Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest śr wrz 18, 2019 9:39 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość

Mid carder
Awatar użytkownika

Drzyzga za Dobrowolskiego to znakomity transfer! Fabian to młody, utalentowany zawodnik, najlepszy młody polski rozgrywający. Podobno Resovia jest zainteresowana Marechalem - francuskim przyjmującym z polskim obywatelstwem oraz Nikolayem Penchevem z Effectora Kielce. Odchodzi Bartman, a jego miejsce prawdopodobnie zajmie Dawid Konarski.

Dobrze wzmacnia się Skra. Doszli Nicolas Uriarte, Wrona i Antiga. Może dzięki tym transferom Skra wróci na podium?

Star
Awatar użytkownika

Karuzela Transferowa

Fakty

:arrow: Dawid Konarski podpisał dwuletni kontrakt z Resovią Rzeszów. Zawodnik do tej pory grał w Delekcie Bydgoszcz.

Plotki i niepotwierdzone informacje

:arrow: Facudno Conte, przyjmujący Dinama Krasnodar, jest w kręgu zainteresowań Skry Bełchatów i Resovii Rzeszów. Ciekawe czy reprezentant Argentyny wybierze Polskę, a jeśli ta to który klub.

:arrow: Wojciech Włodarczyk wzbudził zainteresowanie Skry Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn - Koźle. Siatkarz reprezentuje obecnie barwy Posojilnica AICH/DOB.

:arrow: ZAKSA Kędzierzyn - Koźle jest zainteresowana pozyskaniem atakującego Skry Bełchatów, reprezentanta Serbii Aleksandara Atanasijevica.

:arrow: Nicolas Marechal, grający we francuskim AS Cannes, jest bliski podpisania kontraktu z ASSECO Resovią Rzeszów.

Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Zatrudnienie Falasci jako nowego trenera Skry jest dla mnie jeszcze większym ryzykiem, niż powierzanie tego stanowiska tak kochanego przez Dartha Jacusia. Nawrocki przez lata był asystentem trenerów tej drużyny, zatem jakieś przeszkolenie w tym fachu posiadał. Ponadto drugi rok pracy z tą drużyną był naprawdę dobry, Skra w półfinale z Zenitem grała jak natchniona i wtedy do awansu zabrakło dosłownie szczęścia. Nawrocki tak naprawdę to w tym sezonie się pogubił, co skutkowała momentami słabą grą. Teraz na tym stanowisku będzie Falasca, i pojęcia nie mam, czym włodarze Skry się kierowali. Osiągnięciami Bernardiego jako trenera Jastrzębia? A może po prostu brak jest możliwości finansowych w Skrze, aby zatrudnić trenera z prawdziwego zdarzenia. Dla przykładu - Dynamo dopiero co zwolniło Czerednika, który z tą drużyną osiągał dobre rezultaty, dlaczego jego by nie zatrudnić? Ponadto na rynku na pewno znaleźliby się jacyś odpowiedni trenerzy do pokierowania tą ekipą. A tak...Bełchatów postanowił zrobić na swoim ciele eksperyment, który może zakończyć się albo sukcesem, albo kompletną katastrofą. Ja osobiście życzę Miguelowi powodzenia, ale czy on podoła zadaniu? Zobaczymy.

Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Karuzela Transferowa

Fakty

:arrow: Potwierdził się informacje o tym, że Marian Kardas, dotychczasowy drugi trener, zajmie miejsce Piotra Makowskiego na stanowisku pierwszego trenera Delecty Bydgoszcz.

:arrow: Oskar Kaczmarczyk będzie asystentem Sebastiana Świderskiego na ławce trenerskiej ZAKSY Kędzierzyn - Koźle. Oskra do tej pory był scoutem i statystykiem zespołu.

:arrow: W związku z decyzją Delecty Bydgoszcz trenerem AZS-u Olszyt zostanie prawdopodobnie Mirosław Zawieracz, który był w kręgu zainteresowań Bydgoskiej drużyny.

:arrow: Na fanpage`u Skry Bełchatów utworzono ankietę: Jaki siatkarz ma jeszcze dołączyć do drużyny? Wygrywa Bartosz Kurek, ale gdyby odliczyć głosy dziewczynek nieznających się na siatkówce, to wtedy wygrałby Facundo Conte.

Co do trenera Skry to zostawienie Nawrockiego na kolejny sezon byłoby jeszcze większym ryzykiem. Przy takich zawodnikach jakimi dysponuje Skra wystarczy im nie przeszkadzać w grze i nie kombinować. Jeśli sezon przygotowawczy przepracują tak jak powinni to Falasca swoim doświadczeniem będzie w stanie prowadzić drużynę w najważniejszych momentach. Miguel i Stephane, który powrócił do drużyny, mają takie doświadczanie, że nie jeden trener mógłby się od nich uczyć. Zobaczymy co wyjdzie z zatrudnienia Hiszpana, ale ja jestem pewien, że ta drużyna gorzej niż za Nawrockiego grać nie może. Mówisz, że drugi sezon był dobry? To była kontynuacja tego co zrobił Castellani, gdy skład się lekko zmienił, gdy pojawiły się kontuzje (przez złe przygotowanie do sezonu, pozdrawiam Rudego Jacusia). Przy zawodnikach na takim poziomie trener nie może się gubić, musi być spokojny i rzetelny (a nie "gramy swoje" ~ Jacuś). Twierdzę, że w sezonie, dwóch po Castellanim to ja również mógłbym poprowadzić Skrę do sukcesów. A jak ludzie nieznający się na tym sporcie podnosili głosy żeby wziąć Nawrockiego do kadry to chuj mnie strzelał.

Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Karuzela Transferowa

Fakty

:arrow: Michał Winiarski odchodzi z bełchatowskiej Skry. Siatkarz zagra w drużynie Fakieł Nowyj Urengoj, która występuje w rosyjskiej Superlidze.

:arrow: Krzysztof Stelmach został trenerem AZS-u Olsztyn.

:arrow: Nikolaj Penchew został nowym siatkarzem Asseco Resovii Rzeszów.

:arrow: ZAKSA Kędzierzyn - Koźle chciałaby pozyskać Wojciecha Ferensa z AZS-u Olsztyn.

:arrow: Wojciech Włodarczyk jest jednym z najbardziej rozchwytywanych siatkarzy. W kręgu drużyn, które chciałby by go pozyskać są ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów.

:arrow: Mikko Oivanen zainteresował włodarzy Delecty Bydgoszcz.

UPDATE Z 4.05.2013 (nie tworzę nowego postu, bo tylko dwie informację dochodzą)

:arrow: Jakub Jarosz, atakujący Andreoli Latina, znalazł się w kręgu zainteresowań Delecty Bydgoszcz. Drużyna szuka atakującego, który byłby w stanie zastąpić Dawida Konarskiego.

:arrow: Rafał Buszek jest jednym z celów transferowych AZS-u Olsztyn. Zawodnik Resovii Rzeszów obecny sezon w większości przesiedział na trybunach.

Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Karuzela Transferowa

Fakty

:arrow: Facundo Conte w Skrze Bełchatów! Argentyńczyk ostatni sezon spędził w Dynamie Krasnodar, gdzie nękały go kontuzję, podobnie jak Kurka (pozdrawiamy sztab trenerski Dynama).

:arrow: Informacja nie dotycząca stricte naszej ligi, ale reprezentanta Polski. Bartosz Kurek będzie od nowego sezonu występował we włoskiej drużynie Lube Banca Macerata.

:arrow: Alaksandar Atanasijevic opuszcza Skrę Bełchatów. Zawodnik również przenosi się do ligi włoskiej, do klubu Sir Safery Perugia

:arrow: Po zakończeniu sezonu OrlenLigi trenerzy dwóch pierwszych drużyn czyli Atomu Trefl Sopot i MKS-u Dąbrowy Górniczej, odpowiednio Adam Grabowski i Waldemar Kawka, rozstają się ze swoimi drużynami.

:arrow: Trener Dariusz Luks objął drużynę PTPS-u Piła.

:arrow: Maciej Kosmol, Courtney Thompson i Paola Ampudia opuszczają drużynę Budowlanych Łódź.

:arrow: Jakub Jarosz miałby ponownie zasilić szeregi Kędzierzyńskiej ZAKSY. Siatkarz jest jednak w kręgu zainteresowań kilku innych klubów, więc nie wiadomo jak to się skończy.

:arrow: Mateusz Mika jest bardzo bliski transferu do francuskiej drużyny Montpelier.

:arrow: Rachel Rurke, atakująca Atomu Trefla Sopot, prawdopodobnie przejdzie do Rabity Baku.

:arrow: Świeżo upieczony mistrz Polski jest zainteresowany pozyskaniem trenera Teuna Buijsa, który dotychczas pracował z niemiecką drużyną Schweriner SC, oraz Małgorzata Glinka-Mogentale grającej do tej pory w Fenerbahce Stambuł i Kingi Kasprzak z Muszyny.

:arrow: MKS Dąbrowa Górnicza chciałaby zatrudnić Rachel Adams występująca ostatnio w Pałacu Bydgoszcz.

:arrow: Tą samą zawodniczką zainteresowany jest również BKS Aluprof Bielsko-Biała. Z drużyną najprawdopodobniej żegna się Joanna Wołosz (transfer do Yamamay Busto Arsizio, Włochy). Może również dojść do zmiany na stanowisku trenera bielskiego klubu. Mirosław Zawieracz miałby objąć tę funkcję.

:arrow: Anna Werblińska będzie musiała rozważyć propozycje kontraktów przesłanych przez Impel Gwardię Wrocław i Chemik Police.

:arrow: Drużynę Budowlanych Łódź poprowadzi ktoś z trójki Rafał Błaszczyk, Alojzy Świderek, Adam Grabowski.

:arrow: Siódemka Legionovia Legionowo będzie prowadzone przez Mirosława Zawieracza lub Wiesława Popika lub Macieja Kosmola.

:arrow: Małgorzata Glinka-Mogentale jest również w kręgu zainteresowań beniaminka OrlenLigi, Chemika Police.

Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Kurkowi tak średniawo udał się pobyt w Rosji, więc być może poradzi sobie we Włoszech. Szkoda by było, gdyby dwa lata na obczyźnie zostałyby zmarnowane. Miejmy nadzieję, że w Italii będzie lepiej (bo gorzej chyba być nie może ;) ). Teraz do Rosji wybył Winiarski, i tam pod skrzydłami De Georgi'ego będzie miał chyba lepsze możliwości dodatkowego rozwoju, niż w Skrze. Zresztą ciekawe, czy będzie tam grał z Żygadłą, czy też z Vermiglio. Ponoć ma dojść do swoistej wymiany na linii Fakieł-Zenit. Żygadło trafiłby pod skrzydła Alekny, zaś Valerio zasiliłby Fakieł. Dla Łukasza byłby to awans sportowy nie lada, gdyż prawdopodobnie stałby się pierwszym rozgrywającym tej drużyny, a to dla naszej reprezentacji byłoby ogromnym plusem. Zaś na moment przechodząc do tematu Skry - ostra przebudowa się tam szykkuje. Wraca Antiga, trenerem Falasca, Facundo Conte i Nicolas Uriarte dołączają do tej drużyny...Ciekawy skład się tam zaczyna układać, kto wie, może z tej mieszanki powstanie coś ciekawego. Im więcej mocnych zespołów w Plus Lidze, tym lepiej :D

Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Karuzela Transferowa

Fakty

:arrow: Wojciech Włodarczyk w Skrze Bełchatów. Jego poprzedni klub to Posojilnica AICH/DOB, z którą zdobył mistrzostwo MEVZA.

:arrow: Patryk Szczurek odchodzi z Lotosu Trelfa Gdański. Zawodnik szuka klubu.

:arrow: Rachel Rourke podpisała kontrakt z drużyną Rabita Baku

:arrow: Frauke Dirickx prawdopodobnie przechodzi z Dąbrowy Górniczej do Impelu Gwardii Wrocław.

:arrow: Sanja Popović ma przenieść się z Muszyny do Bursa B. Sehir Belediye w Trucji.

:arrow: Do Muszyny z kolei ma przejść Małgorzata Lis z PTPS-u Piła.

:arrow: Siódemka Legionowo chce pozyskać trenera Giuseppe Cuccariniego oraz następujące zawodniczki: Kingę Kasprzak, Małgorzatę Lis, Joannę Kaczor, Katarzynę Zaroślińska, Zuzannę Czyżnielewska.

:arrow: Chemik Police jest zainteresowany Kingą Kasprzak i Mają Ognjenovic.

Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Karuzela Transferowa

:arrow: Chrisitan Savani i Jan Stokr mieliby wzmocnić drużynę ZAKSY Kędzierzyn Koźle. Jeśli te dwa transfery doszłyby do skutku to Wicemistrzowie Polskie ponownie staliby się jednymi z faworytów nadchodzącego sezonu. Savani to podpora reprezentacji Włoch i Lube Banca Macerata, świetny przyjmujący. Jan Stokr oczywiście z reprezentacją Czech sukcesów nie osiąga, ale jest jednym z najważniejszych zawodników Trentino. Na pewno jest pewniejszym atakującym niż Rouzier.

:arrow: Michał Bąkiewicz może odejść ze Skry (wreszcie). Są nim zainteresowani działacze Jastrzębskiego Węgla.

Teraz komentarz. Gdyby Stokr i Savani doszli do ZAKSY, to wtedy Jarosz mógłby wzmocnić Delectę. Skra może powrócić do lat świetności takim składem jaki skompletowała. Wreszcie działacze coś podziałali.

Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Czy tylko mi się nie podoba droga odbudowywania Skry? Nie wiem, może to moje błędne odczucie, ale dla mnie drużyna jest budowana mocno chaotycznie i tak trochę na rympał chyba, prezes sobie postawił za cel zbudowanie drużyny do połowy maja, a z czym tu się tak spieszyć? Lepiej pomyśleć i dobrać zawodników do siebie pasujących.
Co do Argentyńczyków - wszyscy się cieszą, osobiście nie jestem pewien czy to się sprawdzi, a na pewno wokół Argentyńczyków nie budowałbym zespołu, bo z nimi różnie bywa, wahania formy i te sprawy. Może to wypalić, ale nie musi.
Co do Wrony to jako uzupełnienie składu jak najbardziej dobry transfer, o koledze Włodarczyku pierwszy raz słyszę, więc się nie odniosę. Antiga? Jako joker ok, ale jeśli to on ma być naczelnym przyjmującym Skry to to tylko pokazuje jak na prędce klejona jest to drużyna. Obecny Antiga to dobry człowiek to zadań specjalnych, gry w trudnych meczach lub trudnych chwilach podczas meczów, ale na pełny wymiar to go już nie kupuję.
Dla mnie jednak największa niewiadoma to Falasca. Jak dla mnie powierzanie odbudowy zespołu takiemu trenerowi (choć nawet ciężko go nazwać trenerem) to istne samobójstwo i nie sądzę by Hiszpan podołał. Jedyne co może dać to popracowanie z Uriarte i ten chłopak może na tym skorzystać, ale jak dla mnie Falasca do strzał w piętę - na pewno nie powierzałbym mu odbudowywania Skry.
Cieszy że Wlazły wraca na stu procentowego atakującego, myślę że jak się odbuduje to tu jest główna broń Skry. Na środku też jest dobrze, choć co do pana Plińskiego to zarówno zachowaniem jak i postawą sportową Pliński mnie mocno zawodzi i powachlowałbym na linii Pliński-Wrona, można by pokazać Danielowi że nie jest niezastąpiony. Pod względem rozegrania to może być dobrze, ale Uriarte albo wypali albo nie, jak dla mnie może być mocno nierównym rozgrywającym, a zmiennik w postaci kolegi Woickiego to jedynie wystawiacz, który do gry może wnieść coś jak grają z Olsztynem, ale już na Zaksę czy Sovię to Woicki zupełnie odstaje jak dla mnie, a najlepszy tego przykład to to że facet dał się podporządkowywać takiemu ogórowi jak Nawrocki, który mówił "Paweł gramy na Mariusza" i w tym momencie wszystkie piłki na Wlazłego... taki rozgrywający to nie rozgrywający, ale wystawiacz.
Dla mnie jednak problem Skry to przyjmujący. Antiga tak jak mówiłem - dobry na jokera, na pewno nie na głównego przyjmującego. Conte - ok, ale jak dla mnie jako "ten drugi", czyli nie ten wokół którego budujemy grę. Reszta to zmiennicy i brakuje mi takiego jednego silnego punktu, a odejście Winiara na pewno da o sobie znać, do tego tracą Bąkiewicza, który powinien się teraz zadomowić w jakimś klubie jako pełnoetatowy przyjmujący, bo chętnie zobaczyłbym go na pełnym wymiarze.
Podsumowując: Mam duże wątpliwości czy ta Skra wypali. Na pewno będzie lepiej niż w zeszłym sezonie, bo gorzej być nie może (pozdro panie Nawrocki), ale Bełchatów może mieć spore problemy, jeśli Argentyńczycy będą falować formą.

Co do innych czołowych klubów - najlepiej wygląda Sovia, która utrzyma cały trzon, a pojedyncze ogniwa wymienia na jeszcze mocniejsze. Jak dla mnie Konarski to strzał w dziesiątkę i to będzie podpora drużyny, czuję że ten chłopak posadzi Schopsa na ławce na dobre. Świetny transfer Drzyzgi (szkoda bo liczyłem na niego w Zaksie), mam nadzieję że Fabian będzie grał pół na pół z Tichackiem i z czasem go wygryzie, przejmując rolę głównego rozgrywającego w Polsce (też w reprezentacji). Siła kadrowa Sovii jest miażdżąca i znów to ona uczyni ich głównym faworytem ligi.

Na koniec chciałbym się odnieść do najbliższej mojemu sercu drużyny - ZAKSA. Na razie transferów prawie brak, widać że pani prezes chce zrobić dobrze przemyślane transfery i to mnie ogromnie cieszy, bo to popłaciło w zeszłym roku, gdy po dobrym namyśle zrobiono dwa genialne transfery: Fonteles i Wiśniewski. Liczę na podobne perełki w tym roku. Właściwie ZAKSA jest gotowa na trzech pozycjach: jest libero, są rozgrywający i są atakujący. Ewentualnie jeśli trafi się jakiś wybitny atakujący to wtedy można by go zmienić z Rouzier, ale to musiałaby być naprawdę wielka gwiazda, bo Antonin to świetny atakujący, który co prawda w ostatnim sezonie w kluczowym momencie zawiódł, ale myślę że to dało mu do myślenia i przyniosło odpowiednie doświadczenie. Także jeśli trafi się ktoś wybitny to ok, ale jeśli nie to na pewno na żadnego Jarosza bym go nie wymieniał (zresztą Jarosz na 90% wyląduje w... Treflu, i tam jest jego miejsce). Główne zadanie ZAKSY to znalezienie jeszcze dwóch przyjmujących: jednego światowej klasy, kogoś kto będzie głównym punktem drużyny jak Lipe w zeszłym sezonie i tutaj Savani byłby idealny po prostu, dlatego bardzo liczę na ten transfer. Jest już dobry transfer Ferensa, który może być świetnym uzupełnieniem składu, ale na 100% trzeba ściągnąć jeszcze jednego klasowego przyjmującego. Nie mówię że jakąś mega gwiazdę, ale kogoś bardzo mocnego i pewnego, kto będzie w stanie pogodził się z rolą zmiennika i uzupełniającego skład i kto zawsze będzie dawał pewne zmiany. No i na Boga - wywalcie tego Kapelusa! Tragedia w czystej postaci, zupełnie spaliła go presja dużego klubu jakim jest ZAKSA i pokazał że jako zmiennik dramatycznie zaniża poziom, a do tego trzęsie się jak galareta przy każdym przebiciu piłki palcami.
Do do Świderskiego to tu akurat jestem spokojny, bo to zawsze był genialny analityk, a ten okres pracy z Castelanim pozwolił mu jeszcze nabyć najlepszych technik trenerskich. Nigdy nie było wątpliwości, że Świder będzie kiedyś trenerem i jak dla mnie to dobra decyzja, jedno co jestem ciekawy to jak będzie reagował. O sprawy taktyczne jestem spokojny, bardziej zastanawia mnie kwestia psychologii, ale może Castelani trochę go tego poduczył.
Pozostaje czekać na dwóch przyjmujących, a ZAKSA może być znowu bardzo groźna i dużo namieszać.

Star
Awatar użytkownika

Zastąpię trochę Dartha z newsami, ale tylko z męskiej siatkówki:

:arrow: Dick Kooy przeszedł z Modeny do ZAKSY

:arrow: Russel Holmes przeszedł z JSW do Sehiru Stambuł

:arrow: Maciej Dobrowolski przeszedł z Resovii do AZS Olsztyn

:arrow: Wojciech Ferens przeszedł z AZS Olsztyn do ZAKSY

:arrow: Facundo Conte oficjalnie przeszedł z Dynama Krasnodar do Skry Bełchatów

:arrow: Jurij Biereżko z Zenitu Kazań do Dynama Krasnodar

:arrow: Łukasz Żygadło przeszedł z Fakiełu Nowy Urengoj do Zenitu Kazań

:arrow: Valerio Vermiglio przeszedł z Zenitu Kazań do Fakiełu Nowy Urengoj

:arrow: Jan Stokr przeszedł z Trentino do Dynama Krasnodar

________________________________________________________________________________

Sabinq akurat napisał posta o przyjmujących w ZAKSIE i pojawiła się informacja o Kooyu :D Nie było co się nastawiać na Savaniego, bo jeżeli on był łączony z Kędzierzynem razem ze Stokrem, to nie wierzyłem w te plotki. Holender będzie pewnie tą "gwiazdą" na przyjęciu, ale zobaczymy jak to wyjdzie, bo może być dużym wzmocnieniem (zapełnieniem luki po Fontelesie?) lub podobnym niewypałem jak Martino. Ferens to bardzo ciekawy transfer, Wojtek jest młody i utalentowany, więc może się rozwinąć. Myślę, że nie wedrze się do składu jak Wiśniewski, ale kto wie co będzie za kilka miesięcy. Ogólnie ZAKSA miała się bardziej posypać, a na razie wychodzi po prostu wymienianie elementów bez wzmocnień, więc to jest małym pozytywem. Pewnie ściągną jeszcze jednego przyjmującego i ew. sypacza z atakującym, ale nie wiem czy jest się kim wzmacniać za Rouzier, bo większość łakomych kąsków na jego pozycji jest już zakontraktowana.

Holmesowi i Dobrowolskiemu kończyły się kontrakty, więc odeszli. Nic ciekawego w tych transferach nie ma, może poza powrotem po kilku latach Macieja w rodzinne strony.

Conte do Skry, a za niego do Krasnodara Biereżko. Jurij po kontuzji nie gra jak kiedyś, ale taki siatkarz może się odbudować, a Facundo też miał kontuzję, więc to bardzo podobna zmiana. Ciężko ją ocenić przed zobaczeniem gry Dynama. A transfer Argentyńczyka do Skry? Podsumuję to potem, bo odniosę się do wypowiedzi Sabinqa.

Super informacja dla kibiców polskiej reprezentacji - Żygadło będzie sypaczem w Zenicie Kazań! Wymiana na linii Fakieł - Zenit bardzo ciekawa, zobaczymy czy Łukasz poradzi sobie w takim klubie. A Vermiglio? Ta zmiana była chyba potrzebna, a w Fakielu jego gwiazda może ponownie rozbłysnąć.

No i Stokr do Dynama, napisałem to, żeby rozwiać jakieś nadzieje fanów ZAKSY na jego przejście do Kędzierzyna. Nie te pieniądze, bo poziom ligi nie jest jakiś niski, szkoda, bo mogłoby to być ogromne wzmocnienie całej ligi, ale to była zapewne typowa plotka.

____________________________________________________________________________________________

Co do Skry to nie zgadzam się z Sabinq. Bełchatów miał więcej czasu na przemyślenie transferów i na pewno nie są one z tyłka, a ta droga mi się podoba. Beznadziejna droga transferowa to była przed poprzednim i jeszcze poprzednim sezonem, w którym Skra się osłabiała. Teraz są ciekawe zamiany, ale jest to spora przebudowa drużyny. Z poprzedniego sezonu zostanie tylko Wlazły (na szczęście na swojej pozycji), Pliński, Kłos, Zatorski i Woicki (to też niepewne), więc nowi zawodnicy będą musieli się zgrać. Ale na pewno wolę przyjęcie Antiga - Conte niż Winiarski - Wlazły/Cala/Bąkiewicz. Jeżeli o Conte trener argentyńskiej reprezentacji mówi "Messi siatkówki", a Castellani zapewnia, że w PlusLidze zacznie grać na swoim b. wysokim poziomie, to na razie nie mam powodów do obaw. Winiarski też się sypał w poprzednim sezonie i niezbyt sobie radził, więc na takie przyjęcie jestem nastawiony pozytywnie. A Antiga? Wrócił na stare śmieci, a z tego się cieszę. Niby jest stary i na czarną godzinę, ale w poprzednim sezonie wciąż był jednym z lepszych przyjmujących w lidze, i jestem zadowolony z tego transferu. Stephane na pewno nie zaniży poziomu, a jeżeli wiek nie przeszkodzi mu w dobrej grze, to będzie solidnym wzmocnieniem. A alternatywą dla tej dwójki będzie Włodarczyk, który jest podobno dużym talentem, a biło się o niego sporo klubów i AA powołał go do reprezentacji, więc jakimś ogórkiem raczej nie jest. Transfer Wrony za Kooistre to świetny ruch, a Andrzej może wygryźć Kłosa ze składu, ew. zmienić Plińskiego przy kontuzji/gorszej grze. I dzięki temu zrobiło się miejsce dla obcokrajowca na przyjęciu, a Wrona może się rozwinąć. Uriarte nie powinien być gorszy od Woickiego, ale nigdy nie widziałem go w akcji. Liczę na to, że jest takim talentem, jak o nim mówią, i w Skrze wybuchnie jego talent. Na pewno zamiana z Pawełkiem jest na plus, bo może w końcu będzie jakiś porządny i młody sypacz. I jedna rzecz, w której zgadza się każdy - nikt nie wie co będzie z tym Falascą. Zwolniono rudą małpę, ale Miguel to nie jest jakaś pewna opcja, to jego pierwszy poważny klub, nie wiadomo jakim będzie trenerem, a od razu rzucono go na głęboką wodę, bo musi poukładać ten zespół i go zgrać, a to może być trudne. Jednak ten rynek transferowy Skry mi się podoba, bo wyczyszczono skład, a zawodników jak Winiarski i Atanasijević, zastąpiono dobrymi graczami - chociaż o Wlazłym ciężko mówić o zastąpieniu, po prostu nie będzie grał na przyjęciu :D

Star
Awatar użytkownika

Człowiek po wykładach wchodzi sobie na forum z myślą, że wrzucie piękne cieplutkie newskiki, a tu ktoś już to zrobił i spija śmietankę. Jak tak można do jasnej cholery! To jest jawna kpina! Jak w tym kraju ma być dobrze! xD xD xD

Falasca ma wielkie doświadczenie z parkietów i bardzo dobry sztab, więc o to bym się nie bał. Co do transferów Skry, to już w wcześniej miał być południowoamerykański zaciąg, ale nie wyszło. De Cecco nie chciał przyjść, a Murillo wybrał większą kasę w ostatniej chwili. Teraz przyszło dwóch młodych i utalentowanych graczy. Uriarte to być może drugi rozgrywający świata jeśli się weźmie pod uwagę graczy poniżej trzydziestki. Conte to talent czystej wody, gracz o podobnej do Kurka charakterystyce i Skra wyraźnie chce odtworzyć mniej więcej skład, który dobrze funkcjonował. Argentyńczycy przy odpowiednich rygorach treningowych dadzą radę i będą grać na wysokim poziomie. Co innego jeśli chodzi o zmienników. Co innego jeśli chodzi o zmienników. Woicki jako "rozgrywający" - no tutaj się nie będę powtarzał, bo znacie moje zdanie. Na przyjęciu teoretycznie zmiennikiem Conte będzie Cupkovic (jeśli zostanie, a miejmy nadzieję, że nie) no albo Włodarczyk, czyli chłopak którego talentu nikt nie widział póki nie osiągnął sukcesu w MEVZA. Z tego co widziałem w internecie to jest całkiem dobry i w dodatku młodym, więc będzie dobrze. Jest dobry i w ataku i w przyjęciu, więc może zastąpić obydwu podstawowych przyjmujących. Drugim z nich jest oczywiście i bezapelacyjnie, mój siatkarski idol, ikona tego sportu, człowiek, który potrafi wszystko Stephane Antiga. Jego wiek nie przeszkadza w grze na wysokim poziomie, co pokazał w ostatnich sezonach w Bydgoszczy, tam musiał być liderem i ciągnąć grę, tutaj wystarczy by uzupełniał się z kolegami. Środek to Wrona, Pliński i Kłos, postawiłbym na dwóch młodych z wchodzącym Danielem, który coś ma ostatnio problemy ze sobą, ale to pewnie przez rudego. Bąkiewicz wreszcie odchodzi z tej drużyny, również dobra decyzje. Jeszcze pozbyć się Cupkovica i Woickiego i ściągnąć w ich miejsce innych zawodników i będzie cudownie. Ale to pewnie w przyszłym sezonie. Wlazły podstawowym atakującym, a zmiennikiem Muzaj, myślę że to dobre rozwiązanie szczególnie dla młodego, który będzie mógł się rozwijać tak jak powinien. Wreszcie dobre ruchy transferowe Skry. O innych klubach kiedy indziej. Ale miejcie pewność, że się wypowiem.

Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Akurat Pawełek Woicki ma odejść, a za niego ma przyjść Marcin Janusz z Częstochowy. To by potwierdziło, że grać ma Uriarte, a ta namiastka sypacza Woicki odszedłby do jakiegoś słabszego klubu i młody Janusz byłby w razie czego. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie, bo i Uriarte, i Janusz będą nowi w drużynie, a obydwaj są młodzi. Jeżeli nie zgrają się z drużyną, to zabraknie doświadczonego rozgrywającego, który zna tę ekipę. Jednak może to wyjść dobrze, bo jeżeli Argentyńczyk zgra się z kolegami, to Polak może od niego czerpać, bo Nicolasowi raczej nie brakuje umiejętności. A Cupković mówił, że zostaje w PlusLidze, ale nie przyznał, że w Skrze, więc bardzo możliwe, że on również odejdzie. Gdyby tak było, to w Bełchatowie będą szukać dwóch przyjmujących, którzy będą dopełnieniem składu. Nie mam żadnych typów, bo na razie nic o tym nie słychać. A powrót Wlazłego na atak to jest to, była to naturalna decyzja, bo Szampon to jeden z lepszych atakujących na świecie i powinien grać na tej pozycji. A młody Muzaj jako jego zmiennik to również świetna decyzja. Duży talent, powinien się rozwinąć i już gra na niezłym poziomie. Ja również wypowiem się m.in. o Resovii, ale to w innym poście, bo na razie nie ma o niej dyskusji :D

Star
Awatar użytkownika

Karuzela Transferowa

Fakty

:arrow: Matti Hietanen odchodzi z Lotosu Trefla Gdańsk.

:arrow: Delecta Bydgoszcz zacznie kolejny sezon z zupełnie odmienionym składem. Z klubem pożegnali się: trener Piotr Makowski, Stephane Antiga, Dawid Konarski, Michal Masny, Piotr Lipiński, Michał Dębiec, Łukasz Owczarz. Nowym rozgrywającym będzie nasz stary znajomy Kubańczyk Maikel Salas Moreno, który ostatni sezon spędził w Hot Volleys Wiedeń

:arrow: Mirosław Zawieracz został nowym trenerem BKS-u Bielsko- Biała.

:arrow: Najważniejsze transfery ze świata:

Earvin Ngapeth z Cuneo do Kuzbassu Kemorowo
Cwetan Sokołow z Cuneo do Trentino
Aleksiej Werbow z Uralu Ufa do Zenitu Kazań

:arrow: Resovia Rzeszów podobno negocjuje z Crisitanem Savanim i Woutem Wijsmansem. Belgiem zainteresowana jest również ZAKSA.

:arrow: Michał Masny wybierze między Jastrzębskim Węglem i ZAKSĄ Kędzierzyn - Koźle, stawiam na pierwszą drużynę, tam on będzie wychodził w "szóstce"

:arrow: Delecta Bydgoszcz, która ma przedstawić pełny skład w czwartek w południe interesuje się przyjmującym Skry Bełchatów Konstantinem Cupkovicem.

:arrow: Z drużyną Jastrzębskiego Węgla pożegna się Thiago Violas (być może przejdzie do Warszawskiej Politechniki), natomiast być może do teamu dołączy Maciej Fijałek z Kęczanina Kęty.

:arrow: Effector Kielce ma zamiar ściągnać dwóch wychowanków SMS Spała: Mateusza Bieńka i Nikodema Wolańskiego.

:arrow: Do drużyny Lotosu Trefla dołączy Jakub Jarosz oraz prawdopodobnie Maciej Zajder i Krzysztof Wierzbowski.

:arrow: Skra Bełchatów oprócz Cupkovica może się pożegnać z Pawłem Woickim. "Rozgrywający" Skry byłby zastąpiony młodym i utalentowanym Marcinem Januszem. Siatkarz występujący w AZS Częstochowa Srecko Lisinac, który jednak jest zawodnikiem Skry, może zostać wypożyczony do klubu z Serie A.

:arrow: Chemik Police chce zawojować ligę. Zawodniczki, które wywalczyły awans pójdą w odstawkę, a w ich miejsce mają być zatrudnione następujące gwiazdy: Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Werblińska, Kinga Kasprzak, Maja Ognjenović, Koleta Łyszkiewicz, Agata Sawicka, Agnieszka Bednarek-Kasza.

Newsy pozatransferowe

:arrow: W kolejnym sezonie PlusLiga może liczyć 12 zespołów. W najbliższych dniach w dwóch drużynach zacznie się weryfikacja. O udział w PlusLidze ubiegają się: Czarni Radom i BBTS Bielsko - Biała. Te drużyny już złożyły wymaganie dokumenty. Cuprum Lubin również ma zamiar ubiegać się o tę licencję.

:arrow: Muszynianka Muszyna będzie miała niższy budżet. Zespół nie będzie się ubiegał o dziką kartę, by grać w Lidze Mistrzyń oraz prawdopodobnie pożegna największe gwiazdy. Bank BPS może wycofać się z finansowania klubu.

Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Karuzela Transferowa

Fakty

:arrow: Delecta Bydgoszcz podała częściowo skład. Brakuje w nim tylko atakujących. Zatem rewelacja poprzedniego sezonu prezentuje się następująco: Rozegranie: Mikel Salas Moreno, Piotr Sieńko, Środek: Wojciech Jurkiewicz, Tomasz Wieczorek, Miłosz Zniszczoł, Jan Nowakowski, Przyjmujący: Yasser Portuondo, Marcin Waliński, Marcin Wika, Łukasz Wiese, Libero: Tomasz Bonisławski. Mówi się, że atakującymi będą Bartosz Janeczek i Mikko Oivanen,

:arrow: Leandro Visotto w Halkbanku Ankara. Jeden z najlepszych atakujących świata Leandro Visotto przechodzi z rosyjskiej Superligi do tureckiej ekstraklasy. Brazylijczyk będzie zawodnikiem Halkbanku Ankara, który zdobył puchar kraju.

:arrow: Rafael Redwitz w przyszłym sezonie zagra w drużynie Montpellier Volley, która zajęła 9. miejsce na koniec rozgrywek Ligue A.

:arrow: Do Zenitu Kazań dołączył Aleksander Mochałow, przyjmujący. Jest to trzeci siatkarz po Żygadle i Werbowie.

:arrow: Rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn w nadchodzącym sezonie zagra w lidze francuskiej. Nowym klubem 31-letniego rozgrywającego będzie wiecemistrz Francji, Paris Volley.

:arrow: Maja Tokarska zagra we Włoszech. Była środkowa Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza została zatrudniona w klubie ligi włoskiej. Reprezentantka Polski zagra w ekipie beniaminka Serie A1, Igor Gorgonzola Novara.

:arrow: Michal Masny, Nicolas Maréchal i Dimitris Filipov oficjalnie w Jastrzębskim Węglu.

:arrow: Teun Bujis, holenderski trener Schwerin S.C. negocjuje kontrakt z Mistrzem Polski Atomem Trefl Sopot.

Newsy pozatransferowe

:arrow: Sety w Lidze Europejskiej będą rozgrywane do 21 punktu, a nie do 25. Dodatkowo władze siatkówki zdecydowały, iż przerwa pomiędzy zakończeniem jednaj akcji a rozpoczęciem drugiej ma wynosić 15 sekund. Oznacza to, że sędzia będzie musiał po 10 sekundach od zakończenia akcji odgwizdać rozpoczęcie kolejnej, a zawodnik będzie miał jedynie 5 sekund na wykonanie zagrywki. Wszystko to będzie sprawdzane za pomocą dużego zegarka, który będzie umieszczony na stoliku sędziowskim.

Odniosę się jeszcze do Delecty Bydgoszcz. Zespół rozpadł się praktycznie po bardzo dobrym sezonie, ale widzę, że działacze nie wpadli w panikę i nie robili głupich ruchów. Odszedł rozgrywający i najlepszy przyjmujący, do tego środkowy i atakujący. Waliński i Wika grali na przemian w poprzedni sezonie. Teraz dołączył do nich Kubańczyk, który według działaczy ma podobną charakterystykę do Fontelesa, oczywiście zachowując proporcję. Przyznam, że nazwisko Yasser Portuondo coś mi mówi, ale nie pamiętam tego zawodnika zbyt dobrze. Rozgrywający Salas Moreno sprawdził się już w PlusLidze i pewnie w Delekcie się sprawdzi. Co do rezerwowego to jest to junior, którego kibice nie oceniają zbyt dobrze. Środek dosyć mocny, bo Jurkiewicz i Wieczorek nie są najgorsi, a jeszcze Zniszczoł, który grał dobrze w ostatnim sezonie. Jeśli na atak przyjdą ci, o których pisałem wyżej w newsach to będzie ponownie dobra drużyna. Libero też junior i podobno też nie najlepszy, także słabszy punkt na pewno.

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna