Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest wt lip 07, 2020 3:56 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna
Autor Wiadomość

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

Nie wiele brakło a Massa byłby mistrzem w sezonie 2008 gdzie udowodnił wszystkim krytykom ze naprawde jest solidny i ma potencjał gdyby nie Węgry i Singapur.. no cóz szkoda. Chyba zapomniałes równiez ze w 2010 to tylko przez Ferrari Alonso nie został mistrzem swiata..

TJ pisze:
zbrzydło mi się ich wygrywanie

Mi zbrzydło wygyrwanie Vettela i Red Bulla nigdy ich nie lubiłem wiec nie jestem zachwycony tym sezonem. Wkurza mnie to ze taki Kubica który jest z pewnoscia lepszy od Vettela moze nigdy nie zdobyc tytułu. Zreszta F1 to juz nie to co kiedys za czasów Senny i Prosta bylo zdecydowanie ciekawiej.

Todo mierda significa - Dzimi Golf.

Tytuł:
Rozwojówka
Awatar użytkownika

Cytuj:
Nie wiele brakło a Massa byłby mistrzem w sezonie 2008 gdzie udowodnił wszystkim krytykom ze naprawde jest solidny i ma potencjał gdyby nie Węgry i Singapur.. no cóz szkoda

Massa, po prostu solidnie punktował w przeciwieństwie do nie regularnego Raikkonena, gdyby nie to zespół napewno podporządkowałby się Finowi.
Massa, tam coś pokazał?! Ja pamiętam tylko z 15 "bączków", na Silverstone.. W najważniejszych wyścigał dał dupy no i przegrał, szczerze w ogule dziwiłem się że podjął rzuconą rękawice Hamiltona.

Cytuj:
Kubica który jest z pewnoscia lepszy od Vettela moze nigdy nie zdobyc tytułu.

Skąd ta pewność? Kubica mając najlepszy bolid w stawce w 2008 do Kanady/Francji , tak miał wtedy najlepszy, nie wygrywał wyścigów za wyścigiem. Pewnie się nie zgodzicie, ale powiem że to moje zdanie.

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

Massa poprostu wtedy miał sezon zycia. Pojechał wiele pięknych wyscigów a jego wygrana w ostatnim GP w Brazylii była wręcz niesamowita. Pamietam do dzisiaj jak bardzo szkoda mi było Felipe bo dla mnie byl minimalnie lepszy niz Lewis i zasłuzył na tytuł. Podczas GP Węgier zostało mu do konca z 5 okrązen i zawiódł bolid. To nie jego wina z pewnoscia w tym sezonie zasłuzył na tytuł. Co do Raikkonena to jest lepszy od Massy tylko ze miał jeden problem bo zdobyciu mistrzostwa gdzies uleciała jego motywacja. Sprawiał wrazenie jakby sie mu nie chciało natomiast Felipe był szalenie zmotywowany ciężko pracował i tak jak wspomniałem niewiele brakowało. Sezon 2009 tez miał całkiem dobry.. był solidny i nawet osiągnąl raz podium potem nadeszły jakze pechowe dla niego Węgry i koniec.... Massa nie jest tym samym kierowcą. "Fernando jest od Cb szybszy" juz chyba całkowicie go dobiło.

TJ pisze:
Skąd ta pewność?

Kubica wiele razy wspomniał ze w BMW nie było pragnienia wygranej. Robert bardzo mocno punktował miał moze bolid dobry ale brakowało mu wsparcia. Czegos co teraz jest w Red Bullu.. Dla nich wazniejszy były problemy Nicka co jest dla mnie niezrozumiałe. Zresztą popatrz co sie stało z BMW nie ma ich juz. Wcale nie dziwi mnie to bo ich polityka była kompletnie nie zrozumiała.. A naprawde szkoda bo w 2008 gdyby postawiono na całosc i na Kubice mogło byc mistrzostwo ale plan zakładał sezon 09... Jak sie skonczyło juz wspominałem.

Sam Kubica dla F1 Racing powiedział

Cytuj:
Gdy juz cos osiągnelismy nie było motywacji by starac sie o wiecej.Było to dla mnie bardzo frustujace.

Tytuł:
Rozwojówka
Awatar użytkownika

Cytuj:
Massa poprostu wtedy miał sezon zycia. Pojechał wiele pięknych wyscigów a jego wygrana w ostatnim GP w Brazylii była wręcz niesamowita.

Massa miał dobry sezon, w większej mierze dzięki dobremu autu i niepowodzeniom partnera. Pojechał zarówno parę "dobrych" wyścigów, jak i katastrofalnych.

Cytuj:
byl minimalnie lepszy niz Lewis i zasłuzył na tytuł.

Tu już przesadziłeś, do dziś Massa nie ma 1/3 zdolności Hamiltona.

Cytuj:
Dla nich wazniejszy były problemy Nicka co jest dla mnie niezrozumiałe. Zresztą popatrz co sie stało z BMW nie ma ich juz. Wcale nie dziwi mnie to bo ich polityka była kompletnie nie zrozumiała.. A

Tak, to prawda, było to idiotyczne i tu się zgodzę, Robert zamiast walki o tytuł, miał problemy w Q2.

Dobra, ale czy Robert mógł w tamtym sezonie być mistrzem? Jak dla mnie nie. BMW pod koniec nie prezentowało tego samego bolidu co Mclaren i Ferrari, bliżej im było Renault, widać to dobrze po wynikach faworyzowanego Heidfelda, który mimo że nie był tak dobry jak Robert, to jednak solidna marką był.

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

TJ pisze:
Massa nie ma 1/3 zdolności Hamiltona.

Dzisiaj tak.. ale wtedy napewno Felipe zasłuzył sobie na tytuł

TJ pisze:
Dobra, ale czy Robert mógł w tamtym sezonie być mistrzem? Jak dla mnie nie. BMW pod koniec nie prezentowało tego samego bolidu co Mclaren i Ferrari, bliżej im było Renault, widać to dobrze po wynikach faworyzowanego Heidfelda, który mimo że nie był tak dobry jak Robert, to jednak solidna marką był.

Zgodze sie. Jednak dobrze wiesz ze w F1 chodzi o wygrywanie wyscigów a nie o bycie 2 czy 3.. Dlatego tylko samo BMW rozumie dlaczego wspierali Nicka.. zreszta za Heidfeldem nie przepadam tez za bardzo. Dla mnie typowy rzemieslnik który moze zdobywac punkty ale napewno materiałem na mistrza nie jest. Ten sezon tez nie był zbyt udany nie podołał w Renault..
Skoro o nich wspomniałem to dla mnie pod koniec sezonu 08 byli lepsi niz BMW Fernando wygrał 2x w tym raz nie uczciwie.
Szkoda ze BMW nie szło dalej do przodu.. Moim skromnym zdaniem brakło tam osoby typu Adrian Newey czy Ross Brawn.

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

Czas odświeżyć nieco ten temat.
Już w piątek pierwsze treningi do GP w Australii!!!
Wreszcie sezon rusza i miejmy nadzieję że będzie ciekawszy od poprzedniego w którym od początku do końca dominował Red Bull a w zasadzie Sebastian Vettel.

Oto składy zespołów na ten sezon:

Red Bull
Silnik: Renault
1. Sebastian Vettel
2. Mark Webber
Kierowcy testowi i rezerwowi:
Sebastien Buemi
McLaren
Silnik: Mercedes
3. Lewis Hamilton
4. Jenson Button
Gary Paffett
Ferrari
Silnik: Ferrari
5. Fernando Alonso
6. Felipe Massa
Giancarlo Fisichella
Marc Gené
Davide Rigon
Mercedes
7. Michael Schumacher
8. Nico Rosberg
---
Lotus
9. Kimi Raikkonen
10. Romain Grosjean
Jerome d'Ambrosio
Williams
11. Bruno Senna
12. Pastor Maldonado
Valtteri Bottas
Force India
14. Nico Hülkenberg
15. Paul di Resta
Jules Bianchi
Sauber
16. Kamui Kobayashi
17. Sergio Perez
Esteban Gutierrez
Toro Rosso
18. Daniel Ricciardo
19. Jean-Eric Vergne
brak
Caterham
20. Heikki Kovalainen
21. Witaly Petrov
brak
HRT
Silnik: Cosworth
22. Pedro de la Rosa
23. Narain Karthikeyan
brak
Marussia
Silnik: Cosworth
24. Timo Glock
25. Charles Pic
brak

Teraz przeanalizuję zmiany kierowców podczas tego sezonu.

W Red Bull dalej ta sama żelazna dwójka ale mówi się że ten sezon będzie ostatni dla doświadczone Australijczyka Webbera w barwach Red Bulla.Jak widzimy testowym kierowcą tego teamu jest dosyć znany z występów w Toro Rosso Sebastian Buemi. Utalentowany Szwajcar na pewno ma szansę za rok wskoczyć już do bolidu jako kierowca i tego mu życzę bo na pewno ma na to potencjał.

W McLarenie również ten sam skład.Wydaje się że to dobrze bo obydwaj Brytyjczycy są genialnymi kierowcami i myślę że po co zmieniać skoro jest dobrze tak jak jest.Fakt w tamtym sezonie nie błyszczeli tak jak chociażby Red Bull ale to wina słabszej konstrukcji bolidu w tamtym sezonie.W tym powinno być już lepiej .

Również i w Ferrari utrzymał się ten sam skład. Może to dziwić że kolejny kredyt zaufania dostał Massa,który wyraźnie od tego wypadku w którym dostał w głowę nie jeździ już tak jak dawniej a co za tym idzie nie osiąga dobrych wyników JAK NA TEN ZESPÓŁ.Szczerze mówiąc to zdziwiło mnie że Fisichella jeszcze jeździ ;dd Pamiętam że jak rozpoczynałem swoją przygodę z F1 to jeździł z sukcesami w Renault wraz z Alonso.Przyznam że był wtedy jednym z moich ulubionych kierowców wyścigowych.Później pamiętam że jeździł w barwach Force India,które ówcześnie nie było rewelacyjne ale gdy przyszedł Włoch to niespodziewanie walczył w którymś wyścigu o podium ! Po tych dobrych startach w Force India pamiętam że przeniósł się właśnie na parę wyścigów do Ferrari,chyba właśnie dlatego że kontuzji doznał Massa.A w tamtym sezonie go nie widziałem więc myślałem że zakończył karierę a tu taka miła niespodzianka :]

W Mercedesie dalej siedmiokrotny MŚ Michael Schumacher oraz Nico Rosberg,który dalej pozostaje niespełnioną nadzieją naszych zachodnich sąsiadów,nie ma co się więcej rozpisywać więc przejdę od razu dalej.

RENAULT!
Jak w wymienionych wyżej ekipach nie było większych zmian tak tutaj mamy wszystkich kierowców nowych.Do F1 jak większość doskonale wie wraca były MŚ Kimi Raikonen,a towarzyszyć mu będzie Francuz Romain Grosjena.Ciekawy jestem bardzo jak sobie poradzi Kimi w Australii i wgl w tym sezonie oraz cały team.Kierowcom testowym tego zespołu został Belg Jérôme d'Ambrosio,który jest znany z występów w tamtym sezonie w barwach Virgin.Podobną jeśli Grosjeanowi by niezbyt szło to ma on być jakąś tam alternatywą ale raczej nie liczmy na zmiany w tym zespole na przekroju tego sezonu.

Williams-Tu podobnie jak w poprzednim sezonie posadę zachował obiecujący Wenezuelczyk Maldonaldo.Władze Williamsu natomiast zrezygnowali z usług weterana,najbardziej doświadczonego zawodnika w całej stawce zawodników Rubensa Barichello.Niestety Brazylijczyk nie znalazł zatrudnienia także w żadnej innej stajni.
A 2 kierowcom tego zespołu jest Brazylijczyk Bruno Senna.Podobno to nawet na niego bardziej liczą w zespole aniżeli Wenezuelczyka.

Force India-Do F1 po jednorocznym rozbracie wraca Nico Hulkenberg.Młody Niemiec za partnera będzie miał Szkota Paula Di Restę.Di Resta zachował posadę po niezłym ubiegłym sezonie.

Sauber- Swoje posady zachowali zarówno Meksykanin Perez jak i Japończyk Kobayashi i nie ma co sie dziwić bo obydwaj spisywali się bardzo dobrze w poprzednim sezonie i liczę także na dobry sezon w ich wykonaniu w tym roku !

Toro Rosso! Czyli mój od zawsze ulubiony team.Zawiedziony jestem że Franz Tost zrezygnował z usług DJ-eja ;D Jaime Algersuariego.Lubiałem tego Hiszpana,zresztą nie było jeszcze zawodnika,który był w STR żebym go nie lubił tak więc .. :D
Tak jak pisałem Buemi poszedł do Red Bulla jako testowy kierowca więc mamy obydwu nowych kierowców a są nimi:
Daniel Ricciardo i Jean-Éric Vergne.Obydwaj są młodzi i perspektywiczni i liczę na ich dobre występy i sporą ilość punktów jaką dawali w poprzednich latach Buemi i Algersuari

Caterham czyli dawny Lotus.Swoją posadę zachował Fin Kovalainen a zamiast Truliego jak w poprzednich sezonach bywało jest dobrze nam znanyWitail Pietrow.Rosjanin który nieznalazł uznania w oczach ludzi z Renault znalazł zatrudnienie w tym właśnie o to zespole.Zobaczymy czy tym razem ten Team zdobędzie chociaż jeden punkcik ..

HRT- Jak widzę w tym TEAMIE nie zanosi się na jakiś znaczy progres.Jednym z dwóch kierowców jest słabiutki Narain Karthikeyan,za którym podobnie jak w WWE za Khalim idą tylko pieniądze.Zresztą obydwaj pochodzą z Indii tak więc nie daleko pada jabłko od jabłoni.A drugim kierowcą tej stajni jest Hiszpański Weteran Pedro De la Rosa po którym też cudów bym się nie spodziewał ale zobaczymy.

No i przyszedł czas na ostatnią ekipę,którą jest Marusia czyli dawny Virgin Racing.
Mamy tutaj Timo Glocka oraz zupełnie nową postać w świadku F1,Francuza Charlesa Pic'a.Przyznam szczerze że pierwsy raz o nim słyszę.

No cóż zobaczymy jak będzie wyglądał ten sezon.
To tyle ode mnie jak na razie :D

Obrazek

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

Cos napisze, Borowczyk sie ucieszy.:D

O treningach nie bede sie wypowiadac, nigdy nie zwaracałem na nie uwagi, prawdziwe sciganie zacznię sie jutro o 7 rano. Zaczynamy w Australii, rok temu Andrzej stwierdził iż na tym torze "Pierwsze pole position na tym torze zdobył Ayrton Senna, wujek Bruno Senny, w bolidzie Roberta Kubicy" xD xD
Moim zdaniem jest to bardzoo ciekawy i sympatyczny tor, taki w stylu ulicznym, skoro uliczny to wyjazd samochodu bezpieczenstwa jest raczej pewny, od 2007 toku, czyli od momentu kiedy zaczeła sie moja przygoda z F1, zwycięzca GP na koniec sezonu zostawał mistrzem świata, wyjątek to niestety 2010 rok gdzie wygrał Fernando Alonso w Bahrajnie, ale i tak był 2 na koniec sezonu, z ogromną szansa na tytuł. Jedno wiem napewno ten kto w niedziele jako pierwszy przejdzie linie mety, zgodnie z tradycją mocno bedzie sie liczył w walce o majstra, chyba ze to bedzie wyscig szaleniec gdzie bedą działy sie cuda.

Równie mocno, a moze nawet bardziej na stracie bedzie brakowac Kubicy, jednak ostatnio pojawiły sie sympatyczne informacje o prowadzeniu gokarta przez Roberta, wiec tragedi nie ma.

Kto moze zostac mistrzem?

Faworytem jest Red Bull, Sebastian Vettel i Adrian Newey mogą znow byc nie do powstrzymania. Historia mówi jednak ze tylko dwóch kierowców było w stanie wywalczyc mistrzostwo 3 razy z rzędu, nie udawało sie to takim mistrzom jak Senna, Prost, Schumacher, Hakkinen czy Alonso jest ostatnim przykładem. Im sie nie udawało z róznych przyczyn, mam pewne obawy ze własnie Vettelowi moze sie udać, w koncu raczej nikt nie wystrzeli tak z forma jak Williams w 92 czy chocby nie zmienił zespołu jak Schumi przed sezonem 96. Mark Webber przy całej mojej sympati do tego walecznego Australijczyka, będzie numerem 2. Już dobitnie pokazał mu to sezon 2010, gdzie miał więcej szans na mistrza, a zespół i tak postawił na Vettela, teraz jest jeszcze gorzej, bo Sebastian to najmłodszy 2x mistrz swiata, oraz przyszłosc teamu.

Kto dalej. McLaren jak zwykle jest bardzo mocny. Mają dwóch szybkich Angoli którzy maja po tytule na koncie, Jenson Button zaliczył kapitalny sezon rok temu i bedzie chciał to powtórzyc, pokonał Lewisa dośc wyraznie w niedzielne popułdnia, gorzej bywało w soboty. Hamilton bedzie chciał zapewne odzyskac za wszelką cene reputacje która utracił, to on miał byc Vettelem, bic rekordy Schumachera, kto by pomyslał ze moze utracic pozycje numer 1. Nie bede rozpaczony taką sytuacja. Ba marze wręcz o tym by Button znów pokazał Lewisowi miejsce w szeregu. Szykuje sie zacięty pojedynek. Jednak jedno jest pewne, przyjmnie bedzie sie to oglądało, no chyba ze Button bedzie cienki to sie bede wkurwiac ze Lewis jest lepszy xD

FERRARI! Kaman Alonso! Tak to jest mój faworyt do tytułu, jesli ekipa da mu dobry bolid, a wierze ze tak sie stanie to Ferdek bedzie w stanie wywalczyc mistrza, podobno narazie jest kiepsko, ale konieczne jest wręcz walczenie o jak najmniejsze straty, w połowie sezonu mozna dogonic rywali i w sumie powtórzyc rok 2010. Legendarna i sympatyczna druzyna z Włoch napewno sie nie złozy broni. Bedą walczyc dopóki bedzie sens :D Massa raczej nie odegra większej roli, po wypadku z 2009, nie jest tym samym Felipe co dawniej. Hiszpan mocno go zdeklasował, pokazał miejsce w druzynie. No jestem pewny ze gdyby nie te pierdolone dzindzi di andora czy jak to sie nazywało.. To teraz Kubica byłby razem z Alonso w teamie, lepiej nie myslec. Kto wie moze w 2013 roku :D
Jesli Robert bedzie gotowy na 100% a Ferdek znow zniszczy Felipe jak w 2010,2011 roku to napewno dojdzie do zmiany kierowców. Nawet gdy Kubica juz nie wróci to i tak wezmą chyba kogos innego.

KIMI WRACA!

Od sympatycznego fina lubiącego wódke, za wiele nie oczekuje. Bede mu kibcował w walce z MercedeStigami xD Podsumowując napewno dla sportu i dziennikarzy powrót po przerwie Kimiego jest wielka sprawa i atrakcja, powodzenia Kimi!

Będzie brakowało mi sympatycznego Rubensa i Jarno. Obydwaj odeszli poniewaz byli zbyt biedni.. Pietrov i Bruno mają sponsorów a drugi najlepsze nazwisko jakie mozna miec w tym swiecie..
Williams to wspaniała doswiadczona ekipa, tak samo legendarna jak Ferrari czy McLaren, moze wydarzy sie cud i wygra Senna jakis wyscig (Skóra mi cierpnie, bo na tor wyjechał Bruno Senna xDxD) byłoby to niesamowite wydarzenie historyczne dla F1 i przeszłoby to do historii tego sportu.

Jedno jest pewne szykuje sie całkiem sympatyczny sezon oraz pojedyncze wyscigi.

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

Za nami już kwalifikacje,w których z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy McLarenu wygrywając dubletem Hamilton-Button.Wygląda na to że to może być ich tydzień, a mi to bardzo pasuje bo właśnie na zwycięstwo w Pole Position stawiałeś Lewisa a w wyścigu na dublet McLarena :D
Zaskoczył pozytywnie zawodnika lotusa Romain Grosjean,który niespodziewanie wywalczył 3 miejsce i start w 2 linii !
4 był natomiast 7-krotny MŚ Michael Schumacher,który potwierdza dobrą dyspozycję Mercedesa.
Dalej zobaczymy dopiero w 3 linii zawodników Reb-Bulla.Na pewno to jest rozczarowanie,szczególnie ze strony Mistrza Świata Sebastiana Vettela.
Kolejne pozycje to:
7 Nico Rosberg Mercedes 1’25.686

8 Pastor Maldonado Williams-Renault 1’25.908

9 Nico Hulkenberg Force India-Mercedes 1’26.451

10 Daniel Ricciardo Toro Rosso-Ferrari

Na pewno Williams,Force India oraz Toro Rosso mogą być zadowoleni bo mieli swojego przedstawiciela w Q3 i z optymizmem mogą patrzyć na jutrzejszy wyścig i punkty.

Zawiedli natomiast na całej linii zawodnicy z Ferrari.Żaden z nich nie awansował do ostatniej części kwalifikacji! Fernando Alonso pewnie by wszedł do Q3 ale obróciło go i skończył na poboczu co spowodowało że zakończył swój udział na 12 miejscu.Jeszcze dalej był Felipe Massa,który potwierdza że jest bardzo przeciętnym kierowcom i jak bolid Ferrari jest w troszkę w słabszej dyspozycji to Massa strasznie zawodzi.
Pewnie Alonso swobodnie awansuje do top 6 w wyścigu ale Massa raczej na punkty nie ma co liczyć..
Zawiódł również Kimi Raikonen.Ice man,który wrocił do Formuły 1 nie wszedł nawet do Q2 zajmując 18 miejsce a bolid na pewno jest dobry bo Grosjean potrafił być 3 .
Na pewno szykuję nam się ciekawy wyścig.Ja ze swojej strony liczę na dublem Button-Hamilton,awans Alonso oraz punkty zawodników Toro Rosso ! ;)

Obrazek

Tytuł:
Rozwojówka
Awatar użytkownika

Jesteśmy już po pierwszych w tym sezonie kwalifikacjach do GP F1, wyniki jak to często bywa na początku sezonu trudne do przewidzenia. 6 z 7 miejsc, które nie gwarantowały występu w Q2 nie jest wielkim zaskoczeniem, lecz trzeba przyznać, że więcej należało się spodziewać, po Pietrowie, który tragicznym kierowcą nie jest. Szkoda, że Raikkonen ma nie miłe wspomnienia z pierwszych sesji kwalifikujących po powrocie do „Królowej sportów motorowych” i to on dołączył do grona kierowców, którzy na Q1 zakończyli dzisiejszy występ. Znając wyniki, jakie były we wszystkich 3 sesjach treningowych należało się spodziewać trochę lepszej postawy kierowców Saubera, nie zawiodło Toro Rosso. Sporym zaskoczeniem jest słaba postawa Ferrari, a szczególnie Brazylijczyka, jeśli jego wyniki w kilku najbliższych wyścigach będą na takim poziomie jak na otwarcie sezonu to Jaime Alguersuari może zamienić stanowisko komentatorskie na bolid z czarnym koniem na masce. Hiszpan bardzo pechowo wyjechał na trawę tylną oponą i tym prostym sposobem został wykluczony z walki o Pole Position w pierwszym wyścigu nowego sezonu. Nie wątpliwie pozytywnym zaskoczeniem jest 11 pozycja Vergna, co daje nam do wiadomości, iż ich bolidy są bardzo dobrze przygotowane na początek sezonu i to może być dobra baza pod kolejne modyfikacje, jakie pojawią się wraz z upływem czasu. Czołowa dziesiątka miała zbliżone czasy poza Ricciardo, który postanowił zaoszczędzić jeden komplet opon i nie startować dziś, kolejną wartą uwagi grupą są kierowcy z miejsc od 5 do 7. różnica pomiędzy czasami tej trójki była bardzo mała (0,02s), zapowiada to całkiem ciekawy początek wyścigu dla 2 krotnego MŚ. Będzie miał on szanse pokazać jak dobry jest kierowcą nie jadąc bolidem, który miał osiągi poza zasięgiem reszty stawki. Drugą linie na starcie utworzą powracający Grosjean oraz Schumacher, którzy sprawili sporą niespodziankę kończąc pierwsze kwalifikacje w 2012r przed Webberem oraz Vettelem. W tym wypadku powrót do F1 Francuza był bardziej owocny niż Fina. Pierwszą linię jutro o godzinie 7 będzie tworzyła brytyjska para Hamilton, Button. Lewis był jak dotąd jedynym kierowcą, który w czasie tego weekendu przełamał granicę 1.25 co może być dobrym znakiem dla tego zespołu przed jutrzejszą rywalizacją o pierwsze pkt w tym roku.

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

Jenson Button triumfuje w Australii !
Brytyjczyk już na pierwszym zakręcie objął prowadzenie wyprzedzając kolegę z zespołu Hamiltona i nie oddał już tej pozycji aż do mety. Cóż tu dużo mówić,Button jak zwykle pojechał bezbłędnie i w swoim delikatnym stylu czyli opony były w najlepszym stanie z czołówki.Nie przeszkodził mu nawet Safety Car po tym jak na prostej startowej jakiejś awarii doznał zawodnika Caterham Witail Pietrow.Z tego najbardziej skorzystali zawodnicy Red-Bulla.Odpowiednio Vettel wyprzedził Hamiltona i awansował na drugą pozycję,a Webber Alonso czym awansował na 4 miejsce.Do końca w tej piątce już nic się nie zmieniło.
Żałuję trochę że niedojechali tak jak było przed samochodem bezpieczeństwa,gdyż wtedy miałem idealnie wytypowane top 5 właśnie w takiej kolejności ale i tak jest dobrze xD ;D
Z Alonso o 5 pozycję walczył Wenezuelczyk z Williamsa Maldonado,jednak na ostatnim okrążeniu przeszarżował i zamiast 6 miejsca i ładnych punktów skończyło się na tym że Williams wyjedzie z Australii bez punktów !
i tym samym na 6 wysokim miejscu znalazł się Japońcczyk Kobayashi z Saubera,który pojechał całkiem dobry wyścig w swoim wykonaniu.
Następnie na 7 lokacie znalazł się wracający do F1 Ice Man Kimi Raikonen.Fin miał trochę problemów w tym wyścigu ale na pewno może być zadowolony że już w pierwszych zawodach zdobył punkty na swoje konto i zespołu .Zawiódł drugi kierowca Lotusu Grosjean.Romain,który wczoraj w kwalifikacjach zajął bardzo wysokie 3 miejsce dzisiaj zawiódł.Na początku nie wyszedł mu start czym spadł momentalnie na 6 pozycję a później podczas walki bodajże z Webberem uszkodził nadwozie i to był dla niego koniec wyścigu.
Na 8 pozycji uplasował się zawodnik Saubera Sergio Perez.Meksykanin,który startował z ostatniego miejsca miał bardzo dobrą taktykę,ponieważ pojechał na 1 pit stop co przyniosło zamierzane efekty.Więc dla Saubera ten Weekend bardzo udany.Ich kierowcy zdobyli już 12 punktów.
Oprócz Maldonado na ostatnim kółku problemy miał także znajdujący się ówcześnie na 8 miejscu zawodnik Mercedesa Nico Rosberg,czym zaprzepaścił szansę punkty dla siebie i zespołu i spadek na 12 miejsce.

Błędy tych dwóch zawodników skutecznie wykorzystał Daniel Ricciardo i Paul Di Resta.
Pierwszy z nich to młody Australijczyk reprezentujący barwy Toro Rosso.Dla Daniela w tym wyścigu był bardzo nieudany start w którym wyjechał na żwirową pułapkę i nie obyło się bez wizyty u mechaników co spowodowało spadek na koniec stawki.Jednak w całym wyścigu skutecznie odrabiał straty i zdobył zasłużenie 2 punkty dla STR.Gratulacje.
Jak wspominałem 10 był Paul Di Resta.Szkot reprezentujący barwy Force India pojechał niezły wyścig i na finiszu wygrał z drugim kierowcą Toro Rosso Vergne i dzięki temu ma jeden punkt.
Szkoda trochę Vergne bo jechał dobrze ale w końcówce wyraźnie zabrakło doświadczenia i gdy na finiszu blisko siebie była 4 lub 5 kierowców on był ostatni przez co zajął pechowe 11 miejsce.Ale na pewno pokazał się z dobrej strony i życzę mu punktów w następnych wyścigach.

Ten Weekend na pewno jest mimo wszystko nieudany dla Mercedesa.Mimo świetnych treningów i kwalifikacji w wyścigu nie zdobyli ani jednego punktu co jest na pewno sporym zaskoczeniem.Awarię samochodu miał Michael Schumacher więc to nie jego wina ale Rosberg już tylko przez swoje błędy stracił punkty.Ciekawe jak poradzą sobie w Malezji zawodnicy tego Teamu.

Warto odnotować że zostali sklasyfikowani dwaj kierowcy Marusi Glock i Pic co dla nich jest sporym sukcesem ponieważ żaden z zawodników Caterhamu nie dojechał do mety a zawodnicy HRT nawet nie spełnili w Kwalifikacjach regulaminu 107% i nie mogli wystartować.

Moja ocena GP Australii:

Na pewno świetny wyścig i bardzo ciekawe rozpoczęcie sezonu.W tym wyścigu nie można było narzekać na nudy,dlatego że od pierwszej do ostatniego okrążenia bardzo dużo się działo.Oby cały sezon był tak ciekawy ! ;')

Obrazek

Tytuł:
Rozwojówka
Awatar użytkownika

Jesteśmy po pierwszym wyścigu w nowym sezonie. Który zakończył się sporym sukcesem teamu McLaren, czego sporo osób się zapewne spodziewało po sesjach treningowych oraz wczorajszych kwalifikacjach. Bardzo dobry wyścig zaliczył też Alonso, który mimo sporych problemów w dniu wczorajszym dziś wywalczył 5 miejsce na mecie, czego nie można powiedzieć o drugim kierowcy włoskiej ekipy. Początek w jego wykonaniu zapowiadał nie tragiczny występ, lecz skończyło się porażką. Spory pech spotkał kierowców Mercedesa, awaria, która zakończyła występ Schumachera a później Rosberg również miał problemy, które odebrały mu już niemal pewne pkt na start tego sezonu. Kilka ładnych oczek zdobył Sauber, którego kierowcy całkiem dobrze spisywali się w czasie wyścigu. Nie można zapominać o dobrej postawie ubiegłorocznego MŚ z Red Bulla, który zaczyna do siebie przekonywać wszystkie marudy twierdzące, że wybitnym kierowcą nie jest a ratuje go doskonała konstrukcja bolidu. W 2 poprzednich sezonach nie był zmuszany do pokazania swojego kunsztu w walce o dobrą pozycję dalej niż w 2 linii, zaś w dniu dzisiejszym pokazał, że ma charakter i potrafi walczyć z naprawdę dobrym rezultatem a nie tylko dublować najsłabszych/pechowców. Szkoda zawodników z Lotusa, którzy po niezłych kwalifikacjach zaliczyli średni wyścig, możliwe, że gdyby awaria ominęła Grosjeana czołówka mogła wyglądać inaczej gdyż Francuz prezentował się równie dobrze, co powracający do F1 Fin, który uplasował się na 7 miejscu, co jest dobrym omenem w perspektywie kolejnych wyścigów. Jeśli cały sezon będzie podobny do tego wyścigu to mamy zapewnione emocje w każdy weekend wyścigowy, gdyż nie mamy tutaj wyraźnej dominacji jednego kierowcy bądź teamu co miało miejsce ostatnich sezonach.

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

Wyscig mozna uznac za bardzo udany.

Jenson Button, potwierdził ze nie przez przypadek w tamtym sezonie jako pierwszy pokonał Lewisa w jego własnym zespole. Wspaniały start, dobra jazda, znow dało o osobie znac łagodny styl obchodzenia sie z oponami wręcz "niańczy" ten bolid jak to stwierdził Borowczyk xD No widze naprawde duze szanse dla sympatycznego Jensona na reszte tego sezonu. Widac powaznie bedzie sie liczył w walce o mistrzostwo. Vettel i tak potrafił zając doskonałe drugie miejsce, widac obecny mistrz łatwo nie pozbędzie sie korony, ale jak to twierdził znów Andrzej jego bolid a dokładnie tyl nie trzyma juz tak mocno jak w sezonie ubiegłym, za to swietnie to odpowiada Schumacherowi, niemiec mial olbrzymią szanse na 3 miejsce gdyby nie awaria.. :D Rosberg tez pod koniec zaliczył jakies przygody i niespodziewanie dobrze dysponowany Mercedes został bez punktu. Mark Webber zaliczył najlepszy występ przed własną publicznościa. Generalnie nie ma co marzyc o mistrzostwie bo w Red Bullu numerem 1 jest Vettel i to nie powinno podlegać dyskusji. Alonso zaliczył solidny wyscig, przebijał sie do przodu i pokazuje swoja klase, az strach pomyslec co by sie działo gdyby jezdził dla innego teamu. Massa kompletnie sie zagubił, to juz nie ten Felipe z lat 07-09 gdzie potrafił byc naprawde konkurencyjny, a mistrzostwa nie zdobył przez awarie bolidu,oraz błędy mechanikow. Taki Massa to juz napewno zaliczy ostatni rok w Ferrari. Nawet gdy Robert nie wróci do wezmą Pereza. Maldonado miał ogromną szanse na punkty, ale debil rozbił sie na ostatnim okrązeniu ku mojej złosci xD
Kimi zaliczył udany powrót po 17 polu startowym awansował az o 10 oczek! Dobra robota Kimi!
Chcialem dodac ze duet Maurycy-Borowczyk tez dalej niszczy system swoimi wypowiedzami, i mnie osobiscie bardzo bawią :D

F1 rozpoczeła z mocnego uderzenia. Prawdziwi układ sił poznamy gdzies tak po czterech GP. W Malezji gdzie nigdy nie pada deszcz xD układ moze byc całkiem inny. Mercedes bedzie chciał sie dobrze zaprezentowac na swoim GP :D Szkoda tylko ze Ferrari znow bedzie pewnie 3 lub 4 w tabeli konstruktorów. Massa znow jezdzi bardzo słabo, a sam Alonso za wiele nie zdziała. Jednak pocieszeniem moze byc ze Ferdek bedzie walczył o mocna lokate dla Sb do samego konca sezonu.

Superstar
Awatar użytkownika

Nico Rosberg! Wielkim zwolenikiem jego talentu nie jestem, ale Mercedes po powrocie w koncu wygrał. Szkoda mi Schumachera, chłopak mial szanse na podium, a moze i wygraną. Bardzo bym chciał by Schumi jeszcze wygrał chociaz jednego GP. Bolid naprawde jest dobry, zostało jeszcze 17 GP, po za tym wygrana Schumachera po 6 latach lepiej sie sprzeda w mediach i moze byc dobrym argumentem dla nowych sponsorów. Wyscig nie zawiódł. Naprawde dobrze sie go oglądało, nie było procesji, walka o drugie miejsce byla wprost fantastyczna, duzo manewrów, ciągle cos sie działo. Wielka szkoda ze Fernando ma takie problemy z Ferrari no i Massa.. Który jeszcze jest w tym zespole bo Kubica miał wypadek rajdowy rok temu. 0 pkt po 3 GP to katastrofa. Ok Schumi ma tylko 1 pkt, ale jak w koncu wyscig ułozy sie tak jak ma sie ulozyc to napewno powiekszy swój dorobek czego nie moge powiedziec o Felipe.

Sezon jest genialny jak na pierwsze trzy wyscigi. Bardzo przypomina ten z 2010, tylko brakuje jednej osoby która sprawiłaby ze byłby on epicki.. szkoda, ale sa informacje o prowadzeniu rajdówki.. Jak dla mnie albo Kubica wie ze juz nie wróci i dlatego sie nie wypowiada, albo wręcz przeciwnie ma cos podpisane i spokojnie przygotowuje sie do powrotu. Zobaczymy.

Superstar
Awatar użytkownika

Za nami kwalifikacje do GP Belgii. Pole position wywalczył Jenson Button z McLarena z czasem 1,47.573. Drugi Kobayashi, potem Maldonado. Trzeba przyznać sporą niespodziankę z racji, tylko szóstego miejsca Vettela. Widziałem w nim jednego z głównych kandydatów do walki o PP.
Ciekawie zapowiada się jutrzejszy wyścig. Większych szans Kobayashiemu i Maldonado jednak nie daję.

Superstar
Awatar użytkownika

Jak dla mnie podium to zupełna niespodzianka. Button- solidny kierowca ale jak narazie to cien zawodinka z roku chociażby poprzedniego. Kobayashi - no jego nigdy bym nie podejrzewał o to że stanie na podium, ocierał się o 10 ale nie więcej. Maldonado- wygrał jeden wyścig ale nic poza tym nie pokazał. Ja byłem przekonany że wszystko rozegra sie pomiędzy Alonso, Hamiltonem a Vettelem no i może zawodnikami Renault

Obrazek
Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna