Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest śr wrz 18, 2019 2:53 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość

Tytuł: Re: Kolarstwo
Superstar
Awatar użytkownika

Dumoulin wygrywa górski etap!!!!

Cóż to był za etap!!! Piękne ataki, najpierw Zakarin, potem Quintana, ale i tak Dumoulin dojechał do wszystkich i jeszcze ograł resztę na finishu. Drugi Zakarin w końcu pojechał na Swoim poziomie, Landa w końcu też pokazał że po górach umie jeździć, a Quintana jeszcze na koniec został i znowu stracił do Dumoulin. Choć i tak było to nic przy tym jak Nibalemu odcięło prąd i stracił więcej, czy Pinot który znacznie wcześniej odpadł.
Jeżeli to się utrzyma to Dumoulin powinien dowieść zwycięstwo, drugi raczej na pewno Nairo, a o trzecie pewnie powalczą ibali i Pinot, choć nie skreślał bym jeszcze Zakarina po tym co dziś pokazał, ale wiadomo trzeci tydzień rządzi się Swoimi prawami.

A w Californii niestety Rafał przeciętnie w czasówce i stracił pierwsze miejsce, ale wiadomo dla niego najważniejszy jest Tour, a jak na razie forma niezła.

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017
Najprzyjaźniejszy User Roku 2017
4x User Miesiąca: Czerwiec 2017, Wrzesień 2017, Styczeń 2018, Lipiec 2019

Moderator 22.09.2017-03.04.2018

Superstar
Awatar użytkownika

Myślę że dzisiejszy etap pokazał dobitnie że Dumoulina w tym Giro pokonać będzie bardzo ciężko. Nie chodzi już nawet o różnice na tym etapie, bo wydaje mi się że tak czy siak na takich podjazdach nie wygrywa się raczej wyścigów, bardziej o przewagę mentalną, bo jeśli on potrafił dziś przyjechać przed Quintaną i spółką to na pewno daje dużej pewności siebie. Zadecyduje jak można się było spodziewać, 3 tydzień i królewski etap ze Stelvio i Mortirolo. Tam Quintana czy Pinot muszą już zaryzykować porządnie bo inaczej o końcowym triumfie będą mogli pomarzyć. Będzie gdzie zgubić Dumoulina, muszą to zrobić przed finałowym podjazdem.

Superstar
Awatar użytkownika

Miały być emocje, dramaturgia i duże zmiany w generalce - no i były. Królewski etap nie zawiódł, choć lepiej na wstępie podkreślę że wszystko za sprawą Dumoulina który..postanowił się wysrać na początku ostatniego podjazdu XD Serio akcja trochę dziwna, trochę śmieszna i powiedziałbym nawet że trochę smutna, jeśli Dumoulin w taki sposób przegra wyścig. Nie mam pojęcia jak to naprawdę było, czy faktycznie się umówili że na niego zaczekają wszyscy czy jak, nie wiem kto zadecydował żeby nie czekać, trochę zjebana sytuacja, tak jak dwa czy trzy lata temu.

Generalnie etap jak wspomniałem na początku bardzo ciekawy. Myślę że Nibali i Quintana mogli z tego zamieszania wycisnąć więcej, a tak to przecież jeszcze będą dużo musieli w czwartek i piątek odrobić i zyskać potem przewagę przed czasówką. Mimo wszystko to że Dumoulin zaczął podjazd w takim stanie ze stratą jakiejś minuty z kawałkiem i skończył etap ze stratą ~2 minut świadczy o tym, że jest w świetnej formie. Wcześniej mu nie kibicowałem, ale tym etapem mój szacunek wygrał, myślę że jeśli ze zdrowiem będzie wszystko ok to dowiezie zwycięstwo.

Superstar
Awatar użytkownika

Generalnie strasznie szkoda Dumoulina, stracił 2 minuty przez taką pierdołę, ale z drugiej strony pokazał że mimo problemów dalej walczył i dalej jest liderem, a jak się do tego doda czasówkę na koniec wyścigu to jego przewaga jest dość duża. Co do tego czekania to ponoć Movistar na początku czekał, ale potem zaczęły się ataki zawodników z drugiej dziesiątki generalki i końca pierwszej i wtedy ruszyli.

Co do czołówki to Nibali w końcu pojechał dobrze, Quintana dalej przeciętnie, Pozzovivo i Zakarin i sądzę że tak będzie wyglądać czołówka tego wyścigu, plus ewentualnie Pinot który jednak wczoraj pojechał strasznie słabo.
A i szkoda MI Hirta który na początku dużo stracił, a teraz naprawdę dobrze jedzie i liczę że pojedyńcze zwycięstwo etapowe jest w jego zasięgu.

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Jednak Dumoulin! Jak można się było spodziewać Holender odrobił na czasówce z Monzy do Mediolanu stratę i to on wygrał 100 edycję Giro. Myślę że zasłużył na to, po pierwsze głównie za pamiętny incydent przed Umbralpass, po drugie za to, że głównie Quintana miał wygraną jak na tacy. Ogólnie chuj mu w dupę już za sam fakt jak Giro wygrał 3 lata temu, nie znoszę typka, ale inna sprawa to fakt, że tyle razy mógł coś zrobić, uciec, zyskać tych kilkanaście nawet sekund, jednak niewiele zrobił, chciał wygrać jak najmniejszym nakładem sił przed Tourem i cieszę się że się mu nie udało. Zadecydował etap na Oropę, czyli niby niegroźny podjazd, gdzie Dumoulin przecież nie dość że dogonił Quintane i Nibalego, to jeszcze przecież sam ich prześcignął i wygrał etap. Brawa dla Holendra, przecież jakby miał ekipę na poziomie Movistaru czy Sky i gdyby nie ten incydent na 16 etapie to wygrałby tu wyraźnie.

Jaki to ogólnie był wyścig? Z jednej strony trochę poniżej oczekiwań, bo brakowało mi tu takiego przekozackiego etapu z pełną dramaturgią, a pod to podchodzi jedynie etap 16. Nie wiem sam czy to wina trochę słabej jak na Giro trasy, czy wina podejścia Quintany i braku wielkiej formy Nibalego, ale to nie było Giro które będzie się pozytywnie wspominać przez lata. No cóż, szkoda trochę, gratulacje dla Dumoulina i czekamy na Tour.

Superstar
Awatar użytkownika

Też uważam że Dumoulin zasłużył na wygraną, gdyby jeszcze nie te jego "przygody" na jednym z etapów to by wygrał o jakieś 2 minuty, ale i tak przewagę miał sporą. Także Mnie ciszy że Quintana nie wygrał, bo jechał strasznie słabo, większość jego ataków była tragiczna. Nibali jechał maxymalnie przeciętnie, choć na pewno ciekawiej niż Nairo i to On uzupełnił podium. Z dobrej strony pokazali się Zakarin, Pozzovivo i Pinot którzy na ostatnich etapach dużo atakowali i ich jazdę aż przyjemnie się oglądało w przeciwieństwie do dwóch zamulaczy którzy zajęli miejsca drugie i trzecie. Propsy też dla Jana Hirta który w debiutanckim wielkim tourze otarł się o podium, a cały trzeci tydzień jeździł równo z czołówką, także kto wie dwa lub trzy sezony i w CCC będziemy mieli zawodnika na Wielkie Toury :D

Zgodzę się że wyścig minimalnie poniżej oczekiwań, zawiedli na pewno panowie którzy uzupełnili podium, bo jechali po prostu do bólu poprawnie, graty dla Dumoulina i więcej takich etapów jak na Oropę który przynajmniej u Mnie wywołał najwięcej emocji.

A już niedługo Critérium du Dauphiné z Valverde, Froomem i Contadorem oraz Tour de Suisse.

Edit: A no i karma nie wraca Panie Nibali :P

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Criterium du dauphine dla Fulsanga

Etapy w trochę nie typowych godzinach, choć tak że jak wracałem ze stażu to zawsze 10 km do mety, także cenie decyzję XD Dwa ostanie etapy wyścigu świetne, dużo emocji, ale nie na tym sie skupie tylko bardziej na formie zawodników, a zatem:
FUGLSANG - Niesamowita forma, piękny pokaz jazdy, szczególnie na ostatnim etapie i jak utrzyma tą formę to może powalczyć na Tourze.
PORTE - Forma świetna, ale trochę zabrakło pomocy drużyny, no i zjazdy wyglądają u Niego bardzo słabo, poza tym na etapach pod górę bardzo mocny, a na jeździe na czas po prostu najlepszy.
FROOME - No widać że jeszcze pełni formy nie ma, bardzo słabo na czas, ale i na górkach dużo tracił, na duży plus zjeżdżanie które bardzo poprawił.
MARTIN/ARU/BARDET - Wziąłem Ich w jedną grupę, bo byli blisko siebie i jeździli bardzo podobnie, czyli bardzo widowiskowo, czasem na koniec trochę tracili, ale pokazali się bardzo dobrze.
VALVERDE - Ojj cień Alejandro z wiosny, tak jak poprzednia trójka dużo atakowała i czasem traciła, to On zawsze tracił.
CONTADOR - Coś było tu mówione o alergii, ale ciekawe na ile to było przyczyną, a na ile po prostu słaba forma.
KWIATO - Michał po raz kolejny udowodnił że umie się poświęcić i wykonywał ogromną praca dla Froome'a, ale ten nie dawał rady tego wykorzystać.

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Myślę że Dauphine pokazało, że Froome łatwo w tegorocznym Tourze miał nie będzie. Porte w świetnej formie, mimo iż nie wygrał to szczególnie na czasówce pokazał moc. Fuglsang też w świetnej formie z resztą, w końcu wygrał, nie wiem czy będzie w Astanie liderem na Tour, przecież chyba jedzie Aru, ale pokazał się z bardzo dobrej strony.

A wyścig, to w sumie widać po wynikach już - bardzo ciekawy, dobra zapowiedź Touru. Oby z Alberto to faktycznie była alergia czy coś, bo liczę że w TDF solidnie w końcu rozjebie, bardzo daaaawno tego już nie zrobił :D

Aha, tak no do widzenia - jebać Sky, jebać Froome #Domiszum

Superstar
Awatar użytkownika

Dziś rozpoczyna się Tour De France, Hubson jebany zamiast pisać posty ładnie to się zadowolił Umem i teraz kradnie tylko wina za 80zł, to ja coś może napiszę.

Będzie krótko, bo tak. Generalnie to trasa to wielki zawód. Trochę zamuła, jedynie 3 etapy zakończone podjazdem i ledwo dwa razy tyle etapów które moim zdaniem cokolwiek mogą znaczyć jeśli chodzi o generalkę. Porównajcie to sobie teraz z Giro czy Vueltą i najlepiej to nie wygląda. Znów wychodzi na to, że wyścig znacznie faworyzuje takich Dumoulinów czy Wigginsów, którzy nawet jak w górach jeżdzą tak se i stracą 2 minuty, to nadrobią do na bardzo długiej czasówce. Myślę że nawet taki Kwiato byłby w stanie pokusić się o top 10, gdyby miał cały zespół sobie podporządkowany.

Skład za to bardzo szanuje. Jest z 10 zawodników którzy na papierze wyglądają bardzo mocno, w dodatku patrząc na obecną formę Froome’a w tym sezonie nie można go nazwać faworytem. Ja tam stawiam na Porte, myślę że tym razem da radę, przynajmniej na podium powinno starczyć. Contador? Sceptycznie do niego podchodzę, nawet top 5 przyjmę z zadowoleniem. A Rafał myślę że podobnie, jeśli zakończy Tour na 5 czy 6 miejscu to będzie super, jeszcze jakiś wygrany etap do pakietu i biorę w ciemno, o podium będzie bardzo bardzo trudno, ale kto wie, nie takie rzeczy się już działy :P
1. Porte
2. Froome
3. Aru
Tl;dr – trasa trochę ssie, ale skład wyścigu trochę wynagradza. Będzie ciekawie, no i pchamy!

Superstar
Awatar użytkownika

Ale widzisz te wino ma związek z kolarstwem, po pierwsze Panowie Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski by to pochwalili i ser odpowiedni dobrali do tego wina, a po drugie nie ma nic lepszego do oglądania na kaca jak kolarstwo XD

Generalnie wyścig mocnych kontrastów, bo z jednej strony trasa słaba, a z drugiej masa świetnych zawodników. Co do trasy to najbardziej denerwują Mnie etapy jak 9, masa gór, a meta po zjeździe i kilku kilometrach płaskiego, no serio nie dało się zrobić mety na ostatniej górze? Lub np kto wpadł na pomysł zrobienia płaskiego 19 etapu?

Skład za to świetny i tak jak napisał Rainmaker mamy z 10 zawodników którzy mogą walczyć nawet o podium. Osobiście stawiam na coś takiego:
1.Richie Porte
2.Chris Froome
3.Rafał Majka
4.Fabio Aru
5.Jakob Fuglsang
6.Alberto Contador
7.Nairo Quintana
Ale nie zdziwię się jak Porte i Froome wylądują poza podium, a taki Aru czy Fulsang będą walczyć o miejsca 2 i 3. Majkę postawiłem dość wysoko, no liczę po prostu na dobry wynik, forma jak widać jest także według Mnie TOP 6 to według Mnie minimum.

A no jakby Dumoulin jechał ten wyścig to na izi by go wygrał XD Oczywiście jakby był w formie z Giro :D

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Dramatyczny etap i koniec szans Rafała

Najpierw trochę o początku wyścigu, niestety do 9 etapu tak naprawdę nic się nie działo, z jednej strony wina słabej trasy, a z drugiej Sky którzy kontrolują, znaczy niszczą wyścig, bo serio zabijają emocję. Wielki propsy dla CALMEJANE'a który wygrał 8 etap mimo skurczów 4 km przed metą, no i dla Kwiata który świetnie jechał, szkoda tylko że dla Frooma :/

No i etap 9, no Ja jebe kto to projektował, najpierw Thomas złamany obojczyk, potem Majka cały pościerany, no i ostatni zjazd i Porte biodro i obojczyk, Ja się pytam kto ten etap projektował??? Wiadomo bardzo szkoda Rafała, bo stracił szansę na generalkę i nie wiadomo czy pojedzie dalej. Według Mnie powinien Sobie odpuścić, odpocząć, potem Tour De Polond na sprawdzenie formy i Vueltę na generalkę, bo teraz męczenie mija się z celem. Tu jeszcze raz trzeba pochwalić Kwiata który ostatnie kilometry pojechał z Rafałem, Swoją drogą polecam mocno live streamy które robi na Facebooku po etapach, wczoraj z Poljańskim który wspominał już o udziale Swoim i Rafała w Vuelcie.

Co do czołówki to jedynym zagrożeniem dla Froome'a jest Astana, bo Fulsang i Aru jadą naprawdę dobrze, zaskakująca dobrze jechał też Martin, ale uczestniczył w wypadku Porta, niby nic się nie stało, ale Froome pier*** jeba** hipokryta na niego nie poczekał.

Także zostaje tylko wszystkim życzyć zdrowia, no i żeby obyło się bez wypadków, oczywiście to nie obejmuje Fromme'a XD

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Wczorajszy etap faktycznie pełny dramaturgii i niestety pecha, bo właściwie nawet 4 kandydatów do wysokiego miejsca straciło przez brak szczęścia te szansę. Majka i Thomas leżeli w kraksie, Porte tragicznie upadł na zjeździe z Mont du Chat, a przy okazji ucierpiał też Daniel Martin który stracił przez to ponad minutę, choć powinienem napisać tylko minute, bo szybko się pobierał i na płaskim nie mało pewnie narobił. Contador i Quintana też generalce mówią chyba papa, a zakończenie etapu, z Barguilem który już cieszył się z wygranej, tylko po to żeby dowiedzieć się że wygrał Uran, który jechał na rowerze gdzie mógł wrzucić max 2 przerzutke, mówi chyba wszystko. A nie wspomniałem przecież jeszcze o kontrowersyjnym ataku Aru. Suma sumarum za nami jeden z najbardziej szalonych etapów Touru od wielu lat.

Dużo ten etap wyjaśnił, powiedziałbym że nawet za dużo, bo ilu zostaje ludzi którzy mogą zagrozić Froome'owi? Aru, Uran i Bardet, z czego tylko ten drugi dobrze jeździ na czas, no i moze Martin jak zrobi jakąś szaloną akcje ala Schleck na Galibier w 2011. Żadnych wyroków wydawał jeszcze nie będę, nadal mam nadzieję że któryś w z wymienionej czwórki rozszyfruje maszynę jaka jest Sky i nie będziemy znów musieli oglądać dominacji Froome'a. Bardet, Aru lub Uran, zróbcie to dla Domiszuma (*)

Wielki pech Bora, najpierw akcja z Saganem, teraz pech Rafała. Liczę że Majka jak zdrowie pozwoli to powalczy o zwycięstwo etapowe, stać go na to, a jak nie to proponuję wycofać się, odpocząć i spróbować rozjebac Vuelte, a po drodze można przecież zahaczyc jeszcze o TdP

Superstar
Awatar użytkownika

Drugi tydzień Touru za nami. Bohaterów dla mnie 4 - Kittel, który znowu na luziku wygrał dwa sprinty, a także Landa i Michał Kwiatkowski, bo bez nich pomocy zapewne Chris Froome walczyłby teraz może mąż o miejsce w pierwszej 10 z takim Quintaną. Sky z reguły wykonuje świetną pracę dla Fruma ale tym razem Polak i Hiszpan spisują się po prostu fenomenalnie i bawiąc się w Tomasza Hajto mogę wywnioskować, że bez nich Froome traci 50% wartości. A czwarty zawodnik to dla mnie Daniel Martin, w którego przed wyścigiem nie wierzyłem, który w bardzo pechowy sposób stracił grubo ponad minutę, a teraz co etap atakuje, no i dziś znowu zyskał te 15 sekund i powalczy zapewne nawet o podium.

Tak w ogóle to nie wiem kiedy ostatni raz po dwóch tygodniach TDF różnice w czołowce były aż tak małe. Z jednej strony fajnie, w końcu nie ma dominacji Froome'a, Nibalego czy Contadora, z drugiej to jest kurwa Tour de France, a czasem mam wrażenie że Aru, Bardet czy Uran jadą tu jak w jakimś Eneco Tour. Są dwie rzeczy które musicie wiedzieć przed 3 tygodniem. Jedna jest taka, że żeby wygrać wyścig trzeba atakować i to najlepiej wcześniej niż 300m przed meta, druga jest taka że Froome mimo mocarnej pomocy jest do złamania. Na Izoard i Galibier cała czwórka (Martin, Uran, Aru i Bardet) musi postawić na jedną kartę i zaatakować, bo może poza Uranem każdy z nich dostanie solidną minute od Froome'a na czasowce. Także czekanko na środę i szczególnie czwartek, liczę głównie na Bardeta, myślę że ma dobry zespół i najwięcej sił i jaj do takiej akcji.

Superstar
Awatar użytkownika

Drugi tydzień pokazał przede wszystkim dwie rzeczy, po pierwsze jak trasa jest źle zrobiona, a po drugie jak Sky kontroluje, a dla Mnie bardziej zabija wyścig. Z jednej strony strasznie propsuje Kwiata za świetną pracę jaką wykonuje, a z drugiej wiadomo dla kogo tą prace wykonuje i wtedy już robi się średnio. Gdyby nie pomoc Froome na pewno by nie prowadził, tak jak napisał Rainmaker oprócz Kwiata dużo daje Landa. Z zawodników godnych wyróżnienia zgodzę się z Martinem, bo wiadomo było że Aru czy Bardet będą walczyć, ale Daniel to duża niespodzianka, a do tego jeździ bardzo widowiskowo. No i Kittel który jest po prostu świetny, czekam już na jego pojedynki z Gavirią, może Vuelta :D

CO do trzeciego tygodnia i całej klasyfikacji generalnej to sądzę że jednak Chris to utrzyma, na jego korzyść jest na pewno cały team Sky (bo widać było co się działo jak Aru był liderem) i czasówka, gdzie pewnie minutę co najmniej dołoży rywalom. Także liczę że cała czwórka Martin, Uran, Aru i Bardet bęzie mocno atakować i komuś z Nich się uda. A no i strasznie szkoda Fulsanga, bo pewnie dalej Aru byłby liderem, a tak słabiutko.

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Historyczny dublet Polaków w Tour de France!

Maciej Bodnar wygrał przedostatni etap 104 edycji najbardziej prestiżowego kolarskiego wyścigu świata, którym była jazda indywidualna na czas. Na liczącej 22,5 km trasie pokonał o nieco ponad sekundę Michała Kwiatkowskiego! Choć nie dane mi było obejrzenie tego wielkiego sukcesu polaków, to bardzo cieszy mnie ich sukces. Należało się temu niezwykle pracowitemu "Bodiemu", który praktycznie całą karierę jeździ dla dobra swoich zespołów. Teraz wreszcie uszczknął coś dla siebie i oby na tym nie poprzestał, bo już wyniki "czasówek" podczas ubiegłorocznych Igrzyskach w RIO czy minionych MŚ, pokazują, że stać go na walkę o medale w tej specjalności. Szkoda Michała Kwiatkowskiego, który jest małym MVP tego wyścigu i to w głównej mierze dzięki jego pracy Christopher Froome tak łatwo wygra jutro tę imprezę po raz czwarty. Dziś Brytyjczyk musiał uznać wyższość jedynie naszych reprezentantów. Wracając do Michała, to jestem jednak pewien, że nasz Mistrz Świata z 2014 roku swoje jeszcze wygra. Froome też zaczynał jako wybijający się pomocnik.. :)

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna