Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest sob sie 19, 2017 7:39 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość

Rookie
Awatar użytkownika

Witam.

Dwa tygodnie przed tegoroczną Wrestlemanią wróciłem do oglądania wrestlingu. Jeśli chodzi o WWE to ostatni raz na bieżąco oglądałem mniej więcej pod koniec 2011. Przez kolejne ~2 lata zdarzało mi się jeszcze czytać newsy i orientowałem się co się dzieje, ale gal już raczej nie oglądałem. W każdym razie, ponownie oglądam wrestling, głównie WWE, z innych fedów raczej tylko jakieś highlighty (Kenny Omega :shock: ) i mam w związku z tym kilka pytań, głównie o konkretne postacie, których nie kojarzę.

1. Któż to jest ten Reigns i o chuj chodzi z tym hejtem na gościa? Kojarzę stajnię The Shield z Rollinsem i Ambrosem, ale potem nie wiem co się działo. Gdzieś w internetach natknąłem się na opinię, że ludzie go nie lubią ze to, że dostaje nieuzasadniony push. Nie miałem jeszcze okazji mu się przyjrzeć, ale ringowo chyba nie jest zły, nie wiem jak przy micu. Mylę się?

2. Drugie pytanie z cyklu "o co chodzi" - a więc, o co chodzi z tym Lesnarem? Losowo spierdolił do MMA, nie wyszło mu, wrócił do WWE i ot tak przerwał se streak? Jak dla mnie totalnie z dupy wymyślone. Heyman jakoś ratuje sytuację, ale Lesnara nie trawię. Być może jestem trochę biased wobec tego gościa, bo nigdy go nie lubiłem, ale podajcie mi jakiś dobry argument dlaczego to właśnie z niego zrobili takiego kozaka z żelazną dupą.

3. Bray Wyatt vs Orton na WM, boże, co to było xD. Kojarzę grubaska Harrisa z NXT, ale widzę, że zmienili mu gimmick na cyrkowca :-D. Nudny jak gówno Orton z pasem to chyba nie jest jakaś nowość, widzę że przez 8 lat mało się zmieniło w tej kwestii. Dobra, to właściwie nie było pytanie, a stwierdzenie, ale niech ktoś też się do tego odniesie :).

4. Jak to się stało, że Smackdown to teraz Smackdown Live? Stare przyzwyczajenia sprawiły, że SD chciałem oglądać wczoraj (piątek), a tu proszę, już we wtorek leciało w TV. Jak dla mnie fajna sprawa, ale dlaczego taką decyzję podjęli? W takim układzie hajs i ratingi się lepiej zgadzają?

5. Kim są Strowman i Kevin Owens? Jest chyba trochę hype'u na tych dwóch ziomków. Widziałem walkę Owensa na WM, ale dupy mi nie urwało specjalnie. Napiszcie dwa zdania o tych dwóch panach, bo totalnie nie kojarzę.

6. Jak to jest teraz z movesetami w WWE? Nadal można wykonywać tylko 5 ruchów na krzyż, czy trochę sie z tym ogarnęli?

Mam nadzieję, że nie wyszło z tego masło maślane. Moja wypowiedź może zdawać się negatywnie nacechowana, ale mimo tego powrót do oglądania raczej mnie cieszy. Mam nadzieję, że zostanę na dłużej :).

Pozdrawiam

Star
Awatar użytkownika

No to tak:

1. Roman Reigns to po prostu wrestler, który od czasów rozpadu The Shield dostał duży push. Udało mu się już wygrać Royal Rumble Match, zmierzyć się na Wrestlemanii w walce wieczoru trzy razy pod rząd, zostać dwukrotnie mistrzem WWE, US, pokonać Undertakera, pokonać wielu innych koksów jak HHH, Strowman. To prawda, według ludzi Roman powinien siedzieć maksymalnie w midcardzie, bo jak w ringu według mnie jest dobry tak za mikrofonem ma straszne braki. I głównie chodzi o to, że ludzie chcą jego heel turnu a Vince ma to gdzieś, bo Reigns przynosi taką kasę z merchu, że to się pewnie nigdy nie stanie.

2. Ja akurat też fanem Lesnara nie jestem. Przerwał streak, bo był jedną z najbardziej wypromowanych postaci a WWE chciało mieć shockera na Wrestlemanię 30. Undertaker problemu z porażką nie robił i tak oto Brock przerwał legendarną serię.

3. Wyatt właściwie jest ciekawą postacią, bo ma dobry gimmick i potrafi powiedzieć parę słów do mikrofonu. W ringu z dobrym przeciwnikiem też nie ssie i WWE w końcu go doceniło dając mu pas na aż cztery tygodnie. Właściwie ich feud nie był według mnie zły, ale to co się stało na Wrestlemanii było trochę porażką - ich walka była słabym spotfestem i orgią finisherów w połowie dziesięciominutowej walki a do tego dorzucili jakieś dziwne wstawki z robakami. No słabo.

4. SmackDown Live to teraz całkowicie nowy brand. To znaczy to zupełnie co innego niż kiedyś. Jakiś czas temu jeszcze SD było miejscem gdzie walczyli sobie zawodnicy nie mieszczący się na Raw. WWE chciało jednak jakoś uratować sytuację i przeprowadziło Draft oraz Brand Extension czyli podział rosterów. Od lipca (albo sierpnia) zeszłego roku już nie oglądaliśmy wrestlerów z Raw na SmackDown i na odwrót. Zaczęto organizować oddzielne PPV dla brandów tak jak to robiono przed 2007 rokiem. To akurat prawda, hajsu pewnie z tego jest więcej a ratingi są chyba lepsze dla SmackDown, ale tego nie wiem. Wielu uważa, że to co jest na SD jest o wiele lepsze niż to co jest na Raw i warto się temu przyjrzeć.

5. Braun Strowman to gość, który na początku swoich występów był w Wyatt Family czyli stajni Braya Wyatta. Jego początki jednak nie były najlepsze, bo mało co potrafił on w ringu i jego każda solowa walka była istnym zamulaczem. Po podziale rosterów zaczął od pokonywania jobberów i zmienił look. Przyniosło to skutki, bo ludzie zaczęli kupować nowego monster heela a on sam był o wiele lepszy w ringu. I co najważniejsze - miał gadane. Był promowany przez wiele miesięcy, ale tylko po to aby przegrać kolejno z Romanem Reignsem i w ATGMBR co było pewnego rodzaju porażką.
Kevin Owens to natomiast gwiazda sceny niezależnej, która przyszła do WWE. Występował między innymi w ROH gdzie feudował z El Generico - jeden z ciekawszych feudów w tej federacji. Przeszedł do WWE gdzie dostał całkiem solidny push na start - zdobył pas NXT i bujał się z nim oraz zaczął feudować z samym Johnem Ceną, którego pokonał w pierwszej walce. Cały feud niestety przegrał, ale od tego czasu zaczął być jedną z głównych postaci w WWE. Polecam ich walki, bo były naprawdę dobre. No i potem przyszła pora na pas IC, Universal, ogólnie całkiem niezły run, ale trochę zepsuty bookingowo.

6. Jak dla mnie się ogarnęli - pozwalają wrestlerom na więcej niż kiedyś. Co prawda na masę Piledriverów czy innych 630 Sentonów nie można liczyć, ale można zauważyć, że niektórzy wrestlerzy mają rozbudowane movesety. Taki Cena dodaje sobie co miesiąc jakąś nową akcję, którą podpatrzył w PWG czy innym Evolve i właściwie to on ma jeden z najbogatszych movesetów co jest nawet dziwne. xD No i warto też przyjrzeć się CWC, gdzie wrestlerzy niezależni mogli zaprezentować masę ze swoich akcji.

Moderator od 26.04.2017

Obrazek

Rookie
Awatar użytkownika

Dzięki bardzo za treściwą odpowiedź, dużo się dla mnie rozjaśniło. Szczególnie interesujące jest odgrodzenie dwóch brandów i oddzielne PPV. Będę obserwował jak to się sprawdza. Jeszcze raz dzięki ;).

Superstar
Awatar użytkownika

Z tymi movesetami to zależy - żadnej akcji nie odbanowali, co więcej, zbanowali kolejne np. Curb Stomp (podpatrz sobie na YouTube). Ale z drugiej strony przyszło dużo ludzi z niezależnej to i movesety są bardziej rozbudowane i nieco bardziej niebezpieczne niż kiedyś, co przy dużej ilości występów w WWE, łączy się z kontuzjami, głównie mięśni i kolan, przez co dużo jest ostatnio kontuzji na pół roku. Ale nie ma ryzyka na to aby jakaś walka skończyła komuś karierę (no chyba, że nazywasz się Sting).

A jeśli chodzi o SD, to generalnie jest okej, Raw jest tragedią i nie chodzi mi tu tylko o poziom, ale ratingi jak na główne show są beznadziejne, od brand splitu była taka sytuacja, że właśnie SD miało wyższy rating niż Raw, a tak to cały czas stoją obie tygodniówki na podobnym poziomie. Warto też wspomnieć o WWE Network, które ma na ten moment okolo 1,5 miliona subskrybentów. Koszmaru niby nie ma, ale WWE Network jest globalne, co oznacza, że teoretycznie powinni mieć z tego o wiele więcej.

Newsman Roku 2015
Progres Roku 2015
User Miesiąca x2: Wrzesień 2015, Kwiecień 2016

Rookie
Awatar użytkownika

Siwy pisze:
Ale nie ma ryzyka na to aby jakaś walka skończyła komuś karierę (no chyba, że nazywasz się Sting).

O co chodzi dokładnie? Sting coś odpierdolił?

Jak już wspomniałeś o WWE Network, to i o to zapytam. Jak to tam wygląda z galami na żywo? Można oglądać tygodniówki i PPV live? I ile dolarków sobie Vince liczy za taką subskrypcję?

Star
Awatar użytkownika

Sting walczył sobie z Rollinsem o pas WWE na NoC 2015 (chyba) i źle przyjął Buckle Bomb przez co dostał kontuzji, która wykluczyła go z występów w ringu.

Moderator od 26.04.2017

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

W skrócie miał walkę na NOC 2015, ale źle przyjął Turnbuckle Powerbomb, przez co pół roku później na ceremonii HOF ogłosił, że kończy karierę.

WWE Network kosztuje około 40 zeta, ma wszystkie gale w historii WWE, WCW, ECW oraz innych mniejszych federacji z lat 80. a także można tam oglądać PPV i tygodniówki na żywo.

Newsman Roku 2015
Progres Roku 2015
User Miesiąca x2: Wrzesień 2015, Kwiecień 2016

Star
Awatar użytkownika

Tygodniówek na żywo nie można oglądać, no chyba że 205 Live (show dla Cruiserów) oraz NXT, ale Raw i Smackdown pojawia się tam jakiś miesiąc po emisji, taką mają chyba umowę z USA Network. Aczkolwiek reszta to prawda, masz do oglądania wszystkie PPV na żywo, archiwum też jest, do tego są różnego rodzaju reality show i inne pierdoły, z tego co wiem to obecnie robią taki gimmick że masz miesiąc za darmo a potem możesz zrezygnować i nic nie płacisz, i tak do skutku, więc jak chce się komuś bawić w takie coś to czemu nie.

3x User Miesiąca: Wrzesień 2016, Grudzień 2016, Maj 2017

#1 Kamil Kampanowski fan

"luzuj majty kolego, każdy prawdziwy mężczyzna musi czasem rzucić tekstem o czyjejś starej" ~ Ramzes

Star
Awatar użytkownika

1.
Reigns był z Ambrosem i Rollinsem w The Shield, najlepszej stajni od czasów starego Evolution.

Po rozpadzie jest kreowany na terminatora, na nowego Jasia Cenę. Cenę też hejtowano, jak został terminatorem, że jego push jest niezasłużony. Tyle, że pomiędzy nim a Ceną nie ma porównania, (może poza czystym ring skillem, gdzie obaj są maksymalnie przeciętni), ale Cena nadrabia w każdym innym aspekcie, gdzie jest jednym z lepszych w fedce.

Co do Reignsa i przyczyn hejtu:
- za mikrofonem jest żałosny (założę się, że 90% cruiserów powiedziała by lepsze promo niż on),
- w kwestii gestykulacji, mowy ciała, ogólnie w kwestii aktorstwa i odgrywania roli jest totalnym gównem,
- w ringu jak na standardy WWE jest w najlepszym wypadku przeciętny albo trochę poniżej przeciętnej,
- nie ma żadnego gimmicku (on nie ma żadnego gimmicku, jedzie rozpaczliwie na tym, co zostało po Shield, w którym był tylko od robienia powerbombów i spearów, w sam gimmick Shield on akurat miał wkład najmniejszy)
- a mimo tego jest największą postacią w WWE obecnie, a więc idąc tym tokiem największą postacią w świecie Wrestlingu i człowiekiem, który 3x z rzędu main eventował Wrestlemanię w walce 1 vs 1 (przed nim zrobili to tylko Hogan i Cena).

3.
Bray Wyatt to koleś z zajebistym gimmickiem, który jednak został trochę pogrzebany przez ciągłe porażki. Dopiero po brand splicie, w ostantich kilku miesiącach, coś zaczęło się dziać i wdarł się do Main Eventu. W ringu, trzeba przyznać, nie jest wirtuozem, ale na mikrofonie jest genialny. Polecam szczególnie to promo:
https://www.youtube.com/watch?v=uRUTIK2BUVE

Jak coś to koleżka jest pro hejterem Romana, więc jego słowa bierz jakoś tak w 70% poważnie - Siwy

Rookie
Awatar użytkownika

Dziękuję bardzo za wszystkie wypowiedzi, nie spodziewałem się, że będzie ich aż tyle ;). Chętnie obejrzałbym jeszcze jakieś gale z ostatnich paru lat. A więc tu moje pytanie - które ppv w ostatnich latach wypadły wyjątkowo dobrze i są warte obejrzenia?

Star
Awatar użytkownika

Na pewno gale NXT Takeover. Nie będę wymieniał, bo właściwie każda trzymała mocny poziom. Z Wrestlemanii to polecam te z numerami 31 i 30. Elimination Chamber 2017 było dobre, TLC 2016 też, Survivor Series 2016, Battleground 2016, Payback 2016, Hell in a Cell 2015, Summerslam 2015. I to też zależy czy chcesz oglądać wszystkie pojedynki czy te najlepsze. A jeśli to drugie to naprawdę ciężko będzie opisać wszystkie godne uwagi pojedynki. :D

Moderator od 26.04.2017

Obrazek

Rookie
Awatar użytkownika

Wystarczy. Dzięki :)

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ]