Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest śr wrz 18, 2019 10:06 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość

Superstar
Awatar użytkownika

F1 2017 CZAS START

Już jutro rusza pierwszy weekend z F1 w tym roku. Zapowiada się wręcz kosmiczny sezon, ale czy taki będzie? Historia uczy że w tym sporcie wszystko jest możliwe, a więc nie ma co jednoznacznie stwierdzić. D
Na pewno już teraz wiadomo że najprawdopodobniej będzie to sezon Sebastiana Vettela lub Lewisa Hamiltona.
Ferrari miało niesamowite tempo podczas zimowych testów. Jak będzie w Australii? Pewnie podobnie i wygrana Seba nikogo nie zdziwi, a na pewno nie mnie. Chciałbym bardzo by zimowe testy przełożyły się na prawdziwe ściganie i była tak niesamowita walka o tytuł jak w poprzednim sezonie.
Z pewnością poznamy nowego mistrza, bo jak wiadomo Nico jest na emeryturze, a więc nie obroni swojego tytułu.
Trudno przewidzieć co zrobi Bottas. Teoretycznie w Williamsie demonstrował wysokie tempo, ale miał też bezbarwne weekendy i trudno było go odszukać. Dla widowiska byłoby perfekcyjnie gdyby odgrywał rolę Nico i wygrywał z Lewisem i cały czas go naciskał. Szczególnie jeśli Mercedes znowu będzie wyraźnie z przodu.

Red Bull nie imponował mistrzowskim tempem w zimie, ale ten zespół będzie gotowy do wygrywania jeśli tylko silnik Renault będzie na tyle dobry. To niesamowity zespół z niesamowitymi kierowcami i zapleczem. Wszystko w rękach partnera silnikowego. Dan i Max to wg mnie najlepszy duet, na papierze najmocniejszy z całej stawki.

I tylko szkoda że znowu biedny Fernando Alonso jest nigdzie xD Szkoda nawet pisać o Hondzie bo nawet gdyby McLaren zbudował najlepszy bolid to i tak z silnikiem Japończyków nigdzie nie zajedzie. To ostatni sezon Hiszpana i jeśli nie przedłuży wygasającej umowy to nikt nie będzie zaskoczony. Na plus dla niego jest to ze Bottas ma umowę tylko na rok, Vettel i Kimi też mają kontrakty które wygasają po sezonie.
Może być spore zamieszanie na rynku transferowym.

Niech te kwale już się zaczynają, nie mogę się doczekać.

Na mistrza typuje, a co.. Vettela ale konstruktorów Mercedesa. Fajnie że zmienili wygląd bolidów które teraz są ładniejsze i o wiele szybsze co widać gołym okiem.

Todo mierda significa - Dzimi Golf.

Low carder
Awatar użytkownika

#ForzaFerrari!!!

Obrazek

Sebastian Vettel zwycięzcą pierwszego wyścigu sezonu 2017. Wielki powrót Vettela i Ferrari, którzy po ubiegłym sezonie w którym kierowcy Ferrari nie wygrali, notują świetny start i już w pierwszym wyścigu pokazują, że można przerwać dominację Mercedesa. Drugie i trzecie miejsce dla kierowców właśnie Mercedesa, ale świetne czwarte miejsce Raikkonena pozwala Ferrari rozsiąść się na fotelu lidera klasyfikacji generalnej konstruktorów z cztero punktową przewagą nad zespołem Mercedesa. W końcówce wyścigu Verstappen miał szansę na "połknięcię" Kimiego, ale doświadczony kierowca nie dał się reprezentantowi Red Bulla. Dobre miejsca kierowców Toro Rosso, mam nadzieję, że w następnych wyścigach będą skutecznie walczyć z Sauberem i Force India o miejsce w środku stawki. Niesamowity pech Alonso, McLaren chyba musi pomyśleć nad zmianą dostawcy silników, gdyż te Hondy nie spisują się najlepiej. Niedoszły "emeryt" Felipe Massa notuje wysokie szóste miejsce, jestem bardzo ciekaw jak to się rozwinie w dalszych wyścigach.

Świetnie jest wrócić do F1, poprzedni sezon śledziłem tylko wyniki, nie miałem dostępu do Eleven, ale teraz to się zmieniło i nie mogę się doczekać następnego Grand Prix. A to przecież dwa tygodnie...

Superstar
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ferrari miało niesamowite tempo podczas zimowych testów. Jak będzie w Australii? Pewnie podobnie i wygrana Seba nikogo nie zdziwi, a na pewno nie mnie. Chciałbym bardzo by zimowe testy przełożyły się na prawdziwe ściganie i była tak niesamowita walka o tytuł jak w poprzednim sezonie.

Stało się ! Fantastyczny wyścig Vettela i Ferrari daje od razu pierwszy triumf w pierwszym wyścigu nowego sezonu.
Co to był za wyścig.. :D trochę nudny, trochę ciekawy ze względu na nową erę ale był szczególny.
Być może dzisiaj w F1 narodziła się nowa siła która kroczy po mistrzowski tytuł. To już 3 sezon Vettela w Ferrari i wszystko wydaje się być na miejscu. Fantastyczny bolid od Australii plus kierowca który goni za 5 tytułem.
Ogólnie celne uwagi kolegi wyżej.
Mocny start Felipe który udowodnił że za wcześnie go wysłano na emeryturę. Fajny wynik duetu Toro Rosso plus solidny wyścig różowych panter z Force India :D
Dan ma pecha do domowego GP. Przewaznie tutaj zalicza spore rozczarowania i nie inaczej było dzisiaj. Nie mam jednak wątpliwości ze duet Red Bulla sporo zamiesza.
I tylko Alonso dalej nigdzie, chłop wyczynia cuda ale to nic nie daje. Podziwiam go za wytrwałość. Jeszcze bardziej podziwiam Hondę która rok w rok strzela sobie samobójcze bramki jeśli chodzi o wizerunek.

Wracając jeszcze do Ferrari i Mercedesa. Być może aktualnie mistrzowie wciąż maja najlepszy bolid, ale naprawdę spodziewam się że przegrają częściej razy niż 3 w roku jak to miało miejsce w poprzednich sezonach.
Cała nadzieja w Sebastianie i jego formie :D

Superstar
Awatar użytkownika

Wielka czwórka dominuję kwalifikacje w Chinach

Najciekawsze rzeczy działy się już w Q1, gdy już w początkowej fazie Grosjean był bliski wypadku na ostatnim zakręcie, ale ledwo się wyratował, tyle szczęścia nie miał Giovinazzi który rozbił się pod koniec tej części i sprawił że wspomniany wcześniej Grosjean i Verstappen nie mogli poprawić czasów i odpadli. Q2 zaczęła się od pokazu siły Ferrari i Mercedesów. W tej części szczególne wrażenie zrobił na Mnie Hulkenberg który dostał się do Q1 mimo tego że jego bolid do najlepszych nie należy, a i w Q3 zrobił bardzo dobre kółko. Q3 to kolejny etap walki Mersedsa z Ferrari z której zwycięsko wyszedł Lewis Hamilton który wystartuję pole position, a tuż za nim był Sebastian Vettel i Valtteri Bottas, tu największym rozczarowaniem był Kimi Raikkonen który pojechał minimalnie poniżej oczekiwań.
Jutrzejszy wyścig zapowiada się bardzo dobrze, szczególnie że są prognozy wskazujące na możliwość opadów deszczu. Spodziewam się że walka o zwycięstwo rozegra się między dwójką z pierwszej linii, ale jeżeli sprawdzą się prognozy dotyczące deszczu to może być różnie.

P.S. Miło tak powrócić do oglądania F1 po jakiś 3-4 latach :D Dzięki UPC :P

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017
Najprzyjaźniejszy User Roku 2017
4x User Miesiąca: Czerwiec 2017, Wrzesień 2017, Styczeń 2018, Lipiec 2019

Moderator 22.09.2017-03.04.2018

Low carder
Awatar użytkownika

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że mamy powtórkę z pierwszego wyścigu w kwestii pierwszej linii :D. Ciekawe czy i tym razem Vettel pojedzie po zwycięstwo, nie obraziłbym się, jeżeli i Raikkonen wskoczyłby na "pudło". Prognozy pogody nie są zbytnio optymistyczne dla kierowców, ale dla nas fanów ten wyścig mógłby być ciekawszy. Wiadomo, deszcz krzyżuje plany, które zespoły miały, zmieniają się strategie, czasem poprawki w bolidach. Deszczowy wyścig to także szansa na przetestowanie tego innego startu wyścigu (nie jestem w temacie, ktoś coś?, Ja bazuje tylko na tym co mówili komentatorzy :D).

Nie sposób nie wspomnieć o katastrofie Giovinazziego, ostatni zakręt, jeden błąd i chyba koniec weekendu, no chyba, że mechanicy zdążą postawić samochód na "nogi".

Jedno jest pewne- będzie się działo.

Low carder
Awatar użytkownika

Lewis Hamilton zwycięzcą Grand Prix Chin!

Miało popadać i skończyło się tylko na mokrym torze :D. Takie warunki wykorzystał Max Verstappen, który z szesnastego miejsca przesunął się na trzecie, można mówić o tym, że gdyby nie to, to pewnie nie ukończyłby tego wyścigu tak wysoko. Nie mniej, ma podium i napewno to go w pewnym sensie zbuduje na przyszłe wyścigi.

Dwa pierwsze miejsca bez zmian, Hamilton przed Sebastianem Vettelem, tutaj też można się zastanawiać czy gdyby Raikkonnen puścił Sebastiana na tych początkowych kółkach, dogoniłby Lewisa i podium mogłoby wyglądać inaczej.

Ogromny pech Giovinazziego, po raz kolejny rozbił bolid, całkowicie nieudany weekend, jestem przekonany, że chce o nim jak najszybciej zapomnieć. Miejmy nadzieję, że w kolejnych wyścigach obejdzie się bez rozbicia bolidu :D.

Wyścig napewno na plus dla ekipy Red Bulla, Verstappen i Riccardo odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu co pozwla im zajmować trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów.

Bottas startował trzeci, kończy szósty, ale dzięki temu i wygranej Lewisa, Mercedes zajmuje pierwsze miejsce z zaledwie jedno punktową przewagą nad Ferrari. Jak wiemy i Lewis i Sebastian mają dzięki dzisiejszemu wyścigowi po tyle samo punktów (43) i decyzją sędziów to kierowca Ferrari zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców.

Czekamy na następny wyścig a ten już za tydzień!

Superstar
Awatar użytkownika

SEBASTIAN VETTEL WYGRYWA GP BAHRAJNU

Niewiarygodny. Tak mogę określić Vettela w tym wyścigu. Chłop jeździ jak na 4x MŚ przystało i wykorzystuje fakt że Ferrari jest na tyle blisko Mercedesa by wygrywać z nimi.
Start już pokazał że Seb może się liczyć, ograł Lewisa i naciskał na liderującego Bottasa, a to zwiastowało masę emocji.
Strategia podcięcia liderującego Fina okazała się strzałem w 20 bo dzięki kolizji Strolla i Sainza na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa.
Vettel był w swojej lidze na pierwszym miejscu,a Mercedes mimo różnych strategii.. nie dał rady Sebowi.
Być może gdyby Lewis nie blokował jak debil Dana przy wjeździe do alei to na ostatnich kółkach by próbował wygrać i może by się mu to nawet udało, ale nie zmienia to faktu że Ferrari i Sebastian wykonali kawał pięknej roboty i zasłużenie zgarnęli 25 pkt.
Co za sezon :) co za miły początek :) Mercedes jest szybszy co widać w kwalach ale liczę że Scuderia z Sebem pokażą jeszcze wiele razy klasę tak jak wczoraj.

Reszta stawki tak jak to bywało poprzednio. Różowe pantery znowu punktują, Massa kolejny raz pokazał Williamsowi że postąpili genialnie sprowadzając go ponownie do zespołu. Niestety Stroll na ten moment przypomina drugą wersje Pastora, ale to jego początki więc warto poczekać co pokaże w dalszej części sezonu.

I tylko szkoda że Alonso znowu walczył jak zwierzę xD o nic.. Fernando wyczynia cuda w tym bolidzie.
Nie dziwi mnie jego frustracja przez radio, ponieważ długo był cierpliwy ale ileż można. To trzeci sezon Hondy a ku jego rozpaczy zamiast iść do przodu to znowu cofnęli się do tyłu z rozwojem.
Nie zdziwię się też gdy Fernando powie do widzenia Hondzie jeszcze w trakcie sezonu. Samo to że opuszcza GP Monaco na rzecz innego wyścigu jest wymowne.

Superstar
Awatar użytkownika

Powrót Roberta Kubicy do królowej sportów motorowych coraz bliżej!

Wiadomo już oficjalnie, że Robert weźmie udział w testach za kierownicą aktualnego bolidu Renault R17 na węgierskim torze Hungaroring, gdzie w najbliższą niedzielę odbędzie się Grand Prix Węgier. Jeżeli okaże się, że nasz krajan będzie konkurencyjny, to istnieje szansa, że nawet już podczas kolejnego GP po letniej przerwie dokładnie za miesiąc w Belgii usiądzie za kółkiem jako kierowca wyścigowy. Coś wspaniałego! Nawet jeżeli nie stanie się to w tym sezonie, ale kiedykolwiek to jest gotowy materiał na film. Kubica swoim uporem najprawdopodobniej dokona rzeczy wielkiej. Wielki szacunek dla niego, jego postawa może inspirować :)

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Robert Kubica na oficjalnych testach F1!

Brzmi to niewiarygodnie, ale w środę 2 sierpnia 2017 roku, praktycznie 6 i pół roku po tragicznym wypadku w rajdzie Robert Kubica znowu będzie częścią F1.
Niesamowita nagroda dla niesamowitego sportowca. Jego upór i wiele miesięcy a w sumie lat cierpień powoli zostaje wynagrodzonych. Trudno nie czuć ekscytacji, tym wszystkim. Filmowa historia Roberta Kubicy zmierza krok po kroku w stronę dobrego zakończenia.
Właśnie najpiękniejsze w tym wszystkim jest to że Kubica wraz z Renault mogą dopiero napisać najpiękniejszy rozdział w tej historii. Układa się to naprawdę filmowo.
Na pewno 2 sierpnia przyniesie masę emocji i oby bolid z pięknym finałem? Aż trudno w to uwierzyć ale jeśli wszystko pójdzie dobrze to kto wie. Kubica pod koniec lata może ponownie być w F1 jako kierowca Renault.

No i miejsce też jest szczególne. 11 lat temu właśnie podczas GP Węgier Robert pokazał światu swój talent po raz pierwszy, a teraz dokładnie na tym samym torze może zachwycić świat kolejny raz. Pokonywanie ograniczeń dla niego to nic nowego, czasami myślę że to nadczłowiek, na pewno niezależnie od finału zasługuje na szacunek. Po takim wypadku znowu prowadzić bolid F1 który odrzuca każdą niedoskonałość.. tego mógł tylko dokonać Robert i właśnie to robi. Toto Wolff miał rację w 2013.

Low carder
Awatar użytkownika

To będzie najdłuższy tydzień w życiu każdego, kto chce aby Kubica wrócił do F1. Renault nie dawałoby mu szansy, gdyby nie chcieli go ponownie u siebie. Jeśli nie wystawią go w tym sezonie do wyścigu, to tracą jeden dzień testowy w przyszłym roku.

Robert ma przejechane bodajże 300 km na symulatorze, jednak symulator a realny bolid to nie to samo. Jeśli poradził sobie z bolidem z 2012 to z tegorocznym też da rade.

W sobote siedzę z kartką i notuje czasy, żeby porównać pierwszego/drugiego sierpnia z wynikami Kubicy (o ile będą podane jego czasy).

Superstar
Awatar użytkownika

Edge34 pisze:
W sobote siedzę z kartką i notuje czasy, żeby porównać pierwszego/drugiego sierpnia z wynikami Kubicy (o ile będą podane jego czasy).

Nie ma to sensu, naprawdę. Robert ma jeździć 2 sierpnia a pierwszy dzień dostanie inny kierowca.
Najlepsze porównanie będzie właśnie z Nicolasem i być może z kierowcami Toro-Rosso, Haasa, bo akutalnie właśnie w tej lidze gra Renault. Poza tym na wynik w F1 wiele rzeczy ma wpływ i czasy z soboty powinny być gorsze niż z wtorku.
Najważniejsze by Robert wykonał na krętym torze być może ostateczny krok w drodze do wyścigu F1. Nie wiem jaki program będzie tam realizowany, ale oby wszystko przebiegło idealnie.
Tempo? o nie nie trzeba się martwić. Zostało. Talentu się nie traci.

Low carder
Awatar użytkownika

STOG pisze:
Nie wiem jaki program będzie tam realizowany, ale oby wszystko przebiegło idealnie.
Tempo? o nie nie trzeba się martwić. Zostało. Talentu się nie traci.

Czytałem, że Robert będzie musiał przejechać 600km (140 okrążeń) i użyć różnych opon Pirelli.

"Brazylijczycy twierdzą, że Renault postawiło przed Kubicą konkretny cel. W trakcie testów będzie musiał pokonać dystans 600 kilometrów, korzystając z różnych opon Pirelli. W ten sposób będzie mógł udowodnić, że jest w stanie poradzić sobie z tegorocznym samochodem F1, który jest znacznie mocniejszy od modelu z 2012 roku.
Następnie Renault dokona analizy. Pierwotnie plan zakładał, aby dać szansę Kubicy podczas jednego z treningów, najlepiej w piątek przed Grand Prix Włoch. Ostatnio niewykluczony stał się jednak scenariusz, w którym Kubicę zobaczymy już w Grand Prix Belgii - napisano w brazylijskim magazynie."

Superstar
Awatar użytkownika

142 kółka i czwarty czas to kapitał, który Robert Kubica zgromadził podczas testów na Hungaroringu. Jak sam Robert powiedział - program jaki był założony na ten dzień, został zrealizowany - i to jest najważniejsze! :D

Polak testy rozpoczął spokojnie wykręcając czasy powyżej 1.20, ale poza przyzwyczajeniem się do 'nowego' środowiska w głównej mierze było to spowodowane tym, że był zatankowany jak cysterna ~ Mikołaj Sokół :D
W końcówce pierwszej części udało mu się wykręcić 1.19,681, co było siódmym rezultatem porannej sesji.

Podczas popołudniowej sesji sytuacja z pełnym bakiem się powtórzyła, więc można domniemywać, że robił z zespołem w ten sposób symulację wyścigu. Robert imponował jak za starych dobrych czasów notując bardzo regularne czasy, często nie wychodząc poza przedział pół sekundy. Na potwierdzenie :arrow:
LONG RUN PACE
Kubica's last run: 1:21.2, 1:21.4, 1:21.3, 1:21.3, 1:21.5, 1:21.1, 1:21.5, 1:21.0, 1:21.6, 1:21.5, 1:21.3, 1:21.3.

Gdy jednak swoje przejechał i przede wszystkim zostały założone super miękkie opony, to Robert regularnie zaczął poprawiać czasy, aż zszedł poniżej 1:19! A przecież to jak dobrze wiemy nie była jeszcze najszybsza mieszanka :D Ta to ultra softy, na których po kilku rozpoznawczych okrążeniach wykręcił czas 1:18.572! Nie udało mu się już poprawić tego osiągnięcia, co summa summarum dało 4. miejsce. Nie to jest jednak najważniejsze, ważne, że jest wszystko bezproblemowo udało się wykonać, a Robert przejechał 142 okrążenia, co w przeliczeniu daje jakieś dwa wyścigi z kawałkiem. Nie muszę mówić, jakie to są obciążenia, ale Robert jak to Robert powiedział, że jutro z łatwością mógłbym testować dalej. Przygotowanie fizyczne jest więc na świetnym poziomie! Nasz rodak zrobił swoje wykonując kto wie czy już nie ostatni krok do powrotu do F1 jako kierowca wyścigowy, ale na to trzeba jeszcze spokojnie poczekać! :D

Obrazek

<3

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Kubica pokazał kolejny raz klasę. Owszem były przygody jak na samym starcie przy wyjeździe xD był jeden obrót chyba w 1 zakręcie, a tak? testy przebiegły bezproblemowo, a Robert mając ponad 6 lat przerwy wrócił na kręty tor w nowym dla siebie bolidzie i jeździł tak jakby czas zatrzymał się w 2011 roku, jakby ta przerwa wyniosła góra rok, a nie aż 6.5 roku.
Brawo Robert, czuje że to nie koniec, ale zobaczymy. Ja jestem szczęśliwy że Robertowi udało się wrócić do gry, myślę że dostanie swoją szansę w 2018. Jest w stanie to robić, a znając Roberta jest w stanie to robić na wszystkich torach, inaczej by się nie zabierał za to.

Superstar
Awatar użytkownika

Hamilton wygrywa Grand Prix Belgii!

Wyścig bardzo ciekawy i trzymający w napięciu do samego końca, od początku na pierwszym miejscu jechał Hamilton, a za Nim Vettel. Już na 8 okrążeniu pecha miał Verstappen, można powiedzieć że po raz kolejny, szczególnie szkoda,b o spokojnie mógł być tu na podium, a musiał się wycofać. Przy okazji Raikkonen nie zwrócił uwagę na żółtą flagę i dostał karę 10 sekund, lecz mimo to udało Mu się ukończyć wyścig na 4 miejscu, a reakcja na komunikat o otrzymaniu kary przejdzie do historii F1 :P Szkoda też Alonso który też musiał opuścić wyścig. A Perez jest po prostu nienormalny, ale jakby nie goście jak On to wyścigi byłby nudne :P Hamilton idealnie wykorzystał samochód bezpieczeństwa i prowadzenia nie oddał do końca, jedyna duża zmiana pod koniec to podwójne wyprzedzenie Bottasa przez 3 na koniec Ricciardo i wspomnianego Raikkonena.
Także przewaga w klasyfikacji generalnej się jeszcze zmniejsza, co zapowiada walkę do samego końca sezonu :D

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017
Najprzyjaźniejszy User Roku 2017
4x User Miesiąca: Czerwiec 2017, Wrzesień 2017, Styczeń 2018, Lipiec 2019

Moderator 22.09.2017-03.04.2018

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna