Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest pt sty 19, 2018 5:24 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

Legenda
Awatar użytkownika

Obrazek

Obrazek

Lucasfilm zostało wykupione przez wytwórnię Walt Disney i od razu zostało ogłoszone, iż .... powstanie nowa trylogia ! W 2015 roku ma się pojawić siódmy epizod Gwiezdnych Wojen, a dwie kolejne w przeciągu następnych czterech lat.
Zakup Studia Lucasa został wyceniony na 4,05 miliarda dolarów. A wraz z zakupem Lucasfilm, WD uzyskał dostęp nie tylko samych filmów, ale też do nośnej rozpoznawalnej marki i całego szerokiego świata „Gwiezdnych Wojen”, czyli całą gamę komiksów, książek, gier komputerowych jak i fabularnych oraz licznych produktów noszących logo „SW”. Oznacza to, iż od teraz cały ten „majdan” będzie nosił markę WD.

Co dalej z marką „Gwiezdnych Wojen” ? Czy transakcja wpłynie pozytywnie na nią, czy kolokwialnie mówiąc…się spieprzy ?

Star
Awatar użytkownika

Dobra, jako fan Gwiezdnych Wojen czuje się zobowiązany do wypowiedzi w tym temacie. Jakoś w tygodniu nie miałem czasu na zagłębienie się w tą sytuację. Co do tego przedsięwzięcia to mam mieszane uczucia. Jeżeli ma powstać nowa trylogia to gdzie będzie ona umiejscowiona? Przed Mrocznym Widmem, po powrocie Jedi? A może będzie to historia zupełnie odbiegająca od dotychczasowych wydarzeń? W sumie to gdzie by to nie było umiejscowione to jeśli w miarę będzie się trzymać całej historii to będę zadowolony, pod jednym, bardzo ważnym warunkiem. Nie chciałbym żeby Disney zmienił klimat tej serii. Mam nadzieję, że nowa trylogia nie będzie za bardzo odbiegać od poprzedniej. Nie chciałbym ujrzeć w Gwiezdnych Wojnach kolorowych motylków srających tęczą. Tak jak pisałem mam mieszane uczucia, niby fajnie, że powstanie nowa trylogia jednej z moich ulubionych sag, ale z drugiej strony bierze się za to wytwórnia Walt Disney, która jest odpowiedzialna za Hannę Montanę i inne taki. Podsumowując, będę czekał na film, ale z wielką obawą, bo co za dużo to niezdrowo.

Obrazek

Legenda
Awatar użytkownika

Też się zastanawiałem nad czasem akcji tej nowej trylogii i sądzę, że skoro to oficjalnie epizod 7,8 i 9, to będzie się działo po tej wersji z Hanem Solo i Lukem Skywalkerem. Ciężko jednak wyobrazić mi sobie tych samych aktorów na planie - Harrison Ford ma już przecież 70 lat !
Dlatego wydaje mi się, że najlepszą opcją byłaby trylogia, gdzie głównym bohaterem byłby Kyle Katarn. Z bohaterów z poprzedniej trygolii można by dać Luke'a (choć pewnie po nowego aktora by trzeba sięgnąć, bo Mark Hamill jest już po 60-siątce, chociaż kto wie.....) oraz Chewbaccę.

Star
Awatar użytkownika

No właśnie, to by nie była zła opcja. Skupić się na nowej głównej postaci i nowej przygodzie, czytaj nowemu złu opanowującemu galaktyki. Dla kontynuacji historii i całego uniwersum kilka postaci można by było przenieść. Na przykład Luke`a dać jako mistrza i kogoś nowego jako jego padawana. Wtedy wiek aktora grającego Skywalkera w poprzednich częściach byłby nawet odpowiedni.

Obrazek

Rozwojówka
Awatar użytkownika

Skoro najnowsza trylogia ma być umiejscowiona w czasie po starej to dla mnie nie ma dyskusji - akcja musi toczyć się wokół Akademii Jedi czy takich postaci jak Kyle Katarn, Luke Skywalker będący Mistrzem Jedi czy Marą Jade.

Z drugiej strony trochę szkoda, że nie mogą zekranizować serii Knights of the Old Republic, ale w sumie to byłoby lekkie przegięcie i brak tych opadów szczęki kiedy poznajemy historie naszych bohaterów w obu częściach.

Low carder
Awatar użytkownika

Już z dziesięc lat temu jak nie więcej, "chodziła" legenda że wszystkich części GW ma być 9, więc nie jest to odkrywcze w żaden sposób. Wiadomo było także wtedy że ostatnie dokręcone części rozgrywać miały by się po Powrocie Jedi.
Sam fakt sprzedania może nawet nie wpłynąć na jakoś serii. Pytanie powinno zabrzmieć- jeśli rzeczywiście ma powstać trzecia trylogia, to czy George Lucas będzie aktywnie uczestniczył w jej tworzeniu, czy może ograniczy się tylko do pomysłodawcy serii, lub konsultanta? Bo jeśli będzie aktywnie tworzył, to bez strachu, jeśli natomiast będzie tylko konsultantem to murowana porażka (dobry przykład: wszyscy pamiętają żę Akira Torayama był tylko okazjonalnym konsultantem w serii Dragon Ball GT- i wiecie jaki shit z tego wyszedł). O sam Disney bym się nie martwił, bo to kolos (słyszałem że ma udziały marvela!!!) który potrafi stworzyć dobry produkt (Piraci z Karaibów).

PS: Jeśli powstanie nowa saga, to pamiętajcie że ten pan poniżej powróci i to będzie z pewnością dobra wiadomość ;)
Obrazek

Low carder
Awatar użytkownika

Jak najmniej Lucasa, greenboxa, oprzeć to na Thrawnie. Scenariusz pisze gość od Toy Story 3, więc może być dobrze. Marzeniem byłby Whedon jako reżyser, ale Avengers 2. Jeśli chodzi o Hamilla to on jest po ciemnej stronie :D http://www.youtube.com/watch?v=M8g6DNU9nu0

Legenda
Awatar użytkownika

Trailer pierwszej części nowej trylogii :D
http://www.youtube.com/watch?v=uRfOsl0nSnc

Legenda
Awatar użytkownika

Strona Aint It Cool sugeruje, że Disney może stworzyć nie tylko nową trylogię, ale też osobną historię któregoś z bohaterów. Najwięcej mówi się, że będzie to Yoda, ale pojawiają się też plotki o Hanie Solo oraz Bobba Fett.
Disney CEO Bob Iger w rozmowie z CNBC wyznał że scenarzysta Imperium Kontratakuje, Lawrence Kasdan wraz ze swoim kolegą pisarzem Simonem Kinsber pracują nie tylko nad nową sagą, ale i nad paroma innymi projektami. Koleś wyznał, że była planowana osobna historia Moffa Tarkina, ale plany na razie porzucono, tym bardziej że aktor grający tą postać w "Nowa Nadzieja" już od paru ładnych lat nie żyje.

Legenda
Awatar użytkownika

Florence Welch, liderka Florence And The Machine, otrzymała propozycję udziału w nowej trylogii "Gwiezdne wojny".

Jak podaje dziennik "The Sun", wokalistka jest brana pod uwagę do pewnej dużej roli w serii science fiction. - Ma na koncie próby aktorskie, ale naprawdę przykuła uwagę twórców swymi występami i tym, co robi na scenie - zdradza informator.
Premiera najnowszej odsłony, "Star Wars: Episode VII", planowana jest na 2015 rok. Za kamerą stanie J.J. Abrams. Do swych ról prawdopodobnie powrócą Harrison Ford, Carrie Fisher i Mark Hamill.

Legenda
Awatar użytkownika

Ploteczki głoszą, że 7 epizod skupi się na dwójce dzieci Hana i Lei, z których jedno przejdzie na ciemną stronę, a drugie będzie próbować je nawrócić.
Ale ciekawszą informacją jest to, że producenci Gwiezdnych Wojen poprosili, aby odtwórcy Lei i Luke'a, czyli Carrie Fisher i Mark Hamill zrzucił trochę kilogramów.

Obrazek

I tak dla czystej ciekawostki, Han Solo w dniu dzisiejszym:
Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Sam pomysł by fabułą opierała się na dzieciach Lei i Hana całkiem niezły, tylko wydaje mi się trochę oklepany. Jedno dziecko dobre, drugie złe i koniec końców to złe też stanie się dobre. O tym, że część obsady poprzednich części ma się pojawić w tej to również słyszałem. Na pewno pozwoli to na jakieś odniesienie fabularne, jakąś kontynuację czy coś takiego, a aktorzy widać, że nie trzymają się aż tak źle i jak trochę się podliftingują to dadzą radę :D

Obrazek

Legenda
Awatar użytkownika

Przeczytałem dziś na Smoshu, że team Star Wars ogłosił obsadę aktorską siódmej części Gwiezdnych Wojen.
Pojawią się ci, którzy grali już w tej starszej (również i nowszej w przypadku aktorów grających C3PO i R2D2) trylogii :
Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, Anthony Daniels, Peter Mayhew i Kenny Baker. Dla przypomnienia ich role, to kolejno Han Solo, Leia, Luke, C3PO, Chewbacca i R2D2.
Nowe osoby, które do nich dołączą to John Boyega, Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, Andy Serkis, Domhnall Gleeson i Max von Sydow.
Reżyserem jest J.J. Abrams, scenariusz przygotował Abrams wraz z Lawrence Kasdan, a John Williams ponownie zajmie się muzyką :)

Światowa premiera zaplanowana jest na 18 Grudnia 2015 roku.

A tu macie zdjęcie ekipy: KLIK

Legenda
Awatar użytkownika

Obrazek

Znalazłem coś takiego na wp. Jak Wam się to podoba?

Legenda
Awatar użytkownika

Patrząc na ten plakat, jeśli tak go można nazwać, ciekawie ucharakteryzowali Hana i Leię. To, co mnie właśnie ciekawi w tych najnowszych częściach, jak będą wyglądać ci starsi już aktorzy. O ile Harrison Ford mimo 70-tki na karku wygląda w miarę OK i przy charakteryzacji na pewno dobrze wykreują jego wizerunek, o tyle Mark Hamill wydaje mi się bardziej się na twarzy postarzał w porównaniu do wyglądu swojej postaci w częściach 4-6.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna