Logowanie | Rejestracja


Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest pn maja 25, 2020 10:37 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość

Post: pt sty 25, 2013 6:58 pm 
South Park – „Moimi Oczami”

Obrazek

South Park – Animowany serial dla dorosłych. Jego twórcami są Trey Parker i Matt Stone. Chodź pierwszy odcinek powstał w 1997 roku to swój prawdziwy debiut South Park zaliczył w 1992 roku. Trey i Matt wówczas studenci stworzyli kilku minutowy serial pod tytułem „Jesus vs. Frosty”. Ich kolejna produkcja „Jesus vs. Santa” spotkał się z większymi pochwałami! Ówczesny prezes stacji FOX Brian Garden wypłacił im aż 2000 dolarów za możliwość puszczenie tej animacji w telewizji publicznej. W końcu po dwóch latach w telewizji pojawił się pierwszy oficjalny odcinek South Park "Cartman Gets an, Anal Probe”, bo tak nazywał się ten epizod. Ten odcinek był wyjątkowy, ponieważ jako jedyny w historii tej kreskówki został wyprodukowany w formie wycinanych postaci i elementów, co ciekawe zlepienie tego w 22 minutową kreskówkę zajęło przeszło pół roku aktualne odcinki robione przy pomocy komputera tworzone są w góra 5 dni.

South Park – Odcinki, Sezony i Inne

Jak dotąd w 16 letniej historii tego serialu wydano 16 sezonów w tym 237 odcinków. Jak do tej pory rekordem oglądalności może pochwalić się odcinek "Cartman's Mom Is a Dirty Slut”, którego w dniu wydania obejrzało 6.4 Miliona ludzi. Natomiast najniższą oglądalność zaliczył odcinek "Cartman Gets an Anal Probe" obejrzało go 0.98 Miliona ludzi. Wśród sezonów na najwyższym stopniu podium stoi sezon, 1 który obejrzało około 25 milionów ludzi na całym świecie. Wszystkie sezony powstawały w oddzielnych latach jeszcze nigdy nie zdarzyło się tak, aby sezon był kontynuowany w kolejnych latach. Jeśli chodzi o DVD to tylko nie liczne kraje doczekały się swoich wersji językowych Np. w Europie jak na razie doczekały się tego Niemcy i Francja!

South Park – „Biggest, Longer & Uncut”

Obrazek
Pierwszy i jak na razie jedyny film pełnometrażowy, „Biggest, Longer & Uncut” Powstał w 1999 roku z pomocą firmy Komedy Central Films! Głównym wątkiem filmu jest film Pt. Terrence i Philp, który opowiada o dwóch Kanadyjczykach, którzy rozprowadzają przekleństwa wśród młodzieży. Tak mała rzecz doprowadzi do wybuchu 3 wojny światowej, w której zmierzą się Kanada i USA. Jakiś czas później sprowadzi to też Szatana na ziemię, który za sprawą Kenny’ego z niknie z ziemi.

South Park – Postacie.

Główni Bohaterowie
Obrazek
Eric Cartman – Zacznijmy może od tego, że Eric tak jak reszta bohaterów ma 9 lat. Czym jednak różni się ten mały spaślak od reszty dzieci na świecie? Otóż Eric jest trochę inny niż swoi rówieśnicy! Jak mówili sami twórcy, Eric to wszystko, co złe w jednej postaci? Jest rasistą, antysemitą, sadystą, homofobem (jak ja) jest także leniwy, otyły i nie nawiedzi Kanadyjczyków! Lista jego dokonań jest bardzo długa! Dwu krotnie został milionerem, za pomocą Amerykanów zdobył Afganistan, Zebrał fanów filmu Pasja i chciał z ich pomocą ostatecznie wykończyć żydów! Jego największymi wrogami są Hipisi, Czarni, Kanadyjczycy i wspomniani wcześniej Żydzi! Kyle jeden z głównych bohaterów serialu jest wyznawcą judaizmu, przez co cały czas Cartman szydzi z niego i jego rodziny? Jak wygląda? To proste jest strasznie otyłym dzieciakiem! Nosi niebieską czapkę, czerwoną kurtkę, żółte rękawiczki i brązowe spodnie. Przez jakiś czas odgrywał bohatera nazywał się Szop! (Ang. Coon?. Cartman jest bardzo nie czuły, ale są ludzie, których „kocha” do tego grona można zaliczyć m.in. Jego Matkę i ukochaną kotkę? Jego bohaterem jest Adolf Hitler, którego podziwia! Kilku krotnie podkreślał, że gdyby miał okazję powstrzymać go przed wybuchem wojny nigdy by tego nie zrobił, ponieważ jest to jego bohater! Aktualnie Cartman okupuje 4 miejsce wśród najlepszych animowanych postaci na ziemi!

Obrazek
Stan Marsh – Tak samo jak Eric ma 8 lat i jest jego kolegą z klasy. Rzeczą, która odróżnia go od znajomych i innych dzieci w jego wieku to dojrzałość! Stan jest zbyt poważny jak na swój wiek i jest jedynym chłopakiem, który jest w związku. Rodzina Marsh’ów składa się z ojca Randy’ego, który pracuje jako geolog, Matki, Sharon która jest sekretarką do tego jest jeszcze Shelley siostra Stan’a i Marvin, który jest jego dziadkiem. Być może Marsh nie jest taki jak Cartman, ale ma na swoim koncie kilka poważnych zdobyczy Np. Był członkiem i liderem sekty Scjentologicznej oraz miał 860 tysięcy znajomych, na Facebooku chodź tak naprawdę nawet niech chciał na nim być. Jego najlepszym przyjacielem jest inny główny bohater Kyle Broflovky. Jeśli chodzi o wygląd to Stan tak jak reszta ma czapkę, którą nigdy nie ściąga ma także brązową kurtkę niebieskie spodnie i czerwone rękawiczki. Chłopak jest bardzo bystry, inteligentny i bardzo dojrzały jak na swój wiek. Co do produkcji to postać Stan’a jest wzorowana na współ twórcy Trey’u Parker’ze! Sam Trey mówił, że Stan zachowuje się tak jak ona za młodych lat. W realnym świecie postać Stan’a Marsh’a odgrywała już kilka ważnych ról. Postać była często krytykowana przez kościół Scjentologiczny ogólnie South Park nie ma z nimi łatwo, ale tutaj mogło dojść do prawdziwej wojny z prawem!

Obrazek
Kyle Broflovsky - jeden z głównych bohaterów serialu animowanego South Park, obok Erica Cartmana, Stana Marsha i Kenny’ego McCormicka. Kyle pochodzi z żydowskiej rodziny, co daje Cartmanowi sposobność do obrażania go (Np. mówiąc, że poczęstowałby go cukierkiem, jednak nie ma koszernych słodyczy). Matka Kyle to zacięta działaczka społeczna, a jej zdeterminowana postawa w kwestiach dochodzenia do swoich racji również jest źródłem kpin ze strony innych dzieci (najczęściej Cartmana). Kyle ma młodszego adoptowanego brata, Ike’a (Kanadyjczyka, co miało znaczenie w pełnometrażowym filmie Miasteczko South Park). Kyle lubi Ike'a, aczkolwiek twierdzi, że nie jest jego prawdziwym bratem. Często bawi się z nim w zabawę "Kopnij bobasa" (Kick the baby), na co Ike odpowiada Don't Kick the baby. Mimo to stara się go chronić i uczy go zasad wiary żydowskiej. Jego najlepszym przyjacielem jest Stan. Po śmierci Kenny’ego często dodaje kwestię You bastards! (Dranie!). Kyle nosi zieloną czapkę uszankę, pod którą skrywa burzę rudych, kręconych włosów. Co do postaci to jest ona kreowana na Matt’cie Stone współ twórcy tego serialu.

Obrazek
Kenny McCormick - Kenny zawsze nosi pomarańczowy kombinezon z kapturem naciągniętym na twarz, przez co jego mowa jest dla większości osób niezrozumiała. W pierwszych sezonach Kenny ginie w nietypowy sposób w niemal każdym odcinku, co komentowane jest przez Stana i Kyle słowami: O mój Boże, zabili Kenny'ego! Wy dranie! (Oh my God, they killed Kenny! You bastards!). Jednak później cały czas żyje. Co ciekawe, pomimo śmierci w następnym odcinku zawsze pojawia się nietknięty. Pochodzi z biednej, patologicznej rodziny, przez co często jest obiektem kpin ze strony Erica. Mieszka w domu z powybijanymi szybami i wypełnionym szczurami. Dom Kennego patrolują roboty-gwardziści, on sam zaś może gasić światło przez klaskanie. Kenny jako pierwszy nabywa przenośną konsolę do gier PlayStation Portable, w którą staje się mistrzem.
Przez jakiś czas po śmierci zaklęty był w ciele Cartmana, przez którego komunikował się ze światem. Jest zdecydowanie najbardziej uświadomionym chłopcem ze wszystkich w serialu, czytuje pisma pornograficzne i zawsze wie, co oznaczają trudne słowa w słowniku dorosłych. Rzadko się odzywa, ale dzięki jego komentarzom udaje się znaleźć wyjście z sytuacji. Pokazany jest bez kaptura po raz pierwszy w filmie Pt. Miasteczko South Park oraz w kilku odcinkach serialu.

Postacie mniej ważne!

Obrazek
Butters – Jeden z dobrych kolegów chłopców, który niestety nigdy nie został ich przyjacielem.
Clyde/Token/Craig/Tweed/Bradley – Koledzy chłopców z klasy

Jimmy/Timny – Dwójka nie pełnosprawnych chłopaków z klasy. Którzy przez pewien czas byli najlepszymi kolegami chłopców.

Wendy – Koleżanka chłopców. Dziewczyna Stan’a

Marsh Family (Randy, Sharon, Sheilly, Marvin)
Broflovksy Family (Gerald, Sheila, Ike)
McCormick Family (Stuart, Carol)
Cartman Mom – Liam Cartman

Stoch Family (Stephen, Lian)

Mr. Garrison
Mr. Mackey
Mr. Slave
Principal Victoria
Officer Barbrady
Big Gay Al
Ned Gerblansky
God
Mr. Hankey
Tuong Lu Kim
Father Maxi
Mayor McDaniels
Dr. Alphonse Mephisto
Santa Satan
Starvin' Marvin "
Terrance and Phillip
Towelie

Główne Tematy dotyczące South Park
South Park dotykają około 12 tematów. Głównym tematem są gwiazdy, które można dostrzec w wielu odcinkach. Jednymi z tych gwiazd są Mel Gibson i Tom Cruise. Ten pierwszy pojawił się m.in. w odcinku poświęconemu pasji, w którym Cartman zebrał fanów tego filmu i dążył do unicestwienia żydów mieszkających w tym mieście. Natomiast postać Cruise przyniosła South Park’owi dużo nie przyjemności. Zacznijmy od tego, że sam aktor na początku chciał siebie dubbingować, ale kilka tygodni przed pierwszymi próbami Parker i Stone obsmarowali kościół Scjentologiczny, (którego Cruise jest częścią) w taki sposób, że przywódca tego kościoła nakazał szpiegować Trey’a i Matt’a i znaleźć na nich jakieś brudy. Niestety tylko się przejechał, bo okazało się, że to normalni ludzie. Jak by tego było mało to, to nie były pierwsze problemy z tym kościołem. Postać Chef’a była grana od początku przez Isaac Hades, który był członkiem tego kościoła. Gdy Parker i Stone lekko przesadzili ten postanowił odejść ciągnąc za sobą wiele osób z ekipy, które także należały do tego kościoła, ale nie mieli z tym jakiegoś problemu. Dwa lata później Hades umarł. Innym problem, który pojawiał się często w tej kreskówce to antysemityzm i homoseksualiści. Ten pierwszy problem był głównie tworzony przez Cartmana, który cały czas dąży do zniszczenia religii żydowskiej, której po prostu nie cierpi. Co do drugiego to raczej nie problem a jeden z tematów bieżących w kreskówce. Dzieci ze szkoły podstawowej były wychowywane w taki sposób, że tolerowały gejów. Jednak homoseksualiści cały czas naciskali na wolne prawa dla nich, przez co były toczone wojny.

Nagrody/Kontrowersje/Rekordy
Zacznę od tej ostatniej rzeczy. Chodź rekord padł jeden, ale za to, jaki! W filmie Bigger, Longer, Uncut pada ponad 350 słów FUCK! Co jest absolutnym rekordem wśród animacji, jakich kol wiek! Według Kanału 4 w Amerykańskiej telewizji South Park zajmuje 3 miejsce wśród najlepszych kreskówek w historii, natomiast w magazynie TIME zajmuje miejsce 10. Natomiast w Entertaiment Weekly South Park zajął 12 miejsce wśród najlepszych seriali w całej historii! Po za tym wygrali jeszcze nagrodę EMMY jako najlepszy program animowany (9 razy w tym 4 razy z rzędu!). Po za tym trzy odcinki South Park zdobyły nagrodę Najlepszego Animowanego Odcinka roku. Dla niektórych ludzi South Park to tabu.


Na górę
  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Powered by phpBB © 2007 phpBB Group