Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest śr wrz 18, 2019 10:23 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 428 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna
Autor Wiadomość

Mid carder
Awatar użytkownika

Może zacznę od tego, że nowy system kompletnie mi się nie podoba. Kto skoczy najdalej, ten powinien wygrywać, a nie kto najlepiej. Ten system według mnie jest po prostu niesprawiedliwy. Nie podoba mi się to, że zawodnicy z ostatnimi numerami startowymi jadą o kilka belek, niż skoczkowie, którzy zaczynają konkurs. W Harrachovie taki Morgernstern, czy nawet Adam Małysz mieli dodane za wiatr i belkę blisko 30 pkt! To jest z 25 metrów, w przeliczeniu na odległość. Nie wiem, po co to w ogóle wprowadzili, wszystko było dobrze, ale nie, musieli zmieniać. Druga sprawa, to ewidentne pushowanie Austriaków. Ostatnio właśnie było to widać w Harrachovie. Gdy Simon Amman skoczył 215.5m już od razu znieśli belkę Morgernsternowi, by miał więcej punktów na plusie i prowadził, jednak nie wiem czemu zaraz belkę z powrotem podnieśli do trzeciej. Ogólnie, to zawsze, pod koniec, gdy skaczą Austriacy belka zostaje obniżona specjalnie, żeby mieli plusowe punkty za zmniejszony rozbieg. No, ale co się dziwić, jak w skokach sami z Austrii rządzą... Kiedyś zawodników spokojnie puszczano przy wietrze 4 m/s pod narty, czy to w plecy, a teraz się boją, że Szlirencałerek się połamie... Jednak teraz Gregor nie ma formy i dobrze, bo z tymi belkami wyglądałoby jeszcze gorzej, niż teraz.

W tym tygodniu odbędą się zawody w Saporro. Adam Małysz pierwszy raz od kilku lat poleci na konkurs pucharu świata w Japonii. Według mnie jest to dobra decyzja ze strony Adama, bo kto wie, może będzie tak jak w sezonie 2006/2007, gdzie po mistrzostwach świata gniótł wszystkich, jak tylko się da i zdobył po raz czwarty kryształowa kulę? W Japonii sądzę, że stanie przynajmniej raz na podium. Konkurencja nie będzie tak duża jak podczas innych konkursów w pucharze świata, gdyż wielu skoczków po prostu odpuszcza sobie zawody w Saporro.

Vikersund HS 225 - Ciągle mam ten HS w głowie. Nie mogę już doczekać się konkursów w przebudowanej skoczni w Vikersund. Wcześniej HS wynosił 207, a teraz aż 225 metrów. Sądzę, że jest szansa na pobicie rekordu w długości skoku z 2005 roku Bjoerna Einara Romarena, 239 m. Jednak nie jestem w stu procentach pewien, bo wiadomo, jak to jest z tymi belkami. Rok temu w Planicy było bardzo blisko rekordu. Simon Amman skoczył 236.5 metra, a Czech Antonin Hajek 236 metrów. Kto może zostać nowym rekordzistą? Jeśli wróci do kadry, to z pewnością na to szanse ma Harri Olli, który jest rekordzistą na dwóch mamucich skoczniach. Johan Remen Evensem także jest dobrym lotnikiem.

Tytuł:
Nowy

A więc jeśli chodzi o ten system punktacji to prawda jest taka że on nigdy nie będzie sprawiedliwy.Bo dokładnie natury się nie da zmierzyć.
Jego nie dopracowanie widać z konkursu na konkurs co raz bardziej.
Faktycznie ten skok Ammana był znakomity ,ale oczywiście sędziowie swoje.
Ogólnym pomysłem byłoby nie używanie tego systemu na mamutach bo tam ten system jest jeszcze bardziej nie dopracowany.

Dla mnie również temat skoczni w Vikersund jest czymś niesamowitym.
Dzięki temu skoki będą teraz wręcz na niesamowitym poziomie.Mimo wszystko jakoś gdy słyszę o tym ile tam zawodnicy będą skakać to szkoda mi trochę tej Planicy.Bo nawet jeżeli tam zostanie poprawiony rekord świata to ja mam taki sentyment do tej skoczni w Planicy że to ją będę uważać za najlepszy mamut.

Tytuł:
Rozwojówka

Cytuj:
ie podoba mi się to, że zawodnicy z ostatnimi numerami startowymi jadą o kilka belek, niż skoczkowie, którzy zaczynają konkurs. W Harrachovie taki Morgernstern, czy nawet Adam Małysz mieli dodane za wiatr i belkę blisko 30 pkt! To jest z 25 metrów, w przeliczeniu na odległość

Wolałbyś, żeby konkurs był przerywany 18 razy i żeby puszczano zawodników od nowa, z jakże zajebistą dramaturgią, polegająca na tym, że najpierw skoczą Ci najlepsi, a później dopiero leszcze, które będą uklepywać bule? Jak dla mnie ten pomysł jest na pewno lepszym rozwiązaniem od tego co było jeszcze parę lat temu, chociaż uważam, że i tak ten system jest mocno nie dopracowany.

Cytuj:
No, ale co się dziwić, jak w skokach sami z Austrii rządzą... Kiedyś zawodników spokojnie puszczano przy wietrze 4 m/s pod narty, czy to w plecy, a teraz się boją, że Szlirencałerek się połamie... Jednak teraz Gregor nie ma formy i dobrze, bo z tymi belkami wyglądałoby jeszcze gorzej, niż teraz.

4m/s mówisz, a mi się wydaję, tzn nie wydaje, jestem pewien że od 2000r , maksymalnym dopuszczalnym wiatrem, z jakim skoczek może skakać to 2,5-3m/s. Praktycznie nigdy nie wieje idealnie z tego samego kierunku, a puszczenie zawodnika, jak będzie miał 4m/s z boku to jest samobójstwo, Małysz ledwo sobie z czymś takim poradził, zwykły leszcz mógłby zginąć. Hoffer z Tepesem odpowiadają za życie i zdrowie tych zawodników, więc te swoje pomysły zachowaj dla siebie. Matejii (tak jemu!) jak mocniej podwiało zdarzyło się przy mocniejszym podmuchu wiatru oddać skok na taką odległość, że od razu padł (z tego skoku mógłby wyciągnąć jeszcze pare dobrych metrów).
http://www.youtube.com/watch?v=YVyFh6HP2Fw

Tak, tak, próbujcie się dalej włamać <hahaha>

Tytuł:
Low carder
Awatar użytkownika

Nie wiem czy ktoś pamięta jak komentator mówił o nowym systemie - wiatr mierzony jest w jednej sekundzie a skoczek leci w drugiej... To chyba jasne, że mogą być inne warunki. To już ''lepszy'' byłby pomysł, który powstał za czasów wielkiego królowania Adasia - skocznie w hali i sztuczny wiatr. Epic fail.
Co do przerywania konkursów jak nie było tego systemu to jakoś zawody były rozgrywane tyle, że z przerwami itp. Belek nie obniżano. Co robiono co chwilę obrady jury (teraz i tak czy siak są). Wydaje mi się, że ten system jest też dla stacji telewizyjnych, którym nie podobało się przedłużanie zawodów.
Marcin97 pisze:
Vikersund HS 225 - Ciągle mam ten HS w głowie. Nie mogę już doczekać się konkursów w przebudowanej skoczni w Vikersund. Wcześniej HS wynosił 207, a teraz aż 225 metrów. Sądzę, że jest szansa na pobicie rekordu w długości skoku z 2005 roku Bjoerna Einara Romarena, 239 m. Jednak nie jestem w stu procentach pewien, bo wiadomo, jak to jest z tymi belkami.

Mi się wydaje, że ''góra'' będzie tak rządziła, że nie dopuszczą do tego aby rekord został pobity. Ewentualnie przez Morgensterna. Może ktoś inny dostanie przypadkowo wiatr i odleci na co po cichu liczę. Trzeba jasno postawić sprawę - skoki nie są już takie same jak z 2000 roku. Rządzi tam kasa tak jak w Formule1... no może mniej.

Tytuł:
Mid carder
Awatar użytkownika

Adam Małysz wczoraj zdeklasował swoich rywali i po raz 39 raz w karierze wygrał zawody pucharu świata, po blisko 4 latach przerwy. Już myślałem, że Adam po drugim skoku wyląduje gdzieś na trzeciej pozycji, jednak wygrał, z czego niezmiernie się cieszę. Myślę, że Adama w takiej formie, jaką ma teraz stać nawet na tryumf w dwóch następnych konkursach.

Tytuł:
Mid carder
Awatar użytkownika

Po zwycięstwie Adama w pierwszym Zakopiańskim konkursie robi się ciekawa sytuacja . Małysza stać na wygranie kolejnych dwóch konkursów nasz polski skoczek pokazał tym młodszym że nadal stać go na zwycięstwa w pucharze świata i w najbliższym czasie morze dogonić najlepszego skoczka w tej dziedzinie Mattiego Nykenena który ma 46 zwycięstw w Pucharze Świata. Adam po wczorajszym konkursie ma 39 zwycięstw . Co ciekawe w klasyfikacji generalnej brakuje mu tylko osiem punktów do trzeciego Simona Ammana który w pierwszym konkursie w Zakopanem zajął czwarte miejsce.

Obrazek

Tytuł:
Adept

Dziś Vikersunt czy jakoś tak Evensen skoczył 243 m (nowy rekord świata w długości skoku). Po tym skoku jury postanowilo obniżyć belke bo dzięki tej formule mogą robić z belką co chcą. Ja sie pytam po co takie wielkie skocznie budować skoro nie można tam daleko skakać? Ta skocznia miala byc największą na świecie i jest, miała być czymś nowym skoki do 230 m to by miało paru zawodników. Ale co sie dzieje? Jury obniża po skoku na 243 m rozbieg i zawodnicy skaczą o kilkanaście metrów bliżej. Zgadzam się kiedyś było wiadomo kto daleko ten wygrywa bo na tym polegają skoki narciarskie a jak komu powieje to ma po prostu szczęście .

Tytuł:
Star
Awatar użytkownika

W kwalifikacjach Evensen poprawił swój rekord. Wyśrubował go do 246.5 m. Małysz bardzo dobrze 218 m . Stoch tak jak przewidywałem już się wystrzelał, 2 zwycięstwa to i tak dużo jak na niego. Miejmy nadzieję, że utrzyma miejsce w pierwszej dziesiątce do końca sezonu. A jutrzejszy konkurs, jeśli warunki i Walter Hoffer nie przeszkodzą zapowiada się wspaniale, może padnie granica ćwierć kilometra? Zobaczymy.

Obrazek

Tytuł:
Adept

Kamil_The_Polak pisze:
Stoch tak jak przewidywałem już się wystrzelał, 2 zwycięstwa to i tak dużo jak na niego. Miejmy nadzieję, że utrzyma miejsce w pierwszej dziesiątce do końca sezonu. .
E tam Stochu nie jest lotnikiem, szczególnie na mamucie gdy nie ma on wiatru pod narty jego styl lotu nie pozwoli mu pofrunąć daleko. Nie skreślaj go bo on nigdy nie miał sukcesów na mamucie, Jak będzie pierwsza 10 na mamucie to będzie dobrze. Tych norwegów styl zawsze najlepszy na mamutach :D

Tytuł:
Rookie
Awatar użytkownika

AndrewKlasa pisze:
E tam Stochu nie jest lotnikiem, szczególnie na mamucie gdy nie ma on wiatru pod narty jego styl lotu nie pozwoli mu pofrunąć daleko. Nie skreślaj go bo on nigdy nie miał sukcesów na mamucie, Jak będzie pierwsza 10 na mamucie to będzie dobrze. Tych norwegów styl zawsze najlepszy na mamutach :D

Co ty gadasz ? Stoch w Planicy bodajże od 2007 r. uzyskuje dobre wyniki. Potrafi na innych mamutach tez dobrze skoczyć. Może nie jest jakimś tam wybitnym lotnikiem ale sam jego rekord życiowy mówi o tym, że umie skakac na mamucie. Przecież odniósł zwycięstwo nawet ( 3 w karierze ) w zakończonym sezonie na Letalnicy.

@Skoki Narciarskie :

Mój ulubiony sport zimowy. Jestem wielkim fanem "Orła z Wisły". Nawet nie pamiętam kiedy pierwszy skok obejrzałem w TV ale było to dawno temu. Fascynujący sport. Dzięki Adamowi został on prawie, że sportem narodowym. Co tydzień przed telewizory zasiadały miliony Polaków żeby podziwiać naszego reprezentanta.
Nie zapomnę momentu kiedy Adam wygrał w Zakopanem w 2011 r. Było to dla mnie ( nie wiem jak dla Adama ) najpiękniejsze zwycięstwo w PŚ jakie odniósł Adam.
Ja tu tak pisze o Adamie a to ma być dyskusja o skokach :P

Jak wiemy nowy system w skokach nie jest zbyt dopracowany. Jak dla mnie ma tylko jeden +. Nie trzeba zaczynać od nowa konkursu jeśli się podwyższy czy obniży belkę. Nie odzwierciedla tego co się dzieje na skoczni. No bo jak zawodnik ma wiatr w bok no to co ? Po za tym oglądając czy przypominając se konkursy z lat 2001-2005 to sędziowie puszczali zawodników przy wietrze nawet ponad 4 m/s ! A teraz tak zmniejszyli korytarz, że boja się nawet puścić przy wietrze 2m/s.

Cóż ja to bym mógł godzinami rozmawiać o skokach więc zakończę w tym momencie moja wypowiedź.

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

Ze znakomitej strony pokazali się w Sobotę Polscy Skoczkowie podczas letniej GP w Zakopanem.
Pierwsza seria w wykonaniu naszych,była rewelacyjna.
Najdłuższym skokiem 133,5 popisał się Krzysztof Miętus co dało mu 1 miejsce,fantastyczne miejsca zajmowali także Kamil Stoch,który był 3 oraz Maciej kot 5.
Do czołowej "30" zakwalifikowali się także 12 Dawid Kubacki i 24 Bartłomiej Kusek.
2 Seria w wykonaniu naszych już nie była tak rewelacyjna,lecz była bardzo bardzo przyzwoita.
3 miejsce zajął Kamil Stoch przegrywając z bardzo dobrze dysponowanymi od początku letniej GP Thomasem Morgensternem,który był 1 oraz Gregor Schlierenzauerem.
Maciek kot zachował swoją znakomitą pozycję po pierwszej serii za co należą mu się wielkie gratulacje.
Krzysiu miał niezbyt sprzyjające warunki w 2 serii,jednak nie oddał złego skoku dzięki czemu skończył zawody na 7 miejscu :)
Dawid Kubacki natomiast zakończył zawody na 15 miejscu,a Bartek Kłusek na 26.
Więc zawody jak najbardziej udane w wykonaniu naszych "orłów"! :))
Myślę,że warto było to napisać,gdyż letnia GP jest bardzo ważna,ponieważ walczymy o kwotę startową do pierwszych zawodów zimowych na razie mamy prawo wystawić 6 skoczków,jednak jeśli będzie dalej naszym tak szło to możemy zyskać prawo do aż 7 :))

Dzięki za uwagę ^

Obrazek

Ostatnio zmieniony ndz lip 24, 2011 9:43 pm przez Fighter, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

Byłem wczoraj i widziałem na zywo.

Nie wiem dlaczego Morgerstern był drugi po pierwszej seri! ludzie chwytali sie za głowe a jeden lekko wstawiony nawet krzyknął korupcja! cóż widac ze nowy system jest tragiczny. Zagrofski skoczył 7 metrów dalej czy 6 a był 6.. Najgorsze jest ze w zimie było to samo.. miałem wrazenie ze nawet gdyby skoczył 110 metrow to i tak by był drugi... Polacy wczoraj sie spisali. Troche wiecej sie spodziewałem po Kamilu jednak no coz tez skoczył dalej niz Morgi a był za nim. Kot był fantastyczny. Znakomicie sie spisał. Miętus to człowiek dnia. Publika znow chwytała sie za glowe i wrzawa była znakomita. Szkoda ze w drugim sie spalił bo była szansa na wygrana. Jednak bez Małysza to nie to samo. Na pożeganiu było z 10 razy wiecej ludzi ale nie ma co sie dziwic. Obiecujace jest to ze mozemy miec polakow w czołówce nawet po erze Adama.

Todo mierda significa - Dzimi Golf.

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

Nawet bardzo obiecujące bym powiedział :)
Jest grupka na prawdę zdolnych chłopaków i mam nadzieję że Maciek i Krzysiek utrzymają do formę do zimy to będzie na prawdę dobrze.Oczywiście jest jeszcze Kamil Stoch,który mimo że spalił się w drużynówce to w indywidualnych skacze na prawdę fajnie,więc jeszcze z czego się cieszyć + zawsze nieźli w zimie są Hula i Żyła i proszę niech nie bierą do kadry już więcej Bachledy ! ;cc xDD

Obrazek

Tytuł:
Star
Awatar użytkownika

Nie wolno zapominać o Bartku Kłusku, który w przyszłości może być zawodnikiem, który regularnie wskakuje do 6, a może nawet staje na podium. Już teraz osiąga bardzo dobre wyniki, kwalifikuje się do drugiej serii i jak dla mnie jest on naszą przyszłością. Na razie Stefan Hula nie daje sobie rady, więc Kruczek już go nie bierze do kadry(nie jestem pewien czy Hula przypadkiem nie skacze w kwalifikacjach) i jeżeli Stefek jest w kadrze to znaczy, że Stefan ma dobre układy z treneiro, bo z taką formą to w żadnej reprezentacji by nie skakał... Kruczek oczywiście olewa Piotrka Żyłę, który ciągnął naszą drużynówkę w poprzednim zimowym sezonie(wbrew pozorom Małysz i Stoch nie osiągnęliby takich wyników w drużynówce, gdyby nie bardzo dobre skoki Żyły, który potrafił wygrać z Austriakiem w swojej turze). Mam nadzieję, że Maciek Kot oraz Krzysiek Miętus utrzymają formę do końca zimy albo ją nawet poprawią, bo obecnie to Maciek jest naszym liderem, a Krzysiek jest na podobnym poziomie co Stoch tylko, że Kamil ma jakieś większe szczęście do 2 serii. Poza tym Dawid Kubacki znowu dysponuje całkiem niezłą formą, oczywiście nie to co rok temu, ale i tak jest dobrze, i mam nadzieję, że w tym sezonie uda mu się złapać/utrzymać tą formę na zimę, bo przyda się nam wyrównana drużyna. Btw. wie ktoś czemu Kruczek nie daje szansy Byrtowi lub Zniszczołowi w LGP? Jak dla mnie mógłby któremuś z nich, ze wskazaniem na Zniszczoła za Wisłę, zamiast Huli(bo jednak nie wiem czy on przypadkiem jest w tej kadrze). Zobaczymy jak pójdzie naszym w następnym konkursie.

Btw. Już wczoraj na SB pisałem o systemie punktowym, więc już nie będę się powtarzał.

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

Tak,zgadza się Bartek jest miłą niespodzianką letniej GP.Co do Stefana,to on skakał w Szczyrku i Wiśle,bo nie wiem czy wiesz ale przed Zakopanem były jeszcze 2 konkursy i tam Stefan radził sobie raczej kiepsko,ponieważ kwalifikacje przechodził bez problemów,ale w konkursach było słabo.W Wiśle 3 dziesiątka a w Szczyrku nie zalapal się do czołowej 30 i został na Zakopanem zamieníony na Olka Zniszczoła ale o nim później.
Piotrek Żyła skakał w Wiśle,jednak radził tam sobie słabo(skakał ledwie ponad 100 metrów i na kolejne zawody nie oczymał już powołania.
Natomiast Zniszczoł skakał w Wiśle i w 1 seri skoczyl bardzo dobrze niestety został zdyskwalyfikowany:/Na Szcyrk nie dostał powołania a w Zakopanem był i znowu dobrze skoczył tym razem w kwalifikacjach ale znów został zdyskwalifikowany

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 428 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna