Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest śr wrz 18, 2019 2:52 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość

Star
Awatar użytkownika

Zresztą sami norwescy dziennikarze stwierdzili, jak wybuchła afera z lekami na astmę, że jakby Rosjanie je stosowali, to byśmy mówili o dopingu. Tłumaczenie się Norwegów w tej materii jest wręcz bezczelne. "Wszyscy tak robią, przecież to nie jest nic złego...". No sorry, ale to o czymś świadczy. Jeśli odpowiedniej kary nie będzie, to będzie znaczyło tylko tyle - są równi i równiejsi, zaś na szczycie bez względu na koszta po wsze czasy będą norwescy biegacze.

Obrazek

Adept
Awatar użytkownika

Tereska :O

Dobrze że jest ładniutka :lol: Dla mnie to ona może już tylko pozować dla magazynów + ładnie wyglądać. Lepszy biathlon do oglądania :faja:

Superstar
Awatar użytkownika

Terese Johaug zdyskwalifikowana!

Niestety wstępna dyskwalifikacja wynosi tylko na 14 miesięcy, a że kara ma być liczona od daty zawieszenia, czyli od 18 października 2016 roku, to Norweżka może wrócić na trasy biegowe już w grudniu 2017 roku, co oznacza, że Igrzyska Olimpijskie będą dla niej stały otworem... Oby tak się nie stało, bo to już byłaby naprawdę parodia sportu, gdyby faszerowana anabolikami Johaug wróciła, a dwa miesiące później dzieliła i rządziła PjogngCzang.

Na szczęście jednak nawet gdy długość zawieszenia się już nie zmieni, to istnieje szansa, że Norweżka na Igrzyskach nie wystąpi, bowiem Międzynarodowy Komitet Olimpijski chce wprowadzić nowe zasady, które mogą uniemożliwić jej start na igrzyskach. Mianowicie zawodnicy przyłapani na stosowaniu niedozwolonych środków, którzy otrzymali karę zawieszenia co najmniej sześciu miesięcy, będą mieli poważny problem z uczestnictwem w zmaganiach w Korei Południowej!

Mam nadzieję, że te plany Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zostaną wcielone w życie jak najszybciej, bo nie spodziewam się, żeby ta kanciara dostała dłuższą karę, niż teraz. No ale jeżeli krajowa agencja antydopingowa orzeka w takiej sprawie to co się dziwić. To jest głębsze bagno...

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Pierwszy weekend z biathlonem się skończył i na szczęście trochę zaskoczeń dostaliśmy w niedziele, bo dwa pierwsze dni były przewidywalne, ale po kolei.

Czwartek, czyli bieg indywidualny niestety przez Fourcade'a, piszę niestety, bo nie jestem fanem takich dominatorów jakim On jest i od dwóch sezonów nie ma żadnych faworytów tylko kibicuję komukolwiek kto jest w stanie pokonać tego Francuza. Jedyny zawodnik który nawiązał walkę Johannes Boe, ale i tak miał 30 sekund przewagi, a potem przepaść i niespodzianka Władimir Czepelin i Lars Helge Birkeland, czyli niezbyt znani zawodnicy, może dobrze im więcej rywali dla Martin'a tym lepiej.

Sobota, jak dla mnie najmniej emocjonujący dzień, bo po pierwsze ogromna przewaga już po pierwszym strzelaniu jaką sobie wyrobił Fourcad, a po drugie słabe występy największych rywali Ole Einar Bjoerndalen - 12, Emil Hegle Svendsen - 14, Erik Lesser -15, nie mówiąc już o Ederze, czy Boe którzy daleko poza dwudziestką. Z tej okazji skorzystali zawodnicy z tak zwanego drugiego szeregu. Drugi Fredrik Lindstroem, a trzeci Arnd Peiffer jak i prawie cała pierwsza 10 to zawodnicy, którzy mieli dobry występ przy niemocy faworytów.

Niedziela, najciekawszy dzień zawodów, a Ja nie oglądałem i muszę opierać się na wynikach :( Mnie oczywiście cieszy mnie miejsce Fourcade'a :P który nie trafił, aż 4 razy, a niespodziewanymi zwycięzcami są dwaj Rosjanie, pierwszy Babikow, a drugi Cwietkow. Miejsca tuż za podium dla Niemców i kolejno dla czwartego Peiffer'a było to dobre miejsce po jeszcze lepszym dzień wcześniej, a dla Lesser'a odbudowanie się po słabym tygodniu. Kolejna dwójka też warta uwagi, bo szóste miejsce to dla Simon'a Fourcade bardzo dobra pozycja,a jeszcze większe zaskoczenie na siódmym miejscu, czyli Michal Krcmar który nie miał żadnego pudła.

Pierwszy długi weekend kończymy oczywiście z Fourcade'm jako liderem klasyfikacji, ale niedzielny wyścig może napawać wiarą że to nie będzie kolejny rok zdominowany przez niego. Osobiście liczę na lepszą formę Svendsen'a, braci Boe i Austriaków.

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017
Najprzyjaźniejszy User Roku 2017
4x User Miesiąca: Czerwiec 2017, Wrzesień 2017, Styczeń 2018, Lipiec 2019

Moderator 22.09.2017-03.04.2018

Superstar
Awatar użytkownika

Ja natomiast bardziej koncentrowałem się na zmaganiach pań, gdzie teoretycznie powinno się naszym wieść zdecydowanie lepiej. No właśnie - teoretycznie... Z wietrznego Oestersund Polki wywiozły ledwie pięć oczek w postaci 37. miejsca Krystyny Guzik i 40. Kingi Mitoraj. Nieco lepiej było dzisiaj już w Pokljuce, gdzie w spincie na 7,5 kilometra 24. wynik zanotowała Monika Hojnisz, a trzy pozycję niżej uplasowała się najbardziej doświadczona z Polek - Magdalena Gwizdoń. Dla obu to pierwsze punkty w tym sezonie jak nietrudno się domyślić po początku mojej wypowiedzi. Ale żeby nie było za miło, to ani Kinga Mitoraj, ani Kamila Żuk, ani nasza od lat najlepsza biathlonistka Krystyna Guzik nie zmieściły się w pierwszej "60" nie kwalifikując się jednocześnie do biegu pościgowego. A pani Krysia miała ledwie dwa pudła. To są właśnie skutki tego co dzieje się w naszej kadrze. A jest ona totalnie rozbita pod wodzą trenera Kołodziejczyka. Dość powiedzieć, że Krystyna Guzik zdecydowała się na własną rękę trenować z Austriakami, a Magdalena Gwizdoń dobrowolnie z kadrą B. Musi dziać się więc naprawdę źle i pora rozgonić to całe towarzystwo zza stołków, bo od lat słychać narzekania ze strony polskich biathlonistek z na czele Weroniką Nowakowską, która w tym sezonie pauzuje po urodzeniu bliźniąt. Każda z nich dawała jasne sygnały, że pod batutą Kołodziejczyka dzieje się źle i mamy teraz tego efekty. Oby zostały poczynione jakieś konkretne kroki jeszcze w tym sezonie, nim to się kompletnie rozleci, bo już teraz Polki nie dość, że słabo strzelają, to jeszcze fatalnie biegaja. A więc tu nawet przy słynnym rach-ciach-ciach duetu Jaroński-Wyrzykowski nic nie da się zwojować...

Najmocniejsza na razie w całej stawce jest Laura Dahlmeier, która odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pucharu świata. Drugie miejsce zajmuje obrończyni kryształowej kuli, Gabriela Koukalova, której po wyjściu za mąż zmieniła się tylko pierwsza litera w nazwisku, a trzecie zawsze groźna Finka - Kaisa Makarainen.

U panów natomiast zapowiada się kolejny, szósty już sezon dominacji Martina Fourcade'a. Dzisiaj również nikt nie znalazł sposobu na pokonanie Francuza, który odniósł w ten sposób jubileuszowe 50 zwycięstwo w karierze! Na podium stanęli dziś także Johannes Thingnes Boe oraz Anton Szypulin. Każdy z panów był bezbłędny i dziś, żeby myśleć o jakimś bardzo dobrym wyniku było to wręcz wskazane, bowiem warunki wietrzne były bardzo dobre. Najlepszy z Polaków Grzegorz Guzik 71... ;)

Jutro biegi pościgowe zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a w niedzielę sztafety.

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

No i stało się, Therese Johaug nie wystąpi w Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu!

FIS wykorzystał swoje prawa i po tym gdy norweska(!) komisja antydopingowa zdecydowała się zdyskwalifikować Johaug na 13 miesięcy, co oznaczało, że kara się kończy się 18 listopada bieżącego roku, a więc impreza czterolecia stałaby dla niej otworem, odwołał się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie, domagając się surowszej kary. Ten po wnikliwym przebadaniu sprawy, postanowił przedłużył dyskwalifikację z 13 do 18 miesięcy, a to oznacza, że Tereska wyczyny w Korei Mariana i innych swoich koleżanek oszustek będzie mogła oglądać tylko sprzed telewizora! :D Można psioczyć, że 29-latka jest w tym wszystkim tylko kozłem ofiarnym i jest karana nieco na pokaz, ale mimo to cieszy mnie taki obrót wypadków. Jakaś tam idea czy duch sportu został zachowały nawet, gdyby miało być to czynione dla "przykładu" ;)

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4