Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest pn paź 14, 2019 2:42 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość

Star
Awatar użytkownika

Jako że uwielbiam czytać biografie zespołów/wykonawców muzycznych to postanowiłem założyć taki temat, aby się dzielić, polecać innym biografie znanych artystów, Przy okazji mamy jesienną zniżke w empikach, ksiązki 20% tansze, a czytanie jest ważne jak wiemy :D

Wczoraj też w polsce premiere miała biografia legendarnego Johna lennona, jak przeglądałem jest tam pełno jego prywatnych zapisek, listów. Dla fanów i koneserów pozycja obowiązkowa i ma jeszcze większą znizke cenową :D Ja tej książki zapewne nie kupie, bo nie jestem fanem Beatlesów jak i samego Lennona, a co mnie interesowalo to obejrzałem na filmie Chapter 27, oraz naczytałem się o rożnych przypuszczeniach co do śmierci Lennona, że to nie Champman zabił Lennona tylko Yoko Ono... jeden chej :D

Natomiast chciałbym wszystkim polecić książke zespolu Motley Crue "Mötley Crüe - Brud" tłumaczenie wydawnictwa Kagra. Ogólnie polecam ksiązki tego wydawnictwa. I mają fajne twarde oprawki :D

Sama historia jest genialna. Każdy z 4 muzykow po kolei opisuje zdarzenia, od lat młodzieńczych, następnie jak się poznali, jak razem ćpali i chlali, jak byli na szczycie i na dnie zarazem.

Przytocze najpierw kilka tekstów z drugiej strony okladki
„Bez wątpienia, tak książka to najbardziej szczegółowy i szczery obraz rockowej sławy ze wszystkimi uciechami i niebezpieczeństwami, które się z nią wiążą. Skrajnie odrażająca i całkowicie wciągająca” – Joe Levy, Rolling Stone.
„Przy Brud, wyznania Pameli Des Barres ‘I’m with the Band’ wydają się być wspomnieniami zakonnicy” – Details.
„Otwórz na dowolnej stronie i zawsze znajdziesz historię, której nie zapomnisz” – New York Times.
„Prawdopodobnie najbardziej intrygująca rockowa biografia jaka kiedykolwiek powstała” – Q magazine.
„Brud to najbardziej szalone rock’n’rollowe historie, które ujrzały światło dzienne” – San Antonio Express News.
„Pozbawione wstydu i wyrzutów sumienia spojrzenie na świat rock’n’rolla” – Maxim.

I w 100% (nie tak jak w przypadku ksiazki Gunsów) jest to prawda. Nie mogłem oderwac wzroku od kolejnych stron. Jest to wspaniała historia o tym jak można za wszelką cene dazyc do celu by zalożyć odjechany popularny zespól. W młodym wieku uciekać z domu, spać w samochodach, na podlodze w garażu tylko po to zeby zaoszczędzić kasy na sprzęt. Także można się dowiedzieć że pomimo olbrzymiej popularności i multiplatynowych płyt życie może być chujowe, pomimo sławy można mieszkać w syfie a wszystko przez nałogi alkoholowe i od używek.
Na szczęście dla czytelników wlaśnie przez to że ten zespół prowadzil pojebany tryb życia to mamy na każdej stronie ciekawe historie, śmieszne, tragiczne w skutkach.

A klasykiem jest opisywanie trasy koncertowej z zespolem Ozzyego Osbourna. Czlonkowie grupy Motley Crue przedstawiają go jako najbadziej pojebanego człowieka na planecie. Nie wiedzieli czy on odpierdalał bo był najarany czy to przez schizofrenie.
Jeden z najlepszych momentow, gdy chłopaki z Motley Crue wyszli na ulice z Ozzym a ten się rozebral do naga i wsadził dolara miedzy posladki a potem biegał tak po centrum miasta i sie pytał ludzi czy wyjmą mu dolara z dupy. Jakas starsza pani krzyczala na Ozzyego to wyrwał jej torebke i uciekł.
Później przebrał się w damską spódniczke i tak chodził razem z zespolem Motley Crue. Zobaczyl mrowisko i postanowił wciągnac mrówki nosem. Zrobił to...następnie odlał się w mrowisko, sciagnał majty przyloził do obszczanego mrowiska i wyssał z majtek swoj mocz. Kazał to samo zrobić basiscie zespolu Motley Crue - NIkiemu Sixxowi. Ten zrobil to samo tylko dlatego zeby nie wyjść na cipe, bo kurwa...byli na trasie z pieprzonym Ozzym Osbournem, a wcześniej narzekali na nude przy tourne z kiss.
Wtedy do akcji wchodziła żona Ozzyego czyli Sharon, której się każdy słuchał. Przy niej Ozzy był spokojny, wręcz zamienial się w romantyka, a nawet członkowie kapeli Motley Crue nie mogli sobie na nic pozwalać, nawet na sex.

Tego i duuużo duużo wiecej można się dowiedzieć z ksiązki o zespole Motley Crue. Polecam !!
No i Tommy Lee opisuje swój związek z Pamelcią Anderson :D dziewczyna popełniła błąd, bo to od niej zaczął się ten burzliwy związek. Na poczatku bylo słodko, po 4 dniach znajomości ślub a później pierdolony Grek Tommy Lee zaczął odpierdalać :/

Dowiemy się z tej ksiązki także dokladnie o śmierci klinicznej Nikkiego Sixxa, więcej niż piszą o tym w necie :P

Przeglądałem również inne biografie zespolów
Np iron Maiden tego samego wydawnictwa, całkiem dobrze opowiedziane, natomiast książka o Guns n Roses "Patrząc jak krwawisz. Saga Guns N' Roses" jest nieco przereklamowana. Bo z tyłu niemal teksty jak o Motley Crue, a podczas czytania wychodzą dośc blado. Na dodatek Axl jest zbyt upierdoliwy i czesto czepia się zespołu Poison, konkretnie wokalisty Breta Michaelsa, a przeciez sam Axl wyglądał na scenie i na teledyskach jak kobieta, a nawet tak się ruszał. I być moze nie miał rożowych włosów i nie malowal się na różowo jak Bret, ale poziom gejostwa podobny. Troche inaczej ma się porównanie muzyki. Tutaj także czepiał się Poisonów, ale to nie jeden taki zespoł który gra prosto, aż za prosto a zdobywa multiplatynowe płyty. Jak dla mnie czysta zazdrość ze strony Axl'a.
Co w ksiażce jest jeszcze? Ano też jaranie, picie, nagrywanie, koncertowanie. Ale historie nie są tak odjechane jak w przypadku Motley Crue (a sie zakochalem kurwa xD), nie powiem bo nawet wciaga historia Gunsow ale do pewnego momentu tylko.

Wyszlo też sporo ksiązek o Queen, Merkurym ale przegladalem kilka z nich tak skacząc po stonach. Olbrzymim fanem Queen nie jestem, ale z tych kilkudziesieciu przeczytanych stron wnioskuije ze rownież mieli ciekawe historie może ktoś czytal te ksiązki i poleci ktora najlepsza :D

Ciekawa jest rownież ksiązka którą napisal ojciec Amy Winehouse o życiu artystki. Aczkolwiek niemal caly czas walka z nałogami i co 10 stron Amy obiecuje że skończy z piciem.
Polecam też ksiązki o Michaelu Jacksonie, ktore zawierają mnóstwo przezabawnych historyjek z czasow młodego MJ i zespolu Jacksons 5. A następnie rozdziały dla niedowiarków wątpiących w czystość Michaela w stosunku do alkoholu i używek. I potwierdzajacych niewinność artysty w głośnych sprawach odnośnie pedofili.

Jedno jest pewne, jak zobaczycie biografie Ozzyego to bierzcie w łapy i czytajcie :D

A wy drodzy użytkownicy WF co polecicie z biografi ? :D

Superstar
Awatar użytkownika

Bardzo dobry temat. Chyba czegoś takiego tu brakowało. Rozmowa o biografiach, ksiązkach może wciągnąć.
Tak więc ja przedstawię coś co czytałem, czytam i będe jeszcze pewnie do tego wracał. Otóż jest to biografia lidera mojego ulubionego zespołu. Mianowicie - Blizna, biografia Anthony'ego Kiedis'a - lidera zespołu Red Hot Chili Peppers.
Świetna książka. W chvj szczera i bardzo dobra. Świetnie opisane lata i początki w Red Hotach. Incydenty z narkotykami, imprezami i całym 'rockowym życiem' takich młodzieńczych gwiazd. Tak jak już napisałem książka jest fantastyczna i godna przeczytania. Historie zespołu są także. Dzięki właśnie tej lekturze zrozumiałem dokładniej muzykę RHCP. Fani takiej muzyki - czytać to kurwa.

Low carder
Awatar użytkownika

Wytłumaczy mi ktoś czemu biografię muzyków/ zespołów tak szybko się rozchodzą? Chętnie poczytałbym biografię Lemmiego.... Ale cóż wyznaje zasadę , że najpierw płyty , potem książki , koszulki itp. Najważniejsza jest muzyka ;)

Star
Awatar użytkownika

Stig pisze:
"Zidane, Był Bogiem stał się człowiekiem"

Fantastyczna lektura. Dla fanów tego wielkiego piłkarza to pozycja obowiązkowa. Zakupiłem sobie ją 4 lata temu w kiosku za smieszną cene 20 zł :) Nie musze pisac chyba co w niej jest. Zaczynamy finałem Mundialu i tym co się stało po słynej 110 minucie.. Następnie mamy 3 części w pierwszej opisane jest zycie i kluby Zidane'a od Cannes po Real. Następnie w 2 wszystko co związane z Reprezentacją, a na sam koniec Zizou jako człowiek :) Musze przyznac iz chyba wezme sie za nią po raz kolejny bo ostatni raz przeczytałem dwa lata temu.

A możesz mi wytłumaczyć co Zidane ma wspólnego z muzyką? xD

Żeby nie było, że spamuje to też coś od siebie dodam. Ostatnio w empiku zakupiłem bardzo ciekawą lekturę pt. "Nergal. Spowiedź heretyka". Jest to biografia w formie wywiadu. No cóż. Wrzucę sam opis ze strony empiku, który bardzo dobrze opisuje tą książkę.

Wywiad-rzeka z jednym z najwybitniejszych polskich muzyków i jedną z najbardziej kontrowersyjnych, a jednocześnie inspirujących, postaci show biznesu. Lider Behemotha odkrywa wszystkie karty, szczerze i bezkompromisowo mówi o dzieciństwie, dojrzewaniu, pierwszych miłościach czy fascynacjach muzycznych. Wspomina zarówno początki Behemotha, jak i burzliwe romanse czy znacznie poważniejsze związki.

Rozmówcy Darskiego wiele czasu poświęcają poglądom muzyka na kwestie związane z religią, kościołem, historią, miejscem człowieka w społeczeństwie i rodzinie. Nie brakuje też refleksji na temat zakończonej sukcesem walki z białaczką.

Wyłaniający się z wywiadu Nergal to nie tylko skandalista i sceniczny demon, ale przede wszystkim człowiek o rozległych zainteresowaniach, niezwykle oczytany, świadomy swojej siły i siły swoich poglądów erudyta. Człowiek niezależny i tę wolność ponad wszystko kochający. Czasem wrażliwiec i romantyk.

I mimo, że już dawno nie słucham muzyki związanej z Nergalem czyli metalu, rocka itd. to jestem zafascynowany jego postacią oraz jego poglądem na świat i na to co nas otacza. Polecam!

3x WFSF Television Champion
2x WFSF Intercontinental Champion

Superstar
Awatar użytkownika

o w pałe, mój błąd mój błąd. myslałem ze piszemy tutaj o wszystkich ksiązkach. Musicie mi przebaczyc, Kimi wygrał wczoraj i chyba jeszcze nie jestem trzezwy.

Todo mierda significa - Dzimi Golf.

Star
Awatar użytkownika

Nie ładnie tak fiskusie jarać się metalem a później o tak porzucać i pisać że się nie słucha :P przecież słuchanie rożnych stylów się nie wyklucza.
Szkoda że nie napisałeś ciutek więcej o tej książce, bo widzialem na pólkach ale wszystkie jeszcze zafoliowane więc nie zaglądałem do środka, a na pewno na kilka rozdziałów bym zerknął. Akurat nie interesuje się muzyką Behemotha, ale czasami w biografiach muzyka czy sie lubi czy nie to nie ma znaczenia. Skoro czytalem ksiazke Ojca Amy Winehouse w zasadzie znając jej z 3 utwory i nie interesując się zupelnie sceną jazzowo soulową czy co ona tam wykonywala, to lektura byla wciągająca.

Przy okazji, w pierwszym poście wspominałem o książkach Michaela Jacksona. Jego osobistej biografi (chociaż urwana historia w okresie dangerous) i osób ktore go znał. Jednak ostatnio dorwałem książke "Mój przyjaciel Michael - Frank Cascio" gościa ktory poznał MJ'a gdy mial zaledwie 5 lat a Michael był już ikoną po wydaniu Thrillera. Chłopak stał się największym przyjacielem artysty, a rodzina Franka była jakby rodziną dla Jacksona. Jest to najbardziej szczegołowa opowieść o życiu Michaela jaką można spotkać. Przy okazji dowiadujemy się o problemach piosenkarza z uzależniemem od leków. Można wyczytać że sam się przyznał do tego że wmawiał lekarzom że cierpi. A brał leki tylko po to żeby spokojnie zasnąć.
Fani i krytycy Michaela znają na pewno dokładnie sprawy o molestowaniu ktore rozpoczęly się w roku 1993, ale z opisu Franka Cascio można dowiedzieć się wszystkiego bardziej szczegolowo, a przy okazji jest kilka nieścislości związanych z "dzieleniem łóżka z przyjaciółmi"

Jezeli ktoś chce poznać Michaela Jacksona to polecam tę książke. Czytalem też jakieś wypociny pod kątem psychologa, ale w zasadzie nic się nie można bylo stamtąd dowiedzieć. Tutaj Frank Cascio po prostu opisuje Jacksona jaki był i wcale nie opisuje go jako człowieka idealnego, Michael mial naprawde trudny charakter, cala lektura pomoze lepiej zrozumieć artyste.

Druga świetna kśiążka jaką trzymałem w rękach to "Władcy chaosu - Krwawe powstanie satanistycznego metalowego podziemia" wydawnictwa KAGRA.
Ksiazką dostala nagrode FIRECRACKER za najlepszą książke o muzyce. Konkretnie cała historia black metalu, od początkow, po pierwsze hard rockowe zespoły o tematyce szatana, po klasyke gatunku jak Venom, Mercyful Fate, aż do calego podziemia artystów grających black metal przede wszystkim w norwegi i szwecji. Nie tylko da fanów gatunku. Historie z tej ksiązki świetnie przedstawiają scene black metalową.

Star
Awatar użytkownika

A czytał może ktoś książke Mansona ? Napisaną wspolnie z Neilem Strausem "TRUDNA DROGA Z PIEKŁA"

rozbawił mnie strasznie rozdzial gdzie Manson pisze zasady po ktorych wiesz że jesteś homo. zasady po ktorych wieśz ze jesteś ćpunem. I jeszcze jakieś byly :D
Niestety nie moge tych fragmentów znaleźć w necie (a 10 przykazań Jenny Jameson można lątwo znaleźć np), a mógłbybyć z tego ciekawy temat :lol2:

Mid carder
Awatar użytkownika

Slashowa autobiografia

Kupiłem niedawno w Empiku autobiografię jednego z najlepszych gitarzystów naszych czasów. Slash opowiada historię o jego pierwszej gitarze (jednostrunowy akustyk znaleziony w szafie babci), o początkach Gunsów, o tym, jak udało im się zdobyć taką sławę i o tym, jak to wszystko się zepsuło. Po przeczytaniu tej książki bardzo zdenerwowałem się na Axla - to głównie przez niego Gunsi się rozpadli. Nie przychodził na próby, bez zgody innych zatrudniał i zwalniał muzyków, ciągał Slasha po sądach o prawa do nazwy Guns N` Roses i wreszcie pamiętny incydent podczas trasy z Metallicą. Wydałem na tą książkę 60 zł - opłacało się.

Star
Awatar użytkownika

Sam zastanawiam się od dluższego czasu nad zakupieniem autobiografi Slasha i prędzej czy później tego dokonam bo wiem że warto :D

Przez tegoroczne lato udalo mi się przeczytać dwie ksiązki.

Biografia Kurta Cobaina "Pod ciężarem nieba" spisana przez fana który przepytał o tego artyste osoby z jego rodziny oraz przede wszystkim Courtney Love czyli żone Kurta. Są opinie że Courtney nie była dość szczera i postawiła siebie w bardzo dobrym świetle a wcale taka idealna nie byla.
Co do samej książki to super opisanie faktów i spisał to facet który naprawde dobrze rozkminia Kurta pod względem psychologicznym. Są opublikowane listy Cobaina nawet te ktorych nigdy nie wysłał, a takich było mnóstwo (aż mam ochote kupić dzienniki Cobaina bo jego wpisy są po prostu genialne).
Z ksiązki można się dowiedzieć w zasadzie wszystkiego co potrzeba żeby się dowiedzieć jakim człowiekiem był Kurt, czemu taki byl i że jego śmierc to na pewno było samobójstwo. Na szczególną uwage zaslugują opisy jego obrazów malarskich i analizy jego tekstów.
Zdecydowanie polecam tą książke nawet osobom które nie znają jakoś wspaniale Nirvany, zresztą sam nie jestem fanem tego zespołu i nie mialo to jakiegoś wielkiego znaczenia podczas czytania ksiązki. A nawet kiedy poznałem wiele faktów z jego życia to coraz bardziej polubiłem jego muzyke.

Autobiografia Marilyna Mansona "Trudna droga z piekła"
Pojebane, chore życie tego artysty, spisane od czasu jak miał z 13 lat do roku 1997 po wydaniu drugiego solowego albumu. Według mnie fajny zabieg, bo pominął czasy kiedy był bardzo mały a od razu przeszedł do konkretów z chorym dziadkiem po którym chyba odziedziczył niektóre schizy xD
Historie z tej książki wydają się być bardzo nierealne ale cholera....to Manson więc wszystko możliwe xD
Również nie byłem nigdy jakimś wielkim fanem tego artysty, zawsze jednak wydawał mi się człowiekiem ciekawym, a czytając jego książke w ktorej zresztą pokazuje że jest bardzo inteligentnym gościem, wiem że ten jego wizerunek nie oznacza jego pojebaństwa tylko celu do którego dążył i który osiągnął.
Mimo wszystko to ksiązka dla ludzi o mocnych nerwach, bo są tutaj dość dokładne opisy tego co Manson wyprawiał wraz z zespołem na pierwszych trasach koncertowych i raczej normalne to to nie było.

A co do tego czy Manson pisząc tą książke był szczery...trudno powiedzieć bo każdy artysta pisząc autobiografie dużo histori przeinacza (z wrestlerami jest tak samo, czytajac tą samą historie okiem innego goscia biorącego udział w tym samym incydencie mamy często zupełnie inny obraz).
Przykladowo Manson pod koniec opisał swoją krótką przygode z Jenną Jameson (wow Jenna poswieciła w swojej ksiażce na tą opowieść wiecej stron). Było to na jakimś rozdaniu nagród gdzie Jenna przeprowadzała wywiady, wpadla na Mansona i ona w swojej ksiązce opisuje że Marilyn poprosil ją żeby spędziła z nim reszte wieczoru (przyznajac się że był na kwasie) i twierdziła że bardzo mu na tym zależało. A znowu Manson opisuje to zupełnie inaczje, jakgdyby w ogole nei ogarniał kto to Jenna Jameson i czym sie zajmowała w 1997 roku i że byla bardzo nachalna, wręcz się do niego dobierała calą noc xD
Nie wierze w wersje Mansona bo sam opisuje ten caly wieczor na zasadzie że niewiele pamięta, a z nocy z Jenną w hotelu po gali pamięta jedynie tatuaż na jej tyłku "heartbreaker" po czym dodal że przecież kazdy kto oglądal film z Jenną to wie o tym tatuażu więc może to był jego sen xD

Generalnie ksiązka jest dobra, ale trudna w czytaniu :D

Rozwojówka
Awatar użytkownika

Podbiję temat, bo fajnie brzmi i lubię czytać książki :)

Pierwsza pozycja jaką polecam - choć jest to biografia muzyki zespołu, a nie zespołu - Motorhead: in the studio. Pełno oczywiście detali na jakich piecach, gitarach, strunach i innych kablach grali (firma, moc, bla bla bla), co nie każdego może interesować, ale to zajmuje niewiele. Każdy rozdział w książce opowiada o tworzeniu kolejnej płyty Lemmy'ego i spółki. Dlaczego dobrali tę piosenkę, a inną zostawili na kolejną płytę, dlaczego nagrywanie tracków z Wurzelem trwało dłużej... Ciekawe. Może nie wciąga na tyle, że chce się ją czytać na kiblu, w trakcie lekcji, wykładu, przez sen, czy w kościele, ale dla fanów Motorhead - pozycja nie obowiązkowa, ale zdecydowanie warta polecenia i przeczytania.

I drugie primo: Dave Grohl Nothing to Lose. Biografia ostatniego perkusisty Nirvany, jednego z nielicznych przyjaciół Kurta Cobaina, założyciela, gitarzysty i wokalisty zespołu Foo Fighters. Książkę (jak z resztą tę powyżej) czytałem w języku angielskim (nie wiem, czy którakolwiek z nich ma polskie tłumaczenie, ale ze względu na brak problemów z lengłidżem nie obchodzi mnie to ;) ) i może przez to łatwiej się czytało. Dave opowiada o swoim dzieciństwie, o tym jak dorastał, jak rozwijał się jako muzyk, porusza szczegóły relacji muzyk zaczynający robić karierę-znajomi i przyjaciele. Nie obywa się oczywiście bez anegdot, a także poruszania spraw, które bezpośrednio dotykały lub dotyczyły Dave'a. Kwestia śmierci Kurta Cobaina, dedykacja piosenki dla zmarłego wokalisty, tymczasowe odejście z Foo Fighters, "wymienianie" muzyków zespołu, motywacje tytułów i tekstów utworów... Chcecie wiedzieć? Czytajcie.

Staz fan #1 ! \m/ x.X \m/

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ]