Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest wt kwie 24, 2018 10:57 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość

Tytuł: Jaki to film?
Rookie
Awatar użytkownika

Powiem na wstępie, że pytanie w tytule tematu nie oznacza, że rozpocznę tu jakiś quiz ;)
Często zdarzają się przypadki, że widzieliście tylko urywek jakiegoś filmu, albo oglądaliście go już bardzo dawno temu i nie pamiętacie tytułu, a chcecie obejrzeć go jeszcze raz - ten temat jest właśnie po to, by pomóc w przypomnieniu sobie tytułu :)

A więc ja zacznę ;) Poza kilkoma szczegółami dotyczącymi fabuły nie pamiętam z niego absolutnie nic.
Akcja działa się podczas wojny w Wietnamie i opisywała życie amerykańskich jeńców w obozie Vietcongu. Po jakimś czasie bohater (bodajże z kilkoma towarzyszami) uciekli i przedzierali się przez las, gdzie na koniec (choć tego nie jestem pewien) zabierał ich amerykański helikopter (chociaż może zabierali tylko głównego bohatera, bo reszta zginęła w trakcie przedzierania się przez dżunglę). Pamiętam też kilka scen: w obozie skazańcy zaprzyjaźnili się z małym psem, dziecko przynosiło im kulkę ryżu, jeńcy mówili o tym, co chcieliby zjeść, w końcu scena, w której główny bohater (już po ucieczce) siedzi na kamieniu na takiej małej rzeczce i ściąga sobie z klatki piersiowej pijawki :) Pamiętam też scenę, w której główny bohater podpalił jakąś starą chatę.

Zna ktoś ten film?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ]