Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest wt lis 12, 2019 9:38 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość

Tytuł: Re: Seriale
Superstar
Awatar użytkownika

Adam z telewizja gierki bardzo fajne seriale poleca, pozdrawiam.

Rojst

Jedna z ciekawszy produkcji wyprodukowanych u Nas z którą mam jak chyba większość jeden problem. Serial składa się z 5 odcinków i ostatni odstaje od reszty znacznie, wygląda to tak jakby mieli jeszcze robić z 2-3 odcinki, a tu nagle ogarnęli że już ostatni i szybko kończymy, a szkoda, bo cała intryga poprowadzona jest bardzo fajnie, akcja toczy się w dość wolnym tempie, mamy dużo różnych rozwiązań i szkoda że słabe rozwiązanie psuje ten cały efekt. Kolejnym pozytywnym aspektem są postacie, świetna dwójka redaktorów, gdzie jeden z nich jest już bliski emerytury, a drugi jest nowy w mieście, poza Tym postacie związane z sprawą i w sumie tylko do jednej bym się trochę czepił, czyli kierownik hotelu grany przez Piotra Fronczewskiego którego jakby wyciąć z serialu to nic by to nie zmieniło, a jak się ogląda jakieś materiały promocyjne to ma się wrażenie jakby był głównym bohaterem. Ale największym plusem jest dla Mnie klimat, czuć lata 80, czuć że to małe miasteczko na które każdy ma wyjebane i czuć ten "mrok" panujący tam i dosłownie i w przenośni.
Trudno Mi oceniać, bo do 4 odcinka było coś na pograniczu 8/9, ale ostatni epizod strasznie Mnie rozczarował i z jednego z lepszych seriali jakie ostatnio widziałem stał się czymś w rodzaju ciekawostki.

7/10

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017
Najprzyjaźniejszy User Roku 2017
4x User Miesiąca: Czerwiec 2017, Wrzesień 2017, Styczeń 2018, Lipiec 2019

Moderator 22.09.2017-03.04.2018

Superstar
Awatar użytkownika

Stranger Things

Chyba jeden z większych klasyczków ostatnio, jedna z lepszych produkcji Netflixa o którym słyszał Niemal każdy. Jest On na pograniczu Horror i Thrillera, a i odnajdziemy tam elementy innych gatunków i co najważniejsze serial bierze z Nich to co w Nich najlepsze, czyli podstawowy przykład, jest tu dużo z horroru, a nie ma typowych jump scare'ów, a klimat grozy. Ogólnie słowo klimat jest tu bardzo ważne, po pierwsze klimat lat osiemdziesiątych który dosłownie wylewa się z tego serialu, szczególnie w drugim sezonie, ale i klimat grozy i zagrożenia. Na ten moment mamy dwa sezony i różnica między nimi to skala, pierwszy jest bardziej kameralny, a drugi just już z większym rozmachem i powiem że sprawdza się to dobrze w obu wypadkach, dzięki temu sezony są inne, ale aż Mi trudno wskazać który jest dla Mnie lepszy. Siłą serialu są też bardzo ciekawe postacie, często trochę przerysowane, ale w ten pozytywny sposób, a Dustin to jedna z topowych postaci w serialach ever. Sama historia jest wciągająca i prowadzona jest w spokojnym, ale też nie za wolnym tempie, a poza tym potrafi wiele razy zaskoczyć, też fajnymi kombinacjami postaci które z pozoru są bez sensu, a okazuje się że mają świetną chemię między sobą. Do tego trzeba dodać świetne lokacje, ładne zdjęcia i humor, który jest tu fajnym rozładowaniem po cięższych momentach, a w tej kwestii oczywiście króluje Dustin.
Imo jest ten serial bardzo dobry w każdym aspekcie co sprawia że w ogólnym odbiorze jest po prostu świetny.

9/10

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Ślepnąc od świateł

Jeden z głośniejszych seriali ostatnich tygodni, trochę może przykryty przez 1983, mam wrażenie że niesłusznie, ale też nie chce porównywać póki nie widziałem tamtego. Serial który w świeży i ciekawy sposób ukazuje życie tak zwanej Warszafki, czyli można powiedzieć takich pseudo elit miasta. Historie Kuby śledzie się bardzo dobrze, od momentu pokazania go jako mega poukładanego gościa, przez stopniową utratę kontroli która była dla Niego mega ważna. Duży plusik za ukazanie wielowątkowości, B nie dzieje się, bo A, tylko mamy wiele małych elementów które składają się na skutki wydarzeń. Ogromny plus za świetne postacie, Kuba to osoba z która bardzo łatwo jest się zidentyfikować, no przynajmniej sam tak miałem, ale sam przekrój postaci, od psychopatycznego "Dario", do przerysowanego rapera, a po środku mamy kilka jak nie kilkanaście innych ciekawych postaci. Jak już jesteśmy przy postaciach to przydałoby się powiedzieć o aktorstwie i tu jest problem, bo z jednej strony mamy takiego Jana Frycza, czy Janusza Chabiora którzy według Mnie są po prostu świetni z drugiej strony jest masa po prostu solidnie odegranych postaci jak "Pazina", no i ta do której sprowadza się większość dyskusji, czyli Kamil Nożyński w roli głównej. I tu jest problem, bo tak gość jest dość drewniany, ale z drugiej strony też można to wytłumaczyć charakterystyką postaci, no i samemu jestem gdzieś po środku, to znaczy nie uważam że przez Niego serial jest niemal nieoglądalny, ale jednak mogło być lepiej i widać że czegoś tam brakuje. Na końcu zdjęcia które pochwale w każdym aspekcie, wizualnie WOW, do tego zmieniają się w trakcie serialu, z początkowych spokojnych ujęć, do późniejszych bardziej rwanych i szybszych.
Podsumowując nie jest ten serial bez wad, Nożyńskie to nie Gosling, czasem dialog wyjdzie dość sztucznie, a niektóre wstawki są Imo niepotrzebne,a le w ogólnym rozrachunku jest to bardzo dobry serial.

8/10

Już od kilku dni zabieram się za te 1983, ale przy takich opiniach to strasznie ciężkie XD

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

1983

2 Polskie seriale pod rząd, w którym momencie w życiu zrobiłem błąd :P Najpierw troche offtopowo, czyli Pani Agnieszka Holland i... kurde tak po prostu się nie robi, czy film/serial czy jakiekolwiek dzieło kultury będzie dobre, złe, przeciętne czy genialne to takie rzeczy nie przystoją twórcy. Do tego chwalenie się ignorancją i bronienie dzieła na zasadzie "bo Wy go nie zrozumieliście" źle byłby odbierane w przypadku początkującej osoby, a Tym bardziej osoby z tak rozbudowanym portfolio.
Dobra, ale do samego serialu.

Mamy tu w ciekawy sposób przedstawioną alternatywną rzeczywistość, co jest chyba największą zaletą tego serialu, cały czas panuje tu aura niepewności wywołanej przez liczne niedopowiedzenia. Jednak serial zawodni na podstawowej płaszczyźnie, postacie, trudno tu z kimkolwiek nawiązać jakąś więź, większość delikatnie mówiąc jest jednowymiarowa, a jak już mamy jakąś przemianę to jest to zrobione tak żeby się upewnić że widz na pewno zrozumiał o co chodzi. I tu jest trochę dysonans między postaciami, a światem w jakim One się znajdują, a nie poprawia tego fakt ze aktorsko serial nie powala, choć nawet nie zrzucałbym tu winy na aktorów, bo złych dialogów nie da się zagrać tak żeby brzmiały dobrze. Co nie wymienia faktu że duża część wygląda jakby przyszła tylko po przelew, lub
"-Ej bo tu nie do końca wyszło i My możemy tą scenę lepiej zagrać.
-Nie tam dawaj lecimy dalej."
I to już raczej pozostanie w kwestii domysłów. Pod względem technicznym serial jest wykonany poprawnie, nie ma tu wizualnych wodotrysków, ani też nic negatywnego nie rzucił Mi się w oczy.
Jako całość jestem trochę po środku, nie uważam tego serialu za gniot, ani nie będę Jego obrońcą, najbardziej Mnie boli że był tu potencjał na coś dobrego, ale czegoś zabrakło.

5/10

Tak czy inaczej polecam samemu zobaczyć i ze względu że jest ostatnio o Nim głośno, ale co najważniejsze żeby samemu wyrobić Swoje zdanie.

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Gry ożywiłem, to teraz seriale ;)

Dom z papieru

Nigdy nie byłem przekonany do Hiszpańskiego kina, typ bardziej seriali, a tu bardzo miłe niespodzianka. Świetny serial który opiera się na ciekawych postaciach, ale zaczynając od fabuły. Śledzimy ją z dwóch perspektyw, policji i włamywaczy, a mimo to stale jesteśmy zaskakiwani i chyba tu mój największy zarzut do 2 senonu gdzie czasem jest to robione totalnie na siłę, ale przyznam w pierwszym robione to jest świetne, gdzie mamy ten wyścig gdzie, a to raz policja jest o krok przed włamywaczami, a to odwrotnie. Ale tak jak napisałem to postacie są tu motorem napędowym, a tak naprawdę relację między Nimi. Każda z postaci ma drugie dno, każda ma Swój moment słabości, mają wyrazistą przeszłość i co chyba najważniejsze plany na przyszłość, dzięki czemu łatwiej się z Nimi związać i Im kibicować. Moim zdecydowanym MVP był Berlin postać której z jednej strony denerwuje z drugiej się jej współczuje, a potem się ją podziwia. Samych scen walk jest bardzo mało, dzięki temu każda z Nich ma mocno, czego niestety nie można powiedzieć o mierzeniu do Siebie. Tak wiem może to być uznane za pierdołę której się czepiam, ale jak 20 raz mierzą do Siebie z karabinów i ani razu wcześniej nikt do Siebie nie strzelił to na 100% teraz to się stanie, no po prostu mocne nadużycie przez co zabierało to całe emocje z takich scen. No i jeszcze jeden wielki pozytyw, motyw który był wspominany przez Profesora (Imo obok Berlina druga najciekawsza kreacja), czyli w skrócie kto tu tak naprawdę jest Tym dobrym, wpływ opinii publicznej na zachowanie i policji i włamywaczy, skłania do dyskusji nawet jeżeli wydarzenia tu wydają sie nierealne. No i oczywiście Bella Ciao siedzi w głowie jak złe.

8,5/10
S1: 9/10
S2: 8/10

A teraz na zmianę oglądam Office i Monty Pythona, polecam ten stan.

#WrestleFansOpelFanbase

User Roku 2017

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14