik, ale czy żałuje? Anzor jest kapitalnie zapowiadającym się zawodnikiem. Nie bez powodu dostał Herklesa za odkrycie roku. Nokaut bardzo imponujący. Ciekawe co ze Svobodą, bo przyjechał na dzien przed galą, dostał piękny nokaut i pojechał do szpitala. Młody Mamed - jak sie mówi o Azhievie, pokazał, że ma ogormny talent.

Karol Bedorf vs. Oli Thompson – Bedorf gdyby poszedł za ciosem w pierwszej rundzie, eygrał by przez TKO raczej, a że odpusicł trochę to potem się meczył z tym Olim. W ogóle śmieszny człowiek z Anglika. Nogę miał już tak obitą tymi Low Kickami od Karola, że specjalnie ustwaiał się na prawej, a potem robił jakieś pompki - bez sensu, dobrze, że dostał.

Paweł Nastula vs. Kevin Asplund – Spokojny rywal dla Pawła. Bardzo ładna Americana, co tu dużo mówić, czekamy na walkę z Bedorfem o pas a potem może z Pudzianem. Asplund niech wraca do domu i trzech synów.

Janek Błachowicz vs. Goran Reljic – Bardzo miła dla oka walka wieczoru. Jan świetnie kontrolował byłego fightera z UFC i wymeirzył bardzo ładny High Kick, który pokazywał keidyś w Fight Raporcie :) Na samym początku zapiał ładną gilotynę, ale Relijć to nie Piliafas czy inny ogórek i uwolnił się całkiem ładnie. Blachowicz dominował i zdecydowanie zasłużenie wygrał tę walkę. Brawa.

Mid carder
Awatar użytkownika

To kolejna gala "Europejskiego Pride" (:D) za nami. Należy zaliczyć ją jako udaną. 6 na 7 walk zakończyło się zwycięstwem Polaków, większych błędów nie dostrzegłem (co nie znaczy, że obyło się bez nich, ale o tym poniżej) a organizacyjnie jak zwykle wszystko na najwyższym poziomie. Czas na ocenę walk:

- Waluś vs Piliafas. Kamil już od początku rozbawił, gdyż wszedł prawie jak Alistar Overeem na UFC 151 z naciskiem na "prawie" :D.
Forlan pisze:
można powiedzieć nawet na luzie przy jakieś muzyczce disco.

Forlan wstyd, jeżeli nie skojarzyłeś, ze to muzyka Aliego :D
Grek za to "zmotywowany", bo przecież był zapowiadany jako ten, który chce zatrzeć złe wrażenie po starciu z Pudzianem. Taa jasne. Motywacja a'la Sapp i wytrzymałość Najmana sprawiła, ze walka trwała krócej niż wejście Walusia. Co do byłego strongmana ciągle nie możemy nic powiedzieć o jego umiejętnościach. No i czuje, że może być promowany na drugiego Pudziana.

- Moks vs Naruszczka - Rafał przerywa swoją serię czterech porażek piękną gilotyną. Zaprezentował się z bardzo dobrej strony w przeciwieństwie do swojego oponenta, który dwa razy dał się wciągnąć w submission i mimo, że ratował się Spinebusterem, albo jak to niektórzy nazwali zbotchowanym DDT (:D) bo sam przy tym ucierpiał, musiał klepać. Czyżby teraz Rafała czekał rewanż z Aslambekiem?

- Strus vs Karaoglu - "Niemcy mnie biją" to musiało przejść po głowie Polaka, gdy ten dostał niezły wpierdziel od swojego rywala, mimo, że kontrolował walkę. No cóż przyda się ten kubeł zimnej wody, mimo że na MMA Attack przegrał w podobny sposób.

- Azhiev vs Svoboda - szkoda Czecha, bo przyjął walkę w ostatniej chwili i dodatkowo bardzo mocno ucierpiał przy brutalnym, aczkolwiek pięknym nokaucie od Anzora, który pokazuje, że ma duży potencjał.

- Bedorf vs Thompson - Brawa dla Oliego, który widać, że w przeciwieństwie do Greka nie przyjechał po łatwy hajs tylko podjął walkę z Karolem. Z kolei nasz rodak, miał tyle okazji do skończenia rywala (Low kicki, idealne okazje do poddań) niestety tego nie zrobił, gdyż pod koniec drugiej rudny zwyczajnie siadł kondycyjnie. Teraz Karol zapewne zawalczy z Nastulą o pas, a z kolei Oliego chętnie zobaczę na kolejnych galach. Być może teraz zostanie rzucony Walusiowi lub Pudzilli, choć w przypadku tego drugiego nie wiem czy by się to nie skończyło jak z panem o tym samym nazwisku.

- Asplund niestety też przyjechał po czek, bo Nastula łatwo sobie z nim poradził, sprowadzając do parteru, wypracowując boczną i potem od Kimury do Americany. Miło zobaczyć jednego z pierwszych, poważnych zawodników MMA na KSW. Mimo, ze podobnie jak w przypadku Walusia wciąż nie można powiedzieć dużo o umiejętnościach, to jednak z całą pewnością jak na swój wiek mistrz olimpijski prezentuje się dobrze.

- No i po raz pierwszy Janek w Main Evencie KSW. I chyba tym razem nic sobie nie uszkodził ani nie zerwał, ponieważ zaprezentował się bardzo dobrze dominując przez całe 3 rundy swojego rywala i pewnie broniąc pas. Kondycyjnie też to wyglądało lepiej, więc jest progres. Szkoda tylko tej nieudanej balachy na rękę, bo mogo to przebić gilotynę Moksa.

Czerwcowe KSW niestety odbędzie się w PPV, ale i tak zapowiada się bardzo ciekawie. Pudzian, Mamed, Materla, Jewtuszko i walka o pas kobiet. Będzie się działo. Ale przedtem MMA Attack, na które nie ukrywam czekam bardziej niż na KSW.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ]