Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest czw maja 26, 2022 10:17 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość

Tytuł: MOTYC 2013
Star
Awatar użytkownika

Postanowiłem założyć temat do rozmów o najlepszych tegorocznych walkach ze wszystkich federacji.

Na zagranicznych forach takie tematy zakladane już od początku roku cieszą się dużym zainteresowaniem (nie tylko dlatego że tam spam jest dozwolony xD) więc licze że tutaj będzie podobnie.

Temat nie służy tylko i wyłącznie do wpisywania walk ktore na 100% będą kandydatami do walki roku, ale ogólnie do polecania tych pojedynków którym wystawilibyście oceny od **** w góre. Wtedy fanom dobrych walk nie umknie zaden pojedynek warty obejrzenia no i nie trzeba będzie na koniec roku latać po calym forum w poszukiwaniu walk ktore się lubilo a o ktorych się zapomniało xD

Oczywiście prośba od moderatorów żeby obok podania walk dopisać coś od siebie. Tak żeby nie było spamu a nietrudno napisać kilka słów o walkach ktore się poleca.

ja zaczne od 3 walk na razie najwyżej przeze mnie ocenionych.

GHC Junior Heavyweight Title Match (NOAH Great Voyage 2013 In Osaka)
Shuji Kondo (c) vs. Taiji Ishimori
o tym że to dobra walka dowiedzialem się wlaśnie z tematu MOTYC na zagranicznyn forum a później jeszcze bardziej do obejrzenia zachęcił mnie Randa
Faktycznie pojedynek bardzo emocjonujący i było kilka akcji ktorych nawet wcześniej nie widziałem. Z powodzeniem można to obejrzeć nieznając wrestlerów i ich akcji bo komentator jest tak wyrąbisty że oglądający będzie wiedział kiedy to poszedl w ruch finisher :D ****1/2

Monday Night Raw 25.02.2013
John Cena vs CM Punk
mecz o pretendenta do pasa WWE na Wrestlemani 29. Rozpisalem się o niej w ostatnim raporcie o raw, tak więc krótko. Wspaniale rozpisany mecz i oprócz standardowych akcji obydwoch panow dostalismy bonusy w postaci Powerbomb i kontrowersyjnego Piledrivera. Cały mecz był znakomity i nie bylo słabszych momentow. ****1/2-

PWG DDT4 2013
Knockout or submission Match
Sami Callihan vs Drake Younger - dla fanów hardkorowych walk na dobrym poziomie. Oprocz spotfestów dostaliśmy dramaturgie. Akcje innowacyjne dla ludzi ktorzy nie za często mają do czynienia z extremalnymi walkami. Ja sam nie naleze do osób które się jarają ostrzejszymi meczami a ten pojedynek bardzo mi się podobał. ****1/4

niestety jeszcze nie oglądałem tegorocznych walk NJPW a Tanaszi ostatnio w każdej większej gali robi walki ktore meltzer ocenia na ****3/4. Na pewno obejrze żeby się tutaj pochwalić :D
dodatkowo Randa mi pisal o ADR vs ZIggler z gali Main Event 20 i w ten weekend postaram się to nadrobić.

Tytuł: Re: MOTYC 2013
Superstar
Awatar użytkownika

Genesis
Three Way Elimination Match for TNA Heavyweight Championship Jeff Hardy (Champion) vs Austin Aries vs Bobby Roode
Nie bez powodu ta walka była Main Eventem PPV. Bardzo dobra walka, w której bardzo podobało mi się to jak walczyli Aries i Roode. Walkę znacznie lepiej oglądało się, gdy Hardy był nieobecny ( leżał gdzieś za ringiem czy coś :D ). Przechwałki ze strony aktualnych mistrzów TT również wyszły bardzo ciekawie. Nie spodobało mi się w tej walce to, że Hardy przez większość walki był obijany, ale na końcu jak zawsze przyterminatorzył i wygrał.
Ocena : ****

Sin Limite 26.01.2013
Cibernético, El Mesías, La Parka vs Chessman, el Hijo del Perro Aguayo, Psicosis
Świetna walka zawodników wagi ciężkiej. Dawno nie widziałem, aby tacy zawodnicy walczyli w takim tempie. Oczywiście nie zabrakło też odrobiny hardcoru. Tej walce dałem ocenę *** i 3/4 *, ale myślę, że troszke zbyt surowo, bo na te minimum **** ta walka sobie zasłużyła, więc postanowiłem ją tutaj również zamieścić.

Maniekklord pisze:
Monday Night Raw 25.02.2013
John Cena vs CM Punk
mecz o pretendenta do pasa WWE na Wrestlemani 29. Rozpisalem się o niej w ostatnim raporcie o raw, tak więc krótko. Wspaniale rozpisany mecz i oprócz standardowych akcji obydwoch panow dostalismy bonusy w postaci Powerbomb i kontrowersyjnego Piledrivera. Cały mecz był znakomity i nie bylo słabszych momentow. ****1/2-

Właśnie dlatego chciałem, aby ten temat powstał już teraz. Gdyby nie to, że ta walka znalazła się w MOTYC nie miałbym pojęcia, że taka walka w ogóle się odbyła :D Postanowiłem obejrzeć sobie ten pojedynek i naprawde było warto. Dużo ciekawych akcji, walka dobrze rozpisana, bo taka przegrana Punka wcale nic mu nie robi.
Ocena : **** i 1/4 * ( może, gdyby to nie była moja chyba 5 długa walka dzisiejszego poranka to ocenka byłaby ciut wyższa ).

Moderator roku 2012 !
Administrator od 1.08.2013
Fan wrestlingu od 25.02.2005 !
http://total-nonstop-action.blogspot.com/

Legenda
Awatar użytkownika

Adam Cole vs Jimmy Jacobs
18.01.2013, ROH The Hunt for Gold

Coś wspaniałego. Showstealer tej gali. Po tej walce wydaje się, że w tag team matchu Jimmy mało wykorzystuje swój potencjał, a tu wykorzystał go w sporych zasobach i udowodnił, na co go stać. Odkąd powrócił do Ring of Honor w Maju 2011 roku, ten pojedynek jest jednym z jego najlepszych. Fakt też, że miał dobrego rywala ;) Finisz spektakularny i wyglądający brutalnie, gdy Jacobs załapał się na Superkick przy próbie Spearu. Pojedynek ten jest na pewno znaczącym powodem, dla którego fani kupowali to DVD czy też ściągali galę. Nie omieszkałbym jeszcze kiedyś w przyszłości zobaczyć tych panów przeciwko sobie :]
Panowie i panie, TO jest właśnie wrestling !

Ocena: **** i 1/3

Superstar
Awatar użytkownika

To i ja dodam swoje typy.

Alberto Del Rio - Dolph Ziggler Main Event 13.02.2013
Zdecydowanie najlepsza walka jaka do tej pory odbyła się na tej tygodniówce. Walka na pograniczu 3 i 4 gwiazdek jednak byłem nią miło zaskoczony dlatego ją tutaj umieszczam. 16 minut bardzo przyjemnej, szybkiej walki, były zmiany przewag, dramaturgia, nearfalle, ingerencje ze strony RR czy Big E a dotego Ziggler sprzedający ciosy to coś genialnego. Fajnie wyglądały te enzuigiri w wykonaniu DFel Rio. Widać pomiędzy nimi chemię i chętnie bym zobaczył ich walkę na większym PPV.

CM Punk vs Chris Jericho - Raw 11.02.2013
Panowie przyzwyczaili nas, że potrafią zrobić konkretną walkę. Nie była ona na poziomie tej jaka widzieliśmy w ten poniedziałek ale jak na 10 minut starcia była świetnie. Podobały mi się te przejścia: od Anaconda Vice do Walls of Jericho i kontry Chrisa po GTS. Publiczność również robiła dużą różnicę bo żyła cały czas. Przebijały się chanty "This is Awesome" i myślę, że zasłużenie bo jak na tygodniówkę to było bardzo dobrze.

Maniekklord pisze:
GHC Junior Heavyweight Title Match (NOAH Great Voyage 2013 In Osaka)Shuji Kondo (c) vs. Taiji Ishimori

Jeżeli za dolny próg przyjmujemy 4 gwiazdki to z tej gali można również podać Kenta vs Takeshi Morishima. Walka słabsza od tej którą podałeś, mnie również zawiodła bo spodziewałem się lepszej walki a przede wszystkim szybszego tempa ale koniec końców Kenta wygrał i to podnosi mi ocenę :-D Myślę, że na 4 gwiazdki zasługuje.

Maniekklord pisze:
niestety jeszcze nie oglądałem tegorocznych walk NJPW a Tanaszi ostatnio w każdej większej gali robi walki ktore meltzer ocenia na ****3/4. Na pewno obejrze żeby się tutaj pochwalić

Ja na dniach mam zamiar obejrzeć 2 gale spod znaku NJPW. Jedna to Wrestle Kingdom 7 a druga to The Beginning. Podobno są tam 3 może 4 walki, które w takim zestawieniu można spokojnie umieścic w tym dwie w których walczy właśnie Hiroshi Tanahashi.

Obrazek
Obrazek

Legenda
Awatar użytkownika

Ja też podam swoje typy, będą one z WWE i TNA ale już wkrótce nadrobię zaległości z NOAH i NJPW + CZW (bo skoro są linki to trzeba korzystać :D) to dowalę z tamtych gal. Z NJPW obejrzę Wrestle Kingdom i The Beginning a z NOAH New Year Navigation i Great Voyage 2013 In Osaka. WRestle Kingdom na YT trwa chyba 5 godzin ale ja nie mam zamiaru oglądać prom czy segmentów więc czas się skróci do 2-3 godzin. Z resztą powinno być podobnie.

TNA

TNA Genesis 2013
Triple Threat Elimination match for the TNA World Heavyweight Championship
Jeff Hardy vs Bobby Roode vs Austin Aries - walka w ME Genesis która wypadła bardzo dobrze. Nie do końca dobry booking Jeffa Hardy'ego (coś jak bookowanie Johna Ceny na galach WWE) ale to mogę przeboleć bo Aries i Roode odwalali cuda. Trochę szkoda że Bobby został przypięty przez Jeffa po Leg Dropie a chwilkę później po Swanton Bomb WHC przypiął Austina Ariesa. Najmniej moim zdaniem brał udział w akcji ale za to wyeliminował dwóch swoich przeciwników (co zauważył nawet mój 9-letni kuzyn, fanatyk Johna Ceny i WWE :P). Ja tej walce daje ****.

WWE

WWE RAW #1031
WWE Title #1 Contendership Match
John Cena vs CM Punk - jak ta dwójka się spotyka to zawsze coś dobrego wychodzi. Teraz było nie inaczej, walka która może z powodzeniem być ME każdej gali PPV od Meltzera dostała ****1/2 co jest w pełni zasłużoną oceną. Piledriver od Punka to dość ryzykowny aczkolwiek bardzo dodający walce polotu spot (Ci którzy wiedzą o akcji śp. Owena Harta wiedzą o czym piszę). Moja ocena tej walki to ****3/4, dałem wyższą notę niż Meltzer bo spodobał mi się brak tego utartego schematu walki ;)

Ostatnio zmieniony pn mar 04, 2013 6:46 pm przez Chris, łącznie zmieniany 1 raz

Star
Awatar użytkownika

Chris Benoit pisze:
Moja ocena tej walki to ****2/4, dałem wyższą notę niż Meltzer bo spodobał mi się brak tego utartego schematu walki ;)

Czekaj, chwila. Oboje daliście 4 gwiazdki, tylko że on 1/2 a ty 2/4. Jakiś wybitny z matmy nie jestem, ale 1/2 i 2/4 to chyba to samo xD

Żeby nie było spamu to ja dorzucę kolejną walkę.

Elimination Chamber 2013 - The Rock vs CM Punk

Tak, wiem. Zaraz pójdą hejty no bo przecież The Rock wrócił i przyterminatorzył nie dając dojść do głosu w federacji takim talentom jak Yoshi Tatsu czy Mason Ryan, ale ta walka na EC była według mnie bardzo dobra. Mimo iż wynik był z góry znany to końcówka była dosyć emocjonująca. Zawsze podobały mi się walki The Rocka, w których jest sporo nearfalli, dużo zamieszania z umieraniem sędziów itd., itd. No i kickout CM Punka po People's Elbow... sądziłem, że obecnie w federacji są zdolne do tego tylko 2 osoby - John Cena i Ryback. Ogóle to starcie było świetnie zabookowane. Podobało mi się o wiele bardziej niż to z Royal Rumble.

3x WFSF Television Champion
2x WFSF Intercontinental Champion

Superstar
Awatar użytkownika

Przeczytałem wasze wszystkie propozycję i nie zauważyłem EC Matchu, a moim zdaniem był bardzo dobry w tym roku.

Chris Jericho vs Daniel Bryan vs Kane vs Randy Orton vs Jack Swagger vs Mark Henry - Elimination Chamber Match for #1 Contendership for WHC at Wrestlemania 29

Walka bardzo dobra. WWE dało na ten EC Match bardzo wyborowy skład, ale w pełni się sprawdził. Bardzo dobry booking walki, szczególnie podobała mi się postać Henry'ego, który wszedł i terminatorzył, odliczył nawet chyba dwóch zaraz po wejściu. Swagger wygrał, walczył bardzo dobrze i jego postać wniosła trochę świeżości.

Superstar
Awatar użytkownika

Miałem więcej czasu i obejrzałem dwie gale od NJPW, WrestleKingdom 7 oraz The New Beginning. Z obu tych gal można spokojnie wybrać cztery, pięć pojedynków i umieścić je w zestawieniu najlepszych walk.

Wrestle Kingdom 7

-Yuji Nagata vs Minout Suzuki
-Low Ki vs Kota Ibushi vs Prince Devitt

Obie te walki umieściłem razem bo miałem z nimi bardzo duży problem. W obu przypadkach spodziewałem się nieco więcej jednak i tak się nie zawiodłem, można było spokojnie lepiej rozpracować końcówki walk. Troszeczkę lepiej według mnie wypadł Three Way a to dzięki kilku fajnym spotom, Low Ki to osoba, która potrafi podnieść poziom pojedynku i zadbać o akcję wysokiego ryzyka. Miałem początkowo jej tutaj nie umieszczać ale jeżeli znajduje się tutaj walka Rock vs Punk i Elimination Chamber match to je również dodam. Wszystkie te walki są na takim samym poziomie a więc 4 gwiazdki.

-Hiroshi Tanahashi vs Kazuchika Okada.

Panowie walczyli ze sobą już kilka razy i pojedynek zawsze wypadał dobrze. Tak też było w tym przypadku, mimo, że można było się spodziewać nieco więcej. Przez większość pojedynku to Hiroshi był w ataku a Okada ograniczał się do sporadycznych ataków i to przesądziło o niższej ocenie. Sama końcówka za to bardzo dobrze poprowadzona i pewnie nie raz jeszcze zobaczymy ich walkę. Ode mnie - 4.25

-Shinsuke Nakomura vs Kazuschi Shakuraba

Pojedynek wywołujący sporo emocji i nie każdemu może się spodobać tak jak mi. To głównie z dwóch powodów: Po pierwsze krótki pojedynek bo trwał tylko około 11 minut. Po drugie bardzo twarda walka, czasami miałem wrażenie, że oglądam walkę z dobrego MMA a nie Wrestling. I to według mnie było właśnie najlepsze. Nie ukrywam, że lubię takie twarde walki i ta mi się podobała. Było bardzo realistycznie. Kolano od Shakuraby mnie więcej w 6 minucie było genialne, miałem wrażenie, że przeciwnik stracił przytomność. Mimo, że Nakomury nie lubię to również mi zaimponował bo także kilka razy odwdzięczył się uderzeniami z kolana. Panowie kilka razy powtarzali te akcje i za każdym razem świetnie wychodziły. Do tego pod koniec kilka prób submissionów. Naprawdę, żałowałem, że walka zakończyła się tak szybko. Ogólnie walkę oceniam bardzo wysoko i daje jej - 4.5

NJPW The New Beginning

Z tej gali wybrałem 2 pojedynki:

-Minoru Suzuki vs Kazuschika Okada

Cięzko mi ocenić ten pojedynek bo mało było akcji, które zapamiętam na dłużej. Dałem szansę tej walce bo starałem się nieco poczytać o podbudowie i według mnie wyszła bardzo ciekawie. Okada starał się pracować nad ręką Suzukiego, natomiast ten walczył bardzo twardo. Mieliśmy również próby Submissionów oraz pewną niepewność związaną z ingerencją osób towarzyszących. Cały czas byłem pewny, że to jednak Okada wygra i odkopie po tym Gotch Piledriverze jednak się myliłem. Szkoda, że ten pojedynek nie potrwał kilka minut dłużej - 4.25

-Hiroshi Tanahashi vs Karl Anderson

Ostatni pojedynek, który tutaj umieściłem nie bez powodu jest ostatni. Według mnie najlepszy z tych który tutaj napisałm. Tanahashi to świetny zawodnik, kóry pokazał, że potrafi robić dobre walki, Czy to z Okadą czy z Suzukim za który dostał five stara czy we wcześniejszym pojedynku z Andersonem. W tym pojedynku to jednak Karl był osobą prowadzącą pojedynek. Tak naprawdę nie było czasu na nudę. Na początku dostaliśmy krótki moment z headlockami jednak dalej było już tylko lepiej. Co raz dostawaliśmy nowe akcje: Frog Splash z ostatniej liny, Swinging Neckbreaker czy to F5 z ostatniej liny. Po mniej więcej połowie walki i kilku jumping High Kickach i Power Bombach byłem pewny, że walka długo nie potrwa. Mimo to cały pojedynek trwał aż 25 minut i nie żałuje nawet minuty z tego pojedynku. Bardzo dobrze zaprezentował się Anderson szkoda, że nie mogło być mowy o zmianie mistrza. W kilku akcjach mogli zachować się lepiej ale ode mnie dostają mocne 4.75

KL pisze:
Adam Cole vs Jimmy Jacobs18.01.2013, ROH The Hunt for Gold

Z tej gali dodałbym również The Briscoe's vs The American Wolfes. Nikogo z osób tutaj walczących nie trzeba przedstawiać, pokazali kilka ciekawych akcji i myślę, że spokojnie na 4 gwiazdki mogą zasłużyć.

Obrazek
Obrazek

Legenda
Awatar użytkownika

Fiskus pisze:
Chris Benoit pisze:
Moja ocena tej walki to ****2/4, dałem wyższą notę niż Meltzer bo spodobał mi się brak tego utartego schematu walki ;)

Czekaj, chwila. Oboje daliście 4 gwiazdki, tylko że on 1/2 a ty 2/4. Jakiś wybitny z matmy nie jestem, ale 1/2 i 2/4 to chyba to samo xD

Pomyliłem się XD miałem dać notkę wyżej ale nie zwróciłem uwagi na że 1/2 to to samo co 2/4 :D chciałem to wyróżnić żeby nie wyszło że dałem 5 stara bo jak dla mnie Meltzer to starcie troszkę za nisko ocenił (albo ja tak myślę bo bardzo lubię CM Punka i - czekam na hejty :D - Johna Cenę stąd wyższa nota).

Randa, Hiroshi Tanahashi w każdej gali NJPW się wyróżnia, wczoraj walczył na NJPW Anniversary Show w ME gali a jego oponentem był Prince Devitt. Udział Devitta w walce z Tanahashim trochę mnie zaskoczył ale jak znam poziom obu tych fanów to możemy być gotowi na co najmniej **** albo i lepiej.

To ja sobie pomyślałem że dam walkę z Royal Rumble, a jest to Last Man Standing o pas Wagi Ciężkiej. Walka ze SmackDown z 11 stycznia też byłą dość dobra ale według mnie to starcie było nieco lepsze, fajna akcja na rampie i zakończenie które (mimo że już było) dało nam podstawy do dalszego feudu tych panów. Z mojej strony ***1/2

Superstar
Awatar użytkownika

Chris Benoit pisze:
Randa, Hiroshi Tanahashi w każdej gali NJPW się wyróżnia, wczoraj walczył na NJPW Anniversary Show w ME gali a jego oponentem był Prince Devitt. Udział Devitta w walce z Tanahashim trochę mnie zaskoczył ale jak znam poziom obu tych fanów to możemy być gotowi na co najmniej **** albo i lepiej.

Mam zamiar obejrzeć niedługą tą walkę jak i całą galę. Z tego co czytałem na zagranicznych portalach to oceniana jest pomiędzy 3.75 a 4.25 więc też bardzo dobra walka.

11 Marca rozpoczyna się New Japan Tournament Cup więc tam także może być bardzo dobrze. Licze na kilka świetnych pojedynków bo już w pierwszej rundzie walczyć będą Kazuchika Okada z Lancem Archerem więc może być bardzo dobrze. Ale o tym może Maniek będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Obrazek
Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Alberto Del Rio - Dolph Ziggler Main Event 13.02.2013

jeszcze raz to napisze, Randa polecał tą walke już na sb. Nie wiem ile osób śledzi regularnie ME (na pewno Sabinq :D) ale na pewno nie tak łatwo się dowiedzieć o takich walkach gdy nie czyta się za dużo tematów o WWE.
A pojedynek faktycznie byl świetny. 16 minut (czas bez reklam!), w fajnym tempie ze śliczną AJ Lee przy ringu. Aż dziwne że i tak rzadko dostajemy na tym Main Evencie tak dobre walki. Idealna własnie okazja żeby dać chlopakom wolną ręke i niech pokażą wszystko co mają najlepsze w swoich movesetach.
Niektóre akcje wyglądały bardzo dobrze, ten odwrócony suplex z narożnika, świetne wykonanie. Superkick od ADR kiedy ziggler już byl na kolanach, bardzo efektowny. Oczywiście kilka akcji ktore przyjął Ziggler jak zawsze dodawały efektu.
Końcówka emocjonująca i kiedy tylko w WWE te końcowe fazy trwają dlużej to od razu ogolne spojrzenie na pojedynek jest dużo lepsze. Całość ma wtedy już jakiś sens i nie ma na co narzekać.

****- (może ciut naciągnięte, ale trzeba docenić tą swietną wspólprace)

Chris Benoit pisze:
WRestle Kingdom na YT trwa chyba 5 godzin ale ja nie mam zamiaru oglądać prom czy segmentów więc czas się skróci do 2-3 godzin. Z resztą powinno być podobnie.

tam jest zresztą taka przerwa z godzine przed main eventami :D rok temu ogladałem z BRK to przez 20 minut pokazywano samych komentatorów, potem jeszcze z 15 minut jakieś proma, 5 minut ogolny widok na hale itp xD i nie przewijalismy bo tam siedziała japonka z komentatorami, a jeden z nich robil odglosy jakby odlatywał.
W każdym razie z samymi walkami tak wychodzi własnie okolo 2-3 godzin :D

Fiskus pisze:
Elimination Chamber 2013 - The Rock vs CM Punk

Tak, wiem. Zaraz pójdą hejty no bo przecież The Rock wrócił i przyterminatorzył nie dając dojść do głosu w federacji takim talentom jak Yoshi Tatsu czy Mason Ryan, ale ta walka na EC była według mnie bardzo dobra. Mimo iż wynik był z góry znany to końcówka była dosyć emocjonująca. Zawsze podobały mi się walki The Rocka, w których jest sporo nearfalli, dużo zamieszania z umieraniem sędziów itd., itd. No i kickout CM Punka po People's Elbow... sądziłem, że obecnie w federacji są zdolne do tego tylko 2 osoby - John Cena i Ryback. Ogóle to starcie było świetnie zabookowane. Podobało mi się o wiele bardziej niż to z Royal Rumble.

ależ Ty złośliwy jesteś Fiskus na wstępie :P
walki nie oglądałem, ale jak przeczytałem Twoj opis to widze było coś dla fanow klasycznych walk The Rocka, a tamte walki w końcu miały "coś magicznego" w sobie.
Ale to oznacza że dalbys im z ****? :P czy ot takie wyróżnienie bo to np najlepszy mecz Rocka odkąd powrócil do WWE?

Forlan pisze:
Przeczytałem wasze wszystkie propozycję i nie zauważyłem EC Matchu, a moim zdaniem był bardzo dobry w tym roku.

no właśnie widziałem w temacie z Elimination Chamber bardzo dobre opinie o tym pojedynku, a tutaj dopiero Ty Forlanie o tym wspomnialeś :D
z tego co widzialem niektórzy dawali ponad **** więc na pewno walka warta obejrzenia. A poza tym to może być jedyny mecz Elimination Chamber w tym roku.

Hiroshi Tanahashi vs Karl Anderson (New Beggining 2013)

Widze Randa ze ocenileś tak jak Meltzer :D
W zasadzie pojedynek opisaleś. Właściwie troche mnie zabolało że Tanahashi przyterminatorzył jak znany nam John Cena xD
I serio niektórzy doszukują się podobieństw między tą dwójką ale tylko jedno rzuca się w oczy. Obydwaj są ikonami swoich federacji. Z tym że Tanaszi nie ma hejtów podczas swoich walk (też inna kultura, w japoni nie krzyczy się SSIJCIE podczas pojedynków :D).
Dużo jest też opini że Tanahashi jest przeceniany i poniekąd w tej walce można bylo to zobaczyć właśnie przede wszystkim w końcówce.
Anderson dominował i narzucał tempo tej walce, pokazał swoj bogaty arsenal finisherów.
Natomiast Tanaszi robil kilka razy Sling Blade, kilka skokow z narożnika aczkolwiek w końcowce tych skutecznych zabrakło i co mi się rzucilo w oczy, to mała ilośc dragon screw. A pamiętam takie walki w ktorych z 20 minut używał tej akcji naprzemian z High-Fly Flow.
Lubie powtarzalność jednej akcji jeżeli ktoś ma taki moveset, tylko żeby właśnie dzieki tek akcji wygrywać. Myślalem że od momentu kiedy Anderson mial zamiar skoczyć bez nakolannika na leżącego Tanasziego i nie trafil w nim kolanem, to myślałem że to ten moment kiedy dostaniemy całą serie akcji na kolano Andersona.
I tutaj bylem zaskoczony właśnie innym przebiegiem meczu ( chociaz mam braki w walkach Hiroshiego, może już tak nie uzywa dragon screw?).

Pomijając właściwie ten fakt że mistrz pokazał się z nie najlepszej strony to otrzymaliśmy kilka fajnych akcji poza ring, efektowne BAAAAAJSIKL kicki od Andersona, sporo nearfalli, byly emocje i widowiskowe akcje. Moja ocena ****1/2

Chris Benoit pisze:

Pojedynek z Devittem był non title oczywiście. Obydwaj posiadają pasy mistrzowskie, ale faktycznie takie zestawienie ciekawi.
Możnaby powiedzieć że teraz w federacji korzystają na tym że Tanahashi wykręca mnóstwo walk od ****3/4 i wrzucają mu teraz każdego żeby krytycy mieli radoche
ale dałbym sobie wyrwać pachwine że 4 lata temu też robił takie mecze tylko że meltzer wtedy byl leniwy i nie oceniał chyba, a przynajmniej ja nie widziałem żadnych ocen z NJPW z ostatnich lat.

To raczej na zasadzie żartu napisałem, bo nie wydaje mi się zeby main eventy byly ustawione pod kątem ocen Meltzera :P ale na pewno dzięki jego ocenom wiecej osob zwrócilo uwage na NJPW.

Randa pisze:
11 Marca rozpoczyna się New Japan Tournament Cup więc tam także może być bardzo dobrze. Licze na kilka świetnych pojedynków bo już w pierwszej rundzie walczyć będą Kazuchika Okada z Lancem Archerem więc może być bardzo dobrze. Ale o tym może Maniek będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Niewiele napisze bo te nazwiska z turnieju nie są mi bardzo znane. Widziałem niektórych może z 2 razy :D
Ciekawi mnie pojedynek 1 rundy Nakamura vs Davey Boy Smith Jr.
Nakamura jest znany ze swojego stiffowego stylu walki, a Davey...widziałem go w PWG i w jednej walce malo pokazał bo tag team partnerm jego byl Davey Richards, a później miał całkiem spoko mecz w singu...chyba też z Richardsem xD ale dobre wrażenie zrobil tylko dlatego że booking był dobry
Tak z tym turniejem, ciekawie może wyglądać druga runda. Karl Anderson vs Okada :D jest na to szansa i zobaczymy ile panowie są w stanie zrobić bez Tanahashiego :D

Postaram się szybko nadrobić inne walki z Puro, na razie jakoś cięzko mi to idzie.
Dobrze jest z Main Streamem, Puro i Lucha że te walki łatwo i szybko można obejrzeć online. Polecane walki są bardzo łatwe do zdobycia i dzięki waszym opiniom może się pojawić dużo nowych fanów Puro :D
gorzej ma się sprawa z indy, trzeba czekać i niestety obejrzeć online nie da rady. Ale dla chcacego nic trudnego, czasami dla 2 walk warto zdobyć całość :D

Star
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ale to oznacza że dalbys im z ****? :P czy ot takie wyróżnienie bo to np najlepszy mecz Rocka odkąd powrócil do WWE?

Ani jedno ani drugie. Nie była to najlepsza walka The Rocka od powrotu bo ta z Ceną na pewno miała wielki prestiż i ringowo raczej też była lepsza, a **** też bym nie dał, max. ***3/4. Nie chodzi mi tutaj o jakieś kryteria oceny, ale po prostu podobało mi się w jaki sposób zabookowany został CM Punk no i cała walka. Myślałem, że zawiodę się na tej walce, ale tak nie było dlatego ją zaproponowałem.

3x WFSF Television Champion
2x WFSF Intercontinental Champion

Superstar
Awatar użytkownika

Nikt nie podał jeszcze walk z 11th Anniversary Show więc ja to zrobie.
Oto walki, które według mnie warto wyróżnić, nie będe podawał uzasadnien bo to zrobiłem w temacie o RoH ale podam tylko swoje oceny:

-Michael Elign vs Roderick Strong - ****1/4
-Kevin Steen vs Jay Lethal - ****1/4
-The Briscoes vs RedDragon - ****

CMLL on CadenaTres 01/01/2013

Polvora vs Titan for the CMLL World Welterweight Championship 2 out of 3 falls match

Puro już mniej więcej ogarniam dlatego teraz postanowiłem obejrzeć coś z Lucha. Obejrzałem kilka gal ale przyznam szczerze, że na tą walkę natknąłem sie przypadkowo. Walka zdecydowanie zasługuje na miejsce w MOTYC a mimo to mało sie o niej mówi. Jak widać, wyżej tapingi miały miejsce w nowy rok i jest to pierwsza walka, która powinna tutaj trafić. Walkę przypadkowo zobaczyłem na youtubie a postanowiłem ją obejrzeć po pochlebnych komentarzach pod filmikiem. Dodatkowo była to moja ulubiona stypulacja więc czemu nie?
Nie zawiodłem się na tej walce. Z tego co wyczytałem Titan jest bardzo młodym zawodnikiem bo ma dopiero 23 lata ale pokazał się z bardzo dobrej strony, były momenty, że to on prowadził walkę a każdy cios który wykonuje widać, że ma energię, jest bardzo ekspresyjnym zawodnikiem i może pokazać jeszcze bardzo dużo. Tak naprawdę w walce było wszystko czego można oczekiwać po takich walkach, efektowne kacje, kontry, nearfalle, próby submissionów i właśnie tych było bardzo dużo. Co ciekawe pierwsze punkty dla zawodników padły w pierwszych 7 minutach więc myślałem, że pojedynek będzie krótszy, oba punkty padły właśnie po odklepaniu, szczególnie akcja Titana skok z ostantiej liny i zapięcie La Escalera przypadły mi do gustu. Po początkowym fajnym fragmencie walki, środkowa częśc nieco przynudzała większość to próby zakładania ró.żnego rodzaju locków. Zawodnicy zbierali siły na ostatnie fragmenty walki i się nie zawiodełm. Polecam każdemu zobaczyć tą walkę. W mojej opinii sędzia nieco spowalniał walkę bardzo wolno odklepując, nie wiem czy tak jest zawsze. Moja Ocena - ****1/4

Ostatnio jest wysyp gal z Puro dlatego w najbliższym czasie mam zamiar obejrzeć NOAH 2ND Navigation, NJPW 41st Anniversary oraz New Japan Cup, tam na 100% powinny znaleźć się jakieś perełki. Tak jak wyżej napisałem licze na walkę Okady z Archerem

Obrazek
Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Jesteśmy po Wrestlemani, Supercard of Honor, oraz kilku bardzo dobrych walkach puro więc czas na odświeżenie tematu.

ROH Supercard of Honor VII (bez spoilerow)

ROH World Title #1 Contendership Match
Jay Lethal vs. Michael Elgin [****1/2] - może osoby nieznające ich finisherów i signature moves nie kupią aż tak tej walki, ale da się wyczuć bez tego zajebistość

ROH World Tag Team Title Match
reDRagon (Bobby Fish & Kyle O'Reilly) (c) vs. The American Wolves (Davey Richards & Eddie Edwards) [****3/4-] - moj pierwszy mocny MOTYC2013. z minusikiem bo to taka walka miedzy 1/2 a 3/4. Spodobać się może każdemu bo to mecz tag team z zajebistymi dlugimi sekwencjami, bez momentow zamuły, niemal idealny tag team match.

Karl Anderson vs. Roderick Strong [****] - chociaz ja liczylem u nich na więcej to i tak warto ich wyróżnić

A troszke dłuższe i inne opisy tych 3 walk w dziale i/p/l w temacie o gali Supercard of Honor

Wrestlemania 29
CM Punk vs Undertaker [****1/4] - Tym razem walka z takerem nie powinna być kandydatem do walki roku :D ale wiadomo, trzeba wyróżnić i po raz kolejny pogratulować deadmanowi za dobre przygotowanie do walki.
Tym razem Undertaker spotkal się z wrestlerem mlodszej generacji, zadziałala na pewno magia streaku, ten mecz powinien być w tym roku pamiętany, aczkolwiek według mnie nie osiągnie statusu klasyka.

Niestety z Puro cały czas zamulam, ale nadrobie, spokojnie :P

Legenda
Awatar użytkownika

Tak sobie poczytałem nieco komentarzy i zauważyłem że nikt nie dodał kilku walk z gal TNA. Z Impactów średnio coś epickiego pamiętam dlatego dam wybrane walki z LockDown i Travaganzy.

TNA LOCKDOWN 2013
Three-Way match for the TNA X Division Championship
Zema Ion vs Christian York vs Kenny King (c) - jeśli kogoś zadziwia dlaczego dałem tą walkę to już wyjaśniam :P otóż według mnie było to jedno z najlepszych starć w TNA jakie widziałem. Sporo akcji trójkowych, dobre tempo oraz booking. Poczytałem trochę komentarzy na innych zagranicznych forach, kilku blogach oraz na Fb i zauważyłem że ludzie napalili się na powrót X-Division do lat świetności :D ta walka faktycznie trzymała znakomity poziom ale nie popadajmy w jakąś tam przesadną euforię, tym bardziej że trafił nam się botch. Mimo że nie było podbudowy to jednak trzeba przyznać że walka łapie się do MOTYC ;D ocena to ****

Steel Cage match for the TNA World Heavyweight Championship
Jeff Hardy (c) vs Bully Ray - wahałem się czy dać walkę o pasy tag team czy tą ale dałem tą. Poziom walki jest niższy niż w walce tt czy Three Way Matchu ale tu chodzi o coś innego. Jak na Main Stream muszą być emocje i show, dlatego dałem tą walkę głównie ze względu na końcówkę. Zdrada Bully'ego Ray (i co za tym idzie jego heel turn), dołączenie do A&E, zdobycie TNA WH Championship i znakomit areakcja fanów - to właśnie dlatego dałem tą walkę :D ocena - ****

TNA X-TRAVAGANZA 2013
Singles match
Austin Aries vs Samoa Joe - mimo że Travaganza to gala tematyczna, miałem nieco większe problemy niż przy LockDown. Z tej gali 4 walki zasługują na miejsce tutaj ale po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw, postanowiłem dać tylko Main Event. Walka z dwoma zawodnikami światowej klasy, sporo dobrej akcji i pokazów technicznych. Chyba nic więcej nie muszę tu dodawać :P ocena - ****

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna