Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest czw paź 01, 2020 6:43 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość

Superstar
Awatar użytkownika

Czas na trochę zabawy z F1!!

Ruszył ten genialny sezon który mam nadzieje naprawdę będzie szalony bez dominacji jednego zespołu.

Skoro mowa o dominacji to czas przejść do Red Bulla.
Fanastyczny postęp zrobili od pierwszych testów do GP Australii nie mam wątpliwości że wciąż ich stać na wielkie rzeczy, a Daniel dzisiaj potwierdził że ma prędkość i jest w stanie zagrozić Vettelowi, oczywiście nie wierze żeby był wyżej niż Seb, bo zwyczajnie trudno mi sobie to wyobrazić.. no chyba że Sebastian zaliczy koszmarny sezon, ale raczej będzie cisnął i uważać na Red Bulla trzeba bo w połowie sezonu mogą już być bardzo groźni jeśli będą się tak rozwijać.

W sumie zacytuje tutaj dziennikarza którego lubię i szanuje czyli Cezara Gutowskiego

Cytuj:
Red Bull pokazał w Australii że są najlepszym zespołem świata. Nie wiem, czy dojadą do mety, ale ich postępy między testami a pierwszym GP. Epic. Czapki z głów. Gdyby się jeszcze względem kierowców umieli zachować, ale tego niestety nie widzę na horyzoncie...

Mercedes, czyli dla mnie największy faworyt sezonu. Już w 2012 roku gdy Lewis do nich przechodził mówiono że zrobił to bo wierzy że Mercedes będzie dominował po zmianie przepisów no i proszę P1 już jest i pewnie w ciągu całego sezonu będą się bić o tytuł. Czy Rosberg przeciwstawi się Hamiltonowi?? moze byc blisko ale obstawiam że na koniec wyżej będzie LH :)

Ferrari. Czy to jest ten sezon?? Na razie Kimi słabo rozpoczyna przygodę w Ferrari, ale wierze że się rozkręci w ciągu sezonu, bo Fernando od początku widać ma zamiar "być wysoko z przodu" jeśli bolid nie będzie często awaryjny to właśnie tutaj upatruje szansy Alonso, dużo wysokich miejsc może dać tytuł przy awaryjności rywali, ale i Alonso z Raikkonenem będą mieli swoje przygody :/ oby najmniej ze wszystkich

Renesans Williamsa jakby to powiedział sympatyczny Andrzej
Może ktoś napisać że P9 i P10 ( Bottas jednak dostał kare 5 w tył ) to słaby wynik, ale rok temu za takie wyniki daliby się pokroić. Wierze że wykonali postęp na tyle duży, aby pkt, a Massa da wygraną Frankowi :D
Felipe jest bardzo dobrym zawodnikiem i stać go na dobre wyniki. Bottas jest melodią przyszłości i udowodni że się nie myliłem takimi wynikami jak rok temu gdzie w Kanadzie w Q zajął 3 miejsce. Co roku jest mowa o odrodzeniu tego zespołu, ale teraz naprawdę mam nadzieje że powtórzą sezon 2012 gdzie potrafili pkt i walczyć czasem o podium, a skoro nie ma rozbijaki Maldonado.. to wyniki powinny być lepsze.

Lotus, słaba forma widać.. Maldonado wg mnie jest beznadziejnym kierowcą i nie powinno go być w F1, on ma kasę i nie jest opanowany za kierownicą.. BA! on nawet ma mniej profesjonalizmu niż CM Punk, rozstanie z Willamsem było w żenującym stylu nie chce mi się na ten temat rozpisywać mam nadzieje że za rok Pastor będzie ścigał się w jakimś DTM itd.. za to Romana lubię w chuj #BonusBGC życzę mu wszystkiego najlepszego bo w przeciwieństwie do Maldonado oprócz kraks, potrafi osiągać dobre wyniki i ogólnie sprawia wrażenie lepszego zawodnika.

Sauber, tutaj nie wiem co napisać.. mam sentyment do nich ze względu na Roberta, ale ich obecny skład Sutil, Gutierrez sprawia że jakoś mam do nich stosunek obojętny...

Force India.. Hulk to przyszły MŚ jeśli los pozwoli, co udowodnił już.. wygląda na to że jego stary-nowy zespół jest mocniejszy na razie od Lotusa także nie ma co żałować wyboru. Perez walczy o karierę bo jeśli nie spiszę się powiedzmy inspirująco tak jak w sezonie 2012, to nie ma co liczyć na powrót do wielkiego zespołu. Wygrana z Hulkiem będzie ciężka ale propsy dla Force India za to że skomplementowali najlepszy skład jaki mogli :)

McLaren!!
Dennis nie lubi przegrywać i wiele zimą w tym zespole się pozmieniało. Przyjścia Kevina Magnussena który widać jest utalentowany faktycznie P4 dzisiaj :D Boullier plus silniki Hondy w 2015 oznacza że McLaren chce wrócić na sam szczyt.
Nie wyobrażam sobie by mieli kolejny sezon bez podium :D

Dalej się nie rozpisuje... sercem chciałbym aby był to rok Ferrari, ale na razie stawiam na duet Hamilton- Mercedes.

Todo mierda significa - Dzimi Golf.

Superstar
Awatar użytkownika

Prawie rok już minął od mojego ostatniego postu.. także zaczynamy zabawę od nowa.
Oczywiście wiem że nikt mi nie odpiszę itd, ale skoro rok temu udało mi się poprawnie obstawić że wygra duet Hamilton-Mercedes to i w tym roku napiszę o swoich przypuszczeniach by je sprawdzić w listopadzie ;D

Mercedes
Największy faworyt sezonu, testy potwierdziły że dalej są najlepsi i powinni znowu triumfować w obydwu klasyfikacjach.
Nadzieja Rosberga na MŚ? Znowu wygrywanie kwalifikacji, liczenie na rywali którzy by odbierali pkt Lewisowi, lub ewentualne odejście Hamiltona który nie dogada się w sprawie kontraktu.
Jeśli Lewis będzie jeździł swoje to zgarnie 3 tytuł. Czy poprawi wynik Senny który ma 41 wygranych? Oby nie w tym sezonie bo to by oznaczało dominacje Lewisa jak w poprzednim roku.

Red Bull

Sebastian Vettel w Ferrari, ale to nie jest zmartwienie dla zespołu skoro mają najlepszego kierowce poprzedniego sezonu.
Daniel Ricciardo w 2014 pokazał niewiarygodną klasę. Zdominował Vettela całkowicie. Od początku do końca zachwycał formą i był bardzo regularny.
Trzy wygrane GP plus masa świetnych manewrów wyprzedania sprawiły że już nikt nie zastanawia się czy Red Bull dobrze postąpił go zatrudniając tylko kiedy i czy będzie miał bolid który umożliwi mu walkę o MŚ.
Drugi Daniel.. jest jeszcze młody, ale zapowiada się na klasowego kierowcę i nie zdziwię się jak poradzi sobie w Red Bullu, ale czy pokona na przestrzeni całego sezonu Ricciardo? Moim zdaniem nie.
Czy Red Bull będzie w czołówce? Zdecydowanie tak. Liczę na to.

Ferrari i McLaren-Honda

Pozmieniało się w dwóch najbardziej utytułowanych ekipach.
Fernando niespodziewanie jednak opuścił Ferrari by dołączyć do McLarena który znowu współpracuje z Hondą.
Czy to było dobra decyzja? Na pewno ryzykowana.
To tylko moje przypuszczenia, ale Alonso chyba był zmęczony porażkami z Ferrari i na odwrót.
Dalsza współpraca chyba nie miała sensu, także kto wie czy Fernando zmotywowany nowym wyzwaniem nie wywalczy jednak 3 tytułu. W tym roku to nie nastąpi, ale w 2016,2017? kto wie.
Vettel po laniu od Ricciardo chyba tez potrzebował zmiany i jak pokazały testy wyszła mu ona na dobre.
Prezentował niezłą formę w dodatku widać że cały zespół Ferrari zrobił postęp.
McLaren nie może uporać się z silnikiem, ale liczę że powtórzą historię Red Bulla i Renault z poprzedniego sezonu
Fernando Alonso po wypadku z testów raczej formy nie powinien stracić.

Williams powinien być najbliżej Mercedesa.
Oby ten zasłużony zespół w F1 wygrał w tym roku GP zasługują na to. 2014 był dla nich wspaniały pod każdym względem po koszmarnym 2013 roku.

Typ taki sam jak rok temu stawiam na Mercedesa i trzecie MŚ dla Lewisa Hamiltona
Jednak walka Wiliamsa z Red Bullem i Ferrari powinna być super dla fanów. Liczę że do tej trójki dołączy McLaren.

Rozwojówka
Awatar użytkownika

THE STOG 323 pisze:
Prawie rok już minął od mojego ostatniego postu.. także zaczynamy zabawę od nowa.
Oczywiście wiem że nikt mi nie odpiszę itd, ale skoro rok temu udało mi się poprawnie obstawić że wygra duet Hamilton-Mercedes to i w tym roku napiszę o swoich przypuszczeniach by je sprawdzić w listopadzie ;D

No to masz małą niespodziewanke pod postacią mojej odpowiedzi.

Na podstawie tego co Polsat pokazał czyli 1 trening, kwalifikacje i pierwszy wyścig sezonu 2015 trudno jest nie zgodzić się z moim przedmówcą w kwestii typowania faworytów. Już teraz widać że balans sił uległ zmianie ale „Król” pozostał ten sam – Mercedes pokazali siłę wygrywając wszystko co się da w ten weekend na Albert Park i jak już THE STOG 323 wspomniał Lewis będzie głównym faworytem a jedyną szansą Nico są awarie i kraksy bo to co dziś widziałem to czysta i pewna kontrola tempa i różnicy czasu między nimi. Dalej mamy zespół Williams który i w tym roku będzie groźny ze względu na 2 dobrych ludzi na torze, odpowiedni sprzęt i głód zwycięstw mimo pechowego początku dla Bottasa liczę że będzie on toczył walkę z duetem Mercedesa tak samo jak widzieliśmy w sezonie 2014. Jednak będą oni musieli uważać na Ferrari które po roku pełnym problemów z bolidem przygotował solidną konstrukcję i jak już dziś pokazało będą się liczyć w każdym wyścigu, zmiana otoczenia przysłużyła się Vettelowi który odzyskał błysk, a może ubiegłoroczny bolid RBR nie pozwalał mu w pełni błyszczeć. Lotus jest ciężki do oceny w chwili obecnej bo pokazali się dobrze w sesji kwalifikacyjnej a wyścig się dla nich skończył po 1 okrążeniu, jednak wiemy że podziękowali za współprace Renault`owi co może zmiejszyć ilość awarii w porównaniu do roku 2014 lecz czy nowa jednostka Mercedesa może jeszcze się tam nie sprawdzać ze względu na inne czynniki konstrukcyjne. Ciężko jest zaś patrzeć na to co dzieje się z McLarenem na starcie tego roku, ostatnie pozycje na treningach, kiepskie kwalifikacje i wybuch jednostki napędowej w czasie przejazdu na pola startowe. Liczę że odbudują się w najbliższym czasie bo jakoś tak się stało że lubię ten team, chyba że jest to wpływ Fernando których swój pech z początku sezonu przeniósł z Ferrari do nowego zespołu.

Nasr, Sainz, Ericsson pokazali że za kilka lat mogą być znaczącymi postaciami w tym sporcie, do tego postawa ostatniego z wymienionych kierowców pokazuj jak wiele wbrew wszystkim opiniom znaczy bolid w Formule 1, poprzedni sezon spędził wlokąc się w ogonie stawki i walcząc o dojazd do mety a dziś pokazał że ma pazur i nie wykluczone że za 2-3 lata będzie się bił o tytuł o ile dostanie dobry pojazd.

Let`s the Fun with F1 begin!

Superstar
Awatar użytkownika

4 GP za nami więc pokuszę się o małą ocenę sytuacji.

Zgodnie z planem najlepszy bolid w stawce ma Mercedes, a że Lewis jest lepszym kierowcą od Nico co udowadnia już 3 sezon to jest liderem i zmierza po swoje trzecie mistrzostwo świata.
W poprzednim sezonie głównym zagrożeniem dla Lewisa był Rosberg który świetnie się spisywał do SPA.. w tym największym zagrożeniem wydaje się być niesamowite Ferrari.
Są bezapelacyjnie drugą siłą w stawce i jedynym zagrożeniem na ten moment dla Mercedesa. Kimi i Vettel świetnie ze sobą współpracują i mimo wczorajszego 5 miejsca Sebastiana osiągają kapitalne wyniki.
Widać że zmiany w Ferrari wyszły na dobre i ten zespół tego potrzebował. Ferrari jest na fali, to dopiero początek i mam nadzieje że jednak będą walczyć z Mercedesami do końca sezonu.
Williams to w tym roku nr 3 jak na razie, niestety Red Bull jest na 4 miejscu.. szkoda Daniela, a McLaren-Honda, powoli odbija się od dna,w 2016 roku już od początku muszą być w czołówce, obstawiam że w Hiszpanii już obydwa bolidy będą w Q2, a Alonso lub Button zdobędą punkty.

Low carder
Awatar użytkownika

Od sezonu 2016 Formuła 1 będzie transmitowana na antenach Eleven Sprots.
Nie mam dostępu do tych kanałów. Musiałbym płacić 15 zł miesięcznie. Tyle sobie życzy UPC. Szkoda, że Polsat stracił prawa do F1.
Wiadomo już kto będzie komentował zawody F1: http://sportowefakty...ow-f1-w-polsce.

Superstar
Awatar użytkownika

Skoro ktoś napisał o F1 to chętnie se pospamie przed sezonem by w listopadzie tyrać beke ze siebie jak mogłem w ogóle tak się pomylić w ocenie xD

Mercedes

No niesamowici są. Od 2014 roku nie znaleźli jeszcze rywala dla siebie i nie sądzę by w tym sezonie mieli stracić którykolwiek z tytułów.
Rosberg być może pokona Lewisa znowu w paru wyścigach, ale od trzech lat nie potrafi być wyżej w generalce od Hamiltona i nie widzę powodów by to miało się zmienić.
Lewis musiałby zaliczyć solidny spadek formy, ale nie wierzę w to. Będzie starał się wykorzystać do granic możliwości dominujący bolid i dołączyć do Prosta i Vettela. 4 tytuł nadchodzi wielkimi krokami.

Ferrari
Postęp jaki odnotowali pomiędzy sezonami 14/15 był spektakularny. Tylko oni mogą zagrozić Mercedesowi w tym sezonie. Vettel wrócił na właściwy tor i w poprzednim roku udowodnił że nie przypadkowo został 4 razy MŚ. Byłoby super gdyby Sebastian mógł realnie powalczyć z Mercami bo to oznaczałoby ciekawy sezon. Będę trzymał kciuki za Ferrari. Oby naprawdę byli jak najbliżej 1 miejsc.

Williams, Red Bull

Szkoda mi Williamsa. Bardzo fajne bolidy stworzyli w dwóch poprzednich latach i mają dwóch dobrych kierowców. Zasłużyli by wygrać przynajmniej jeden wyścig, ale mają pecha że Mercedes przegrywa tylko 3 razy w roku xD
Red Bull dominował w F1 przez 4 lata, ale teraz tylko mogą pomarzyć o takich sukcesach. Szkoda i tutaj. Dan Ricciardo to genialny kierowca i zasługuje na więcej. Czeka go pewnie podobny sezon do 2015, ale to Daniel więc nie zdziwi mnie gdy wygra jakiś wyścig w 2015 mógł tego dokonać w Singapurze lub w GP Węgier :D
Kwiat też kozak, ale musi mieć jeszcze lepsze wyniki niż miewał, bo Max czeka w kolejce.

Toro Rosso.
Mają silnik Ferrari z poprzedniego roku, a więc pójdą do przodu. Duet kierowców ma zaledwie w sumie 39 lat.
Max Verstappen miał swietny debiutancki sezon. Pokazał niemałą klasę w paru wyścigach. Ten sezon będzie równie interesujący dla niego. Gdyby dalej tak dobrze sobie radził to niewykluczone że w 2017 awansuje i przejdzie do Red Bulla.. z drugiej strony Toro Rosso w tym roku może mieć lepszy bolid od RB.. dzięki silnikowi Ferrari.

Renault pewnie powoli będzie się odbudowywać. Mają plan długoterminowy i maja wygrywać w przyszłości.
Oby jednak błysnęli formą w paru wyścigach i zaliczyli podium. Duet kierowców budzi trochę obawy. Nie są to mocne nazwiska chociaż Kevin powinien sobie spokojnie poradzić.

McLaren-Honda.
Mieć Alonso w zespole. Mieć Buttona i stworzyć takie badziewie. Tegoroczne testy mieli o wiele wiele lepsze niż ubiegłoroczne, ale nie jest to bolid na tytuł. Fernando wrócił do McLarena by wywalczyć upragniony trzeci tytuł i już wiadomo przed sezonem że kolejny raz się nie uda.
Nie jest też by jeździć w środku stawki, a to chyba wszystko co będzie w stanie osiągnąć zespół w tym roku z Hondą.
Obym się mylił, ale nie sądzę.

Hass, Manor
Oby nowy zespół nie był pośmiewiskiem. Współpraca z Ferrari pokazuje żę są dobrze przygotowani. Romek to dobry kierowca i spokojnie może punktować gdy dostanie odpowiedni sprzęt.
Manor trudno powiedzieć.. nie sądzę by zapunktowali w czystym wyścigu.

Force India.. typowo środek stawki, ale w poprzednich dwóch sezonach potrafili nawet pojechać po podium, więc oby tak dalej.

Nawet zapowiada się spoko sezon.
Znowu typuje na mistrza Hamiltona i Mercedesa.

Low carder
Awatar użytkownika

Nie miałem gdzie oglądać F1 odkąd na polsacie przestali emitować :D. Teraz chcę wrócić do oglądania, wprowadzi mnie ktoś w zmiany? Z góry dzięki

Superstar
Awatar użytkownika

Z początkiem tego roku prawa do pokazywania F1 nabyła nowa stacja - Eleven Sports Network. Najczęściej transmitują wyścigi, kwalifikacje bądź to treningi na kanale Eleven Sport, bo mają takowych dwa. A komentuje Mikołaj Sokół oraz Michał Gąsiorowski. Obydwaj są świetni. Myślę, że pomogłem. :)

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

To prawda. Sokół i Gąsiorowski robią świetną robotę. Nie wiem czy jest jakieś studio przed i po GP, bo oglądam same wyścigi i czasem kwale.
Polecam też "strim" z SkySportsF1 bo to jest po prostu bajka.
Sezon zapowiada się wybornie. Dopiero 5 GP za nami, a działo się więcej niż rok temu przez cały sezon :)
Mamy niespodziewanego lidera. Rosberg wygrał pierwsze 4 GP i wykorzystał każdy błąd i każde potknięcie Lewisa. Jak nie teraz to kiedy? Nico jest w gazie i jest bardzo mocny. Ma szansę wygrac tego mistrza i oby walka była do samego końca. ch*milton który jeszcze nie dawno tak dominował nie wygrał od 8 wyścigów :) To akurat dobra informacja bo mimo ze lubie Lewisa to dominacja nigdy nie jest dobra. No i fajnie będzie się oglądało jak spróbuje dogonić Rosberga. W Hiszpanii wyszło to tragicznie bo wyścig zakończył się na pierwszym kółku dla obydwu kierowców Mercedesa.

Spory progres zanotowało Renault ze swoimi silnikami. W połączeniu z bolidem Red Bulla mamy idealną kombinacje. Już nie narzekają na F1 i nie chcą odchodzić. Istniało niebezpieczeństwo że Max im ucieknie więc go sprowadzili i w pierwszym wyścigu, pierwsza wygrana. Trochę się obawiam że "nowy Vettel" będzie miał fory jak Vettel a Dan będzie odgrywał rolę Marka Webbera. Tyle że Dan to Dan :D :D to sobie poradzi :D i jest lepszym kierowcą od Webbera. Mimo wszystko liczę że Ricciardo odejdzie do Ferrari :)

Ferrari miało a na pewno po cichu liczyło że dorowna Mercedesowi. Nie teraz, muszą walczyć z Red Bullami :D
Sytuacja jest idealna. Jeden zespoł jest jeszcze spokojnie z przodu ale Ferrari i Red Bull będą naciskać do końca. Rywalizacja będzie piękna.
Wydawało się że upokorzenie Kwiata i zesłanie go do Toro Rosso to przesada. Max Verstappen szybko uciszył tą dyskusję, jest wyjątkowym kierowcą. Oby on i Dan mieli jak najbardziej równe szanse w zespole.

Superstar
Awatar użytkownika

Sezon w pełni, więc czas coś napisać. Niestety mamy trzeci pod rząd sezon zupełnej supremacji Mercedesa przez co atrakcyjność królowej sportów motorowych jest coraz to słabsza dla postronnego kibica, czyli akurat mnie ^^. Ale do rzeczy - piorunujący start sezonu zaliczył Nico Rosberg, który wygrał cztery pierwsze wyścigi i w pewnym momencie jego przewaga nad Lewisem Hamiltonem wynosiła już 36 punktów. Potem jednak 'pech' przypałętał się też do Niemca, który od samego początku sezonu towarzyszył obrońcy tytułu i ta przewaga nikła w oczach. To kolizja, to kłopoty z bolidem w kulminacyjnej części wyścigu i przymusowy pit-lane, to jeszcze coś innego i jeszcze przed długą wakacyjną przerwą liderem został Lewis ch*milton i to z całkiem pokaźną przewagą 19 punktów! W ogóle trzykrotny mistrz świata od Grand Prix w Monaco jeździł jak w transie odnosząc zwycięstwa w 6 z 7 kolejnych Grand Prix. Nie udało mu się pierwszemu minąć linii mety jedynie w GP Europy na nowym torze w Baku, gdzie dobry rezultat zaprzepaścił sobie już tak naprawdę w kwalifikacjach i skończyło się na słabym jak na niego piątym miejscu. Oczywiście przez cały ten czas ch*milton korzystał ze świetnej maszyny, ale w wielu momentach widoczny był ten jego kunszt i nieprzeciętny talent. Po tej letniej przerwie jakby drugi oddech złapał Nico Rosberg, który odniósł dwa kolejne zwycięstwa w prestiżowych GP Belgii w Spa oraz GP Włoch na Monzy. W tym pierwszym przypadku skorzystał na tym, że jego największy rywal został ukarany za wymianę jednostek napędowych i musiał się przebijać z końca stawki. Mimo to ch*milton przejechał kapitalny wyścig ulegając jedynie swojemu zespołowemu koledze. Inaczej sprawa się miała podczas ostatniego Grand Prix, gdzie Rosberg wykorzystał nienajlepszy start rywala i prowadzenia w wyścigu nie oddał już do końca. W związku z tym przewaga Hamiltona zmalała już do dwóch punktów i zapowiada się walka do końca o ten tytuł mistrza świata. Oby tak też było, bo doda to nieco kolorytu temu niezbyt emocjonującemu sezonowi. Do końca pozostało siedem wyścigów.

O miano drugiej siły w stawce walczą praktycznie od początku sezonu Red Bull i Ferrari. Na razie górą zarówno w klasyfikacji konstruktorów jak i kierowców jest Austriacki team, gdzie w tej ostatniej klasyfikacji trzecie miejsce zajmuje Daniel Ricciardo. Traci on jednak do dwójki z Mercedesa niespełna 100 punktów...

Dalej rywalizują między sobą Williams i nieoczekiwanie Force India. Zespół Hinduskiego założyciela czyni z sezonu na sezon coraz większe postępy i ich bolid jest już naprawdę bardzo konkurencyjny. Do tego bardzo dobrą robotę wykonują Sergio Perez i Nico Hulkenberg. Dalej mamy McLarena i Toro Rosso. Ci ostatni zanotowali ostatnio regres, a szkoda, bo bardzo dobry sezon notował Carlos Sainz, który praktycznie nie wypadał z punktowanej dziesiątki, a chwilami zbliżając się wręcz do walki o top 6 pojedynczych wyścigów. Teraz jednak bolid jest słabszy, co wykorzystuje McLaren, którego kierowcy już w miarę regularnie plasują się 'w punktach' w porównaniu do tego co miało miejsce na początku sezonu. Mimo tego to musi być mega irytujące dla takiego Alonso, który teraz musi walczyć z kierowcami Manora czy STR, a nie z Ferrari. Nie mówiąc już o Mercedesie i jego byłym zespołowym koledze - Lewisie Hamiltonie.

Wiemy już, że w kolejnym sezonie nie zobaczymy Felipe Massy, który przed ostatnim Grand Prix we Włoszech ogłosił zakończenie kariery. Wyścigowym kierowcą w kolejnym sezonie nie będzie też w McLarenie Jenson Button, który zamierza wypełnić kontrakt z pracodawcą, ale już tylko jako kierowca rezerwowy. Zastąpi go za kokpitem wyścigowym utalentowany Stoffel Vandoorne.

Oby nie zawiodła ta ostatnia część sezonu, już poza Europą. Kilka zaskakujących rozstrzygnięć byłoby z korzyścią dla tego biznesu. Może i czempion dla Rosberga. ;)

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Zapowiada się świetna końcówka sezonu w F1. Interesujące 7 GP które da odpowiedź. Kto zostanie MŚ w 2016 roku :D
Ja nie jestem w stanie przewidzieć końcowego rezultatu. Początek należał do Nico, potem inicjatywę przejął Lewis a Rosberg miał swoje kłopoty. Po przerwie wakacyjnej znowu Niemiec przeprowadził kontrę i wykorzystał bezlitośnie wszystkie problemy Anglika i zdobył 50 pkt. Owszem ch*milton był przesunięty na starcie w GP Belgii, ale na Monzie to jednak on zawalił start i pozwolił się dogonić.
Jak widać sytuacja się zmienia z wyścigu na wyścig i trudno ocenić kto na koniec popełni mniej błędów i będzie miał mniej awarii. Ba nie zdziwie się jak dojdzie do trzeciej kolizji w sezonie pomiędzy nimi. Stawka jest zbyt wysoka i jeden drugiemu nie odpuści. Obydwaj mają kontrakty do 2018 roku, ale Mercedes ma taką przewagę w sezonie że może tylko straszyć poleceniami zespołowymi. Nigdy tego nie zrobią przy takiej przewadze. Zbyt dużo straciliby wizerunkowo. Fani na całym świecie doceniają że nie zrobili z Rosberga nr 2.

O 3 miejsce powalczy Ricciardo, Vettel, Kimi i Max. Obydwa zespoły myślami raczej są przy sezonie 2017, ale z pewnością będą chcieli ugrać jeszcze jak najwięcej. Cała 4 w tym sezonie stoczyła ze sobą wiele pojedynków. Szczególnie Kimi i Max :D

Dalej mamy Williamsa i Force India. Williams niestety z roku na rok notuje regres. Zaczęli z wysokiego pułapu w 2014, ale teraz są już daleko za Ferrari i Red Bullem. Wielka szkoda że ten legendarny i zasłużony zespół nie może wrócić do regularnego wygrywania. Pomyśleć że w latach 90 Senna chciał jeździć dla nich za darmo.. nie mówiąc że lata 80 też były udane a nawet początek XXI wieku nie najgorszy.
Force India chyba każdy lubi w F1. Jak na swoje możliwości maja wspaniałe wyniki a kierowców zatrudniają dlatego że ich cenią a nie przynoszą pieniądze. Perez ma dwa podia w tym sezonie więc pokazał się z dobrej strony.

McLaren Honda coraz wyżej! nie mają żenującego roku tylko bardzo słaby, a więc idą do przodu. Kluczowy będzie następny rok po zmianie przepisów. Takie wyniki wiadomo że są nie do przyjęcia dla tak ambitnych ludzi jak Dennis, Alonso i Button. Honda też nie jest po to by przegrywać. To zaskakujące ze taki zespół jest tak słaby.
Strasznie jestem ciekaw co przyniesie im rok 2017. Odejście Alonso i nowego lidera? To pierwsze realne, ale drugie niekoniecznie. Nie wiem czy np Dan Ricciardo skusiłby się na McLarena w 2018.

Superstar
Awatar użytkownika

Za nami GP Singapuru, czyli jeden z najbardziej wyczerpujących oraz widowiskowych wyścigów w całym cyklu. Padł on łupem Nico Rosberga, którego triumf nie był nawet na chwilę zagrożony mimo, że na torze działo się naprawdę wiele. Co ciekawe był to 200. wyścig w karierze Niemieckiego kierowcy ^^ Na drugim miejscu zawody zakończył Daniel Ricciardo, dla którego podobnie jak i całego Red Bulla była to jedna z ostatnich szans na zwycięstwo w tym sezonie. Jeżeli nie udaje się na tym torze, który naprawdę premiuje osiągi 'Czerwonego byka', to już chyba nigdzie. No chyba, że przy jakiś nadzwyczajnych okolicznościach ;) Podium uzupełnił Lewis ch*milton, a taki obrót wypadków sprawia, że na czoło klasyfikacji generalnej mistrzostw świata znów wskoczył jego zespołowy 'kolega'. Mnie osobiście taki splot wydarzeń bardzo cieszy, bo z pewnością ch*milton zrobi teraz wszystko, aby odzyskać prym i walka między tymi dwoma kierowcami zapowiada się ekscytująco.

Bohaterem tego Grand Prix był jednak inny Niemiec. Mianowicie mam tu na myśli piątego na mecie Sebastiana Vettela, który z powodu awarii prawego tylnego zawieszenia przepadł już w pierwszej części czasówki i o podium mógł już raczej zapomnieć. Nie załamał się tym jednak i naprawdę przejechał kapitalny wyścig.

W punktach wyścig zakończyli jeszcze między innymi Danił Kwiat i Kevin Magnussen. Dla obu jest to powrót do punktowanej dziesiątki po dłuższej przerwie. Ogromnie zawiódł zespołowy kolega tego pierwszego - Carlos Sainz. Hiszpan notował kapitalny wyścgigowy weekend kończąc każdą z trzech serii treningowej w top 10, a kwalifikację nawet na 6 pozycji. Wyścig zupełnie jednak nie poszedł po jego myśli, gdzie już na samym początku zaliczył kolizję z Hulkenbergiem i mimo, że wyszedł z niej akurat on bez większego szwanku, to potem za sprawą przymusowej wizyty w boksach w nieodpowiednim momencie to się wszystko wyrównało. Doszły do tego jeszcze problemy z systemem odzyskiwania energii i o miejscu w punktach mógł zapomnieć, a szkoda, bo dla Toro Rosso to z pewnością była jedna z ostatnich realnych szans na punkty...

Teraz przed nami za dwa tygodnie Grand Prix Malezji na słynnym torze Sepang. Oby działo się nie mniej niż podczas tego GP, a będzie dobrze. ;)

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Jeśli Nico Rosberg miał przekonać niedowiarków.. To zrobił to! :D Wyścig życia wg mnie Niemca.
Ślędze dość mocno F1 od 2007 roku. Widziałem większość wyścigów Nico z tych 200.. i uważam że to był jego najwspanialszy weekend. Najlepsze kwalifikacje i w wyścigu też po mistrzowsku wytrzymał presje i szarżę Dana pod koniec. Psychicznie jest bardzo mocny i to udowodnił.
Wygrał już w tym sezonie 8 wyścigów i 7 razy był na P1. Tak szczerze mam nadzieje że jego starania przyniosą efekt i zgarnie ten tytuł na który zasłużył.
ch*milton ma o czym myśleć bo mimo że ma sporo atutów i niewykluczone że to on zostanie MŚ.. to jednak Nico od roku jest bardzo bardzo blisko niego.

„Znam Nico od 2013 roku i to była jego najlepsza wersja, jaką kiedykolwiek widziałem". - orzekł Wolff.

„Mamy zwyczaj chwalić szybkość Lewisa, a teraz niesamowite tempo pokazał Nico - był po prostu olśniewająco szybki".

https://www.formula1.com/en/video/2016/ ... _2016.html
Klasa.

Superstar
Awatar użytkownika

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje, że następny sezon będzie ostatnim Fernando Alonso w królowej sportów motorowych. Nando udzielił kolejnego wywiadu, tym razem serwisowi motorsport.com, w którym jak zwykle narzekał na atrakcyjność sportu, który kocha, że to już nie to co kiedyś i ogólnie F1 jest dla niego coraz mniej atrakcyjna i coraz mniej go to wszystko kręci. Jeśli w przyszłym roku ten stan rzeczy się nie zmieni tj. powiedziane jest, że bolidy mają być szybsze, bardziej wymagające fizycznie, to Hiszpan zmieni profesję.

Wiadomo, że prędzej czy później by to nastąpiło, bo w końcu za rok Alonso będzie miał już 36 wiosen, ale jednak zawsze szkoda, gdy taki kierowca mówi pas. Trudno się z nim nie zgodzić, że teraz liczy się tylko maszyna, a umiejętności kierowców schodzą na dalszy plan. Coraz mniej jest jest atakowania, a coraz więcej zachowawczości, żeby oszczędzać opony. Nie idzie to w dobrą stronę.

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Fernando Alonso to prawdopodobnie najlepszy kierowca F1 w obecnej stawce. Pewnie też jeden z najlepszych w historii tego pięknego sportu. Na pewno jego odejście to będzie spora strata bo 2x MŚ wiele wniósł do tego sportu. Nawet teraz gdy od 3 lat nie ma konkurencyjnego bolidu popisuje się wspaniałą jazdą która daje mu góra 7 miejsce. To musi być mega frustrujące dla niego. Faktycznie przyszły sezon może być ostatnim w bogatej karierze Hiszpana. Pozostało czekać by McLaren dał mu konkurencyjny bolid. Do 40 taki talent mógłby się ścigać. Zobaczymy ile frajdy będzie miał Alonso w 2017.

Jeśli faktycznie obecny kierowca McLarena zmieni profesje to może będzie startował razem z Kubicą i będą razem rywalizować. Nie wydaje się to takie wcale nieprawdopodobne ponieważ w ostatni weekend RK stwierdził że na 90 procent wróci do gry. Wiele osób odczytuje to tak jak by chciało odczytać. Wszyscy życzą mu powrotu do F1 i wg mnie coś było na rzeczy, a może nadal jest. Zobaczymy, ja po weekendzie w SPA obstawiam że to będzie coś w stylu WEC, albo DTM. Podobno wysoki poziom ma mieć ta rywalizacja i bardzo dobrze będzie zobaczyć Roberta w takiej stawce. Szkoda że taki kierowca musiał doświadczyć tak paskudnego wypadku już ponad 5 lat temu, może los w końcu się do niego uśmiechnie i Robert osiągnie sukces na jaki zasłużył.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna