Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest śr wrz 18, 2019 10:39 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 346 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna
Autor Wiadomość

Star
Awatar użytkownika

Z góry przepraszam administracje tego forum za założenie drugiego tematu o Tenisie, ale tamten poprzedni był głupio (chejowo wręcz) zrobiony, bo Kubiko zadał w pierwszym poście jakieś 3 pytanka i ludzie zaczeli sobie wymieniać tak przez 2 strony xD A są tacy userzy jak ja, czy Stig i kilku innych ktorzy głośno na SB przeżywali wydarzenia w Australian Open ! Szczególnie Salas miał radoche xD aż do finału :/
Także ze Stigiem lubie rozmwiać o tenisie, ostatnio bardzo ładnie pisalismy o blogu tenisowym ktory był reklamowany w dziale linki i polecaliśmy tego bloga jak się dało !

Ja tak osobiście kiedyś tenisa nie lubiłem, denerwowało mnie że miala się zacząć jakaś transmisja z innego sportu a tu se jakieś cheje grają wielkiego szlema i nie skończą wcale tak szybko...Z czasem mi się spodobał nawet ten sport, a WTA polubiłem bardzo dzięki Anie Ivanovic xD
I tak własnie śledze od niedawna wielkiego szlema, a z WTA moge być na bierząco dzięki obszernym relacjom na Eurosport ktore dzięki Bogu nie jest gejem i pokazje te ładne sympatyczne kobiety oraz kilku facetów takich jak Franczesko Schiavone. I to mi sie podoba bo kobiety grają krotkie mecze to chociaż ramówki nie rozjebują xD

Zachęcam dlatego wszystkich sympatyków tenisa o rozmowach o tymże sporcie. Możecie też powymieniać swoich ulubieńców, jakieś najmilej wspomienane turnieje, ciekawostki, byleby nie zabierac mi Any Ivanovic i Mari Kirilenko a Salasowi Woźniackiej i Sharapowej ok ? bo zasady jakieś muszą obowiązywać w tym temacie.

Akurat jest okazja popisać o tym sporcie bo właśnie zaczął się turniej Indian Wells, a to już nie byle co ! A mnie wzrósł apetyt po ostatnim WTA w Dubaju z lutego. Nasza Radwańska wygrała cały turniej, do pólfinału zaszła (dobrze że nie w ciaże!) śliczna Daniela Hantuchowa, Eurosport transmitował nawet mecz Mari Kirilenko ktory wygrała i przegrała w sexy meczu z Aną Ivanovic. No a Ana rozgromiła najpierw tego faceta Franczesko Schiavone !!
Co to byl za turniej !! Szkoda tylko że Sabinka Lisicka była kontuzjowana podczas meczu z Radwańską :(
Licze na dobre wyniki ładnych tenisistek w Indian Wells!! Oraz na sympatyczną dyskusje w tym temacie.

Tytuł:
Legenda
Awatar użytkownika

Szrajbnę coś, żeby się Maniuś ucieszył, a poza tym też co jakiś czas oglądam tenis.
Więc powiem, że jak najbardziej kibicuję Radwańskiej i również cieszyłem się z jej zeszłorocznych zwycięstw w San Diego, Pekinie i chyba Tokio. No i nagroda Fan Favorite Singles Player of the Year :* W tym roku jak na razie zapowiada się, że też dojdzie do tego turnieju kończącego dla najlepszej ósemki - nie pamiętam nazwy.
Jesli zaś chodzi o facetów, niby mamy Kubota, ale jemu wcale nie kibicuję, dla mnie jest słaby. Fyrstenberg i Matkowski rulez ! Ten drugi jest ze Szczecina, a Maniek wie, że Szczecin rulez ;) Ich pojedynek zawsze obejrzę, jeżeli akurat trafię. Oglądałem ich pierwszy występ w turnieju Masters w 2005 chyba roku.
Tak więc Tenis rulez, Radwańska rulez, Frytka i Matka rulez, KL rulez, Szczecin rulez....... no i niech będzie..... Maniek rulez :P

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

No też,już kiedyś założyłem podobny temat ale jakoś zginął więc proszę w imieniu swoim,Stiga i Mańka ;D Aby ten temat został dodany do ważnych tematów jako Tenis-dyskusja ogólna ;)

Ja tenisem interesuje się juz od bardzo dawna.Pierwszy mecz jaki obejrzałem to pamiętam że był to pojedynek Kim Clijsters w Warsaw Open.Wtedy ten turniej się jeszcze oczywiście nieco inaczej nazywał.Nie pamiętał,który to było rok ale spodobał mi się ten sport chociaż na początku niezbyt kapowałem zasady ale młalem przecież z 7 lat.
Tak na poważnie zacząłem oglądać go od 2007 roku kiedy to zobaczyłem mecz Nicolasa Almagro z Rogerem Federerem podczas turnieju w Cincinnati.Ówcześnie bardzo młody Hiszpan bardzo mi zaimponował swoją grą i determinacją grając przecież z o wiele bardziej przecież utytułowanym rywalem."Nico" ostatecznie przegrał ten mecz ale po bardzo ciekawym i dobrym meczy w trzech setach.
I właśnie do dziś to Hiszpan jest moim ulubionym zawodnikiem i śledzę jego poczynania.
Niedawno zresztą wygrał turniej w Sao Paulo i był to jego 11 w karierze wygrany turniej.A w rankingu ATP zajmuje 11 lokatę.
To tyle co do mężczyzn ale musiałem o tym wspomnieć bo tak na prawdę to dzięki Almagro zainteresowałem się tenisem i oglądam go do dziś.

U pań podobnie jak Maniek przechodziłem okres fascynacji "Anci"(Any Ivanović).
W 2008 roku wszystkie ściany w pokoju poprzyklejane plakatami z giga czy bravo sport z piękną Serbką.W ogóle to był sezon Any.Wygrała w pięknym stylu Roland Garros oraz została liderką światowego rankingu. Po za nią lubię oczywiście Agnieszkę Radwańską a także młode śliczne Niemki: Julkę Goerges i Sabine Lisicki a także Rumunkę Soranę Cirsteą.Ogólnie to lubię większość tych co są śliczne xDD a nie tak jak jakieś Franki(Schiavone) czy Mariany(Bartoli) ;D

Obrazek

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

xfighterx pisze:
także młode śliczne Niemki: Julkę Goerges i Sabine Lisicki

od Sabinki wypad bo jest moja oficjalnie ogłaszam! xD

Nie wiem dlaczego, ale moim ulubiencem jest Novak Djokovic, pamietam jak sledziłem jego poczynania w 2008 podczas Australian Open gdzie wygrał cały turniej. I tak jakos mi zostało ze trzymam kciuki za Novaka no chyba ze gra z Rogerem, to wtedy jestem neutralny. Wielkim ekspertem tenisa nie jestem, ale lubie czasami poglądac panie które sa sympatycznymi damami, i facetów nie dlatego ze są sympatyczni, tylko dlatego zeby podziwiać ich gre :D

Swoją droga nastepna wielka impra jest we Francji, Roland Garros. Pamiętam jak bardzo sie jarałem w roku 2009 gdzie Federer wygrał korzystając na potknięciu Nadala który niespodziewanie uległ Soderlingowi :) W tym roku licze ze to własnie Novak wygra pokonując Nadala i jednocześnie zdobywając tytuł którego mu brakuje.
Fajnie by było jakby jeszcze Agnieszka doszła chociaz do 1/2 :P

Todo mierda significa - Dzimi Golf.

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

Wczoraj nasz Łukasz Kubot miał wielką szansę aby awansować do 3 rundy prestiżowego turnieju Indian Wells.Polak w pierwszym secie świetnie serwował plus jego częste ataki do siatki dały mu zwycięstwo w pierwszej partii 6:4.W 2 secie również grał swoje a Roddick wyraźnie był jakiś zagubiony.Gdy Polak przełamał Amerykanina na 5:4 i swój serwis,wydawało się mecz już jest tego !
Niestety stało się inaczej,Roddick zaczął ryzykować przy serwisie Kubota i co ważniejsze wchodziły mu idealnie te jego returmy no i odrobił natychmiast przełamanie.W tiebreaku była ogromna walka ale niestety znów lepszy okazał się Andy,który wygrał go 7:5.
Wkurwiłem się później i poszedłem spać ale z tego co w relacji dzisiaj rano przeczytałem to 3 set wyglądał tak samo jak końcówka drugiego i lepszy okazał się Roddick,który wygrał w 3 secie 6:3.
No cóż wielka szkoda tej przegranej,bo Kubot miał wygraną na wyciągnięcie ręki.

Zaskoczeniem na pewno jest szybkiej odpadnięcie turniejowej #3 Andy'ego Murray'a,który uległ dość gładko Hiszpanowi Garcia-Lopezowi 4:6,2:6.

U pań pewnie awansowały Anci,Masha i Caro .

Obrazek

Tytuł:
Star
Awatar użytkownika

KL pisze:
Szrajbnę coś, żeby się Maniuś ucieszył, a poza tym też co jakiś czas oglądam tenis.

KL pisze:
Tak więc Tenis rulez, Radwańska rulez, Frytka i Matka rulez, KL rulez, Szczecin rulez....... no i niech będzie..... Maniek rulez

Jee dzięki i zgadzam sie xD Szczecin rulez :D

MercedeStig pisze:
Swoją droga nastepna wielka impra jest we Francji, Roland Garros.

Niby tak ale to koncówka maja dopiero :D a teraz mamy przeciez Indian wells, później MIami i mam nadzieje że ES pokaze tez sporo tenisa w kwietniu, np Charleston, Barcelone, (zalezy gdzie te ładne pojadą !) , Madryt , Rzym i dużo wiecej tego :D

i właśnie tak zostając przy temacie Indian Wells, xfighterx, właśnie sledzilem na livescore jak sobie radzi Kubot i kurde trzeba przyznać że był bardzo blisko wielkiego sukcesu, jakim byloby pokonanie Roddicka, nawet jeżeli nie jest Amerykanin w jakiejś wysokiej formie.

xfighterx pisze:
Zaskoczeniem na pewno jest szybkiej odpadnięcie turniejowej #3 Andy'ego Murray'a,który uległ dość gładko Hiszpanowi Garcia-Lopezowi 4:6,2:6.

!! to jest sensacja nawet, jescze wczoraj czytałem że Murray ma świetny poczatek sezonu, przegrał zaledwie 2 mecze, a tutaj takie szybkie pożegnanie, może jakaś kontuzja była?

no i tak :D cieszylem się ze zwyciestwa Any i wygląda na to że w 1/8 finalu spotka się z Woźniacką (to juz musi Eurosport pokazać !) i oby się udał rewanż za Dubaj sprzed miesiąca :D

Szkoda że Lisicka przegrała :(

Od dzisiaj ruszają transmisje na eurosport to będzie można pooglądać z 2 mecze wieczorkiem :D

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

Nie wiem czy kontuzja ale być może coś było na rzeczy bo Brytyjczyk z takimi zawodnikami tak łatwo raczej nie przegrywa ^_^

Mecze mężczyzn pokazuje Polsat Sport Extra a od dzisiaj mecze pań EuroSport a więc zajebiście ^

Obrazek

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

Maniekklord pisze:
Szkoda że Lisicka przegrała

Wiecej czasu dla mnie :faja:

Powiem szczerze panie oglądam dla samego oglądania, ale jesli chce poglądac dobry tenis to juz wole panów i ich gre. Bardzo bym chciał zeby Nadal w koncu poległ podczas Rolanda Garrosa, boje sie troche ze moze znow tam wygrac, po za tym z całych sił bedę dopingowac Novaka by wygrał wielkiego szlema czy Australian Open ( już sie udało, epicki finał z Nadalem) Garrosa, Wimbledon, US Open. Co jak co,ale Djokovica na to poprostu stac, w tamtym sezonie poległ tylko we Francji, ale z człowiekiem którego lubie tak samo, Tenis to piekna dyscyplina sportu, niby Radwańska osiąga wyniki,ale nie ma na to takiego bum jak w przypadku Małysza i skoków, czy chocby F1 i Kubicy, bardziej sie podniecano swoim czasem Wozniacką, która jest piękna, ale z Danii!!
Szkoda troche ze Aga nie ma wyglądu Szarapowej, zainteresowanie byloby większe, a no i licze ze doczekam sie kiedys następnego Fibaka.

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

Petra Kvitova wyeliminowana ! ;dd

Turniejowa #3 przegrała z rewelacyjną Amerykanką McHale 6:2,2:6,3:6.Fakt że Czeszka zagrała katastrofalnie ale cieszy mnie to zwycięstwo bo młodziutka McHale jest bardzo ładna ;dd
Ze ślicznych tenisistek wygrała także Julia Goerges.Niemka bez większych problemów wygrała w 2 setach z Hiszpanką Mediną-Garrigues.
Wygrała także Agnieszka.Iśka pokonała gładko Włoszkę Pennettę 6:4,6:2.Jej następną rywalką będzie mało znana Amerykanka Hampton,która wygrała z Gajdosovą 6:2, 6:7 (1-7), 6:2 . Więc Aga powinna sobie z nią łatwo poradzić.
Wyniki niedzielnych spotkań trzeciej rundy:
Victoria Azarenka (Białoruś, 1) - Svietlana Kuznetsova (Rosja, 25) 6:1, 6:2
Na Li (Chiny, 8) - Jie Zheng (Chiny, 31) 6:1, 6:3
Klara Zakopalova (Czechy) - Wiera Zwonariowa (Rosja, 9) - walkower
Angelique Kerber (Niemcy, 18) - Vania King (USA) - walkower

U panów obyło się bez jakiś niespodzianek i ciekawych meczy więc nie bd się rozpisywał :D

Mógłby wreszcie jakiś MOD czy Admin przesunąć ten temat do ważnych tematów :szukaj!:

Obrazek

Tytuł:
Star
Awatar użytkownika

Bardzo mnie zdenerwowały jednak te transmisje na Erosport. Nie dlatego że mecze planowane się opoźniają, bo mimo wszystko są transmitowane, ale brakuje przekazu z tych nocnych spotkań odbywających się na stadionach...Jeszcze można liczyć na poluniowe powtorki ewentualnie bo wczoraj o 13 był skrót z meczu Radwanskiej ktory nie był na żywo pokazywany przez tą stacje.
Jednak bardzo mnie to dziwi i jak wspomniałem denerwuje. U kobiet indian wells wkracza w face 1/8 finałów , wszystkie 8 spotkan dzis wieczorem i w nocy, a taki extra mecz Ivanovic - Woźniacka dopiero około 5 godizny czasu polskigo (lirwa wstalbym ! poswieciłbym sie !!)
Kurde oby ślicznej serbskiej Ajde Queen ! udał się rewanż za ćwierćfinał z dubaju. Obydwie w 1/16 straciły jednego seta, Carolina mówiła że jest coraz mocniejsza bo wprowadza nowe elementy do swojej gry.To musi być hit i licze ze jutro do poluidnia w jakiejs powtórce zobacze xD (chej i tak wynik sprawdze!)

Natomiast dla fanów Radwańskiej dobra wiadomość bo gra dzisiaj jako pierwsza z Amerykanką Jamie Hampton i ten mecz o 19 na stacji Eurosport ! !

A tuż po jej meczu także na ES bedzie można pokibicować ładnej Juli Goerges ktora grać bedzie z brzydką krzyczącą numerem 1 WTA Vitorią Azarenką !

i tak sie stało że zwyciężczynie z tych obu meczów spotkają sie ze sobą w 1/4 finału !! Trzymajamy więc kciuki za Radwańską, a w tym drugim meczu jak kto woli :P Ja będe za niemką aczkolwiek gdyby Radwańska miałą możliwość wygrać z numerem 1 kobiecego tenisa to byloby lepiej dla polskiego tenisa i pewnie dla samej Agnieszki.

taki mały edit :D jee jednak te mecze z nocy są pokazywane w poludnie, teraz Ane pokazują !

Tytuł:
Legenda
Awatar użytkownika

Tak więc Radwańska awansowała do 1/4 finału po kreczu rywalki, o czym można przeczytać we wczorajszych newsach sportowych. Ale jest jeszcze jeden fakt godny uwagi w tej sprawie.

Cytuj:
Agnieszka Radwańska, która osiągnęła we wtorek ćwierćfinał turnieju WTA Tour na twardych kortach w Indian Wells (pula nagród 5 536 664 dol.), od poniedziałku będzie numerem cztery w rankingu tenisistek. Wyprzedzi Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki. Będzie to najwyższe miejsce "Isi" w karierze. Wcześniej ani żaden Polak, ani Polka nie byli tak wysoko.

Wspaniały sukces i choć będą obawy, że teraz może odpaść (teraz za rywalkę ma Azarenkę) i tak Agusia raczej wyjedzie z imprezy zadowolona :)

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

KL pisze:
Wspaniały sukces

Musi to potwierdzić, musi dojśc do 1/2 chociaz jednego turnieju wielkiego szlema, obstawiam ze jak bedzie nasza Polaka w wysokiej formie podczas Wimbledonu to może byc pieknie, dlaczego miałaby nie walczyc teraz o numer 1,chyba po to trenuje, umiejetnosci ma, a wszystko zalezec bedzie od jej psychiki, jak w tym elemencie bedzie mocna to mamy gwiazde w swiatowym tenisie, trzeba tylko przejsc tą cholerna 1/4. Wczesniej pisałem ze nie ma bum na tenis i Age, ale jak bedzie tak coraz wyzej i wyzej, to kto wie :D

Wczoraj w Magazynie Przeglądu Sportowego, pojawił się artykuł o Robinie Soderlingu, niestety sympatyczny Robin, nie moze teraz grać, jest chory, juz zapomniałem na co, nie gra od 8 miesięcy co jest strata dla swiatowego tenisa, koles ograł Rogera Federera i rok wczesniej Nadala podczas Garrosa co jest czyms takim w tensie, jak w sumie w wrestlingu Jericho który sie chwali ze jednej nocy pokonał Stone Colda i Rocka :D

Tytuł:
Superstar
Awatar użytkownika

Warto wspomnieć jeszcze panowie o tym że dzisiaj Śliczna Serbka Ana Ivanović odprawiła w 2 setach z kwitkiem Dunkę Wozniacką 6:3/6:2! Serbce powoli chodzi forhend tak jak za najlepszych jej lat,mam nadzieję że utrzyma tą dobrą dyspozycję ! :)

Jak wiadomo już teraz Hampton,rywalka Iśki miała problemy żąłądkowe już po meczu 2 rundy z Jeleną Janković. I od tamtej pory praktycznie nic nie jadła i po bądź co bądź wykańczających dwóch setach z Polką jej organizm nie wytrzymał.

A dzisiaj o 21:30 wielkie święto dla Isi fanów.Po raz kolejny,już 4 w tym sezonie Polka zmierzy się z liderką rankingu WTA Białorusinką Victorią Azarenką.Miejmy nadzieję że Polka jej się zrewanżuje i wygra a na to na pewno ją stać.
Obejrzę z chęcią ten mecz ale raczej po Realu,który z kwitkiem odprawi CSKA ;D

Obrazek

Tytuł:
Star
Awatar użytkownika

Brawo brawo Isia :D także mi się wydaje że na tym awansie na 4 pozycje w rankingu WTA się nie skończy, dzisiaj o 21:30 jak wspominał xfigherx nasza Polska rakieta ma szanse się zrewanżować obecnej liderce w tenisie kobiecym. Azarenka wczoraj w meczu z Goerges pokazała swoją moc, a Agnieszka szczęśliwie zakończyła aczkolwiek łatwo nie miała z Amerykanką.

xfighterx pisze:
Jak wiadomo już teraz Hampton,rywalka Iśki miała problemy żąłądkowe już po meczu 2 rundy z Jeleną Janković. I od tamtej pory praktycznie nic nie jadła i po bądź co bądź wykańczających dwóch setach z Polką jej organizm nie wytrzymał.

Kurde kolejna ofiara tego wirusa...na szczęście turniej wszedł w decydującą faze, zbliżamy się do konca i miejmy nadzieje że zaden tenisista i tenisistka już nie padną z powodu zatrucia.

xfighterx pisze:
Warto wspomnieć jeszcze panowie o tym że dzisiaj Śliczna Serbka Ana Ivanović odprawiła w 2 setach z kwitkiem Dunkę Wozniacką 6:3/6:2! Serbce powoli chodzi forhend tak jak za najlepszych jej lat,mam nadzieję że utrzyma tą dobrą dyspozycję !

taak wlasnie sobie obejrzałem ten meczyk, musze przyznać że cudo zagrała Ana, było kilka błędów, ale przy tak słąbej postawie Woźniackiej nie miało to większego znaczenia.
Szczerze jak bardzo kibicowałem Serbce, tak bardzo przykro się patrzyło na zagubioną Karoline grającą cały czas na linie serwisu, lekko, a Ana bawiła się jak chciała i w ogole nie bylo po niej widać zmęczenia, a przypomne że dzień wcześniej grała niemal 3 godziny !
Fantastyczne przygotowanie do turnieju, zresztą już w dubaju to było widoczne, jak pisał xfigherx ten forehand znów swietnie wchodzi, widać bylo w tym meczu radość z gry u Any. Dziwi mnie jeszcze taka sprawa, że niespełna miesiąc temu gdy obydwie tenisistki spotkały się w cwierćfinale turnieju w Dubaju to mecz byl bardzo wyrównany nawet przebiegał pod dyktando Dunki, ktora mądrze grała do backhandu Any, a Serbka wtedy słabiutko grała, zupełnie bez siły szło to zagranie. Wowczas komentator też podkreślał jak słąbo gra Ana backhandem
a w tym spotkaniu z dzisiejszej nocy nie dośc ze Karolina nie męczyła już tym zagraniem na backhand to jeszcze Ana wiele razy świetnie zagrywała z tej pozycji i tym razem komentatorzy byli przekonani że Ivanovic potrafi takim zagraniem zdobyć punkt xD
W sumie gre Woźniackiej mozna podsumować słowami które krzyczał Trener Piotr do swojej córki w jednej z przerw - "Boisz się gry, uciekasz".
jestem ciekaw czy to już ten prawdziwy powrót Any na szczyt kobiecego tenisa, oby ! Aczkolwiek wciąż wedlug mnie za dużo błędów popełnia żeby wygrać np z Azarenką, ciekawe. Możliwe że dojdzie do pólfinału Ivanovic - Sharapova, i to będzie prawdziwy test formy prześlicznej Serbki.

Dzisiaj jednak skupimy się na arcyważnym meczu Radwańskiej.

a niestety (zwykle bym sie cieszył xD) od jutra Eurosport zajmie się finałami PTC w snooker, stąd mniej relacji, zdaje się dzisiaj jeden ćwierćfinał, jutro jeden ćwierćfinał w niedziele ólfinał z powtórki i finał :/ przynajmniej tak to w ramówce Eurosport International wygląda. A dla tych ktorzy mają też drugą stacje ES tenisa będzie nieco więcej

Tytuł:
Legenda
Awatar użytkownika

Zmienne szczęście mieli dziś nasi zawodnicy w turnieju WTA w Indian Wells. Agnieszka Radwańska przegrała w Wiktorią Azarenką 0:6, 2:6 w ćwierćfinale, za to debel Fyrstenberg i Matkowski pokonali braci Bryanów.... walkowerem ^^ To skutek wirusa żołądkowo-jelitowego, który dopadł kilkunastu tenisistów i tenisistki w Indian Wells, w tym Mike'a Bryana.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 346 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna