Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest pt gru 06, 2019 11:35 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość

Low carder
Awatar użytkownika

Musiałem tę kącik założyć. Ostatnio o dubstepie jest naprawdę głośno i wiele osób tego słucha, nie mówię oczywiście o gimbach, którzy zaczęli mieć to w swoich MP3, bo inni się tym jarają.

Ja osobiście obu gatunków słucham wyłącznie wtedy, kiedy jest fajna, słoneczna pogoda i mam humor. Serio, inaczej puszczam East/West Coast. No i sam Dubstep czy DnB też musi być wesoły.
Utwory biorę zazwyczaj z nieśmiertelnego UKFa, choć trafiam na perełki na różnych forach. ;)

Wrzucę na początek trzy kawałki ode mnie, co by rozruszać może temat :D :
DJ Fresh - Gold Dust(Flux Pavilion Remix)
Nero - Promises
Drumsound & Bassline Smith - One In A Million (Ft. Fleur)

Low carder
Awatar użytkownika

Yay, kolejne:
Pendulum - Witchcraft
Skrillex - First of the Year(Fattik remix)

Star
Awatar użytkownika

Akurat mam tak że samemu w domu czy gdzieś tam gdzie jestem sam ze sobą to Dubstepu i Drum'ów nie słucham bo jestem zbyt schiźnięty żeby o tak po prostu słuchać energicznej muzyki.

Ale dzięki mojemu najbliższemu otoczeniu co nieco poznałem i kiedy słucham tego z ludźmi to nawet że mi się podoba, z tym że nie interesuje mnie czyje to stąd moja wiedza jest żadna na temat takiej muzyki :P

Akurat z Twoich propozycji Carbon znam Pendulum ale to raczej normalne bo zespół po pierwszym albumie szybko się skomercjalizował wnosząc efekty szeroko pojętego rocka elektronicznego. Debiutancki album "Hold your color" jest naprawde w pyte, z takim hitem jak tytułowe nagranie, albo "tarantula" co było hitem w moim liceum, zresztą w wielu klubach gdzie DJ nie grają dramów to ten utwór jest zazwyczaj już nad ranem standardem :D

Drumsound & Bassline Smith które dałeś w pierwszym poście poznałem całkiem niedawno i bardzo mi wpadło w ucho. Przy okazji ten zespoł nagrał utwór z Hadouken. A Hadouken to znany mi zespół i polecam płyte "Every Weekend" z tego roku.

Skrillex też troche kojarze tylko nie wiem co xD

2 lata temu znany pewnie wielu osobom zespoł Korn zmienil nieco styl i panowie nagrali całkiem spoko schiźnięty album "The Path of Totality"
Ogólnie Korna nie zniose, ale to coś mialem okazje przesluchać chyba w całości i mnie pozytywnie pierdolnęło więc chyba ok.

Generalnie radze uważać z tą muzyką bo potrafi nieźle rozpierdolić mózg. Wczoraj miałem półtorej godziny nalirwiania Pendulum to pod koniec byłem na niezłym haju - nie pamiętam czy kiedykolwiek na creditsie konczącym koncert miałem aż taką faze jak wczoraj...

Low carder
Awatar użytkownika

Maniekklord pisze:
Akurat mam tak że samemu w domu czy gdzieś tam gdzie jestem sam ze sobą to Dubstepu i Drum'ów nie słucham bo jestem zbyt schiźnięty żeby o tak po prostu słuchać energicznej muzyki.

To samo co napisałem. Znaczy tu nie chodzi o energię, a o te dźwięki wiercenia itd. :))

Maniekklord pisze:
Ale dzięki mojemu najbliższemu otoczeniu co nieco poznałem i kiedy słucham tego z ludźmi to nawet że mi się podoba, z tym że nie interesuje mnie czyje to stąd moja wiedza jest żadna na temat takiej muzyki :P

U mnie tak samo! Mam kolegę, który słucha tego dubstepu i czasami coś puści przy mnie. Ale za to jak puści, to aż przyjemnie się słucha, bo on też lubi taki energetyczny dubstep czy D'n'B, aniżeli zamulający.

Maniekklord pisze:
Skrillex też troche kojarze tylko nie wiem co xD

Bangarang, First of the Year, Kyoto. :)

Maniekklord pisze:
2 lata temu znany pewnie wielu osobom zespoł Korn zmienil nieco styl i panowie nagrali całkiem spoko schiźnięty album "The Path of Totality"
Ogólnie Korna nie zniose, ale to coś mialem okazje przesluchać chyba w całości i mnie pozytywnie pierdolnęło więc chyba ok.

Tuż po premierze pobrałem płytę. Był to mój jeden z pierwszych kontaktów z dubstepem. Ale singiel był dla mnie świetny, współpraca ze Skrillexem opłaciła się!

Świeży stuff:
Krause - Human(Spag Heddy Remix)
Scorpion Skeleton - Breaking The Ice
Alter Ego - Dark Matter (Divine Elements Remix)
Xilent - Boss Wave

Adept

Carbon pisze:
Utwory biorę zazwyczaj z nieśmiertelnego UKFa, choć trafiam na perełki na różnych forach. ;)

Który to początkowo się nadawał do tego, zaś dziś to stanowi w 95% stado wiertarek, wobbli i remiksów pop-pioseneczek na 140BPM.
Z dubstepami to polecam lecieć przez katalogi labeli, np. Tempa czy składanki Box Of Dub - Dubstep And Future Dub oraz Box Of Dub.
Skream, Benga...
Potem zaczynałem już ciężkie rzeczy typu Machine Code - Environments, dubstepowy album który tworzyli Current Value i Dean Rodell, obydwaj to goście z darkstepów i garnków w dnb.
Potem cosik od Vex'd, ale tylko ze 3 utwory, więc nic nie powiem na ten temat.

Cytuj:
Ja osobiście obu gatunków słucham wyłącznie wtedy, kiedy jest fajna, słoneczna pogoda i mam humor. Serio, inaczej puszczam East/West Coast. No i sam Dubstep czy DnB też musi być wesoły.

To w dnb masz od tego kretyńskie clownstepy. Pendulum takie robiło, ale takie coś trza umieć robić.
Inna sprawa, że początki dubstepów i dnb nie były wcale wesołe (zresztą, jak się robi "wesoły" dnb -> Black Sun Empire - The Rat, klasyczny peirdzący neurofunk).
Wesoły dnb jest dawno na wymarciu, bo zazwyczaj robi się dosyć smutnawe/neutralne atmosferyczne dnb lub napierdalatory w stylu darkstepowców/garnkowców.

Maniekklord pisze:

To żeś jednym z niewielu przypadków, ludzie generalnie hejtują ten album nie za samą próbę nawet, tylko za efekt. Skrillex? Wolne żarty. Nawet kurde, Nosię mi tam wcisnęli, no czemu?! :/ Dubstepy nie mają jak się zbytnio połączyć z metalem czy rockiem, no a że jest moda, to tego był efekt. :F

Cytuj:
Generalnie radze uważać z tą muzyką bo potrafi nieźle rozpierdolić mózg.

To tylko Pendulum. Posłuchałbyś sobie garnków CV z 2007 czy 6 (nie liczę 12" The Edge Of The Cliff / Dark Rain, bo to stosunkowo lajt był), to dopiero byś tak pisał. Albo o albumach hardcore/gabber... ;]

Cytuj:
Wczoraj miałem półtorej godziny nalirwiania Pendulum to pod koniec byłem na niezłym haju - nie pamiętam czy kiedykolwiek na creditsie konczącym koncert miałem aż taką faze jak wczoraj...

To tylko Pendulum :P Ja za pierwszym razem wziąłem sobie to
http://www.discogs.com/Current-Value-Ba ... se/2459946

To dopiero płacz był. Zresztą, do dziś tylko Persuasion Mi podchodzi, bo ma stosunkowo mroczny klimat i ładne synthy. Reszta to są tępe techstepy, które dopiero po 3 razach dałem opanować. Zaś np. Quantum Physics to też - tępe garnkowe napierdalanie, ale weszło Mi od razu (też techstepy). Beka trochę.
Zresztą, podobnie na setach Karenta, które słyszałem.

Cytuj:
To samo co napisałem. Znaczy tu nie chodzi o energię, a o te dźwięki wiercenia itd. :))

Się znudzi, znudzi.
Z 5 epek brostepowych i miałem w (_)(_) wiertary (oprócz oczywiście Machine Code), bo i tak wszystko na 1 kopyto.
Ale tak to jest, jak się gatunek za szybko rozwija, za szybko popularyzuje, to potem wychodzą amatorzy-idioci z youtube'a, dalej remiksowanie wszystkiego co popadnie w 5 minut bo "modne", a potem śmierć gatunku...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ]