Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest sob lip 21, 2018 1:41 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość

Tytuł: Re: Seriale
Legenda
Awatar użytkownika

Chris Benoit pisze:
Jakby się temu bliżej przyjrzeć to faktycznie dowodzenie atakiem przez Flokiego mogło być jakimś tam aktem kary od Ragnara. Z resztą, sam Floki nie ukrywał swej niechęci do Athelstana więc kwestia śmierci nie powinna być dla Ragnara czymś tajemniczym. Z kolei nie uważam żeby Floki miał dołączyć do przeciwników Ragnara, już była taka akcja (bodajże z król Horikiem) że Floki udawał że zdradzi Ragnara a ostatecznie mu pomógł. Co więcej, gdy Ragnar ''umarł'' pod Paryżem - a o oszustwie wiedział tylko Ragnar oraz Bjorn - to popłakał się przy trumnie przyjaciela. Mnie się wydaje że był zły na Ragnara z powodu Athelstana i pozostanie mu wierny.

To chyba było zakończenie sezonu. Trzeba przyznać, że wyszło kozacko. Ogólnie zakończenia sezonów robią bardzo zaskakujące. Wtedy uwierzyłem w zdrade Flokiego, tutaj uwierzyłem w śmierć Ragnara tylko jedna rzecz mnie zastanawiała. Co dalej? Przecież Ragnar jest główną postacią. Gdyby zamiast Ragnara był ktokolwiek inny to nic by mnie nie zdziwiło. Floki jaki jest to jest, ale jest strasznie wierny Ragnarowi. Tylko czy jest na tyle mu wierny, że zaryzykuje swoim życiem? Ragnar mówiąc mu o tym, że wie po części uświadamia go, że jego koniec może być bardzo bliski.

Chris Benoit pisze:
Kolejna wojna braci nie widzi mi się zbytnio, Rollo już wyskoczył do Ragnara i prawie przez to zginął. Twoja propozycja że Rollo dzięki temu małżeństwu rzuci Paryż Ragnarowi jest całkiem dobra, w historii było tak że Wikingowie spalili Paryż więc jeśli serial choć trochę czerpie z faktycznych wydarzeń to wiemy co się stanie w 4 sezonie :D ja się tak zastanawiam co jeśli Ragnar odpuści sobie powrót na kontynent na wiosnę, pomoże Lagerthcie w odzyskaniu władzy jarla a powróci do Paryża na kolejną wiosnę. W tym czasie, szalałby tam Rollo.

Trzeba przyznać, że tam mieliby co robić, ale wątpie w to, żeby Ragnar nie wrócił do Paryża. Za bardzo mu na tym zależało, a dodatkowo oprócz ziemi może zdobędzie kolejny tytuł, który dla niego jest dużo cenniejszy niż złoto skradzione z miasta. Dodatkowo o Paryżu powiedział mu Athlestan, więc tym bardziej będzie chciał tam wrócić i zdobyć to miasto dla swojego zmarłego przyjaciela.

A jak podobała Ci się scena z ucinaniem głowy Jarlowi? Chodzi oczywiscie o tą scenę. Świetnie zakpił sobie ze swoich katów pokazując, że nie boi się śmierci.
https://www.youtube.com/watch?v=T3QiSSESwbw

Moderator roku 2012 !
Administrator od 1.08.2013
Fan wrestlingu od 25.02.2005 !
http://total-nonstop-action.blogspot.com/

Legenda
Awatar użytkownika

Dużo pytań zrodziło się po 3 sezonie ale jeśli serial ma nadal trzymać tak kozacki poziom, to równie dobrze mogą zrobić kolejne 3 sezony. Tylko żeby pomysły były dobre.

Co do tej egzekucji to przyznam że staruszek nieźle się postarał :D miny ludzi były bezcenne a sam aktor świetnie to zagrał :D teraz taka ciekawostka :D jak np. Turcy czy Tatarzy ścinali ludzi mieczami (jeńców dla przykładu) to delikwent klęczał plecami do oprawcy. Wikingowie zaś byli na tyle dumni i honorowi że przy śmierci chcieli patrzeć zabójcy w oczy. Nie wiem dlaczego ale zapewne uważali że spojrzenie śmierci prosto w oczy to dowód odwagi a tchórzy do Walhalli nie wpuszczali :D nawet Rollo w czasie szturmu na Paryż zabił jakiegoś Wikinga za to że ten chciał się wycofać.

Rozwojówka
Awatar użytkownika

Ja mogę polecić wszystkim miniserial Childhood's End. Ma jedynie trzy podwójne odcinki więc w sumie trwa jakieś 4 godziny. Ciekawie przedstawiona historia i całkiem udana rola Charlesa Dance'a.

Superstar
Awatar użytkownika

Sherlock i upiorna panna młoda

Jest to jakiś specjalny odcinek serialu, więc piszę tutaj.

6/10 / 9/10

Skąd taka rozrzutność w ocenie zapytacie? Po pierwsze, serialu nie oglądam wcale. Teraz dwójka puszcza niby ten serial (kawałek pierwszego odcinka widziałem, ciekawa wizja "Studium w szkarłacie", w ogóle sam motyw Holmesa w XXI wieku jest ciekawy), ale wolę oglądać kolejne filmy z Bondem puszczane w tym samym czasie. Ale co do odcinka. 9/10 jest dlatego, że gdybym był fanem serialu i śledził go regularnie, uwielbiał w tej roli Cumberbatcha (czy jak się to nazwisko pisze), uważał, że jest przystojny i w ogóle wow, nie czytał literatury Conan Doyla i w ogóle był fanem tego serialu; to dałbym pewnie 9/10. Ale...

Serialu nie oglądam, literaturę związaną z Holmesem przeczytałem całą od Conan Doyla, a film obejrzałem, bo umieszczono bohaterów w XIX wiecznym Londynie. Czyli oryginalnym miejscu. Ale po kolei, skąd taka ocena? Przez cholerny mętlik w głowie jaki ten film mi pozostawił. Wykorzystano tutaj chyba kilkanaście rożnych motywów z kilkunastu różnych opowiadań Conan Doyla, do tego wszystko to tylko sen Sherlocka, bo leciał pieprzonym samolotem kontynuując wątek fabularny z serialu, którego nie widziałem i nie bardzo kumam o co chodzi.

Zaczyna się film, jakieś wspomnienia z początków serialu, napis: "Na podstawie twórczości Sir Artura Conan Doyla". Myślę sobie, spoko, ciekawe jaką sprawę wzięli do tego filmu, bo upiornej panny młodej jakoś nie pamiętam.

Po pierwsze, motyw upiornej panny młodej pojawił się w literaturze Conan Doyla tylko jednym zdaniem w opowiadaniu o którym w filmie nie ma żadnej wzmianki; "Rytuał Musgrave'ów". Jedno zdanie. Fabularnie wrzucono to w inne opowiadanie: "5 pestek pomarańczy" (polecam, bo jedno z lepszych swoją drogą). Były jakieś wzmianki o Irene Adler ("Skandal w Bohemii"), Psie Baskervillów ("Pies Baskervillów"), błękitny karbunkuł pojawił się chyba 3 razy (opowiadanie "Błękitny rubin" bodajże). Walka Holmesa z Moriartym (ten motyw w filmie to w ogóle magia, jeszcze większy mętlik, ale przynajmniej od pojawienia się Moriartego film zyskał na mojej uwadze) na wodospadzie to opowiadanie "Ostatnia zagadka". Te wykorzystanie tylu różnych motywów (wszystkich żem nie wymienił, tylko te ważniejsze) spowodowało taką, a nie inną ocenę. Jeszcze ten finisz, tajna organizacja przypominająca zachowaniem, ubiorem i otoczeniem - stary, opuszczony kościół -, normalnie Ku Klux Klan, to po prostu kobiety, które chcą być traktowane na równi z mężczyznami. Kto pisał ten scenariusz?

Ale tak po za wątkiem literatury. Film niezły, ale imo na raz do obejrzenia. Fani serialu powinni być zachwyceni i pewnie tacy są, fabuła jakoś drgnęła itp, stąd 9/10. Dla mnie jako czytelnika przygód Holmesa, film niczym się nie wyróżnił. Dosłownie do pojawienia się Moriartego po prostu leci w tle. Potem się rozkręca, momentami może zaskoczyć, do tego te wykorzystanie tych motywów. Stąd ocena 6/10.

Fanom serialu polecam z całego serca, bo cholernie warto, ale dla mnie, nic specjalnego.

Superstar
Awatar użytkownika

NAWET NIE WIEM JAK TO SKOMENTOWAĆ ! Jaram się jak szalony!

Obrazek

Rozwojówka
Awatar użytkownika

W sumie to tylko oficjalne ogłoszenie, bo można się było domyślić, że powstanie jeszcze
ten sezon :) Mam nadzieję, że fajnie poprowadzą historię, bo w poprzednim akcja nie była
już taka jak z początku, coś według mnie zaczęło się źle dziać.

Nowy

Cześć wszystkim. Według mnie jednym z najlepszych seriali był serial Breaking Bed.

Legenda
Awatar użytkownika

Mock pisze:
Cześć wszystkim. Według mnie jednym z najlepszych seriali był serial Breaking Bed.

A czemu tak uważasz?

Ktoś z was oglądał te seriale? Sons of Liberty, Texas Rising - Narodziny Republiki, The Making of the Mob: New York.
Mam zamiar je obejrzeć i pewnie to zrobie ( chociaż część ) gdy tylko skończę Suits ( zostało mi 13 odcinków ostatniego sezonu ) i zanim wyjdą wszystkie odcinki Wikingów do przerwy letniej.

The Making of the Mob trafiło na moją listę, gdy tylko zobaczyłem, że taki serial powstanie. Uwielbiam wszystko co związane z mafią. Początkowo serial miał wysoką ocenę, ale widzę, że mocno spadło ( 5,8 ). Słyszałem, że będzie tylko jeden sezon, ale kto wie. Jeśli ma być tylko jeden to mam nadzieje, że te 6 odcinków będzie się dobrze oglądało i będą się trzymać faktów, bo postacie będą prawdziwe. "Pogromcy mafii" to raczej nie będą, ale może być ciekawie.
Tamte dwa poprzednie są bardzo klimatyczne coś w stylu jednego z moich ulubionych seriali, czyli "Hell on Wheels". Dlatego je też muszę obejrzeć.

Moderator roku 2012 !

Mid carder
Awatar użytkownika

Tupak pisze:
Mock pisze:

A czemu tak uważasz?

Ktoś z was oglądał te seriale? Sons of Liberty, Texas Rising - Narodziny Republiki, The Making of the Mob: New York.
Mam zamiar je obejrzeć i pewnie to zrobie ( chociaż część ) gdy tylko skończę Suits ( zostało mi 13 odcinków ostatniego sezonu ) i zanim wyjdą wszystkie odcinki Wikingów do przerwy letniej.

The Making of the Mob trafiło na moją listę, gdy tylko zobaczyłem, że taki serial powstanie. Uwielbiam wszystko co związane z mafią. Początkowo serial miał wysoką ocenę, ale widzę, że mocno spadło ( 5,8 ). Słyszałem, że będzie tylko jeden sezon, ale kto wie. Jeśli ma być tylko jeden to mam nadzieje, że te 6 odcinków będzie się dobrze oglądało i będą się trzymać faktów, bo postacie będą prawdziwe. "Pogromcy mafii" to raczej nie będą, ale może być ciekawie.
Tamte dwa poprzednie są bardzo klimatyczne coś w stylu jednego z moich ulubionych seriali, czyli "Hell on Wheels". Dlatego je też muszę obejrzeć.

Sons of Liberty jest nawet nawet jeżeli nie interesują cie prawdziwe fakty historyczne bo to co się tam dzieje to w większości fikcja w chuj, i trochę się też to ogląda jakby się czytało podręcznik do nauki historii, w sensie - najważniejszy fakt (mocno przekolorowany) i skok do następnego, bardzo niewiele między nimi. Zdaje sobie sprawe ze to jest mini serial ale nadal xd Aktorsko nie jest źle, ale tak na serio to nie wiem czy jest to seria godna polecenia.
pozostalych nie widzialem wiec nie powiem :/

Rozwojówka
Awatar użytkownika

Ja oglądam właśnie The Walking Dead (Żywe trupy) i jestem w połowie 3. sezonu. Niby ogląda się to dobrze, ale mogli pociągnąć te wątki w znacznie ciekawszy i bardziej dramatyczny sposób. To trochę przykre, że film odstępuje klimatem od gry, która nie miała nawet części takiego budżetu jak serial. Ja wiem, że to jest adaptacja komiksu, ale przecież nie muszą być wierni oryginałowi i poprawiać to, co tam nie gra.

Rozwojówka
Awatar użytkownika

Oglądaliście nowy sezon X-Files ? Ja miałem czas w weekend i sobie obejrzałem naraz te 6 odcinków.

Jestem niestety rozczarowany - to już nie to samo :x
Zawsze uwielbiałem odcinki z kosmitami, wręcz wracałem kilka razy do najciekawszych - w nowym sezonie zdecydowano za mało było.. Dodajmy jeszcze do tego dla mnie bardzo sztuczna gra Scully, Mulder bardziej wyglądał jakby grał w Callifornication..
Zawsze z sentymentem będę wracał do sezonów 1-7, do trzech ostatnich niestety nie..

W przyszłym roku ma wrócić Twin Peaks - mój ulubiony serial ever.. Niechże Lynch się postara, niech będzie ten sam klimat tajemnicy - nie to co w nowym sezonie X-Files.. :faja:

Legenda
Awatar użytkownika

Dziś zobaczyłem bardzo ciekawą informację i muszę przyznać, że czekam już na ten serial.

Serial powstanie na podstawie powieści "Omerta" autorstwa Mario Puzo. Opis książki wygląda następująco:

Omertà – zmowa milczenia – pozwoliła włoskiej mafii przetrwać przez lata. Jej złamanie oznacza śmierć i utratę honoru. U schyłku XX wieku honor ma jednak poważnego konkurenta – PIENIĄDZE. Czy to właśnie one są motywem zabójstwa popełnionego w biały dzień w samym środku Manhattanu na Raymonde Aprilem, czołowym amerykańskim mafiozie, który przed trzema laty zerwał z działalnością przestępczą? Czy może chodziło o złamanie mowy milczenia?

Scenariusz pilota jest już gotowy, reżyserem projektu został Antoine Fuqua. Za produkcję opowiada The Weinstein Company. Póki co nic nie wiadomo na temat daty premiery.

Uwielbiam twórczość Mario Puzo, Omerte również już czytałem, więc jak się postarają to mogą zrobić bardzo fajny serial. Mam nadzieje, że jeszcze w tym roku będzie.

Moderator roku 2012 !

Superstar
Awatar użytkownika

Właśnie sobie skonczylem oglądać czwarty już sezon House of Cards i jestem pod wrażeniem jak zwykle. To najlepszy serial na świecie. Postacie jakie tam wykreowano to po prostu miazga, do tego sceneria i cała otoczka Ameryki i wyborów przedstawiona jest super. Frank to kozak charakter, a w 4 sezonie jeszcze dochodzi bardziej do głosu (nie tlko w kwestii finansowej :) ) Claire :D
Najlepszy serial jaki oglądałem!!!!!!!!!!11111111111111111

Rozwojówka
Awatar użytkownika

Minęło kilka miesięcy odkąd pisałem o X-Files i trochę seriali nowych obejrzałem/oglądam :wink:

1. Na chwilę obecną nie podoba mi się nowy sezon AHS. Kilka odcinków za nami - dla mnie to zagmatwane i jakby robione już na siłę.. Rozumiem że wielu osobom się podoba jednak osobiście mi się nie podoba, czy to styl kręcenia czy po prostu nudne postaci. Sam temat przewodni ciekawy - może się rozwinie..

2. Obejrzałem sobie włoski serial "Trzynasty Apostoł" - POLECAM!
Bardzo ciekawy serial, posłużę się opisem - "Gabriel Antinori jest młodym księdzem i profesorem teologii, który wykłada na uniwersytecie. W swojej pracy koncentruje się na badaniu i przekraczaniu granic pomiędzy nauką, wiarą i zjawiskami paranormalnymi. Kieruje nim chęć poznania tajemnic życia, w tym celu współpracuje z instytucją o nazwie „Kongregacja Prawdy". Na miejscu spotyka Claudię Munari (Claudia Pandolfi) - ładną i czarującą psychoterapeutkę, która wierzy, że wszystko ma swoje racjonalne wytłumaczenie.."
Fabuła z odcinka na odcinek przyśpiesza i na każdy odcinek czeka się z niecierpliwością :wink:

3. DAMIEN - serial będący kontynuacją kultowego filmu Omen. "Po odkryciu swojego pochodzenia Damien Thorn próbuje radzić sobie z życiem jako Antychryst." Bardzo ciekawie jest przedstawiony główny bohater na początku, następnie kilka mniej ciekawych odcinków po czym mocne, ostatnie epizody.
Niestety - serial został anulowany po pierwszym sezonie więc nie dowiemy się dalszych losów Antychrysta..

Denerwujące jest to że wiele seriali amerykańskich jest ucinana/kończona w najbardziej zjebanych momentach.. :evil:

Star
Awatar użytkownika

Ostatnio nie mam czasu na seriale i ograniczam się do The Walking Dead, bo innych szczerze nie chce mi się oglądać. Na kompie mam nielegalnie pobrane House of Cards, ale nie widzi mi się oglądać po angielsku a napisy ciężko znaleźć aby były dobrze dopasowane. W sumie nie przeszkadza mi język angielski, ale lepiej wszystko rozumieć niż 90%.

Na pewno warto zobaczyć serial 22.11.63. Jakiś czas temu był na Fox i skuszony wizją Ameryki w latach 60 pochłonąłem się w serial. I było to dobre. Ogólnie fabułę można skrócić i opisać ją tak - jakiś gościu cofa się w czasie aby zapobiec zabójstwa Kennedy'ego. Brzmi głupio i sztampowo, ale naprawdę tak nie jest. Poziom był naprawdę dobry i każdy odcinek wciągał mnie niesamowicie, ale jest problem z tym serialem. A mianowicie - ma tylko osiem odcinków. Ledwo się zaczął a już musi się skończyć. Na pewno zagmatwana była końcówka, ale dla fanów USA z dawnych lat albo historii jest to strzał w dziesiątkę.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna