Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest pt gru 15, 2017 4:07 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość

Star
Awatar użytkownika

Pomyślałem, że dobrym jest pomysłem założeniem tematu dotyczącego piw i innych alkoholi. Będzie można tu pisać o swoich spostrzeżeniach po wypiciu jakiegoś alkoholu, ocenić go itp.

To może zacznę. W zeszłym tygodniu piłem ciekawe piwo - Malinowe Love z Manufaktury piwnej. To takie połączenie witbiera z piwem owocowym. Jak ktoś jest smakoszem owocowych piw, to może znaleźć coś dla siebie, ale generalnie połączenie maliny z witbierem jest baaaaaardzo przeciętne. W smaku mocno kwaskowe, słodycz z malin w połączeniu z witbier'owym smakiem daje połączenie mocno specyficzne. Ni to kwaśne, ni to słodkie, ni to ziołowe...jedno ze słabszych piw z Manufaktury. Takie mocne 4/10.

Obrazek

1x time WFF Polish Champion
1x time WFF Champion (current)

INTERCONTINENTAL WRESTLING COMPANY

Low carder
Awatar użytkownika

No to jestem w niebie. Dzięki za utworzenie takiego tematu :D

Ostatnio z powodu promocji sięgnąłem po HedgeHoga American IPA i byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony, ponieważ Witbier od browaru Wąsosz jest jednym z najgorszych jakie piłem.
Mocno wyczuwalna goryczka, ale to zasługa różnych chmieli, które pięknie się komponują i można to poczuć już po pierwszym łyku. Kormoran oczywiście lepszy, ale i tak nie jest źle :D 7/10

Co do Manufaktury Piwnej, to jest ona niesamowitym syfem, a browar jabłonowo to ciota i chuj xD
Pale Ale od nich nie różni się od Żubra poza ceną ofc.

User Miesiąca: Listopad 2017

Legenda
Awatar użytkownika

Ja ostatnio kończyłem sobie Sheridan'sa i spróbowałem Bali likier kawowy. Obydwa są dość podobne do siebie, bo są to likiery kawowe. Różnica w smaku jest wyczuwalna. Sheridan's jest taki gęściejszy i bardziej czuć smak kawy i tego mleczka. Bali jest bardziej wodnisty. Wiadomo cena ponad 2 razy mniejsza, więc tu musieli bardziej rozcięczać. Dodatkowo Sheridan's ma ta charakterystyczną butelke z dwoma dozownikami dzięki czemu nie mamy od razu wymieszanych dwóch likierów, a w Bali wszystko w jednym.

Ostatnio w Carrefourze była fajna paczka piw smakowych z Fortuny wraz ze szklanką. Ktoś kupował? Na necie znalazłem takie zdjęcie nie pamiętam czy dokładnie te smaki były, ale raczej tak. Tylko szklanka jest inna, według mnie fajniejsza :D

Spoiler:

Moderator roku 2012 !
Administrator od 1.08.2013
Fan wrestlingu od 25.02.2005 !
http://total-nonstop-action.blogspot.com/

Star
Awatar użytkownika

To już druga taka akcja, jaką Fortuna robi. Wcześniej tak zrobili z Komesem, że można było czteropak Komesa kupić ze szkłem w pakiecie. Dwie opcje można było wybrać. Pierwsza: podwójny złoty, potrójny ciemny, poczwórny bursztynowy i jakiś jeszcze. Zaś druga (duuuuuuużo lepsza): porter bałtycki, porter malinowy (oba piwa uwielbiam, zaś malinowego nawet kocham <3), belgijskie i jeszcze jakieś inne. Ciekawe, czy podobnie zrobią ze Smokami.

Obrazek

Legenda
Awatar użytkownika

Komes wtedy też był jak kupowałem Fortune. Też było pięć piw wszystkie inne plus szklaneczka. Jeden taki zestaw kosztował niespełna 30 zł chyba.

Moderator roku 2012 !
Administrator od 1.08.2013
Fan wrestlingu od 25.02.2005 !
http://total-nonstop-action.blogspot.com/

Superstar
Awatar użytkownika

Miałem w weekend nic nie pisać (życie studenta zaocznego co pracuje), ale nie mogłem ominąć tego tematu.

Najpierw trochę o kraftach, a bardziej Mojej historii, generalnie podczas czerwcowego wyjazdu na majora znajomy pokazał Mi kanał Kopyry, pamiętam że bardziej oglądaliśmy dla beki, mokry karton i te sprawy, ale potem zaczęliśmy też interesować się kraftami, od jakiegoś sierpnia zacząłem próbować coraz to nowszych kraftów i wsiąknąłem od razu, wiadomo na razie nie jest to najwyższa półka, ale powoli mogę powiedzieć że staje się beer geakiem.

Nie mówię ze będę się tu ograniczał do pisania o piwie, bo wiadomo jestem otwarty na różne smaki, ale obecnie to jest najbliższe Mojemu sercu, także na początek MANUFAKTURA:

Rozumiem fajna zmiana z robienia piw typowo żulerskich na piwa "kraftowe" jednak to nie jest ta półka co Pinta, ale jak już jest się w biedronce to w sumie jest najlepszy wybór i nie mieszałbym tego z błotem.

Sen Apacza - najnudniejsza APA, spoko jak ktoś nie zna stylu i nie pił nigdy wcześniej to może się pozytwnie zaskoczy, ale poza słabym aromatem nic tu nie ma - 2/5
Don Wito - Po prostu OK, z koncernowymi wygrywa, ale za dużo tam nie ma - 2/5
Pilstolet - Niezły pils, czuć trochę chmielu, także w Swoim stylu wypada nieźle - 3/5
Bananowe Love - piękny zapach, nie da się pić - 1/5
Szlager - nie piłem dużo lagerów kraftowych więc nie mam porównania, ale w porównaniu do koncerniaków jest duża różnica na plus - 3/5
Belfast - niby niezły, ale posmak spirytusu burzy wszystko, choć znajomy mówił że to czuć w średnio co drugim więc trzeba mieć farta - 2/5
Miodowe Love - 80% miodu, 20 % piwa, ale Mi akurat fajnie podszedł, choć od połowy butelki lekko męczący - 3/5

Ponoć mają jeszcze portera i jak Mi się trafi to muszę spróbować

Oceny daje w skali do pięciu tak jak w Polskim Krafcie :D

A i Propsy Tupak za także paczuszkę, sam poluję na taką z Grodziskiego, więc jak ktoś znajdzie to pisać gdzie płace w kapslach z Pinty. A jutro jak znajdę czas na nocce to napiszę o wszystkich piwach które piłem z właśnie wspomnianej Pinty.

Jeszcze raz propsy za temat :D Miałem pomysł żeby to nazwać beer geek'ownia, ale ta nazwa też w sumie spoko.

Moderator od 22.09.2017

1 miejsce w Typerze Evolve i PWG 2016
2 miejsce w Typerze CZW, NOAH i NJPW 2016
3 miejsce w Typerze ROH 2016

Low carder
Awatar użytkownika

W Tesco jest zestaw za 30zł z różnymi Miłosławami oraz jednym szkłem. Nie wiem, czy kupię, ponieważ od nich lubię tylko Pilznera i Witbiera, a resztę moge oddać lub do beerponga użyć.

Zapomniałem wspomnieć wcześniej o najlepszym Witbierze jakiego piłem dotychczas(sporo ich, ponieważ to mój ulubiony rodzaj)
W mej ukochanej brytyjskiej sieciówce znalazłem cudeńko od Browaru Faktoria. Witbier z trawą cytrynową i przyprawami(anyż)
W smaku cudo, butelka bije na głowę te od Kormorana! Naprawdę nie mam się do czego tutaj przyczepić(może trochę tych innych przypraw takich jak anyż nie czuć za bardzo).
Dałem * * * * * na polskimkrafcie!
W sumie sporo tych five starów ode mnie pod względem piw, a jeszcze Japońskich browarni nie odwiedziłem!!!!!!
Tutej zdjęcie, a przy okazji wspomnę, że najbardziej aktywny user czyli ShowOff również próbował tego trunku dzięki mojej rekomendacji i mu smakowało! Jego pierwsze piwo rzemieślnicze :')

Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Kup dla szkła i Pilznera. Zawsze dodatkowe szkło będziesz miał w zanadrzu, jeśli nie pierwsze w ogóle. Generalnie Fortuna coraz częściej robi takie zestawy. Najpierw Komesy, później Fortuny, teraz Miłosławy...czekać tylko na Smoki ;)

Ja z kolei skrobnę parę słów...o dwóch Żywcach. Tak, koncern wrogiem kraftu, ale spośród wszystkich koncernów Żywiec jest najbliżej mego serca. Pierwszym Żywcem, jakie tutaj omówię, to Żywiec APA. Jak debiutowało było o nim głośni, że oto koncerny biorą się za amerykańskie chmiele na poważnie. I nie powiem, ale APA od Żywca jest nawet całkiem poprawna. Oczywistym jest, że goryczka będzie sporo niższa, oraz że nie będzie tak mocno cytrusów czuć w smaku, ale nie można powiedzieć, że ich w ogóle nie ma. Goryczka średnio-niska, ale przyjemna, właśnie cytrusowa. Zapach bardzo dobry, w którym czuć amerykańskość. Nie ma to może startu to American IPA, które piłem w pajęczym kraju (Anglia), ale jak na koncerniak naprawdę całkiem poprawny. Idealne piwo dla tych, którzy chcą zacząć przygodę z czymś innym, niż zwykły lager. 6/10 (na zachętę)

Następny Żywiec to Żywiec Porter. Parę porterów już w swym życiu piłem i ten od Żywca jest spod gatunku tych agresywniejszych. Goryczka spora, alkohol mniej ułożony, ale spirytem ani wódą nie czuć. W posmaku jest kawowość, na upartego ciemną czekoladę także można wyczuć. Aromat też całkiem przyjemny. Można powiedzieć, że to porządne piwo za stosunkowo niewielką cenę. Nie ma startu do Komesa Bałtyckiego, ale z drugiej strony nie można powiedzieć, że jest zły. Ot, porządne piwo za niewielkie pieniądze. 6,5/10

Z Żywców pozostały mi do upolowania American Wheat i Saison. Ponoć oba również niezłe.

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Miałem pisać o czym innym, ale jak już Kilgor wspomniał o tych ceikawościach z żywca to się odniosę.

Porter
Rok temu na wyjeździe za znajomym zaczęliśmy ryzykować i kupować co chwila co innego (tak Argusik z Lidla się skończył :P ) i piliśmy to z prostej przyczyny, dużo procent hehe, dość niska cena. Ostatnio jednak gdy mam już porównanie z innymi Piwami w tym stylu i powiem że Porter od Żywca dalej robi robotę, aromat na poziomie, nie czuć spirytusu jak to Kilgor zauważył, no i goryczka duża.

APA
Nie wiem czy to już pisałem, ale APA to mój ulubiony styl, wiecie jak to się zaczęło? No właśnie tak, żabka wielosztuki, jakiś ciekawy żywiec do tego tanio biere, pamiętam że za pierwszym razem tak zajarałem się aromatem, teraz wiadomo mam porównanie z innymi, ale sentyment pozostał.

Amerykańskie Pszeniczne
Kolejne udane piwo od żywca, aromatem nie zabija, ale smak ma naprawdę na bardzo wysokim poziomie, spoko opcja na orzeźwienie na lato.

Piłem jeszcze saison, Białe, Bock, Marcowe i Szampańskie, czyli chyba wszystkie Ich ciekawe piwa, tylko że ponad rok temu i po pierwsze nie miałem wtedy porównania, a po drugie pamiętam że poza Bockiem wszystkie Mi smakowały :D

A co do takich zestawów to w Auchan jest spory wybór i chyba Sam coś takiego Sobie kupię, bo i wiadomo można czegoś spróbować, a i szkło piechotą nie chodzi ;)

Moderator od 22.09.2017

Superstar
Awatar użytkownika

Miałem coś większego opisywać, ale jestem na świeżo, dosłownie 10 minut temu, piłem BestBir Gruszka Melisa, Ja wiem piwo plus sok to dla szanującego się znawcy dramat i by Mnie w mordę strzelił, ale po pierwsze były na promocji XD , a po drugie piłem jedno podobne piwo i było naprawdę dobre, ale wracając do tego czegoś z gruszką, której tam nie było czuć, do tego piwo z sokiem więc piwa też nie było czuć, do tego jak pijesz to czuć nienaturalną kwasowość, a do tego po wypiciu łyka czujesz dziwną słodycz jakby z jabłka, ale bardziej z cukru, tak czy inaczej 1/5, czy tam 1/10, najgorsza oceną jaką się da dać dla tego trunku.

Ale żeby nie było tak dramatycznie o tym browarze (STAROPOLSKI) to zrobił On piwo z kokosem które było naprawdę świetne, oczywiście jak na lagera z sokiem, ale po pierwsze jestem fanem jedzenia z dodatkiem kokosów i tak naprawdę było go czuć, a nie jak w "gruszkowym" nie było czuć tego owocu, po drugie było normalnie czuć piwo, może goryczka nie za wysoka,a le tutaj nie o to chodziło i na odmianę i spróbowanie czegoś z zupełnie innej bajki to polecam bardzo, no chyba że ktoś nie lubi kokosów.

I tu nastąpił dylemat czy dalej próbować twory tego browaru, bo dwa piwa i tak różne odczucia, no ale chyba jak nadarzy się okazja to spróbuje :D

Moderator od 22.09.2017

Star
Awatar użytkownika

Krótko o dwóch piwach z Pinty: "Pierwszej pomocy" i "Imperatorze Bałtyckim".

Pierwsza Pomoc to taki mocniej chmielony lager. Goryczka całkiem spora, nawet bym powiedział, że średnio-wysoka. Żadnych błędów technicznych w tym piwie nie poczułem, aromat przyjemny, w smaku czuć ten chmiel. Ot, całkiem przyjemny lager do picia. Niby to reklamują jak polskiego pilsa, ale jakoś tego nie kupuję. Na pewno jednak goryczka i generalna jakość wyróżnia to piwo na tle innych lagerów. 6,5/10

Imperator Bałtycki to zupełnie inna para kaloszy. Na pewno jest to piwo bardzo wymagające. Mocne (około 10%), z bardzo, bardzo, bardzo wysoką goryczką, którą wbrew pozorom aż tak mocno nie czuć...przynajmniej w pierwszym rzucie. To piwo miało stworzyć nowy styl, nadal jednak mając za bazę portera bałtyckiego. Czy się udało? Nie mnie oceniać. Sporo podobieństw jest: aromat czekoladowo-kawowy, podobnie smak. Goryczka na pewno wyższa (109 IBU, kiedy to Tyskie czy Żubr mają z 20 XD). Alkohol ładnie ułożony, ale do szybkiego picia się nie nadaje. Przez swoją goryczkowość jest bardzo wytrawne i nie dla każdego. Początkowi pasjonaci kraftów odbiją się od niego. Ci bardziej zaawansowani mogą znaleźć w tym piwie coś dla siebie. 7,5/10

Te dwa piwa piłem tego samego dnia. Te, plus Atak Chmielu jako ostatnie, albo przedostatnie. Mając już ogromną gorycz w ustach ciężko jest mi ocenić to piwo. Wtedy nie wywarło na mnie nie wiadomo jak wielkiego wrażenia. ŻAPĘ piło mi się lepiej, co niektórzy uznają za bluźnierstwo XD Na pewno dam temu piwu w przyszłości jeszcze jedną szansę :D

Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Słów kilka o "Amerykańskiej Pszenicy" od Żywca. Nie mam pojęcia co myśleć o tym koncernie, ale wszystkie ich specjalnie piwa jak do tej pory mi po prostu smakują. American Wheat nie jest tu wyjątkiem. Fajny aromat cytrusów, lekki orzeźwiający smak, goryczka niska ale w tym stylu nie jest żadną wadą, przyjemnie się pije...nie piłem jeszcze piw w tym stylu, więc nie mam odniesienia. Ale spośród wszystkich specjalnych "Żywców", ten najbardziej mi smakował. Polecam, to naprawdę dobre piwo. 7/10

PS.: aby przestać im tak słodzić to pewnie spróbuję ich lagera, żeby tak wesoło nie było XD

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Lager z Żywca to dla Mnie najbardziej przeciętne Piwo na świecie XD Ale za to fajnie nadaje się jako wyznacznik, bo jak coś jest gorsze to nawet do picia do jakiegoś przysłowiowego grilla się nie nadaje.

Miałem już wcześniej to zrobić, ale jakoś nie wyszło także wszystko co piłem z Pinty:

Oto Mata IPA - Pierwsza Ryżowa IPA jaką piłem i chyba fenem tego stylu to Ja nie zostanę, goryczka strasznie duża, bo ponad 70 IBU, a w ogóle tego nie czuć, aromat nawet przyjemny, ale to nie to co zwykłą IPA. - 3/5
Pierwsza Pomoc - Z jednej strony niezły lager, a z drugiej właśnie tylko lager, za dużo tu nie ma, pije się przyjemnie, goryczka nawet spoko, wiadomo powinno oceniać się według stylu, ale jak na Pinte za mało tu się dzieje. - 3/5
Atak Chmielu - Za takie piwa można zakochać się w Pincie, aromat świetny, masa cytrusów, trochę innych owoców tropikalnych, mocna goryczka, fajny posmak, polecam mocno. - 4/5
a ja pale ale - Po pierwsze nazwa XD PO drugie bardzo fajny aromat, wiadomo klasyka APA, mocne cytrusy, dość duża goryczka, choć mniejsza niż w Ataku chmielu, czyli po prostu wzorowa APA. - 4/5

Trochę to dziwnie wygląda że piwa krytykuje i daję Im 3, a niektóre to dla Mnie prawie ideały i ocena tylko 4, ale ocenę maksymalną zostawiam Sobie na prawdziwe sztosy, a 2 to dla Mnie poziom niezłego piwa koncernowego (bo jedynka to już takie zepsute), więc tych trójek i czwórek u Mnie będzie najwięcej.

No i wczoraj taki Sobie prezent sprawiłem: :D
Spoiler:

Moderator od 22.09.2017

Low carder
Awatar użytkownika

Spróbowałem ponownie od Browaru Grodzisk APĘ i dalej uważam to za niesamowicie dobre piwo!
Jakoś po wypłacie planuję sobie kupić ten zestawik ze szkłem, bo nic, że piękne, to i piwa fajne. W końcu Portera od nich wypiję!

Promocja w Tesco była na wyroby od nich, które reklamują jako Kraftowe. Robione w Słowacji, więc spoko. W Butelkach 0,33 bodajże do wyboru ALE, IPA, Stout, Porter, Wheat i Lager normalny, ale już droższy i w butelce 0,5l.

Kupiłem cztery z nich. Nie wziąłem Lagera i Stouta.

ALE - Dobre, ale bez jakichś tam specjalnych odczuć, które sprawiłyby, że byłoby to coś świetnego. Ot dobre piwo. 3/5

IPA - Tutaj już jest coś naprawdę dobrego, mocnego i z niesamowitym aromatem takiej trochę kawy, ale też trochę cytrusów wyczułem. 4/5

Porter - Tutaj już spory zawód i nie czułem, że piję Portera, a jakby nie barwa, to uznałbym to za jakiegoś typowego Lagera XD Może na złą partie trafiłem czy coś... Nie wiem, ale po tym jednym oceniam nisko. 1/5

Wheat - Na koniec coś równie dobrego, co IPA. Delikatne niczym Witbiery, choć nie miały na tyle przyjemnego aromatu co IPA, to w smaku naprawdę dobra rzecz! 3,5/5

Jeśli chodzi o aktualną cenę, to 3,5zł. W promocji kosztowały nagle 3,99zł, ale wychodziło dwa złote za sztukę, więc... Ogólnie nie wiem jak tam jakość danych rzeczy i jak bardzo jest to kraftem, ale no cóż... Adekwatne do ceny w niektórych przypadkach.

Na koniec dodam, że kupiłem w końcu Hoegaarden(750ml) i jednak dalej wyżej postawię wyrób od browaru Faktoria :D Mimo wszystko daję piąteczkę jak prawie każdemu Witbierowi, a tutaj oryginał z Belgii cechuje się najtrwalszą pianą w tym rodzaju.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]