Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest śr sie 15, 2018 3:34 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3397 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 227  Następna
Autor Wiadomość

Star
Awatar użytkownika

Koniec świata i okolic - nie Włochów na mundialu. Z jednej strony jest to pewna niespodzianka, nawet sensacja. Ale jak się temu tematowi przyjrzeć, to na coś takiego zapowiadało się od dłuższego czasu. Już za Conte Włosi na Euro awansowali z trudem, zwyciężając takie potęgi jak Malta może z 2:0 góra. Teraz ta kadra jest jeszcze słabsza w stosunku do tej, która z takim trudem doczołgała się do Euro, więc w sumie nie dziwota, że tak się to skończyło. Kłopot z wyrwą pokoleniową, przeciętny selekcjoner i nieszczęście gotowe. To jest zresztą na swój sposób znak czasów - dawne potęgi idą w cień. Holandia, Włochy, Anglia...tym bardziej warto wykorzystać ten okres do maksimum, gdyż jak pokazał mecz z Meksykiem, rezerw w zasadzie nie mamy i jak Lewy ze spółką zaczną kończyć kariery, to ponownie wrócimy do czasów przed-nawałkowskich, które teraz jawią nam się niczym jak mroki średniowiecza. Nawałka wyciska z obecnego zestawu osobowego absolutnie 100%, może nawet więcej, ale z innych ciężko będzie wycisnąć podobną jakość.

Obrazek

1x time WFF Polish Champion
1x time WFF Champion (current)

INTERCONTINENTAL WRESTLING COMPANY

Mid carder
Awatar użytkownika

Manchester United vs. Newcastle 4-1
Back is Zlatan! Pogba również wrócił i od razu wróciło United! Same pozytywy no może poza Lindelof, który dalej wygląda niepewnie. Mogliby go na Puchary Anglii dawać i powolutku Premier League. W Szwecji gra dobrze, więc wierzę w niego.

Lukaku strzela, Martial to samo, więc fajniutko. Poza tymi 30 minutami na początku, to Diabły przeważały i no nie będę pisał, że City szykuj dupę, bo to głupie, ale chociaż dalej drugie miejsce :D

Dzisiaj poważny mecz Valencii z tą lepszą Barceloną, ponieważ podejmuje Espanyol, a za tydzień sobie zniszczą Barcelonę 8)

Mid carder
Awatar użytkownika

Na 200 dni przed mundialem i na parę dni przed losowaniem oto oficjalny skład uczestników Mistrzostw Świata w Rosji z podziałem na koszyki.

Przed piątkowym losowaniem można sobie pogdybać i pozgadywać ewentualne najlepsze i najgorsze dla Polaków grupy.

Obrazek

Każdy chce trafić na Polskę i... dobrze. Historia underdoga zawsze w cenie. Nie jesteśmy najsłabszą ekipą z pierwszego koszyka. Na obecną chwilę przynajmniej.
Z drugiego zestawu wolałbym uniknąć Meksyku, Urugwaju i Kolumbii. Z każdą z tych drużyn przegramy. Rewanż z Szwajcarią też mi się nie widzi, to samo Chorwacja. Anglicy mogliby stracić z nami punkty, a z Hiszpanią taki mecz stulecia by się przydał, więc sorry Peru, takie życie.

Dalej unikam jak ognia Danii i Islandii. Szwecja i Kostaryka też mi się nie widzą. Reszta do ogrania, ale nie zdziwię się jak jakąś ekipę pojebie i zacznie szaleć jak wyżej wymieniona Kostaryka na ostatnich MŚ.

No i ostatni koszyk. Japonia może nas zabiegać, w sumie to tyle, bo nie wiem o nich za dużo, ale jakoś się ich boję. Serbia też może być niewygodna. Reszta wydaje się ładna.

Moim zdaniem:

Grupa Śmierci:
1.Polska
2.Kolumbia
3.Dania
4.Japonia

Grupa Marzeń:
1.Polska
2.Peru
3.Tunezja
4.Panama

Grupa Jessy'ego ( że niby fajnie byłoby z nimi zagrać imo, ale z różnym skutkiem, no chce taki mecz po prostu zobaczyć)
1.Polska
2.Kolumbia
3.Islandia
4.Nigeria

A jakie są Wasze typy? Kogo chcecie w grupie, kogo nie, zapraszam do dyskusji.

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Rozstawienie mamy świetny, ale dalej możemy trafić na Anglię która może nas przy odrobinie szczęścia pokonać, Hiszpania z którą szanse bym oceniał 50/50, Urugwaj i Kolumbie które są bardzo niebezpieczne, no Chorwację z którą w Moim odczuciu pewnie byśmy zremisowali, także Peru plis, ale najchętniej zobaczył bym mecz z Chorwatami.
Z trzeciego koszyka obawiałbym się Skandynawów, reszta jakoś bez szału, więc tylko Szwecja i Islandia mogłaby Nam zagrozić, no i Dania co jeszcze nie tak dawno pokała, a tak czysto sportowo to obejrzałbym mecz z Islandią.
Ostatni koszyk, Niby najsłabszy, a takich Serbów bym nie lekceważył, czy takiej Nigerii, ale prawdą jest że te zespoły wyglądają najmniej groźnie.

Wiem że może za bardzo wybiega w przyszłość, ale mam jakieś przeczucie że Nasi wyjdą z grupy, ale z drugiego i wtedy zaczną się naprawdę trudne mecze.

User Roku 2017
Najprzyjaźniejszy User Roku 2017
3x User Miesiąca: Czerwiec 2017, Wrzesień 2017, Styczeń 2018

Moderator 22.09.2017-03.04.2018

Superstar
Awatar użytkownika

Nie oszukujmy się, większość drużyn to groźni rywale i wyjście z grupy będzie sporym osiągnięciem, nie mówiąc już np. o dojściu do ćwierćfinału. Jessy trafnie wspomniał o tym, że startujemy z pozycji underdoga - mnie również jak najbardziej to odpowiada. Drużynę mamy bardzo dobrą, ale i tak wolałbym uniknąć takich rywali jak Hiszpania, Anglia, Dania czy Szwecja. Nawet w czwartym koszyku znajdują się mocne zespoły (taka Nigeria ostatnio pokonała 4-2 Argentynę - co prawda był to mecz towarzyski, ale jednak), dlatego bardzo ważne jest, aby nie pompować balonika. Zgodzę się co do grupy śmierci przedstawionej przez Jessy'ego, może tylko zamieniłbym Kolumbię na Anglię ze względu na naszą historię, to dla nas wyjątkowo niewygodny rywal.
Jeśli chodzi o grupę marzeń, to z drugiego koszyka zdecydowanie najlepiej by było, gdybyśmy trafili na Peru. Pozostałe drużyny stanowią w mojej ocenie dużo większe zagrożenie.
W trzecim koszyku niebezpieczni są Skandynawowie, pozostali nie robią na mnie wrażenia, aczkolwiek wciąż są to groźne drużyny.
Czwarty koszyk, to tak jak napisałem: niby rywale spokojnie do ojechania, ale może nie być wcale tak łatwo. Ciężko mi tu wskazać idealnego z naszej perspektywy przeciwnika, nie śledziłem losów tych ekip w eliminacjach, ale może rzeczywiście Panama?

Zobaczymy jak to będzie, oby nasi zawodnicy zagrali swój futbol i zaprezentowali się jak najlepiej.

Mid carder
Awatar użytkownika

Jak dla mnie grupa Naszych będzie wyglądać tak:

1. Polska
2. Urugwaj
3. Egipt
4. Japonia

Wyrównana grupa, więc idealnie do oglądania i do wykazania się Polsce.
Są tam osoby, co gadają o tym, że dla Polski nie powinno być czegoś takiego jak grupa śmierci!
Ale nie oszukujmy się, z formą nie wiemy jak będzie. Kto będzie sprawny itp.
Raz może się trafić u Nas forma jak w meczach z Niemcami, a raz jak z Danią. Mam nadzieję, że nie będzie żadnego spadku formy i jak już odpaść, to w dobrym stylu!

Poza losowaniem wspomnę o wczorajszym meczu.

Valencia 1-1 FC Barcelona
Nic mnie tak nie wkurza, jak pomyłki sędziów, które psują całe widowisko i na te remis nie patrzę jak na remis, a jak na niezasłużony wynik. Nietoperze ładnie grały, Zaza to połączenie zaangażowania i głupoty, a tego drugiego niestety było więcej... Świetny Garay, Gaya, Rodrigo i Guedes, ale na Barcelone, która w Real się nie bawiła to za mało.
Dalej cztery punkty straty, ale jestem dobrej myśli jeśli chodzi o szanse na TOP 4. Z całą trójką już pograne póki co i żadnej porażki, ale też brak wygranej...
Czekam póki co aż Barcelona zacznie stracić punkty, ale ważniejsze będzie jednak utrzymanie swojej serii niż patrzenie na Katalończyków.
Mecz bardzo dobry, ale ta nieuznana bramka sprawia, że nie odbieram tego aż tak dobrze.

United fajnie, wygrało. Lindelof już powolutku zaczyna coś grać w Manchesterze, a Lukaku powinien sobie odpocząć na chwilę. Wygrany mecz, ale daleko za City i ich świetną formą, którą przebija jedynie PSG.

Superstar
Awatar użytkownika

Przecież na tę chwilę Peru>Meksyk, Szwajcaria z resztą też, nie zgodzę się zupełnie że to najlepsza opcja z drugiego koszyka. W trzecim byleby uniknąć zespołów z północy Europy, a czwarty to wszystko poza Nigerią i Maroko. Grupa śmierci dla nas to IMO Hiszpania, Egipt i Nigeria, albo Kolumbia, Dania/Islandia/Szwecja i Maroko. Wylosują to będziemy analizować

Superstar
Awatar użytkownika

^Pierwsza grupa śmierci jaką podałeś nie może przecież być wylosowana

Ja zawsze byłem zdania takiego że wolę odpaść z mocnymi niż na słabych zajść niewiele dalej, dlatego nie obraził bym się jakby trafili na Hiszpanię i Nigerie, albo Kolumbie i Danie. Jak będzie to będzie, ja tam jednak nie zamierzam podchodzić z myślą żeby trafić jak najłatwiejszych rywali.

Best Post 2015
Newsman Roku 2015
Progres Roku 2015
User Miesiąca x2: Wrzesień 2015, Kwiecień 2016

Mid carder
Awatar użytkownika

Obrazek

Tak to wygląda moi mili, później edit poleci o odczuciach.

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Losowanie mogło być lepsze, mogło być trudniejsze... Na pewno nie można być jakimś hiper optymistą, że są to rywale z Ameryki Południowej, z Azji i Afryki. O ile jeżeli chodzi o spotkania z oponentami z tej pierwszej części świata, to mieliśmy przecież nie tak dawno sprawdzian z Urugwajem, tak z reprezentacjami z tych dwóch kontynentów nie mieliśmy okazji grać już dosyć dawno. Są to więc niewygodni rywale, ponieważ nie mamy obycia z ekipami prezentującymi inny styl gry niż europejski. Kluczowe wydaje się być pierwsze spotkanie z Senegalem i to ono ustali dalszy bieg wydarzeń. Jeżeli przydarzyłaby się wpadka z reprezentacją, w której pierwsze skrzypce odgrywa Sadio Mane, to potem czeka nas mecz o wszystko z... Kolumbią... Z kolei po wyjściu z grupy niezależnie czy jako zwycięzcy czy z drugiego miejsca trafiamy na Belgów/Anglików. Pomimo, że Ci drudzy ostatnimi czasy są specjalistami w rozczarowaniu w największych imprezach i kończeniach turniejów właśnie mniej więcej na tym etapie, to nie jest to zbyt kolorowa wizja. Potrzeba więc optymalnej formy na mundial trzonu naszej drużyny, żeby coś większego na nim pokazać, a co za tym idzie ugrać.

Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Niebezpieczna grupa. Przede wszystkim wyrównana. Brak jest ewidentnie jakiegoś słabeusza, każdy przeciwnik może być potencjalnym zagrożeniem. Senegal jak na afrykańską drużynę przystało będzie nieobliczalny, Japonia mimo tego, że nie jest w stanie pewnego poziomu przeskoczyć to trza będzie się z nimi natrudzić (choć paradoksalnie może być z nimi najłatwiej przez ich europejski styl gry), natomiast Kolumbia podobnie jak my ma czym razić z przodu. Jak zagramy swoją grę, to powinniśmy nawet sięgnąć po komplet punktów, ale na pewno nie wolno nikogo lekceważyć.

Obrazek

1x time WFF Polish Champion
1x time WFF Champion (current)

INTERCONTINENTAL WRESTLING COMPANY

Low carder
Awatar użytkownika

Ja tam jestem optymistą jeżeli chodzi o Naszą grupę, zawsze mogliśmy trafić gorzej. Pierwszy mecz gramy z Senegalem, który już straszy, że przegramy. Trzeba liczyć na to, że chłopaki będą w "gazie" na czas MŚ, Nawałka już coś wymyśli na nich, nie wiem jak wygląda sprawa sparingów w przyszłym roku, ale jeśli jakieś będą to trener będzie chciał zestawić Nas z drużyną podobną stylem gry do w/w drużyn.

Najciężej może być z Kolumbią, to w nich upatruje drużyne, która oprócz Nas wyjdzie z grupy. Powiedzmy sobie szczerze, przynajmniej na papierze, Senegal i Japonia nie mają większych szans na awans. Oczywiście, różnie bywa, ale odpukać, miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i Polska awansuje do dalszych rozgrywek.

Superstar
Awatar użytkownika

Mi się cholernie podoba ta grupa, bo Polska nie będzie grała z pierwszymi lepszymi popychadlami jak Tunezja i Panama, a będzie mogła się sprawdzić z lepszymi ekipami w meczach o stawkę.

Japonii się akurat nie bardzo obawiam, bo jest to zespół po prostu niezły, dobrze z nimi będzie zagrać przed fazą pucharowa/o honor. Mimo to także nie będzie można koło tego spotkania przejść obojętnie.

Jak mam być szczery to Senegalu się bardziej obawiam niż Kolumbii. Takie nazwiska jak Balde Diao, Mane, Kouyate, Gueye, Koulibaly, a na pewno o kimś jeszcze zapomniałem. Mamy tu doczynienia albo z wielkimi jak szafa albo bardzo szybkimi zawodnikami, którzy niejednego naszego zawodnika będą mogli przestawić jak chcą. No na przykład wyobrażacie sobie pogoń Jędzy za Mane? XD Senegal może być czarnym dosłownie i w przenośni koniem całego turnieju według mnie, a zdecydowanie już powinni być najlepszą ekipą z Afryki.

Co do Kolumbii mam takie odczucia, że jest to rywal z wyższej półki niż taka Rumunia czy Ukraina, odnosząc się do ostatnich naszych eliminacji/mistrzostw. Ale nadal jest to rywal gdzie Polacy mają szansę na nie tylko remis, ale także wygraną. Problem jest tylko taki, że jest to styl południowo-amerykański, z którym ta kadra miała styczność tylko raz w ostatnich paru latach. To może sprawić problemy, ale i tak uważam, że jesteśmy w stanie tutaj wygrać.

Tak jak pisałem, wolę mocną grupę i z niej odpaść niż na Panamach iść do ćwierćfinału, więc ogólnie jestem zadowolony z losowania, bo nasza kadra pokaże na co ją stać z kimś innym niż Niemcy, a nadal będącym na tym wyższym poziomie.

Best Post 2015
Newsman Roku 2015
Progres Roku 2015
User Miesiąca x2: Wrzesień 2015, Kwiecień 2016

Low carder
Awatar użytkownika

Patrząc na inne grupy można zrobić mini symulację wyników grupowych, jednak to jest piłka i wszystko jest możliwe.
A-Urugwaj i Rosja(?),
B-Portugalia i Hiszpania/Iran,
C-Francja i Dania,
D-Argentyna i Nigeria
E-Brazylia i Serbia/Szwajcaria
F-Niemcy i Szwecja,
G-Belgia i Anglia
H-Polska, Kolumbia

Jeżeli nie będzie żadnych niespodzianek, tak mogą wyglądać zespoły, które wejdą do 1/16.

Superstar
Awatar użytkownika

Ja tam się nie zdziwię jak Peru zostawi w pokonanym polu Eriksena i spółkę. Jest to drużyna mocno niedoceniana, a przecież nieprzypadkowo to oni jadą na mundial, a nie Chile czy chociażby Ekwador ;)

A w grupie D jak dla mnie może się wszystko wydarzyć i scenariusz gdzie obok Argentyny wychodzi Nigeria jest chyba najbardziej sensacyjnym. Na pierwszy rzut oka Chorwaci powinni dać radę, a i pewnie Islandczycy tanio skóry nie oddadzą mocno się stawiając. W końcu mają to we krwi :D Będzie się działo w tej grupie.

A, i powiedz mi jeszcze jak to sobie wykalkulowałeś, że obok Hiszpanii stawiasz Iran? W jakich kategoriach to rozkminiłeś, bo dla mnie to jest kompletny absurd... Tak na poczekaniu to nawet nie jestem w stanie wymienić żadnego piłkarza z reprezentacji Iranu poza Rezą z tym długim nazwiskiem, co sobie Szpaku łamał język, ale nie dlatego, że jest taki zajebisty, tylko, że go pamiętam przez to z poprzedniego mundialu jeszcze. A Ty stawiasz ich obok reprezentacji, która wciąż ma potencjał by na luzie wchodzić do strefy medalowej największych imprez ^^

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3397 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 227  Następna