Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest pn gru 18, 2017 10:45 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość

Rookie

Przyszedł mi do głowy dość prosty pomysł (i sprawdzony już gdzie indziej :)), żeby luźne pogaduchy o UFC toczył się w dotychczasowym temacie, a o każdej gali - karta, przewidywania przed, oceny i wrażenie po dyskutować osobno - nie będzie w ten sposób bałaganu, a dział zyska co nieco na przejrzystości. Jako, iż już niedługo gala UFC on Fuel: Nogueira vs Werdum 2, idzie ona na pierwszy ogień.

Walka wieczoru:
265 lbs.: Antonio Rodrigo Nogueira (34-7-1) vs. Fabricio Werdum (16-5-1)

Główna karta:
Finał TUF-a Brazil w wadze półśredniej
170 lbs.: TBD vs. TBD

205 lbs.: Rafael Cavalcante (11-3) vs. Thiago Silva (14-3)
170 lbs.: Erick Silva (14-3) vs. Jason High (16-3)
185 lbs.: Daniel Sarafian (7-3) vs. Eddie Mendez (7-0-1)
145 lbs.: Rony Jason (12-3) vs. Mike Wilkinson (8-0)

Walki na Facebooku:
135 lbs.: Raphael Assuncao (19-4) vs. Vaughan Lee (13-8-1)
185 lbs.: Derek Brunson (10-2) vs. Ronny Markes (14-1)
145 lbs.: Felipe Arantes (14-4-1) vs. Godofredo Castro (9-1)
170 lbs.: Ildemar Alcantara (18-5) vs. Leaondro Silva (11-0-1)
145 lbs.: Rodrigo Damm (10-6) vs. Mizuto Hirota (14-6-1)
185 lbs.: Caio Magalhaes (5-1) vs. Karlos Vemola (9-3)
185 lbs.: Antonio Braga Neto (8-1) vs. Anthony Smith (17-9)

Czeka nas kolejna brazylijska gala, a jak powszechnie wiadomo gale w Brazylii trzymają swój wysoki poziom, więc i w tym przypadku możemy liczyć na MMA w najlepszym wydaniu. O atmosferę w hali zadba zapewne fantastyczna brazylijska publiczność (Amerykanie powinni się od nich uczyć, jak dopingować podczas gali :))

Nogueira vs Werdum - z pewnością fakt, że będzie to starcie dwóch trenerów drugiej edycji brazylijskiego TUF-a ma znaczenie drugorzędne. Bardziej liczy się waga tego zwycięstwa - Werdumowi prawdopodobnie otworzy ono drogę jeśli nie prosto do walki o tytuł z Cainem, to o miano pretendenta z Juniorem (chociaż ja obstawiałbym raczej pierwszą opcję, najpierw White da szansę Fabricio, a jeśli nie podoła on Meksykaninowi, wtedy dostaniemy Dos Santos vs Velasquez III), a Nogueirę przybliży do zdobycia być może ostatniej w karierze szansy do zdobycia mistrzostwa (Antonio ma już 37 lat, więc powalczy jeszcze ze 2-3 lata, a potem zawiesi rękawice na kołku). Obaj panowie mieli już okazję walczyć ze sobą, dawno temu w Pride, wtedy Minotauro wygrał przez decyzję, więc teraz Werdum będzie miał okazję do rewanżu. Będzie to klasyczne starcie strikera z grapplerem, chociaż ja większe szanse daje Fabricio, który po swoim powrocie do UFC idzie jak burza (najpierw zmasakrował Roya Nelsona, całość nie skończyła się już 1 rundzie tylko dlatego, że Roy ma łeb z betonu, a potem bez problemu rozprawił się z Russowem) i jest fighterem bardziej wszechstronnym - mało kto wie, że oprócz świetnej stójki Werdum jest także dobrym parterowcem (czarny pas BJJ).

Moim zdaniem już od samego początku Antonio powinien starać się sprowadzić walkę do parteru i tam szukać swojej szansy, bo w stójce ma raczej niewielkie szanse (a obawiam się, że Nogueira będzie chciał pokazać, że jest dobrym bokserem, co może go zgubić)

Thiago Silva vs Cavalcante - walka ostatniej szansy dla Thiago. Dana ma prawo być na niego wk******y, bo bilans jego ostatnich 4 walk jest bardzo nieciekawy: 2 porażki i 2 No Contest. A za rywala będzie miał nie byle kogo, bo byłego mistrza Strikeforce w wadze półciężkiej. Ciekawostką może być fakt, że obydwaj wygrali swoje ostatnie pojedynki i zostali po nich złapani na dopingu (dlatego rezultaty zmieniono na NC). Dwóch uniwersalnych fighterów, czujących się równie dobrze zarówno w stójce, jak i w parterze może nam zaserwować bardzo ciekawe starcie

Eric Silva vs High - można powiedzieć, że Eric po ostatniej porażce z Fitchem (ale za to w jakim stylu - nagroda za walkę wieczoru) dostaje pojedynek "na otarcie łez" :D. High debiutuje w UFC i na razie w swoim rekordzie nie ma nikogo znaczącego, jednak mało kto na niego stawia, nie jest obciążony żadną presją, więc może pokusić się o sprawienie niespodzianki. Co do Silvy, on raczej musi wygrać, bo druga porażka z rzędu postawi go pod ścianą.

Superstar
Awatar użytkownika

"Od najbliższej gali UFC czyli z numerem 149, od tej pory wzorem innych działów, będziemy w tym jednym temacie rozmawiać o wszystkich galach UFC. Stworzenie nowego temtu będzie od ręki usuwane."

Słowa byłego moderatora tego działu...

Dla mnie nie ma problemu i można pogadać o kazdej gali odzielnie, tylko pod warunkiem, że będą się pojawiały posty, bo do niedawna w tym całym dziale tylko Typer był aktywny. W dyskusjach pisałem coś tylko ja, ale skoro teraz widzę, że zarówno ty jak i BearWolf macie chęci do pisania to super ;)

Co do gali. Main Event jest całkiem ciekawy. Dwaj weterani. Zgodzę się, że wygrany z tego starcia będzie miał prostą droge do pasa heavyweight. Szczerzę muszę przyznać, że nie darze wielką sympatią braci Nogueira, dlatego w tej walce będe bardziej za Werdumem. Fabricio jest niewiarygodnie groźny.
Potem opiszę resztę pojedynków.

btw. Yakuza typuj KSW ;)

Superstar
Awatar użytkownika

Forlan pisze:
"Od najbliższej gali UFC czyli z numerem 149, od tej pory wzorem innych działów, będziemy w tym jednym temacie rozmawiać o wszystkich galach UFC. Stworzenie nowego temtu będzie od ręki usuwane."Słowa byłego moderatora tego działu...Dla mnie nie ma problemu i można pogadać o kazdej gali odzielnie, tylko pod warunkiem, że będą się pojawiały posty, bo do niedawna w tym całym dziale tylko Typer był aktywny. W dyskusjach pisałem coś tylko ja, ale skoro teraz widzę, że zarówno ty jak i BearWolf macie chęci do pisania to super

Ja również nie mam nic przeciwko :-D Jedyny warunek to dyskusja a tą ostatnio było naprawde ciężko. Bezsensowne będzie zakładanie nowych tematów jeżeli tylko pojawi się tam kilka wpisów. Kolejne tygodnie zadecydują czy takie rozwiązanie będzie opłacalne.
Ja sam jakimś wielkim znawcą MMA nie jestem ale będe starał się w miarę regularnie dodawać posty i jakieś ciekawostki.

Jeżeli chodzi o samą kartę i main event to również jestem za Werdumem. Panowie spotkali się już w 2006 roku, wtedy wygrał Nogueira ale panowie byli na całkiem innym poziomie. Werdum systematycznie idzie do przodu, poprawiając swoje umiejętności...a Nogueira stoi w miejscu a nawet zaliczył regres, dobre walki przeplata ze słabymi.

Yakuza_Kick pisze:
(a obawiam się, że Nogueira będzie chciał pokazać, że jest dobrym bokserem, co może go zgubić)

Antonio bokserem był dobrym ale dawno temu, obecnie jest bardzo drewniany, sztywny, brakuje mu motoryki. Tak jak napisałeś, jeżeli nie sporwadzi Werdumam to parteru to może być z nim ciężko.

Jeżeli chodzi natomiast o co-main event to jestem za Cavalcante. Silva to cień zawodnika sprzed 3/4 lat. Ostatni czas to pasmo ciągłych niepowodzeń. Czy to przegrane walki, czy to problemy zdrowotne, czy to wreszcie doping. Jeżeli Silva to przegra, może byc po nim. Z drugiej strony dostajemy Cavalcante, równie doświadczonego zwodnika odnoszącego sukcesy w Strikeforce. Dostaje pierwszą walkę w FC i napewno się nie podda.

Obrazek
Obrazek

Rookie
Awatar użytkownika

Randa pisze:
Antonio bokserem był dobrym ale dawno temu, obecnie jest bardzo drewniany, sztywny, brakuje mu motoryki. Tak jak napisałeś, jeżeli nie sporwadzi Werdumam to parteru to może być z nim ciężko.

Oj nie wiem, czy sprowadzanie Werduma do parteru to takie dobre rozwiązanie. Minotauro zna bardzo dobrze Werduma i wie, że ma znakomite umiejętności jeśli chodzi o BJJ. Jeden błąd Nogueiry i może się to skończyć bardzo źle dla niego. Wiemy jak się to skończyło z Fedorem Emalianenką. Werdum potrafi bardzo dobrze walczyć z pleców, więc Minotauro nie będzie ryzykował sprowadzania go na parter. Jedyną jego nadzieją jest walka w stójce, chociaż i tutaj nie daję mu przewagi. Fabricio ostatnio niesamowicie się poprawił, co pokazał w ostatnich dwóch walkach, z Russowem (TKO) i Royem Nelsonem, który nie jest słaby w stójce i obydwie wygrał. Według mnie, zdecydowanym faworytem tej walki jest Fabricio Werdum i jeśli wygra w imponującym stylu, to pewnie będzie jedno zwycięstwo od walki o pas, bo na razie szykuje się rewanż Velasquez vs. JDS.

Co do walki Thiago Silva vs Cavalcante, to wydaję mi się, że możemy dostać świetne widowisko. Obydwaj mieli ostatnio problemy z testami antydopingowymi, więc nie wiemy do końca w jakiej są dyspozycji. Ale porażka może oznaczać zwolnienie z federacji, szczególnie dla Silvy, który w ostatnich 4 walkach ma bilans 0-2 2NC. Ciężko wskazać faworyta, ale wydaję mi się, że to były mistrz Strikeforce, czyli Cavalcante, wygra ten pojedynek.

Ciekawa może też być walka Erick Silva vs. Jason High. Nie moge powiedzieć dużo o amerykaninie, bo nie widziałem go w akcji. Za to Silva pokazał, że ma duży potencjał. W walce z Jonem Fitchem (do dzisiaj nie rozumiem decyzji Dana'y White'a dotyczącej jego zwolnienia), pomimo porażki, pokazał się z dobrej strony, tak samo jak w poprzednich. Jego porażke w drugiej walce w UFC z Carlo Praterem trzeba patrzeć z przymrużeniem oka, bo Silva został zdyskwalifikowany za uderzenia w tył głowy, których do końca nie było.

Superstar
Awatar użytkownika

BearWolf pisze:
Oj nie wiem, czy sprowadzanie Werduma do parteru to takie dobre rozwiązanie. Minotauro zna bardzo dobrze Werduma i wie, że ma znakomite umiejętności jeśli chodzi o BJJ. Jeden błąd Nogueiry i może się to skończyć bardzo źle dla niego. Wiemy jak się to skończyło z Fedorem Emalianenką. Werdum potrafi bardzo dobrze walczyć z pleców, więc Minotauro nie będzie ryzykował sprowadzania go na parter. Jedyną jego nadzieją jest walka w stójce, chociaż i tutaj nie daję mu przewagi. Fabricio ostatnio niesamowicie się poprawił, co pokazał w ostatnich dwóch walkach, z Russowem (TKO) i Royem Nelsonem, który nie jest słaby w stójce i obydwie wygrał

Patrząc na obu zawodników w tym momencie nie widze aspektu w którym Nogueira może być lepszy od Werduma. Starałem się znaleźć jakieś rozwiązanie dla Antka a wydaje mi się, że jedynie poprzez parter ma jakieś szanse na wygraną. Fabricio poprawia się niemal w każdym elemencie, głównie w stójce a Minotauro jest taki jaki był, czyli żadnego progresu (nawet jeżeli taki jest to jest on niewielki). Mimo to są to panowie z brazylii napewno się znają i jeden błąd może zaważyć o zwycięstwie. Wynik jest sprawą otwartą ale ja napewno postawię na Werduma.

Jeżeli chodzi o walkę Silvy z Highem to ja nie mam żadnych wątpliwości, że walkę wygra Silva. Jason mozna powiedzieć jest takim średniakiem, miał już nieudane podejście w UFC, podróżuje między organizacjami a tak naprawdę nic w nich nie osiągnął. Niby ma tam jakiś streak bo w strikeforce nie szło mu źle ale walczył z bardzo słąbymi rywalami. Tak jak napisałem wyżej, inny wynik niż wygrana Silvy będzie zaskoczeniem.

Obrazek
Obrazek

Rookie

Oczywiście może się też zdarzyć, że Werdum poczuje się w stójce tak pewnie, że zacznie sobie lekceważyć rywala (bardzo małe szanse, ale jakieś ułamki procentowe zawsze istnieją), a wtedy Minotauro może go skarcić jakimś lucky punchem i wykończyć na glebie. Chyba, że Fabricio sam położy się na plecach i zaprosi Antonio do parteru (Fedor dał się podpuścić) :P

Superstar
Awatar użytkownika

Szczerze bardzo wątpie, że taki fighter jak Fabricio Werdum może w walce z równie świetnym Nogueirom pozwolić sobię na lekceważenie :P Myślę, że pojedynek rozgera się właśnie w parterze, a szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyli Antonio. Jeśli nie to myślę, że panowie dadzą nam obejrzeć ich starcie w pełnym wymiarze czasowym.
Fajnie szykuje nam się starcie pomiędzy Silvą a Cavalcante. Oby tylko ten pierwszy znów nie zażył dopingu...Myślę, że to może być jego jedna z ważniejszych walk w ostatnim okresie, bo wszytsko zmierza powoli do jego zwolnienia.

Rookie
Awatar użytkownika

Gala odbyła się już kilka dni temu, ale nikt nie komentował, więc ja to zrobię :).
Zacznijmy od tego, że na tej gali został pobity rekord gali spod znaku Zuffy: czyli aż 8 walk skończyło się przez poddanie, z czego aż 5 na głównej karcie. Do tego tylko dwie walki trwały pełne 15 minut. Ale pomimo tego gala nie była imponująca. Walki były krótkie i zawodnicy nie mieli okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Nawet Fight of the Night, czyli Silva vs. Cavalcante, była średnia.

Przejdźmy teraz do samych walk. Erick Silva pokonał Jasona High'a w zaledwie 1:10. High jest doświadczonym zawodnikiem i to była jego pierwsza walka przez poddanie. Spodziewałem się zwycięstwa brazylijczyka, ale nie tak szybkiego. W ten sposób Silva znów pokazał, że ma potencjał by stać się ważnym zawodnikiem w swojej kategorii wagowej i zobaczymy go wkrótce w walkach z lepszymi przeciwnikami.

Thiago Silva vs. Rafael Cavalcante to była walka ostatniej szansy szczególnie dla tego pierwszego. Po dwóch porażkach i dwóch NC spowodowanych używaniem niedozwolonych środków, Silva wykorzystał tą szansę w 100%. Od początku walki było widać, że jest skoncentrowany i spokojnie podszedł do walki. Trzeba jednak przyznać, że Cavalcante mu w tym pomógł. O ile na początku mogliśmy oglądać niezłe wymiany ciosów, to w pewnym momencie Feijao jakby odpuścił i Silva to wykorzystał, nokautując przeciwnika.

No i na koniec została walka wieczoru. Byłem ciekaw jak się potoczy walka pomiędzy "Big Nogiem", a "Vai Cavalo". O ile sama walka mnie troszkę zawiodła, to koniec nie był dla mnie zaskoczeniem. To prawda, że Minotauro jest bardzo dobry w parterze (21 zwycięstw przez poddanie), ale Werdum to zawodnik z innej ligi. Fabricio jest obecnie jednym z najlepszych fighterów w UFC jeśli chodzi o BJJ, a zdecydowanie najlepszym w wadze ciężkiej. O ile w stójce było w miare równo, to w parterze Werdum poradził sobie świetnie i zakończył walkę armbarem w drugiej rundzie. To zwycięstwo stawia Werduma w ciekawej sytuacji, bo ciężko powiedzieć, czy zasługuje na walkę o pas. Następnym przeciwnikiem Velasqueza będzie na pewno Junior Dos Santos, więc pozostaje pod znakiem zapytania sytuacja Werduma. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, według mnie, będzie rewanż Werdum-Nelson (mam taką nadzieję), o ile ten drugi wygra swoją walkę na UFC 161. Wtedy zwycięzca dostałby automatycznie szansę walki o pas, który jest obecnie w posiadaniu Velasqueza.

Superstar
Awatar użytkownika

Nie miałem czasu obejrzec całej gali jeszcze, ale zerknąłem z ciekawosci tak na sam Main Event. W stójce było całkiem równo, ale kwestią czasu był parter. Werdum przewyższyał tam rywala i to o wiele, po czym bardzo szybko i ciasno zapiął balachę. Nogueira odklepał i po raz kolejny przegrał swoją walkę... Myślę, że powoli zmierza ku końcowi jego kareira. Nie ma co na siłę walczyć, no chyba, że Antonio jeszcze czuje się na siłach i sam chcę to robić.
Myślę, zę nie ma sensu zakladac tematu o UFC 161, wypowiadajcie się o karcie w temacie z oficjalnymi dyskusjami.

Superstar
Awatar użytkownika

Walka Werduma z Noguerią nie była żadną niespodzianką. Mozna było spokojnie przewidzieć przebieg tego pojedynku chociaż Nogueira starał się coś wskurać. Do tej pory parter był jego koronnym etapem walki jednak tutaj przegrał ją niemiłosiernie. Tak jak pisałem wcześniej Nogueria jedynej szansy w wygranej mógł szukać w parterze bo stójka jest poza zasięgiem. Jak się okazało i i w tym elemencie stoi podczas gdy Werdum cały czas się rozwija.

O ile wygrana Silvy nad Highem mnie nie dziwiła bo to była tylko formalność to wygrana drugiego Silvy nad Cavalcante już tak. Cavalcante miał jakiś tam pomysł na walkę ale to jeszcze nie ten poziom. Wyraźnie brakowało mu kondycji co Silva skrupulatnie wykorzystał.

Forlan pisze:
Myślę, zę nie ma sensu zakladac tematu o UFC 161, wypowiadajcie się o karcie w temacie z oficjalnymi dyskusjami.

Też tak myslę. Nie ma sen su otwierać nowych tematów w którym będą pisały 2/3 osoby. Jest już dyskusja o UFC gdzie porządek jest zachowywany.

Obrazek
Obrazek

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ]