Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest czw paź 01, 2020 6:35 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna
Autor Wiadomość

Superstar
Awatar użytkownika

GP Chin za nami!!

Kapitalny wyścig, nic innego nie można napisać. Wiele się działo, a to Webber wyleciał, a to Raikkonen starł się z Perezem, a to kapitalną końcówkę miał Vettel. Świetny wyścig, choć w przeciągu całej jazdy było o nim cicho (bo był poza zasięgiem reszty) rozegrał F.Alonso. W pełni zasłużone zwycięstwo, kapitalny start, a później pełna kontrola nad wyścigiem. Cieszy również 2. miejsce Iron Mana, który po ciężkim początku się obudził i pojechał znowu bardzo dobrze (po słabszym wcześniejszym GP). Na minus chyba zaskoczył Massa, który był przez moment chyba na 3 miejscu, ale później zgasł i ukończył wyścig na 6.miejscu. Kto wie.. może gdyby Vettel wyprzedził Hamiltona to może mielibyśmy comeback roku ;).

Superstar
Awatar użytkownika

Zgadza się, za nami bardzo interesujące Grand Prix Chin, które myślę, że spełniło oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających fanów F1. Zwycięzcą wyścigu okazał się Fernando Alonso co na pewno niespodzianką nie jest biorąc pod uwagę fakt, że Hiszpan przez cały weekend znajdował się w znakomitej dyspozycji. Tuż za Alonso finiszował Kimi Raikkonen, dla którego to drugie miejsce jest sporym sukcesem, gdyż Fin na początku wyścigu miał lekkie problemy z prowadzeniem bolidu przez co na starcie wyprzedził go duet ferrari Alonso - Massa, a co za tym idzie Kimi spadł na 4 miejsce. Jednak Fin się tym nie załamał i dzięki jak zwykle dobrej taktyce zespołu ukończył wyścig na świetnym 2 miejscu. Na najniższym stopniu podium stanął Lewis ch*milton. Zawodnik Mercedesa wywalczył tą lokatę po heroicznej walce z Sebastianem Vettelem, gdzie o tym kto stanie na najniższym stopniu podium zadecydowała dopiero ostatnia prosta. To był taki smaczek tego wyścigu ! :D Dalej 5 lokatę zajął Jenson Button. Brytyjczyk przez długi czas znajdował się na 2 miejscu, bowiem jechał na taktykę 2 pit-stopów. Przez chwilę wydawało się nawet, że Button będzie w stanie powalczyć Raikkonenem i Hamiltonem o miejsce na podium, ale stało się inaczej przez co Jenson musiał zadowolić się 5 lokatą. Dalej na 6 miejscu finiszował Felipe Massa, który to jak WAO napisał trochę rozczarował, gdyż Brazylijczyk prezentował się w wolnych treningach, a także w kwalifikacjach doskonale, a w samym wyścigu brakło tego błysku...
Na fantastycznym 7 miejscu wyścig ukończył jeden z moich ulubionych kierowców Daniel Riccardo. Australijczyk przejechał kapitalny wyścig w swoim wykonaniu i zajął chyba najwyższe miejsce w swojej karierze ;) Warto odnotować, że Daniel utrzymał tą lokatę po sesji kwalifikacyjnej, w której to właśnie zajął 7 miejsce. Oby tak dalej, a wtedy kto wie? Być może otworzy się w furtka zatrudnienia w Red Bullu w miejsce starszego rodaka Marka Webbera?! ;)

Za tydzień świadek F1 przeniesie się już na dłuższy czas do Europy, gdzie zostanie rozegrane Grand Prix Hiszpanii. Ciekawy jestem czy Fernando Alonso okaże się najlepszy przed własną publicznością? Czas pokaże ;)

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

xfighterx pisze:
Za tydzień świadek F1 przeniesie się już na dłuższy czas do Europy, gdzie zostanie rozegrane Grand Prix Hiszpanii. Ciekawy jestem czy Fernando Alonso okaże się najlepszy przed własną publicznością? Czas pokaże

Za tydzień jest GP Bahrajnu, ale rozumiem twoją pomyłke, z tego co pamiętam dawniej GP Hiszpanii bywało czwarte w kolejności ;)
Mimo wszystko uważam że Alonso ma szanse na wygrana w tym wyścigu, ale to będzie zależeć od paru czynników.

GP Chin :D

Bardzo interesujace GP w którym najlepsza okazała się kombinacja Ferrari-Alonso. Zespół jak i kierowca wykonali wszystkie swoje założenia perfekcyjnie. Ta wygrana nie była dziełem przypadku. Poprostu byli dzisiaj najlepsi i to napewno cieszy w perspektywie walki o tytul mistrzowski. Drugie miejsce przypadło dla Kimiego który w tym sezonie znów będzie miał ogromną szanse na końcową trójkę w mistrzostwach, o ile Lotus dalej będzie tak mocny, a o to jestem dziwnie spokojny. Mercedes po przyjściu Hamiltona dostał skrzydeł, bo mimo że ledwo ledwo, ale podium w pełni zasłużone. Nie mam wątpliwości że Lewisa stać na wygranie wyścigu dla Merca. Postęp też wykonał McLaren, Jenson dzisiaj 5 lokata co biorąc pod uwage forme jaką mieli na samym początku tegorocznej kampani musi być postępem. Red Bull miewał zdecydowanie lepsze weekendy, a Vettela napewno boli fakt że nie udało mu się dogonić Lewisa.. zabrakło dosłownie, jednego może dwóch zakrętów. Walka o tytuł zapowiada się arcyciekawie :D

Todo mierda significa - Dzimi Golf.

Low carder
Awatar użytkownika

Nie wydaje Wam się, że Red Bull lekko przesadza z tym faworyzowaniem Sebastiana? No było to widoczne już od dwóch sezonów, ale powinno mieć to jakieś granice.
Nie wiem czy tylko mi się tak zdaje, ale moim zdaniem taktyki RB wymyślane są pod Vettela. Rozumiem, że Webber to ten drugi kierowca, lecz idąc tym tropem myślenia, stwierdzam, że każdy zespół powinien mieć tylko tego jednego kierowcę... Podobnie jest aktualnie w Ferrari.

Superstar
Awatar użytkownika

Carbon pisze:
Nie wydaje Wam się, że Red Bull lekko przesadza z tym faworyzowaniem Sebastiana? No było to widoczne już od dwóch sezonów, ale powinno mieć to jakieś granice.

Tak masz racje. Red Bull ośmiesza się tym faworyzowaniem Vettela :) To ich kierowca, który przeszedł przez ich własny system szkolenia, to ich pupilek który zawsze będzie chroniony. Dziwie się Markowi że tak długo wytrzymuje w takich warunkach, ale pewnie zdaje sobie sprawe że tylko w RB może walczyć o wygrane. Idealny przykład faworyzowania Sebastiana? Końcówka mistrzostw z 2010 roku.

Carbon pisze:
Nie wiem czy tylko mi się tak zdaje, ale moim zdaniem taktyki RB wymyślane są pod Vettela. Rozumiem, że Webber to ten drugi kierowca, lecz idąc tym tropem myślenia, stwierdzam, że każdy zespół powinien mieć tylko tego jednego kierowcę... Podobnie jest aktualnie w Ferrari.

Od dawna tak jest, a oficjalnym momentem możemy własnie uznać własnie dobór taktyki dla Seby i Marka pod koniec 2010 roku, gdzie Webber był liderem całego cyklu, ale zespół stawiał na Vettela. Ferrari jest troszkę w innej sytuacji, bo oni nie mają cudownego bolidu jaki ma Red Bull. Muszą stawiać na jedną kartę, a tą kartą własnie jest Fernando który został sprowadzony na sezon 2010, aby dawać tytuły, no cóż dwa razy było bardzo blisko. Felipe to wierny skrzydłowy, ale uważam że Alonso nie miałby problemu z poleceniami zespołowymi, gdyby naprzykład Massa walczył o tytuł, a Ferdek o nic :)
Kwestia poleceń zespołowych w Ferrari została dokładnie przedyskutowana na samym początku przyjścia Hiszpana.
Alonso usłyszał że jeżdzi dla zespołu, a nie dla siebie. Generalnie wiadomo że Fernando swoim talentem i renomą sprawia że to Massa musi być tym drugim.

Low carder
Awatar użytkownika

Dziwna ta taktyka Ferrari będzie. Mówię o twardych oponach dla Massy w Q3. Czyli, że będzie musiał zacząć na tych pomarańczowych wyścig? Z pełnym bakiem paliwa mógłby na nich trochę przejechać, więc z drugiej strony może się to opłacić. W połowie i końcówce zmiana na dwie miękkie... Nie wiem, niecodzienne zachowanie taktyków z Ferrari, ale jak im to wyjdzie, to szacuneczek!

No i wreszcie pole-position dla Rosberga. <3
Co więcej, może mieć szanse z Vettelem, bo jak wiadomo Red Bulle spisują się najlepiej na zakrętach, a tor w Bahrainie ma dwie kozackie proste(zresztą Alonso na pewno dużo na nich zyska). Liczę jedynie, że Vettel jutro nie wygra, Rosberg utrzyma się w TOP3, a Alonso spróbuje nadgonić pierwszą linię.
Tak w ogóle nie zauważyliście zniechęcenia Webbera? To o czym pisałem - Sebastian jest wyraźnie faworyzowany(co zresztą nawet w studiu Polsatu stwierdzili :> ), w dodatku Australijczyk ostatnio kary dostaje...
f1wm.pl pisze:
Czwarty czas ustanowił ch*milton, jednak Brytyjczyk zostanie przesunięty o 5 miejsc do tyłu za wymianę skrzyni biegów. Piąty był Webber, jednak on też zostanie ukarany za incydent w Chinach.

Rozwojówka
Awatar użytkownika

EE, pierdolicie trochę od rzeczy. Rozumiem hejt na Vettela, bo jest niemcem i tak dalej. Ale kuerwa, gościu jest 3 krotnym mistrzem świata, więc chyba nie jest taki słaby?
Mówicie, że Webber jest oszukiwany,że robią pod Sebastiana. Jak dla mnie on jest po prostu słaby, co widać w wielu wyścigach, gdzie ma słabe tempo i męczy się, walcząc o 4-5 miejsce.
Reasumując, Vettel w tym sezonie po raz KOLEJNY potwierdza, że jest głównym kandydatem na Mistrza Świata. A co do Webbera, to życzę mu dobrze, ale nie jest to materiał na lidera zespołu.

Low carder
Awatar użytkownika

Tak jak się spodziewałem - dzisiejszy wyścig był świetny. Nie chodzi mi nawet o Vettela, bo ten uciekł już na samym początku, ale o to co działo się na dalszych miejscach. Przede wszystkim na wielki plus trzeba zaznaczyć wyścig obu kierowców Lotusa. Kimi naprawdę staje się jednym z faworytów do wygrania tegorocznego sezonu.
Drugiej miłym zaskoczeniem była walka Pereza - wreszcie pokazał co niektórym, że nie jest za słaby na McLarena.
Wielki pech za to spotkał kierowców Ferrari - ja przynajmniej nie spodziewałem się, że największą bolączką stanie się DRS. Chociaż i tak szacunek dla Alonso za te 4 punkty, które wywiózł z Bahrajnu.
No i nie rozumiem jednej rzeczy... Jakim cudem Rosberg, który wykręcił najlepszy czas w kwalifikacjach jeździł dziś tak wolno? No nie rozumiem tego z jaką łatwością go dziś wyprzedzali...

Dzisiejsze wyniki:
Poz. Kierowca Zespół Czas Pkt.
1 S.Vettel Red Bull 1:36:00.498 25
2 K.Raikkonen Lotus +9.1 18
3 R.Grosjean Lotus +19.5 15
4 P. di Resta Force India +21.7 12
5 L.ch*milton Mercedes +35.2 10
6 S.Perez McLaren +35.9 8
7 M.Webber Red Bull +37.2 6
8 F.Alonso Ferrari +37.5 4
9 N.Rosberg Mercedes +41.1 2
10 J.Button McLaren +46.6 1
11 P.Maldonado Williams +1.06.4
12 N.Hulkenberg Sauber +1:12.9
13 A.Sutil Force India +1:16.3
14 V.Bottas Williams +1:21.5
15 F.Massa Ferrari +1:26.3
16 D.Ricciardo Toro Rosso +1 okr.
17 C.Pic Caterham +1 okr.
18 E.Gutierrez Sauber +1 okr.
19 J.Bianchi Marussia +1.okr
20 M.Chilton Marussia +1 okr.
21 G.van der Garde Caterham +2 okr.
22 J.E.Vergne Toro Rosso +41 okr.

Teraz aż trzy tygodnie przerwy(prawie miesiąc bez F1 :x) i wjeżdżamy do Europy!

Superstar
Awatar użytkownika

TJ pisze:
EE, pier****** trochę od rzeczy. Rozumiem hejt na Vettela, bo jest niemcem i tak dalej. Ale kuerwa, gościu jest 3 krotnym mistrzem świata, więc chyba nie jest taki słaby?

Jest niemcem, ale krytykowanie go nie ma tylko charakteru narodowościowego ;) Słaby nie jest, ma wiele talentu i już uznawania sie go za jedno z najlepszych w historii tego sportu, ale czasem wyrażnie brakuje mu postawy godnej mistrza. Moim zdaniem sukces przyszedł dla niego za wczesnie. Sebastian nie miał okazji jeżdzić naprawde słabym bolidem, bo Torro Rosso z drugiej połowy 2008 roku było naprawde solidne, a w Red Bullu zawsze bije sie o mistrza. Robert Kubica nie ma czego zazdrościć Vettelowi, ponieważ przed wypadkiem preznetował momentami jazde godną nielicznych mistrzów.
Vettel strzelił sobie w stope tym co zrobił w Malezji. Pokazał że ma gdzieś zespół i był to Sebastian w trybie "licze sie tylko ja" a stwierdzeniem że jeszcze raz zatakowałby Marka osiągnął szczyt śmieszności.

TJ pisze:
Jak dla mnie on jest po prostu słaby, co widać w wielu wyścigach, gdzie ma słabe tempo i męczy się, walcząc o 4-5 miejsce.

Webber w sezonie 2010, oraz w pierwszej połowie sezonu 2012 udowodnił że jest w stanie stawić czoła Vettelowi i zdobywać mistrzostwkie tytuly, ale że nie jest pupilkiem Marko i wychowankiem Red Bulla to nigdy nie dostał tak naprawde szansy na mistrzostwo. Gdyby zespół postawił na Webbera pod koniec sezonu 2010, to napewno sympatyczny Australijczyk poradziłby sobie i zagrnął tytuł.

Jeszcze jedno, gdyby Mark Webber wygrał w taki sposób jakieś GP, jak Vettel w Malezji, to jestem pewny że zespół by go nie chronił tylko wyciągnął poważniejsze konsekwencje.

Superstar
Awatar użytkownika

Kwalifikacje do GP Hiszpanii za nami

Mercedes totalnie zdominował kwalifikacje do wyścigu o Grand Prix Hiszpanii. Pierwszy Rosberg, drugi ch*milton. Tylko teraz nasuwa się pytanie: czy będą obaj kierowcy w stanie utrzymać takie tempo podczas wyścigu? Mi ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie. Vettel na 3 miejscu, czyli nie najgorzej, ale i nie najlepiej. Pupil kibiców z Półwyspu Iberyjskiego, Fernando Alonso dopiero 5. Wyścig zapewne będzie bardzo ciekawy, bo Vettel będzie nacierał, a ch*milton czy Rosberg łatwo broni nie złożą. Do tego z dalszej pozycji będzie atakował Hiszpan.

Stawiam na zwycięstwo Alonso. U siebie wygrać - wielka sprawa.

Superstar
Awatar użytkownika

Dla mnie Pole-Position wywalczone przez Rosberga to wielka niespodzianka. Wszyscy przed Q stawiali na Vettela lub Alonso. Nieliczni na Raikkonena czy Massę (w tym ja), a tu naprawdę sporego kalibru niespodzianka, bowiem kwalifikacje zdominował duet z Mercedesa. Nie chcę prognozować, że Rosberg i ch*milton są tutaj najszybsi, bo w w wolnych treningach nic na to nie wskazywało, także nie ma co wróżyć tym bardziej, że wciąż wielką niewiadomą pozostaje tępo wyścigowe Mercedesów. Kwalifikacje i sam wyścig to dwie różne rzeczy i dlatego też większe szanse na triumf daje Alonso czy Vettel'owi. Jak będzie przekonamy się jutro. Wyścig zapowiada się interesująco :)

Obrazek

Low carder
Awatar użytkownika

xfighterx pisze:
Wszyscy przed Q stawiali na Vettela lub Alonso.

Czyli jak praktycznie przed każdymi kwalifikacjami obecnego sezonu. :D

Drugi pole-position pod rząd dla Rosberga. Ale czuję, że będzie tak jak w Bahrajnie - od początku zacznie tracić pozycje i w końcu zajmie miejsce w TOP 10. Inaczej może być z jego kolegą z drużyny - ch*milton to jednak doświadczenie, ale i rutyna. Gdyby spróbował wyprzedzić Niemca na pierwszych dwóch zakrętach i zacząłby uciekać to mógłby zarobić kilkanaście sekund przy założeniu, że Nico będzie umiejętnie blokował.
Słabe miejsce Alonso - myślałem, że znajdzie się w pierwszej trójce, bo w końcu zna ten tor od deski do deski. Cieszy mnie za to wczorajszy przejazd w Q3 drugiego kierowcy Ferrari. Massa był wolniejszy od Fernando o 0:00,001 minuty, czyli o jedną tysięczną sekundy(dobrze liczę?), ale i tak pojedzie dziś dopiero z 9 pola, za spowalnianie wczoraj Webbera - kontrowersyjna decyzja.
Największy szok? Maldonado, który nie dostał się nawet do Q2. Fakt, jeździ tragicznie, bo nie przedostał się jeszcze w ani jednym wyścigu nawet do TOP 13, ale ludzie! On wygrał tutaj rok temu! Stawiałem, że to może być jego dotychczasowy najlepszy wyścig, ale srogo się przeliczyłem.

Gdybym teraz obstawiał, to trzymałbym zdanie, że zwycięży Vettel. Oto jego wczorajsza wypowiedź:
Cytuj:
Byłem zadowolony z ostatniego sektora, ponieważ historia pokazuje, że zawsze sprawiał mi problemy. Teraz nareszcie, po kilku latach lepiej poznałem ostatnie zakręty. Jestem dość szczęśliwy, ponieważ wczoraj i dzisiaj rano nie czułem się komfortowo, szczególnie w ostatnim sektorze, ale poprawiliśmy bolid.

I jeszcze jedno:
Cytuj:
Byłoby wspaniale, gdybyśmy pozostali na czele po pierwszym zakręcie.

Superstar
Awatar użytkownika

GP Hiszpanii za nami!!

Kapitalny wyścig Alonso. Kapitalny wyścig Raikkonena. To już 32 zwycięstwo Hiszpana w karierze startów w Formule 1. Kontrolował wyścig od samego początku do samego końca. Kimi również pokazał się z bardzo dobrej strony, bo chyba mało kto się spodziewał, że zajmie on miejsce na podium. Drugi z kierowców, Massa również zaliczył bardzo dobre zawody. Zawiódł Vettel, który przez kilkanaście okrążeń był drugi, ale zła taktyka połączona z gorszą jazdą i skończyło się na 4 miejscu. Najgorzej jednak spisały się dzisiaj Mercedesy. ch*milton stracił całe kółko do Alonso, a Rosberg skończył na 6 miejscu (?). Dramat patrząc na pozycję po kwalifikacjach.

Świetny wyścig tak do 30 kółka, a później już nuda, bo wszystko było już jasne i tylko dramat poszczególnego kierowcy mógł coś zmienić.

Mid carder
Awatar użytkownika

Wyścig już od samego startu był emocjonujący, gdzie widać było, ze Mercom bardzo zależy na utrzymaniu swoich dwóch pierwszych miejsc, ale zwyczajnie brakuje im mocy, przez co ch*milton spadł a Rosberg dzielnie walczył do 1 pit stopu niestety później musiał uznać wyższość kolejnych rywali przed nim co tylko pokazało, że problem Mercedesa z oponami jest spory. Alonso wywalczył pierwsze miejsce po tym właśnie pierwszym postoju i nie oddał go już do końca za co ogromne brawa dla Hiszpana. Drugie miejsce Kimiego również zasłużone. Jechał równym tempem jak w poprzednich wyścigach i dzieku oraz oraz niezawodności Lotusa (przynajmniej w jego przypadku, pozdro Roman :D) skutkuje drugim miejscem w generalce. Trzecie miejsce dla Massy pokazuje siłę Ferrari w tym sezonie no i rosnącą formę Brazylijczyka. Fjuttel czwarty (I DOBRZE!), a Webber piąty. Brawo dla Marka, bo pomimo zepsutego po raz kolejny startu on znów zanotował dobry wyścig. 7 miejsce Di Resty takie zwyczajne miejsce dla Force India, 8 i 9 miejsce dla McLarenów. Oba Mercedesy mają w tym roku spore kłopoty (12 miejsce Hamiltona mówi wszystko). Ostatnie miejsce dla Ricciardo. Następny wyścig w Monako - tam będzie się dopiero działo na torze, gdzie liczą się głównie umiejętności. LET'S GO ALONSO, VETTEL SUCKS!

Low carder
Awatar użytkownika

Jak rozliczani są najlepsi konstruktorzy wyścigu? W sensie jak zawodnicy dwóch teamów zdobędą taką samą ilość punktów to, który team wtedy jest lepszy? Ten, którego pierwszy zawodnik był wyżej czy jak?
Można wprowadzić do typera na GP Monako właśnie konstruktora wyścigu, bo naprawdę może być emocjonująco. :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna