Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest sob lut 24, 2018 4:02 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość

Tytuł: Re: Seriale
Star
Awatar użytkownika

Sherlock

Serial po prostu mistrzostwo świata. Wydaje mi się, że to najlepsza rzecz jaka spotkała mnie w życiu. Podchodziłem do tego z niepewnością, ale świetna rola Cumberbatcha zachęciła mnie do kolejnych epizodów z życia Sherlocka Holmesa. I nie jest to taki Sherlock jaki był dawno temu. Ten korzysta z telefonów, stosuje plastry nikotynowe i jest jebanym kozakiem. Z drugiej strony mamy Watsona - niby przeciętniaka, ale aktor, który go gra nie ustępuje głównej postaci niczym. Ciężko napisać, który odcinek był najlepszy, według mnie wszystkie odcinki pierwsze każdego sezonu (na razie do trzeciego) miały w sobie coś, żeby nazwać je najlepszymi. Drugie odcinki zawsze zwalniały, a trzecie wszystko wyjaśniały. No i trzeba pochwalić genialną rolę Moriarty'ego, aż szkoda, że
Spoiler:
, liczę na to, że jeszcze go zobaczę, bo jestem na trzecim sezonie.

10/10

Star
Awatar użytkownika

House of Cards - jestem w trakcie trzeciego sezonu i w sumie żałuję, że dopiero od jakiegoś czasu wziąłem się za Netflixa, bo mogę tam znaleźć od cholery świetnych rzeczy. Taką niewątpliwie jest ten serial, propsuję za główny wątek, który zrobiony jest świetnie, a sama postać Underwooda to mistrzostwo. Niby wiemy, że gość robi czasami źle, ale jednak chcemy mu kibicować. No i gratuluję też dobrze poprowadzonych wątków pobocznych jak ten z Rachel czy z biednym Peterem Russo. Mistrzostwo, polecam, warto obejrzeć.

Zacząłem też BoJacka Horsemana - całkiem przyjemny serialik animowany w stylu takich tytułów jak Family Guy czy The Simpsons. Podoba mi się zabawa konwencją, solidny humor i przedstawienie świata.

A już niedługo zabiorę się chyba za Narcosa, bo z tego co widziałem to nie ma tam od groma sezonów. No i o GLOW myślałem, dodałem sobie do listy, po BoJacku chyba obejrzę.

Mid carder
Awatar użytkownika

Dobra kurwa, jako że mam wakacje i mi sie nudzi to skrobne coś o najlepszym serialu jaki ogladałem - "GRACZE" (tytuł oryginalny "Ballers") gdzie w roli głównej występuje nie kto inny jak Dwayne Kamień Johnson. Serialik jest o grupce agentów/menadżerów i zawodników futbolu amerykańskiego. Mamy tutaj przeróżne sytuacje ze sportowego świata. Widzimy tutaj realia najbardziej popularnego sportu w Ameryce. Granie, hajs, kurwy, dupy, koks, jebanie no i do tego spora dawka humoru. A żeby nie było za kolorowo to bohaterowie wplątują się w różne kłopoty z których wyciąga ich zazwyczaj Spencer Strasmore, grany własnie przez The Rocka. Samą gre aktorską byłego mistrza WWE można ocenić na bardzo dobrą, natomiast jak dla mnie postacią serialu jest Joe, grany przez Roba Corddry'ego (kojarzyć go morzecie z Sekstaśmy albo Sztangi i Cash). Łysy wspólnik Rocka, który jest jego absolutnym przeciwieństwem. Rock lubi mieć wszystko przemyślane, działa spokojnie, jest rozważny, natomiast on chce jakby wszystko na odwrót + większosć dobrych scen imo jest właśnie z nim. Jeden sezon ma 10 odcinków, właśnie na HBO jest emitowany 3 sezon, w niedziele wleci 7 odcinek. Co niedziele jest premiera nowego epizodu. Gorąco polecam

Mid carder
Awatar użytkownika

Double post bo musze. W mniej niz 24h ojebałem pierwszy sezon Belfra. Czas w jaki to zrobiłem odpowiada chyba jaki ten serial jest w ciągający. Zacząłem wczoraj o 23, skończyłem o 4, a o 6 do roboty xD. Jak wróciłem to od razu sen, wstałem i dokończyłem reszte. Jako że lubie kryminały, to musiałem sprawdzić ten serial powołując się na opinie m.in. rodziców. Jak oglądałem w nocy to ani przez chwile nie byłem śpiący, tak fabuła mnie wciągnęła, gdyby nie praca to bym pewnie skończył cały sezon przed 10:00. Wg mnie ani przez chwile nie było przestoju, cały czas trzymało w napięciu. Jak byłem pewien kto jest zabójcą dziewczyny, wtedy okazywało się że to nieprawda. I o to chodzi w serialach o tej tematyce, żeby za szybko nie wyszło na jaw kto za czymś stoi. Dopiero w ostatnim odcinku dowiadujemy sie wszystkiego, kompletnie sie tego nie spodziewałem. Teraz czekam na premiere drugiego sezonu, który odbędzie się 22 października

Superstar
Awatar użytkownika

Sherlock

RS pisze:
Sherlock

Serial po prostu mistrzostwo świata. Wydaje mi się, że to najlepsza rzecz jaka spotkała mnie w życiu.
10/10

[2]

Po prostu pełna zgoda serial magiczny, też miałem lekkie obawy, szczególnie dotyczące dość nietypowego formatu, 3 odcinki po półtorej godziny na sezon brzmią dziwnie, ale pasują tu idealnie. Fabuła jak i ogółu jak i pojedyńczych epizodów niesamowita i te różne nawiązania między epizodami. Postać Sherlocka który jest niesamowity, a Benedict Cumberbatch powinien dostawać za niego wszystkie dostępne nagrody, Watson który jest jakby równowagą dla Jego osoby oraz postacią z którą każdy może się łatwo utożsamić, nawet takie poboczne postacie jak Inspektor Lestrade, Pani Hudson czy Molly są bardziej złożone niż wydawałoby się na pierwszy rzut oka, do tego kapitalny Jim Moriarty #MissMe? ale i tacy pojedyńczy "źli" z pojedyńczych epizodów, nie wspominając już o rodzeństwu Holmes. DO tego kapitalny klimat, fajny humor i świetne epizody 00

10/10

P.S.

Spoiler:

Moderator od 22.09.2017

1 miejsce w Typerze Evolve i PWG 2016
2 miejsce w Typerze CZW, NOAH i NJPW 2016
3 miejsce w Typerze ROH 2016

Superstar
Awatar użytkownika

Gra o tron - 7 sezon

No i kolejny, najkrótszy sezon się skończył, kolejny dobry sezon, można powiedzieć bardziej przegadany,a le według Mnie to dobrze, bardziej nastawili się tu na ukazanie dylematów politycznych niż ciągłych bitew. Jednak wspomniane bitwy też były, sceny batalistyczne wypadały świetnie i wielki plus za poprawienie efektów specjalnych. Trochę zabrakło niespodzianek, bo tak jak w poprzednich sezonach śmierci głównych postaci były czymś częstym to tutaj mieliśmy tak naprawdę jeden taki przypadek. Jedną z najdziwniejszych rzeczy było pozorne zmniejszenie obszaru akcji, pamiętam jak kiedyś z Winterfell do King's Landing podróżowali cały sezon, a teraz między odcinkami przedostali się z samego południa do muru, czyli tak naprawdę przez całe Westeros. Następny sezon zapowiada się nawet ciekawie i co najważniejsze nie czuć takiego zmęczenia materiału jak w The Walking Dead, a no i Tyrion MVP sezonu, choć Olenna Tyrell też na propsie XD

Nie będę oceniał pojedyńczego sezonu, trochę gorszy niż czwarty, ale lepszy niż piaty i szósty.

P.S. A Stannis Baratheon [*] to jedyny prawowity król, a nie jakieś Dennerisy o 2137 imonach XD

Moderator od 22.09.2017

Mid carder
Awatar użytkownika

Breaking Bad

No co tu dużo mówić, serial można opisywać w superlatywach. Pierwszy sezon można uznać w porównaniu do reszty za... inny. Nie słabszy tylko po prostu inny. Jest to po prostu wprowadzenie do tego co czeka nas dalej w kolejnych sezonach. Taki spokojny początek działalności dragowej. Główny bohater Walter White cały czas musi ukrywać to kim jest przez co psują sie jego relację z żoną, która daje dupy swojemu szefunciowi. Nauczyciel, który wydaje sie nie być szanowany, staje sie mistrzem manipulacji, ma łeb jak sklep. Wykorzystuje swoje zdolności w wielu sprawach. 2 i 3 sezonik to taka typowa historia z tworzeniem i handlem mety, natomiast jak dla mnie przełom był w czwartym sezonie. Wtedy mieliśmy o wiele więcej akcji i moim zdaniem jakby przemiane naszego bohatera. Mianowicie przestał kalkulować i potrafił z czystym sumieniem zlecić komuś zabójstwo, czy też sam bez kalkulowania kogoś zapierdolić. 5 sezon to już w ogóle sztos, szczególnie odcinek ze strzelaniną na pustyni oraz epizod ostatni. Co do zakończenia serialu to czułem, że będzie coś podobnego, ale liczyłem po cichu na bardziej kolorowe zakończenie ;). Gra aktorska na najwyższym poziomie, wszyscy pokazali sie tutaj z jak najlepszej strony. Mi najbardziej przypadł do gustu Dean Norris, który grał szwagra głównego bohatera, Hanka który pracował w DEA. Od początku ta postać walczyła z rozwiązaniem zagadki w sprawie niebieskiej mety i przez przypadek na sraczu odkrył kogo szukał od roku xD. Jako postaci można w sumie wyróżnić wszystkich głównych bohaterów czyli, Waltera, Waltera Juniora, Jesse'ego Pinkmana, który okazał się emocjonalnym niedorozwojem, szalonego adwokata Saula, byłego detektywa Mike'a, który znał sie na rzeczy i wszystkie sprawy wykonywał na wyjebce, czy też postać Gusa Fringa wiecznie uśmiechniętego właściciela sieci Los Pollos Hermanos, który handlował metą. Z tych główniejszych postaci nie przekonały mnie żony Walta i Hanka ale chuj w nie. W serialu każdy odcinek był na równym, wysokim poziomie. No może z wyjątkiem gdzie mucha latała po laboratorium gdzie nic nie pcha akcji do przodu, ale epizod miał swój urok :D. Ogólnie polecam w chuj i pozdrawiam.

9,9/10

Mid carder
Awatar użytkownika

Narcos

Serial opowiada o najsłynniejszym kokainowym baronie w dziejach - Pablo Escobarze. Powiem szczerze, że przed obejrzeniem dzieła Netflixa niewiele wiedziałem o tej historii. Wiedziałem tylko tyle, że Escobar handlował koką i był Kolumbijczykiem. Sama historia wciąga już od pierwszego odcinka. 1 i 2 sezon opowiada właśnie o narkotykowym królestwie Escobara. Jest dużo zwrotów akcji, co chwile coś sie dzieje, co chwile ktoś ginie. Mnie przypadł do gustu motyw, z tym że Murphy był narratorem i opowiadał w tle co i jak sie odbywało. Jeśli serial skończyłby sie na 2 sezonie, to uznałbym go za kompletny, ale...

Spoiler:

Ogólnie to polecam w chuj, ale i tak imo Breaking Bad > Narcos
8,5/10

Mid carder
Awatar użytkownika

Rick & Morty
Naukowiec Rick przeżywa różnego rodzaju galaktyczne przygody, w których wtóruje mu jego cipkowaty wnuk Morty. Każdy odcinek opowiada o innej przygodzie. Czy były słabe odcinki? Kilka słabszych sie zdarzyło, ale dramatu nie było. W tym serialu animowanym dużo poczucia humoru, które jest podkreślone przekleństwami (cenzura, chociaż netflix troche zbotchował bo w kilku odcinkach jest tak, że cenzura, bez cenzury i 5 sekund później znowu słyszymy "pip"). Główni bohaterowie też nadają smaczku tej bajce. Dziadek Rick, który ma wyjebane, lubi pochlać i używa swojego wnuka, żeby nie mogli namierzyć Ricka mózgu (w jednym z odcinków Rick powiedział że bierze wnuka bo jest głupi i przez to są zakłócenia i kosmici nie mogą go znaleźć xD), Morty cipowaty kompan dziadka, Jerry cipowaty ojciec Morty'ego (wiemy po kim dzieciak jest pizdowaty), Beth która ma wyjebane w męża i to ona nosi spodnie w tym związku i Summer zjebana córa. Jesli ktoś nie ma co robić i chce sie wyczilować to polecam serdecznie

Mid carder
Awatar użytkownika

Daredevil

Dzieło Netflixa o Marvelowskim herosie. Matt Murdock jest niewidomym prawnikiem, który stracił wzrok za małolata ratując pieszego przed wypadkiem. W nocy zamienia się na Diabła z Hell's Kitchem, którego prasa nazwała Diabłem Stróżem. Tak w skrócie początek pierwszego sezonu wprowadza nas w całą historie, żeby zapoznać nas z głównymi bohaterami, reszta zaś to wątek Wilsona Fiska. Drugi sezon to walka i współpraca w jednym z Punisherem i licealną miłością Matta - Electrą.

W serialu, jak to zwykle ma miejsce w opowieściach Marvela, widzimy spooooro akcji. Gra aktorska miód malina. Charlie Cox udźwignął rolę, w której musiał grać niewidomą osobę, która posiada umiejętności których nie ma człowiek widzący. Aktorka grająca Karen Page znakomicie odnalazła się w tej roli, której postać na początku była zagubiona, ale z kazdym kolejnym odcinkiem zyskiwała pewność siebie i stała się wiedzącą czego chce kobietą. A aktorzy grający czarne charaktery - klasa. Wilson Fisk wyglądał jak w bajce "Spiderman" która leciała kiedyś na Fox Kids/Jetix. Elokwentny, kulturalny, ale za to gangsterski skurwysyn. To samo z Punisherem. Zabijał w akcie zemsty, ale faktycznie wyglądał na gościa który nie robi tego bo jest przyjebany na łeb, tylko robi to z pełną świadomością, chce tego.

Ja nie mam sie czego doczepić. Naprawde dobry serialik. W ostatnim odcinku drugiego sezonu mamy taką malutką zapowiedź kolejnego serialu Netflixa o Marvelowskiej postaci - Punisherze oraz zapowiedź 3 sezonu. Oceniłbym te dwa sezony na 7,5-8/10

P.S. Musze sie wziac w garsć kurwa, bo minęło tylko 8 dni odkąd skończyłem Ricka i Morty'ego, a już kolejny serial zaliczyłem xDDDD. Czyli teraz raczej za szybko nic nie wyrzeźbie o niczym bo trzeba sie troszke pouczyć, bo fizjologia ciezki przedmiot :)

Superstar
Awatar użytkownika

13 Reasons Why

Ja pierdole. Tak bym zaczął streszczać ten serial komuś kto chciałby się dowiedzieć czy warto. A jest naprawdę warto. Zacząłem sobie oglądać jakoś w zeszłym tygodniu i nie spieszyłem się. Aż do wczoraj, bo obejrzałem na raz parę odcinków pod rząd i dzisiaj na spokojnie obejrzałem finał. Ale dobra, czym jest 13 Reasons Why lub też 13 Powodów (wolę angielską nazwę)? Napiszę krótko, że opowiada o samobójstwie. Tytułowe powody powinny mówić już dużo więcej. Hannah Baker popełniła samobójstwo, jednak przed tym nagrała na kasetach powody przez które dokonała ostatecznej decyzji. Nie chcę tu tłumaczyć co i jak, po prostu trzeba zobaczyć serial. Świetnie zostały napisane i zagrane wszystkie postacie na czele z głównym bohaterem, któremu można współczuć oraz zastanawiać się co bym ja przechodził na jego miejscu. Akcja rozkręca się bardzo wolno i przed tym ostrzegam, pierwsze 3 odcinki są mocno wprowadzające, pierwszy intryguje do dalszego oglądania, pozostałe już mniej. Od mniej więcej czwartego zaczyna się przejażdżka, która przyśpiesza niewyobrażalnie przy ostatnich czterech odcinkach. Autorzy świetnie ukazali problem samobójstwa na wielu płaszczyznach, jak samobójczyni, jej rodzina, osoby które ją doprowadziły do śmierci, a nawet ich rodziny. Naprawdę warto zajrzeć, bo jeśli myślicie że to taki typowy serialik z morałem "nie zabijaj się, będzie lepiej" to się bardzo pozytywnie zaskoczycie, bo wymusza on w widzu myśli o temacie tabu, jakim niewątpliwie jest samobójstwo. I nie chodzi mi o rozważenie śmierci, ale zmusza do refleksji na temat tego jakbym się zachował w skórze każdej z postaci. I jednej postaci, przynajmniej mi było cholernie szkoda, ale kogo to już spoilery będą.
Powstanie drugi sezon i tu są mieszane odczucia. Z jednej strony dostaniemy już odpowiedzi na pytanie - co dalej z bohaterami? Ale z drugiej główny motyw zejdzie na drugi plan, ponieważ ten, przez który powstał w ogóle ten serial się skończył i nie ma powodu aby nadal wokół niego kręciła się fabuła. Raczej obejrzę, bo i tak zapowiada się ciekawie, ale to nie będzie już ta sama psychologiczna jazda bez trzymanki. Raz jeszcze, cholernie polecam.

Best Post 2015
Newsman Roku 2015
Progres Roku 2015
User Miesiąca x2: Wrzesień 2015, Kwiecień 2016

Legenda
Awatar użytkownika

Ktoś z was ogląda serial "Vikings"? Uwaga, bo będę spoilerował.

Parę dni temu zaczął się piąty sezon. Po pierwszych dwóch odcinkach muszę powiedzieć, że nadal jest zajebiście. Dużo się dzieje, już na samym początku mieliśmy podbój kolejnego miasta. Tym razem padło na York. Trzeba przyznać, że bardzo fajnie bracia to obmyślili. Najbardziej jestem ciekaw jak zachowa się Ivar, który widać, że ma zapędy prawdziwego psychola co jednemu z braci się nie podoba. Nie zdziwie się jak dojdzie między nimi do bratobójczej wojny jak kiedyś między Ragnarem i Rollo. Sezon zapowiada się bardzo fajnie, bo dostaniemy wojne o Kattegat, Floki wylądował na jakieś wyspie, gdzie widzi bogów, Żelaznoboki płynie ponownie na Morze Śródziemne, a trzej bracia będą walczyć w Angli.

Za trzy dni pojawi się również nowy serial, który myśle, że warto sprawdzić jak komuś podobają się takie klimaty. "Templariusze", warto sprawdzić trailer. Wydaje mi się, że może to być kolejny klimatyczny serial z mniejszą ilością bitew, a bardziej przegadany, ale i tak muszę chociaż pierwszy sezon zobaczyć.
https://www.youtube.com/watch?v=F9dtepkeR0I

Moderator roku 2012 !
Administrator od 1.08.2013
Fan wrestlingu od 25.02.2005 !
http://total-nonstop-action.blogspot.com/

Legenda
Awatar użytkownika

Floki według moich interpretacji wylądował na Islandii, ten wulkan który widział mnie do tego naprowadził. A w piątym sezonie wystąpi nikt inny jak Edge!

Spoiler:

Co do Ivara to myślę że z czasem zabija obu braci a potem weźmie się za Bjorna. Nie bez powodu twórcy nam przypominają o tym że Lagherta zabiła matkę Ivara a na dodatek sama Lagherta ma kłopoty w Kattegat. Co do Bjorna to myślę że on się dogada z Rollo - bo osłabienie muzułmanów jest w interesie państwa Franków - i razem popłyną na Morze Śródziemne. Ivara może powstrzymać ten biskup który moim zdaniem jest świetnie pokazywany. Generalnie 2 odcinki dopiero i już cała masa akcji a ja widziałem trailer kolejnego epizodu i tam będzie akcja odbijania Yorku przez Sasów co zresztą powiedziano pod koniec 2 odcinka.

A Templariuszy mam zamiar śledzić, nie wiem co z tego wyjdzie ale szansę dostaną bo materiały wyglądają obiecująco.

Superstar
Awatar użytkownika

Wataha

Nigdy nie byłem fanem Polskich seriali, Kiepscy wiadomo zawsze klasa, czasem Miodowe lata, ale jak widać to produkcje komediowe, a po drugie starsze (Kiepscy umarli na Eldorado :/ ), ale teraz rozpoczął się dla Nas dobre czasy, głównie za sprawą Umów z takim HBO. Historia Watahy, opowiada o straży granicznej, na przejściu w Bieszczadach i w sumie tyle można powiedzieć bez zdrady fabuły, ale można się domyśleć, jest tu masa konfliktów, problemów, często Mniejszych które odciągają od większych, dużo przekrętów i tego typu sprawy. Pierwszy sezon oglądało się naprawdę dobrze, ale że tak powiem szał nie było, natomiast w drugim wszystko zaczęło się dziać na większą skalę. Co do postaci na wielki plus jest Ich niejednowymiarowość, nie ma tu podziału na dobrych i złych, tylko prawie każda osoba ma część z tego część z tego, każda duża postać zmienia się podczas trwania akcji. Do tego klimat Bieszczad, nawiązywanie do obecnych problemów jak imigranci czy nacjonalizm, czy dobra muzyka.

7,5/10

Za pierwszy naciągane 7, a za drugi ósemka, także za ogół 7,5

A Wikingów rzuciłem po 2 sezonie, niby postacie ok, sceny batalistyczne też spoko, ale fabularnie Mnie nie porywał (i tu wychodzi Moje fanostwo do powolnie toczonej fabuły, a nie nawalanie bitwami co pół odcinka XD ). Pewnie kiedyś skończę... kiedyś XD

Moderator od 22.09.2017

Superstar
Awatar użytkownika

RICK I MORTY

Chyba najlepsza rzecz jaka mnie spotkała w 2017 obok zdania prawka. Ogólnie to chyba o tym niepotrzebnie piszę, bo każdy powinien to już widzieć. Serial animowany, który opowiada o najmądrzejszej istocie we wszechświecie, która w dodatku jest alkoholikiem - Ricku. Towarzyszy mu jego wnuk, którego można przyrównać do frajera - Morty. Obaj przeżywają różne przygody. Fajną rzeczą jest to, że scenarzyści nie zapominają o wydarzeniach poprzednich odcinków, więc nie jest tak, że oglądasz sceny bez żadnego powiązania ze sobą np. ktoś umiera w jednym odcinku i dalej wyjebane w niego. Choć w większości akurat tak jest, pozostają wątki do których później się wraca. Do tego postacie główne poza tymi tytułowymi są wybitne. Matka alkoholiczka, która zaszła w ciążę jako nastolatka co zmusiło ją do ślubu z gościem który okazuje się być życiową sierotą. Córka z niechcianej ciąży, której najbardziej prawdopodobną przyszłością jest zostanie striptizerką. No jest po prostu świetnie pod tym względem. Takim mniejszym plusem jest to, że jest to serial stosunkowo nowy. Liczy jak na razie 31 odcinków, co sobie można porównać do Simpsonów, South Park czy Family Guya. No różnica jakoś 500 odcinków, więc łatwo jest sobie ogarnąć każdy odcinek. Każdy w dodatku liczy 22 minuty, co w zasadzie pozwala człowiekowi obejrzeć go w jeden dzień, zakładając że będzie leżał w łóżku cały dzień i robił krótkie przerwy. Dodaje to serialowi dynamiki, mija on znacznie szybciej. To oczywiście też zasługa dużej ilości akcji w odcinkach (chociaż głównie w trzecim sezonie są odcinki wolniejsze), a także humorowi, który jest miksem inteligentnych żartów, wulgarnosci i kontrowersji. Jak się okazuje jest to miks idealny. Najlepszy jest sezon drugi według mnie, gdzie każdy odcinek wspominam wyjątkowo dobrze, a niektóre sceny to dla poezja. Poważnie polecam poświęcić te 45 minut dziennie żeby sobie dwa odcinki zobaczyć, bo naprawdę warto.

Best Post 2015
Newsman Roku 2015
Progres Roku 2015
User Miesiąca x2: Wrzesień 2015, Kwiecień 2016

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna