Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest czw paź 24, 2019 3:30 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość

Mid carder
Awatar użytkownika

Trzeba nieco ożywić ten dział, postanowiłem więc założyć temat, w którym można dyskutować o jednym z najlepszych i najbardziej kontrowersyjnych zespołów w historii - Guns N' Roses. Zaczynamy!

Obrazek

Guns N' Roses - amerykański zespół hardrockowy, założony w Los Angeles, w stanie California w roku 1985. Dla wielu, w tym mnie, jedyni i prawdziwi Gunsi to: Duff McKagan (gitara basowa), Izzy Stardlin (gitara rytmiczna), Steven Adler (perkusja), Slash (gitara prowadząca) i Axl Rose na wokalu.

Gunsi mają na koncie wiele świetnych utworów, jak "Coma", "Paradise City", "Sweet Child O`Mine", "Welcome to the Jungle", czy słynna tzw. "Trylogia" ("Don`t Cry", "November Rain" i "Estranged").

Zapraszam do dyskusji na temat tego zespołu :D

Star
Awatar użytkownika

O yeah, wreszcie temat gdzie można popisać o glam/hard rockowym zespole :D czego nie robilem chyba nigdy w dziale metal i rock, gdzie jednak górowały zespoły metalowe a nie te z pudelkami kręcącymi dupeczkami na koncertach i teledyskach.

Scene glam metalu bardzo się interesuje, przesluchiwalem tych najbardizej znanych zespolów z dużą ilością platynowych płyt jak i obeznałem się zespolami ktore niestety nie zaistniały. Gunsów akurat niezbyt lubie (moze inaczej, Axl'a nie lubie). Kilka utworów mnie bardzo jara, fakt Slash jest genialny a może to pokazywać przede wszystkim w rozbudowanych utworach z mnostwem solówek. Akurat inne zespoły niestety tak nie grały a szkoda bo CC DeVille z Poison albo Mick Mars z Motley Crue też by mogli się w pelni pokazać.

Jako iż interesują mnie zespoly Glam metalowe (chociaz wikipedia nie wspomina że grają ten gatunek, nie wiem czemu) to od jakiegos czasu czytam o nich sporo. Dowiedziałem się m.in że Axl to dupek :D zazdroscił sukcesu grupie Poison (ktorzy wydali swoj debiutancki album rok przed Gunsami), twierdził że to pomalowane geje bez talentu.
Axl też w tamtym czasie przelecial dziewczyne Vinca Neila, wokalisty Motley Crue. Aczkolwiek nie znam wersji Axl'a i nie moge do końca w to wierzyć :D ale po tym zdarzeniu wokalista Gunsow stawiał się na kazdym rozdaniu nagród, ustawial sobie miejsca do bojki z Vincem a i tak później się nie pojawiał xD (a nie do końca w to wierze bo Vince Neil też nie zawsze prawde pisze, pytanie czy ktoś z nich w ogóle jest w 100% szczery? pewnie nie).
Akurat Slash jest calkiem w porzadku i lubił się upijać z chłopakami z Motley Crue. Czytałem nawet o jego taktyce w piciu dzięki której zgon zaliczał jako pierwszy nawet Nikki Sixx.

Podziwiam ich jednak za na pierwszych wielkich koncertach ludzie napieprzali w strone sceny demolujac wszelkie zabezpieczenia. Byli tak napaleni na Gunsow że CI nawet na scenie się zaczeli obawiać co sie stanie. Axl musiał ostrzegać napalenców że jak nie uspokoją się to przerwą koncert xDDD Zagrywali więc jakąś zamułe romantyczną na odpoczynek a później powracali do Welcome To The Jungle i znow ekstaza xD Nie jeden koncert przerwali przez fanów :D Szacunek

Wedlug mnie niestety zaczeli ciut za poźno. Debiutancki album wydany w roku 87, akurat wtedy pojawiała się cala masa takich zespolów wzorujących się na Motley, Hanoi Rocks, wczesnym WASP. Gunsi zaczeli fenomenalnie, ale cóż...4 lata później glam rock padł, hard rock padł i grunge był górą.
Udalo im się na szczęście podbić rynek amerykanski i listy przebojów (4 pierwsze multiplatynowe :O) 5 albumami i ostatnim 6 po piętnastu latach przerwy. I czego ten Axl tak nakurwia na Poison skoro i tak i tak wygrali z zespolem Breta Michaelsa i to wyraźnie...

Wówczas konkurować z Gunsami mogli wylącznie Motley Crue, i to w koncertach, płytach oraz dziewczynach.

Akurat Lion hity które wymieniłeś lubie :D
tutaj wlaśnie z ich tworczością mam największe problemu, strasznie nierówno mi wchodzą ich płyty.

Może masz jakieś ciekawostki to chętnie się czegoś dowiem :D

Mid carder
Awatar użytkownika

Tak, Gunsi znani byli z tego, że często spóźniali się na koncerty. I to nie przypadkowo - Axl tak chciał. Dziwny gość xD Właśnie na koncertach często był wkurzony, np. chyba w Chile jeden fan mu się nie spodobał, bo miał aparat i od razu przerwał koncert. Innym razem pobił się z ochroniarzem, wypadły mu soczewki i znowu przerwał koncert. Axl to arogancki dupek (nic dziwnego, ma polskie korzenie :D), ale trzeba przyznać, że teksty pisał świetne, a i wokalistą był bardzo dobrym. Można to wytłumaczyć tym, że cierpi na zaburzenia maniakalno-depresyjne, co sam przyznał w jednym wywiadzie.

EDIT: http://www.youtube.com/watch?v=sz6tzjcyhhA - Tutaj Axl po godzinie koncertu rzucił mikrofonem i sobie poszedł xD

Low carder
Awatar użytkownika

Dopiero teraz zauważyłam ten temat i chwała Ci za to Filip że go stworzyłeś :D Gunsi to jeden z tych zespołów do których mój sentyment czy wielka miłość nie ustanie. Nie będę tutaj rozpisywać się o konflikcie Slash vs Axl czy o tym że Axl się teraz stoczył bo to wszystko jest oczywiste ale skupię się po prostu na muzyce. Jedni uważają że Slash jest Bogiem gitary drudzy że to totalny przeciętniak. Sądzę, że Slash jest dobrym gitarzystą nie na miarę jakiegoś geniusza ale z Axlem i resztą zespołów stworzyli takie kompozycje które po prostu w muzyce rockowej są pewnym bastionem. Bo czyż nie ma osoby która po pierwszych dźwiękach nie potrafi rozpoznać sweet child? Nie tylko muzykę ale sam wokal również mają charakterystyczny. Co by nie mówić Rose obecnie jest cieniem samego siebie ale to co kiedyś sobą reprezentował pod względem śpiewu przyprawia mnie dzisiaj o dreszcze. Kocham ich za to co stworzyli za November rain za paradise city za taniec Axla i wiele innych smaczków. Na tą chwilę nie chce mi się bardziej rozpisywać ale na bank dodam jeszcze coś później od siebie w tym temacie :D

Obrazek

Mid carder
Awatar użytkownika

Slash to świetny gitarzysta, ale do miana geniusza trochę mu brakuje. Do Guns N` Roses pasował idealnie, znakomicie uzupełniali się z najbardziej niedocenianym członkiem zespołu - Izzym. To właśnie Stardlin i Axl mieli największy wkład w Guns N` Roses, sami założyli ten zespół. Szkoda, że ten pierwszy jest niedoceniany.

Maniekklord pisze:
Podziwiam ich jednak za na pierwszych wielkich koncertach ludzie napieprzali w strone sceny demolujac wszelkie zabezpieczenia. Byli tak napaleni na Gunsow że CI nawet na scenie się zaczeli obawiać co sie stanie. Axl musiał ostrzegać napalenców że jak nie uspokoją się to przerwą koncert xDDD

Właśnie przez to i przez ich styl życia byli uznawani za Najniebezpieczniejszy zespół na świecie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ]