Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest wt lip 07, 2020 5:34 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna
Autor Wiadomość

Superstar
Awatar użytkownika

GP Japonii:

-Po raz kolejny Vettel pokazuje, że jeżeli startuje z Pole Position i na pierwszych okrążeniach nikt go nie wyprzedzi później będzie nie do zatrzymania. Przez cały wyścig sukcesywnie powiększał przewagę nad Massą i Kobayashim, spokojnie kontrolował sytuację i niezagrożony dojechał do mety. Trzecie z rzędu zwycięstwo w sezonie i w generalce zbliżył się do Fernando Alonso.

-Dwóch największych wygranych GP to wg mnie właśnie Massa i Kobayashi. Brazylijczyk startował z 10 pozycji a zakończył walkę na 2. Miał szczęście w postaci wypadku Alonso, Webbera oraz późniejszego błędu Pereza ale jechał solidnie.

-Sauber: Zarówno Kamui jak i Sergio jechali w tym wyścigu świetnie, szkoda tego błędu Pereza bo naprawdę jechał bardzo dobrze.

-2 Mclareny poza podium. Ogólnie Hamilton w tym weekendzie spisywał się słabo, do tego trzeba dodać problemy z bolidem dlatego myślę, że 5 miejsce w takich okolicznościach było bardzo dobre.

-Roman Grosjean: negatywny bohater tego GP po raz kolejny powoduje groźną kolizję przez co wykluczył ze stawki dwóch kandydatów do zwycięstwa: Fernando Alonso oraz Marka Webbera

Obrazek
Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Jesteśmy po Gp Korei. Wyścig trudny, ciężki a co najważniejsze bardzo oponożerny. Jeszcze 15 okrążeń przed metą wydawało się że Vettel wygra z bardzo dużą przewagą ale jednak dzięki oponom Red Bull przeżył w końcówce trochę stresu. Drugi Webber a dalej dwa Ferrari, w końcu bardzo dobra jazda Massy który gdyby nie ograniczenia ze strony zespołu pewnie byłby w stanie walczyć o drugie miejsce.
Słaby weekend w wykonaniu Mclarena i Mercedesa. Hamilton 10, Schumacher 13 a Rosberg i Button nie kończą wyścigu.
Warta podkreślenia jest dobra forma Lotusa oraz Toro Rosso.
W klasyfikacji naważniejsze zmiany to awans Vettela na pozycję lidera oraz Ferrari które wyprzedza Mclaren w klasyfikacji konstruktorów.

Obrazek
Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Za nami interesujące GP Korei Południowej,które padło łupem Vettela.
Już start wyścigu przyniósł niespodziewane rozstrzygnięcia,a mianowicie Kamui Kobayashi uderzył w prawą przednią oponę Buttona czym spowodował koniec wyścigu Brytyjczyka.Button tak się wkurzył po tym wydarzeniu,że nie omieszkał nazwać Japończyka idiotą ale w sumie to nie ma co się dziwić..;)
Dla Kobayashiego jak się okazało później także był to początek końca wyścigu.Wprawdzie jeszcze po tym incydencie wrócił na tor i odbył karę przejazdu przez pit lane ale później w samochodzie działo się już coś niedobrego i Japończyk skończył swój wyścig zjeżdżając do boxu.
Kolejnym pechowcem,który już na początku odpadł był Nico Rosberg.
Natomiast na początku stawki jak można było się spodziewać Vettel ograł na starcie Marka Webbera,a na 3 miejsce wskoczył Alonso i tak też pozostało do mety.Jednak warto dodać,że wyścig mu skończyć się dramatycznie dla Vettela,gdyż w bolidzie Niemca działy się złe rzeczy ale jednak udało mu się dojechać do mety.Dobre 4 miejsce zajął Felipe Massa.Brazylijczyk wyraźnie wraca do swojej najlepszej dyspozycji,kolejne GP,które Massa przejechał bezbłędnie.5 miejsce zajął Kimi Raikkonen.Fin cały czas ciuła te punkty i przez to jest nadal 3 w klasyfikacji generalnej.Warto odnotować że Vettel po zwycięstwie w tym GP został nowym liderem wyprzedzając o 6 oczek dotychczasowego lidera Fernando Alonso.Do końca sezonu jeszcze 4 Grand Prix, a więc 100 pkt do zdobycia jednak wydaję się,że to tylko ta dwójka będzie rywalizować o Mistrzostwo Świata.
Wracając jeszcze do wyścigu,za finiszującym na 5 miejscu Finie przyjechał Nico Hulkenberg z Force India.Młody Niemiec po raz kolejny przejechał niezły wyścig.Siódmy był Romain Grosjean.Francuz w tym wyścigu jechał bardzo asekurancko,gdyż bał się że jak znów będzie sprawcą jakieś kraksy to zostanie po raz kolejny zawieszony.Kolejne miejsca czyli 8 i 9 należały do kierowców Toro Rosso.Ósmy był Jean Eric Vergne,a 9 Daniel Riccardo.Kierowcy STR byli miłą niespodzianką tego GP.Australijczyk punktował już w 3 kolejnym wyścigu,a więc dyspozycja teamu Toro Rosso wyraźnie poszła w górę.Punktująca 10-tkę zamknął Lewis Hamilton.Dla Brytyjczyka był to bardzo pechowy wyścig.Dość powiedzieć że,gdy po swoim trzecim pobycie u mechaników wrócił na tor za duetem STR to do jego bolidu wdarła się sztuczna trawa..
Wracając do walki o Mistrzostwo Świata to ciężko stwierdzić czy po raz kolejny górą będzie Niemiec czy jednak Hiszpan.Na pewno Vettel ma teraz lepszy bolid ale zważywszy na jego awaryjność może być różnie.

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Zostały 3 GP do konca Indie Abu Zabi, Brazylia i USA.

To będzie epicka koncówka sezonu, napewno teraz wyzej stoją akcje Vettela i wszystko wskazuje ze to niestety jednak on znowu zgarnie mistrzostwo, ale ja do konca bedę pełen wiary i dopóki bedą matematyczne szanse dla Fernando bedę wierzył w powodzenie tej misji. Wielka szkoda tych dwóch GP w których Alonso nie zdobywał pkt przez kolizje z Kimim i przez ogromny debilizym Romana. Mimo wszystko mam swiadomość iż Fernando zrobił wszystko co mógł by zdobyc mistrzostwo i troche szkoda ze Ferrari nie potrafi dac mu bolidu który sprawiłby iż w koncu mistrzostwa wygrałaby własciwa osoba. GP Abu Zabi to terytorium Vettela w 2009 oraz 2010 wygrywał tam, warto odnotowac szczególnie tą drugą wygraną która dała mu tytuł a pozobawiła go Fernando.. w 2011 o ile pamiętam miał tam równiez P1, ale z wyscigu odpadł zaraz po starcie. Napewno wygra to GP, ale to jest Formuła 1 i zawsze moze byc awaria bolidu lub kolizja z innym bolidem. Ferrari i Alonso musi dalej osiągać najlepszy wynik jaki tylko będzie mozliwy i niestety muszą liczyc na awaryjnośc Red Bulla lub błędy Sebastiana. Chciałbym zeby Kimi utrzymał 3 miejsce na koniec bo to byłoby coś wspaniałego zając tak dobre miejsce po dwóch latach przerwy mało tego zając je i nie wygrac przy tym zadnego GP to jest dopiero coś, ale jak wspomniałem zostały jeszcze 4 GP.

Todo mierda significa - Dzimi Golf.

Superstar
Awatar użytkownika

Za nami fenomenalny wyścig GP Abu Zabii,które padło łupem Kimiego Raikkonena.Było to pierwsze zwycięstwo słynnego Ice'a Men'a w tym sezonie czym umocnił się na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej.
Ten wyścig był chyba najlepszy i najbardziej emocjonujący w całym sezonie,już od 1 zakrętu wiele się działo.A w owym 1 zakręcie z wyścigu pożegnał się Nico Hulkenberg.Niemiec,który po tym sezonie przechodzi do Saubera miał kolizję z Senną i z kolegą z zespołu Di Restą jednak to on najbardziej ucierpiał,gdyż oni pojechali dalej.Warto dodać że z alei serwisowej ruszał Sebastian Vetttel.Mistrz świata został ukarany po kwalifikacjach za nie wystarczającą ilość paliwa w bolidzie przez co został przesunięty na ostatnie miejsce w szeregu.Z tego skorzystał zespół,który zmodyfikował jeszcze parę rzeczy w jego bolidzie i dlatego Niemiec ruszał z boxów.Wyścig dla Niemca ułożył się można powiedzieć świetnie,gdyż na początku niezbyt Mu sie wiodło ale po kolizji Rosberga z Karthikeyan wyjechał Safety Car,który wszystko poprzewracał i źle radzący sobie jak do tej pory tacy zawodnicy jak Grosjean,Di Resta,Senna czy przede wszystkim Vettel dostali można powiedzieć drugie życie.Ucierpiał na tym Hamilton,który stracił całą swoją dotychczasową przewagę oraz Raikkonen.Dla Fina nie był to jednak pierwszy raz jak się później okazało..Po restacie ogromnego pecha miał Lewis Hamilton,który musiał wycofać się z wyścigu na wskutek awarii.
Po tym incydencie fotel lidera objął Ice Man.Następnie po kilku spokojniejszych okrążeniach szalać na torze i dosłownie zaczął Webber.Najpierw miał małą kolizję z Pastorem Maldonado w walce o 3 lokatę,w skutek której spadł za Buttona,Pereza i Massę,a więc była to surowa kara dla Australijczyka.Ale tego było mu mało i za chwilę znów uczestniczył w kolejnym incydencie.Tym razem z Felipe Massą,przez którą Brazylijczyk spadł o kilka lokat,a Webberowi tym razem się z farciło,bo nic nie stracił ani nie dostał kary od sędziów.Ale szczęście Webbera nie trwało długo,gdyż niewiele później musiał tym razem z nie swojej winy wycofać się z wyścigu.Webber brał udział w kraksie z Grosjeanem,Perezem i Di Restą.Najbardziej zawinił Meksykanin ale to nie on na tym najbardziej ucierpiał,gdyż on wraz ze Szkotem Di Restą mogli jechać dalej,z kolei dla Webbera i Grosjena był to koniec wyścigu.Perez został ukarany przez sędziów karą 10 sekund stop and go co dla niego oznaczało koniec marzeń o dobrej lokacie..Czyli można powiedzieć odpokutował swoje winy.
Co ważniejsze po tej kraksie znów na tor wyjechał Safety car na czym po raz kolejny najbardziej skorzystał Sebastian Vettel.
Vettel był przez chwilę nawet na drugim miejscu,tuż za Raikkonenem ale musiał zjechać jeszcze na zmianę opon przez co spadł na 4 miejce za Alonso i Buttona.Na ostatnich okrążeniach trwała zacięta walka pomiędzy Raikkonenem i goniącym go Alonso oraz Buttonem i Vettelem.Z pierwszej walki zwycięsko wyszedł Fin,który wygrał swój pierwszy wyścig w tym sezonie jak już wspominałem.Alonso także nie może być zły,gdyż zajął świetne 2 miejsce czym zachował realne szanse na mistrzowski tytuł.Ostatecznie Vettelowi udało uporać się z Buttonem i zajął 3 miejsce,co oznaczało awans 20 miejsce jeśli chodzi o lokatę z jakiej startował.Niebywały sukces Sebastiana!4 był Button,a 5 Maldonado.
Stawkę punktujących uzupełnili:
6.Kobayashi
7.Massa
8.Senna
9.Di Resta
10.Ricciardo

W klasyfikacji generalnej liderem nadal jest Sebastian Vettel,który ma 10 punktową przewagę nad Alonso.
Do końca sezonu jeszcze 2 GP,będzie się działo !

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Wyścigu całego nie oglądałem. Włączyłem dopiero od 40 okrążenia, zdążyłem akurat na moment kraksy w której udział brali Perez, Grosjean i Webber.
Pierwszą moją reakcją było: WTF? Raikkonen liderem? Vettel 4? To dopiero było zaskoczenie. Gdzie się podział Hamilton.
Dopiero w trakcie wyścigu dowiedziałem się, że w wyścigu mieliśmy aż dwa safety car co nieco pomogło Vettelowi. Ale i tak trzeba przyznać, że niemiec jechał w tym wyścigu bardzo dobrze wyprzedzając co raz kolejnych rywali i napewno to 3 miejsce to bardziej zasługa jego niż sprzyjających okoliczności.
Teraz pewnie Stig będzie chciał mnie zabić ;p ale chciałem aby Alonso wyprzedził Raikkonena bo wtedy Hiszpan zbliżył by się do Vettela na 3 pkt co gwarantowałoby nam więcej emocji

Obrazek
Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Tak to był wspanialy wyscig :)

Niestety wspaniały nastrój musiał zniszczyc Sebastian Vettel który znów zaliczył bardzo udane GP. Startował z samego konca, pojechał bardzo dobrze i przy neutralizacjach udało zdobyc sie mu wiele cennych pkt które moga miec znaczenie na koniec. Mimo wszystko trzeba cieszyc sie ze Fernando odrobił 3 pkt bo i te pkt mogą byc kluczowe w koncówce sezonu.
Wielkie brawa nalezą sie Raikkonenowi :) Kimi pojechał wspaniałe GP i zasłuzenie wygrał po 3 latach przerwy. Tym występem podkreslił jak wspaniały dla tego sportu był jego powrót. I jak udany zaliczył powrót. Przy pechu Lewisa i pechu Marka Webbera, Kimi praktycznie zapewnił sobie cudowne 3 miejsce na koniec sezonu. Przewaga jest dość spora jak na 2 GP, ale poki matematyczne szanse są nie ma co sie cieszyc. Napewno wspaniały start pomógł sympatycznemu Finowi wygrac. Lotus równiez był i wciąz jest bardzo mocny przez cały sezon i chłopaki zasłuzyli na tą wygraną. Przez koszmarny wypadek Roberta równiez sami wiele przeszli i to wspaniala nagroda dla nich. Alonso to geniusz. Generalnie to co zrobil przez ten tydzien zasługuje na wielke uznanie 36 pkt to wszystko co mógł zdobyc. W Indiach równiez pokazał wielka klase, i tutaj zrobił to samo. Szybko przebijał sie do przodu po starcie potem wykorzystał pecha rywali, a tu wyprzedził kogos. No naprawde Fernando udowadnia całemu swiatu swoją wielkosc i w pełni zasłuzył na tytuł. Zawsze daje z sb 1000% wystarczy popatrzec na jego pojedyncze występy i wszystko jasne. Brawa tez naleza sie Ferrari. Robią co mogą by wywalczyc to mistrzostwo i moga jak narazie spac z poczuciem iz zrobili i robią wciąz co mogą. Generalnie wystarczyło zobaczyc na uczucia Fernando po odebraniu nagrody za drugie miejsce, cieszył sie i mocnymi gestami pokazał " Tak mamy to 2 miejsce, walczymy dalej do konca!" Swietnie zmotywował cały zespół do akcji. To moze byc nawet kluczowy moment. Wydawało sie iz Sebastian nie zdobędzie za duzo pkt a mimo to pojechał naprawde swietnie i trzeba mu to przyznac. To mogło sprawic iz Ferrari i markiz poczuli sie niesympatycznie i niepysznie.

Randa.

Nie no spoko nie bede zły na Cb, bo przyznam miałem spory ból głowy. Z jednej strony marzyłem by Kimi wygrał a z drugiej te 7 pkt dałoby jeszcze wieksze szanse na mistrza dla Alonso. Dobrze sie stało jak sie stało, mysle ze Hiszpan by nie zaryzykował i nie naraził sb i Kimiego na strate pkt. W razie ewentualnej kolizji wygrałby Vettel zyskałby 25 oczek i byloby po zabawie.

Superstar
Awatar użytkownika

Pare zdan o F1 napisze a co :)

Na wstępie chciałbym napisac iz jaram sie od czasu do czasu F1 i lubie spędzic niedziele przed tv oglądając GP. Ostatnio bedąc na meczu mojej ukochanej Legii nawet zagadałem z jednym facetem. Starszy koles po 60, ale zna sie oj nie ma co :) Pogadalismy o starych dobych czasach. Skubany dobrze rozumiał wielkośc Arytona Senny i jego epicką przepełnioną emocjami rywalizacje z Alanem Prostem. Nigela tez lubił, podobał sie mu 92 rok o którym niestety ja musiałem dowiadywac sie z ksiązek i internetu. Wracając do sezonu podoba mi się Fernando i jego łagodne wchodzenie w zakręt, podobnie zresztą było u wspomnianego przezemnie Arytona. Generalnie obydwaj wiedzieli jaka będzie przyczepnosc za nim wejdą w ten zakręt. Wspaniale jest to obserwowac. W dodatku Alosno jest przepełniony pozytywną energią która przekłada sie na zespół. Własnie tutaj Stig wspomniał o znamienym gescie po odebraniu trofeum w ostatnim GP. WOW! to było pozytywne. Facet bedzie napewno walczył do ostatniej kropli paliwa w bolidzie. W ogole jakby tak dokładnie przeanalizowac jego występy mozna zauwazyc regularnosc. Tylko dwa razy z nie swojej winy nie ukonczył GP. Felipe juz nie jest tym samym Felipe co przed lipcem 2009. Wypadek uszkodził jego pewnosc i juz nie jezdzi tak łagodnie. W zakrętach wkrada sie swego rodzaju nerwowosc. Mimo wszystko jest idealnym partnerem dla Hiszpana co potwierdza nam Niemcy 2010 i to legendarne juz " Fernando jest od Cb szybszy"
Lewis Hamilton. O proszee wydawało sie mi ze bedzie jezdził jeszcze z 10 lat dla McLarena a tutaj zdrada! Mercedes ostatnio spisuje sie tragicznie
Starszy miły pan z meczu bardzo jest niezadowolony z postawy Schumachera. Koles który walczył jak lew w epoce Senny, potem sam stworzył swoją by odejsc po epickiej walce o tytuł w 2006 wrócił tylko po to by stac sie sredniakiem w stawce. Nie tego oczekiwałem od Cb Schumi przez te 3 lata. Ciekawi mnie równiez jak Sergio ma zamiar sobie poradzic w McLarenie.. napewno szczęśliwy jest bo taki staz w takim teamie to spory push dla niego. Button w tym sezonie oglonie spał, byc moze go zupełnie olał, ale teraz jako lider zespołu, mistrz swiata bedzie bardzo zmotywowany by pokazac całemu swiatu iz stac go na drugi tytuł. Red Bulle jak zwykle są mocne. Kiedys ich ta epoka sie zakonczy i mysle ze juz ten sezon jest przełomowy. Seb do konca musi niespokojnie spac poniewaz czerwony potwór sni się mu po nocach. I na koniec pare słow o Lotusie i naszym Robercie.
Lotus zrobil w tym sezonie kawał cudownej roboty. Kimi dosc czesto zjawiał sie na podium na GP całego swiata, a ostatni występ to idealne podsumowanie pracy teamu oraz jego powrotu. Jak zajmie 3 miejsce na koniec to bedzie z pewnoscią jednym z wielkich wygranych. Przed sezonem troche było obaw czy Fin nie stracił na szybkosci z czasów Ferrari i McLarena, ale okazuje sie ze absolutnie nie :)
A Robert jak to Kubica. Od lutego 2011 walka o pwrót na tor przepełniona ostatnio występami w rajadach. Powodzenia Robert. F1 cię potrzebuje, byłbys idealnym uzupełnieniem palety swietnych kierowców których teraz mamy. Dla mnie zawsze bedziesz wielkim mistrzem :)

Superstar
Awatar użytkownika

Małe podsumowanie sezonu

Na sam początek chciałbym napisac pare zdan o kierowcy który po raz kolejny zdobył mistrzostwo.

Sebastian Vettel !!

Pierwsza część sezonu nie wskazywała na to że zaledwie 25 letni Niemiec obroni tytuł i przejedzie do historii tego sportu. Wydawało się ze Red Bull został doścignięty przez reszte stawki i Seba będzie musiał się bardzo napracować by obronić tytuł. Szczególnie ze strata do Alonso po GP Węgier wynosiła już 42 pkt. Tak jak wspomniałem ekipa wykonała krok do przodu i znów zaczeła sie dominacja Vettela i Red Bulli. 4 wygrane plus kilka wizyt na podium sprawiły iż strata została odrobiona. Moim zdaniem o losach tytułu przesądziło GP Abu Dhabi. Vettel ruszał z aleji serwisowej i dzięki dobrej jeżdzie, oraz neutralizacją zdobył 15 pkt które przesądziło o tytule. Równiez wiele szczęscia miał w innych GP, W Koreii oraz Indiach ( moglem sie pomylic) miał bardzo nerwowe koncówki, i mógł tam potracic wygrane i bezcenne pkt. Czy mi się to podoba czy nie, to młody niemiec zdobył najwięcej pkt i został mistrzem. Pamiętam ze od zawsze wrózono mu kariere na miare Schmuachera, pisano ze moze pobic jego wszystkie rekordy.. i proszę może i tak się stać. Coś czuje ze za rok znów kombinacja Red Bull i Vettel może być trudna do zatrzymania. Webber nie będzie się liczyć, jak zwykle bedzie "bezpiecznikiem" jak to go nazwał ostatnio Andrzej Borowczyk
Szkoda tej szansy którą miał 2 lata temu, pewnie już nigdy takiej nie dostanie.

Fernando Alonso !!

O tak, to był wspaniały sezon Hiszpana i równie dobrze on mógł zdobyć mistrzostwo. Ba! moim zdaniem zasłuzył na nie nawet bardziej niz Vettel. Doskonała jazda podczas GP, wielkrotne odrabianie strat ponoszych podczas kwalifikacji, to wszystko sprawiło iż Alonso zaliczył zdecydowanie najlepszy sezon w swojej karierze co sam zresztą przyznał. Szkoda tych dwóch nie ukonczonych GP które pozbawily wielu pkt i mistrzostwa. Również początek sezonu nie był jakiś mocny, ale mimo to Alonso zdobywał znakomite lokaty, oraz pkt. Może się wydawać ze Fernando miał drugą część sezonu słabszą niż pierwszą, ale jak patrze na jego lokaty które zdobywał to jestem zachwycony. 8 razy stawał na podium czym udowdnił swoją wartość. Wiadomo ze pomagały mu taktyczne zagrywki Ferrari oraz pomoc Felipe, ale i tak nie zmiania to faktów. Cóz ekipa odgraża się ze w 2013 postarają sie byc już mocni od samego początku, oraz stowrzyć dla Fernando lepszy bolid. Nie ma co ukrywać że tegoroczna maszyna ani razu w tym sezonie nie była najmocniejsza w stawce.

Kimi Raikkonen !!

Szczerze jego powrót już na samym poczatku był niesamowitą atrakcją, w życiu się nie spodziewałem ze Lotus będzie, aż tak mocny, oraz ze Kimi tyle razy odwiedzi podium w tym raz wygrywając. W dodatku za kazdym razem dojeżdzał do mety, co oznacza ze troche sobie pokręcił kierownicą. Debiut można uznac za bardzooo udany. Pokonac 2 McLareny.. :D Mocnoo!!
Raikkonen może być bardzo grożny za rok jesli Lotus jeszcze by poprawił forme. Zespół w koncu zapomniał o stracie Roberta co było widac rok temu. Teraz mają duet kierówców ktory moze byc grozny. Gdyby Kimi nie wygrał w tym sezonie GP to byłaby to wielka niesprawiedliwość w stosunku do pracy jaką wykonał z zespołem. Też was ciekawi jak by sobie poradził Kubica w tegorocznym Lotusie?? Niestety nie dowiemy się tego nigdy.

Lewis Button, oraz Jenson Hamilton.

No trzeba przyznac ze tegoroczny sezon McLaren może uznac za stracony. Obydwaj kierowcy potrafili wygrywać wyścigi, Lewis Hamilton często zdobywał P1, ale mimo to przez awaryjność, może błędy strategiczne McLaren nie potrafił włączyć się do walki o tytuł przez długi czas. A może Lewis i Jenson byli zbyt słabi xD W to raczej wątpie, ale patrząc na tabele można odnieść wrażenie ze chłopaki za dużo dzielili się pkt. W 2013 Hamiltona nie będzie, przychodzi Sergio Perez.. Moim zdaniem szefowie teamu powini stawiać na początku na Buttona i powalczyć o tytuł mistrzowski. Nie mogę sobie wybrazić sytuacji w której to Perez miałby być liderem zespołu.. Jenson napewno będzie jeszcze bardziej zmotywowany na następny sezon nie mając Lewisa obok :D
I czy ktoś teraz powie ze przejscie do McLarena po sezonie 2009 było błędem?

Cytuj:
Mercedes.

Wielkie rozczarowanie sezonu. Początek obiecujący wygrana Rosberga, ale potem przepadli, zaliczając nawet serie bez zdobytych pkt. Nico pewnie jest rozczarowany bo od następnego sezonu będzie miał naprawde ciężko wygrać z Lewisem. Niestety Schumacher i jego powrót to nie wypał. Przegrywał regularnie z Rosbergiem przez te 3 lata i zaliczył tylko jedno podium, dobre i to jedno, bo bylo by jeszcze gorzej. Zobaczymy co powiedzą za rok. Czy dalej bedą słabi i sredniakiem czy moze w koncu bedą się liczyć.

Kod:
Romain Grożan i Pastor Maldonado.

Obydwaj pokazli ze są dobrzy, ale obydwaj pokazli że muszą się wiele nauczyc. Troche za duzo było tych kolizji, jedna pozbawiła Alonso tytułu.. Pastor odniósł jednak niesamowitą wygraną dla Williamsa po prawie 8 latach przerwy!! Mimo wszystko musi trochę popracować by nie mieć reputacji kierowcy który zalicza tyle kraks. Grożan tez ładnie się prezentował podczas pierwszej częsci sezonu, ale w drugiej obniżył loty.

Robert Kubica

Ten sezon dał nam też pare odp co by było gdyby.. Niestety Roberta nie ma w stawce na nastepny sezon. I być moze nie będzie go już nigdy. Nie wiem jakie plany ma Kubica, ale jeśli wybierze rajdy to będzie to chyba oznaczać ze F1 jest zamkniętym rodziałem. Najważniejsze ze wrócił do uprawiania sportu i zobaczymy jak będzie dalej przebiegać rehabilitacja i straty.

Mogę spokojnie stwierdzić ze ten sezon był wspaniały do oglądania. Stawiam go naprawde bardzo wysoko i pewnie gdyby w stwace był jeszcze Kubica stwierdziłbym ze to najlepszy sezon jaki widziałem w zyciu :) Mam nadzieje ze w 2013 roku zaden zespół nie zdominuje za bardzo stawki... no chyba ze to bedzie Alonso i Ferrari, albo Lotus i Kimi... Generalnie uwazam że stawka będzie ciekawa. Doszło do paru sensacyjnych transferów i będzie co śledzić i oglądać. Oby było tak ciekawie jak w tym sezonie!!

Superstar
Awatar użytkownika

Czas odświeżyć ten temat,ponieważ już w przyszły weekend startuje F1!
Jak to zwykle mam w zwyczaju najpierw przedstawię składy poszczególnych zespołów,w jakich to będą startować w sezonie 2013 :):

Red Bull - Renault

1. Sebastian Vettel
2. Mark Webber

Ferrari

3. Fernando Alonso
4. Felipe Massa

McLaren - Mercedes

5. Jenson Button
6. Sergio Perez

Lotus - Renault

7. Kimi Raikkonen
8. Romain Grosjean

Mercedes

9. Nico Rosberg
10. Lewis Hamilton

Sauber - Ferrari

11. Nico Hulkenberg
12. Esteban Gutierrez

Force India Mercedes

14. Paul di Resta
15. Adrian Sutil

Williams - Renault

16. Pastor Maldonado
17. Valtteri Bottas

Toro Rosso Ferrari

18. Daniel Ricciardo
19. Jean-Eric Vergne

Caterham Renault

20. Charles Pic
21. Giedo van der Garde

Marussia Cosworth

22. Luis Razia
23. Max Chilton

Jak widać w czołowy ekipach nastąpiły tylko dwie zmiany,o których zresztą wiedzieliśmy już przed zakończeniem sezonu 2012.Mam na myśli tu oczywiście przejście Sergio Pereza do Mclarenu oraz wielki transfer na linii McLaren-Mercedes,czyli przejście Lewisa Hamiltona do Mercedesa.O ile w przypadku tego pierwszego transferu jestem pozytywnie nastawiony,ponieważ myślę,że dla zdolnego Meksykanina jest to duży krok w przód o tyle w przypadku przejścia Hamiltona może się to okazać krok w tył.Od początku nie przekonywał mnie ten transfer,ponieważ przecież Brytyjczyk przeszedł do słabszego teamu(przynajmniej w tamtym sezonie Mercedes był o wiele słabszy)no ale nie ma co gdybać,a nóż Ross Brawn znów skonstruuje tak wspaniały bolid jak za czasów ekipy Brawn GP,kiedy to mistrzem świata został Button,a i Rubens Barrichello jeździł wspaniale?! Trudno powiedzieć,na pewno treningi przed GP Australii i sam wyścig dadzą na to pytanie odpowiedź ;)Warto jeszcze odnotować,że w miejsce Pereza do Saubera przyszedł jego rodak Esteban Gutierrez,dla którego będzie to zupełny debiut w formule 1.Jak dotąd ten 22-letni Meksykanin był kierowcą testowym w zespole Sauber.Zobaczymy czy Gutierrez poradzi będzie sobie radził w barwach Saubera równie dobrze jak jego nieco starszy rodak ;)
Zmienił się także drugi kierowca w zespole Sauber,ponieważ oficjele tego teamu nie przedłużyły kontraktu z Kobayashim,który to po tym sezonie został bezrobotny i nie będziemy go oglądać w F1.Trochę szkoda,bo Samuraj był naprawdę dobrym kierowcą,no ale pewnie wróci do stawki w następnym sezonie ;)
W jego miejsce do zespołu przyszedł na zasadzie transferu z Force India Nico Hulkenberg.To może okazać się dobrym posunięciem ze strony młodego Niemca,bowiem jest on bardzo perspektywicznym kierowcą.
Natomiast w jego miejsce do zespołu Sahara Force India ponownie został zatrudniony Adrian Sutil,który już jeździł w tym zespole w latach 2008/2011.
Do jednej zmiany doszło także w Williamsie,gdzie w miejsce zwolnionego Senny zatrudniony został Fin Valtteri Bottas .To także zupełnie nowa postać w F1 ;)
A więc trochę tych zmian w poszczególnych ekipach nastąpiło,ale to nie wszystko,bowiem składy zmieniły się także w najsłabszych zespołach,gdzie kierowcy zupełnie się zmienili.W barwach Caterhamu w tym sezonie będą jeździć Chalres Pic(poprzednio Marussia) oraz Giedo van der Gard.Ten ostatni jest zupełnie nowym nazwiskiem,również go nie znam także trudno mi coś o nim powiedzieć,aczkolwiek pochodzi on z Holandii i liczy już sobie 27 wiosen ;)
Marussia natomiast w tym sezonie postawiła na debiutantów:Maxa Chiltona i Jules Bianchiego.Obydwaj są młodymi kierowcami,także zobaczymy jak sobie poradzą ;)

Jak widzicie w tym sezonie nie ma zespołu HTR,a to dlatego,że cały majątek Hiszpańskiego zespołu został sprzedany i co za tym idzie HRT nie zgłosiło się do tegorocznym Mistrzostw Świata.W sumie to mała strata ;)

W przepisach doszło do trzech zmian:
16 listopada 2012 roku Charlie Whiting ogłosił, że ze względów bezpieczeństwa, zarówno w treningach, jak i kwalifikacjach używanie DRS zostanie ograniczone tylko do wyznaczonych na torze stref.
Godzina policyjna zostanie zwiększona z sześciu do ośmiu godzin, a jej złamanie będzie dozwolone tylko dwa razy.
Od sezonu 2013 w związku ze wzrostem ciężaru opon zostanie zwiększona minimalna dopuszczalna masa samochodów, z 640 do 642 k.

Nie są to jednak jak widać zbyt duże zmiany,także wyścigi nie specjalnie się zmienią co jednych pewnie ucieszy,a drugich nieco mniej.

Jeśli chodzi o kalendarz to w tym sezonie zostanie rozegrane 19 Grand Prix,czyli jedno mnie w porównaniu z poprzednim sezonem.

Sezon zapowiada się pasjonująco :)

Obrazek

Rozwojówka
Awatar użytkownika

W czołowych zespołach nie doszło do wielu zmian, jedynie Perez i Hamilton zmienili bolidy. W przypadku Pereza to dość duży awans, bo mimo nie najrówniejszego sezonu w Sauberze wykazał się na tyle dużym talentem by trafić do jednego z najmocniejszych teamów w F1. McLaren dysponuje obecnie bardzo ciekawym duetem, gdyż doświadczenie Buttona jest nie do przecenienia zaś Sergio ma duży potencjał co pokazywał w poprzednim sezonie często walcząc z przeciwnikami i przeciwnościami losu. Przechodząc do Lewisa trzeba się zastanowić czy jego decyzja nie jest podyktowana przyszłymi zmianami w przepisach, w którejś z relacji było wspominane o zmianach w jednostkach napędowych jakie w ciągu 2 sezonów mają się pojawić i o tym że Mercedes już prowadzi bardzo zawansowane prace w tym kierunku i już od samego początku może mieć sporą przewagę nad resztą stawki. O takim posunięciu mogły też decydować finanse lub inne czynniki o których oficjalnie nikt nie mówi a krążą jedynie plotki po garażach.
Nowymi twarzami w F1 będą Esteban Gutierrez, Luis Razia oraz Max Chilton. Poza kierowcą Saubera, pozostała 2 z racji na zespół który ich zatrudnił może nie być głównym celem dyskusji w tym temacie, dlatego skupmy się na Estebanie G. Zastąpi on rodaka i podobno nie ustępuje mu talentem i wsparciem finansowym. Już na testach pokazywał się z dobrej strony osiągając lepsze wyniki niż Webber. W ogólnym rozrachunku Sauber może być dość ciekawym zespołem w trakcie sezonu 2013. Bottas już pokazał się kilka razy na treningach z dobrej strony tak więc nie powinniśmy być zaskoczeni jeśli będzie się spisywał co najmniej poprawnie na treningach i w trakcie wyścigów.
Wysoko w notowaniach ekspertów i obserwatorów stoi Lotus, który w tamtym roku pokazał że równą jazdą można wiele zdobyć w F1 i mocno postraszyć „wielkich” tego sportu. Jeśli tylko bolid będzie się spisywał dobrze i Grosjean poprawi skuteczność, to można wróżyć im walkę o pudło w klasyfikacji konstruktorów a może nawet MŚ.

Superstar
Awatar użytkownika

Rusza F1, więc pare słów wypada napisać :)

Ferrari
Cóż jak co roku, a dokładnie od 2010 liczę ze to będzie w koncu rok Fernando Alonso :) Przepisy jakoś bardzo się nie zmienily także jest szansa że Ferrari od początku przygotuje Hiszpanowi odpowiedni pakiet który pozowoli walczyć od początku o tytuł :) Nie wyobrażam sobie za bardzo innego scenariusza, ale to jest F1 i każda możliwość jest możliwa. Ciekaw jestem czy Fernando będzie w stanie powtórzyć tak perfekcyjny rok jakim był 2012. Alonso przyznał że daje mu 10 i nie zmieniłby absoultnie niczego.
Massa też powinien być lepszym zawodnikiem niż mialo to miejsce w poprzednim sezonie, ale jakoś ciężko sobie wyobrazić scenariusz w którym kończy sezon wyżej od zespołowego kolegi.

Red Bull

No tutaj naprawdę mają wielką szanse, aby zdobyć po raz 4 tytuł konstruktórów, a Vettel po raz 4 może zostać najlepszym kierowcą. Mają praktycznie wszystko, brak wielkich zmian w przepisac, genialnego Neweya i dobry doświadczony w mistrzowskie boje zespół. Wszystkie składniki są, ale Forumła 1 ma to do siebie że często lubi wszystko się pozmieniać. Z pewnością są faworytami, ale dla dobra sportu byłoby dobrze gdyby ktoś przełamał ich dominacje.

McLaren

Jenson jest chyba w 7 niebie :) Lewisa już nie ma, czyli pewnie to on będzie liderem zespołu. Generalnie ciekawe czy Button będzie miał duże wachania formy, czy może zaskoczy regularnością. Perezowi szykuje się sezon prawdy. W Sabuerze mógł sobie pozwolić na jeden czy dwa słabsze GP. Tutaj w McLarenie nie może sobie na to pozwolić. Będzie towarzyszło mu większe zainteresowanie, a jego występy będą bardziej analizowane przez wszystkich. Okej pierwszy sezon może być sezon nauki, ale w pewnych obszarach.

Lotus

KIMI! ooo tak sympatyczny Fin, napewno może zrobić sporo pozytywnego zamieszania :) Jest bardziej zgrany z ekipą, a więc można spodziewać się jeszcze lepszych wyników zarówno po drużynie, oraz samym Kimim :) Kto wie może być sporo okazji do świętowania i spożywania alkoholu po GP xD Romę Grożą był w porządku w pierwszej części mistrzostw, w drugiej był wielki chaos. Ciekaw jestem którą twarz pokaże nam ten Francuz.

Mercedes

Każdy chyba jest ciekawy jak poradzi sobie Lewis w nowym otoczeniu. Sam jestem tego ciekaw :) Może dojść do paru niezłych wystepów, a może być i równie wielkie rozczarowanie. W 2014 ma wszystko być idealne dla Merca, ale raczej bym się tego nie spodziewał, ale jak już wspomniałem wszystko się zdarzyć może. Rosberg pewnie jest wsciekły że znów ma trudnego partnera zespołowego, ale jeśli by go znów pokonał.. To jego notowania poważnie wzrosną.

Jesli chodzi o pozostałe zespoły to również doszło tam do paru zaskakujących zmian. W Williamsie, Bruno Senne zastąpił młody i ponoć niesamowicie utalentowany Bottas ( Fin) skoro pochodzi z Finlandii to chyba jasne jest że nie będzie przypadkowym kierowcą. Jego rywalizacja z Maldonado będzie pilnie obserwowana przynajmniej ja ją będę obserwował.
Do Fore India wrócił Sutil.. Jakoś nigdy mnie ten kierowca nie przekonywał i ciekaw jestem jak zamierza udowodnić że znów było warto go zastąpić :)
Sauber całkowicie zmienił skład, ale Hulkenberg ma sporo talentu co udowodnił, także mogą szybko zapomnieć o stracie Pereza. Szkoda że kasa zastąpiła takich zawodników jak Glock, czy Kovalainen.. cóż takie czasy. Zespoły jeśli chcą przetrwać to muszą mieć hajs, a czasem szkoda że jest on ważniejszy niż kierowcy.

Star

Jutro rusza F1! Powiem szczerze, że nie oglądałem poprzedniego sezonu. Nie interesował mnie. Dla mnie w ogóle w ostatnim sezonie była nuda. Ale postanowiłem sobie, że oglądnę w całości ten. Ogólnie to mam dwa ulubione zespoły i dwóch ulubionych kierowców. Chodzi mi o Ferrari z Alonso i Mercedes z Hamiltonem. Najbardziej nie lubię Vettela i Red Bulla. W sumie to nie wiem dlaczego?

Myślę, ze sporo namieszać może Mercedes. Posiadają młodego Hulkenberga i doświadczonego Hamiltona. Ferrari może także dużo namieszać w stawce. Myślę, ze Alonso może wygrać w tym roku F1. Największym faworytem (niestety jest) Red Bull. Nie zdziwiłbym się gdyby znowu zdobyli mistrzostwo. Słabe w tym sezonie będą według mnie McLareny. Button to nie to samo co kiedyś. A ten drugi (nie znam) podobno bardzo młody i nie doświadczony. Ciekaw jestem co z Lotusem. Niby są słabi, ale zawsze mogą coś ugrać. No cóż, ten sezon na pewno będę oglądał, zaczynając od jutrzejszych kwalifikacji.

Superstar
Awatar użytkownika

Matex pisze:
Myślę, ze sporo namieszać może Mercedes. Posiadają młodego Hulkenberga i doświadczonego Hamiltona

Drugim kierowcą Mercedesa jest Nico Rosberg. Hulkenberg jeździ w Sauberze :wink:

Matex pisze:
Słabe w tym sezonie będą według mnie McLareny. Button to nie to samo co kiedyś. A ten drugi (nie znam) podobno bardzo młody i nie doświadczony

Ja bym Mclarena tak szybko nie skreślał. Odszedł Hamilton ale to wcale nie musi oznaczać regresu. Button pokazał nie raz, że jest świetnym kierowcą a Sergio Perez mimo, że jest młodym kierowcą to wróży mu się bardzo długą i świetną karierę.

Jeżeli chodziu o potencjał zespołów to według mnie w tym momencie wygląda to tak: RedBull > Mercedes > Ferrari > McLaren > Lotus

Nie sugerujcie się tym, że Lotus jest ostatni a Mercedes drugi. RedBull ma raczej większą przewagę nad pozostałymi zespołami a pozostała czwórka jest na poziomnym poziomie. W tym momencie decydują niuanse i podałem swoją opinię nieco orientacyjnie.

Obrazek
Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Cytuj:
Dla mnie w ogóle w ostatnim sezonie była nuda

Ja sezon 2012 stawiam wysoko :) widziałem pare sezonów, i jeśli chodzi o nude to idealnym przykładem jest ten z dwóch lat. Tak w ogóle to ciekaw jestem jaka jest wasze zdanie na temat powrotu Roberta do F1..
Jeśli chodzi o mnie to nie spodziewam się tego w 2014 roku, bo skoro Kubica chce poświęcić 2013 rok na nauke to chyba oznacza to że 2014 też planuje spędzić w rajdówce, ale nie dlatego że chce tylko dlatego że jego stan zdrowia nie pozwala byc mu kierowcą. F1 jest brutalna, a w czasach gdzie decyduje każdy szczególik może być ciężko być na topie z tak pomasakrowaną ręką :( Robert w swoim czasie był jednym z najlepszych, także nie widze sensu powrotu tylko by jeżdzić..

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna