Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest śr wrz 18, 2019 2:43 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość

Low carder
Awatar użytkownika

Skoro są dyskusje o boksie czy o skokach narciarskich, czemu miałoby zabraknąć tematu o snookerze?

Sezon 2011/12 zaczął się, jak się zaczął. Trwają eliminacje do Australian Open, w których sromotnej porażki doznał nasz ,,rodzynek", Mistrz Europy U-21 - Kacper Filipiak. Polak przegrał 5-0 w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej w starciu z Li Yanem, tak więc trzeba będzie jeszcze trochę poczekać na starty Polaków w fazach telewizyjnych turniejów snookera. W międzyczasie pierwszy turniej PTC obecnego sezonu wygrał spisany przez większość na straty Ronnie O'Sullivan. Przeszedł przez niego jak burza, do czasu finału tracąc cztery frejmy w dwóch meczach, a w decydującym starciu gniotąc wręcz Joe'a Perry'ego 4-0. Ostatni temat na teraz to Wuxi Classic rozpoczynający się za 4 dni. Jak sądzicie - kto go wygra? Startują w nim same światowe sławy - Murphy, Ding, Selby, Stevens, Maguire, Carter, Dott. Kandydatów do zwycięstwa jest wielu, ale końcowy sukces może odnieść tylko jeden. Kto to będzie? Czekam na odpowiedzi w temacie i ciekawą, długofalową dyskusję.

1 x WFF Tag Team Champion
2 x WrestleOskar
1 x User Miesiąca

1 x Powrót Roku (2019)
WF Hall of Famer (2031)

Tytuł:
Mid carder
Awatar użytkownika

Znany już 2 ćwiercfinalistow turnieju wuxi classic. Jest to Dott i Maguire. Dott wygrał z Youpengiem, Maguire pokonał Wenbo. Za bardzo nie interesuje mnie ten turniej, ale to takie mini info dla was :P
W Poniedzialek zaczynają się drużynowe MS, ale ze strony polaków nie mamy na dużo co liczyć, ale zobaczymy ;) Zdecydowanymi faworytami są Szkoci, którzy w swojej drużynie mają obecnego Mistrza Swiata :P Jedyną drużyną co powaznie moze im zagrozic jest Walia która posiada snookerzyste który znajduje sie na 1 miejscy rankingu :P

Tytuł:
Low carder
Awatar użytkownika

Dwóch ćwierćfinalistów? No to chyba coś przespałeś... :D
W pierwszej rundzie dzikokartowców wykurzyli Ebdon, Maguire i Dott (inna sprawa, w jakim stylu i w jakich okolicznościach). Ta sztuka nie powiodła się Matthewowi Stevensowi, który uległ Yu Delowi 4:5. Pary ćwierćfinałowe przedstawiają się następująco: Murphy - Ebdon, Carter - Delu, Ding - Maguire, Selby - Dott. Na razie spadam, bo za 6 minut zaczynają się dwa ćwierćfinały :P

2 x WrestleOskar
1 x User Miesiąca

1 x Powrót Roku (2019)
WF Hall of Famer (2031)

Tytuł:
Mid carder
Awatar użytkownika

Więc 2 dzień Pucharu świata za nami. POlacy wczoraj ograli Hong Kong, ale dzisiaj ulegli Szkotom, ale nie ma powodu do duzego smutku, ponieważ nasz Mistrz Europu U-21 pokonał obecnego mistrza świata Johna Higginsa jak i Stephena Maguire'a. Fantastycznie zapowiada się ten Puchar dla Kacpra :P

Tytuł:
Rookie
Awatar użytkownika

Jak dobrze zaczął się turniej dla Polaków tak źle się skończył przegrane z Afganistanem i Tajlandią wyeliminowały naszą reprezentację z turnieju.A szkoda...... T_T

Obrazek

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

A ja oglądam sobie Australian Open, tak naprawdę nie ma o czym pisać, tylko jeden pojedynek zwrócił na mnie uwagę, mianowicie Dale vs Robertson, bardzo fajny mecz, a najbardziej podobała mi się końcówka, znakomita gra taktyczna, Australijczyk wbija niebieską na 18 przewagi przy 13 na stole i wszyscy się radują. Później Dale zagrał snookera, Neil nie trafił i przegrał. Bardzo emocjonujący pojedynek (może nie na najwyższym poziomie, ale zły też nie był) z zaskakującym finishem ;).

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

Jeśli chodzi o Puchar Świata to moim zdaniem i tak zaprezentowali się świetnie,szczególnie Kacper,który zwycięstwo z Higginsem i Maguairem może uznać za największy sukces w karierze jak dotąd.
Fakt wygrał ME do lat 21 ale tam nie było tak znanych nazwisk :))
Jeśli chodzi o AO to niezły mecz w 1/4 zagrali także Allen i Bingham.Zwycięstwo tego drugiego 5:3

Obrazek

Tytuł:
Star
Awatar użytkownika

Długo się zbierałem żeby coś napisać w tym temacie.
Od początku tego sezonu sporo dzieje się w tym sporcie, Wuxi Classic (niestety tego turnieju niemal w ogóle nie miałem okazji oglądać), Drużynowy Puchar Świata z występem naszej reprezentacji, zresztą świetnie zaprezentował się Kacper Filipiak, później Australian Open i pierwsze zwycięstwo Binghama (a był w sytuacji podbramkowej), oraz wreszcie najświeższy Shanghaj Masters gdzie drugie rankingowe zwycięstwo odniósł nowy numer 1 Światowej Listy Rankingowej - Mark Selby.

Miałbym ochote poopisywać niektóre z tych turniejów nieco obszerniej, ale przede wszystkim dzisiejszy poranek chcia wykorzystać na pytanie które mnie nurtuje od kilku tygodni, a mianowicie, KTO Z WAS WYBIERA SIĘ NA PTC 6 W WARSZAWIE ?

Zapewne wiecie, że ten turniej odbędzie się w dniach 30.09 – 2.10 w hali Arena na warszawskim Ursynowie
Ceny karnetów na całe zawody wynoszą od 150 do 250zł, a za karnet VIP upoważniający do wejścia do strefy zawodników trzeba będzie zapłacić 350zł. Bilety jednodniowe kosztują od 40 do 100zł w zależności od dnia i miejsca.
Internetowa sprzedaż biletów potrwa do 29 września, więc jest czasu jeszcze troche :D Można nabyć wejściówki w trakcie trwania turnieju, lecz za wyższą cene.
Dokładne ceny poszczególnych wejściówek można znaleźć na stronie PZSiBA oraz na eBilet.pl.

Według mnie karnety opłacają się w chuj bardziej niż House Show WWE w Gdańsku :lol2: i ranga turnieju nie jest "mecze o pietruszke"

W roli gospodarza ewentualnego spotkania na PTC6 wystąpi Gegol (nie ma chuja żebyś Ty nie pojechał), a także będzie można zobaczyć jak sącze browary ze Stasiem (nie ma chuja żebyś nie przyszedł się przywitać) :D

Tytuł:
Mid carder

Chciałbym odnowić temat i zapytać kto z was widział finał na PTC9 Trump vs O'Sullvan? Nie dośc, że publika w moim odczuciu najlepsza z turniejów PTC, no może tylko w power snookerze lepsza ale wiadomo dlaczego :D to i finał zmiażdżył jaja 3-2 wygrana Trumpa i czerwonej ale jakiej :D Teraz panowie, prawdopodobnie spotkają się w 1/16 UK i szczerze napiszę ze w meczach Trump vs Osa to chyba jedyne mecze gdzie nie mam faworyta i Trump to jeden z nielicznych zawodników który ma dodatni bilans meczów z Rakietą, tzn nie wiem czy ma ale tak mi sie wydaje a nie chce mi sie sprawdzać :D

Cytuj:
W roli gospodarza ewentualnego spotkania na PTC6 wystąpi Gegol (nie ma chuja żebyś Ty nie pojechał), a także będzie można zobaczyć jak sącze browary ze Stasiem (nie ma chuja żebyś nie przyszedł się przywitać) :D

dokładnie 30.09 ale chej bo nie wiedziałem, że PTC wtedy w wawie :( odbijemy sobie za rok/dwa bo nie na 100% w wawie na turnieju snookerowym sie pojawię pis jouu

i na koniec polecam oficjalny profil komentatorów od snookera na eurosporcie ( czyli mój i rafała :D) http://www.facebook.com/pages/Rafa%C5%8 ... 9310991818

Obrazek

Tytuł:
Star
Awatar użytkownika

Widziałem finał i publika dała czadu. Trumpa lubię ale byłem trochę wkur*iony za tą czerwoną na mecz bo Osa już się podniósł z krzesła a tu takie rozczarowanie. Ogólnie finał najlepszy z całego turnieju ale jednak ten niedosyt, że tak skończony trochę jest. Publika nie ssała i mam nadzieje że to nie ostatnia taka publiczność.

3x WFSF Television Champion
2x WFSF Intercontinental Champion

Tytuł:
Star
Awatar użytkownika

Przemek Kruk pisze:
Chciałbym odnowić temat i zapytać kto z was widział finał na PTC9 Trump vs O'Sullvan? Nie dośc, że publika w moim odczuciu najlepsza z turniejów PTC, no może tylko w power snookerze lepsza ale wiadomo dlaczego :D to i finał zmiażdżył jaja 3-2 wygrana Trumpa i czerwonej ale jakiej :D Teraz panowie, prawdopodobnie spotkają się w 1/16 UK i szczerze napiszę ze w meczach Trump vs Osa to chyba jedyne mecze gdzie nie mam faworyta i Trump to jeden z nielicznych zawodników który ma dodatni bilans meczów z Rakietą, tzn nie wiem czy ma ale tak mi sie wydaje a nie chce mi sie sprawdzać :D

Ja widziałem, genialny finał, 4-3 w 75 min bodajże. Trump świetnie wbijał bile przez cały stół/połowę, ale robił też głupie błędy na łatwych bilach lub w pozycjonowaniu. Ronnie wbił w breaki 132(ale tą czarną na break turnieju zepsuł) i jeszcze 117 chyba przez co doprowadził do 3-3, a w ostatnim frejmie Trumpek wbił tą czerwoną. Już się cieszyłem, że Ronnie to wygra, bo byłem za nim, a tu taki klops... Publiczność też była niesamowita, takie reakcje to chyba w decydującej partii MŚ się zdarzają. Ogólnie finał był miażdżący tylko szkoda tej czerwonej.

PS. I jeszcze ten break Osy na niebieskiej w 1 frejmie.

Tytuł:
Low carder
Awatar użytkownika

Finał PTC 9 wręcz musiał zobaczyć każdy, kto interesuje się snookerem. Na przeciwko siebie stanęli Ronnie i Judd, więc w ciemno można było oczekiwać genialnego pojedynku. Sądzę, że nikt się na nim nie zawiódł. Panowie pokazali klasę. Było wszystko, czego trzeba w snookerze - emocje, piękne wbicia, troszkę taktyki. Mówcie, co chcecie, ale właśnie teraz nadchodzi zmiana pokoleniowa. Ten mecz był zapowiedzią rewolucji. Tak, hejterzy, dalej najeżdżajcie na Trumpa, że za młody, za pewny siebie. I tak wszyscy widzą, że ten chłopak dorósł do tego, by osiągać sukcesy. Mogę się założyć, że niedługo MASOWO będą zwyciężać tacy gracze jak niedawny zwycięzca PTC - Judd Trump, Jack Lisowski czy Yu DeLu. Szkoda tylko, że nasz rodzynek w Main Tourze nie obronił miejsca na następny sezon.

2 x WrestleOskar
1 x User Miesiąca

1 x Powrót Roku (2019)
WF Hall of Famer (2031)

Tytuł:
Star
Awatar użytkownika

Jee Snookeruchy odżyły !!
Na początek, Eurosport nie kłamał podając informacje kilka miesiecy temu ze w nadchodzącym (obecnym już) sezonie będzie dużo więcej snookera. Przede wszystkim dzięki turniejom z seri PTC mamy ostatnio okazje oglądać snooker przynajmniej 2 weekendy w miesiącu. Dzięki temu będziemy mądrzejsi podczas rozmów o UK , Masters czy MŚ. (bo...bedziemy o tym rozmawiać prawda? :D)
I tak PTC zwykle nie dostarczało nam widzom zbyt wielu emocji, trudno się dziwić jak co niektórzy grali po 3-4 mecze dziennie, w piątki i soboty zdarzalo im się grać do 1 w nocy xD i później z samego rana. Młodzi, oraz zawodnicy z dalszych miejsc z listy rankingowej mają okazje grać przed kamerami telewizyjnymi, wreszcie się pokazać albo przypomnieć o sobie.
Jednak przede wszystkim jak na razie te 9 turniejów pokazało że w dobrej dyspozycji w ostatnich miesiącach są Neil Robertson, Ronnie O'Sullivan oraz Judd Trump. Ronnie jako pierwszy wygrał 2 turnieje z seri PTC w jednym sezonie, niedługo później to samo zrobił Australijczyk (i chyba wciąz jest niepokonany gdy już dochodzi do finału imprezy). Natomiast Judd Trump grał rownież 2 razy w finale w obecnych rozgrywkach, ale jeden mecz przegrał, właśnie ze wspomnianym Robertsonem, a wygrał ostatnio w Antwerpi z również wcześniej wspomnianym Osą.

I właśnie ten ostatni finał, widze rozruchał ten temat. Tutaj faktycznie było wszystko, przede wszystkim ta wymiana ciosów, szybkie tempo, snooker w najlepszym wydaniu. Wynik był mi obojętny, chciałem zobaczyć maksymalną ilośc frejmów i się udało ! W sumie też miło że Judd wygrał. Brawa należą się publiczności która żywiołowo reagowała podczas finału (nie miałem okazji ogladać wcześniejszych meczów, jeszcze połfinał jeden widziałem). Jedyny minus tego finalu że trwał za krotko i nie życzyłbym sobie żeby spotkali się w finale UK, Masters albo MŚ, bo skonczą się w godzine :D jezeli nie rozegrają max frejmów. Ale już w połfinałach jak najbardziej !

W tym momencie rozgrywany jest PTC w Sheffield (jutro się kończy), niestety tym razem nie transmitowany ( za to jutro Polo w Buenos Aires mozna obejrzeć).
A już od soboty !!!!!!

UK CHAMPIONSHIP !!
Obrońca tytułu - John Higgins
Komu kij w oko? - Barry'emu Hearnowi
A za co ? Bo jak za nic to Ci wyjebe! - No to mi nie wyjebiesz, bo kij mu w oko za to że skrocił formułe rozgrywania meczów od 1/8 finału. Wcześniej było 9 wygranych frejmów, a w tym roku do 6...dopiero od połfinałów grać będą do 9.
Ano to spoko - Kij w oko Barry'emu Hearnowi...Hawkinsowi też ! Bo ma na imie Barry!

I na rozpoczęcie kolejnej dyskusji przedstawiam pary 1/16 finału UK Championship

John Higgins - Rory McLeod
Stephen Maguire - Stephen Hendry
Ronnie O'Sullivan - Steve Davis
Judd Trump - Dominic Dale
Ding Junhui - Mark Davis
Matthew Stevens - Marcus Campbell
Graeme Dott - Matthew Selt
Neil Robertson - Tom Ford

Mark Williams - Joe Jogia
Stephen Lee - Ricky Walden
Martin Gould - Peter Lines
Shaun Murphy - Li Yan
Allister Carter - Robert Milkins
Mark Allen - Adrian Gunnell
Stuart Bingham - Marco Fu
Mark Selby - Ryan Day

I tak właśnie zaczne, pierwsza ćwiartka jest bardzo ciekawa, już w 1/8 mogą spotkać się Ronnie i Judd Trump! w 1/4 możemy zobaczyć klasyk Higgins vs O'Sullivan, jeżeli Szkot wcześniej wygra derby swojego kraju, a Ronnie odegra się za PTC 9
a w półfinale zapewne na któregoś z nich będzie czekał Neil Robertson

Na dole zaś obstawiam na niespodzianki. O Selbyego jestem w miare spokojny, gra ciągle swoje dlatego jest numerem 1 i do polfinału bezproblemowo powinien dojśc.
na czarnego konia daje Li Yana

To już niebawem ! Pierwszy z trzech najważniejszych turniejów sezonu !!
A właśnie, co sądzicie o powrocie Kimiego Raikkonena?

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

Były wicemistrz świata i zwycięzca dwóch turniejów rankingowych, 32-letni Allister Carter, zapowiedział zakończenie kariery z końcem bieżącego sezonu.

Snookerzysta nie podaje żadnej innej przyczyny, dla której miałby zrezygnować z dalszej gry. Wiadomo jednak, że w 2003 roku zdiagnozowano u niego chorobę Leśniowskiego-Crohna, która już wtedy niemal przerwała jego karierę. Dolegliwości ustały, a Carter w ostatnich sezonach odniósł największe swoje sukcesy: doszedł do finału mistrzostw świata, w których wbił maksymalnego brejka, wygrał dwa turnieje rankingowe, awansował do szesnastki światowego rankingu. Na początku bieżącego sezonu objawy choroby jednak powróciły, co przełożyło się na ostatnie wyniki osiągane Cartera.

Bardzo rozczarowałem się to wiadomością bo Ali Carter jest moim ulubionym zawodnikiem i po części niemu zawdzięczam że zacząłem oglądać ten sport,mam nadzieję że powiedział to w nerwach i że jeszcze pogra kilka ładnych lat.

Mark Williams z kolei po raz kolejny pokazał że nie potrafi się zachować:
Ali Carter najwyraźniej odchodzi, bo przegrał [w UK Championshp]. Dlaczego ludzie wciąż tylko zapowiadają, że zakończą grę, zamiast po prostu to zrobić? - zapytał retorycznie na twitterze Mark Williams, nawiązując przy okazji do wielokrotnych, nigdy niespełnionych zapowiedzi o rezygnacji z dalszej gry m.in. Ronnie'ego O'Sullivana.

Ciekawe jak by pisał,gdy też miał tą chorobę ..

Znani sa już także półfinaliści UK Championship są to Neil Robertson,Judd Trump oraz Mark Allen i Ricky Walden.

Największe szansę daję Allenowi bo widać że jest w formie ale zobaczymy.

Obrazek

Tytuł:
Star

Dla mnie ta choroba jest w pewnym sensie wymówką i za rok lub dwa Carter powróci.

Jak zakończy się cały turniej to wypowiem się ciekawych come backach itp. Co do zwycięzcy to Idę za Allenem. Mam nadzieję, że wygra. Przyznam się, że inaczej typowałem półfinalistów i inaczej wyobrażałem sobie finał :P

Edit:

Jeżeli chodzi o Mecz Robertson-Trump to z dwoja złego wybieram Robertsona i to za nim idę. Oczywiście w Finale idę za Allenem (mam nadzieję, że bez problemu pokona Waldena :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna