Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest sob kwie 04, 2020 8:34 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Low carder
Awatar użytkownika

Heja.

Przy okazji zbliżającej się gali KPW będę tworzył dość obszerny reportaż prasowy do gazety, w której przyszło mi pracować o kondycji, formie i rozwoju polskiego wrestlingu.

Stąd moja prośba do was, jako osób które uznaję za osoby, które o wrestlingu w tym kraju wiedzą najwięcej o tej formie rozrywki sportowej. Chciałbym, abyście wypowiedzieli się o tym jak w waszych oczach rozwinęła się polska scena wrestlingu, w jakiej kondycji jest obecnie i jak widzicie ją na tle europejskim oraz jaką przyszłość przed nią widzicie (rozwój w stylu Niemiec czy Anglii, czy kompletna cofka? rzucam tylko propozycje). Możecie dorzucić też o statusie polskich zawodników.

Ogólnie, wszystkie wasze spostrzeżenia przyjmę z otwartymi ramionami.

Ofc po wszystkim link do artykułu tu wrzucę. Z góry dziękuję wszystkim za wypowiedzi, wasz pogląd bardzo mi pomoże.

Moderatorek od 01.11.2019

***POSTĘP ROKU 2018***

***UM: WRZESIEŃ 2019***

***WBU 5 CHAMPION***

Superstar
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Państwo Izrael bezprawnie okupuje tereny należące do Palestyny ale opinia publiczna ma to w dupie
Jak rozwinęła się polska scena? No dosyć mocno, bo przynajmniej już backyardy nie są uznawane za największą dumę polskiego wrestlingu i nie są promowane w telewizjach typu TVN. Ludzie śmieją się z DDW w Mam Talent (swoją drogą DDW nic złego nie zrobiło, TVN ich zrobił w chuja, bo przyjechali tam na ich zaproszenie, to skorzystali), ale imo to takie wynalazki jak PXW czy WKSW w Dzień Dobry TVN itp. robiły polskiemu wrestlingowi większy wstyd, bo pokazywały to jako coś, co możesz sobie robić bez trenera i w ogóle bez profesjonalizmu.

Gdzieś widziałem argument, że kiedyś w DDW był Generico, a dzisiaj takich zawodników nie ma, więc PSW zrobiła regres. Chuj w to, że kiedyś łatwiej było ściągnąć wrestlera ze Stanów do Polski, a dzisiaj trzeba trafić dobrze, bo mają masę ważniejszych bookingów w Anglii czy Japonii. A nawet jak już są dostępni, to ich szybko WWE zabiera do siebie, teraz także AEW, Impact, NJPW i ROH także lubią brać zawodników na wyłączność i dawać im ograniczenia w kontraktach. Scena zbyt mocno się ogólnie zmieniła, żeby móc to łatwo porównać, ale fakt, że KPW ostatnio ściągnęło jedno z największych nazwisk brytyjskiej sceny w kwestii popularności, Marka Haskinsa pokazuje, że na pewno nie jest źle.

W ogóle o rozwoju KPW niech świadczy fakt, że na Godzinie Zero był Primate, zawodnik NXT UK. Powiecie, i co z tego, nie tak duże nazwisko jak Haskins? I niby tak, aczkolwiek podkreślam jeszcze raz - zawodnik NXT UK. Istotne o tyle, że to jest zaczęcie jakiś kontaktów z WWE, bowiem przecież zawodnik podpisany do tego brandu nie może sobie ot tak pojechać na KPW jak mu się podoba. Musi mieć do tego zgodę od przełożonego. Powiedzmy, że Primate'owi się bardzo spodobała organizacja w KPW. Nie mówię o poziomie walk, nie mówię o publiczności, mówię o wszystkim tym co dzieje się za kulisami w KPW, o czym my nie mamy pojęcia. Wtedy pójdzie powiedzieć, że KPW jest spoko. A wtedy nie tylko będą śmielej przesyłali do Polski poważniejsze nazwiska, choćby takiego Devlina czy Ijlę Dragunova, ale także będą śmielej obserwować nasz rodzimy wrestling, co jest kluczowe w przypadku tej globalizacji NXT, o której Triple H mówił już sporo czasu temu. Więc polski wrestling jest chyba w swoim najlepszym okresie pod względem ogólnym.

Pod względem sportowym - imo zależy jak na to patrzysz, bo takie KPW nie idzie koniecznie w jakieś spotfesty, co wiele osób zniechęca do twierdzenia, że jest to dobry wrestling. A ja w skrócie powiem, że jest to taki sam poziom co w Anglii czy Niemczech, bo takiego Suplexa tak samo cię nauczą na zachodzie i tak samo w Polsce. Jedyną kwestią, do której można by się przyczepić to dostępność treningów, bowiem w samym Londynie masz z 3-4 szkoły, a na całą Polskę dwie. I mimo tego, że ludzie twierdzą, że KPW i MZW powinno się w jedno złączyć, dla mnie im więcej szkół, tym lepiej, bo jest wtedy większa dostępność treningów, a to = więcej adeptów, więcej wrestlerów, a im więcej wrestlerów tym więcej perełek do wyłapania. Powiedzmy, że mieszkacie w Krakowie - chciałoby się wam jechać specjalnie na trening do Gdynii? Zakładam, że jeśli nie zależy wam tak serio mocno na tym aby trenować z KPW to nie. A tak to macie jeszcze Wrocław, więc jak chcecie iść na wrestlera dla zajawki, to też można sobie iść. Warunek jest jeden - niech trenerem będzie chociaż jeden zawodnik, co cokolwiek ogarnia, bo inaczej idziesz do Mine City Wrestling, które reklamuje się jako federacja pro, a gdy zapytasz ich o trenera odpowiadają, że robią samowolkę, bo wrestling nie jest trudny do ogarnięcia samemu xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Porównując do innych krajów, to ciężko powiedzieć. Bo nie można przyrównywać KPW z Progressem chociażby, bo poza tym ile osób przychodzi na galę trzeba liczyć też ile osób później ją obejrzy w necie. Nie jest to po prostu miarodajne. Tak samo wXw, ICW, OTT. Ale jeśli już miałbym jakoś określać, to stwierdziłbym, że coś między Francją i Szwecją, więc źle nie jest, choć do czołówki nam brakuje.

Newsman Roku '15
Progres Roku '15
UM x3: 09.2015, 04.2016, 01.2019
Moderator WrestleFans - 27.04.16-06.01.17
Administrator WrestleFans - 06.01.17-

Legenda
Awatar użytkownika

Siwiutki ładnie rozszerzył temat, ale też parę słów od siebie bym dodał. Może się Slothowi przyda.

Jeżeli Sloth będzie ujmował w swoim artykule kwestię występu DDW w "Mam Talent", oczywiście podejście TVNu swoją drogą, ale też być może warto spojrzeć jak DDW samo się do tego przygotowało. Ich występ wyglądał - przynajmniej w moim odczuciu - na podejście typu "pokażmy cały wrestling", a 'Mam Talent' to według mnie nie miejsce na takie coś, a raczej powinni pójść w spotfest; plus po kij było ich tam bodajże pięcioro jeżeli wystarczyłoby dwóch wrestlerów. W ówczesnym czasie przekonanie wśród nas, fanów wrestlingu, było takie że właśnie to backyardowe WKSW prezentowało się we wzmiankach telewizyjnych (pamiętam że było o nich na Polsacie w "Wydarzeniach" i gdzieś jeszcze w jednym miejscu) lepiej.
Oczywiście przekładając to na dzisiejsze czasy widzimy iż ten rozwój jest. Dzisiaj nie ratujemy honoru polskiego wrestlingu bacykardem, tylko śmiało mówimy o dwóch organizacjach: KPW i MZW.

Wspomniani wyżej Primate czy Mark Haskins to oczywiście przykłady, na których warto się opierać mówiąc o rozwoju polskiego wrestlingu. Rzecz jasna te 10 lat temu w DDW był El Generico, który jednak trafił na występ w naszym kraju lecz dzięki dobremu harmonogramowi; występował on wówczas bodajże w Niemczech i akurat DDW udało się wpasował w wolne miejsce w jego grafiku, by przy okazji zajrzał on i do naszego kraju. Niedługo później miał być ówczesny ROH World Champion Austin Aries, jednak nawet i takie nazwisko nie wystarczyło na pchnięcie sprzedaży biletów (i to nie w jakiejś małej pipidówie typu Głuchołazy czy Niedźwiedzica, tylko stolica naszego kraju, Warszawa).

Skoro tematem twoim jest rozwój wrestlingu w Polsce, to świetnie się tu wpasowuje temacik lokalizacji MZW. Zaczęło się w 2014 roku od wsi Niedźwiedzica, gdzie bez samochodu nie dasz rady. Potem Głuchołazy gdzie już jakieś połączenia autobusowe się znajdą, choć to wciąż duży nakład czasu. Po drodze występy w innych wiochach typu Opawa czy Smolec. Aż wreszcie w 2017 roku dotarli do większego miasta, Wrocław, co było sporym dla nich oddechem "ufff, nareszcie" (i nasz zlot forum z tej okazji ;) https://www.youtube.com/watch?v=0QgGPN154SY ).
Nie zapominam oczywiście o jeszcze większym rozwoju KPW, które z DDW'owskiego Warszawy i Rzeszowa przeniosło się nad morze, zrobiło małą rewolucję i bardzo fajnie sobie z tym poradzili. Plus, rzecz jasna, całkiem niezła frekwencja na galach.

Kolejnym argumentem może być częstotliwość gal. Dziś KPW i MZW jako tako w miarę regularnie tworzą eventy. Za czasów DDW był moment że więcej niż jedna gala w roku to już był sukces. No i oczywiście słynne DDW9 w Rzeszowie z 15 ludźmi na widowni (dorzucono do nich adeptów, żeby jakoś to na zdjęciach wyglądało).

Pytasz o status polskich wrestlerów - jakby ci się chciało, możesz przejrzeć temat MZW (dyskusja ogólna, ale nie tylko) i spisać sobie że co poniektórzy wrestlerzy MZW zaliczali niejeden występ za granicą, tak jest też zresztą do dziś. Myślę że jakbyś zwrócił się do nich z pytaniem na Facebooku, to by ci nie odmówili pomocy ;) Osobną kwestią może też być 2-letni pobyt Justina Joy'a w UK.
KPW też zapewne ma w tym fragmencie jakiś swój ślad, lecz nie mam aż takiej orientacji więc pozostawiam to innym do wypowiedzi. Kojarzę tylko że niedawno Piękny Kawaler był w Rumunii, a kiedyś Bianca zaliczyła występ w Niemczech.

Czy polski wrestling zalicza rozwój? Tak.
Czy polski wrestling ma jeszcze dużo do rozwijania? Jak najbardziej.

Rozwojówka
Awatar użytkownika

W zupełności zgadzam się z tym co napisał Siwy. Od początku 2016 Polska Scena Wrestlingu zaliczyła ogromny wzrost popularności. Dla przykładu możesz podać galę DDW z dnia 25 sierpnia 2013, gdzie podobno zjawiło się tylko kilkanaście osób, i porównać to z obecną sytuacją, gdzie na każdej gali zjawia się +/- 400 osób.

Jeżeli chcesz coś napisać o zawodnikach, to uważam że powinieneś wspomnieć o ich licznych występach za granicą, i sukcesach jakie tam odnoszą. Wiem np. o występie Roberta Stara we Francji, Gracjana Korpo na Węgrzech, i Bianci w Niemczech. Nie należy też pomijać występów zawodników MZW w Niemczech, Czechach, Włoszech, Anglii, Ukrainie, Szwecji, Finlandii czy na Węgrzech. Tu w szczególności zwróciłbym uwagę na Justina i Stanisława, którzy za granicą wygrali mistrzostwa (Justin CPW Tag Team i NSW National, a Stanisław VCV Hardcore).
Jeżeli artykuł miałby ukazać się przed 23 listopada, to możesz wspomnieć o (wtedy) nadchodzącym występie Shadowa, Damiena Rothschilda, Rafaela Kida i Stanisława na Czeskiej gali VCV Megashow.

(Post był pisany przed zamieszczeniem postu przez KL'a. Przeczytałem go, i wiele rzeczy sie u mnie powtarza, ale nie chce mi się już go pisać od nowa)

Star
Awatar użytkownika

W występach naszych ziomków za granicą warto zwrócić uwagę na obecność Justina w wXw, czyli jednej z największych federacji w Europie. Niby brał udział w (tylko) show systemu rozwojowego/młodych talentów, ale od czegoś trzeba zacząć :) no i przewinął się tam chociażby niedawno Wheeler YUTA, który jest solidnym nazwiskiem w amerykańskim indy.

Podpisałbym się pod słowami chyba w każdym poście up, ale osobiście nadal uważam że powinna Polska posiadać jedną fedkę. W sumie może ktoś się wypowiedzieć, jak wyglądają relacje MZW-KPW? Bo takie nawet jedno łączone show i walki Champ vs. Champ mogłyby dać dużo funu i przyciągnąć większą publikę, niż dotychczas. Przy jakiś negatywnych stosunkach można napisać o typowym polskim myśleniu "Każdy sobie rzepkę skrobie", zamiast budować coś większego dla dobra ogółu.

I jeszcze ta kwestia Babsa w WWE. Że jego rychły debiut w NXT/MR/innej większej federacji byłby pewnym punktem zapalnym i możliwym momentem BUM dla Nas, bo to z reguły jest najlepsze paliwo, gdy rodak odnosi sukcesy za granicą :D

Mam nadzieję, że coś znajdziesz dobrego w tych paru zdaniach. Początkowo nie chciałem nic pisać (słabo się interesuję naszymi zapasami), lecz jakoś kolorowi/Rexie mnie natchnęli :) powodzenia w pisaniu artykułu.

UM:Grudzień 2018, Luty 2019, Marzec 2019, Sierpień 2019
Król Typerów NXT/IW za 2019 rok
Prawie Król Typera ROH za 2019 rok

User Roku 2019

Legenda
Awatar użytkownika

SpangeBoy pisze:
Podpisałbym się pod słowami chyba w każdym poście up, ale osobiście nadal uważam że powinna Polska posiadać jedną fedkę. W sumie może ktoś się wypowiedzieć, jak wyglądają relacje MZW-KPW? Bo takie nawet jedno łączone show i walki Champ vs. Champ mogłyby dać dużo funu i przyciągnąć większą publikę, niż dotychczas. Przy jakiś negatywnych stosunkach można napisać o typowym polskim myśleniu "Każdy sobie rzepkę skrobie", zamiast budować coś większego dla dobra ogółu.

Nie wiem jak na dzień dzisiejszy te relacje wyglądają - jeśli w ogóle o jakichś możemy mówić. Podejrzewam że jedni drugimi nawzajem za bardzo się nie interesują, poza tym że może podpatrują jakieś pierdółki typu ile tamci zebrali widzów.
O wcześniejszym okresie można powiedzieć, że prędzej MZW byłoby skłonne na wspólną galę z KPW, niż KPW skłonne do wspólnej gali z MZW. Maniac Zone Wrestling było/jest (niepotrzebne skreślić) na cenzurowanym dla drugich za to, że ci - a dokładniej Jędruś Bułecka i Shadow - opuścili DDW i założyli swoje podwórko. Mimo istnienia MZW niemały czas, Pan Pawłowski nieraz w różnych wywiadach mówił o KPW jako jedynej w Polsce federacji wrestlingowej. Przy okazji WWE w Warszawie w 2015 roku spotkał się z Tomkiem Warchołem i określił MZW jako 'bardziej rozwinięty backyard'. Być może dzisiaj, gdy Pana P w KPW nie ma, byłoby łatwiej się dogadać, ale to już zainteresowane strony wiedzą najlepiej.

Moim zdaniem jedno wspólne show to byłaby fajna opcja, ale w połączenie w jedną fedkę nie wierzę..... i bym tego nie chciał. Siwy w swoim poście wyjaśnił dlaczego.

Low carder
Awatar użytkownika

KL pisze:
Mimo istnienia MZW niemały czas, Pan Pawłowski nieraz w różnych wywiadach mówił o KPW jako jedynej w Polsce federacji wrestlingowej. Przy okazji WWE w Warszawie w 2015 roku spotkał się z Tomkiem Warchołem i określił MZW jako 'bardziej rozwinięty backyard'. Być może dzisiaj, gdy Pana P w KPW nie ma, byłoby łatwiej się dogadać, ale to już zainteresowane strony wiedzą najlepiej.

Z tego co słyszałem to cały rosten DDW oberwał od Dona Roida za stworzenie MZW za plecami Roida. Bułecka podobno Roidowi powiedział tylko, że odchodzi bo chce zrobić sobie sobie przerwę od wrestling, jak było naprawdę to tylko oni miedzą.
Z tego co wiem to więcej osób w KPW nie chce jakiejkolwiek współpracy z MZW, nawet jakby ich wrestlerzy osiągnęli jakiś europejski sukces.

Z tego co pamiętam MZW też nie chciało jakiejkolwiek współpracy z DDW Gdańsk i KPW dopóki w styczniu 2017 nie zabookowali Pastora William Eavera w klubie Atlantic.
Nagle wtedy MZW zaczęło mówić, że chciałoby wspólną gale z KPW.

Według mnie takiej wspólnej gali nie będzie dopóki MZW nadal będzie organizacyjne prezentować to co teraz (czyli jest na poziomie gal KPW z 2016), bo to by zbyt finansowo obciążyło KPW i nic im nie dało.
Na razie MZW nadal nie ma żadnych argumentów by przekonać KPW do wspólnej gali.
Jeżeli KPW nie będzie miało z takiej wspólnej gali korzyści, a nie tylko MZW, to takiej gali szybko nie będzie.

Nowy

Czytając dyskusje ma temat polskiego wrestlingu na tym forum muszę stwierdzić pare rzeczy. Nijaki ,,Liger” jest człowiekiem nie do końca zdrowym umysłowo. Gość ma jakiś kompleks KPW. Twierdzi iż KPW to jedyny prawidłowy ,,wrestling” w Polsce gdzie fakty są takie że to zawodnicy MZW są regularnie bookowani w zagranicznych organizacjach. Mówiąc o wyższym poziomie gal w Gdyni nie był on na ani jednej gali zielonych i ok nie należy nikogo do tego zmuszać ale na boga typie masz jakieś 40 lat a twoim najlepszym zajęciem jest kłócenie się, często z dziećmi o to co tworzy lepszy produkt wrestlingowy w POLSCE.

Ps. Nie jestem jakimś fanboyem MZW czy coś szanuje oby dwie organizacje trzymając kciuki za ich dalszy rozwój ☺️

Superstar
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Państwo Izrael bezprawnie okupuje tereny należące do Palestyny ale opinia publiczna ma to w dupie
W ogóle kurwa ten tytuł posta jaki dałeś xD

Sliczny_kawaler pisze:
Nijaki ,,Liger” jest człowiekiem nie do końca zdrowym umysłowo.

Dość dużo czasu ci zajęło wysunięcie takiej tezy. Ale lygrys spoko gościu tak prywatnie, w necie czasem ludzie uznają go za debila, ale jest w porządku.

Cytuj:
Twierdzi iż KPW to jedyny prawidłowy ,,wrestling” w Polsce

A nie jest?

Cytuj:
gdzie fakty są takie że to zawodnicy MZW są regularnie bookowani w zagranicznych organizacjach.

Dobra tu już będę poważny. Po 1. Nie użyłbym słowa "regularnie", bo poza Next Stepem, (czy pod obecną nazwą Pro Wrestling Deustchland) regularnie nie są bookowani, chyba że regularnie = raz w roku. Po 2. Ogólnie nie lubię tego argumentu, że "bookowanie w zagranicznych federacjach = lepsza pozycja" bo tak wcale nie musi być z kilku powodów. Choćby z powodu takiego, że trzeba spojrzeć na to gdzie są te federacje. Sprawdziłem sobie ostatnie występy zawodników MZW za granicą. Shadow swego czasu był we Włoszech. Sprawdziłem sobie na cagematchu federacje z Włoch - zero ocen, gdzie kilka z nich ma ich po 10 nawet. W dodatku całość została założona w 2016 roku, czyli projekt młodszy od MZW, raczej organizacja dopiero raczkująca. Występowali też w jakiejś czeskiej federacji - nawet nie ma ich na tym portalu, a i tak występowali tam na samym starcie całej federacji z tego co pamiętam. Shadow i Asmund pojechali na Węgry, do drugiej (z dwóch) największej organizacji w tamtym kraju. Znowu, dopiero startującej. Swoją drogą taka ciekawostka, totalnie przez przypadek na nią trafiłem - Asmund wtedy walczył z... Domem Taylorem, który od tamtego momentu jest regularnym bywalcem w KPW xD Nie żebym coś sugerował. Nawet sugerując się samym cagematchem (portalem niemieckim, tak tylko dodając), PWD/Next Step ma tylko jedną ocenę 5.0, więc też chyba nie jest to zbyt popularna opcja wśród Niemców, patrząc na to, że sporo federacji z Niemiec ma ponad 50 ocen. Więc to też nie wygląda na jakiś niesamowity skok dla zawodników MZW. Ale Joy coś tam w wXw trenuje/trenował, więc to akurat props i jakbyś użył tego argumentu to bym się zgodził. Rozumiem argument z tym, że wyjazdy za granicę mają znaczenie, bo mają, ale jednak też lepiej się czasem przypatrzeć gdzie się jeździ, bo jak do jakiegoś Wypizdowia Małego, to jednak dla mnie to nic większego nie znaczy, a gdyby miało znaczyć coś więcej, to w tym momencie taki Shadow by już nie musiał jeździć do Wypizdowia Małego, bo był tam już sporo razy.

Cytuj:
Mówiąc o wyższym poziomie gal w Gdyni nie był on na ani jednej gali zielonych i ok nie należy nikogo do tego zmuszać

Krzysiowi to bardziej chodzi o ogólną prezentację, a to akurat jest łatwo porównać nawet nie będąc na gali jednych i drugich, tylko patrząc na zdjęcia.

Cytuj:
ale na boga

Z dużej litery Boga, to pierwszy grzech, drugi, nie wzywaj imienia Pana Boga swego nadaremno

Cytuj:
typie masz jakieś 40 lat a twoim najlepszym zajęciem jest kłócenie się, często z dziećmi o to co tworzy lepszy produkt wrestlingowy w POLSCE.

Ej no kurwa przepraszam bardzo ale średnia wieku osób bardziej aktywnych na forum to jakieś 19-20 lat spokojnie, a osoby poniżej 16 roku życia na palcach jednej ręki można policzyć. Więc proszę mi słowa "często" nie stawiaj obok "dziećmi" w kontekście forumowym.

Newsman Roku '15
Progres Roku '15
UM x3: 09.2015, 04.2016, 01.2019
Moderator WrestleFans - 27.04.16-06.01.17
Administrator WrestleFans - 06.01.17-

Low carder
Awatar użytkownika

Sliczny_kawaler pisze:
Czytając dyskusje ma temat polskiego wrestlingu na tym forum muszę stwierdzić pare rzeczy. Nijaki ,,Liger” jest człowiekiem nie do końca zdrowym umysłowo. Gość ma jakiś kompleks KPW. Twierdzi iż KPW to jedyny prawidłowy ,,wrestling” w Polsce gdzie fakty są takie że to zawodnicy MZW są regularnie bookowani w zagranicznych organizacjach.

Zawsze mnie to bawi jak ktoś nie mający żadnych argumentów w dyskusji zaczyna od oceny zdrowia psychicznego osoby z którą się nie zgadza.
Siwy ładnie napisał gdzie występują zagranicą wrestlerzy MZW i co te występy znaczą.
Pomijając już występy ich w czeskim backyardzie (z tego co pamiętam VcV jest nadal backyardem) nic nie znaczących na rynku europejskim drugiej fedce z Węgier czy tej we Włoszech, na razie największym ich osiągnięciem są występy w małej niemieckiej federacji Next Step gdzie wrestlerzy MZW trenują - chyba oczywiste jest, że jak gdzieś trenujesz to z czasem jesteś tam bookowany na galach?

Jeżeli wrestlerzy MZW mają determinacje, czas i pieniądze by się doszkalać w innych federacjach to należy ich chwalić i podziwiać, ale prawdę mówiąc na razie nie ma co mówić o jakiejś ich niby europejskiej karierze.

Poza tym co to zmienia jak gale MZW są robione na poziomie organizacyjnym i frekwencyjnym gal KPW z 2016 roku - a przypominam mamy już rok 2019, a właściwie końcówkę.

Sliczny_kawaler pisze:
Mówiąc o wyższym poziomie gal w Gdyni nie był on na ani jednej gali zielonych i ok nie należy nikogo do tego zmuszać ale na boga typie masz jakieś 40 lat a twoim najlepszym zajęciem jest kłócenie się, często z dziećmi o to co tworzy lepszy produkt wrestlingowy w POLSCE.

Ps. Nie jestem jakimś fanboyem MZW czy coś szanuje oby dwie organizacje trzymając kciuki za ich dalszy rozwój ☺️

Na żadnej biletowanej gali MZW nie było ponad 200 osób, a nawet mają problem by się do tej sumy zbliżyć.
KPW 200 osób przekroczyło już na gali KPW Godzina Zero 2017 - teraz to jest 400-500 osób.

Poziom walk na galach mnie nie interesuje, bo jest to dla mnie mocno subiektywna ocena, nie byłem też nigdy na żadnej gali MZW (widziałem tylko skróty z gal), poza tym to nie przekłada się na sprzedaż biletów.

Gdyby KPW mi w 2019 serwowało produkt na poziomie MZW (gale bez jakiejkolwiek promocji, bez gwiazd, w nieogrzanej zajezdni tramwajowej, albo za ciasnym domu kultury i nie jest wstanie przyciągnąć ponad 200 osób) to bym przestał chodzić na ich gale, bo ile można stać w miejscu pod względem organizacyjnym?

Jak kogoś podniecają five starowe walki wykręcone przez dwóch Polaków dla grupki smartów to ok.
Mnie to nie kręci, bo chce by wrestling w Polsce nie był niszową rozrywką dla zamkniętego kółka wzajemnej adoracji.

Low carder
Awatar użytkownika

lygrys pisze:
KL pisze:
Z tego co pamiętam MZW też nie chciało jakiejkolwiek współpracy z DDW Gdańsk i KPW dopóki w styczniu 2017 nie zabookowali Pastora William Eavera w klubie Atlantic.

Ale co to za głupie stwierdzenie :roll:
Nikt z MZW nie mówił o wspólnej gali publicznie, bo nikt ich o to nie pytał. Dopiero podczas audycji MW z Asmundem i Kamilem Aleksandrem został ten temat poruszony. A, był to właśnie styczeń 2017. To my wyszliśmy jako pierwsi z inicjatywą takiego podcastu i my jako pierwsi ich o to publicznie zapytaliśmy.

A, odpowiadając na pytanie, czy możliwe jest, aby obecnie doszło do wspólnej gali MZW i KPW - odpowiadam, nie. I wcale nie chodzi o to, że MZW prezentuje słabszy poziom organizacyjnie, czy wizualnie.

Low carder
Awatar użytkownika

lygrys pisze:
Sliczny_kawaler pisze:
na razie największym ich osiągnięciem są występy w małej niemieckiej federacji Next Step gdzie wrestlerzy MZW trenują

Nikt z MZW już tam nie trenuje. Obecnie chłopaki (Jacob Crane, Damien Rothschild, kiedyś był Justin... nie pamiętam, czy ktoś jeszcze) jeżdżą do szkółki wXw.

A, największym osiągnięciem wśród zawodników MZW nie są występy w Next Step, panie Lygrys, tylko przygoda Justina w UK, gdzie walczył m.in. z Chrisem Ridgeway'em w singles matchu ;)

Obecnie Next Step Wrestling przekształciło się w nieco większą organizację - Pro Wrestling Deutschland. Z tego co mi wiadomo, będą na gale ściągali większe nazwiska i ogólnie bardziej będą chcieli w to wszystko zainwestować. Już na premierowej gali, w main evencie występował Lucky Kid. Nie jest to może akurat jeszcze aż tak wielkie nazwisko (choć ma w cv ROH, Defiant, wXw, PWG itp), ale z roku na rok powinno być pod tym względem lepiej. Także moim skromnym zdaniem miło widzieć na takiej karcie walk u nich Justina i Jacoba, którym bookują zwycięstwa.

Low carder
Awatar użytkownika

Siwy pisze:
Swoją drogą taka ciekawostka, totalnie przez przypadek na nią trafiłem - Asmund wtedy walczył z... Domem Taylorem, który od tamtego momentu jest regularnym bywalcem w KPW xD Nie żebym coś sugerował.

(Z góry przepraszam, że odpowiadam w trzech oddzielnych postach XD)

To był inny Dom Taylor, z Austrii. http://magyarpankracio.hu/Wrestler/dom-taylor/
Ale, skoro już tak nawiązałeś do tematu, to np. Justin kiedyś występował w jednej walce z Fynnem Freyhartem. Ogólnie Fynn zna niektórych chłopaków z MZW i mają spoko relacje.

Low carder
Awatar użytkownika

Patryk_MW pisze:
lygrys pisze:
KL pisze:

Ale co to za głupie stwierdzenie :roll:
Nikt z MZW nie mówił o wspólnej gali publicznie, bo nikt ich o to nie pytał. Dopiero podczas audycji MW z Asmundem i Kamilem Aleksandrem został ten temat poruszony. A, był to właśnie styczeń 2017. To my wyszliśmy jako pierwsi z inicjatywą takiego podcastu i my jako pierwsi ich o to publicznie zapytaliśmy.

A, odpowiadając na pytanie, czy możliwe jest, aby obecnie doszło do wspólnej gali MZW i KPW - odpowiadam, nie. I wcale nie chodzi o to, że MZW prezentuje słabszy poziom organizacyjnie, czy wizualnie.

Niko w Attitude Mowi mówił, że próbowali zrobić wspólną gale DDW z MZW pod swoim szyldem i obie fedki nie były zainteresowane.
Z tego co pamiętam to twoich wywiadach Shadow i Asmund bardziej byli za wspólną galą KPW i MZW, a Kamil Aleksander raczej próbował powiedzieć, że jest na to za wcześnie.

Według mnie gdyby MZW radziło sobie lepiej to też nie byli by chętni by robić wspólną gale z KPW, bo byli by bardziej obciążeni kosztami.

Powiedzmy sobie szczerze. MZW oprócz wrestlerów nie ma nic do zaoferowania KPW jakby mieli robić wspólną gale.
Nie mają porządnego miejsca gdzie można zrobić gale, nie mają porządnej oprawy, nagłośnienia i kamer, dlatego wspólna gala nie mogłaby się odbyć we Wroclawiu, tym bardziej, że tam na żadnej gali nie było około 200 osób. Jedyna opcja to gala w Gdyni, bo tam przyciągają 400-500 widzów i ich gale organizacyjnym jakoś porządnie się prezentują.

Problem z wrestlerami MZW jest taki, że to są kartonowe postacie, bo na ich galach nie ma storylinów - taki Shadow jako postać w ogóle się nie rozwinął od paru lat.

Jedyna opcja jak wprowadzić wrestlerów MZW do KPW by to się skończyło galą "MZW vs KPW", to po prostu zrobić inwazję jak Aces & Eights w TNA.

Czyli nie dość, że KPW wszystko zrobi pod względem organizacyjnym, to jeszcze będzie musiało wypromować wrestlerów MZW wśród swojej publiki.
Wątpię też by MZW chciało się podzielić z KPW kosztami organizacji wspólnej gali 50%/50% biorąc pod uwagę, że nie są wstanie wynająć porządnego miejsca na organizacje swoich gal, dlatego wracają klubu Bakara, bo tej zajezdni tramwajowej nie są wstanie ogrzać.

Przypominam, że KPW wynajęło swoją halę już na KPW Godzinę Zero 2016, kiedy na ich biletowane gale przychodziło około 100 osób.

Jeżeli KPW mogło, to czemu MZW nie może?
Dlaczego MZW ma być ciągle traktowane ulgowo?

Low carder
Awatar użytkownika

lygrys pisze:
Niko w Attitude Mowi mówił, że próbowali zrobić wspólną gale DDW z MZW pod swoim szyldem i obie fedki nie były zainteresowane.

Nie wiem, nie słyszałem. Ale to i tak inny temat - tam w grę wchodziło jeszcze Attitude, które też pewnie miało swoje warunki. Plus zerowe doświadczenie w organizacji takich eventów. Jeśli rzeczywiście taka propozycja padła, nie dziwię się, że obie strony nie były zainteresowane. Tym bardziej, że to miało być jeszcze za czasów DDW, więc tak krótko po odejściu Shadowa, Jędrusia i Justina z fedki Roida, wspólny event, umówmy się, byłby niemożliwy, tak czy siak.

Ogółem, nad tematem wspólnej gali MZW i KPW nie będę się rozwodził, bo nie ma sensu. Do czegoś takiego w najbliższym czasie nie dojdzie i tyle. Nawet, gdyby MZW było na tym samym poziomie co KPW i miałoby we Wrocławiu taką samą frekwencję jak KPW ma w Gdyni.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna