Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest pn gru 18, 2017 10:57 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość

Tytuł: KSW 24
Superstar
Awatar użytkownika

Obrazek

KSW 24: Starcie Gigantów – karta walk
1. Karol Bedorf vs Paweł Nastula
2. Michał Materla vs Jay Silva
3. Mariusz Pudzianowski vs Sean McCorkle
4. Maciej Jewtuszko vs Andre Winner
5. Marcin Różalski vs
6. Karolina Kowalkiewicz vs
7. Kamil Waluś vs Oli Thompson
8. Anzor Azhiev vs Artur Sowiński
9. Borys Mańkowski vs Ben Lagman

Zapraszam do dyskusji!

Tytuł: Re: KSW 24
Superstar
Awatar użytkownika

Andre Winner vs Mateusz Gamrot - Zdecydowanie najgorsza walka tej gali. Ani jeden ani drugi nie mieli chęci wykazać się inicjatywą. Momentami przypominało to pojedynek bokserski - obaj w solidnej gardzie krążący wokół ringu. Gdy tylko doszło do obalenia robiło się jeszcze gorzej. SWzału nie było, dupy nie urwali. Panowie powinni patrzeć chociażby na panie. Wygrał zasłużenie Polak ale chwały w jakim stylu to zrobił, mu to nie przyniosło.

Anzor Azhiev vs Artur Sowiński - Wszyscy czekali na walkę gali a dostaliśmy spory zawód. Naprawde ciężko oceniać jest kontuzje Artura. Azhiev starał się rozbijać Sowińskiego, teoretycznie zagranie zamierzone nie było, Anzor to taki zawodnik co chce walczyć ale powtórki pokazują, że tego zagrana jednoznacznie ocenić się nie da, dodatkowo mam wrażenie, że swoje dorzucił też Sowiński. Ludzie walczyli z o wiele gorszymi kontuzjami. Wyglądało to tak jaky przestraszył się przeciwnika. Czyżby niedługo zaserwowali nam kolejny rewanż?

Paul Słowiński vs Marcin Różalski - Szanuje Różala za serce jakie wkłada w pojedynki jednak w dalszym ciągu mnie nie przekonuje, być może to przez swój styl walki. Idąc na pojedynek z byłym mistrzem K1 logiczne było, że Różal pójdzie w parter chociaż trzeba przyznać, że i w stójce dawał radę. U Słowińskiego parter kuleje i to dosyć mocno, nie dziwi wygrana Rózalskiego. Jedna z lepszych walk na tej gali, nie kalkulowali, starali się cały czas punktować i osłabiać przeciwnika.

Karolina Kowalkiewicz vs Simona Soukupova - Kolejne dziwne zachowanie KSW. Karolina poprzednią walkę stoczyła o pas natomiast teraz tego pasa na szali brakowało. To samo w przypadku Materli czy jeszcze wcześniej Saidova. KSW boi się dawać walki o pas z obcokrajowcami?
Pochwały po tej walce należą się Soukupovej. W pierwszej rundzie umiejętnie broniła się w parterze pokazując swoje doświadczenie, w drugiej tocząc wyrównany bój z Polką w stójce. Cały czas cios za cios jednak bez wiekszych zachwień i nawet zbliżenia się do nokautu.

Borys Mańkowski vs Ben Lagman - Langman dla mnie to żart, niby poprawił swoje umiejętności ale już po walce z Saidovem nie chciałem go więcej oglądać. Kto wie czy to nie stanie się teraz. Langman został zniszczony przez agresję Mańkowskiego.. Niczym prawdziwy Diabeł Tasmański, wszędzie było go pełno, luźny na nogach, dynamiczny, nie kalkulujący i szukający nokautu. Przerwa po kontuzji dobrze na niego wpłynęła.

Michał Materla vs Jay Silva - Miałem nadzieje, że Polak utrze nosa Silvie efektownym poddaniem lub poprostu nokautem. Ten zamiast walczyć, patrzył się na sędziego i szukał wymówek do przerwania walki. Chłopie za to ci płacą! Michał przegrał to na własne życzenie, miał walkę pod kontrolą jednak poszedł za bardzo optymistycznie. Ładne wpuszczenie Materli w narożnik spowodowało nokaut. Michał może mieć pretensje tylko do siebie, że to przegrał. Przegranej szkoda tym bardziej, że przy niezłym streaku mógłby iść do UFC. Nic jeszcze straconego ale może się przeciągnąć o kolejne miesiące.

Karol Bedorf vs Paweł Nastula - Nasz mistrz olimpijski nie miał żadnego pomysłu na tą walkę. Mocne kicki Bedorfa skutecznie zniechęciły go do dalszej walki. Wyszedł niczym nieprzygotowany amator, który nie odrobił lekcji z typowych zagran przeciwnika. Dziwne było to co stało się w drugiej rundzie. Przez chwile miałem wrażenie, że Nastuli naprawde coś się stało. Zreszt a nie ma co się dziwić. Wiek już nie ten.

Mariusz Pudzianowski vs Sean McCorkle - Bekę z tej walki miałem już od samego początku. Od theme songu Seana, po wymiar czasowy walki (2X 5 minut? ) po sam przebieg walki. Bardzo dobrze określił mój kolega drugą rundę - bijatyka dzieci w piaskownicy, rzucali cepami na oślep, McCorkle mimo, że miał parter, ze zmęczenia siadał odsłaniając twarz. Wyglądało to dosyć komicznie. Jakkolwiek walka by nie wyglądała Pudzille można pochwalić. Mówiło się o rosnącej formie ale jak narazie były to puste słowa. Wreszcie pokazał, że ten progres rzeczywiście jest. Czy to w aspekcie taktycznym czy już w samej kondycji. Chyba pierwsza walka Pudziana w której miał ochotę na dalszą walkę.

Obrazek
Obrazek

Tytuł: Re: KSW 24
Superstar
Awatar użytkownika

Zgadzam się z Randą w wielu kwestiach i mogę tylko dodać, że nie rozumiem tej polityki KSW za bardzo bo dlaczego walka Kowalkiewicz i Materli nie były starciami o pasy? Federacja bała się, że Polacy je stracą?
Przed chwilą przeczytałem, że bonus za walkę wieczoru dostali Bedorf i Nastula...
Za nokaut Jay Silva, a poddanie Różal.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ]