Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest sob paź 31, 2020 9:00 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość

Superstar
Awatar użytkownika

Mark podjął znakomitą decyzje. Nie jest młody ma 37 lat. Czas ustąpić miejsca. Pewnie doskonale zdaje sobie sprawe że w Red Bullu już osiągnał max i więcej nie zdobędzie. Wielka szkoda że w 2010 to Vettel musiał zdobyć tytuł, a nie Webber który był tego naprawde blisko. Lepiej dla niego że już konczy sie jego przygoda z jazdą w jednym teamie z niemcem.
Dzięki Marku za te wszystkie lata i liczę że sympatycznemu australijczykowi uda się wygrac do konca sezonu jeszcze jakieś GP.

Todo mierda significa - Dzimi Golf.

Superstar
Awatar użytkownika

Kwalifikacje do GP Wielkiej Brytanii za nami.

Znowu Mercedesy okazały się bezkonkurencyjne. ch*milton po prostu u siebie rozwalił wygrywając kwalifikacje w cuglach, a Rosberg zajął drugie miejsce. W drugiej linii wystartuje RedBull, a dokładniej Vettel przed Webberem. Pozycja startowa wydaje się całkiem niezła i znowu Niemiec w wyścigu może nie mieć sobie równych. Zaskoczeniem jest na pewno wysoka lokata zarówno Di Resty jak i Ricciardo. Najwięksi zawiedli: Raikkonen 9, Alonso 10, Button 11, Massa 12. Dla nich wyścig może być bardzo ciężki. Czy Hiszpan ma jeszcze jakiekolwiek szanse dogonić Niemca?

Jutrzejszy wyścig zapowiada się bardzo ciekawie.

Superstar
Awatar użytkownika

Rosberg wygrywa GP Wielkiej Brytanii na torze Silvestone!

Za nami bardzo interesujące Grand Prix Wielkiej Brytanii, w którym działo się naprawdę wiele.
Dość powiedzieć, że do mety nie dojechał lider Mistrzostw Świata Sebastian Vettel, który zresztą aż do swojego wycofania z powodu awarii skrzyni biegów wiódł prym w wyścigu. Blisko tego byli również Felipe Massa i Lewis ch*milton. I to własnie wszystko zaczęło się od Brytyjczyka, któremu na jednym z pierwszych okrążeń wyścigu pękła opona! ch*milton do tego momentu prowadził w wyścigu więc był to prawdziwy dramat Brytyjczyka i jego miejscowych fanów. Na ich szczęście Lewis zdołał dojechać do pit stopu, w którym to mechanicy bardzo szybko założyli mu oponę, ale mimo wszystko na tor wrócił dopiero na 18 pozycji. Niedługo potem podobny los spotkał Felipe Massę, któremu również pękła opona. On też miał szczęście w nieszczęściu, bo zdołał wrócić na tor. Takiego szczęścia nie mieli kolejni pechowcy, czyli kolejno Jean Eric Vergne i Sergio Perez, którzy po tym jak pękła im opona nie zdołali już wrócić na tor lub tak jak w przypadku zawodnika STR wrócił, ale za chwilę szybko zjechał do pit stopu co oznaczało koniec wyścigu. Zwyciężył jak już pisałem nico Rosberg. Niemiec wykorzystał problemy Vettela i Hamiltona i odniósł co by nie mówić bardzo szczęśliwe zwycięstwo. Na 2 miejscu wyścig ukończył Mark Webber, który mimo tego, że na starcie wyścigu stracił 10 miejsc i spadł na 14 miejsce(startował z 4 pola) to, jednak w trakcie samego wyścigu jechał już rewelacyjnie i ukończył wyścig tylko za Rosbergiem. Na najniższym stopniu podium do mety dojechał Fernando Alonso, który skorzystał z dwóch wyjazdów Safety Car i przesunął się z dalekiej pozycji właśnie na 3 miejsce. Dalej znaleźli się Lewis ch*milton, Kimi Raikkonen i Felipe Massa. Jak widać ch*milton i Massa mimo problemów z oponami zdołali przesunąć się na naprawdę dobre miejsca. Raikkonen z kolei miał trochę szczęścia podobnie jak Alonso, gdyż jego 5 miejsce to duże dzieło przypadku. Przed Finem powinni się uplasować między innymi Adrian Sutil i Daniel Riccardo, którzy wyścig ukończyli odpowiednio na miejscach 7 i 8. Obydwaj jednak przez większą część wyścigu jechali w pierwszej "5" i pewnie by się tam znaleźli, gdyby nie druga wizyta safety car'a, który naprawdę poprzewracał klasyfikację do góry nogami. Stawkę punktujących zamknęli Paul Di Resta i Nico Hulkenberg.

Wyścig jak już mówiłem bardzo, ale to bardzo ciekawy i chyba śmiało można się pokusić o stwierdzenie, że był to najlepszy wyścig tego sezonu. Praktycznie nie ma się co do czego przyczepić, bo emocje były praktycznie od samego początku do końca ;)

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

GP Wielkiej Brytanii za nami

Myślę, że spokojnie można napisać i zgodzić się z Fighterem, że był to najlepszy wyścig w tym sezonie. Dużo działo się od samego początku, do samego końca. Największymi wygranymi (przynajmniej dla mnie) jest ch*milton, który gdyby nie awaria pewnie wygrałby wyścig w podobny sposób, jak kwalifikacje i Webber, który z dalekiej pozycji przesunął się na drugie miejsce. Na plus również kierowcy Ferrari, którzy całkiem nieźle zapuntkowali. Vettel na pewno bardzo żałuje tej awarii, bo miałby nie 20 punktów przewagi nad Fernando Alonso, a 50. To jak był ciekawy wyścig niech posłuży fakt, że dopiero teraz piszę o zwycięzcy, a więc Nico Rosbergu. Zwycięstwo na pewno zawdzięcza nieco szczęściu, ale jednak w większości umiejętności. Jechał przez cały wyścig bardzo równo i spokojnie.

Pirelli ma problem, a Grand Prix po awarii Vettela zrobi się jeszcze ciekawsze.

Superstar
Awatar użytkownika

Kwalifikacje do GP Niemiec za nami.

Lewis znowu triumfuje i poraz kolejny pokazuje klasę w kwalifikacjach. Może nie zmiótł przeciwników, tak jak na swoim torze, ale nadal jest najlepszy. Vettel 2 miejce, czyli idealne miejsce, a największy zawód sprawił dziś Rosberg, który nie zakwalifikował się do Q3. Kimi wysoko co mnie bardzo cieszy, a i jestem bardzo ciekawy jutrzejszej strategii Ferrari, która jest zupełnie inna od reszty zespołów. Czy to im się opłaci? Zobaczymy. Jutro zapowiada się ciekawy wyścig ze względu na rywalizację Hamiltona - Vettela - Raikkonena i goniących ich kierowców Ferrari.

Superstar
Awatar użytkownika

Vettel w końcu triumfuje u siebie!

Niemiec nareszcie zatriumfował na torze w Niemczech. Do tej pory mu się nie udało, ale od samego początku można było wyczuć, że Vettel jest w świetnej formie, bo już od pierwszego zakrętu wyszedł na prowadzenie. Później kontrolował wyścig i dowiózł zwycięstwo mimo wszystko - w mękach. O sekundę wyprzedził Kimiego Raikkonena, a za nimi zameldował się Grosjean (!). Kapitalny wyścig Lotusa, świetna strategia zespołu połączona z dobrą jazdą kierowców poskutkowała dwoma miejscami na podium. Tuż za pudłem uplasował się Fernando, a najbardziej chyba zawiódł ch*milton, który startował z Pole Position, a zakończył wyścig na 5 pozycji. Świetnie pojechał Button, który zaskoczył wszystkich i zajął 6 miejsce, a Webber po wielkich problemach na pierwszym pit-stopie ostatecznie awansował na 7 pozycję.

Czy dzisiaj rozpoczyna się marsz po kolejne Mistrzostwo Świata Sebastiana Vettela? Wygląda na to, że tak, bo Ferrari, przy całej sympatii do nich, nie mają tak dobrego bolidu jak Red Bull.

Superstar
Awatar użytkownika

Vettel najlepszy!

Poraz kolejny obejrzeliśmy popis Niemca, tym razem na torze SPA. Startował z drugiej pozycji, ale już na pierwszym kółku wyprzedził Hamiltona i sukcesywnie powiększał przewagę nad rywalami. Wygrał spokojnie, bez żadnych złudzeń. Za sobą również kapitalny wyścig ma Fernando Alonso, który z 9 miejsca, które zajmował w kwalifikacjach - przesunął się tuż za Vettela, a podium zamknął Lewis ch*milton. 4 miejsce dla Rosberga, a 5 dla Webbera. Jedynym kierowcą, który nie może być zadowolony ze swojego pobytu w Belgii, to ewidentnie Kimi Raikkonen. Słabe kwalifikacje, do czasu awarii też nie najlepszy wyścig.

Czy ktoś ma szansę jeszcze złapać Vettela? Piszę to poraz kolejny, ale to wydaje się już coraz mniej prawdopodobne. Chyba tylko Alonso, ew. ch*milton. Nikt więcej.

Rookie
Awatar użytkownika

Jak dla mnie Vettel jest już praktycznie mistrzem. Raczej nie widze kandydata na odebranie mu tytułu. Jedynie Hamiltonowi dałbym szanse bo Ferrari jest za słabe w tym sezonie więc Alonso jak dla mnie odpada. Jeśli Vettela nie będą teraz prześladować awarie samochodu to wygra on ten sezon.

Superstar
Awatar użytkownika

Kimi Raikkonen w Ferrari!

A więc stało się! Po miesiącach spekulacji w końcu Fin się zdecydował i dołączył do włoskiego zespołu. Fantastyczna wiadomość dla samego Raikkonena, jego kibiców i sympatyków Ferrari. Tym ruchem ,,transferowym'' Ferrari pokazuje, że w następnym sezonie będzie jeszcze silniejszym zespołem niż teraz (za rok pewnie w cuglach wygrają klasyfikację teamów z Red Bullem, bo Ricciardo to nie ta półka). Pytanie tylko: czy tak dwie wielkie osobistości jak Kimi i Fernando poradzą sobie z ewentualnym numerem 2? Jeśli nie będzie problemów, to któryś z nich może zostać mistrzem, jeśli będzie - może zrobić się kwas.

Jedno jest pewne. Formuła 1 dzięki temu w następnym sezonie będzie jeszcze ciekawsza.

Superstar
Awatar użytkownika

Cytuj:
A więc stało się! Po miesiącach spekulacji w końcu Fin się zdecydował i dołączył do włoskiego zespołu. Fantastyczna wiadomość dla samego Raikkonena, jego kibiców i sympatyków Ferrari.

Czy ja wiem czy takie miesiące spekulacji ;) początkowo Kimiego łączono z Red Bullem, a nie Ferrari :) Mimo wszystko wiadomość wspaniała i dająca wielkie nadzieje na sezon 2014. Zespół pokazał że ma wielkie jajca i zdecydowano się na dwóch mistrzów świata w jednym zespole. RB wiadomo.. przerażenie Marko że Kimi mógłby pokonywać Vettela było zbyt duże :)

Cytuj:
Tym ruchem ,,transferowym'' Ferrari pokazuje, że w następnym sezonie będzie jeszcze silniejszym zespołem niż teraz (za rok pewnie w cuglach wygrają klasyfikację teamów z Red Bullem, bo Ricciardo to nie ta półka)

Na papierze zdecydowanie tak. Warto odnotować że zespół pozyskał wcześniej Jamesa Allisona który wykonał kawał dobrej roboty w Lotusie i liczę że teraz zrobi w Ferrari. Jednak muszę przyznać dość odważnie stwierdziłeś ze Ferrari>Red Bull w następnym sezonie.. biorąc pod uwagę rewolucje silnikową, oraz to że każdy zespół wkracza w nieznaną drogę. Sezon 2009 pokazał że jak jest przewrót to może być interesująco, a w grze będzie mocny Mercedes i nigdy nie wolno lekceważyć McLarena. Ricciardo jest teoretycznie świetnym wyborem dla Red Bulla, bo Sebowi nie będzie sprawiał kłopotów, a przy dobrym bolidzie uzyska wynik potrzebny do mistrzostwa konstruktorów.

Cytuj:
Pytanie tylko: czy tak dwie wielkie osobistości jak Kimi i Fernando poradzą sobie z ewentualnym numerem 2? Jeśli nie będzie problemów, to któryś z nich może zostać mistrzem, jeśli będzie - może zrobić się kwas.

Kimi w latach 08-09 nie miał problemów z Felipe mimo iż ten wyrażnie był lepszy od niego i miał więcej pkt. W sumie wtedy sprawiał wrażenie "mam wyjebane" xDD Napewno Hiszpan oraz Fin wiedzą na co się piszą. Markiz pewnie tam już wszystko im nakreśli i zasady będą jasne i dotrzymane.
Problemem Alonso w McLarenie nie koniecznie był Lewis, ale to że team nie dotrzymał obietnic. Zobaczymy czy sam zawodnik wyciągnął wnioski z tej przygody, a ja wierze że tak się stało. Po za tym nie oszukujmy się gdyby nie straszny wypadek Kubicy w lutym 2011 roku to już w 2012 Fernando miałby bardzo mocnego partnera obok garażu ;)

Pozostało napisac

WELCOME BACK KIMI!!

Obrazek

Rozwojówka
Awatar użytkownika

Cześć, po długiej przerwie, postanowiłem wkońcu napisać. Nie wchodziłem tu już dawno, z jednej strony ponieważ wrestlingiem interesuje się już bardzo sporadycznie, lub po prostu z braku czasu.
Jak wiemy sezon F1, praktycznie dobiegł końca. Większość jest już rozstrzygnięta. Toteż chciałbym zaprosić was do podsumowania i podzielenia się opiniami ;)
1.Vettel, rekordy i 4 tytuł. Sezon ułożył się pomyśli RedBulla, Sebastian rozłożył konkurencje, przy okazji pobijając kolejne rekordy, przez co zbliża się do największych w tej dyscyplinie. Nie ma co, auto mieli Austriacy najmocniejsze w tym sezonie + solidny kierowca, co przełożyło się na triumf. Para Newey-Vettel, wydaje się zabójcza, czego owocami mogą być kolejne sukcesy. Na minus troche Webber, spodziewałem się przynajmniej 2 miejsca, patrząc na teogroczna konstrukcję. Jego ostatni sezon, więc życzę mu powodzenia w Porsche, bo Australijczyk jest mega sympatycznym kierowcą i jednym z najbardziej lubianych ludzi w Paddocku F1.
2. Lotus, na duży plus, szczególnie Grosejan, który wg mnie dojrzał do tego, aby odnosić sukcesy. Kimi, również dobrze, miałby podium gdyby nie kontuzja ;/. Przy lepszej 1 połowie sezonu, to oni by walczyli o miejsca od 2-4, bo bolid mieli świetny.
3. Ferrari, tegoroczny bolid, nie był rewelacyjny, co przekładało się z wyścigu na wyścig. Massa średnio sobie z tym poradził, natomiast Alonso jak zwykle klasa światowa. W przyszłym sezonie Kimi-Fernando, aż jestem ciekawy co z tego wyjdzie.
4.Mercedes- tu pozostaje nie dosyt. Świetne Q, słaby wyścig. Na odwrót niż Ferrari. Lewis na plus, zdecydowanie jest lepszym kierowcą od bezpłciowego Rosberga. Pokazał ewidentnie że jest w ścisłym topie kierowców, mimo gorszej konstrukcji, potrafił i wygrać i zdobywać PP. Życzę mu dużo dobrego w przyszłym sezonie, bo kierowcą jest świetym.
5. Mclaren- chyba największy przegrany sezonu. Można uznać go za wielkie rozczarowanie. Szkoda mi obu kierowców, bo bardzo lubię Jensona, a Perez potrafił pokazać się z dobrej strony. No cóż 2014, duże zmiany, liczę, że wrócą na dobre tory ;),aa i Przyjście Magnussena, jestem mega ciekawy chłopaka, choć szkoda z drugiej strony Checo
6. Force-India- jak na zespół z środka stawki, walczyli, ale dużo awarii i kolizji, przeszkodziło im w lepszych osiągach. Sutil trochę poniżej oczekiwań, Di Resty nigdy wysoko nie widzialem.
7.Toro-Rosso, jak na nich niezłe występy. Jak wiemy Riccardo idzie do Red Bulla, gdzie bedzie kierowcą nr 2 i raczej nie spodziewałbym się po nim mega sukcesów.
8.Sauber duży plus, szczególnie Hulk, który jak dla mnie podkreślił, że jest jednym z najlepszych kierowców w stawce. W części sezonu, jeździł naprawdę dojrzale, a dodatkowo bolid stał się bardziej konkurencyjny. Guttierez, jak na pierwszy sezon dosyć nieźle, choć popełnia jeszcze dużo błędów, ale z biegiem czasu, myślę, że może być dobrym kierowcą.
9. Williams, kiepski rok w wykonaniu Jednego z najbardziej znanych teamów w F1. Maldonado, o tym, że jest słaby wiemy wszyscy i jak dla mnie pomimo kasy od sponsorów, nie powinien jeździć w F1. Dużo bardziej podobał mi się Bottas, który szczególnie w II połowie sezonu zaczął pokazywać przebłyski talentu.
10.Marussia i Caterham, no nic zespoły które robią, za tło w F1. I walczą między sobą o miejsca 19-22. Ja szczerzę nie widzę sensu ich obecności w tym sporcie. Od początku brak pomysłów, sprzętu, ludzi i wielu innych czynników zadecydował o niskiej wydajności obu zespołów.
Tak po skrócie tyle ode mnie. Zachęcam do dyskusji

Superstar
Awatar użytkownika

To i ja coś od siebie dodam :D

Na pewno największymi wygranymi sezonu jest Reb Bull, oraz ich kierowca Sebastian Vettel.
Zespół fantastycznie zakończył ten sezon w wielkim stylu. Jeszcze do połowy Mercedes czy Ferrari, a nawet Lotus potrafili powalczyć z nimi, ale po wakacyjnej przerwie jest to tylko teatr jednego aktora. Tak się przechodzi do historii i zarówno zespół jak i kierowce nikt z niej już nie wyrzuci. Wydawało się że przy tak wyrównanej stawce i tylu świetnych zawodnikach dominacja jednego zespołu czy kierowcy była niemożliwa, ale jednak się udała.
Chwała i wielki szacunek dla Fernando Alonso że przez te wszystkie sezony dzielnie walczy. Dalej nie mogę odżałować poprzedniego sezonu, ale cóż taki jest ten sport. Mam nadzieje ze sympatyczny Fernando doczeka się w końcu bolidu który będzie dawał mu realną szanse na wygrywanie przez cały sezon, bo często i to nie tylko w tym sezonie ma się wrażenie że to Alonso daje więcej niż pozwala maszyna. Trzeba do tego wielkich umiejętności.
Szkoda że Felipe odchodzi mimo wszystko ta zmiana była potrzebna zarówno Ferrari jak i jemu. Życzę Massie by razem z utalentowanym Bottasem ( świetny wyścigowy weekend ostatnio w USA :D) by sprawili iż Williams wrócił chociaż do dyspozycji z poprzedniego sezonu, bo przykro się patrzy na dorobek pkt tak historycznej i utytułowanej ekipy.
Jeśli chodzi o Lotusa to trochę szkoda że nie osiągnęli jeszcze lepszych rezultatów. Kimi już drugi sezon po powrocie i udowadnia że w Ferrari jeszcze może zabłysnąć, a jego rywalizacja z Alonso będzie mega interesująca już od samego początku :D Grosjean, odkąd dowiedział się że Raikkonen wraca do słonecznej Italii to od razu zaczął osiągać lepsze rezultaty.
Nie wiem czy to tylko takie wrażenie, ale końcówke sezonu ma naprawdę bardzo dobrą i gdyby w F1 nie było Red Bulla z Vettelem to już dawno by się cieszył z pierwszej wygranej. Fajnie że udowodnił swoją wartość i liczę że dostanie prawdziwego partnera zespołowego, a nie dolary :D

TJ pisze:
Maldonado, o tym, że jest słaby wiemy wszyscy i jak dla mnie pomimo kasy od sponsorów, nie powinien jeździć w F1.

Racja. Nigdy nie byłem wielkim fanem Maldonado, bo pomimo naprawdę świetnej jazdy w GP Hiszpanii 2012 to bardziej pamiętam go z wszystkich głupich incydentów. Będę wkurzony jeśli to on zajmie miejsce Raikkonena.
I tutaj przechodzimy do Hulka :D Nico już dawno pokazał że talentu mu nie brakuje. Jednak ciągle coś staje mu na przeszkodzie by trafić do świetnego zespołu i jest to właśnie Pastor Maldonado. Przypomnijmy że to on zastąpił Hulkenberga w Williamsie.

Lewis ch*milton może teraz być zadowolony bo w Mercedesie osiąga lepsze wyniki niż gdyby je miał w McLarenie, a może to po prostu brak Hamiltona tak odbił się na jego byłym zespole. Bardziej chodzi o słabą konstrukcje którą McLaren przygotował, a już zapewne od dawna skupiają się na sezonie 2014, a nawet 2015 gdzie znów fani tego zespołu poczują się jak w latach 80 :D Wyobrażacie sobie taki zespół McLaren-Honda, a ich kierowcami Jenson Button, oraz Fernando Alonso?
Byłby to zabójczy niszczycielski układ na papierze :D Moim zdaniem Hiszpan zostanie do końca kariery w Ferrari, ale z powrotu Hondy do McLarena cieszę się jak najbardziej :D

Skoro wspomniał o Hamiltonie i Mercedesie to również spodziewam się dalszych dobrych wyników. Rosberg mimo dwóch wygranych wyścigów, nie jest zbyt inspirujący i ciągle mam wrażenie że czegoś mu brakuje by wzbić się jeszcze ten poziom wyżej, a może jestem w błędzie? Jednak bardziej cenie Lewisa i uważam go za lepszego i bardziej zaprawionego w bojach kierowce.

Ciekaw jestem składu zespołu Force India. DiResta nie jest jakoś mega dobry, bo sprawia wrażenie średniego kierowcy z średniego zespołu. Nie wybija się ponad resztę, a Sutil nie wiem co robi w F1..

TJ pisze:
10.Marussia i Caterham, no nic zespoły które robią, za tło w F1. I walczą między sobą o miejsca 19-22. Ja szczerzę nie widzę sensu ich obecności w tym sporcie. Od początku brak pomysłów, sprzętu, ludzi i wielu innych czynników zadecydował o niskiej wydajności obu zespołów.

Też tak uważam i co najgorsze dla tych zespołów, jakoś nie widać specjalnie szans na poprawę.. chyba że coś się zmieni ze względu na zmianę silnikow w 2014 roku.. tak to jedyna nadzieja dla tych zespołów.. mimo wszystko teraz ciężko mi sobie wyobrazić by te zespoły zdobywały regularnie pkt.

Rozwojówka
Awatar użytkownika

STIG, jak zawsze równy chłop podjął rękawicę ;))

Szczerze, bardzo jestem ciekaw przyszłego sezonu, raz zmiany w bolidach, dwa w zespołach i dlatego chciałbym powoli przejść do gdybań, a propos nadchodzącego rewolucyjnego sezono 2014
1. Red-Bull, tu raczej stawiam na dominacje Vettela. Riccardo, wygląda mi na takiego dowoziciela pkt, czasem pewnie podium zdobędzie, ale będzie mniej groźny od Webbera. Nie powinien, ani na trochę zagrozić 4 mistrzowi świata.
2. Ferrari. Duet Kimi-Fernando powinien być tymi którzy będą głównymi rywalami Seba w przyszłym roku +James Alisson nowym szefem (aerodynamiki jeśli się nie mylę) mogą stworzyć zespół który może wygrać z Red Bullem, Vettelem i Newey'em. Jeśli Ferrari da szansę obu kierowcom, ( bo wiemy, że są na podobnym poziomie jeśli chodzi o umiejętności) to będzie ciekawie.
3.Mercedes- sezon najlepszy od 2010, choć wielu go skreśliło. Naprawdę Lewis wykonuje kapitalną pracę. Przy konkurencyjnym bolidzie będzie dla mnie tym 4 kandydatem do MŚ. W Rosberga nie wierzę. Niemiec jest bezpłciowy co udowadnia od kilku lat, po za sezonami 2006-07. Nigdy nie widziałem w nim talentu, ani iskry do walki. A to niestety dla niego jest potrzebne, aby walczyć o najwyższe cele.
4. Mclaren, wierzę w udaną konstrukcję przyszłorocznego bolidu. Dlaczego? Bo bardzo lubię Jensona i chciałbym, żeby na zakończenie kariery jeszcze trochę powygrywał xD. Ciekawy jestem Magnusena, czy będzie lepszy od Checo? To jest pytanie dla wszystkich fanów i szefostwa Mclarena.
5.Lotus. Grosjean i ???. Najprawdopodobniej Maldonado, którego nie lubię, ale ma kasę sponsorów, co niestety działa na jego korzyść w perspektywie pracy w teamie z Enstone. Grosjean, polubiłem go ostatnio z młokosa, stał się dojrzałym Liderem Renówki. Kto wie może on dołączy do wspmnianej wyżej 4?
6. Reszta zespołów. Tu tak naprawdę życzę dużo dobrego Nico Hulkenbergowi, który jest nietuzinkowym kierowcom oraz Williamsowi, bo to zespół z klasą. Jestem ciekawy duetu Bottas-Massa, może Felipe wróci dp formy z 2008? Kto wie.
Sezon zapowiada się znakomicie.

Superstar
Awatar użytkownika

Jeśli chodzi o przyszły sezon to ciężko się wypowiadać bo czeka nas wiele niewiadomych które ciężko teraz przewidzieć.
Szkoda że sezon 2013 dobiegł końca bo będzie mi brakowało emocji na pierwszym zakręcie i mimo zdominowania drugiej części sezonu przez Red Bulla i Vettela to jestem pewny że po jakimś czasie ten rok będę wyżej oceniał niż np sezon 2011.

TJ, fajnie opisał jak sytuacja może wyglądać w każdym zespole, a więc ja pobawię się w podobną zgadywankę :D

1 Red Bull. Tutaj nawet nie ma co się rozpisywać. Po prostu nie wierze w taki scenariusz jak wygrana Riccardo nad Vettelem na koniec sezonu. Czy zespół dalej tak będzie dominował?
Mam nadzieje ze nie. Dla dobra tego sportu czas by wygrał ktoś inny.

2 Ferrari. Oby bolid w końcu dał realną szansę na wygraną Fernando i Kimiemu ;) prawda jest taka że nigdy Alonso nie miał bolidu w swoim obecnym zespole który dawałby mu realną szanse na tytuł. Było blisko w 2010, 2012 ale wiele osób jest zgodnych iż w tych latach lepszym bolidem dysponował Red Bull.
Stawiam że Alonso poradzi sobie z Raikkonenem, ale bardziej jestem pewny iż nie dojdzie do konfliktów, o ile wszystkie reguły są jasne w traktowaniu kierowców.

Mercedes. Ross Brawn odchodzi ! jednak moim zdaniem Mercowi za bardzo to nie zaszkodzi.
Dla mnie mogą być jednymi z faworytów na sezon 2014. Już teraz radzili sobie dobrze, a od marca przyszłego roku powinni być jeszcze bardziej groźni. Lewis ch*milton jeśli się postara to powinien bez problemu pokonać Rosberga.
Zresztą nie po to płacą mu po 20 milionów za rok by miał jeździć za plecami zespołowego partnera.

Lotus. Tutaj wciąż czekamy na potwierdzenie kto będzie zastępcą Kimiego. Myślę że jeszcze trochę na tą decyzje możemy poczekać, a może się mylę. Wciąż liczę że wyborem będzie Nico Hulkenberg który jest jednym z lepszych kierowców w całej stawce. To byłoby bardzo źle dla F1 gdyby "prostytutki" xD zajmowały miejsce takim talentom jak Hulk. Nie jestem fanem Maldonado.

McLaren. Na pewno skoro zostawili Jensona to wciąż na niego bardzo liczą. Magnusen też pewnie jest inwestycją w przyszłość i uważam że jedynie przyjście Alonso pozbawi tego chłopaka miejsca w zespole w 2015 roku.
Chyba że debiutant będzie spisywał się wyjątkowo źle to wtedy sytuacja będzie inna.
Perez moim zdaniem znajdzie sobie miejsce w F1. Być może wróci do Saubera, w grę wchodzi Force India.
Co do formy McLarena to powiem że ten sezon był pierwszym bodajże od 1980 roku gdy nie zajeli ani jednego miejsca na podium!
W 2014 musi być lepiej!

Co do reszty to mam podobne odczucia jak TJ :D

Teraz czekam na oficjalne potwierdzenie stawki na przyszły sezon :D

http://www.mototube.pl/film/15562/mark- ... formule-1/
Fajne podsumowanie kariery Webbera w F1 :D
Będzie brakowało go w stawce :)

Rozwojówka
Awatar użytkownika

Wie ktoś może czy F1 w tym sezonie będzie gdzieś w TV dostępnej w naszym kraju? Bo jak wiadomo Polsat nie wykupił transmisji na najbliższe lata bo się spłukali na piłkę kopaną, a nie uśmiech mi się buszowanie bo necie za transmisjami. Może być i po arabsku by jakość była, komentarz się przeboleje.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna