Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest czw paź 01, 2020 7:34 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna
Autor Wiadomość

Superstar
Awatar użytkownika

Świetny wyścig Ferrari!! :D

Fernando Alonso wygrywa już drugi raz w tym sezonie i moim zdaniem ta wygrana przyszła w idealnym momencie. Wygrana u siebie może dodać skrzydeł Hiszpanowi ;D Piękny moment gdy zabrał ze sobą flage w stylu Senny. Bardzo dobrze że go nie ukarali za to. Warto zauważyc 3 miejsce dla Massy bo to oznacza potencjał zespołu. Mercedesy można by powiedzieć stara bieda. Kimi jak zwykle świetnie i solidnie. Vettel? 4 miejsce to troche za mało jesli weżmiemy pod uwage ze w Q był 3.
Czekam na Monaco i spodziewam się fajerwerków.

Cytuj:
Jak rozliczani są najlepsi konstruktorzy wyścigu? W sensie jak zawodnicy dwóch teamów zdobędą taką samą ilość punktów to, który team wtedy jest lepszy? Ten, którego pierwszy zawodnik był wyżej czy jak?

Myśle że decyduje najlepsza pozycja zawodnika z dannego teamu. Napewno tak jest, co świetnie pokazuje przykład z Brazylii gdzie Pietrov zajmując 11 miejsce poprawił lokate zespołu w mistrzostwach.

Todo mierda significa - Dzimi Golf.

Star
Awatar użytkownika

Tak Stigu, ale chodzi o to, że np. taki Red Bull i Ferrari wygrywały po wyścigu, a mogą mieć remis. Raz była podobna sytuacja (nie dam sobie głowy uciąć, ale chyba w sezonie, w którym Lewis na ostatnim zakręcie zabrał MŚ Massie), to Andrzej mówił, że wtedy liczy się liczba wygranych wyścigów przez dany team.

Superstar
Awatar użytkownika

W 2008 roku przy identycznej liczbie pkt decydowała większa liczba wygranych wyscigów .Kubica przez to stracił 3 miejsce na rzecz Kimiego (1:2 dla Raikkonena) . W konstruktorach jest tak samo chyba i pewnie tak samo jest do tej pory. Jesli dane zespoły, albo kierowcy maja identyczną ilość wygranych, drugich miejsc, trzecich, to w koncu któryś napewno będzie miał więcej 5 miejsc i będzie wyżej.

Todo mierda significa - Dzimi Golf.

Low carder
Awatar użytkownika

Może to nie F1, ale polecam :)) :
http://www.youtube.com/watch?v=Wp1klmtsWQA

Superstar
Awatar użytkownika

Za nami bardzo interesujące kwalifikacje do Grand Prix Monako, które padły łupem zawodników z Mercedesa.
Pole Position wywalczył Nico Rosberg, który jak dotąd zdominował to GP, bowiem Niemiec najlepszy był także podczas trzech sesji treningowych. Wraz z Rosbergiem jutro z pierwszej linii do wyścigu wyruszy jego kolega z zespołu Lewis ch*milton.
Śmiało można powiedzieć, że były to najlepsze kwalifikacje w tym sezonie, a to wszystko za sprawą opadów deszczu, które spowodowały lekką dramaturgię już od Q1. I tak też rzeczywiście było, gdyż już podczas pierwszej części kwalifikacji sypnęło niespodziankami. Mianowicie awansu do Q2 nie wywalczyli tacy zawodnicy jak Paul Di Resta, Esteban Guttierez, czy Felipe Massa. O ile Brazylijczyka z udziału w drugiej części kwalifikacji pozbawił wypadek podczas 3 sesji treningowej, w którym to bardzo rozbił bolid, o tyle Di Resta i Gutierrez przegrali awans na torze. Za to do dalszej części kwalifikacji awansował teoretycznie najsłabszy zawodnik w całej stawce, czyli Holender Giedo Van Der Garde, który wyraźnie miał ustawiony bolid na warunki deszczowe, bowiem także i w 2 części kwalifikacji dopóki padał deszcz spisywał się rewelacyjnie.
Jednak na jakieś 7 minut przed końcem tej części Q deszcz przestał padać co spowodowało, że zawodnicy typu Van Der Garde czy Maldonado o awansie mogli zapomnieć. Wtedy do głosu zaczęli dochodzić Ci najlepsi, czyli duet Merdedesu, Red-Bullu oraz zawodnicy z McLarena, którzy spisywali się zaskakująco dobrze. Jednak i tym razem doszło do lekkiej niespodzianki. Mam na myśli tu brak awansu Grosejana do decydującej części kwalifikacji. Oprócz Francuza do Q3 nie zdołali awansować Daniel Ricciardo, Nico Hulkenebrg i wspomnieni wcześniej Van Der Garde i Maldonando.

W decydującej części czasówki trwała walka pomiędzy zawodnikami Red Bullu i Mercedesa. Lepsi okazali się Ci drudzy, który wykręcili rewelacyjne czasy poniżej 01:14, dzięki czemu pierwszy rząd należy do nich.

Jutro synoptycy nie zapowiadają opadów deszczu, także nie powinno sypnąć niespodziankami.

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Mercedes może w końcu wygrać wyścig. Na Monako nie ma gdzie wyprzedzać, więc o ile nie będą popełniać jakiś łatwych błędów na torze, czy w pitstopie to jutro Rosberg albo ch*milton powinni triumfować. Vettel pomimo 3 pola może być zadowolony. Zawiódł Alonso, który był dopiero 6 i ciężko będzie mu odrobić to na torze. Raikkonen też bardzo średnio. Szkoda Massy, bo dzięki wypadkowi w 3 sesji ma praktycznie weekend wyścigowy z głowy.

Jutro jak zwykle będę trzymał kciuki za Alonso, ale wiem że będzie mu ciężko i o zwycięstwie raczej nie można marzyć.

Low carder
Awatar użytkownika

Kurczę, tego się nie spodziewałem! Rosberg po raz trzeci z rzędu był najlepszy w kwalifikacjach! Co ciekawe ch*milton, jego kolega z zespołu, zajął miejsce tuż za nim.

WeAreOneRM pisze:
Na Monako nie ma gdzie wyprzedzać, więc o ile nie będą popełniać jakiś łatwych błędów na torze, czy w pitstopie to jutro Rosberg albo ch*milton powinni triumfować.

Dokładnie! Akurat dziś nie powiem, że jutro Rosberg będzie od początku wyprzedzany. Już w Hiszpanii próbował uciekać i się bronić, co przez kilka pierwszych kółek dobrze mu się udawało. Jutrzejszy wyścig będzie zresztą dla niego wyjątkowy:
To świetne uczucie zdobyć pole position w mieście, w którym dojrzewałem i wiele to dla mnie znaczy. - powiedział Rosberg na konferencji po kwalifikacjach.

Bardzo szkoda mi Massy. Odblokował się w Hiszpanii, a tu nagle awaria... Trzeba schrzanić mechaników, którzy za dużo kombinowali.
Tak czy siak jestem zadowolony z typowania GP, bo to wszystko może się spełnić. Wszyscy zawodnicy są w TOP7, co oznacza walkę do końca.

Star
Awatar użytkownika

Jaka awaria, Massa rozbił się w 3. treningu i nie zdążyli mu naprawić samochodu. A zwycięstwa Rosberga spodziewał się każdy, kto sprawdził chociaż wyniki treningów, bo Nico wygrał wszystkie treningi i był faworytem do zwycięstwa w kwalifikacjach. Same Q oglądałem strasznymi urywkami, ale z tego co wiem, działo się bardzo dużo, a widok van der Garde w Q2 był szokujący, ale na pewno fajna taka niespodzianka. Najbardziej żałuję Grosjeana, bo chłopak ma całkiem spore umiejętności, ale nie potrafi zatroszczyć się o bolid, a w takim Monako, które jest wg mnie dla niego stworzone, cały czas popełnia jakieś błędy. Ciekawe czy Lotus zatrzyma go na kolejny sezon, oby tak, i oby Romain zaprezentował się lepiej w wyścigu i następnych GP. Wracając do kwalifikacji, szkoda, że ten deszcz nie popadał mocniej, bo chętnie zobaczyłbym walkę na umiejętności z ew. szokującym zwycięzcą, a nie monotonne starcie w kwalifikacjach Rosberg vs ch*milton vs Vettel vs Alonso. W Monako niby nie ma miejsc na wyprzedzanie, ale Mercedesy mają takie problemy z oponami, że i tak powinny spaść. Na pewno będzie ciekawie i czekam na wyścig, come on Fernando!

Low carder
Awatar użytkownika

I WRESZCIE JEST! Rosberg po raz pierwszy w tym sezonie zwycięzcom GP! Po megaciekawym wyścigu, Niemiec udowodnił, że trzy pod rząd pole-position nie były przypadkiem!
W Monako po raz pierwszy w tym sezonie wyjechał safety-car. A raczej był na torze dwa razy! Pierwszy raz po tym jak Massa w tym samym miejscu co na treningu miał wypadek! Wtedy pojawiła się szansa dla Vettela, który po cichu liczył, że wyprzedzi kierowcę Mercedesa, ale sztuka ta mu się nie udała. Nico uciekł, bo dla bolidu Red Bulla było zbyt mało miejsca do wyprzedzania - to co wczoraj wszyscy pisali.
No i potem, to fatalne uderzenie Maldonado... Bolid zgnieciony jak bułka! Szczęście, że nic mu się nie stało - nowoczesna technika robi jednak swoje. Wyścig został nawet przerwany! Kierowcy mogli więc trochę odpocząć i... zmienić opony.
Potem poszło już jak z masła, Rosberg nie dał się wyprzedzić i powiększał przewagę nad Sebastianem do końca GP.
Bardzo dobre trzecie miejsce zanotował Marc Webber, który na całe szczęście nie zepsuł startu.

No i info z ostatniej chwili:
Tak więc sędziowie ocenili Perez-Raikkonen jako RA i słusznie.

O.o

Gi4lu pisze:
Jaka awaria, Massa rozbił się w 3. treningu i nie zdążyli mu naprawić samochodu.

Fakt, my bad ponownie. ;)

Superstar
Awatar użytkownika

Deszczowe kwalifikacje do Grand Prix Kanady już za nami. Wygrywa Vettel, co jest małą niespodzianką, bo kilka ostatnich Pole Position wygrywały Mercedesy (w większości Rosberg). Wielkim zaskoczeniem jest trzecie miejsce Bottasa. Chyba po raz pierwszy w karierze jest na tak wysokim miejscu. Zawiódł nieco ch*milton, który był blisko Pole Position, ale fatalnie pojechał ostatni zakręt i przegrał ostatecznie z niemcem. Jeszcze bardziej zawiedli Alonso i Raikkonen.

Jutro może być ciekawy wyścig jeśli popada. Wie ktoś może jakie są prognozy na jutrzejszy wyścig? Będzie padało czy nie?

Star
Awatar użytkownika

Prognoza na f1.com przewiduje deszcz na jutrzejszy wyścig, więc powinno być ciekawie :D Kwalifikacje były bardzo ciekawe, bo działo się sporo, a błędy w obliczeniach Buttona i (zwłaszcza) Vettela nadały tym Q jeszcze większego smaku. Ale i tak postacią dnia jest na 100% Valtteri Bottas! Genialna jazda Fina i ruszy do wyścigu z trzeciego miejsca! Wygrana Vettela i drugie miejsce Hamiltona nie są niespodziankami, a Lewis ładnie zepsuł ostatni zakręt, gdyby nie on to mógł wygrać. 4. lokata Nico Rosberga, 5. Webbera, 6. Alonso nie jest żadną sensacją, ale 7. Jeana-Erica Vergne'a już tak. Świetny wynik Toro Rosso, bo dziesiąte miejsce zajął też Ricciardo. Ósmy Sutil, a dopiero dziewiąty Kimi. Jednak większym rozczarowaniem od wyniku Raikkonena jest fatalna jazda Romaina Grosjeana, który odpadł po Q1 i zajął 19. miejsce. 17. Paul di Resta, więc miejsce w Q3 Sutila jest dobrym wynikiem, a dla mnie tym bardziej, bo Niemca dałem w typerze :D Warto wspomnieć, że Felipe Massa jeszcze nie otrząsnął się po fatalnym weekendzie wyścigowym w Monako, bo jeździ tutaj słabo, a w Q2 się rozbił. Jedno jest pewne - jeżeli jutro na torze będzie mokro, to zobaczymy pasjonujący wyścig z kilkoma niespodziankami :)

Superstar
Awatar użytkownika

GP Kanady za nami.

Wygrywa Vettel, co już po zdobytym Pole Position wczoraj nie jest wielkim zaskoczeniem. Kontrolował wyścig od samego początku, wyrabiając sobie przewagę, a potem ją sukcesywnie powiększając. Ostatecznie wyprzedził o 14 sekund Alonso, który mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Wydawało się, że wpadł w lekki dołek po GP Monako i słabych kwalifikacjach, ale świetna jazda i dobra strategia zespołu pozwoliła Hiszpanowi na zajęcie drugiego miejsca. ch*milton zajął ostatnie miejsce na podium. Na wielki plus Di Resta i Massa, którzy przeskoczyli dobre kilka miejsc względem kwalifikacji. Zawiódł mimo wszystko Bottas, który z 3 miejsca spadł na 14, ale największym rozczarowaniem był Kimi. Przeczuwałem, że ten weekend nie będzie jego, no i trafiłem.

Vettel odjeżdza rywalom i ciężko mi sobie wyobrazić żeby nie zdobył kolejnego mistrzowskiego tytułu.

Low carder
Awatar użytkownika

Tegoroczne GP Kanady przynajmniej dla mnie bez większych emocji. Vettel od początku odjeżdzał i do samego końca było wiadome, że wygra. Nie lubię takich wyścigów, a jeszcze bardzie nie lubię gdy to właśnie Sebastian tak odjeżdza.
Nie oglądałem całego wyścigu, więc nie mam pełnego przekroju tego GP. Vettel wygrał kwalifikacje i to było kluczem do wygranej, choć gdyby to ch*milton zdobył Pole Position różnie mogłoby to się poukładać. W ostatnich latach PP na tym torze nie gwarantowało wygranej, ale w tym przypadku bardzo pomogło to młodemu Niemcowi. Czołówka biła się o pozycje, Alonso musiał wyprzedzać Bottasa, bo był daleko w kwalifikacjach, a Vettelowi nikt nie przeszkadał i kręcił dobre czasy. Pełna kontrola w wyścigu i kolejne zwycięstwo. ch*milton starał się, robił co mógł, ale Mercedes dalej dużo słabszy od Ferrari i Red Bulla i w końcówce stracił drugie miejsce. Alonso pojechał dobry wyścig. Ruszał z 6 pola, jechał spokojny wyścig, wyprzedzał rywali i wystarczyło to na 2 miejsce. Był za daleko po kwalifikacjach, żeby mógł zagrozić zwycięzcy. Nico Rosberg w ten weekend w cieniu Hamiltona. Daleka pozycja Raikkonena spowodowana chyba błędną taktyką Lotusa, nie wiem, przegapiłem ten moment. Brawa dla Massy za pięcie się w górę, dobra jazda dzisiaj. Słabo Grosjean.
Szkoda złych kwalifikacji Ferrari, zarówno Alonso i Massy. Dla mnie słabe GP pod względem emocji, brak walki o miejsca w czołówce, no może o 2 miejsce i w środku tabeli jazda Felipe była ciekawa, a tak wyścig nudził.

Superstar
Awatar użytkownika

WeAreOneRM pisze:
Zawiódł mimo wszystko Bottas, który z 3 miejsca spadł na 14, ale największym rozczarowaniem był Kimi.

Jeżeli chodzi o Bottasa to taki wynik nie może dziwić. Swoją pozycję w kwalifikacja raczej nie może zawdzięczać świetnie przygotowanemu bolidowi ale raczej sprzyjającym warunkom atmosferycznym. Na mokrej może zdołał by uciułać jakieś punkciki ale na suchej nawierzchni był z góry skazny na niepowodzenie chociaż liczyłem, że utrzyma sie w pierwszej "10".

WeAreOneRM pisze:
Na wielki plus Di Resta i Massa, którzy przeskoczyli dobre kilka miejsc względem kwalifikacji

Na uwagę zasługuje szczególnie di Resta. Pochwały należą się i jemu i całemu zespołowi. Świetna taktyka zespołu połączona z mądrą jazdą przyniosły rezultaty. Raczej nikt się nie spodziewał, że można na jednym komplecie przejechać aż 57 okrążeń.

Edge O'Cution pisze:
Dla mnie słabe GP pod względem emocji, brak walki o miejsca w czołówce, no może o 2 miejsce i w środku tabeli jazda Felipe była ciekawa, a tak wyścig nudził.

Jeżeli chodzi o walkę o zwycięstwo to tutaj jasne nie mogło być żadnych emocji. Vettel juz od pierwszego zakrętu powiększał swoją przewagę. Potwierdza się teza, że jeżeli Vettela nie wyprzedzi sie na początku to potem nie zrobi tego nikt, szczególnie przy tak dobrze przygotowanym bolidzie. Emocje były ale w walce o dalsze miejsca: czy to Alonso z Hamiltonem, czy Raikkonen z Massą. Szkoda, że nie było takiej walki o pierwsze miejsce.

Obrazek
Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Oficjalnie: Mark Webber już nie będzie się ścigał w Formule 1 w następnym sezonie.

No cóż, szkoda że Australijczyk odchodzi z Formuły 1, bo był barwną postacią i świetnym kierowcą, jednak mimo wszystko - kompletnie nie szanowany w swoim teamie. Ciągle to Vettel był maskotką (temu nie można się dziwić) i był znacznie bardziej uprzywilejowany od Marka (temu już trzeba się dziwić). Teraz pytanie... kto przejdzie do Red Bulla ,,asystować'' Niemcowi? Ktoś będzie chciał?

Webber potwierdził, że wystąpi za rok w wyścigu Le Mans.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna