Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest ndz lip 22, 2018 8:22 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość

Star
Awatar użytkownika

Ponownie słów kilka o Ataku Chmielu. Za pierwszym razem jak piłem to piwo, to byłem po dwóch wymagających wytworach od Pinty, więc przez dużą gorycz w ustach miałem zafałszowany smak tego piwa. Wczoraj przy spotkaniu wigilijnym wypiłem je jako pierwsze...i znów mi nie smakowało :/ Zapach wyborny, czuć cytrusy i inne owoce jak to Hubi zauważył. Ale goryczka zbyt agresywna wg mnie. Ściągająca, wręcz garbnikowa, z jakimś dziwnym posmakiem. Ciężko piło mi się to piwo. Tak jak wtedy oceniłem je na 6/10, tak teraz niestety góra 5,5/10. Lubię piwa z dobrą goryczką, przecież byłem zachwycony Imperatorem Bałtyckim, który ma ponad 100 IBU, ale niestety - Atak Chmielu nie jest dla mnie.

Inaczej sprawa wygląda z A ja Pale Ale. Niby też APA, ale znacznie lepsza. Aromat ładny, goryczka też konkret, ale znacznie przyjemniejsza od tej w Ataku Chmielu. Nie czułem też jakiegoś dziwacznego posmaku. Bardzo dobre piwo po prostu. 7/10

Obrazek

1x time WFF Polish Champion
1x time WFF Champion (current)

INTERCONTINENTAL WRESTLING COMPANY

Superstar
Awatar użytkownika

Mi tam atak smakuje, ale i tak mistrzostwem jest dla Mnie Modern Drinking w stylu West Coast IPA, 70 IBU, mocne aromaty dzięki chmielowi Mosaic który daje cytrusy, trochę innych owoców tropikalnych, no Ja trochę ananasa tam wyczułem. Do tego prezentuje się pięknie, no i tak jak na początku napisałem te 70 IBU robi niezłą robotę. - 5/5

Pszeniczniak - BROWAR AMBER
Kolejny przykład że dobre piwo nie musi być drogie, kupiłem je za 3,50 !!! (no dobra promocja z 4,50, ale i za tą cenę też bym brał). Świetne piwo pszeniczne z mocnym nastawieniem na banany, goryczka mała, co wpisuje się w styl, aromat bardzo przyjemny, też głównie z dominującym bananami. Co Mnie najbardziej zachwyciło to wygląd, bardzo mętne z piękną pianą. - 4/5

User Roku 2017
Najprzyjaźniejszy User Roku 2017
3x User Miesiąca: Czerwiec 2017, Wrzesień 2017, Styczeń 2018

Moderator 22.09.2017-03.04.2018

Superstar
Awatar użytkownika

No i zestaw Grodziskiego został wypity, zakupu nie żałuję, szkło piękne, gorzej z tym że nie jest dobre jeżeli chodzi o łapanie aromatów i dużo lepiej je czuć z butelki niż ze szkła, no ale chociaż na półce ładnie wygląda XD

Grodziska White IPA - Świetne połączenie, troszkę cytrusów do tego dość mocno czuć herbatę, goryczka średnia, no i prezentuje się świetnie - 4/5
Grodziska APA - Chyba najsłabiej z zestawu, może to po prostu Polska kombinacja stylu APA Mi nie podchodzi, trochę zbyt mało wyraziste, goryczka średnia, zapach lekko ziołowy, a lekko i lekko taką perłą eksport zajeżdżał. Wygląd OK, ale w porównaniu do piwa wyżej tylko poprawny. - 3/5
Piwo z Grodziska - Po pierwsze WOW, wywaliło gorzej niż szampan, serio, szkoda, bo z 1/4 się wylała, no ale cóż wiadomo czemu to nazywają Polskim szampanem. Piwo tez ciekawe, ale niezbyt trafiające w Mój gust, czuć mocno tą wędzoność, osobiście odczułem posmak masła, ale poza tym w sumie niewiele, do tego goryczka dość niska, przynajmniej wygląda świetnie - 3/5
Piwo Naturalne Kwiat Czarnego Bzu - Tak się powinno robić piwo z Sokiem , czuć piwo, lekka słodycz i fajny aromat z soku jest, fajna rzecz jak się Wam za gorzko po porterze zrobi XD - 4/5
Porter Grodziski - No i ta truskawka na torcie, połączenie portera z Grodziskim, bardziej porter z elementami grodziskiego, czyli dwa style których wielkim fanem nie jestem (no jakiś wybredny dziś jestem XD ), ale dobrego portera docenić potrafię, a ten nie dość że dobry to jeszcze ciekawy. W zapachu kawa mocno dominuje do tego trochę paloności, Ja tam serio czułem kawę z boczkiem XD Goryczka niby tylko 40 IBU, ale że to Porter no to jednak czuć. Z ciekawostek jeszcze bardzo duże wysycenie jak na portera przez co pije się to dość lekko. - 4/5

I teraz Mnie nie zabijcie, że łooooo Panie jak to Porter i jakieś badziewie z sokiem ta sama ocena? No, bowłaśnie staram się oceny dawać według stylu. Nawet z takiego przykładu że trudno byłoby jednakowo oceniać nawet takiego lagera z APĄ, a co dopiero piwo z sokiem porównywać do portera.

User Roku 2017

Star
Awatar użytkownika

Słów kilka o Komesie Porter Bałtycki z płatkami dębowymi. Wiele dobrego nasłuchałem się o tym piwie i jak je zobaczyłem w swoim sklepie osiedlowym w Pabianicach (!), to nie mogłem nie kupić owego piwa. Wypiłem je i mówiąc szczerze - jestem zachwycony. Słodkie, gładkie z ułożonym, szlachetnym alkoholem. Goryczka średnia, nie za wysoka, nie za niska. Czuć kawę oraz "drewnianość (drzewność?)". Wszystko jest znakomicie wyważone, zachowano świetny balans między poszczególnymi elementami tego piwa. Doprawdy znakomite, obecnie jest ex-equo na pierwszym miejscu z porterem malinowym, także z serii komesowskiej. Jak to piwo zobaczycie w sklepie to obowiązkowo kupować!

9/10

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

"i smakoszy innych alkoholi" także w końcu coś innego niż piwa kraftowe, a że w końcu zabrałem się za Moją październikową premie to kilka słów o czymś innym.

Spoiler:

Po pierwsze jest to jedna z najbardziej ekonomicznych wersji Whisky (idealne podsumowanie Mojego hotelu XD teraz dali wytrawne wino, więc Ja wole te 40% XD), ale w porównaniu do takiego ballantines'a czy burbonu jest dużo łagodniejsza w smaku, można się czepiać że przez to jest Mniej aromatów, ale przynajmniej nie pije się tego z obrzydzeniem co miałem przy 2 poprzednich.

Dobra, trochę zapasów przez święta zrobiłem, od King of Hop do jakiś pilsów z manufaktury, także będzie okazja czegoś ciekawego spróbować :D

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Trzy piw spróbowane w okresie między świętami, a nowym rokiem.

King of Hop - Chyba wzorcowy przykład APA, świetny zapach, dużo cytrusów, trochu innych tropikalnych owoców, w smaku też je czuć, goryczka średnia, no tu przyznam że mogło być wyżej, ale w granicach normy. Czepić się można tylko piany która początkowo była ładna, ale szybko znikła. - 4/5

Benediktiner Weissbier - Kupiłem bratu ciotecznemu pod choinkę XD Dlatego też oceniam po spróbowaniu dosłownie łyka, ale zachwycił Mnie mocno, pachnie ładnie goryczka dość niska, ale to Weissbier więc pasuje do tego strasznie miłe odczucie w ustach, aż chyba kupie taki dla Siebie - 4/5

Let's Cook American Wheat - BROWAR DEER BEAR - Z Amerykańskim Pszenicznym miałem styczność tylko z żywca, więc nie mam porównania z kraftami, piwo dość ciekawe, ale też nie porywające, takie trochę APA tylko z Mniejszą goryczką i minimalnie słabszym aromatem. Z tego co czytałem opis stylu to się się w Niego wpisuje, a do tego jest nawet przyjemne - 4/5

Każdy dobry i każdy wpisuje się w styl :D

User Roku 2017

Star
Awatar użytkownika

Burbon z zasady jest łagodniejsze od szkockiej czy nawet irlandzkiej, gdyż jest robiony z kukurydzy. Chociaż ostatnio piłem ciekawą odmianą Szkockiej dymnej i muszę powiedzieć, że była wręcz łagodniutka w smaku. Śmiało bez pepsi czy innej tam coli można ją pić :)

Nowe piwa!

Najpierw "Braniewo Jasne Pełne". Jak na piwko za trzy złote to bardzo poprawne. Ładny, słodowy aromat, gdzie nawet jakiś tam chmiel czuć, w smaku wszystko ładnie ułożone z przyjemną goryczką. W ramach tej ceny ciężko jest znaleźć innego równie poprawnego lagera. W moich rewirach w zasadzie oprócz Żywców specjalnych i Miłosławów tylko Braniewo się do czegokolwiek nadaje. Polecam - całkiem przyjemne piwo. 6/10

Teraz zaś "Namysłów Ciemne typu irlandzkiego". I od razu informacja - to nie jest stout. Nie jest tak słodkie jak stout, brakuje też paloności dla stoutów charakterystycznej. Nie oznacza to jednak, że jest słabe. Wręcz przeciwnie: podobnie jak Braniewo w ramach tej ceny (też koło 3 zł.) bardzo przyjemne. Przyjemnie karmelowe, czuć troszkę gorzkiej czekolady, na końcu zaś jest także przyjemna kwaskowość, ponoć właśnie dla stoutów charakterystyczna, więc jakiś tam element tego stylu jest :D Całościowo całkiem ciekawa alternatywa dla Braniewa. Plus za fajną etykietę. 6/10

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Dobra zmieniam skalę ocen z 1-5 na 1-10, bo potem jak patrze to tylko 3 i 4 daję XD

Pszeniczniak - BROWAR AMBER - Najlepszy hefeweizen jaki piłem, aromat mocno bananowy, goździki trochę słabo, ale też coś tam czuć, goryczka niska co wpasowuje się w styl, no i te uczucie pełności przy piciu. Może idelnie nie jest, ale po prostu jest bardzo dobre - 8/10

Cornelius APA - Po dobrym IPA czas na APA, które szczerze powiedziawszy było tylko poprawne, zaczną że kupiłem to piwo za 3,18 zł XD więc oczekiwań dużych nie miałem, duża goryczka, lekko cytrusowe, aromat lekko nijaki. Generalnie niezła opcja ekonomiczna. - 6/10

Tea APA Grand Prix - PINTA - Mocno cytrusy, jeszcze mocnej herbata, do tego goryczka średnio-wysokie, czyli bardzo dobre Piwo. W sumie trudno więcej dodać, jak ktoś lubi APĘ z herbatą to polecam - 7/10

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Cisza Nocna - JABŁONOWO - Ciemny Lager z którym jak dla Mnie jest coś nie tak, po pierwsze diacetyl i to mocno, po drugie sama goryczka nie powala, max średnia i tyle, tak naprawdę na tym piwo się kończy, wiadomo Lager, ale chciałoby się poczuć coś ciekawszego, niż diacetyl - 4/10

Pils - JABŁONOWO - Ten w złotym opakowaniu, a nie pilstolet, czy jak On tam Ma. Ja wiem że Czeski Pils może mieć diacetyl, ale kurde to jedyne co tu czujesz, goryczka średnia i znowu nic ciekawego poza tym - 3/10

Kustosz 100% Chmiel Lubelski - Kupiłem, bo Kopyra zrobił "ocenę" na kanał btw. polecam mocno tak samo jak piwo, naprawdę przyjemny, wiadomo doznań kraftowych nie ma co szukać, ale goryczka jest średnia, posmak w ustach naprawdę fajny, aromat lekko ziołowy, lekko choinka, trochę jak gin Lubelski, czyli jakby nie patrzeć wszystko się zgadza. - 7/10

Dodam że wszystko z przedziału cenowego 3-4 zł XD

Ogólnie robię Sobie małą przerwę od testowania, chce mocniej przycisnąć siłownię i choć trochę utrzymać dietę (masa oczywiście XD ), a niestety picie po piwie co drugi dzień lub co gorsza picie kilku na raz jakoś średnio z tym współgra :/

User Roku 2017

Star
Awatar użytkownika

Nowe piwa!

Miłosław Sosnowe APA - wiele dobrego słyszałem o tym piwie i trzeba powiedzieć, że nie są to opinie wyssane z palca. W aromacie czuć cytrusy z amerykańskich chmieli, w smaku zaś zaś goryczka z cytrusów i delikatnie czuć tą sosnę. Całościowo przedstawia się to bardzo dobrze. Piwo lekkie (moc poniżej pięciu procent), pijalne, o fajnym balansie. Polecam. 7,5/10

Ciechan Porter - tutaj mam nieco inne odczucia. Mówiąc wprost - delikatnie się zawiodłem. Jak to w porterach bałtyckich bywa, czuć kawę i czekoladę w tym piwie, ale za to brakuje goryczki. W zasadzie jej tam nie ma. Mało wyraziste jest to piwo, jak na taki ekstrakt (22, podobnie jak żywiecki porter). Jakbym miał porównywać porter z Ciechana do porteru z Żywca, to wybieram Żywiec. Mimo pewnych wad (czasem nieułożony alkohol) to jest on bardziej wyrazisty. Ciechan ma świetnie ułożony alkohol, faktycznie niewyczuwalny, ale czegoś mu brakuje. Czego? Goryczki właśnie...6/10. Piwo generalnie niezłe, ale niestety się zawiodłem :/

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Po Godzinach Cherry Milk Stout BROWAR AMBER - Pierwsze Moje zetknięcie z tym stylem i wypadło to bardzo ciekawie, odrobinę słodszy stout z kwasowością na końcu, taką właśnie z wiśni. Fajna odmiana na raz, ale raczej nie będę wracał. - 7/10

APA - BROWAR AMBER - Chyba idealny przykład przeciętnej APY, jest dość tanie (4,50 zł) więc magii nie oczekiwałem, aromat lekko wyczuwalny, goryczka średnia, pije się dość dobrze, ale troche brakuje wyższej goryczki i większej cytrusowości. - 6/10

Cornelius Triple Blond - Kolejne ciekawe piwo, naprawdę mocne, bo 8%, a tak naprawdę tego nie czuć, aromaty drożdżowe, według stylu powinno być trochę skórki pomarańczy niestety tego tu zabrakło, ale i tak według Mnie wypada dobrze. - 7/10

Alter Beer Polski Chmiel - No bez szału, diacetylen mocno, chmielu prawie w ogóle nie czuć, przynajmniej cena niska - 3/10 - DO kustosza 100% Lubelski Chmiel dużo brakuje.

User Roku 2017

Star
Awatar użytkownika

Kolejne piwa!

Coffee Stout od Kormorana - bardzo ciekawe piwo. Mocno, nawet bardzo mocno czuć kawę, jest kwaskowość jak i też jakaś goryczka. Wszystko ciekawie skomponowane, z irlandzkimi nutami w tle. Polecam, naprawdę ciekawe piwo. 7,5/10

Komes Belgian IPA - tu już jest gorzej. Mało IPA w IPA. Cytrusów w zasadzie brak, mało chmielowe jest to piwo. Jeśli już jest to typowe piwo belgijskie, którego fanem nie jest. Strasznie nagazowane, dawno tak wysyconego piwa nie piłem. Piana aż mi się na języku tworzyła. Dopiero po odgazowaniu to piwo jest względnie pijalne. Wcześniej ciężko się je pije. Mówiąc uczciwie, podobnie jak z porterem od Ciechana, rozczarowałem się. Nie jest tak źle jak z Atakiem Chmielu, nie mniej szału nie ma. 5,75/10 (po prostu belgijski styl mi nie odpowiada...)

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Krinitsa Kult Weißbier - Szczerze powiedziawszy bez większego szału, strasznie nijaki, minimalnie czuć banany, ale to strasznie minimalnie do tego dziwna kwaskowość - 4/10

Komes Potrójny Złoty BROWAR FORTUNA - Ciężki, mocno alkoholowy (9%), w smaku szału nie ma, aromat mocno słodowy, trochę jak te 7% piwa mocne, tylko że jeszcze bardziej - 5/10 Plus że ładna etykieta XD Imo trochy słaby stosunek alkoholu do ekstraktu. Dodam że ponoć leżakowany 18 miesięcy, do tego ja dodałem 4 od Siebie.... tak zapomniałem że kupiłem za pierwszą wypłatę XD

Piwowary - Targi Piwa w Łodzi - 9-10.03

Hotel ogarnięty, bilety dziś/jutro, 11 zł za dzień to Imo bardzo mała cena. Jaram się wydarzeniem mocno, w sumie pierwszy takie event na którym będę, obecne będzie 20 browarów z czego 3 znam, więc będzie można spróbować dużo ciekawych piw, więc będę miał o czym pisać :D

Jak coś relacja na Moim snapie: hubsonbitw
Zapraszam XD

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Koniec sesji więc:

Koźlak - BROWAR AMBER - Dobry, ale bez szału, ciemny, słaba piana, w aromacie lekkie grzyby i ogólnie takie klimaty lasu, liści. W smaku przyjemny jednak goryczka średnio-niska. - 6/10

Miłosław Sosnowe APA - BROWAR FORTUNA - Kolejne dobre piwo, ale bez większego szału, goryczka średnia, wygląd ładny, w aromacie niewiele, delikatnie można wyczuć szyszke, to samo w sumaku, do tego bardzo ciekawy posmak. - 6/10

Tribute - BROWAR ABSZTYFIKANT - Najlepsze piwo jakie piłem w życiu, wysoka goryczka, w aromacie dzieje się magia, cytrusy, trochę malin, owoce tropikalne. Moje pierwsze piwo w stylu American India Pale Ale i jestem zachwycony. - 10/10

Książęce IPA - W końcu KP wydało coś ciekawego, ale to piwo jest taki nijakie jak cała reszta piw KP, cytrusy strasznie delikatne, goryczka średnio niska, taki Cornelius tylko gorzej. - 5/10 Znaczy wiadomo propsy za eksperymenty, ale serio chmiel nie boli, szkoda że kosztuje XD

User Roku 2017

Star
Awatar użytkownika

Hubson pisze:
Komes Potrójny Złoty BROWAR FORTUNA - Ciężki, mocno alkoholowy (9%), w smaku szału nie ma, aromat mocno słodowy, trochę jak te 7% piwa mocne, tylko że jeszcze bardziej - 5/10 Plus że ładna etykieta XD Imo trochy słaby stosunek alkoholu do ekstraktu. Dodam że ponoć leżakowany 18 miesięcy, do tego ja dodałem 4 od Siebie.... tak zapomniałem że kupiłem za pierwszą wypłatę XD

Nie zgodzę się zupełnie. Alkohol jak na piwo tego typu fajnie ułożony, dodatkowo nie był tak nagazowany jak belgijski Komes, smakowo też całkiem okiem. Faktem jest, że to piwo jest mocno wytrawne, nie mniej jest całkiem ciekawe. Za nisko je oceniłeś chopie :D 6,5/10

Cornelius APA - tu już bardziej się zgodzę. Dziwaczne piwo...ni to pszeniczne, ni to APA, w zasadzie takie nie wiadomo co. Pijalność taka sobie, aromat całkiem ok, tylko nuty pszeniczne mi tam nie pasują. Goryczka nie najgorsza, ale brakuje czegoś więcej. Biorąc jednak stosunek jakości do ceny, to całość wypada całkiem solidnie. Jak nie ma w okolicy innych APA, to od biedy można wypić. 6/10

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna