Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest śr wrz 18, 2019 10:17 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość

Tytuł: Re: Kolarstwo
Superstar
Awatar użytkownika

Kwiato wygrywa Tirreno-Adriático

Jak dla Mnie duża niespodzianka, bardziej liczyłem na Rafała, który niestety jednak miał wypadek na jednym z etapów, a Michał na każdym z etapów jechał po prostu dobrze i co najważniejsze równo, a do tego bardzo dobrze pojechał czasówkę i zasłużenie wygrał, pokazując że ma potencjał na wielkie toury,a le to raczej przyszły rok.
Wracając do Rafała ten na etapie po wypadku był drugi co pokazuje że forma jest, a co równie cieszy, Bora świetnie pojechała jazdę drużynową na czas, tak ważną w perspektywie wielkich tourów.

A dość słabo obsadzony Paris-Nice wygrał Marc Soler po świetnej jeździe w czasówce i może nie w tym roku, ale gość może liczyć się w wielkich tourach.

No i zbliżają się klasyki, czyli walka Kwiato/Sagan/Van Avermaet i pewnie ktoś do tego grona dołączy, bo wiadomo klasyki bywają mocno nieprzewidywalne.

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017
Najprzyjaźniejszy User Roku 2017
4x User Miesiąca: Czerwiec 2017, Wrzesień 2017, Styczeń 2018, Lipiec 2019

Moderator 22.09.2017-03.04.2018

Superstar
Awatar użytkownika

Można powiedzieć że skończyła się brukowana część wiosny, gdzie dla Mnie najskuteczniejszy był Terpstra, co jest niespodzianką, bo zawsze kojarzyłem go w gronie zawodników dobrych, ale nie sądziłem że tyle wygra, ogólnie to co ostatnio robi quick step to jest magia, dopiero Paris-Roubaix gorzej, choć i tam Terpstra był 3. Tam Sagan odniósł piękne zwycięstwo, jedna z lepszych akcji jakie w ogóle widziałem, choć trzeba przyznać Ronde van Vlaanderen też świetnie zaatakował.
Kwiato trochę słabo jak na razie, ale ma chociaż Tirreno, także z faworytów najgorzej Van Avermaet.

A od niedzieli znowu ciekawie, bo kolejne klasyki i jak Sagan niczego nie zgarnie to Imo MVP wiosny to Terpstra, no chyba że Nibali coś ugra jeszcze XD

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Dawno w sumie tu nie pisałem, głównie dlatego że po Giro miałem mocno mieszane odczucia, z jednej strony wiele niespodzianek, jak Yates przez dwa pierwsze tygodnie, niespodziewany atak Frooma na jednym z etapów który przesądził o porażce Yatesa i mimo całej niechęci do Chrisa to trzeba przyznać że było to coś niespotykanego w obecnym kolarstwie.
Z drugiej jednak strony Big Tom którego jazda nie porywała, Aru dramatycznie jadący, no i jednak wygrał Froome, który w końcu jechał ciekawie i nie wysługiwał się drużyną, ale to dalej On XD

No i TdF w którym może wydarzyć się wiele, bo po pierwsze trudna trasa z mocnym etapem brukowanym, a po drugie mamy i Froome'a i Toma po Giro, Nibaliego, Quintane, Porte czy Lande którzy we Włoszech nie jechali, no i oczywiście Majkę na ktrego liczę że może sprawić niespodziankę, realnie patrząc sądzę że miejsca 8-10, marzy się podium, ale jeżeli nie będzie miał formy życia to będzie o to trudno.

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Miałem już tu nie pisać od odejścia Dominika i Jakuba, ale może ktoś z nowych też interesuje się najpiękniejszym sportem świata, no ale właśnie czy takim najpiękniejszym. Chodzi mi oczywiście o tegoroczny Tour który kończy się jutro, pierwsze dwa tygodnie upłynęły w zachwycie nad tym co robi Julian Alaphilippe. Wiosna bez wątpienia należała do niego i na tdf prawdopodobnie przyjechał po etapy/koszulkę górala, a tu win po bardzo odważnym ataku w końcówce, win w czasówce, 2 miejsce na legendarnym tourmalet, gdzie przegrał tylko z Pinot który też jechał super wyścig. Serio dawno nie widziałem tak dobrze jeżdżącego Francuza, odważnie, ciągle atakującego i to nie w takich oczywistych miejscach. Poza tym nieźle jadący Bernal i jadący najnudniejsze kolarstwo na świecie Thomas liczyli się w walce o wygrana (no i Kruijswijk i Buchman, no ale ich nikt w tym kontekście nie brał na serio). Także po 2 tygodniach pięknego ścigania przyszedł tydzień trzeci gdzie Francuzi już przestali zachwycać, a pięknie zaczął jeździć Kolubmijczyk co nie zmieniało faktu że dzięki małym różnicą wyścig był mega przyjemny w oglądaniu. Aż do wczoraj....
Po pierwszy koniec Pinota, serio był to jedne z najgorszych widoków w sporcie jakie widziałem, potem problemy z trasą i przerwanie wyścigu, jednak wielka dezinformacja i Julian traci lidera. Gdzie etap skrócony i polegał tylko na tym żeby upiec Francuza co się udało, przy okazji był jeden z najgorszych etapów jakie kiedykolwiek widziałem, niemal zero ataków czołowych zawodników mimo minimalnych strat. I jak jeszcze Bernal Imo zasłużył po równej jeździe i atakach na początku trzeciego tygodnia to Thomas po regularnym zabijaniu piękna tego sportu na podium aż kuje w oczy.

Dobra nakręciłem się aż obejrzę jak Alaphilippe daje kurtkę zmarźniętemu dziecku albo wygrywa Strade Bianche.

A swoją drogą na Vuelcie będzie OGIEŃ

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8