Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest śr kwie 01, 2020 9:19 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość

Mid carder
Awatar użytkownika

Przeglądałem ten dział i zauważyłem, że nie ma jeszcze dyskusji o tym świetnym zespole. Zaczynamy!

Obrazek

Queen – brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 w Londynie przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury'ego. Basista John Deacon dołączył do grupy rok później. Queen przez cały okres swej aktywności zachował stabilność składu. Nie licząc zmian na stanowisku basisty na samym początku działalności zespołu (przed dołączeniem Deacona do grupy basistami byli m.in. Mike Grose oraz Barry Mitchell, jednak w tym składzie zespół nie dokonał żadnych nagrań ani nie dał ważniejszych koncertów), skład kształtował się następująco:

John Deacon – gitara basowa, instrumenty klawiszowe (w zespole od 1971, formalnie nadal jest jego członkiem, jednak zawiesił swą czynną działalność w 1997)
Brian May – gitary, śpiew, instrumenty klawiszowe
Freddie Mercury – śpiew, instrumenty klawiszowe, gitara (zmarł w 1991)
Roger Taylor – perkusja, śpiew, instrumenty perkusyjne, instrumenty klawiszowe, gitara

Mimo śmierci Mercury'ego (24 listopada 1991) zespół nie rozwiązał się. Od 2004 do 2009 roku Brian May i Roger Taylor współpracowali z Paulem Rodgersem i działali pod szyldem Queen + Paul Rodgers. Rodgers nie był jednak formalnym członkiem Queen.

To tyle, jeśli chodzi o informacje z wikipedii, gdzie w każdej chwili możecie zaglądnąć. Queen jest jednym z moich ulubionych zespołów. Takie utwory, jak "We will rock you", czy "We are the champions" zna chyba każdy. Nie ma wątpliwości, że zespół ten jest legendą rocka.

Link do playlisty Queen:
http://www.youtube.com/watch?v=k-ARuoSF ... xXY6Hnwyvv

Zapraszam do dyskusji ;)

Star
Awatar użytkownika

Zdecydowanie takie utwory jak "We are the champions" "i want to break free" czy "bohemian rapsody" zna niemal każdy. Queen to zespól ktorego niektóre kawałki nigdy się nie zestarzeją.

Ja osobiście uwielbiam koncerty zespolu Queen. Szczególnie oficjalne Wembley 86, na którym są same hity i przede wszystkim świetne show. Tą samą setliste będzie można oglądać z koncertu w Budapeszcie bowiem w tym miesiącu jakoś niedlugo ma wejść do kin.
Koncerty Queen są fantastyczne przede wszystkim dzięki genialnemu Mercuremu, ktory po prostu jest wszędzie na scenie, jego ruchy są niepowtarzalne, a także mial fenomenalny głos, a zespol grał świetnie dzięki czemu ten zespól na żywo zyskiwal jeszcze więcej.

Jeżeli chodzi o albumy studyjne, to niestety tutaj mam braki, znam aby wszystkie single, a dokladniej zapoznałem się z płytą "A night at the opera", zresztą to geniusz. Utwory w baardzo starym stylu jak "Lazing on a Sunday Afternoon" , "Seaside Rendezvous" mają przerożne zabawne wstawki, są jakby wzorowane na filmach Braci Marx, a na płycie rownież nie brakuje poważnych i przeobojowych utworów.

Najbardziej kocham queen za to że trzymają się przeróżnej stylistyki w muzyce. Są hard rockowe przeboje, są stadionowe hymny, przepiękne ballady ( "Who Wants to Live Forever" <3) a także elektroniczne kawalki jak "Invisible man"

Zespołu Queen z Paulem Rodgersem nie słucham, aczkolwiek cenie ich za dalsze koncertowanie bez Freddyego i Deacona. Mimo wszystko jak dla mnie Queen się kończy na bardzo smutnej płycie, zresztą przepięknej i poważnej Innuendo.

Low carder
Awatar użytkownika

Kurczę fajnie Lionsault ,że zrobiłeś temat o Queen bo jest to jeden z zespołów o których śmiało mogę powiedzieć ,że ukształtowały mnie nie tylko muzycznie ale również w pewnym sensie ich piosenki podziałały na moją wrażliwość. Miałam z nimi styczność już od dzieciństwa ponieważ jest to jeden z ukochanych zespołów mojej mamy i po prostu muzyka Queen była obecna w moim domu :) Jest to jeden z tych zespołów które miały przeogromny wpływ na rozwój muzyki i ogromna duma Anglików (oczywiście Anglia muzycznie oprócz nich ma się kim pochwalić i można byłoby wymieniać i wymieniać :D ). Freddie można śmiało powiedzieć zapisał się na kartach historii wśród najbardziej charyzmatycznych i elektryzujących liderów/wokalistów.
Kompozycje Queen jak na tamte i nawet na te czasy są naprawdę niespotykane i ich brzmienie niepodrabialne. Może nie jestem obiektywna ale po pierwszych taktach mogę śmiało wychwycić ,że to jest utwór Queenów. Godzinami oglądałam ich koncerty i naprawdę mimo ,że przez ekran telewizora to potrafiłam poczuć część tej niesamowitej atmosfery.Czasem ,aż strasznie żałuję ,iż urodziłam się w czasach po Freddkowych ( czyli 1991 r.) bo nie było mi dane słuchać ich w tamtych czasach. Podoba mi się bardzo to jak zespół potrafił bawić się muzyką bo to nie jest typowy rock. Eksperymentowali i z brzmieniem elektronicznym jak i całkowicie odległym od niego brzmieniem operowym. Każda płyta jest inna ale przez to o tyle ciekawsza bo jeśli słuchamy tego w miarę chronologicznie to możemy w łatwy sposób zobaczyć jak zespół się zmieniał. Ostatnia płyta Innuedo to takie w sumie piękne aczykolwiek smutne zakończenie całej twórczości ponieważ Mercury w tamtym okresie zdawał sobie sprawę ze swojej choroby i ,że po prostu niedługo umrze. Może to zbyt daleko powiedziane ale można czasem mieć wrażenie ,że jest w pewien sposób pożegnaniem.

Ciężko mi stwierdzić którą płytę najbardziej cenię i które utwory są mi najbliższe, bo w każdej ich płycie potrafię znaleźć coś niesamowitego co zahipnotyzuje mnie na dobre kilka godzin.
Ciężko mi powiedzieć również za co konkretnie ich kocham czy za samo brzmienie, czy tak niesamowity wokal Freddiego.

Uważam ,że krzywdzące dla zespołu jest ,iż wszyscy kojarzą ich tylko przez We will rock you, We are the champions czy Bohemian Rapsody ponieważ jest to tylko namiastka a jest wiele mniej znanych które po prostu zapadają w pamięć i nie są w żadnym stopniu gorsze od tych katowanych przez stacje radiowe np: Killer Queen, You're my best friend, Somebody to love, Flash, Kind of Magic I want it all, Who wants to live forever, Innuendo, The invisible man, One Vision, Under pressure ( z genialnym Davidem Bowie), To much love will kill you, Princes of the universe.

Mam nadzieję ,że każdy kto chociaż trochę interesuje się muzyką zagłębi się w ich twórczość bo zespół Queen jest tego po prostu warty.

Obrazek

Low carder
Awatar użytkownika

Queen jak dla mnie jeden z najlepszych zespołów w historii. Bez wątpienia muzyka Queen jest ponadczasowa i co ważne rzadko spotyka się osoby, które nie znają żadnego z ich utworu.Moim zdaniem fenomenem jest również fakt, że ich muzyki nie da się zaszufladkować do określonego gatunku.Sądzę, że prawię każdy znajdzie coś w repertuarze Freddiego i spółki co mu przypadnie do gustu.

Trzeba zaznaczyć, że Queen robił zajebis** koncerty jak np. ten o którym wspomniał Maniek.Ludzie przychodzili na ich koncerty nie tylko ze względu na muzykę ,o nie ale również dla widowiska.W końcu wokalistą Queen był Freddie Mercury czyli największy showman w historii muzyki.

Moimi ulubionymi piosenkami Mercurego i bandy są: i was born to love you,dont stope me now,i'm going slightly mad,i want to break free ,show must go on i wiele innych. Dzięki za założenie tematu :D

viewtopic.php?f=8&t=33380

Mid carder

Queen tylko na winylu, trzeszczący głos joe mercurego rozjebany na cały dom TO JEST KURWA TO !!111

Obrazek

Mid carder
Awatar użytkownika

Jee, masterRock, też uwielbiam "Don`t stop me now" :D Jak dla mnie jest to jedna z najlepszych piosenek Queen. A co sądzicie o teraźniejszym "Queen", czyli May, Taylor i Lambert? Jak dla mnie Panowie po śmierci Freddiego i odejściu Johna nie powinni kontynuować działalności pod szyldem Queen. Teraz to już nie jest to samo. Ale ich kariery solowe zobaczyłbym z chęcią.

Mid carder
Awatar użytkownika

Dla ożywienia tego tematu, podajemy Top 10 utworów Królowej. Ja zacznę:

1. The Show Must Go On
2. Innuendo
3. The March of The Black Queen
4. The Prophets Song
5. Killer Queen
6. Who Wants To Live Forever
7. Bohemian Rhapsody
8. Don`t Stop Me Now
9. White Queen
10. Liar

Show Must Go On to jedna z najlepszych rzeczy stworzonych przez ludzkość ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ]