Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest śr wrz 18, 2019 2:42 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość

Superstar
Awatar użytkownika

Polska vs Szwecja 35:25!

Cóż za epicki mecz w wykonaniu Biało-czerwonych :!: Wygrana 10-bramkami z wicemistrzami olimpijskimi to coś nieprawdopodobnego. Dzisiaj naszym szczypiornistom wychodziło wszystko. Największe słowa uznania oczywiście dla Piotra Wyszomirskiego, który zagrał kapitalne zawody w swoim wykonaniu. Dość powiedzieć, że obronił 17 rzutów Szwedów na 32 próby, czyli bronił ze skutecznością 53% co jest naprawdę świetnym wynikiem. Przez pewien czas miał nawet 75%, a to już był w ogóle kosmos, bo oznaczało to, że Piotrek bronił 3 na 4 próby Szwedów :faja: Oczywiście został wygrany graczem meczu :) Świetne zawody zagrali także Krzysiek Lijewski, Jakub Łucak czy Kamil Syprzak. Zresztą cały zespół zagrał dzisiaj fenomenalnie i jeżeli nasi zagrają jutro na podobnym poziomie to nie jesteśmy bez szans na półfinał mistrzostw europy, bo właśnie jutrzejsze spotkanie z Chorwatami, które także rozpocznie się o 20:15 będzie decydujące. Tak więc do boju Orzełki!

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Co za mecz. Naprawdę do słów Fightera mogę tylko dodać, że Polacy zaczęli jak zwykle. Jak na nich przystało - czyli przegrywali od początku, aby potem super wyjść na prowadzenie i doprowadzić do stanu 15-12 po pierwszej połowie. W tej pierwszej czesci na pewno super grał Lijek. Szmal nie broni ł nic i naprawdę dobra decyzja Bieglera o wstawieniu Piotrka, który zagrał swój najlepszy mecz w życiu. Bohater tego spotkania bez dwóch zdań, bo to co robił było świetne. Wygrana taką różnicą ze Szwedami to kosmos, naprawdę chyba nikt nie mógł się tego spodziewać. Super sprawa i dobre nastraszenie Chorwatów ;)

Adept
Awatar użytkownika

No niestety Polska przegrała z Chorwacją ;(.Była równa gra do końca pierwszej połowy prowadziliśmy jeśli się nie mylę dwoma bramkami.Bramkarz Chorwacji bronił dużo naszych rzutów przez co było trudno odrobić straty.Po przerwie Chorwacji zarzucili nam swój styl gry i w pewnym momencie Chorwacji mieli 4 pkt przewagi nad nami po prostu nas zdominowali w drugiej połowie.Ostatecznie Polacy przegrali 28:31.Mam nadzieje że przeciwko Islandii o 5 miejsce zagrają tak jak przeciwko Szwedom ;)

Superstar
Awatar użytkownika

No cóż, dla nas turniej w Danii już się skończył. Przegraliśmy dziś z Islandią jedną bramką i zajęliśmy ostatecznie szóste miejsce w turnieju. Na pewno ten ostatni mecz był w naszym wykonaniu przeciętny i szkoda, że nie udało się wygrać bo prowadziliśmy momentami nawet czterema golami, aby pod koniec Bartek Jurecki pomylił się chyba po raz pierwszy w takiej sytuacji od dawien dawna i Islandczycy trafili nam bramkę. Na pewno ogółem w tym turnieju wyróżniłbym Jurkiewicza, Szmala, Krzyśka Lijewskiego i może Kubę Łucaka. Całkiem fajne zawody w ich wykonaniu.
Teraz oglądam mecz Francji z Hiszpanią i musze przyznać, że to jest piłka ręczna na najwyższym światowym poziomie. Ogromne emocje, gol za gol i co chwilę kary. Świetne widowisko.

Adept
Awatar użytkownika

No i niestety Polacy przegrali mecz o 5 miejsce z Islandia ;(
Prowadziliśmy do połowy 16:13 i dobrze sobie radziliśmy ale jednak po przerwie to Islandia nami rządziła.Bramki szły za bramkami ale niestety znowu przegraliśmy 27:28. Życze powodzenia w następnych meczach i Polacy nic się nie stało!

Superstar
Awatar użytkownika

Kosmiczna Francja dosłownie rozgramia Danię w finale Mistrzostw Europy! Spodziewałem się wygranej Trójkolorowych, ale aż takiej pewnej i wysokiej to na pewno nie. Francja bardzo dobrze rozpoczęła ten mecz, bo prowadziła już bodajże 2-6, a Landin nie bronił kompletnie nic w przeciwieństwie do Titiego Omeyera. 37 letni bramkarz naprawdę wykonał kawaj dobrej roboty i dzięki niemu między innymi, Trójkolorowi mogą cieszyć się z tego sukcesu. Oczywiście bohaterów było wielu więcej jak chociażby Karabatić, Abalo, Narcisse czy ten młody, który w tym trunieju pokazał się z fantastycznej strony, a nazwiska w tej chwili nie pamiętam. Do tego perfekcyjne karne w wykonaniu Gigou. Naprawdę Francja w tej chwili ma znakomitą drużynę i gra piłkę ręczną na najwyższym poziomie, co pokazał w tym finale. Duńczycy niesieni dopingiem całej hali jednak nie dali rady i polegli, aczkolwiek i tak mogę cieszyć się ze srebra choć pewnie woleli obronić złoto :P Myślę, że czasem ich gra wyglądała tak, oby tylko podać do Hansena, a ten i tak rzucał z niesamowitą skutecznością. Przed rozpoczeciem meczu bałem się trochę, że sędziowie mogą przegwizdać, ale naprawdę sędziowali bardzo dobrze. Nie można miec żadnych zarzutów, nie ulegli presji publiki na pewno.
W meczu o trzecie miejsce, reprezentacja Hiszpanii pokonała Chorwację 29-28 po bardzo emocjonującym spotkaniu, o czym może świadczyć sam wynik. Emocje do ostatniej bramki i zasłużona wygrana Hiszpanii. Dobry mecz bramkarza Sierry, który wyjął kilka świetnych piłek. 10 sekund przed końcem, Chorwaci wzięli czas, ale nic z tego i nie udało im się wyrównać.

Myślę, że ogólnie to był bardzo ciekawy i fajny turniej. Duńczycy jako gospodarze spisali się bez zarzutów. Fajnie, że prawie na każdym meczu była bardzo spora publika, która żywo reagowała i to nie tylko w spotkaniach Danii, choć oczywiście na meczach tego kraju było najwięcej fanów z wiadomego względu. Polaków również było wielu i bardzo fajnie dopingowali naaszych, którzy ten turniej raczej mogą zaliczyć do w miarę udanych. Szkoda jednak tego ostatniego meczu z Islandią, bo przegrany na własne życzenie i stracona jedna pozycja. Jeszcze co do naszej kadry, to przeciwnikami drużyny trenera Michaela Bieglera w barażach do mistrzostw świata 2015 będą Niemcy. Na pewno nie jest to wymarzony rywal, ale spokojnie do ogrania. To juz nie ta kadra co z przed kilku lat.

Wybrano już również drużynę marzeń, w której znalazł się Krzysiek Lijewski, a oto cała drużyna :

Bramkarz: Niklas Landin (Dania) - lewoskrzydłowy: Gudjon Valur Sigurdsson (Islandia), lewy rozgrywający: Mikkel Hansen (Dania), środkowy rozgrywający: Domagoj Duvnjak (Chorwacja), prawy rozgrywający: Krzysztof Lijewski (Polska), prawoskrzydłowy: Luc Abalo (Francja), obrotowy: Julen Aguinagalde (Hiszpania).

Najlepszy zawodnik mistrzostw: Nikola Karabatic (Francja)
Najlepszy obrońca: Tobias Karlsson (Szwecja).

Dla mnie bramkarzem turnieju był jednak Omeyer, a nie Landin, choć Duńczyk również bronił bardzo dobrze.

Low carder
Awatar użytkownika

Nie wiem czy ktokolwiek ogląda w ogóle MŚ piłkarek ręcznych ale myślę, że warto zachęcić do poświęcenia chwili bo dziewczyny starają się jak mogę i no wychodzą z grupy. Oglądałem wszystkie spotkanie do tej pory ich z fazy grupowej i mimo, że do perfekcji jeszcze daleko to nie można naszym szczypiornistką odmówić ducha walki i chęci zwycięstw. Dzisiaj wygrana z Angolą, która wcale nie przyszła łatwo wręcz przeciwnie męczyliśmy się z nimi strasznie gdzie inne drużyny z łatwością je punktowały. Były momenty kiedy myślałem że jednak nie dadzą rady i polegną ale rozwiały wątpliwości i grając w przewadze w końcówce powiększyły przewagę do dwóch bramek i awansowały do 1/8 finału. Trener przed MŚ stawiał za cel dotarcie do ćwierćfinału i sądzę, że szanse na to są w granicach 45 % patrząc na zespoły z grupa A, które możemy wylosować. W każdym razie życzę dziewczyną dotarcia jak najdalej i coraz lepszej gry.

Superstar
Awatar użytkownika

Oglądam co nieco i niestety gra naszych rodaczek nie nastraja optymistycznie przed fazą pucharową. Grają po prostu słabego szczypiorniaka, męczą się nawet z zespołami o dwie klasy od nich gorszymi. Nie widzę wiele pozytywów w ich grze, bo ani w obronie nie wygląda to za ciekawie, ani w ofensywie. Pozostaje liczyć na jakiś cud i że nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zaczną grać lepiej. Inaczej po prostu nie ma co marzyć o tym, że dostaniemy się z taką grą do najlepszej ósemki mistrzostw, która gwarantuje wzięcie udziału w turnieju kwalifikacyjnym o awans do IO. Brakuje na tych mistrzostwach takiej prawdziwej liderki jaką była 2 lata temu Alina Wojtas. Niby jest Kudłacz, ale ona sama gra z kontuzją...

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Grają słabiutko, pełno ale to pełno strat. Gdyby grały z jakimiś rywalkami bardziej wymagającymi niż Kuba czy Angola to poprzegrywałby pewnie wszystkie mecze. Słaba skuteczność w obronie plus pełno nie wykorzystanych akcji z przodu i niedokładności w podaniach. Gdyby wyelimnować te ostatnie w meczu z Angolą to wygrałby pewnie znacznie wyżej. Cóż, skład przebudowany i chyba tylko Achruk gra w każdym meczu na bardzo dobrym poziomie.

Low carder
Awatar użytkownika

Grały słabiutko w tym turnieju ale tak jak mówiłem wcześniej nie można im odmówić ducha walki i chęci zwycięstw i tak samo było dzisiaj!! :D Pokonujemy Węgry i awansujemy do 1/4 finału MŚ!! :D Cudownie kurcze! Mocne jaranko ale to głównie dlatego, że od początku oglądam ten turniej i wiem że kolorowo nie było a przyszedł taki mecz jak dziś i od razu gęba sama się cieszy!! Pierwsze 15 minut kozackie było chyba nawet 11:5 dla nas potem jednak nastał kryzys naszej gry i Węgierki rzuciły 7 bramek z rzędu przy żadnej z naszej strony. Ale po przerwie Polki sumiennie nadrabiały aż ponownie osiągnęły prowadzenie. Świetny mecz chociaż dalej jest wiele do poprawy!! Czekam na ćwierćfinał!! Brawo dziewczyny! Brawo Polska!! Ole! :D

Superstar
Awatar użytkownika

Super, wreszcie zagrały na miarę swoich możliwości! Co prawda grały mocno falami, zdarzył się nawet taki moment w pierwszej połowie, gdy przez 12 minut nasze reprezentantki nie zdobyły bramki i z wyniku 11:5 zrobiło się bodaj 11:13, ale najważniejszy jest wynik końcowy :) Nie dość, że dzięki tej wygranej jesteśmy ponownie w najlepszej ósemce drużyn świata, to jeszcze zapewniliśmy sobie udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Mam nadzieję, że podopieczne Kima Rasmussena ją wykorzystają i po raz pierwszy w hisorii nasze szczypiornistki zakwalifikują się na olimpiadę :D

Tak w ogóle to dzisiaj nasze panie zaserwowały nam horror niczym panowie w swoim typowym meczu, bowiem ten wynik 24:23 był już ustalony ładne kilka minut przed końcową syrenę. Później obie reprezentację prześcigały się w nieudanych akcjach. Po obu stronach były nerwy i stąd też proste błędy, strzały w poprzeczkę czy też naprawdę kolosalne pomyłki w rzutach ^^ Indywidualnie za dzisiejszy mecz wyróżniłbym dwie zawodniczki. Bramkarkę Annę Wysokińską, która zagrała wielkie spotkanie(blisko 50% udanych interwencji) oraz jak zwykle niezawodną Karolinę Kudłacz-Gloc. Nasza kapitan tym razem zdobyła 8 bramek dokładając do tego 4 asysty. Teraz czekamy na nasze rywalki w 1/4 finału. Będzie to lepszy zespól z pary Rosja - Korea Południowa. Raczej jednak nasi wschodni sąsiedzi, bo trudno się spodziewać, by Rosjanki uległy Azjatkom. Choć z drugiej strony na nas w starciu z Węgrami nie jeden bukmacher dawał kurs 8.0. Na Koreanki jest około 5.50. Nie ma co się jednak dziwić, że taka była wycena, bo jednak my dotąd graliśmy fatalnie, a Węgierki to absolutny top na świecie. Sport jest jednak nieprzewidywalny. Gramy dalej i wciąż możemy powtórzyć wynik sprzed dwóch lat, kiedy to awansowaliśmy do strefy medalowej! :)

Obrazek

Low carder
Awatar użytkownika

Piłka ręczna kobiet kurcze nie myślałem , że tegoroczne MŚ lasek wywołają we mnie tak wielkie emocje!! DZIĘKUJEMY !! DZIĘKUJEMY!! DZIĘKUJEMY!! Brawo Polki!! Nieważne są błędy teraz już nic się nie liczy!! Osiągnęły już i tak więcej niż sobie zakładały!!!! Jesteśmy w półfinale MISTRZOSTW ŚWIATA !!! Mecz z Rosjankami horror chociaż od początku meczu trzymaliśmy wszystko pod kontrolą a pierwsze prowadzenie Rosjanek przyszło dopiero na drugą połowę!! Gratulacje dla Pań! Bijemy się o medale, przed nami mecz z Holandią która w fazie grupowej rozbiła nas dość znacząco może i tutaj ta walka o każdy cm boiska wystarczy chociaż będzie cholernie trudno ale wierzę w nasze szczypiornistki! Liczę na medal nieważne jaki kolor, Polki zasłużyły na medal tego jestem pewny!! Brawo :D Uhh ale EMOCJE PANOWIE! :D

Superstar
Awatar użytkownika

Niesamowite! To jest po prostu nieprawdopodobne, że po takiej postawie w fazie grupowej zaczęły grać tak dobrze i po raz kolejny są w półfinale mistrzostw świata. Kolejny horror z happy endem. Kapitalne spotkanie, pewnie najlepsze w karierze rozegrała Monika Kobylińska i to właśnie jej bramka dam nam zwycięstwo 21:20. Super mecz także naszych bramkarek, w drugiej połowie kilka spektakularnych i bardzo ważnych interwencji Weroniki Gawlik. Została wybrana właśnie za nie zawodniczką meczu, ale trzeba ogólnie pochwalić całą defensywę, bo grały w niej dziś Polki fenomenalnie! Karolina Kudłacz-Gloc dała jak zwykle z siebie absolutnie wszystko, że aż po meczu mało co nie zemdlała. Dziękujemy! Tylko to po takim meczu ciśnie się na usta :)

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Od pooczątku meczu nasze przeważały i naprawdę narobiły tak ogromnych nadziei, że chyba gdzieś w okolicach 45 minuty kiedy to Rosjanki wyszły PIERWSZY raz na prowadzenie w tym meczu, to naprawdę mi się smutno zrobiło. Wygrały, bo zagrały super mecz w obronie, naprawdę agresywnie i mądrze. W ataku znów masa błędów i nieskuteczność ale ważne , że mniejsza niż u Rosjanek. Wygrana z tym panstwem cieszy podwójnie, brawo!

Superstar
Awatar użytkownika

Nasze nie dały rady za mocnej zdecydowanie Holandii ale myślę, że i tak zdecydowanie ten turniej należy zaliczyć do bardzo, ale to bardzo udanych w wykonaniu Polski.
Chyba nikt przed rozpoczęciem MŚ się nie spodziewał, że będziemy walczyć o medal. Dla mnie to duży sukces dziewczyn. Wczoraj były bezradne na tak świetnie grające holenderki, które moim zdaniem zdobędą MŚ w finale z Norwegią.
A props drugiego półfinału to był mega emocjonujący, dogrywka i ciągłe przechwyty w ostatnich sekundach :) Rumunia to bardzo trudny rywal i naprawdę będzie bardzo ciężko zdobyć ten brąż, ale trzeb wierzyć.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna