Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest śr wrz 18, 2019 9:39 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3473 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232  Następna
Autor Wiadomość

Star
Awatar użytkownika

Czas rozruszać troszkę ten dział :D

Temat najgorętszy ostatnio, czyli Krzysztof Piątek i coś o Czerwonych Diabłach.

Muszę przyznać, że sceptycznie podchodziłem do transferu Pana Krzysia do Milanu, bo jednak daleko mi do hurra optymizmu i spuszczania się nad połową sezonu, od razu po transferze. Nowe miejsce, ludzie, warunki zewnętrzne dają czasem kopa na start i dopiero po jakimś czasie można się wypowiedzieć o wartości zawodnika/trenera/drużyny. Kibicuję mu, bo Polak i fajny typek, lecz żeby pokazać swoje umiejętności potrzebny jest czas-sezon, dwa....

... no i przechodzę do meritum. Wczoraj brama z Romą, w debiucie z Napoli od 1 minuty-2 bramki. Można kwestionować tego pierwszego gola z Napoli, bo jednak tam stoperzy usnęli w luj, lecz całościowo jestem mega zaskoczony tym, jak inteligentny to napastnik. Utrzymanie się przy piłce, gra plecami do bramki, zmysł do łapania fauli, no i spokój w polu karnym i skuteczność-to trzeba mieć i tyle. Jeszcze daleko do mega zachwytów , bo jednak nie zagrał całego sezonu w Serie A+brak gry w europejskich pucharach, ale gość ma papiery na Top 5 rasowych napastników i typowych killerów. Harry Kane, Mauro Icardi i Krzysztof Piątek-obecna czołówka (for me :P) dzisiaj na szpicy, z tych młodszych graczy. Oby to nie był one season wonder i utrzymał formę, bo zadatki ma na wielką karierę. Jeszcze najlepsze jest to, jak szybko wskoczył na ten poziom-rok temu jeszcze grał w Cracovii, czyli klubie max.środka tabeli Ekstraklasy :D

Coś o Man Utd, czyli coś o Ole Gunnarze Solskjerze. Piorunujący ma ten początek w United i trzeba przyznać, że przede wszystkim gra wygląda dobrze-przy takich nazwiskach gra na obronę to samobójstwo. Pogba, Fred, Alexis, Rashford, Lingard, Mata, nawet Lukaku ;) to za duża siła, aby ją stopować. Zaś obrona jest sama w sobie średnia i to, co robił Mourinho było zwyczajnie nielogiczne. Dzisiaj mamy 2 punkty do Chelsea i miejsca w LM, dwumecz z PSG bez Neymara-wygląda to obiecująco. Niebiescy są w dołku i gubią punkty, a mistrz Francji lubi się palić w kluczowych momentach Ligi Mistrzów. Dobrze byłoby wejść do Final 4 LM, ale jednak naj jest liga i tu trzeba grać do końca. Totki są nie do nadrobienia i w sumie zostaje tylko to czwarte miejsce, gdzie jeszcze zapewne Arsenal się włączy do walki XD jest szansa na to i dużo czasu do końca sezonu. Z PSG naj to nie zajebać sobie na Old Trafford i na względnym luzie bronić wyniku w Paryżu-brak Brazylijczyka pomoże w tym, bo zwyczajnie zostanie Mbappe do pokrycia, gdzie bez niego Cavani nic nie zrobi. Na koniec mój pogląd, co z Ole na przyszły sezon-jeżeli nie ma szans na Pochettino, Simeone, Kloppa i Guardiole :P brać trza Norwega. Kolejny średniak, który nie jest związany z klubem, starszy pan, czy przereklamowany egomaniak jest niepotrzebny-jeżeli mamy wrócić na topową półkę, potrzebny jest klasowy trener, albo jakiś człowiek "stąd".

UM:Grudzień 2018, Luty 2019, Marzec 2019, Sierpień 2019

Star
Awatar użytkownika

City vs Chelsea - 6:0

6:0...

Obrazek

Ciężko nawet coś napisać sensownego. To, co ostatnio dzieje się z tym klubem przypomina jakiś chocholi taniec. Najpierw 0:4 z Bournmouth, później 5:0 z Huddersfield Town, by następnie dostać szóstkę od City, która rozbiła nas banalnie łatwo. Z czego to wynika? To jest chyba efekt dłuższego procesu. Roman Abramowicz mocno zakręcił kurek z kasą i w ostatnim czasie Chelsea nie dokonuje żadnych poważniejszych wzmocnień. Skład jest w zasadzie taki sam, zaś sam Sarri, podobnie jak w Napoli, nie dokonuje w nim żadnych zmian. Efekt jest taki, że zawodnicy tracą motywację do jakiejkolwiek pracy, skoro w zasadzie z miesięcznym wyprzedzeniem można przewidzieć, kto na jakiej pozycji zagra i w jakim systemie. Przykładem jest chociaż ostatni mecz, gdzie Chelsea postanowiła sobie w obecnej dyspozycji zagrać otwartą piłkę z City. Owocem takiego nastawienia były cztery stracone bramki w nieco ponad pół godziny. I właśnie - piłkarze. Ciągle powtarza się ten sam schemat - piłkarzom nie podoba się trener, to zaraz zaczynają gorzej się prezentować, czym doprowadzają do zwolnienia trenera. Tak było z Villasem-Bollasem (Portugalczyk posprzeczał się ze starszyzną), tak było z Mourinho, tak było z Conte i tak jest teraz. Początek fajny, ale jak zaraz coś nie jest po naszej myśli, to zaraz się buntujemy. W sumie jak może być inaczej, skoro rdzeń drużyny od lat jest ten sam? Jak może być inaczej, skoro od strony polityki transferowej ten klub staje się memem? Nie wiem, jak na razie to wszystko jest dla mnie powtórką z Villasa-Bollasa. On też miał podnieść kulturę gry Chelsea, sprawić by grała ofensywnie, ładnie dla oka itp, przy okazji zdobywając kolejne trofea. Jaki był efekt? Zwolnienie Villasa-Bollasa po mniej więcej 2/3 sezonu. Czy tu będzie powtórka z rozgrywki? Oby nie. Mam nadzieję, że Romek zamiast zwalniać Sarri'ego pozwoli temu trenerowi sprowadzić takich piłkarzy, na których będzie mógł zacząć wprowadzać swoją filozofię gry. Bo inaczej ciągle będzie to wyglądało w ten sposób, że jeden sezon mamy świetny, jeden średni, jeden fatalny itp.

Obrazek

Low carder
Awatar użytkownika

Z miejsca chciałbym uprzedzić wszystkich fanów Juve, że podpisanie Ramseya za takie pieniądze to jest jakieś nieporozumienie. Nie jestem jakiś nieobiektywny czy wściekły bo Aaron odszedł, ale umówmy się - Walijczyk nie jest żadnym kolosalnym game-changerem środka pola. Oczywiście, jest świetnym piłkarzem na swojej pozycji. Nie można mu odmówić umiejętności, ale zawodnikowi który regularnie znika nie daje się takich pieniędzy. Nie chcę zgrywać znawcę światowej piłki, bo oprócz Arsenału średnio mnie ona interesuje, ale pewnie jest przynajmniej 5 lepszych opcji od Aarona. Pomijam już fakt, że jest on im zbędny, gdyż serie a zjadają tak czy siak. No chyba że celują w lm, nie wiem czy to nie jest zbyt ambitne.

USER ROKU ZA PIERWSZE 3 MIESIĄCE 2017

#1 fan of AAW, Tetsuya Naito, Tomohiro Ishii, Penta

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Aaron w Juve będzie zarabiał 400k tygodniowo, ale brutto. Tak samo Alexis nie zarabia w United 500k, bo w tą kwotę wliczany jest podatek, który liczy się tylko w Anglii. Przecież gdyby miał dostawać tyle hajsu to byłby prawie na poziomie Ronaldo pod względem hajsu, a przecież chyba logiczne jest, że zawodnikowi będącemu kilka klas niżej niż Cristiano dadzą taką samą kasę, bo przecież dla Juventusu by to była tragedia finansowa xD A więc ruch Juve świetny, bo gdyby Aaron miał kontrakt powiedzmy do 2021 to spokojnie byśmy byli w stanie sprzedać go za te 40-50 baniek, a nawet latem mogliśmy go gdzieś opchnąć za 30 milionów i przynajmniej byśmy mieli pieniądze na tego jebanego Suareza, a nie że się bawimy w wypożyczanie. I ogólnie jest to kolejny przypadek zawodnika, który odchodzi od nas za darmo lub za o wiele mniej niż mógłby pójść i to mnie wkurwia niesamowicie. O ile Per i Petr, którzy kończyli/kończą kariery są do zrozumienia i absolutnie nie mówię, że to źle, tak jednak nic za nich nie dostaliśmy, a miejsce w kadrze się zwalnia. Wojtek za śmieszne pieniądze do Juve, Cazorli skończył się kontrakt, Jackowi też, Alexisa wymieniliśmy na Mkhitaryana i choć beznadziejnie na tym nie wyszliśmy to no jednak zawodnika w szczycie formy wartego te 65 baniek oddaliśmy za rezerwowego United tylko po to, żeby nie odszedł za darmo. Za te czwórkę + Aaron mamy nawet do 90 milionów ze sprzedaży, a tymczasem dostaliśmy 10 baniek i Mkhitaryana xD Dobrze przynajmniej, że z Ozilem przedłużyli kontrakt, bo coś za niego dostaniemy latem.

Newsman Roku 2015
Progres Roku 2015
User Miesiąca x3: Wrzesień 2015, Kwiecień 2016, Styczeń 2019
Moderator WrestleFans - 27.04.2016-06.01.2017
Administrator WrestleFans - 06.01.2017-

Star
Awatar użytkownika

Chelsea vs ManU - 0:2

Liga przegrana, puchar Anglii przegrany, pozostał puchar ligi (w finale gramy z City...więc pewnie też przegrany) i LE. Tam są jeszcze jakieś szanse ugrania czegokolwiek. Na pozostałych frontach jest coraz gorzej. Sarri srodze mnie zawiódł. O ile początki wyglądały bardzo obiecująco, tak teraz wszystko zaczyna się sypać. Najgorsze jest to, że obecny trener nie ma planu "b". Przybył do Chelsea z jedną wizją gry, jedną jedenastką w głowie i żyłuje ten pomysł do dna, podczas gdy wszystkie drużyny przeanalizowały nas na wskroś. Efekt jest taki, że gramy mega przewidywalnie i o ile na początku pomysł ten zdawał egzamin, tak teraz wszystko zaczynia pikować w dół. Sarri nie ma pomysłu jak pobudzić piłkarzy do kolejnego zrywu, do pierwszej jedenastki cały czas wsadza tych samych ludzi bez względu na ich formę, zaś podczas meczu dokonuje irracjonalnych zmian, jak ta z Zappacostą. Źle się dzieje w Chelsea, powtórka z Villasa-Bollasa do potęgi drugiej, bowiem ten choć próbował coś tam zmieniać w trakcie sezonu. A Maurizio nic. Generalnie Włosi mają problem ze zmianą swojej pierwotnej koncepcji. Conte również pod koniec był prześwietlony na wskroś i wszyscy doskonale wiedzieli, jak Chelsea będzie grać. Tu jest jeszcze gorzej. Wieść gminna niesie, że ponoć Zidane może przyjść, ale na swoich warunkach. Abramowiczowi coraz bardziej ten klub zwisa, więc może jest w tym jakaś metoda?

Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Znowu o Chelsea, ale cóż zrobić - sporo patologii ostatnio tam się dzieje. Teraz otrzymaliśmy zakaz transferowy od FIFA. Pewnie całościowo zakończy się to w ten sposób, że to wszystko ulegnie przesunięciu po najbliższym okienku transferowym. Chelsea ponoć przygotowała sobie całą drogę odwoławczą, w zasadzie tylko po to, by zyskać na czasie. Co ten zakaz oznacza? Szanse na zatrudnienie Zidane'a spadają w zasadzie do zera. Jednym z jego warunków miało być 200 mln na transfery. Ten zakaz w zasadzie to torpeduje. W tym układzie, mimo wszystko, sensownie brzmi wzięcie Lamparda i pod jego batutą stopniową przebudowę składu w oparciu o obecnych zawodnikach na wypożyczeniach (jest ich 41) oraz ewentualnych wzmocnieniach w następnym okienku. Albo następny sezon potraktujemy jako przejściowy, by za dwa lata zacząć z powrotem odzyskiwać swoją pozycję, albo znowu będziemy skakać bez ładu i składu od trenera do trenera. W Sarri'ego za bardzo nie wierzę. Byle nie wylecieć z Top 4, co może okazać się trudnym zadaniem.

Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Kilgor pisze:
Byle nie wylecieć z Top 4, co może okazać się trudnym zadaniem.

A według mnie, nawet niewykonalnym. City,Liverpool,Totki,Utd,Arsenal+jakiś odpał, typu Wilki lub Everton. Inwestujcie w swoich, a ten zakaz to świetna szansa na to.

Ja tylko o cudzie w Paryżu. Mega fartownie przechodzimy do ćwierćfinału, lecz trzeba przyznać, że serducha i woli walki nam można pozazdrościć. Brak wielu kluczowych graczy i rezerwowych, eksperymentalny skład i młodziki na ławie, nie mówiąc o 0:2 u siebie i wizja gry we Francji-Ole ładnie dojebał i podniósł chłopaków na duchu. Błędy i padaka PSG to jedno, ale też trzeba docenić skupienie i bezwzględność Manchesteru, który idealnie wypunktował i wykorzystał błędy gospodarzy. Następna runda pewnie będzie ostatnią, lecz to i tak udana edycja LM dla Utd, jeśli popatrzymy na sytuację w klubie i perturbacje w tym sezonie. Kontrakt dla Ole Gunnara to już pewniak.

UM:Grudzień 2018, Luty 2019, Marzec 2019, Sierpień 2019

Star
Awatar użytkownika

Totki ostatnio grają padakę, co potwierdzili ostatnim meczem z Southampton :D Nie szkoda mi ich zupełnie, niech giną...

O meczu Chelsea z Dynamo Kijów nie ma co za bardzo mówić. Pewne 3:0, kontrola nad wydarzeniami na boisku...ten mecz wyglądał tak, jak powinien wyglądać. Zaś a propo's PSG - frajerstwo stulecia zapewnione. Przegrać ze zdziesiątkowanym MU u siebie, strzelając sobie de facto dwie bramki i marnując multum okazji to serio trza się postarać. I żeby była jasność - PSG grało o wiele lepiej od MU, ale cóż z tego, skoro zawiodła głowa. Ponownie. A to samo w sobie nie jest zaskoczeniem, bowiem PSG nie ma z kim grać. Nie mają zaprawienia w boju, czego o zespołach z Premier League powiedzieć nie można. Dopóki Ligue 1 będzie wyglądała jak teraz, że jest PSG i długo, długo nic, to paryżanie prędko sukcesu nie osiągną. Co z tego, że mają Mbappe czy Cavani'ego, skoro tyły mają kompletnie nieopierzonie i w sytuacjach krańcowych tracą głowę? Pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da i włodarze PSG powinni w końcu to zrozumieć. Z PSG szkoda mi jedynie Tuchela, którego po prostu lubię. Generalnie ten klub, przez to jakie plecy mają we władzach światowej piłki, mam w głębokim poważaniu.

PS.: Chociaż z tą słabością Ligue 1 bym nie przesadzał...ostatnio boleśnie się o tym Arsenal przekonał...

Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Szambo, czyli polska piłka kopana na przykładzie lecha poznań (celowo z małej litery, wybacz Sloth :/)

Wyniki Lecha Poznań od samego początku rundy wiosennej budziły we mnie zdumienie. Piłkarze ruszali się jak muchy w smole, popełniali kardynalne błędy taktyczne, generalnie cała gra się nie kleiła. Taki stan rzeczy trwał dwa mecze. Później przyszło spotkanie z Legią Warszawa, które lechici wygrali zasłużenie, prezentując bardzo skuteczną postawę szczególnie na tyłach. Oglądając ich ustawienie taktyczne i sposób krycia widziałem poczynania naszej reprezentacji z czasów wczesnego Nawałki. Potem zaś znów zapaść: 2:3 z Legnicą, 0:3 z Zabrzem...Zaczęło mi to, mówiąc kolokwialnie, śmierdzieć. Założyłem jednak, że najpewniej Nawałka po prostu przedobrzył z przygotowaniami i dlatego sytuacja wygląda jak wygląda.

Dzisiaj, przeglądając internet, natrafiłem na taki oto artykuł: http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24561 ... oznan.html

Nie ukrywam - zdumiało mnie to. Dopiero, co zatrudnili Nawałkę, a już mieliby go zwalniać? Dlaczego? Bo początek rundy wygląda jak wygląda? Zaczerpnąłem więc informacji z artykułu źródłowego na kkslech.com: https://kkslech.com/2019/03/17/nawalka- ... uje-rynek/

Czego możemy się dowiedzieć z tego artykułu? Szatnia jest ponoć podzielona. Jest grupa polsko-bałkańska, grupa uważa się za nie do ruszenia. Jest też grupa "międzynarodowa". Generalnie rzecz ujmując pierwsze "Stowarzyszenie" jest bardzo niezadowolone ze współpracy z Nawałką. Przygotowania do rundy były za ciężkie, zaś teraz treningi głównie dotyczą taktyki i schematów rozegrania. Wszystko ponoć jest schematyczne, wolne, generalnie szału nie ma. Przywódcami tej grupy mają być takie "asy" jak Łukasz Trałka, Jasmin Burić, Darko Jevtić...generalnie śmietanka środowiska piłkarskiego lecha poznań (od teraz ponownie wejdzie mała litera). Tak mówią piłkarze, którzy skarżą się swoim agentom. Tutaj coś mi zaczęło nie grać i przypomniałem sobie casus Eugena Polanskiego, który również na samym początku psioczył na Nawałkę, jaki on złym trenerem jest, jak to nikt nie wie co ma robić i generalnie zero taktyki. Jak się miało okazać później - Polanski po prostu kłamał. Postanowiłem więc szukać dalej i w sieci natrafiłem na taki wpis:

Obrazek

Co z niego wynika? Jeśli to, co tutaj jest napisane jest prawdą, to można stwierdzić, że piłkarze lecha poznań po raz kolejny usiłują zwolnić trenera, który im nie odpowiada? Dlaczego po raz kolejny? Przykład pierwszy: Maciej Skorża. Z tym facetem wygrywają ligę, by w następnym sezonie do momentu jego zwolnienia walczyć o utrzymanie. Czyżby Skorża, jeden z lepszych trenerów jakich mamy, nagle zapomniał, jak się trenuje? Dziwna sprawa. Przykład drugi: Nenad Bjelica. Fakt faktem niczego z nim nie wygrali, nie mniej przez te trzy sezony ciągle wokół tej pierwszej trójki się kręcili, zaś w ostatnim sezonie do samego końca walczyli o mistrza. Co się stało w finale? Wszyscy wiemy. Później Bjelica wywędrował do Zagrzebia i o ile przerżnął eliminacje do LM przegrywając z Bernem, to teraz w LE pokazuje się całkiem sensownie. Czyżby nagle dostał oświecenia i zaczął być dobrym trenerem? Chyba nie. Przykład trzeci: Ivan Djurdjević. Człowiek legenda dla Lecha, ale zawodnicy lecha mieli go w dupie. Dość powiedzieć, że według artykułu z kks Djurdjević chciał wysłać do rezerw Jevticia. A ten nie wyraził na to zgody i ostatecznie tam nie wylądował. Rozumiecie to? ZAWODNIK NIE DAŁ ZGODY TRENEROWI NA TO, BY TEN GO ZESŁAŁ DO REZERW!!! Nosz kurwa mać - jakim prawem zawodnik może dyktować trenerowi, co ma robić? Ponadto też, idąc za innymi artykułami z kks, niektórzy zawodnicy lecha mają bardzo mocne plecy u włodarzy, przez co mają pewność, że żadna krzywda ich nie spotka. No i teraz jest pytanie: jakim cudem lech ma zamiar wygrać cokolwiek, skoro to piłkarze decydują o tym, kto jest trenerem, a kto nie. Pewnie, Nawałka też jakieś błędy pewnie popełnił, ale jeśli piłkarzom tak bardzo przeszkadzają było nie było zachodnie standardy jeśli chodzi o sposób postępowania (i tak Nawałka w porównaniu do Antonio Conte jest łagodny jak baranek), to jakim cudem chcą wygrać cokolwiek? To jest kolejna sytuacja w lechu, gdzie trener odbija się od szatni, której proporcje są mega zachwiane. I co najśmieszniejsze: wiedzą o tym wszyscy, prócz szefostwa, dla który, z tego co można znaleźć tu i ówdzie, kasa jest najważniejsza...

Co może zrobić lech? Albo zwolnić Nawałkę i poszukać kolejnej ofiary, która odbije się od piłkarzykufffff, albo podążyć drogą Lechii Gdańsk. Tam sytuacja była podobna: początki Stokowca były trudne, musiał dokonać czystek w szatni latem. Teraz są liderem. Więc w sumie od lecha zależy, czy otrzeźwieje i stanie się Lechem Poznań, czy też będzie tkwić w tym marazmie z Trałką, Buriciem, Janickim czy innym Jevticiem...

I żeby nie było: lech nie jest osamotniony. Podobne afery były w Śląsku Wrocław (bunt przeciwko Lenczykowi: facetowi, z którym wygrali mistrza, bowiem za mocno im śrubę dociskał), Wiśle (bunt przeciwko Petrescu, te same powody)...pewnie po drodze parę tego typu wynalazków się znajdzie. Dopóki w klubie rządzą piłkarze, to klub nigdy nie osiągnie takiego poziomu, jaki powinien. Tam, gdzie jest porządek, wszystko idzie ku dobremu. Wzorem niech będą Lechia, Raków Częstochowa (w ogóle ten klub powinien być dla 90% klubów z ekstraklapy wzorcem pod każdym względem), Pogoń Szczecin, czy nawet Jagiellonia...lech obecnie nie dorasta tym klubom do pięt. Szkoda, jak w sumie szybko Lech Poznań zdegradował się do poziomu lecha poznań, ale tak to jest, jak ogon macha pieskiem, a nie piesek ogonem...

Obrazek

Low carder
Awatar użytkownika

Okej, poczułem się wywołany do tablicy jako osoba, która w tym środowisku jest na co dzień.

Pierwsza sprawa to sama strona kkslech.com - jest to portal, który jest nastawiony wybitnie anty-Rutkowscy. Każde ich działanie, wpisy, absolutnie wszystko stara się nastawić kibiców neutralnych przeciwko zarządowi, przeciwko Rutkowskim - to grupa, która wolałaby, aby klub grał w 4 lidze ale bez pieniędzy i Rutkowskich. Krótko mówiąc - jest to grupa ludzi kompletnie oderwana od rzeczywistości. Patrząc teraz na klub piłkarski nie możemy się ograniczać jedynie do aspektów sportowych. Kwestia zarządzania i gospodarowania pieniędzmi (patrz: zarządzanie Wisłą Kraków), utrzymanie wielkiego stadionu, marka, przychody z praw telewizyjnych... To tylko niektóre czynniki o które trzeba dbać, aby w obecnych czasach klub piłkarski miał prawo bytu. Stabilizacja finansowa to klucz do posiadania zdrowego zespołu, którego niektóre ultrasowskie zwierzęta nie rozumieją, bo liczy się dla nich tylko jedno. Żeby nie było - nie zapominajmy że to klub sportowy i wynik jest rzeczą priorytetową, ale czy naprawdę ktokolwiek i zdrowych zmysłach sądzi, że zarząd Lecha UMYŚLNIE nie chce osiągać dobrych wyników sportowych? Że zakazuje piłkarzom wygrywać spotkań, że nie chce mistrzostwa? Przecież to są dodatkowe, wielkie pieniądze, chociażby z samych eliminacji do LM. Dlatego zwalanie całej winy na zarząd i chęć pozbycia się ich z klubu uważam za skrajnie niedorzeczne.

I dlatego też wszystkie artykuły z kkslech.com trzeba mocno przepuszczać przez palce - oni naprawdę uwielbiają mącić...

Akt II - byli trenerzy.

Maciek Skorża jest dobrym trenerem, ale niezwykle trudnym z charakteru konfliktowym człowiekiem. Skłócił ze sobą piłkarzy, potem pokłócił się z nimi, po czym stwierdził że mało mu konfliktów i skłócił się z połową Poznania. Naprawdę. Nawet z panem Geniem odpowiedzialnym za stroje, nie wspominając już o gabinetach prezesowskich. I w sumie to + słaba forma sprawiły, że musiał odejść

Jan Urban - ogólnie samo zatrudnienie Urbana w Lechu to był jakiś nieśmieszny żart. Piłkarzom Lecha potrzeba dyscypliny, a nie koleżki od piwka i siatkonogi.

Nenad Bjelica - nieodżałowany... i to nie dlatego, że jestem chorwatofilem. uważam że po Staśku Czerczesowie to najlepszy trener jaki pojawił się w Ekstraklasie w XXI wieku. Zdecydowanie. Był absolutnie fantastyczny i trzymam za niego kciuki. Z wywiadu z nim, jaki ukazał się na Weszło można wyczytać że Dinamo Zagrzeb kilkukrotnie chciało siłą wyciągać go z Lecha, ale on był zwyczajnie lojalny. Gdy jednak postanowiono go zwolnić (żeby ratować sezon sławetnym triem trenerskim XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD) odszedł do Zagrzebia i mogę was zapewnić, że na następny mundial reprezentacja Chorwacji pojedzie już z Nenadem Bjelicą na ławce trenerskiej. No chyba że Dalić wygra Euro2020. Wtedy Nenad jeszcze chwilkę będzie musiał zaczekać.

Ivan Djurdjević - jego zatrudnienie było błędem. Żółtodziób. Podchodził do tej pracy zbyt emocjonalnie, o czym świadczyć może sytuacja z Jevticiem - zabrakło mu twardej ręki. Nie umiał postawić się zawodnikom, traktował ich jak kolegów, a nie jak mimo wszystko podwładnych.

Adaś Nawałka. Powiem tak - ja w niego wierzę. I wierzę też w rewolucję kadrową. Na meczu z Górnikiem (który był notabene naprawdę najgorszym i najbardziej bolesnym spotkaniem piłkarskim, jakie miałem wątpliwą przyjemność oglądać z trybun) był obecny Jacek Rutkowski. Właściciel. Który też ma swoje granice wytrzymałości i mam wrażenie że zostały one przekroczone. Fakty są takie, że Adam Nawałka NIE MOŻE zostać zwolniony prędzej niż w listopadzie 2019. Dlaczego? Otóż do listopada 2019 roku spłacany będzie sztab trenerski Djurdjevića. Klub nie może sobie pozwolić na utrzymywanie TRZECH sztabów trenerskich, szczególnie że ten Nawałki jest relatywnie drogi (aczkolwiek sztab Bjelicy był na podobnym poziomie). Chyba już w Poznaniu zauważony, że bardziej opłaca się zrobić ogromną rewolucję kadrową, aniżeli zwalniać kolejnego trenera. Zwłaszcza, że są ku temu sprzyjające okoliczności – blisko 10 graczom kończy się kontrakt, a są wśród nich takie ananasy jak Gajos, Trałka czy Janicki. Mamy więc te trzy potencjalne największe raki w zespole. Plus Burić, aczkolwiek jego odejścia bym się jakoś szczególnie nie spodziewał – rozmawiałem w listopadzie z Piotrem Rutkowskim podczas tweet upu, powiedział mi wtedy, że jeden z dwojki obecnych bramkarzy musi zostać w klubie w charakterze drugiego golkipera, a zważywszy na domniemany konflikt Putnockiego z trenerem bramkarzy – Jarosławem Tkoczem, o czym mówi się z kuluarach od kilku tygodni – chyba jasnym jest, że to Burić zostanie przy Bułgarskiej. Jevtić ma zostać sprzedany wreszcie. W tym klubie musi zostać przeprowadzona rewolucja mentalna, muszą odejść z niego zawodnicy, którzy przez ostatnie lata przywykli do przegrywania, przywykli do tego że są rugani. Nie robi już na nich wrażenia każda kolejna porażka, to musi się zmienić, TO JEST PROBLEM Lecha Poznań. Praca z trenerem mentalnym w ich przypadku niestety niewiele już jest w stanie pomóc. Gdy dogłębnie przeanalizujemy obecną kadrę Lecha Poznań (nie mówię o juniorach włączonych do kadry bez debiutu) do gry w tym klubie nadaj się około 10 graczy moim zdaniem – Rogne, Kostewycz, Tiba, Amaral, Gytkjaer, Klupś, Jóźwiak, Marchwiński, Cywka. Ewentualnie Tomczyk. Reszta jest tu absolutnie zbędna, wypalona mentalnie. Nawet jeżeli mają ponadprzeciętne umiejętności piłkarskie (patrz: Jevtić) nie są w stanie wbić się tu na jakikolwiek wyższy poziom.

Warto spojrzeć na tabelę i terminarz. W tym momencie Lechowi realnie grozi... dolna ósemka. Brzmi jak ponury żart, ale niestety nie jest nim. Między czwartą Pogonią a dziesiątym Zagłębiem Lubin jest raptem 4 punkty róznicy. Lech jest dokładnie pomiędzy nimi pod względem zdobyczy punktowej, ale ma piekielnie trudny terminarz – najpierw wyjazd z Koroną – bezpośredni sąsiad w tabeli, mają tyle samo punktów. Potem u siebie Pogoń, czyli najładniej grająca w Ekstraklasie drużyna na wiosnę (boję się aż iść na ten mecz....), dalej lider czyli Lechia Gdańsk na wyjeździe no i Jagiellonia Białystok u siebie. Iście piekielny terminarz, praktycznie same mecze o tzw „6 punktów”. Należy mieć nadzieję, że po przerwie reprezentacyjnej wszystko ułoży się po myśli Lecha, bo – wbrew obiegowej opinii – gra w dolnej ósemce nie „otworzy oczu zarządowi” tylko sprowadzi na Lecha ogromne kłopoty i zablokuje wiele możliwości przeprowadzenia domniemanej rewolucji kadrowej – bo zwyczajnie nie będzie na to pieniędzy – znam realia Ekstraklasy i za miejsca 1-4 są zdecydowanie większe pieniądze niż za miejsca 5-8. A gdzie tu dopiero 9-16?! To byłaby katastrofa finansowa, Excel mógłby się zacząc palić. Trzeba się skupić na tym, aby nie dopuścić do takiej tragedii i zostać chociaż w tej cholernej grupie mistrzowskiej.

I jest trochę prawdy w tym, że piłkarzom ciągle się coś nie podoba – ale to są do chuja pana pracownicy, których zadaniem jest wykonywać polecenia trenera. Więc myślę że po letniej rewolucji, która tak naprawdę mogłaby się rozpocząć już teraz, trzeba zacząć mówić sobie otwarcie że jest to sezon przejściowy. Tylko czy Adam Nawałka jest odpowiednią osobą do przeprowadzania aż tak drastycznej przebudowy? Czy ten sztab i ten warsztat jest naprawdę tak świetny, czy faktyczne umiejętności Nawalki przesłoniły nam jednak wyniki reprezentacji, gdzie Adaś dostawał tak naprawdę gotowe produkty po okresach przygotowawczych w najlepszych klubach świata? I na to pytanie nie znam odpowiedzi – wierzę natomiast, że da radę i w kolejnym sezonie będziemy oglądać już zupełnie inną drużynę – innego Lecha Poznań, o którym nikt już nawet nie będzie miał odwagi pisać małymi literami ;)

PS. Aaaa no i wszystkie twitterowe "kumate wpisy" też trzeba dzielić przez trzy, bo to w większości brednie XD

***POSTĘP ROKU 2018***

***WBU 5 CHAMPION***

Star
Awatar użytkownika

lech poznań - ten klub jest większym memem niż...nie, nie ma gorzej zarządzanego klubu od lecha XD

Najpierw zapowiedzieli wielką rewolucję w kadrze, poinformowali głównych zainteresowanych, by zaczęli szukać klubów. Kogo zwalniają jako pierwszego? Nawałkę XD

Nie wiem, słów po prostu nie mam na głupotę tamtejszych włodarzy. Gdyby władze lecha zarządzały Lechią, to by tam Stokowca nie było. Pogonią? Kosta out. Piast? Fornalik out. To jest wręcz niewiarygodne, jak bardzo ten klub się skompromitował. Przecież teraz żaden szanujący się trener tam nogi nie postawi, żaden. Czy Ci włodarze nie zdają sobie sprawy, że główny problem leży po stronie piłkarzy, nie trenerów? Oglądałem fragment spotkania z Koroną i serio odniosłem wrażenie, jakby celowo grali na zwolnienie swojego Trenera, który ośmielił się wymagać od nich za dużo. No bo jak to? Kontrola odżywiania się? Srogie wymagania?! Toż to skandal! Serio - życzę lechowi, aby nie dostał się do grupy mistrzowskiej. Skompromitowali się niesamowicie...

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Przesadzasz Mikołaj z tą Lechią, Pogonią i Piastem, chyba że to jakiś żart, którego nie wychwyciłem.

W każdym bądź razie - kolejny raz piłkarze zwalniają w Lechu trenera. Tu w sumie mogliby mnie już zatrudnić na trenera, efekt pewnie byłby taki sam jak w przypadku zatrudnienia Guardioli. W pewien sposób staram się tą decyzję zrozumieć, czytając wpis Slotha o Lechu i nwm, może to jakaś chora proba ratowania sezonu, bo po prostu piłkarze mieli już tak dosyć Adasia (co zresztą widać po tym ile wczoraj Lech oddał celnych strzałów w meczu z Koroną), że tu pewniakiem była dolna ósemka, a co za tym idzie, Excel by jebnął niesamowicie. Chociaż i tak jest to pojebana decyzja, bowiem jeśli mają teraz spłacać zwolnienie Nawałki, to i tak ten Excel jebnie, a wyniki jakie były, takie będą i w sumie już poszedł wariat ode mnie za dyszkę, że Lech spadnie z Ekstraklasy w tym sezonie xD

Newsman Roku 2015
Progres Roku 2015

Star
Awatar użytkownika

Ponownie o Ekstraklasie, tym razem o Wiśle Kraków...

Dzisiaj CBŚ zatrzymało 16 członków tamtejszej pseudo-kibicowskiej grupy Wisła Sharks, głównie dzięki współpracy z ich dawnym wodzem, niejakim "Miśkiem". To jedynie pokazuje, jak celny był materiał na temat Wisły, którego nakręcono parę miesięcy wstecz i to też pokazuje, w jakim miejscu znajduje się polska piłka klubowa. Owszem - przykład Wisły jest skrajny, z tego klubu zrobiono dojną krowę/pralnię brudnych pieniędzy, działającą na usługach bandytów, a takimi byli Sharksi. Nie mniej nie powinniśmy się łudzić, że tylko w Wiśle są takie cyrki. Tajemnicą poliszynela jest to, że w Legii dużo do powiedzenia mają pseudo-kibice. O zeszłorocznej akcji "fanów" Lecha mówiono przez długie tygodnie. Wcześniej miały miejsce inne akcje, które nie przynosiły naszym klubom chluby. Kto wie - może tak spektakularna akcja pozwoli rozpocząć akcję swoistego oczyszczenia naszej ligi. Na razie jesteśmy w takim miejscu, w jakim jesteśmy...

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Parę słów o tym sezonie, zarówno w Polsce jak i trochę o Arsenalu. Najpierw o sprawach ważniejszych.

Sezon dla Arsenalu prawie się skończył. I to prawie jest tu bardzo istotne, bo od jednego meczu tak naprawdę zależy to jak będzie oceniany ten sezon. Jeśli wygramy z Chelsea i zdobędziemy Ligę Europy - sezon na +, choć szkoda, że nie udało się ugrać Top 4 gdy była bardzo duża na to szansa. Jeśli nie wygramy, no to już średnio, bo mimo tego, że jest widać progres, to jednak ten jeden cel jaki postawiłem ja i wielu innych kibiców Arsenalu Unaiowi na ten sezon nie zostanie spełniony. Ogólnie bym się tym spotkaniem nie przejmował gdyby nie to, że Arsenal się P O T Ę Ż N I E zesrał na koniec sezonu robiąc takie żarty jak remis z Brighton i porażka z Crystal Palace. A wystarczyło wygrać z Brighton i byłoby Top 4. Albo wygrać z Crystal Palace i byłoby 3 miejsce :) Więc końcówka sezonu jest sporym rozczarowaniem, bo gdzieś do tej 30 kolejki wszystko było zajebiście.

Jest to dopiero początek przebudowy Arsenalu, latem szykuje się już większa rewolucja w kadrze, choć wszystko zależy od finału LE. Jeśli za rok mamy grać w Lidze Europy, to niestety powołując się na Davida Ornsteina, nie ma co liczyć na więcej niż te 40-50 milionów funtów + sprzedaż zawodników + pieniążki z nowego dealu z Adidasem. Jak się uda wygrać, ponoć pieniądze z Ligi Mistrzów mają mocno pomóc. Z klubu odchodzą już na pewno Cech, Welbeck, Ramsey i chyba Lichsteiner, choć nie wiem czy to tylko plotki nie były. Wielka szkoda, że każdy za darmo, choć ten Cech i Stephen jakoś nie bolą, tak za Welbecka i Aarona byliśmy w stanie zarobić te 40 milionów pewnie. Do tego najprawdopodobniej pożegnamy się z: Ospiną, Mustafim, Elnenym, Monrealem (?), Mkhitaryanem. Na oko jakieś 50 milionów pewnie by się udało za nich zgarnąć.

Kto w ich miejsce? Na pewno jestem zdania, że powinniśmy dać szansę naszym młodym grajkom, bo Reiss Nelson jest po udanym sezonie w Bundeslidze, Emile Smith-Rowe gdyby nie kontuzje też pewnie by coś więcej zdążył pokazać w RB Lipsk, Eddie Nketiah już trochę pogrywał i wydaje się być fajną trzecią opcją za Aubę i Lacę, Bukayo Saka jest ponoć największym kozakiem z całego rocznika U-18 w Anglii, co do Joe Willocka jestem już nieco mniej przekonany, ale też ma papiery na granie jakby nie było.

Więc w ataku mamy przyszłość, choć wiadomo, że na tym nie można opierać całego składu. Dlatego w sumie za około 20 milionów sprowadzenie Ryana Frasera z Bournemouth wydaje się być bardzo fajnym pomysłem. Gościu jest po bardzo dobrym sezonie, patrząc na to gdzie gra, wydaje mi się, że zmiana z Henryka na Ryana może wyjść zdecydowanie na plus dla nas. Nadal powołując się na Ornsteina, głównie mamy szukać na rynku obrońcę i zestępstwo dla Aarona Ramseya. Na tą drugą pozycję pojawiło się już ponoć spore zainteresowanie Donnym van de Beekiem za 45 milionów, na co mówię, że brać i się nie zastanawiać. Z obrońców ponoć Umtiti ma być realną opcją, jeśli do Barcelony przyjdzie de Ligt i tu też jestem na tak, choć to, że Umtiti należy raczej do tych co mają końskie zdrowie trochę martwi patrząc na to jak to wygląda pod tym względem w Arsenalu. Tak więc jeśli miałaby przyjść trójka Fraser-Umtiti-van de Beek za te 120 milionów, w zamian za wyżej wymienionych zawodników, to uznałbym okienko za zdecydowanie udane. Patrząc na to, że mamy utalentowanych młodych, którym też trzeba dać w końcu szansę zabłysnąć i nie robić z nich naszych Hudsonów-Odoiów, to patrzyłbym na nowy sezon pozytywnie.

O lidze polskiej krócej. Najpierw akcent III-ligowy. Mieszko Gniezno się zesrało i na 95% nie awansuje w tym sezonie do II Ligi xD Dużą rolę odegrał zarząd, tak samo dużą kontuzje w drużynie. Ale raczej jestem spokojny i tak, bowiem według planu awans ma być najpóźniej w 2021 roku, a patrząc na to jak awans w tych rozgrywkach został zjebany (bo mimo tego, że i tak jesteśmy drugi sezon z rzedu beniaminkiem, to i tak to trzeba tak nazywać), to pewnie wszyscy już myślą o kolejnym sezonie i tak.

Raków Częstochowa i ŁKS w Ekstraklasie. Oba kluby mnie cieszą, drużyny z Łodzi brakowało w najwyższej klasie rozgrywkowej, więc nic tylko się cieszyć i oby niedługo Widzew dołączył, abyśmy mogli zobaczyć derby Łodzi po długiej przerwie. Zaś Raków po prostu sobie zasłużył zjedzeniem I ligi. Skład mają już teraz niezły na Ekstraklasę, trenera mają na pewno bardzo dobrego, zarząd również na plus. Mają papiery na granie za rok w pierwszej ósemce, czego im oczywiście życzę.

Ogólnie obstawa Ekstraklasy wygląda już całkiem nieźle na kolejny sezon, gdyby tak Wisłę Płock i Arkę wyjebać i zamiast nich dać Widzew i przywrócić Miedź Legnica to bym nie narzekał chyba na żadną drużynę w E-klasie.

Piast Gliwice pokazał, że da się w Ekstraklasie regularnie punktować, dzięki czemu jest bardzo duża szansa na to, że zdobędą mistrzostwo Polski, mimo tego, że jeszcze miesiąc temu, nikt by ich na poważnie jako kandydatów do tego miana nie dawał. Ukłony dla drużyny z Górnego Śląska, bowiem przed sezonem ich stawiałem na 14 miejsce w tabeli, tuż przed Zagłębiem S. i Miedzią Legnica, a tymczasem w ostatniej chwili mogą "zrobić Leicester" o czym wspomniało nawet Daily Mail :D Choć z drugiej strony to też pokazuje jak zjebana jest to liga, że Piast odrobił w jakieś 12 spotkań 14 punktów do brakujących do Lechii i Legii. Mimo to bardziej szacunek do Piasta jeśli mistrzostwo wygra, bo pokażą też Legii od razu jak powinien grać mistrz pokazując ich wyniki od lutego do końca sezonu.

Newsman Roku 2015
Progres Roku 2015

Star
Awatar użytkownika

Ależ ten temat zamarł...

Kompletnie nikt tu nie pisał o występie naszych młodzieżowców na mistrzostwach Europy. Jak rozlosowano grupy to wszyscy zdawali sobie sprawę, jak trudne zadanie ich czeka. Była to prawdziwa grupa śmierci i zdecydowana większość uważała, że może max 1 punkt będzie, zdobyty kosztem Belgii. No bo jak postawić się gospodarzom i Hiszpanom? Tymczasem...3:2 przeciwko Belgii, 1:0 przeciwko Włochom (!!!) i dopiero Hiszpanie sprowadzili nas do parteru. Tu warto się zatrzymać. Po pokonaniu zapanowała ogromna euforia, że kapitalnie, wspaniale i że rozpieprzymy Hiszpanów. Po klęsce - banda frajerów, grać nie umiejo, tylko bronić itd. Kompletnie jest to dla mnie niezrozumiałe...osiągnęliśmy wynik dużo ponad stan, a nadal są narzekania. Fakt - Hiszpanie nas rozpierdolili, lecz w sumie cóż z tego? Francuzów też zniszczyli i co? Oni też będą się tak samo-biczować jak my? Dajcie spokój...Graliśmy defensywnie, to fakt. Przy naszym potencjale inaczej grać nie mogliśmy. Drużyna była fajnie poukładana, nie było widać przypadku i serio widziałbym Michniewicza w przyszłości jako selekcjonera głównej kadry. Chociażby po Euro 2020, bo tam z obecnym trenejro nie oczekiwałbym fajerwerków...

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3473 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232  Następna