Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest wt lip 07, 2020 4:32 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna
Autor Wiadomość

Star
Awatar użytkownika

@up

Przecież to dopiero kwalifikacje. A jeżeli wg ciebie Kobayashi ocierał się o 10, a Maldonado nic więcej nie pokazał to widać jak śledzisz F1. Oprócz nich jeszcze Perez był takimi niespodziankami in + w wyścigach. Często walczyli z tymi najbardziej znanymi zawodnikami i kończyli wyścigach na miejscach 5-10. Niestety kwalifikacji nie oglądałem, więc nie mogę się o nich wypowiedzieć, ale na pewno wygrana Buttona to niespodzianka (widać to też w Typerze). Mam nadzieję, że wyścig będzie ciekawy i będzie jakiś awans, np. Raikkonena albo Alonso.

EDIT: Jeszcze spojrzałem w wyniki i Perez jest 5. - może to dla ciebie też mega sensacja? Na pewno dziwne, że wyprzedzili aż tylu zawodników, ale to jednak powoduje, że wyścig jest ciekawy.

A Kimi jest czwarty, Fernando szósty, więc to zwiastuje świetną walkę o podium pomiędzy starymi wyjadaczami, wielkimi mistrzami, a młodymi wilkami. W tym wszystkim może zyskać Jenson, który zaoszczędzi opony i dzięki temu obroni Pole Position. Wyścig powinien być ciekawy, mam nadzieję, że Vettel nie awansuje z tego 11. miejsca :)

@Forlan

W wynikach Vettel jest 11. Ale z powodu cofnięcia Webbera, będzie startował z 10. pola.

Superstar
Awatar użytkownika

No to zobaczmy co pokazali ci zawodnicy przez cały dotychczasowy sezon?
Australia: Kobayashi - 6, Maldonado - 13
Malezjia: Kob - 23, Maldonado-19
Chiny: Kob - 10, Mal - 8
Bahrajn: Kob-13, Mald-nie ukończył
Hiszpania: Kob-5, Mald-1
Monaco: obja nie ukonczyli
Canada: Kob-9, Mald-13
Europa: Kob-nie ukoczyl, Mal-12
Wlk. Bryt: Kob-11, Mal-13
Niemcy-Kob-13, Mal-13
Węgry- Kob-18, Mal-13

Czy my napewno oglądaliśmy te same wyścigi? Gdzie jest nieprawdąto co napisałem we wcześniejszym poście. Kobayashi poza 3 miejscem był tylko 2 razy w pierwszej 6 a tak druga dziesiątka, czyli co nie ocierał sie?
Maldonado poza jedną wygraną i dobrymi kwalifikacjami nie pokazywał niczego szczególnego, no chyba, że uznajemy 13 miejsca i mniejsze stłuczki z innymi kierowcami za coś szczególnego.

Tak jak pisałem wczesniej są to dla mnie sensacje bo JA ich na takich miejscach nie widziałem a zawiedli faworyci. Mam swoje zdanie na ten czy inny temat i nie musisz od razu naskakiwać i wytykać jeżeli ktoś ma inne zdanie od twojego

Obrazek
Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Randa pisze:
No to zobaczmy co pokazali ci zawodnicy przez cały dotychczasowy sezon?
Australia: Kobayashi - 6, Maldonado - 13
Malezjia: Kob - 23, Maldonado-19
Chiny: Kob - 10, Mal - 8
Bahrajn: Kob-13, Mald-nie ukończył
Hiszpania: Kob-5, Mald-1
Monaco: obja nie ukonczyli
Canada: Kob-9, Mald-13
Europa: Kob-nie ukoczyl, Mal-12
Wlk. Bryt: Kob-11, Mal-13
Niemcy-Kob-13, Mal-13
Węgry- Kob-18, Mal-13

Czy my napewno oglądaliśmy te same wyścigi? Gdzie jest nieprawdąto co napisałem we wcześniejszym poście. Kobayashi poza 3 miejscem był tylko 2 razy w pierwszej 6 a tak druga dziesiątka, czyli co nie ocierał sie?
Maldonado poza jedną wygraną i dobrymi kwalifikacjami nie pokazywał niczego szczególnego, no chyba, że uznajemy 13 miejsca i mniejsze stłuczki z innymi kierowcami za coś szczególnego.

Tak jak pisałem wczesniej są to dla mnie sensacje bo JA ich na takich miejscach nie widziałem a zawiedli faworyci. Mam swoje zdanie na ten czy inny temat i nie musisz od razu naskakiwać i wytykać jeżeli ktoś ma inne zdanie od twojego

Jeszcze przeanalizuj na których miejscach jechali gdy nie ukończyli, jakie błędy popełniali na początku sezonu i jak efektowne manewry wykonywali. I wcale na ciebie nie naskakuję tylko stwierdziłem prawdę. Możesz mieć taką opinię, ale oni nie są jakimiś cieniasami, bo cały czas w kwalifikacjach kręcą się wysoko, a w wyścigu często zawodzą ich maszyny.

PS. Nie pamiętam czy wytykałeś cm c&g błędy ortograficzne, ale sam je popełniasz.
PS2. Nie róbmy spiny, ja ci wytknąłem to co razi po oczach, ty masz jakieś kontrargumenty, ale jednak sam przyznałeś, że w kwalifikacjach kręcą się w Q3, a w wyścigach często przez głupi błąd (jak Maldonado na początku) lub problem z maszyną tracą pozycje.

Superstar
Awatar użytkownika

Gi4lu pisze:
PS. Nie pamiętam czy wytykałeś cm c&g błędy ortograficzne, ale sam je popełniasz.

No 2 góra 3 błędy na całą wypowiedz wynikające z szybkiego pisania i nie patrzenia na to co pisze. A kto ich nie popełnia? Jeden robi mniejsze, jeden większe. Jemu akurat o błędach mówiłem ale kto czytał jego posty to robił podobnie. Zresztą jak sam mówi ma dysleksję więc ja żadnych problemów nie widze
Gi4lu pisze:
PS2. Nie róbmy spiny, ja ci wytknąłem to co razi po oczach, ty masz jakieś kontrargumenty, ale jednak sam przyznałeś, że w kwalifikacjach kręcą się w Q3, a w wyścigach często przez głupi błąd (jak Maldonado na początku) lub problem z maszyną tracą pozycje.

Kręcą się w Q3 i robią głupie błędy ale ja o zajęcie miejsca na podium, akurat w tym wyścigu ich nie podejrzewałem. Ty w nich coś widzisz, ja, mimo małych zrywów i dobrego tempa wyścigowego jakoś nie mogę się do nich przekonać. Szczególnie do Kobayashiego

Obrazek
Obrazek

Rozwojówka
Awatar użytkownika

Panowie chyba zapomnieliście że ten sezon jest pełen niespodzianek, wyniki kwalifikacji też nie powinny być tak dużym zaskoczeniem biorąc pod uwagę że teamy straciły tak na prawde dwa treningi przez pogodę. Po trzecim treningu było jasne że trafienie z ustawieniami na wyścig i kwalifikacje będzie bardziej zależne od szczęścia niż zazwyczaj ze względu na małą ilość danych jaką zebrały zespoły.

Kolejność startowa w wyścigu jest delikatnie zaskakująca, ale należy pamiętać że często te teoretycznie słabsze zespoły w takich warunkach osiągały zaskakująco dobre rezultaty. Sauber który trochę zaskoczył niektórych w tym sezonie walczy jak zawsze i wciąż możemy zaobserwować że posiadają szybkie ale awaryjne bolidy już od kilku sezonów. Szczęscie im dopisało ale nie aż takie jak część z was uważa, oni byli mocni tylko nie zawsze udawało im się kończyć wyścigi(Maldonado w szczególności miewał z tym problemy).

Superstar
Awatar użytkownika

Za nami GP Belgii:
-Wyścig zaczął się bardzo nieprzewidywalnie, doszło do kraksy zainicjowanej przez Romana Grosjean (za ten incydent zawieszony na jeden wyścig). Wyglądało groźnie chociaż nikt nie ucierpiał, niewiele brakowało a bolid francuza przejechał by po głowie Alonso. Z jednej strony można mówić, że dobrze, że do tego doszło bo dodało to emocji wyścigowi z drugiej szkoda bo miałem nadzieję, że Hamilton a tym bardziej Alonso powalczą o podium.
-Oprócz wymienionej trójki z wyścigiem pożegnał się Maldonado z powodu awarii silnika oraz Perez. Hindusa nie liczę bo to już standard.
- Na całym zajsciu skorzystali Hulkenberg oraz Vettel, którzy byli także wygranymi całego wyścigu. Vettel-2 natomiast Hulkenberg-4. Mimo, że Niemca nie lubię to muszę przyznać, że jechał świetnie.
Wyścig zakończył się zwycięstwem Buttona. Za nim znaleźli się Vettel oraz Raikkonen. Czekam z niecierliwością na wygraną Fina.

w klasyfikacji generalnej prowadzi Alonso, który ma 24 pkt przewagi nad Vettelem. Button jest 6

Obrazek
Obrazek

Rozwojówka
Awatar użytkownika

Ten incydent na perwszym zakręcie był trochę zaskakujący, mimo tego że każdy się spodziewa mniejszych lub większych kolizji na starcie ale, to co miało miejsce wczoraj jest ponad oczekiwania wszystkich kibiców. Już na samym początku 3 bardzo dobrych kierowców zakończyło wyścig a kilka minut później Perez zaparkował w garażu, jak użytkownik wyżej zauważył Vettel i Hulkenberg najbardziej skorzystali na takim obrocie spraw. Button pewnie jechał na pierwszej pozycji cały czas co przypomina Vettela z poprzedniego sezonu gdzie uciekał przeciwnikom bez problemu, zaś w tym przy dużo bardziej wyrównanej stawce idzie mu dużo gorzej w porównaniu do dwóch poprzednich sezonów.

Superstar
Awatar użytkownika

Ja niemogę. Kubica ledwo co wrócił do ścigania, a już jest liderem rajdu po dwóch odcinkach. Jak sam wcześniej mówił, jedzie tam po to aby się sprawdzić. Szkoda, że nie jest jeszcze w pełni sił, aby jeździć za kółkiem w F1. Jestem pewien, że gdyby Robert startował w tym sezonie, zająłby bardzo dobre miejsce w klasyfikacji generalnej. Moim zdaniem Kubica przed wypadkiem był jednym z najlepszych kierowców Formuły pierwszej, a jeśli po wypadku wróci, a do tego złapię wcześniejszą formę, to w niedługim czasie będziemy się jeszcze cieszyć z jego sukcesów, tych najwiekszych.

Superstar
Awatar użytkownika

No Kubica świetnie sie sprawuje w samochodach WRC. Niestety nie wiadomo jak to by wyglądało w bolidzie formuły jeden. Robert jest dość wysokim kierowcą do tego w takim bolidzie miejsca nie jest za dużo i nie wiadomo jak wyglądało by to z jego ręką, jaki by miał zakres ruchu. Mam nadzieję, że Robert w 2013 powróci do F1, jeżeli nie do startu w wyścigach to chociaż jako kierowcę testowego.

Co do niedawno zakonczonego wyścigu F1:
-świetny start Massy, wyprzedził Buttona i niewiele brakowało a to samo stało się z Hamiltonem. Jeżeli wierzyć pogłoskom to ten wyścig był dla Massy jednym z kluczowym w kontekście pozostania w Ferrari. Myślę, że wyszedł obronną ręką. Szkoda mi Alonso. Myślę, że gdyby nie problemy w 3Q to on dzisiaj cieszyłby się ze zwycięstwa.

-Bardzo dobra jazda Pereza który szalał na torze zajmując ostatecznie 2 miejsce.

-klęska Red Bulla. W tamtym roku Vettel wygrał wyścig, dzisiaj oba bolidy nie dojechały do mety. To samo spotkało m.in Buttona oraz Hulkenberga

Obrazek
Obrazek

Rozwojówka
Awatar użytkownika

Wynik Kubicy napawa optymizmem w kontekście powrotu do tej najbardziej prestiżowej dyscypliny sportów motorowych. Powrót jest bardzo możliwy tylko trzeba liczyć też na odzyskanie dawnej formy, bo bez tego będzie ciężko o miejsce w odpowiednim zespole. Co więcej pojawia się na horyzoncie możliwość startu w F1 dla Kevina Mirochy.

GP Włoch:
Tuż po starcie wydawało się że Massa bez problemu dogoni Hamiltona i wyprzedi go z łatwością ale, okazało się że Lewis zanotował dużo lepszy start niż kolega z zespołu. Jenson nie zaliczy tego wyścigu do udanych, po stracie 2 pozycji na starcie jechał całkiem dobrze ale bolid nie wytrzymał, to samo tyczy się kierowców Red Bull`a. Bardzo dobry wyścig ponownie zaliczył Perez, całkiem nieźle też Kimi się spisał mimo słabszego wyniku w sesji kwalifikacyjnej. Docenić trzeba też wynik Alonso który musiał startować z 10 pozycji i mimo drobnych problemów z autem w dniu wczorajszym został "małym zwycięzcą" tego GP.

Superstar
Awatar użytkownika

2 pierwsze oesy(nw jak to się pisze jak coś) pozwalają wierzyć że z Robertem jest już coraz lepiej i chciałbym aby wrócił już w sezonie 2013 do F1 ale jak sam mówił założeniem i celem jest sezon 2014 ale widać że wszystko idzie w dobrym kierunku więc pozostaje wierzyć w te słowa Roberta.
Szkoda tego wypadku bo Robert wtedy miał 26 lat a jak wróci w 2014 roku będzie miał już 29 .Niby jest to najlepszy wiek dla kierowcy F1 ale szkoda straconych tych 3 lat.

Co do GP Monza to wyścig jak dla mnie interesujący.Zszokował wszystkim na początku Massa,który kapitalnie wystartował i był blisko nawet objęcia prowadzenia w wyścigu jednak Lewis się nie dał.
W dalszej części wyścigu nie brakowało ciekawych manewrów wyprzedzania dzięki czemu wyścig fajnie się oglądało.Fantastyczne 2 miejsce w tym wyścigu zajął Sergio Perez.Sauber miał dla niego kapitalny plan taktyczny,który pozwolił El Checo aż tak wyśmienicie pokazać się mu w tym wyścigu.Meksykanin w końcówce wyścigu miał takie świetne tempo wyścigowe że bez problemów wyprzedzał kolejno Massę i Fernando Alonso.
Warto też powiedzieć parę słów o Alonso,ktory wyścig zakończył na świetnym 3 miejscu zważywszy na to że startował dopiero z 10 pola.Fernando jak zwykle pojechał świetnie i udowodnił że jest chyba najlepszy kierowcom w tej chwili w całej stawce ;) Z dobrej strony pokazał się także Massa.Brazylijczyk zajął 4 miejsce,które w tym sezonie jest jednym z jego najlepszych miejsc w sezonie.
Na 5 miejscu wyścig zakończył Kimi Raikkonen.Fin nie pokazał dzisiaj niczego szczególnego więc może być zadowolony z tej pozycji.Dalej były 2 mercedesy...
Szkoda Buttona,który jechał na 2 miejscu ale niestety samochód odmówił posłuszeństwa i to w efekcie chyba przekreśla szanse na walke w tym sezonie o Mistrza Świata a szkoda bo Brytyjczyk ostatnio był w dobrej formie.
Sensacją tego Grand Prix jest brak pkt Red Bulla ! :D Ale mnie to szczególnie nie martwi :D
Za 2 tygodnie nocne GP w Singapurze,bd się działo ! :D

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Robert wraca i to wraca w wielkim stylu. Być może był to "wiejski" rajd i mało wazny, ale dla Kubicy to coś na co zapewne czekał od 6 lutego 2011 roku. Fajnie go widziec jak znów sie wypowiada w swoim stylu, jak jest ucieszony za kierownicą. Mozna z tego wszystkiego wywnioskowac to co było wiadome. Robert nie wróci do F1 w 2013 roku, ręka nie wygląda za dobrze, widać wiele blizn i widać ze nie bedzie nigdy taka sama jak dawniej. Mimo wszystko jest nadzieja ze za rok o tej porze będzie wyglądac duzo lepiej i np wybuchnie bomba ze Kubica wraca, jak sie nie uda to zawsze zostaną mu rajdy i niestety opinia kierowcy który przez wypadek nigdy nie został mistrzem świata. Mimo wszystko powodzenia za tydzien w następnym rajdzie, już o większej randze.

xfighterx wiadomo ze szkoda tych lat, mozna smialo powiedziec ze w tym roku Robert albo biłby sie o tytuł w Ferrari, albo byłyby na miejscu Raikkonena który obecnie w Lotusie zajmuje doskonałą 3 pozycje mając tylko 1 pkt straty do Hamiltona i 1 pkt przewagi nad Vettelem, co jest niesamowite i pokazuje ze Lotus zrobił wielki postęp. Także nawet gdyby nasz Robert został tam gdzie był to i tak byłby w walce o tytuł, ale to takie gdybanie... Równie dobrze Kubica mógł wtedy zginąć bo naprawde obrazenia były powazne.

Ok,a co do GP to oczywiście było wspaniale. Niesamowity byl dzisiaj Perez, oj coś czuje ze Ferrari na niego będzie coraz bardziej patrzec. Napewno widać ze jest to przyszłość F1. Kapitalne GP w jego wykonaniu. Ferrari mimo wszystko zaliczyło swietny wyscig. Alonso z 10 lokaty przebił sie na 3, szczególnie początek miał bardzo mocny i szybko odrabiał pozycje. Te 15 pkt napewno jest bezcenne jesli chodzi o mistrzostwo. Lewis wygrał i tez widac ze bedzie sie liczył coraz bardziej w walce. Red Bull zaliczył słabe GP brak pkt. Webber coraz dalej od walki o tytuł. Vettel bedzie sie liczył bo jak sądze stoi za nim ekipa i nie ma co sie dziwic skoro jest aktualnym mistrzem swiata. Button miał ogromnego pecha, ale coż raz sie wygrywa następnie jakiś problem natury technicznej. Mi w tym sezonie imponuje Kimi, facet cały czas jest w czołówce, zbiera te pkt, nie wygrywa, ale cały czas jest wysoko i prosze ma 3 miejsce w generalce. I kto wie jak Lotus nagle by złapał wysoką forme to być moze nie bedzie Kimi mistrzem ale TOP3 na koniec jest jak najbardziej mozliwe. Mam nadzieje ze Lotus wygra jakies GP bo zwyczajnie na to zasługuje swoją postawą w tym sezonie.

Todo mierda significa - Dzimi Golf.

Superstar
Awatar użytkownika

Mimo, ze do końca sezonu pozostało jeszcze kilka Gp to już jesteśmy świadkami sensacyjnych rozwiązań jeżeli chodzi o transfery, chociaż o transferze Hamiltona spekulowano od dawna.

Po 6 latach spędzonych w Mclarenie Lewis Hamilton odchodzi do Mercedesa gdzie zastąpi odchodzącego, tym razem juz raczej napewno, Schumachera. Patrząc przez pryzmat obecnego sezonu jest to zmiana samochodu bardzo dobrego na dobry. Jak to bedzie wyglądało w praktyce? Przekonamy sie w kolejnym sezonie.

Miejsce Hamiltona ma zająć Sergio Perez ktory był łączony z Ferrari natomiast za Pereza ma wskoczyc Algersuari.

Obrazek
Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Masz rację,to jest prawdziwy hit transferowy.
Jednak to według mnie może być krok w tył mimo wszystko dla kariery Lewisa w F1,a dlatego że Mercedes jest słabszym teamem od tego McLarena i to zdecydowanie.Jednak nie chcę przekreślać teamu Rossa Brawn'a ,bo on naprawdę potrafi stworzyć niesamowity bolid wyścigowy.Wystarczy wspomnieć team BRAWN GP,w którym MŚ został Jenson Button.
Jak będzie pokaże sezon 2013
Chciałbym aby ta informacja o tym że jego miejsce zastąpi Sergio Perez okazała się prawdą.Meksykanin zasługuję na transfer to tak wielkiego teamu za to co wyczynia w tym sezonie.Według mnie oprócz Alonso to on jest jednym z najlepszych kierowców biorąc pod uwagę umiejętności w F1.Oprócz tego liczę że jego miejsce zajmie właśnie Algersuarri.Lubię tego Hiszpana już od dawna,zaimponował mi swoją bezkompromisową jazdą w Toro Rosso.Szkoda że STR wymieniło go na bezpłciowego na dłuższą metę Vergne'a..

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Jednak bomba wybuchła :) Lewis bedzie w Mercedesie.

Moim zdaniem to bardzo odwazny krok Hamiltona, napewno 2013 nie będzie łatwy dla niego, chyba ze Mercedes wystrzeli nagle z formą, ale szczerze w to wątpie. Byc moze poprostu Lewis juz jest znudzony zyciem w McLarenie i potrzebuje nowych wyzwan, ja ten jego transfer odbieram tak jakby nagle Messi przeszedł do City, tutaj jest identycznie. Prawda jest taka ze anglik wiele zawdzięcza McLarenowi oni go wypromowali, oni na niego postawili, bez zalu pozbywając sie takiego gracza jak Alonso, byc moze wiele osob sądzilo iż to bedzie ich taki Schumacher który zostanie do konca swojej kariery, okazało sie inaczej. Perez jest juz oficjalnie potwierdzony jako nowy nabytek i wspaniale bedzie się obserwowało jego walkę z Jensonem. Button musi byc zachwycony odejsciem Hamiltona poniewaz moim zdaniem to on będzie numerem 1 teraz w zespole. Ciekawe jak się teraz zachowają wobec Lewisa? Moim zdaniem nie powini go juz wspierac, w koncu napewno nie bedą chceli by to na Mercedesie byl numer 1 ;)

Schumacher zapewnie skonczy po raz drugi swoją kariere, ale nigdy nic nie wiadomo.Zastanawiam sie teraz co by było gdyby.. McLaren napewno teraz bardzo tęskni za naszym Robertem który byłby wręcz wymarzonym,idealnym i wspaniałym kandytatem do zastąpenia Hamiltona. Myśle ze ten legendarny team bylby bardzo dobry dla Kubicy, szkoda ze wystąpił ten wypadek... Mimo wszystko teraz Kubica swietnie sobie radzi czego dowodem jest upokorzenie reszty stawki we wczorajszym rajdzie. Brawo Robert, oby tak dalej!

Todo mierda significa - Dzimi Golf.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna