Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest pn lis 12, 2018 8:11 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość

Tytuł: Re: Seriale
Star
Awatar użytkownika

Stranger Things - Sezon 1 i 2

Aż dziw że nikt wcześniej nie wypowiedział się o tym pięknym destylacie lat '80. W małym miasteczku znika chłopiec. Miejscowa policja, jego matka i brat oraz przyjaciele zaczynają poszukiwania. W tym samym czasie z miejscowego laboratorium ucieka tajemnicza dziewczynka posiadająca moce telekinetyczne i nie tylko. Na jej poszukiwania wyrusza specjalna jednostka z tajemniczej bazy która by znaleźć dziewczynę jest w stanie zabić każdego kto stanie im na drodze. Do tego w mieście pojawia się krwiożercze monstrum łudząco przypominające "Obcego". Oczywiście wszystkie wątki bardzo szybko się połączą. Przede wszystkim "Stranger Things", czołowy serial Netflixa, to wspaniały hołd dla amerykańskich lat '80. Co chwilę przez ekran przetaczają się stare konsole do gier, dzieciaki przebierają się za ekipę z "Ghostbusters", w radiu słychać tamtejsze przeboje, szyldy kin zapowiadają drugą część "Obcego", w telewizji widzimy zwiastun "Terminatora". I w samej fabule będą nawiązania do tych produkcji. Technicznie serial jest arcydziełem, zaczynając od klimatycznej czołówki, przez efekty specjalne na wysokim poziomie po znakomite aktorstwo. Bohaterów jest wiele, niektórzy mogą mocno irytować, ale ciężko większości z nich nie polubić, a postać "Ósemki" już dziś ma pozycję kultową. Postacie nie są płaskie, każdy przechodzi jakąś przemianę i uczy się na błędach. Obydwa sezony zaczynają się spokojnie by z biegiem czasu fabuła wskoczyła na szalone tempo. Najlepiej określiłbym ten serial jako dzieło Stephena Kinga zrealizowane przez Stevena Spielberga i Jamesa Camerona. Polecam bo warto, chyba że wolicie "Koronę królów" to ja nie mam pytań.

Sezon 1 - 8/10

Sezon 2 - 9/10

Obrazek

4 miejsce w typerze WWE 2017
-
6 miejsce w typerze ROH, NJPW 2017

Progres roku 2017
2x User Miesiąca: Marzec 2017, Październik 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Korona królów
Ktoś z was oglądał? Wyszły dwa odcinki tego serialu. Początkowo było to reklamowane jako "polska gra o tron". No co by nie mówić to budżet napewno jest dużo mniejszy. Po obejrzeniu dwóch odcinków mogę powiedzieć, że klimat mi się podoba. W końcu dzieje się to wszystko w średniowieczu, na zamku Bobolice, który mam w planach zwiedzić w tym roku. Większość dzieje się w zamku i jest to serial przegadany. Słabo wyszedł turniej rycerski. Filmowane jedną kamerą z góry i pokazane tylko jak jadą na koniach. Myśle, że jakby pogadali z jakimiś grupami rekonstruktorskimi to chętnie by przyjechali zrobić ładne show. Dlatego narazie mam mieszane odczucia. Z jednej strony dobrze się ogląda i jest ciekawy. Ale z drugiej są niedociągnięcia i wieje biedą.

Moderator roku 2012 !
Administrator od 1.08.2013
Fan wrestlingu od 25.02.2005 !
http://total-nonstop-action.blogspot.com/

Low carder
Awatar użytkownika

Cm Maćko pisze:
Poszukuję serialu podobnego do "Black Mirror", a dokładniej takiego, który potrafi w człowieku obudzić podobne emocje co czarne lustro. Najlepiej gdyby ten serial był dostępny na Netflixie. Jakieś propozycje? :D

Polecam Electric Dreams, podobny schemat, ale z tego co się orientuje to dostępny na amazonie a nie netflixie, ale kto szuka ten znajdzie ;).

1 miejsce w typerze Indy 2017
1 miejsce w typerze Evolve i CZW 2017
2 miejsce w typerze PWG i ROH 2017

Oglądam z tego tylko PWG XD.

Superstar
Awatar użytkownika

Napisał bym Ci o czymś w podobie Black Mirror, ale nie widziałem Black Mirror XD kiedyś obejrzę #wierzę

Westworld

http://www.filmweb.pl/serial/Westworld-2016-232988#

Motyw oklepany do granic możliwości, ludzie kontroluja maszyny, potem One zyskują wole i zaczyna się dziać ciekawie, no sztampa tragiczna, ale tu podana w taki sposób że wciąga niemiłosiernie. Mamy park który ma imitować realny dziki zachód, pełen maszyn których prawie nie da się odróżnić od ludzi. Klimat na plus, dziki zachód z elementami Sci-Fi wypada bardzo dobrze, a co chyba nawet ważniejsze świeżo, no po prostu rzadkie to połączenie. Do tego dostajemy masę ciekawych postaci, czy to po stronie maszyn, czy to po stronie ludzi, aktorstwo oczywiście na wysokim poziomie, do tego dużo zaskoczeń. Fabuła prowadzona jest powoli i Mimo dużej ilości akcji i scen walki jest to tylko tło do historii.
Jeżeli chodzi o wady to na pewno dwa ostatnie odcinki które wyglądały jakby nie było na nie pomysłu, albo ktoś napisał do Nich scenariusz, nie mówię że były tragiczne, ale odbiegały od reszty, a trochę szkoda, bo ostatni trwał 90 minut. No i Dolores, czyli jedna z Moich ulubionych postaci na początku na końcu jest nie do zniesienia.
Drugi sezon w tym roku i liczę że w kreatywny sposób rozwiną historie z pierwszego sezonu.

8/10

User Roku 2017
Najprzyjaźniejszy User Roku 2017
3x User Miesiąca: Czerwiec 2017, Wrzesień 2017, Styczeń 2018

Moderator 22.09.2017-03.04.2018

Star
Awatar użytkownika

The End of the F***ing World

Szybka, fajna i przyjemna historia o gościu, któremu wydaje się, że jest psychopatą i jego planem na przyszłość jest zabicie człowieka. Spotyka on w międzyczasie pewną laskę, właśnie tę kobietę wybiera na swoją przyszłą wybrankę do morderstwa i ucieka z nią z domu. Tyle mogę napisać jeśli chodzi o skrót fabuły, bo im dalej w las, tym więcej spoilerów. Ogólnie to oglądało mi się to naprawdę dobrze. Odcinków było 10, każdy po około 20 minut - dzięki temu chciało się coraz dalej zagłębiać w tę historię. Plusami była na pewno gra aktorki pierwszoplanowej. No po prostu udało jej się to świetnie. Dzieciak, który grał głównego bohatera spisał się po prostu ok - jak dla mnie był on zbyt sztywny, ale z drugiej strony to taką miał postać. Minusem dla mnie była końcówka, jakby robiona na szybko i cała historia jakoś tak skończyła się nagle. Wmieszano też historię dwóch policjantek - jedną najpierw lubisz, potem jej nie lubisz, a z drugą jest na odwrót. Nie uważam jednak, że było to nader ciekawe. W całości serial był ok. Jeśli ktoś ma ochotę, to może sobie zajrzeć, bo jest tutaj masa humoru oraz fajnego pomysłu.

6.5/10

Orange is the New Black

Nie spodziewałem się, że to może być tak dobre! Historia opowiada o kobiecie, która trafia do więzienia i przez to łamie się jej życie, które udało jej się ułożyć. Nie jest to typowy dramat, ale coś w rodzaju połączenia komedii, dramatu oraz serialu obyczajowego. Sezonów jest pięć, na razie zaliczyłem tylko pierwszy i chcę więcej. Gra aktorska bardzo mi się podoba. Postaci występujące w tym serialu są niesamowicie charyzmatyczne. Niby mamy główną bohaterkę, ale jednocześnie chcemy wiedzieć co będzie się działo z innymi paniami, które w więzieniu spędzają wyrok. Zadbano o kilka fajnych plot twistów, w historię wplecione zostają filmiki, które pokazują co niektóre kobiety robiły przed trafieniem do paki. Serial jednak raczej dla dorosłych, pełno tutaj motywów lesbijskich. Mnie to akurat nie przeszkadza, w pewien sposób pokazuje to jak wygląda życie w więzieniu pełnym kobiet. Ciężko cokolwiek pisać bez podawania spoilerów. Na razie jest to dla mnie serial na 8.5/10. Zobaczymy jak będzie dalej.

Superstar
Awatar użytkownika

The End of the F***ing World

Wielu pisało że to jedno z najlepszych dzieł Netflixa w 2017 roku i przyznam że trzymało poziom, historia typowa, nastolatkowie uciekają z domu, ale przez to jak te postacie są od Siebie różne i jak są ciekawa serial wciąga. Główna dwójka bohaterów to po prostu czyste złoto, dodatkowo dużo Im daje kontrast między Sobą, wiadomo propsy za aktorstwo, a trzeba przyznać że to dość niedoświadczona dwójka, dziewczynę kojarzyłem z Lobstara Lanthimosa, a chłopak miał jakąś rolę w Czarnym lustrze, ale i tak tak propsy za tak dobre role prowadzące, szczególnie że reszta postaci nie powalała, a szkoda szczególnie para Pań detektyw która była strasznie nijaka. Do całości fajnie wpasowuje się świetny i różnorodny soundtrack.
Warto też wspomnieć że odcinki trwają po 20 minut przez co połyka się je jeden po drugim.

7/10

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Już za pięć dni kolejny sezon Suits. Ktoś z was ogląda? Jak wrażenia po poprzednim sezonie? Czego możemy spodziewać się w tym?

Moderator roku 2012 !
Administrator od 1.08.2013
Fan wrestlingu od 25.02.2005 !
http://total-nonstop-action.blogspot.com/

Superstar
Awatar użytkownika

Black Mirror

http://www.filmweb.pl/serial/Czarne+lustro-2011-640699

Czuje się jak taki rak, który zaczyna coś oglądać jak to już dawno przestaje być modne XD
Genialny koncept, przyszłość, ale nie taka że latające samochody, kontakt z ufo i chuu wie co, ale taka bardziej realna, oparta na rozwoju technologii który widzimy dziś, w niektóych odcinakch trochę bardziej abstrakcyjna, a w niektórych taka którą pewnie osiągniemy w ciągu najbliższych kilkudziesięciu, jak nie kilkunastu lat. Pierwszy sezon świetny, choć przyznam że nie kupiłem ostatniego odcinka, drugi w całości to złoto z odcinkiem White Christmas który jest według Mnie najlepszym odcinkiem całego serialu, trzeci trochę słabszy, ale dalej bardzo dobry. Czwarty trochę kopiuje pomysły z poprzednich i już nie jest w Mojej opinii tak dobry, ale odcinki 4 i 6 są świetne. Aktorstwo na strasznie wysokim poziomie, poza nie licznymi przypadkami które nie psują ogółu.
Nie byłem na początku pozytywnie nastawiony do motywu gdzie każdy odcinek opowiada o kompletnie czymś innym, ale po obejrzeniu zmieniam zdanie i to idealnie pasuję do koncepcji, a do tego każdy z odcinków pozostawia niezły mętlik w głowie i wiele rzeczy do przemyślenia.

9/10

Jak ktoś nie widział to serio polecam mocno :D
A sam biorę się za prawdziwego detektywa, a nie za jakiegoś tam podrabiańca.

User Roku 2017

Mid carder
Awatar użytkownika

La Casa De Papel

Jest parę motywów w popkulturze, które kupuję od razu, bez zastanowienia, z tak zwanym połykiem. Na ten przykład: akcja filmu dzieje się w Teksasie, z miejsca owy film dostaje co najmniej ocenę wyżej od np. najlepszego filmu superbohaterskiego ever. No zboczenie takie. Więc gdy czytam opis fabuły serialu "Dom z papieru", dotyczący grupy przestępców, którzy robią historycznie wielki napad na mennice, to jako fan wszelakich napadów, na banki, na pociągi ze złotem, na konwoje i tak dalej... jestem już w tym całym sobą. A rzecz się dzieje w Hiszpanii, czyli człowiek może odpocząć od angielskiego języka, który z czasem staje się po prostu nudny, a latynoski jest zawsze miłą odmianą.

Netflix trochę inaczej zaplanował przebieg serialu, zrobił chyba dwa sezony z jednego, co mi akurat różnicy nie robi. Prawie godzinne odcinki zawsze kończyły się w dobrym momencie. Nie były za krótkie, nie były za długie - w sam raz. W trzy dni zrobiłem całość, co jak na mnie nie jest jakoś rozwlekle w czasie. Można powiedzieć, że sprzeżyłem dupsko i jestem z siebie zadowolony. Tak jak z samego serialu, bo rzadko kiedy mam czas obejrzeć coś, co ma więcej niż sezon. Z serialami jestem na bakier. Ale - jak wspomniałem wyżej - scenariusz skrojony jak na mnie.

I jestem po ostatnim odcinku i naprawdę niewiele brakuje mi do stwierdzenia, że był to najlepszy serial, jaki oglądałem. Z drugiej strony, nawet nie chcę wyliczać mankamentów, rzeczy, które mnie irytowały czy słabszych momentów. A przede wszystkim - czekałem aż "Dom z papieru" wejdzie na wyższy poziom, na ekranie zobaczę coś ponad gatunek, jaki serial sobą reprezentował. Takie efektu "wow", czy po prostu większego zachwytu. Serial nie wbił się według mnie ani razu w ramy doskonałości, wybitności, czy też nie ukazał nic specjalnego, czegoś, co wbiłoby mnie w fotel. Było dużo dogodnych momentów na to, ale nigdy nie zdecydowano się pójść o krok dalej, stawiając raczej na poprawną - oczywiście bardzo dobrą - akcję, która mi się niesamowicie podobała, ale zabrakło tak zwanego pierdolnięcia. Zbyt łagodnie? Nie chcę robić z tego jakiegoś Punishera, nie chcę tu wrzucać do jednego wora groteski czy innego szajsu, ale po prostu czegoś mi zabrakło.

Aktorsko jest mega spoko. Tokyo oczywiście #ruchałbym , reszta też z Berlinem na czele to świetna ekipa, mega z nimi można się wkręcić w akcję, nie są mi obojętni. Arturito agent XDDD Opozycja do głównych bohaterów, czyli gliniarze z Raquel na szpicy też są świetnie zagrani. Od strony postaci -perełka. Akcja też świetnie leci do przodu. Jest parę zawirowań, mógłbym ponarzekać nad paroma aspektami, kierunkami w jakie poszła fabuła, nad tym, nad czym się skupiała za dużo/za mało czy coś takiego, ale nie chcę xD. Bo i tak wszystko składa się w zajebiście dobrą całość, wątki nie wątki, więc może to nie są minusy, tylko ja wydziwiam?

Są zwroty akcji, są inteligentne zagrywki i inne szmery bajery. Kogoś w pewnym momencie może znudzić akcja, bo właściwie nasi główni bohaterowie są w jednym miejscu. Okupują mennicę. Są odcinki, gdzie czy to jakaś strzelanina, czy konflikt rozpędzi akcję i napięcie jak Victor Moses na angielskich boiskach z rywalami z dolnej części tabeli. Ale mamy tu głównie walkę psychologiczną Policji z Przestępcami i kładziemy też duży nacisk na relacje bohaterów. Kogoś to może zmulić, ale ja bawiłem się świetnie.

A koniec... Mało jest tak sprzecznych wrażeń i odczuć jak po obejrzeniu dobrego serialu. Obejrzałem i był zajebisty, ale zawsze chce się więcej i więcej. Tęsknota za bohaterami będzie na pewno. I za pomysłem. I za wulgaryzmami po hiszpańsku. Tak, będę tęsknił.

Zbyt dużo mam zastrzeżeń, drobnych i całkiem poważnych. I zbyt PG był ten Dom z Papieru. Ale mam dzisiaj dobry dzień, więc daję 9/10

Bella Ciao, do trzeciego sezonu

Superstar
Awatar użytkownika

Detektyw

http://www.filmweb.pl/serial/Detektyw-2014-654010

Dawno nie miałem tak sprzecznych emocji odnośnie różnych sezonów tego samego serialu i tak często serial traci lub rzadziej zyskuje z kolejnym sezonem, tak tu różnica była bardzo duża. Zaczną od samej historii, tu i tu mamy śledztwo, ale w pierwszym sezonie bardziej skupiono się na wątku głównym dzięki czemu On nabiera wagi, a wątków pobocznych jest stosunkowo mało dlatego jest na Ich rozbudowę dużo czasu, w drugim natomiast mamy trochę tego przesyt, przez co nie są One już tak rozbudowane, no i główna intryga nie jest tak ciekawa jak w pierwszym sezonie. Jednak główna różnica tkwi w postaciach, w pierwszym mamy świetną dwójkę, Rust grany przez McConaughey'a jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci jakie kiedykolwiek widziałem, Woody Harrelson wciela się tu też w ciekawą postać i tyle, mamy tu też trochę mniej ważnych postaci, ale to na tej dwójce opiera się serial i wychodzi to świetnie, w drugim już "ważnych" postaci jest więcej, przez co dostają One Mniejsze pole do popisu, no i jeszcze Colin Farrell tworzy tu ciekawą kreacje, to reszta jest po prostu ok. Do tego bardziej odpowiada Mi klimat z początku, czy nawet taka pierdoła jak intro w pierwszym dużo lepsze. I żeby nie było drugi sezon jest nawet niezły, nazwałbym go poprawnym, ale przy pierwszym wypada strasznie blado.

8/10

Ponoć będzie 3 i liczę że chociaż przebiją drugi.

A z innych wrócił Westworld, ale pewnie dopiero zerknę po zakończeniu sezonu.

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Narcos

Historia kartelów z Kolumbii, z głównym nastawieniem na postać Pablo Escobara. Sama fabuła najbardziej podobała Mi się w pierwszym sezonie i pierwszej połowie drugiego, gdyż druga jego część już niestety stała się przewidywalna. Trzeci sezon miał dla Mnie dobrą historię, ale nie urzekała jak na początku. Jednym z największych atutów tego serialu jak nie największy to pokazanie kartleu z kilku perspektyw i Jego wpływu na otoczenie. Nie Ma tu standardowego podejścia "narkotyki to zło" tylko mamy ukazanie wpływu sprzedaży na gospodarkę, to jak handlarzy odbierali zwykli ludzi i to że nawet czasami chcieli dla Nich lepiej niż politycy,a el tez oczywiście mamy dobitnie pokazaną negatywną stronę Ich działalności. Serial nakręca masa ciekawych postaci z Escobarem na czele, ale i Jego pomocnikami którzy też mają Swoją historie i motywacje, a Pablo ukazany jest jako normalny człowiek z którym łatwo utworzyć więź i co ciekawe to samo można powiedzieć o dwójce agentów którzy go ścigali, także sam często się łatałem na Tym że "kibicowałem" i ściganemu i ścigającym XD Do tego mege klimat, który tylko jest potęgowany przez historyczne wstawki, a sama wejściówka przyprawia o ciarki.

8/10

Spoiler:

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Westworld - 2 sezon

Trochę się zmieniło od pierwszego sezony, a bardziej poszło w klimaty Jego końcówki, różnice są znaczne, początek pierwszego sezonu był dość prosty i dopiero z biegiem historii robiło się ciekawiej, tu już weszli na naprawdę wysokie poziomy skomplikowania, dodając do tego zabawę czasem i niedopowiedzenia sprawiało że momentami trudno było się połapać, choć nie mówię oczywiście że to minus, bo na pewno jest to wyróżnik tego sezonu i coś co może przyciągnąć nowych widzów. Postacie mamy te co w pierwszym, tylko jedne z mocno epizodycznych wyszły na drugi, a nawet pierwszy plan oraz w drugą stronę, przez co nie czuło się zmęczenia materiału, no może poza Dolores, ale Ona nadrabia czym innym :P
Zaryzykowałbym stwierdzenie że jest lepszy od pierwszego, nie mówię że wszystkie odcinki trzymają świetny poziom, ale jako całość jest naprawdę świetnie.

8,5/10

Spoiler:

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Patrick Melrose

5 Miniserial który jest po prostu świetny i idealnie wykorzystuje tą formę.
Serial pokazuje jak dzieciństwo ma wpływ na dorosłe życie i tu mamy ukazaną tego negatywną stronę. Mamy tu "bieżącą akcje" ze wstawkami z przeszłości które zostają w głowie. Nie zwiastuje tego pierwszy epizod który niby oderwany od reszty jest tak naprawdę świetnym wstępem do tego co potem się działo. W roli głównej Benedict Cumberbatch który jest po prostu świetna i Mimo tego że większość postaci jest tu ciekawa to główny bohater wybija się wyraźnie. Także bardzo ważnym aspektem jest to że Mimo historia jest dość mroczna, a niektóre sceny pozostają z Nami na długo to dzięki masie ironii, ciągłego posługiwania się sarkazmem i czarnym humorem serial ogląda się bardzo lekko, a przy Tym ciągle zmusza do przemyśleń. Głównie nad wychowaniem, ogólnie pojętymi stosunkami międzyludzkimi i uzależnieniom.

8/10

Polecam, szczególnie że tylko 5 godzin łącznie, także nawet na jedno posiedzenie można łyknąć całość.

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Rick i Morty

https://www.filmweb.pl/serial/Rick+i+Morty-2013-671074

Dawno nie miałem serialu polecanego przez tyle osób i wiecie co? Warto było.
Serial animowany, zdecydowanie nie dla dzieci, znaczy nie chce mówić tylko dla dorosłych, ale wątpię żeby młodsze osoby łapały masę nawiązań do pop kultury, czy wydarzeń. Fabuła epizodów nie jest powiązana ze Sobą, ale większe wydarzenia zostają że tak powiem zapamiętane, a fabuła pojedynczych epizodów to prawdziwe złoto. Największymi zaletami serialu są mega wyraziste postacie i humor, to dzięki temu absurdalne przygody jakie przeżywają ogląda się tak dobrze, a i sceny gdzie akcja zwalnia ogląda się z zaciekawieniem. Humor tak jak Ich przygody jest mega absurdalny, ale też co ważne różnorodny i dostajemy tu kombinacje od czarnego humoru, przez slapstickowy humor do wspomnianych na początku nawiązań, których jest po prostu masa. Ale poza Tym wszystkim jest też coś niemal tak samo ważnego, jak nie ważniejszego, czyli świetny komentarz społeczny, poruszanie bardzo poważnych kwestii jak niechciana ciąża, małżeństwo wynikające z tej właśnie ciąży, czy odrzucenie społeczne w Swój charakterystyczny, lekki i komediowy sposób. Na koniec dodam że serial po prostu wygląda dobrze i poza pierwszym sezonem jest tu mega rozmach jeżeli chodzi o to co dzieje się na ekranie i po prostu robi to wrażenie.

9/10

Polecam serdecznie :D

User Roku 2017

Star
Awatar użytkownika

Bojack Horseman - Sezon 5

Bardzo czekałem na nowy sezon Bojacka i w końcu się doczekałem. Po niesamowitych czterech sezonach i bardzo pozytywnych recenzjach znajomych dotyczących piątego sezonu, chciałem szybko obejrzeć Horsemana i cieszyć się, że jestem fanem tego arcydzieła. I wiecie co? No trochę się zawiodłem. Sam sezon oparty był o to, że BH grał główną rolę w jakimś tam serialu o jakimś tam detektywie, to nie ma znaczenia. Todd robi swoje, Diane się rozwodzi z Peanutbutterem i ogólnie jest inaczej. Chyba wszystkie odcinki były oparte o tworzenie serialu i nie było to złe. Niektóre momenty były złote, choćby cały odcinek, w którym Bojack po prostu wygłaszał przemowę na pogrzebie (sprawdź sobie kogo). Puenta była fantastyczna. Zdarzyło się wiele naprawdę fajnych sytuacji, ale niektóre odcinki były... nudne? Naprawdę, przy jednym zasnąłem, ale to pewnie też przez to, że leżałem pod kocysiem, a mało spałem w nocy, tak cztery godzinki, bo miałem bezsenną noc. To jednak mało istotne. Pod koniec (jak zwykle zresztą) sezon zaczął robić się dość smutny, ale nie chodzi o to, że słaby, ale raczej o to, iż dopadał nas w końcu nastrój depresyjny przez to co Horseman robił. Czy polecam? Jasne, to wciąż bardzo dobry serial, tylko sezon się trafił ciut słabszy i stąd ocena za niego jest taka:

7.5/10

Mroczny Turysta

Widziałem film Fanggottena i uznałem, że dam szansę. Nie zawiodłem się. Ziomek z Nowej Zelandii (chyba) zagłębia się w mroczną turystykę opartą o śmierć, różne wariacje, ciekawe osobistości jak Escobar, różne chore święta i miejsca po katastrofach. Jest tego sporo i w każdym odcinku odwiedza on inne miejsce. Raz jest w USA, a w kolejnym w Kazachstanie i odwiedza miejsce po wybuchu bomby atomowej. Polecam ludziom ciekawym świata, a sam serial/dokument ogląda się po prostu dobrze i wygodnie. Gość nie przeciąga tematów, sam jest zainteresowany i często ryzykuje. Czasami jest dość stronniczy, ale hej, to jego dokument.

8/10

GLOW - Sezon 2

Kolejna odsłona olśniewających kobiet wrestlingu, wspaniała przygoda. Ich program zaczyna być nagrywany, panie zaczynają być coraz ciekawsze i sama historia zaczyna po prostu strasznie wciągać. Problemem jest czas, bo sezon obejrzałem bardzo szybko, odcinki mają po 30 minut. Główna bohaterka zaczęła mnie irytować, a na plan wysunął się reżyser GLOW, który był bardzo fajnym dodatkiem do serialu. Miał charyzmę i dobre teksty. Fajne było to, że wyświetlono cały odcinek tego programu, który nagrywają i był on bardzo, ale to bardzo wyolbrzymiony. Jak ktoś lubi wrestling, to polecam, bo to naprawdę dobry serial. Lektor mi przeszkadzał jedynie, ale tylko gdy musiał wymówić jakieś nazwy akcji. Clothesline to w końcu lina do ubrań, Suplex to Suples, a Scoop Slam to potężny rzut. Nie wszystko tłumaczy się na polski.

8/10

Teraz zabieram się za drugi sezon Big Mouth i chciałbym obejrzeć do końca Paradise PD, ale gówno jest strasznie ciężkie i nie wiem, czy przebrnę przez milion takich samych co w innych serialach żartów o ruchaniu i dragach. Na moim celowniku są jeszcze takie tytuły jak Atypowy, Dom z Papieru i coś tam się jeszcze znajdzie, ale czasu ni ma, a tu licencjat zaraz. :/

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna