Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest pn gru 16, 2019 9:02 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna
Autor Wiadomość

Tytuł: Re: Seriale
Superstar
Awatar użytkownika

Odwróceni - Uwaga mogą być spoilery. Pamiętam, że kiedyś oglądałem ten serial, ale postanowiłem sobie przypomnieć jak przedstawiono całą sytuację z Pruszkowem i Wołominem. Oczywiście jak nie trudno się domyśleć było sporo scen, w których wybielono wymiar sprawiedliwości ( szczególnie w końcówce serialu ). Gangsterzy od razu zostają skazani na 15 lat więzienia, a w rzeczywistości w pierwszym procesie większość została uniewinniona ( taki mały cytat ""Pruszków" triumfuje na sali sądowej. Większość wyroków w wielkim procesie gangu jest bardzo łagodna. Uniewinnieni zostali m.in. dwaj dawni szefowie grupy - Andrzej Z., pseud. Słowik, i Zygmunt R., pseud. Bolo. Trzeci z liderów - Janusz P., pseud. Parasol - usłyszał wyrok półtora roku więzienia, a od części zarzutów również został uniewinniony." ). W dodatku pani sędzina, która strasznie dbała o to, aby wyciągnąć z więzienia policjanta... Jakaż ona dobroczynna :D Ale czy to było potrzebne? Przecież serialowy Sikora będąc na spacerniaku pokonał trzech uzbrojonych skazańców. Fajnie swoją postać odgrywał "Ptasiek", czyli Heniek Niewiadomski "Dziad". Podobało mi się jaki miał stosunek do rodziny i jaki wpływ na niego miała jego żona. Podobał mi się również "Skalpel" ( prawdziwy "Kiełbasa" ) jako wieloletni przyjaciel Masy. Troche gorzej wyglądało to z "Szybkim" ( "Pershing" ) i "Mnichem" ( "Parasol" ) mimo tego, że była to wyrazista postać. Mimo wszystko całość oglądało się bardzo przyjemnie. Dobrze zrobiony serial, w którym sporo się działo, było kilka ciekawych scen i na pewno warto go sobie obejrzeć jeśli ktoś nie oglądał. W szczególności jak się lubi filmy / seriale o mafii.
Ocena: 8/10

Moderator roku 2012 !
Administrator od 1.08.2013
Fan wrestlingu od 25.02.2005 !
http://total-nonstop-action.blogspot.com/

Superstar
Awatar użytkownika

Vikings - Drugi sezon już się skończył i znów trzeba czekać do stycznia na nowy. W tym sezonie działo się jeszcze więcej niż w poprzednim. Kolejne wyprawy, aby podbić Anglię, kolejne bitwy i to nawet takie, których większość mogła się nie spodziewać, ale i tak najważniejsze zaczyna się dziać tak od 5 - 7 odcinka kiedy widać, że Floki jest coraz bardziej nieszczęśliwy. Od tego czasu bardzo fajnie budowali emocje i akcję serialu pod finałowy odcinek, który mnie osobiście bardzo zaskoczył. Czekam z niecierpliwością na kolejny sezon, bo zapowiada się bardzo ciekawie. Zobaczymy wikingów na stałe osiedlonych w Anglii, ale jakoś wątpie w to by obyło się bez jakiś bitew. Jestem ciekaw również jak rozwinie się postać syna Ragnara.
Ocena: 9/10

The Following - w tym tygodniu skończyłem również oglądać drugi sezon The Following. Sezon bardzo podobny do tego pierwszego, czyli Joe Carrol tworzy nową sektę ( a raczej przejmuje już istniejącą ), a później walczy z wymiarem sprawiedliwości. Tu również było małe zaskoczenie pod koniec sezonu kiedy to Joe współpracował z Ryan'em. Zastanawia mnie trzeci sezon czy go oglądać, bo będzie pewnie taki sam, czyli budowa nowej sekty, a później potyczki z Ryan'em.
Ocena: 7/10

Moderator roku 2012 !

Star
Awatar użytkownika

Bjorn musi zostać królem, więc pewnie Porunn będzie musiała zniknąć z jego życia, a w jej miejsce wskoczy jakaś fajna księżniczka :D Wikingów oglądałem na bieżąco i czekałem na następny odcinek niemal obgryzając paznokcie. Działo się tyle, że ciężko to opisywać żeby nie sypnąć garścią spoilerów, z których cieszyłby się tylko Loki. Postać Flokiego cudownie się rozwinęła. Ragnar ma coraz bardziej zagadkowe i tajemnicze zachowania i tak naprawdę nie wiadomo co mu chodzi po głowie. Czekam na kolejny sezon, a w międzyczasie oglądam inne seriale. :D

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Kolejne dwa seriale skończyłem w tym tygodniu, a już niedługo zakończenie Dwóch i pół, Teorii wielkiego podrywu i Czarnej listy, na którą w szczególności czekam.
Dwie spłukane dziewczyny - typowy sitcom, w którym najważniejszy jest humor. Serial, który pewnie każdy zna. Podobało mi się to, że jak zawsze nie brakowało tutaj świetnych tekstów, bo sama fabuła nie jest jakaś strasznie ciekawa. Han Lee i Oleg to nadal dwa świetne charaktery, które również potrafią rozbawić ( Han raczej tym jak potrafi na siebie przyjąć żart, albo jak sam się dissuje ). Trzeci sezon był całkiem fajny i ciekaw jestem co wymyślą we wrześniu.
Muszkieterowie - Od zawsze lubiłem muszkieterów ( w końcu to ludzie honoru tak jak prawdziwi mafiosi :D ), więc postanowiłem sięgnąć po ten serial, a to, że było tylko 10 odcinków jeszcze bardziej mnie przekonało. Fajne stroje, sceneria i przede wszystkim ciekawa fabuła sprawiła, że serial szybko mi minął. Każdy odcinek miał swoją osobną małą fabułę, ale wszystko łączyło się w jedną całość ( brakuje mi pewnego słowa, ale mam nadzieje, że rozumiecie o co mi chodzi :D ). Podobała mi się rola D'Artagnana, który chciał dołączyć do elitarnej jednostki oraz Milady De Winter. Dobrym pomysłem było, aby kardynał z jednej strony był przyjacielem króla Francji, a z drugiej strony jego wrogiem przez co zaciekawienie było jeszcze większe. Ostatni odcinek był bardzo fajnie zrobiony i w ciekawy sposób zakończyli ten sezon, a wydarzenia z niego mogą sugerować, że przyszły sezon również będzie ciekawy.
Ocena: 7/10

Moderator roku 2012 !

Rookie
Awatar użytkownika

Ja osobiście polecam Community. Jest to bardzo dobry serial opowiadający historię prawnika który musi zrobić dyplom I dostaje się do Greendale Community Collage, w którym poznaje 6 różnych ludzi którzy z czasem stają się dla niego “rodziną”.

Ogólnie obsada jest pełna random'owych aktorów ale kilku np: Joel Mchale (główna rola), Chevy Chase, Ken Jeong czy Jim Rash może wam coś mówić. Polecam serial bo warto, co prawda 5 sezonów już za nami a 6 w drodze ale tak czy siak jest warty uwagi.

Legenda
Awatar użytkownika

Ostatnio katuję 2 seriale a mianowicie Wikingowie oraz Wrogie Niebo. Jak na razie Ragnar i spółka odnoszą nad moją osobą zwycięstwo jako że obejrzałem może 3 odcinki z 1 sezonu. Od razu zaznaczam że na tym nie poprzestanę i jak tylko nadejdzie chęć to obejrzę to co jest dostępne. Znacznie lepiej mi idzie oglądanie drugiego serialu. Traktuje on o walce z kosmitami i jak na razie jestem zadowolony z tego co oglądam, akcja idzie w dobrym kierunku i myślę że nie poprzestanę na 1 sezonie. Aktualnie jestem na 8 odcinku - sezon 1 liczy 10 epizodów - i akcja nabiera tempa. Do tej pory Obcy to wielkie roboty + kosmici na wzór pająków choć bardziej mi przypominają coś ala obcy od pasa w górę z 8 odnóżami. Teraz zauważyłem że kosmici... a nie będę spoilerował :D po prostu przyznam że teraz akcja może się jeszcze bardziej rozkręcić a ja tymczasem dziś kończę 1 sezon i zachęcam do obejrzenia tej produkcji. W każdym razie 1 sezon który do 8 odcinka jak najbardziej polecam. Fabułę lepiej poznać samemu tym bardziej że to nie jest ryjące banie ''Z Archiwum X''.

Superstar
Awatar użytkownika

Sezon na seriale zaczął się już we wrześniu, a widzę, że w tym temacie nadal pustki.
Ostatnio nadrabiałem Rodzinę Soprano i został mi już ostatni sezon. Serial jest po prostu kozacki. Jak ktoś lubi klimaty mafijne to serial jest stworzony dla niego. Jeżeli ktoś jeszcze nie oglądał to niech nie czyta dalej.
Podobają mi się wątki, które dostajemy w tych serialach, ale czasem mam wrażenie, że za szybko ucinają dany wątek zamiast pójść z nim dalej. Najlepszym przykładem może być zabicie Ralpha Cifaretto. Świetnie budowali całe napięcie między nim, a Tonym Soprano i aż prosiło się o to, żeby Ralph odwrócił się od Soprano i zaczął z nim prawdziwą wojnę. A co oni zrobili? Po tym jak Ralph podpalił stajnię Tony po prostu go zabił. Zaskoczyło mnie również to jak rozwiązali sprawę z Adrianą. Myślałem, że posuną się dalej, a też zakończyli ten wątek zdecydowanie za wcześnie.

The Blacklist - Serial nadal trzyma dobry poziom. Nawet dostaliśmy jeden odcinek o Polsce ( ci co oglądali ten odcinek od razu będą wiedzieć ).
Obrazek
Podoba mi się, że serial nadal potrafi zaskoczyć. Red nadal jest tak przebiegły jak w pierwszym sezonie i wykorzystuje FBI do swoich celów, ale jednocześnie im pomaga. Dodatkowo jest już coraz bliżej do wyjawienia prawdy o tym co tak naprawdę łączy Reda z Elizabeth Keen.

Warto zwrócić uwagę również na Sleepy Hollow. Drugi sezon ogląda się równie przyjemnie jak pierwszy. Walka między Ichabodem Cranem i porucznik Abbie Mills, a jeźdźcami apokalipsy nabiera tempa. Dostajemy kolejne potwory, ale to co bardziej mi się podoba - coraz więcej historyjek. Ostatnio przybliżono historię Benedicta Arnolda, czyli największego zdrajcę USA. Podoba mi się właśnie to, że często nawiązują do historycznych postaci.

Moderator roku 2012 !

Superstar
Awatar użytkownika

Coś dla fanów "Dwóch i pół". Aktualnie trwa ostatni sezon, który zakończy się w lutym, a Kutcher daje do zrozumienia, że Charlie Sheen wróci do serialu. Według mnie byłoby to bardzo dobre posunięcie jeśli dobrze wytłumaczyliby, że Charlie jednak nie umarł. Można by było zrobić tak, że postanowił ożenić się z Rose, ale nie chciał, by ktokolwiek o tym wiedział i postanowili wprowadzić całą rodzinę w błąd, aby móc swobodnie żyć, gdzieś w Europie. Jakby nie patrzeć Charlie jest legendą tego serialu i gdyby nie on to prawdopodobnie nigdy nie osiągnąłby takiej reputacji. Cóż trzeba poczekać dwa miesiące, a wszystko się wyjaśni.

Moderator roku 2012 !

Star
Awatar użytkownika

O widzisz, to jak się skończy ostatni sezon to wreszcie będę mógł się wziąć za oglądanie. Po Californication brakuje mi jakiegoś serialu, którego humor by mi odpowiadał. Z tego co oglądałem na CC (a oglądałem całkiem sporo) wiem, że odcinki z Sheenem na pewno taki humor mi dają i dobrze by było jakby wrócił, bo jakoś Cutcher mnie nie przekonuje, nie wiem dlaczego. Nie powinienem tego pisać, bo nie oglądałem z nim ani jednego odcinka. Zobaczymy co zrobią z Charliem :D

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Hell on Wheels
Właśnie skończyłem oglądać czwarty sezon i jestem pod wrażeniem. Fajnie pociągneli dalej fabułę, ale to co najważniejsze - serial nadal utrzymuje swój genialny klimat. Szwed w tym sezonie pokazał nam się z innej strony i trzeba przyznać, że spisywał się w niej nadal rewelacyjnie. Ale chciałbym znów go zobaczyć w takiej odsłonie jak w pierwszym sezonie. Cullen Bohannan i Thomas "Doc" Durant w tym sezonie również na swoim świetnym poziomie. Strasznie podoba mi się to jak odgrywają swoje role. W tym sezonie nie zabrakło również niespodzianek, więc jeśli ktoś jeszcze nie oglądał, a ma zamiar to niech nie czyta dalej. Pomysł z powrotem Elama był bardzo zaskakujący i jednocześnie krótki. Po tym co przeszedł można było dać mu więcej czasu, ale za to dobrze pokazali jak człowiekowi potrafi się pomieszać w głowie. Wprowadzenie gubernatora wraz ze swoimi ludźmi było fenomenalnym pomysłem. Ich walkę o miasto z Durantem i jego ludźmi oglądało się bardzo przyjemnie. Sidney Snow to kolejna nowa postać, która szybko namieszała w serialu ( oczywiście pozytywnie ). Świetnie odegrał swoją rolę i aż szkoda, że w przyszłym sezonie już go nie zobaczymy. Finał sezonu bardzo zaskakujący. Niespodziewałem się, że Cullen postanowi odejść z Union Pacific, a tym bardziej, że tak szybko pójdzie do konkurencji. Jestem ciekaw reakcji Duranta, gdy usłyszy o tej wiadomości. Finałowy sezon już w przyszłym roku i mam nadzieje, że również będzie trzymał taki poziom. Jeśli ktoś lubi klimatyczne seriale to warto sięgnąć po ten. Ode mnie nadal 10/10.

Darth, mówiłem Ci, że Dwóch i pół musisz obejrzeć. :D A Hell on Wheels również ma się znaleźć na Twojej liście seriali! Spodobały Ci się Wikingowie, więc tu powinno być podobnie, bo serial niszczy swym klimatem.

Moderator roku 2012 !

Mid carder
Awatar użytkownika

Jacyś fani seriali komediowych on board? I nie mówię tu o sitcomowych ścierwach jak How i met your mother albo big bang theory xD
Jakiś typ wcześniej wspomniał o Community, serdecznie polecam ten serialik, fajne pomysły mieli tylko za dużo tzw "heavy shit" i rozkmin o przyjaźni i psychologii. Nadal solidne 7/10
Always Sunny in Philadelphia - tak powinien wyglądać sitcom. Grupa typów prowadzi bar w centum Philly, nie mają hajsu i robią durne przekręty. Absolutny top jeżeli chodzi o seriale komediowe, Danny DeVito gra tu rolę życia. Z ciekawostek to w jednym odcinku występuje Roddy Piper i nawet nieźle daje sobie radę xD 8/10
The Office to klasyka klasyk, Steve Carell jako Michael Gary Scott, skretyniały menedżer małej filii firmy Dunder Mifflin, która sprzedaje papier do drukarek. Prawdopodobnie najlepszy serial zrobiony przez amerykanów kiedykolwiek.
Reno 911 - najlepszy improwizowany serial komediowy kiedykolwiek. Policjanci w Reno w Nevadzie i ich codzienne życie. Multum genialnych postaci pobocznych, i na serio mnóstwo scen przy których spokojnie można zeszczać się w gacie ze śmiechu.
No i oficjalnie najlepszy serial wszechczasów, czyli Trailer Park Boys. Jeżeli lubicie idealne rzeczy to obejrzyjcie to, bo pisać o tym nie ma najmniejszego sensu.

Superstar
Awatar użytkownika

Dwóch i pół
Właśnie zobaczyłem zakończenie tego świetnego serialu. Muszę przyznać, że wyszło kozacko. Wcześniej wiele mówiło się o tym, że do serialu może powrócić Charlie Sheen, ale po przeczytaniu jego scenariusza jednak się nie zgodził i przez co prawdopodobnie nie zobaczymy kolejnego serialu z udziałem Charliego i Jona Cryera pt: "The Harpers". Spodobało mi się to, że do zakończenia podeszli na całkowitym luzie. Robili nawet sceny jak wszyscy patrzą się w kamery z wyrazem zapytania na twarzy. :D Dobrym pomysłem było również to, żeby pokazać w tym odcinku najważniejsze postacie całego serialu, czyli żony bohaterów. Sam motyw z tym, że Charlie przeżył również fajnie wymyślony. Późniejsze groźby tak samo, a zwłaszcza te, które Charlie powiedział na prawde i zostały użyte w serialu. Dostało się nawet jego serialowi, czyli "Jeden gniewny Charlie". Ogólnie było dużo takich pstryczków, które bardzo lubie w serialach. Na zakończenie Chuck Lorre wygrywa po czym również ginie. Jak dla mnie jedno z najlepszych zakończeń serialu jakie widziałem. Warto obejrzeć.

Moderator roku 2012 !

Mid carder
Awatar użytkownika

Parks and Recreation

Obrazek

Zachęcony przez Monikę oraz dobre oceny w necie zasięgnąłem po ten serial. O czym on opowiada? Są to perypetie pracowników rządu miasta Pawnee w stanie Indiana, z naciskiem na wydział tytułowych Parków i Rekreacji. Główną osią napędową fabuły jest budowa parku na miejscu głębokiego dołu, ale jest to tylko pretekst do wielu zabawnych historii w których przewijają się różne możliwe postacie. Serial kręcony jest w stylu dokumentu (coś jak "The Office", często Parki nazywane są "młodszym bratem The Office"). Główną bohaterką jest Leslie Knope - optymistycznie podchodząca do życia pracoholiczka, wierząca w rząd oraz marząca o tym że kiedyś zostanie Prezydentem USA. Pozostali bohaterowie to: szef Leslie, Ron Swanson - libertarianin, chcący zniszczyć rząd oraz cechujący się byciem prawdziwym mężczyzną, Ann Perkins - przyjaciółka Leslie, to koło jej domu ma powstać owy park (w serialu widzimy też jej różne perypetie miłosne), jej chłopak Andy Dwyer - wokalista lokalnego zespołu oraz "duże dziecko", Tom Haverford - współpracownik Leslie, narcystyczny swagger o hinduskim wyglądzie, April Ludgate - stażystka w Wydziale Parków, przy tym mizantropka, Donna Meagle - kolejna pracowniczka wydziału która ze wszystkich rzeczy najbardziej kocha swojego Mercedesa, Jerry Gergich - wieczny obiekt żartów ze strony pozostałych, ze względu na gafy przez niego popełniane oraz nienawidzący swojej parcy Mark Brendanawicz. Po koniec 2 sezonu za Marka pojawiają się dwie nowe postacie. Dbajacy o swoje zdrowie oraz wiecznie uśmiechnięty Chris Treager oraz skrupulatny nerd Ben Wyatt. Takie combo nie mogło się nie udać. Po początkowym zrażeniu się pierwszym, średnim sezonem (który ma tylko 6 odcinków), kolejne przyniosły już tylko dobrą bekę. Obecnie zaczynam szósty sezon, a obecnie serial zbliża się do wielkiego finału. Polecam wszystkim, którzy poszukują dobrego sitcomu, bez sztucznych śmiechów z tasmy. :D

Superstar
Awatar użytkownika

Wszyscy pewnie znają serial "Skazany na śmierć". Ostatnio pojawiła się informacja, że serial wróci do TV z nowym sezonem. Szczerze to nie wiem co o tym sądzić. Serial niby był dobry, ale z każdym kolejnym sezonem jego poziom spadał w dół. Dodatkowo serial wróciłby po 6 latach...

"Portal TV Line donosi, że stacja FOX pracuje nad limitowanym serialem kontynuującym tę produkcję. Wentworth Miller i Dominic Purcell mieliby powrócić jako bracia Scofield i Burrows. Twierdzą, że jeśli projekt dojdzie do etapu realizacji, będzie on utrzymany w podobnej formie co „24: Jeszcze jeden dzień„, czyli widzowie dostaną określoną liczbę odcinków i zamkniętą historię.

Pierwsze informacje o ewentualnych planach pojawiły się w styczniu bieżącego roku, kiedy Gary Newman z Foxa stwierdził, że popularny „Prison Break” byłby idealnym serialem z gatunku event series, ale wówczas zaznaczał, że nie ma na to planów. W podobnym okresie Wentworth Miller, czyli odtwórca roli Michaela Scofielda twierdził, że dał stacji FOX pomysł na kontynuację serialu, który ich zainteresował."

Moderator roku 2012 !

Adept
Awatar użytkownika

Może przez tyle lat w końcu dopracowali scenariusz i kolejny sezon nie okaże się totalną lipą :D

Ja za to zachwycony serialem Breaking Bad powoli zabieram się za Better Call Saul. Podobno nic się w nim szczególnego nie dzieje a mimo to nie można się od niego oderwać ;) nie mogę się doczekać aż znajdę chwilę wolnego czasu na oglądanie

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna