Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest ndz gru 15, 2019 3:58 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 647 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna
Autor Wiadomość

Superstar
Awatar użytkownika

Jednak twoją propozycję czyli "Martwą Ciszę" zachowałem na poniedziałek ;) Dziś właśnie obejrzałem sobie wyżej wymieniony Godsend, i musze przyznać, że to bardziej thriller niż horror, choć nie najgorszy. De Niro tak jak mówisz - dał radę i obejrzałem film cały, bez przysypiania.

Mam pytanie do ciebie Smoku - Oglądałeś horror "Ludzka Stonoga"? Słyszałem, że bardziej obrzydliwy niż straszny, prawda?

Low carder
Awatar użytkownika

W godesencie też końcówka była całkiem niezła. Może nie porażała, ale jednak solidna. Właśnie przypomniało mi się że w gruncie rzeczy, De Niro wystąpił w paru horrorach i też dawał rade. Mam tu szczególnie na myśli film Harry Angel, który jest zgrabną mieszanką horroru, filmu psychologicznego i kryminału.

Cytuj:
Mam pytanie do ciebie Smoku - Oglądałeś horror "Ludzka Stonoga"? Słyszałem, że bardziej obrzydliwy niż straszny, prawda?

Nie oglądałem, ale w takim razie czuje że musze za jakiś czas zapoznać się z tą lekturą :lol: . Osobiście nie wiem, jedni mówią że najbardziej obrzydliwym filmem jest "Martwica Mózgu". Nie trudno się z tym zgodzić, choć dla mnie Martwica jest zajebi*cie zabawna (nie mam na myśli legendarnej sceny z kosiarką, ale dwie inne sceny: scene na cmentarzu- karate ksiądz :lol: , oraz scene na spacerze z wózkiem dziecinnym ).
Wg innych z "Maglownica" jest najbardziej ochydna (Stephen King napisał bodajże scenariusz). Jeszcze inni powiedzą że horror "Ostrza" jest ochydny (nie oglądałem, ale pomysł ciekawy- rzadko kiedy ogląda się filmy o zabójczej kosiarce do trawy :lol: ).
Z innych wymienionych przeze mnie horrorów poleciłbym także horror z lat 30 XX wieku, pt. Freaks (Dziwolągi). Film zakazany w wielu krajach i bardzo kontrowersyjny. Czemu? Film opowiada o wędrownym cyrku, w którym główną atrakcją były właśnie Freaks'y- ludzi któzy urodzili się z pewnymi wadami genetycznymi (kobieta z brodą, bliźniaczki syjamskie, człowiek bez rąk i nóg, karły, ludzie z wszelkimi upośledzeniami czaski, lub kończyn, itp.). Kontrowersyjny dlatego, że udział w nim wzieli prawdziwi ludzie z defektami. Ale że to film z lat 30, to jest czarnobiały, klimatyczny i moralizatorski. Jak na horror, straszna jest tam może jedna scena- ale tak jak mówie, film zostawia wiele do myślenia.

Superstar
Awatar użytkownika

Akurat "Martwicę Mozgu" oglądałem. To jeden z wielu filmów, który jest przykład świetnego "gore". Reżyserem tego filmu był chyba ten typ co teraz wyreżyserował "Władcę Pierścieni". Martwica Mózgu to rzeczywiście horror z bardzo dużą ilością krwi, nie lubie takich. Wolę zagadkowe i trzymające w napięciu jak "Sierociniec", czy nawet "Amityville", który oglądałem z dużym zaciekawieniem.
"Oszukać Przeznaczenie" - wszystkie części obejrzane, musze powiedzieć, że bardzo lubie ten film, szkoda że go już skończyli, ale nie można robić 20 części w których każdy zna fabułę i wie o co chodzi w tym filmie. Ten thriller, bo tak chyba go trzeba nazwać to niezłe kino i polecam obejrzeć, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił ;)

W poniedziałek obejrzę "Martwą Cisze" to skomentuję.

Superstar
Awatar użytkownika

Oo też się włączę :D "Sierociniec" to naprawde bardzo dobry i ciekawy film. Niby jest to horror, ale jak dla mnie bardziej pasuje do takich filmów zagatkowych, gdzie można sobie odpowiadać na różne pytania itp. Film jak najbardziej trzyma w napięciu do ostatniej chwili.

Tak na marginesie to właśnie poszukuje jakiś horrorów, ale nie gore tylko zwykłych. I nie chodzi mi o jakieś, gdzie kosiarka sama jeździ i zabija czy coś w tym stylu tylko normalne filmy :D

Moderator roku 2012 !
Administrator od 1.08.2013
Fan wrestlingu od 25.02.2005 !
http://total-nonstop-action.blogspot.com/

Superstar
Awatar użytkownika

Wybieraj :
- "Udręczeni",
- "Szepty (The Awakening)",
- "Kobieta w Czerni"( dziś w nocy bede oglądał),
- "Oko"
- "Lęk"
- może "Rec",
- lub wymieniany przeze mnie w postach wyżej "Stay Alive", obejrzyj go i podziel się odczuciami,
- "Dzieci Kukurydzy"
- "The Ring"
- "Amytiville"

Obejrzałem wszystkie z wymienionych wyżej, prócz tej trzeciej propozycji, jedne lepsze, drugie gorsze, sam wybierzesz:)

Jeszcze "Labirynt Fauna" podobno dobry, ale nwm nie oglądałem...

Low carder
Awatar użytkownika

Cytuj:
"Oszukać Przeznaczenie" - wszystkie części obejrzane, musze powiedzieć, że bardzo lubie ten film, szkoda że go już skończyli

Także oglądałem wszystkie części, ale dobrze że skończyli. 1-dobra, 2- dała rade, 3- strata czasu, 4-super strata czasu, 5- obleci.

Cytuj:
Tak na marginesie to właśnie poszukuje jakiś horrorów, ale nie gore tylko zwykłych. I nie chodzi mi o jakieś, gdzie kosiarka sama jeździ i zabija czy coś w tym stylu tylko normalne filmy

Czyli "Blades" odpada :D .
W taki razie może pokusze się i podam pare tytułów i parę komentarzy na temat poszczególnych filmów:

"Dead Silence" - horrorek niezwykle klimatyczny. Brutalności za wiele w nim nie znajdziemy, ale jednak jak już wspominałem- końcówka naprawde poraża (tylko żeby zrozumieć jej "sens" trzeba dokładnie oglądnąc cały film, w szczególności parę scen). No i w jednej scenie "żart" z serii "Piła". Fabularnie zdradzę tyle że młody mężczyzna odwiedza rodzinne strony, by wyjaśnić pewną rzecz związaną z miejscową legendą...

"Insidious" - horrorek nieco podobny do opisanego wyżej (w końcu ten sam autor). Końcówka także wymiata(i też trzeba zapamiętać jeden wątek, który zaczyna się już od napisów początkowych ;) ). Króciótko fabularnie- rodzina przeprowadza się do nowego domu, a tu trach- nieszczęśliwy wypadek ich syna burzy ich spokój. Syn zapada w śpiączkę, ale nie jest ona spowodowana urazem mózgu, lecz pewną niezwykłą umiejętnością...

"Tożsamość" - film który mniej jest horrorem, a więcej psychologicznym. Fabuła dość zmyślna, końcówka nie spartolona. Fabuła: równocześnie w dwóch miejscach rozgrywa się akcja. Jednym miejscem jest budynek zakładu penitencjarnego/psychiatrycznego/sądowego ( sam nie wiem), gdzie komisja lekarska obraduje nad skazanym na śmierć mordercą. W tym samym miejscu kilkoro nieznajomych spotyka się w motelu, odcientym odświata (ulewa zatopiła drogi). Co łączy te historie? O tym jest ten film...

"Harry Angel" - film którego można zachaczyć o 3 gatunki: horror, kryminał i psychologiczny. Doskonała obsada (De Niro, Rourke). Końcówka której nikt się nie spodziewał. Fabuła zaczyna się jak w typowym noir. Do prywatnego detektywa zgłasza się pewien niecodzienny klient, który pragnie odszukać swojego dłużnika. Detektyw nawet nie wie, jak bardzo trudnę zlecenie dostał...

"Piła" - pomimo swojej brutalności, warto oglądnąć 1 i 2 część (można też pokusić się o 4). Głównie dla Tobina Bella, który był klasycznym no-name'em przed tym filmem. Fabuła może i nie podobać się każdemu z przyczyn moralnych, ale jednak, najstraszniejsze jest to, że pomimo środków jaki zastosował Jingsaw, miał on całkowitą rację odnośnie natury człowieka (wszyscy znają Piłe więc fabuły nie będę mówił).

"Miasteczko Salem", "Sklepik z Marzeniami", "Smętarz dla zwierząt" - umieściłem je obok siebie bo wszystkie one są dziełami Stephena Kinga. S. King jak wiadomo, jest pisarzem specyficznym. KAżdy kto czytał jego książki, ten wie, że przez pierwsze pół książki "nudzi" opisując normalne życie mieszkańców. Wręcz monotonne. Akle w dugiej części swoich książek, akcja nabiera tempa z każdą stroną. Tak samo jest i z filmami. Zazwyczaj dzieją się w małych miasteczkach- dlatego moze łatwo utożsamiać się nam z ich bohaterami. Wybrałem, te filmy, bo naprawde potrafią być klimatyczne.

"Porąbani", "Zombieland" - dobre bardziej czarne komedie niż horrory, ale jednak warte uwagi. Pierwszy to pastiż wszelkich filmów z serii Wrong Turn. Drugi natomiast paroduje wszelkie dzieła mistrza Romero.

"Unborn" - sprawnie zrealizowany horrorek nawiązyjący do egzotycznej dla nas kultury żydowskiej. Ogląda się bardzo przyjemnie. Nie trzeba znać ich kultury by zrozumieć fabułe. No i w "końcówce" nasz ulubiony współczesny aktor od grania negatywnych postaci (nie powiem kto, powiem tyle że zawsze jeśli występuje w jakimś filmie, to go obsadzają w roli tyc złych).

"Drag me to Hell" - horror który można podyktować wszystki bezdusznym urzędasom. Fabuła prosta- kobieta by zdobyć awans, zadziera z nieodpowiednią osobą...Parę z deka naiwnych scen (scena bójki w samochodzie), ale dzięki dobrej końcówce i sprawnej fabule można wybaczyć.

"Cukierek albo figielek" - 4 krótkie ale powiązane ze sobą historyjki o tematyce halloween. Teraz nie oglądajcie, ale zostawcie go do oglądanie w ostatnią noc października (dla klimatu ;) ).

"Ukryty wymiar" -romans kina sf i horroru. Końcówka nie przeraża, ale jednak ciekawie się ogląda. W kosmosie ginie statek kosmiczny wraz z załogą. Parę lat później pojawia się znowu. By zbadać co na nim zaszło, wysłana zostaje załoga, w której każdy z członków ma pewne kłopoty w życiu osobistym. Nie będą się nawet domyślali, jak daleko poszukiwany statek nawet dotarł...

"Pandorium" - Podobne klimaty do filmu opisanego wyżej. Tym bardziej jednak więcje sf niż horroru. Oficer budzi się z hibernacji w opustoszałym statku kosmicznym. Niemalże sam. I próbuje rozwikłać przyczynę, dla której statek podróżujący z paroma setkami tysięcy pasażerów nagle jest opuszczony. Po drodze jednak okazuje się że statek nie do końca jest opuszczony... Film warty obejżenia także dla fanów MMA- jedna z pierwszych ról Cung'a Le (można więc osądzić czy lepiej sobie radzi w klatce czy w obiektywie kamery ;) )

"Lśnienie" -na podstawie S. Kinga. Horror o obłędzie, szaleństwie, urojeniach, samotności, izolacji... poniekąd o nałogach (King przyznał że to głównie alkohol i narkotyki miały być ukrytymi symbolami w tej powieści) . Doskonały Jack Nicholson, reż. Stanley Kubrick- lepiej nie może być. Fabuła może i prosta- bezrobotny pisarz dostaje posade dozorcy w pustym na zime hotelu, do którego przenosi się wraz z żoną i posiadającym niezwykły dar synem. A ze hotel ten był świadkiem wielu tragedii, toż i rodzina nie będzie mogła bezstresowo spędzić tego czasu...

*w opisywanych przeze mnie filmów nie ująłem azjatyckich (krąg, klątwa, widmo, wizje), ani też "paradokumentalnych" (blair witch project, paranormal activity 1-3, rec 1-3, project monster itp.) gdyż to jest inna kategoria wagowa horrorów ;) .

Superstar
Awatar użytkownika

Czarny Smok pisze:
Cytuj:
"Tożsamość" - film który mniej jest horrorem, a więcej psychologicznym. Fabuła dość zmyślna, końcówka nie spartolona. Fabuła: równocześnie w dwóch miejscach rozgrywa się akcja. Jednym miejscem jest budynek zakładu penitencjarnego/psychiatrycznego/sądowego ( sam nie wiem), gdzie komisja lekarska obraduje nad skazanym na śmierć mordercą. W tym samym miejscu kilkoro nieznajomych spotyka się w motelu, odcientym odświata (ulewa zatopiła drogi). Co łączy te historie? O tym jest ten film...

Oglądałem ten film i bardzo mi się podobał, ciekawie połączone sceny w psychiatryku i motelu. Dobrze zagrana rola przez Cusacka, naprawde polecam, film wart obejrzenia;)
Słyszałem od znajmego, że horror "Udręczeni" jest świetny, jeszcze nie oglądałem, ale chce nadrobić te zaległości.
Smoku jeśli oglądałeś to napisz czy to prawda, że jest taki dobry, aby go oglądać?

Low carder
Awatar użytkownika

Cytuj:
Słyszałem od znajmego, że horror "Udręczeni" jest świetny, jeszcze nie oglądałem, ale chce nadrobić te zaległości.
Smoku jeśli oglądałeś to napisz czy to prawda, że jest taki dobry, aby go oglądać?

Oglądałem i to kawał czasu temu, więc osobiście tak średnio fabułe pamiętam ( wiem że był tam jakiś chłopak chory na jakiegoś raka czy coś takiego i by mieć bliżej do szpitala, jego rodzina wynajeła dom, w którym kiedyś jakieś dziwne eksperymenty robili poprzedni właściciele czy coś takiego- ekperymenty natury okultystycznej, nie medycznej). Fabuła prosta, ale dość zgrabnie prowadzona. Aktorzy może nie są mocnym punktem filmu, ale też nie zepsuli go. Pamiętam że było pare dobrych scen (piwnica, albo w salonie pod koniec). Dlatego odpowiedzieć można śmiało- warto oglądnąć, choć nie ma sensu przygotowywać się na rewolucje.

Cytuj:
Oglądałem ten film i bardzo mi się podobał, ciekawie połączone sceny w psychiatryku i motelu. Dobrze zagrana rola przez Cusacka, naprawde polecam, film wart obejrzenia;)

Nie tylko jego- w filmie wystąpił też Alfred Molina w roli jedengo z lekarzy (dr octopus w spidermanie 2), oraz Ray Liotta (chłopcy z ferajny, lub głos tommego vercetti z gta vc), oraz Amanda Peet oraz Rebecka de Mornay.

Superstar
Awatar użytkownika

Dzięki za opinię o tym "Udręczeni". Może obejrze, ale pierwsze w kolejce jest "Dead Slience";) Teraz w wakacje mam mase wolnego czasu i codziennie oglądam jakieś horrory, więc obejrze oba.
Miałem na oku niedawno jakiś horro-thriller - "Oni".
Czytałem dziś trochę o tym filmie, reżyserami są David Moreau i Xavier Palud, którzy podobno stworzyli całkiem inną wizje strachu. Posłużyli się wydarzeniami prawdziwymi. Nie żadne "monstra" zadecydowały o marnym losie głównych bohaterów, tylko dusze ludzkie.
Być może ciekawe, na pewno się skuszę :))

Superstar
Awatar użytkownika

A więc w poniedziałek i wtorek zabrałem się do oglądania filmów. Pierwszym jaki obejrzałem był film - "Udręczni". Bardzo mi się podobał, ciekawa fabuła i kilka razy można było się na serio przestraszyć, również bardzo zagadkowy i interesujące wątki. Horror jeden z najlepszych jaki oglądałem. Zmieścił by się w dziesiątce. Polecam obejrzeć, bo naprawde warto. Moja ocena - 7,5/10

Co innego drugi film, który obejrzałem we wtorek - "Slient Hill". Nie wiem, co mnie podkusiło. Trwał dwie godziny i jak pierwsza godzina była ciekawa i z zaciekawieniem oglądałem historie bohaterki, to druga kompletna klapa, nuda i stracony czas. Nie będe zdradzał końcówki, ale dla mnie bzdury. Ocena - 4,5/10

Low carder
Awatar użytkownika

Cytuj:
"Slient Hill". Nie wiem, co mnie podkusiło. Trwał dwie godziny i jak pierwsza godzina była ciekawa i z zaciekawieniem oglądałem historie bohaterki, to druga kompletna klapa, nuda i stracony czas.

Sean Bean dał rade (tyle że on zawsze daje rade). Ale zgodze się- film klapa. Po prostu zmarnowany potencjał jeśli chodzi o fakt że film nawiązywać miał do genialnej serii gier. Jednyne co jako tako pamietam to końcówke, i oczywiście... piramidogłowego ;) .

Superstar
Awatar użytkownika

Dziś zacząłem "Rec", pierwsza część fajna i ciekawa, reporterka telewizji, pizda wszędzie za nimi latała. Strasznie wkvrwiająca osoba w tym filmie. Jutro zamierzam obejrzeć drugą część, bo to kontynuacja, rzecz dzieje sie w tym samym budynku. Potem zapewne trzecią, ale to chyba już coś innego troszkę. Zapowida się ciekawie. Na serio się przestraszyłem w jednej scenie, ale kto oglądał to wie raczej o jaką mi chodzi.

Zabieram się też od dłuższego czasu do obejrzenia "The Wrestler". Podobna świetna rola Rourke'a, ale jakoś myśle, że może niedługo w jakimś polsacie, czy innym tefauenie dadzą to nie bede tracił cennego czasu w wakacje, na oglądanie w internecie. ;)

Superstar
Awatar użytkownika

Hmm czyżbyś wystraszył się tej małej dziewczynki ( o ile dobrze pamiętam )? Czy może tego czegoś na końcu filmu?
Jeśli chodzi o Rec to obejrzałem dwie części, trzecią muszę sobie jeszcze obejrzeć, bo film jest naprawde ciekawy i wciągający. Ogólnie spodobał mi się styl w jakim go robią, że niby wszystko jest pokazane z kamery tego gościa, przez co można bardziej uwierzyć w taki realizm tego filmu.

Wrestler już chyba był kiedyś w TV o ile dobrze pamiętam. Film warto zobaczyć.

Kiedyś ogladałem film pt " Martwe ptaki " jest to połączenie westernu z horrorem. Główni bohaterzy ( wygląd takich kowboyów ) mieli przetransportować złoto za granicę, po czym tam mieli się podzielić tym złotem. Postanowili się zatrzymać w pewnym domu, a jak się okazało ludzie zaczeli tam świrować. Więcej nie będę wam pisał, żeby nie psuć przyjemności z oglądania :D

Moderator roku 2012 !

Superstar
Awatar użytkownika

Wystraszyłem się momentu pod koniec, w pierwszej częsci, ale nie zdradze dokładnie w jakiej scenie.
"Martwe Ptaki" mówisz? Nie kręcą mnie filmy typu western, ale może jak będe miał czas to poszukam coś o tym filmie, jakąś recenzje, oceny widzów :)
Jutro obejrze Rec 3, ale podobno trzecia odsłona jest już słabsza.
Fajne i niespodziewane zakończenie drugiej części. Jak w pierwszej denerwowała mnie reporterka, tak w drugiej ten ksiądz...Tak czy inaczej nie trace czasu, codziennie od 13-00 do 15-00 coś oglądam, i tak do końca wakacji.

Superstar
Awatar użytkownika

Sycylijczyk
Film oglądałem już ponad 2 tygodnie temu. Ogólnie podobał mi się, jestem fanem powieści Mario Puzo ( po tym jak przeczytałem Ojca Chrzestnego, który jest jeszcze lepszy niż film, a teraz skończyłem Rodzine Borgiów i zaczynam Ostatniego Dona ) i ten film fajnie oddaje klimat tych lat. Podobno książka jest jeszcze lepsza, ale nie miałem okazji jeszcze przeczytać. Film mnie nawet przez chwile nie nudził.
10/10 za sentyment

Podniebni przemytnicy
Jeżeli ktoś jest fanem serii "Szybcy i wściekli" i lubi samoloty to ten film jest dla niego. Jak zawsze w tego typu filmach mamy tych złych jak i dobrych, mamy miłość, która oczywiście nie powiem jak się kończy. Ogólnie spodobał mi się motyw z tymi samolotami, bo jeszcze takiego filmu nie widziałem. Nie ma to jak popatrzeć sobie na jakieś wielkie miasto w nocy z lotu ptaka, lub też podniebnym pościgom z naprawde wielką prędkością. Naprawde warto zobaczyć, film idealny na rozluźnienie w ostatnie dni wakacji.
9/10

Moderator roku 2012 !

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 647 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna