Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest pn lis 12, 2018 8:13 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość

Superstar
Awatar użytkownika

Primavera na propsie, choć ostatnio tylko wysoko mineralizowane pije żeby dodatkowo magnezu nie musieć suplementować XD

A z tego zestawienie Imo Polaris największy syf, nie wiem czy to autosugestia przez niską cenę, czy serio, ale jak ją pije to mam dziwne uczucie jakby ktoś tam czegoś w rodzaju maki dodał która poem się osadza na języku, ale jakieś źródła do dupy po prostu mają XD I tak w sumie to Ona Mi się kojarzy jako taka typowa woda z biedry.
A i przy cisowiance tez mam często te uczucie jak z mąką XD

Były wody koncernowe, teraz czas na ranking wód rzemieślniczych i regionalnych ;)

User Roku 2017
Najprzyjaźniejszy User Roku 2017
3x User Miesiąca: Czerwiec 2017, Wrzesień 2017, Styczeń 2018

Moderator 22.09.2017-03.04.2018

Mid carder
Awatar użytkownika

No to tutaj Powrót Króla od Jana Olbrachta wygrywa, bo jak na APĘ, to woda w sumie hehe

Polecam Burna Kiwi/Apple. Wspaniała i zaskakująca, bo niebieska barwa. Pianka szybko opada, ale to częste zjawisko w tym typie napoju. Aromat to taka wojna między Kiwi, a Jabłkiem i przeważa tu jednak Jabłko. W smaku czuć coś mega przyjemnego, a jak się to wypije schłodzone to może nawet konkurować z najlepszym energetykiem - Tiger Wall Street :)
5/5

Superstar
Awatar użytkownika

Giro 2016 - SPIRIFER - Double American Wheat to dość specyficzne piwo, ogólnie American Wheat to miało być piwo dość lekki, orzeźwiające, coś jak NE IPA, a tu zrobili wersje podwójną i jakoś nie powala Mnie to. W aromacie czuć pół na pół słodowość z cytrusami, w smaku jest nie za wiele, goryczka średnio-niska. Na plus etykieta i ogólne odczucie w ustach, bo przyznam że struktura piwa jest bardzo przyjemna. - 5/10

American IPA - DOCTOR BREW - O takie AIPA nic nie robiłem :P W aromacie cytrusy, goryczka fest, serio jedna z największych jakie piłem. Dziwi trochę mega duży osad, ale w sumie sprawia to że piwo jest jeszcze ciekawsze. Gdyby aromat był trochę mocniejszy to byłoby świetnie - 8/10

Bawarka - PINTA - Wzorcowy Hefe Weizen, w aromacie banany z goździkami, w smaku tak samo, jak przystało na piwo pszeniczne jest nieprzejrzyste i bardzo gładkie przez co pije się mega przyjemnie. - 8/10

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Experimental American Witbier - DOCTOR BREW - Nowa etykieta, nowi doktorzy i jak się okazuje świetne piwa, świetny aromat kolendrowy z lekkimi cytrusami, w smaku bardziej już czuć cytrusy, trochę też przyprawy, do tego średnia goryczka. Piwo też wygląda świetnie, jest bardzo mętna jak to przystało na witbira. - 9/10

Imperial Sweet Peach - DOCTOR BREW i Imperial IPA z dodatkiem brzoskwini, połączenie ciekawe zapewniające fajny mix aromatów cytrusowych właśnie z brzoskwinią. Goryczka średnia, choć kontrowana dużą słodyczą. No i kurczę 7,8% jest mega ukryte, a dzięki dodatku płatków owsianych jest mega pijalne. - 8/10

Hedge Hog West Coast IPA - Pierwszy raz piwo z tego browaru i było ok, goryczka średnio-wysoka, aromat cytrusowy, jednak dość słaby, trochę jak taki cytrynowy płyn do mysia naczyń XD Do tego dziwny kwaskowy posmak, który MI akurat się spodobał, ale wątpię żeby każdemu On podszedł. - 7/10

Miłosław Weizenbock z Cascarą - BROWAR FORTUNA - Miały być suszone owoce z nutą kawy, Ja akurat wyczułem dość dużą kawowość i do tego lekkie rodzynki, w pierwszym kontakcie to trochę "odstrasza", ale z łykiem na łyk jest coraz lepiej. Jak na tak wysoki ekstrakt (16,5) jest dość wodniste, choć przyznam że połączenie kawy z rodzynkami robi robotę - 7/10

Jakby tak patrze na premiery tego lata to seria experimental z DOCTOR BREW > Kuźnia Piwowarów 2018 z Jana Olbrachta > reszta.

User Roku 2017

Mid carder
Awatar użytkownika

Po meczu Polska - Senegal poszedłem do kochanego pubu i tam kupiłem sobie cztery trunki :D

Najpierw wleciał Cydr, który jest na bazie jabłek z Grójeckich sadów i czuć różnicę w tym cydrze, a takim Lubelskim, albo Miłosławskim. 4/5 daję, choć cydrów w życiu piłem nie za wiele, więc może były lepsze.

Później wjechał Saison od browaru Rockmill (Boldheart), który posiadał w sobie sok z Agrestu oraz z Yuzu. W smaku na początek dobry, a le jednak to nie dla mnie jeśli chodzi o te smaki, bo końcówka była już ciężka do wypicia. Mimo wszystko dobre to było. 3/5

Po słodkim cydrze i kwaśnym Saisonie czas nadszedł na coś, co uwielbiam, czyli AIPA :D Akurat w pubie zawitał Browar Waszczukowe. Piwo o nazwie Postrach Szoszonów wyróżniło się dość słaby aromat, co naprawdę jest warte wyróżnienia, bo to w AIPIE zawsze jest rzeczą najlepszą. W smaku już jednak było po prostu typowo dla tego gatunku. W dodatkach była skórka pomarańczy, ale nie czułem jej zbyt bardzo. Browar Waszczukowe może nie najlepiej dla mnie zaczął, ale i tak będę szukać i szukać tej ich Blue AIPA, bo... Jest to piwo z dodatkiem azjatyckich kwiatów, które swoją niebieską barwą powodują, że piwo również jest niebieskie :D
3,5/5

Na sam koniec już coś lekkiego i wziąłem sobie piwo Czeska Szyszka. To akurat z kranu nalewane i w sumie piwo po prostu dobre, ale bez szału. 3/5

Superstar
Awatar użytkownika

Król Lata - PINTA - Piwo idealne na tą pogodę, witbir z dodatkiem płatków owsianych dzięki którym piwo jest bardzo pijalne, idealne na cieplejsze dni. W aromacie połączenie kolendry z skórką pomarańczy, w smaku lekka goryczka, pewnie z tej właśnie skórki. - 8/10

Kuźnia Piwowarów 2018 Pineapple Ale - JAN OLBRACHT - Jak ostatnio pisałem o Kuźni piwowarów to już miałem to piwo w głowie, widać że w Tym roku panuje moda na piwa niskoalkoholowe z dodatkiem owoców i to idealnie się wpisuje. Tak jak w Królu lata płatki nadają piwu świetną fakturę, piwo jest mega pijalne. W aromacie ananas, w smaku podobnie, do tego dochodzi lekki kwaśny posmak, który wielu krytykowała, ale akurat w mój gust wpasowuje się idealnie. - 8/10

Oba piwa świetne na plażę.... a no tak XD

What a Shot - ALEBROWAR - Moje ukochane West Coast IPA, w aromacie klasyka, cytrusy, może lekka żywica i może lekki luty lasu, czy po Mojemu wali Mi choinką XD I żeby to nie było negatywne, bo lubię taki zapach. Goryczka wysoka, nawet powiedziałbym że wincyj niż te 60 Ibu które podają, no ale może dlatego że wcześniej piłem coś mniej goryczkowego to to zrobiło Na Mnie takie wrażenie. - 8/10

Niedługo muszę zacząć robić zapasy na zakończenie sesji XD

User Roku 2017

Mid carder
Awatar użytkownika

Pamiętajcie kochani, że piwo EB to gówno i nie pijcie tego. 0/5

Superstar
Awatar użytkownika

LarsSullivan63 pisze:
Pamiętajcie kochani, że piwo EB to gówno i nie pijcie tego. 0/5

https://youtu.be/etMMOEfDMpA?t=31m34s

Nawet Kopyr się z Tobą zgadza XD

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Passion Parade - BROWAR ROCKMILL - Jeszcze dwa/trzy kwasy i będę mógł napisać że to Mój ulubiony styl, kurde jakie to było świetne, w aromacie tropikalnie, czuć dodatek soku z Marakui. W smaku bardzo kwaśno z lekką goryczkową końcówką, świetne połączenie które jednak może nie każdemu pod pasować, dla Mnie mega. - 9/10

Miłosław Bezalkoholowe IPA - BROWAR FORTUNA - No i w końcu konkurencja dla 1 na 100, w aromacie cytrusy z lekką herbatą, goryczka średnio-niska, no trochę jej brakuje. Najbardziej przypomina Mi grodziskie White IPA, tylko z cytrusami w aromacie i mniejszą goryczką, no i oczywiście bez alkoholu, co w niektórych sytuacjach robi robotę :D - 7/10
Niech tylko popracują nad Tym w czym są najlepsi, bo na miesiąc od premiery widziałem to w 1 sklepie i jak to ogarną to może być sprzedażowy hit. No i mam nadzieje że to piwo też sprawi że kormoran ruszy dupę w sprawie 1 na 100 skoro nie mają już monopolu na bezalkoholowe piwo które da się pić (nie liczę tu Tych z dodatkiem soków czy czegoś podobnego).

Grand Imperial Porter - BROWAR AMBER - Z browarem Amber mam problem, bo to w sumie prawie taki koncerniak, no ale jednak się starają i nawet robią piwa w dość niszowych stylach jak cherry milkshake stout który był nawet spoko, ale Porter za jakieś 5 zł nie wzbudzał we Mnie emocji, no ale spróbowałem i pozytywne zaskoczenie. W aromacie kawa, minimalne nuty śliwkowe, w smaku gorzka czekolada, do tego wyraźnie zaznaczona goryczka. Przypomina trochę porter z Żywca z dużo wyraźniejszym aromatem. - 8/10

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Summer Ale - WRĘŻEL - Letnie ale, które jest kolejnym piwem z etykietką "idealne na lato". Prezentuje się ładnie, aromat cytrusowy, choć nie za mocny, średnio-niska goryczka i wyczuwalne cytrusy. - 7/10

Lady Blanche - ALEBROWAR - Poprawny wit w którym jednak nie ma nic szczególnego, w aromacie leciutkie przyprawy, trochę cytrusów się znalazło, goryczka jak na styl przystało niska. Dla Mnie brakuje trochę wyrazistości w aromacie, co nie zmienia faktu że jest to poprawne i po prostu dobre piwo. - 7/10

VI IPA - ARTEZAN - 6 urodziny browaru do którego mam z 10 km, a nie chce MI się dupy ruszyć XD Samo piwo urodzinowe bardzo dobre, mocno aromatyczne, cytrusowe z nutą winogron, goryczka średnio wysoka, dodatek płatków owsianych nadaje Mu fajną gładkość. - 8/10
Btw polecam wywiad Kopyra z gośćmi z tego browaru, mega propsuje podejście, gdzie stawiają na eksperymentowanie z różnymi stylami i ciągłe poprawianie obecnych piw, a nie "hur dur robić wincyj i lecim z Tym do lidla" XD

Muszę znowu przemyśleć Mój system oceniania, bo samie 7 i 8 daje XD

User Roku 2017

Mid carder
Awatar użytkownika

Pszeniczne - Browar Tenczynek - No typowe pszeniczne piwo, choć przyznam, że przy tej cenie półkowej (do magicznych 4zł), to bije na głowę Pszeniczniaka od Browaru Amber. Te od Tenczynka ma o wiele lepszą barwę, jak i aromat. Smak klasycznie słodkawy i mogę jak najbardziej polecić na upały, których nie ma XD. 3/5

Wojownik - Browar Profesja - Pierwsze spotkanie z tym Wrocławskim Browarem. Głównie za sprawą kochanego Tesco. Imperial IPA, która posiada goryczkę ocenioną na 109IBU! Ona sama w sobie odczuwalna, ale też bez tej większej przesady jednak, bo goryczka miesza się wraz z lekkim kwaskowatym posmakiem.
Barwa piękna, a w smaku również świetnie. Czy najlepsza IPA? Nie wiem, ale zdecydowany kandydat do tego miana. 5/5

Przekupka - Browar Profesja - Kolejny Imperial, ale tym razem Witbier :D Powiem szczerze, że świetny pomysł na mocniejszą wersję Wita, chociaż samo wykonanie nie jest jakoś świetne, bo głównie odczuwałem po prostu więcej procent alkoholu, bo w samym smaku była ta gorycz, ale szybko dość znikała za sprawą smaku typowego Witbiera. Pomarańcz i kolendra pokonała słód pilzneński, ale jako fana Witbierów nie jestem zasmucony, bo chyba tylko Browar Jabłonowo wydał na świat istne gówno w tym gatunku piwa (w biedronce za 3zł, chociaż Miłosław jest w podobnej cenie i dwa razy lepszy). 4/5

Superstar
Awatar użytkownika

Ein Minister Malina - BROWAR MINISTER - Malinowy kwas który Imo jest fajnym entry levelem do kwasów, ale dla kogoś kto pił coś więcej będzie słaby, w aromacie maliny, w smaku też, z lekką kwaśnością, niby niezłe, ale nic ciekawego - 6/10

Miłosław Śmiała Kooperacja American Witbier z Kwiatem Jaśminu - BROWAR FORTUNA - W końcu hasło warzymy śmiało nie było tylko na etykiecie, naprawdę odważne piwo i fajna kombinacja, bo w aromacie przebija się ten Jaśmin w smaku to Wit, jednak czuć dość wyraźną goryczkę, naprawdę fajne połączenie. - 8/10

Piłkarskie Złoto - BROWAR RADUGA - O Tym piwie były mieszane opinie z przewagą Tych negatywnych i Mi niestety bliżej do Tych. W aromacie słabe ziała i cebula XD Serio mocną ją czuć, może nie bardziej typową cebulę, tylko bardziej cebulkę prażoną, tak czy inaczej raczej nie powinno tu tego być, w smaku pustka, goryczkę podają na poziomie 40 IBI, a Ja bym się zastanawiał bardziej czy tu okolic 20 nie ma XD Plus że cena dość niska, choć poziom naprawdę ocierający się o koncerny - 5/10

User Roku 2017

Star
Awatar użytkownika

PIWA KAZACHSKIE!!!

Wiecie, za czym tęskniłem będąc te trzy tygodnie w Kazachstanie? Za naszymi piwami...nawet zwykłymi koncerniakami. Piwa w KZ to jedna, wielka lipa, ale o tym za chwilę.

Praga - jedyne ich rodzime piwo, które faktycznie coś w sobie miało. Pełne, czuć było w aromacie diacetyl (i to fest), przyjemnie się piło. Goryczki brak (jak w KAŻDYM piwie), ale tragedii nie było. Takie nawet nawet. 6/10

Szymkienckie cośtam (nie pamiętam dokładnie nazwy) - wodnisty lager bez goryczki. Nijakie do granic możliwości. 4/10

Biały niedźwiedź - j.w., może nieco pełniejsze, ale nadal bez goryczki. 4,5/10

Efes - import z Turcji. Tragedia...utlenione (mokry karton), wodniste, goryczka minimalna, a jak już się pojawia, to nieprzyjemna. Najgorsze ze wszystkich. 3/10

Jakaś gruszka (import z Rosji, też dokładnie nazwy nie pamiętam) - wodniste, puste, bez goryczki, ale chociaż bez wad. Po ciężkiej podróży nawet się nada. 4,5/10

Góry Alatau - ponownie wodniste, pustawe, bez goryczki...nijakie jak diabli. 4/10

Zatecki Gus Ciemne - zdecydowanie najlepsze, ale importowane...pełne, z fajnym posmakiem kawy (może też jakaś ciemna czekolada gdzieś się tliła). Bez goryczki (a jakże!), ale i tak oferowało to piwo zdecydowanie najwięcej. 6,25/10

Podsumowując - cudze chwalicie, swojego nie znacie...polskie piwowarstwo jest w fantastycznym stanie. Nawet koncerniaki potrafią wypuścić fajne piwka. Za granicą nie jest tak kolorowo...

PS.: Skosztowałem także ich rodzime...mocniejsze alkohole! I tak:

Kazachski koniak - moja pierwsza przygoda z koniakiem jako takim. Przyjemny zapach, łagodny jak na 40% smak, choć czekolada pomaga w jego piciu. Generalnie bardzo sensowna alternatywa względem whisky. I jak na warunki kazachskie tania. 6,5/10

Kumys - mówisz Kazachstan/Mongolia, myślisz Kumys - tradycyjny napitek tych regionów. Nie jest to trunek dla wszystkich. W smaku płynny, bardzo słony ser. Alkohol niewyczuwalny, może w dłuższej perspektywie można by było coś odczuć. Warto spróbować, aby się przekonać, z czym to się je.

Obrazek

1x time WFF Polish Champion
1x time WFF Champion (current)

Superstar
Awatar użytkownika

Nie no Ja zawsze propsuję Nasze piwowarstwo, to że piwa z Amerykańskimi chmielami to standard i można je dostać w takim lidlu czy innym tesco to świetna sprawa, już nie mówiąc o eksperymentach z leżakowaniem w beczkach po ciężkich alkoholach i piwach z ciekawymi dodatkami, czy współpracach między browarami które w teorii powinny konkurować, a Ci wspólnie ważą świetne piwa jak ostatnio Fortuna z alebrowarem czy Grodzisk z szałpiwem. No i taka Pinta która robi piwa z browarami z Nowej Zelandi czy Rosji, co też jest bardzo ciekawą i rozwojową sprawą.

Ogólnie fajnie przy okazji wizyty za granicą spróbować co Oni tam mają, wiadomo Belgia, Niemcy, Czech, czy Anglia to klasyki które bazują na długiej historii. Teraz na fali piwnej rewolucji na znaczeniu zyskało USA i Nowa Zelandia, ale to jednak trochu odległe kierunki, ale myślę że wszędzie warto spróbować to co Oni tam mają, nawet jak to nie jest wysokiej jakości żeby mieć kontekst i samemu wyrobić Sobie zdanie na temat konkretnego miejsca.

Dobra, ale wracając do Polski

MVPILS TRZECH KUMPLI - BROWAR LOTNY - Rzadko na to specjalnie zwracam uwagę i o tym piszę, ale piwo wygląda świetnie, jasna barwa, trwała drobno pęcherzykowa piana, cudo wizualne. W aromacie lekka Ameryka, trochę cytrusów, trochę też aromatów leśnych. Goryczka zaznaczona, choć nie powala jak to na pilsa przystało, piwo mega pijalne. - 8/10

Marston's EPA - Brzmi obco, ale kupione w lidlu. Samo piwo jest grzybowo-ziołowe i w smaku i aromacie, niestety goryczka jest zerowa, a bardziej bym tu wspomniał o słodkawym posmaku. Wiadomo piwa Brytyjskie słyną z karmelości, ale tu jest to aż męczące. - 4/10

Okocim Mocne Dubeltowe - Żeby nie było że same krafty to koncerniak, ale taki ciekawy, pamiętam jak jeszcze nie interesowałem się kraftem to byłem Nim zachwycony. Aromat słodki, słodowy, w smaku ok, trochę kawawowo, goryczka delikatna od tej kawy, ale bardziej piwo po stronie Tych słodkich. Plusem jest to że jest pełne i przyjemnie pijalnie, choć z każdym łykiem coraz bardziej alkoholowe. - 5+/10
Szóstki nie dam, bo wiele ciekawych piw tak oceniłem, ale jednak bije na głowę wszystkie strong lagery i jak na szeroko dostępne piwo koncernowe jest naprawdę dobrze.

https://www.polskikraft.pl/piwo/piwowarownia-xd_4321

Płacę za to każde pieniądze !!!!

User Roku 2017

Mid carder
Awatar użytkownika

Te całe "xD" to bym kupił dla samej butelki (chyba zacznę ponownie je kolekcjonować).

Z piw, które naprawdę mam ochotę wypić, to BLUE AIPA. Pierwsze takie piwo w Polsce i jednak Browar Waszczukowe wydał sporo hajsu na te niebieskie kwiatki, więc warto to spróbować jako podziękowanie dla nich.

https://www.polskikraft.pl/piwo/browar- ... enska_4829

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna