Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest pn lip 13, 2020 8:52 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość

Star
Awatar użytkownika

Witam ciepło i serdecznie w kolejnej odsłonie serii „Przemyślenia Gąbki” :) jako że nudną wieje i to mocno, a do tego w robocie zastój i mam przymusowe dwa dni wolne, postanowiłem znowu coś napisać. A że akurat nawinął mi się temat na czasie, tak szkoda byłoby go zmarnować i nic nie stworzyć :D zapraszam do lektury.

Jak dobrze wiemy obecna pandemia koronawirusa sieje spustoszenie na całym globie i niesie ze sobą wiele przymusowych zmian w naszym nędznym istnieniu. I jak dotyczy to nas, małych ludzi z wsi zwanej Polską, tak dotyczy to także największych krajów na świecie- w tym USA. A zmiany dotykają każdej branży, w tym biznesu wrestlingowego i to o nim chciałbym popisać. Zaś jeszcze dokładniej chciałbym napisać o decyzji z przeniesieniem największego święta dla każdego fana wrestlingu, a więc WrestleManii, do Performance Center i jeszcze jakiejś niezapowiedzianej lokalizacji. W tym miejscu zaznaczam, iż wpis będzie miał charakter dosyć kontrowersyjny- otóż dlatego, że pobawię się w adwokata diabła i spróbuję swoimi argumentami przekonać Was do tego, że WM w PC to zła decyzja i sama gala powinna być przesunięta/przeniesiona do Arabii Saudyjskiej lub innego kraju :) ciekawe, czy mi się uda….

Obrazek

Ogólnie w pewnym momencie każdy dobrze wiedział, że WM nie ma szansy odbyć się zgodnie z planem i trzeba będzie poczynić pewne ruchy, które dadzą WWE pewny spokój i drogi na rozwiązanie tejże sytuacji. Decyzją federacji cały event został:

a) podzielony na dwa dni

b) umieszczony w Performance Center i jeszcze jakimś miejscu, o którym informacja nie została na razie przekazana do opinii publicznej

c) pozbawiony obecności fanów, lecz akurat to nie podlegało żadnej dyskusji i każde rozwiązanie niosło by za sobą taki krok.

No i tu zaczyna się dyskusja, czy WWE podjęło dobrą decyzję z utrzymaniem WM w takim formacie. Większość osób popiera ten pomysł, ja- wręcz przeciwnie. A dlaczego?

Obrazek

1. WRESTLEMANIA BEZ FANÓW NIE JEST WRESTLEMANIĄ

Dosyć prosty do zrozumienia argument mówiący o bezsensowności robienia show dla ludzi bez ludzi. Absolutnie nie wyobrażam sobie takiego eventu bez reakcji publiki, która zawsze była nieodłącznym punktem wydarzeń wrestlingowych, nie mówiąc już o takim święcie jak WrestleMania. Chanty, przyjęcia wrestlerów/wrestlerek, popy i heaty, atmosfera podczas wejściówek- tego nie będzie, a to coś także mocno napędzało oglądanie Manii. Bo czy śledzenie show w TV jest na równi ze śledzeniem akcji na miejscu, wśród tysięcy innych zapaleńców? Nie sądzę. Do tego dorzucamy TOTALNĄ stypę podczas eventów w tym roku, bo…. no właśnie. Każde „zastąpienie” fanów będzie nieudane i nie do zrobienia. Puszczanie reakcji z taśmy? To będzie totalne zbezczeszczenie legendarnych reakcji w historii WM i nie będzie choćby w 1% oddawało tej atmosfery z kibicami. Zasada jest prosta- wrestling jest dla ludzi, a skoro ich nie będzie :/

Obrazek

2. BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW SHOW

Jestem dosyć negatywnie nastawiony do narażania ludzi na niepotrzebne ryzyko. A przy całym szacunku do służb bezpieczeństwa i całych obostrzeniach, kontrolach podczas realizacji WrestleManii- nadal to spore ryzyko. Sytuacja w Stanach nie wygląda obecnie najlepiej i już mówi się o zdecydowanie większej ekspansji wirusa w kraju, co jeszcze bardziej potęguje możliwość zagrożenia dla pracowników Dablju. Czy serio gra jest warta świeczki? Nie chcę narażania czyjegoś zdrowia i życia, a pamiętajmy o chociażby sytuacji Romana Reignsa. Gość jest szczególnie „łatwym celem” dla takiego wirusa, bo co by nie mówić- zdrowotnie nigdy nie będzie tak silny jak reszta, zaś taka sytuacja jak pandemia jest jeszcze większych niebezpieczeństwem dla niego. Tu naprawdę nie potrzeba wiele, aby coś mu się stało i co wtedy? Obecny stan rzeczy to mocne ryzykowanie z najważniejszą wartością na tym świecie, a więc ludzkim zdrowiem. Może panikuję tu i wyolbrzymiam, lecz lepiej być przezornym i omijać niebezpieczeństwo. Kontrole nie zawsze dają 100%-ową pewność pokonania zagrożenia.

Obrazek

3. PRZENIESIENIE WRESTLEMANII NADAL WYGENERUJE STRATY FINANSOWE DLA WWE

Dużym argumentem „za” zrealizowaniem eventu jest zmniejszenie strat pieniężnych i wszystkich innych, które niesie za sobą odwołanie WM w normalnym formacie. To prawda, że w jakimś stopniu WWE straci mniej i będzie mogło wyjść na „mniejszy” minus- tylko czy nadal nie lepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie show na inny termin/w inne miejsce? Nie będę kręcił, że nie chodzi mi tu o zrobieniem WrestleManii w Arabii Saudyjskiej ;) sytuacja w tym państwie, pod względem koronawirusa, nie jest aż tak zła i to tu bardziej widziałbym organizację czegoś w stylu „The Greatest WrestleMania” blabla. Mogłoby to uratować nie tylko oglądalność Manii (jakąś część publiki można by pewnie wpuścić na mniejszy stadion/budynek), ale także jeszcze bardziej zniwelować straty finansowe dla Dablju- wiemy dobrze jak szczodrzy są tamtejsi szejkowie, a nie zapominajmy o wielkiej szansie na zrobienie czegoś „wielkiego” dla tego kraju. To nie byłoby to samo z robieniem eventu w USA, chociaż w obecnej sytuacji nie ma co wybrzydzać. Drugie rozwiązanie to zmiana terminu odbywania się show, chociaż tu pachnie mocną ruletką i ryzykiem- cała pandemia nie zakończy się za szybko, a jeszcze trzeba doliczyć czas z pełnym dojściem do „normalnej” sytuacji na całym globie. Każde rozwiązanie niesie za sobą większe/mniejsze straty, ale szkoda że WWE nie spróbowało (chyba) dogadać się z Saudyjczykami.

Obrazek

4. UCZUCIA WRESTLERÓW PODCZAS SHOW (dosyć słaby tytuł, ale nie mam innego pomysłu :D )

Po prostu- będzie mi szkoda każdego z uczestników show, gdy nie będą oni mogli świętować swoich sukcesów z fanami. Ten punkt mocno łączy się z pierwszym argumentem publiki, bo przecież wszystko tworzy jedną całość. Edge wraca po 9 latach, dostaje wielką walkę na WM, zapewne wygrywa i….. nie może tego momentu dzielić ze swoimi fanami :( Drew z wielkim zwycięstwem i pasem na WM także ucierpi na braku kibiców, a do tego grona dorzucamy Ripley z wielkim momentem związanym z obroną pasa NXT na Największej Ze Scen. Naprawdę cholernie nie chciałbym być w skórze tych osób, które robią to całe życie i w takiej sytuacji poczują brak kogoś naprawdę ważnego w ich robocie. Co by nie mówić- to często dla fanów ci ludzie narażają swoje zdrowie, aby tylko dać im trochę funu. I jeszcze jeden problem związany z tymi uczuciami- czy w takiej sytuacji będą oni na 100% zmotywowani? Tu nie wierzę w jakieś olanie swoich walk, ponieważ to nadal WM i cała sytuacja wokół może jeszcze bardziej zmobilizować wrestlerów, ale jest pewny argument do „odpuszczenia” sobie występu na pełnych obrotach. Ufam ludziom i ich profesjonalnemu podejściu do swoich obowiązków, chociaż serio takie podcięcie skrzydeł może im utrudnić występ na najwyższym poziomie. Obym się mylił.

Obrazek

Chyba tyle mam do napisania :) jak wspomniałem na samym początku- nie musicie się ze mną zgadzać i mieć ten sam punkt wiedzenia. Ja sam po początkowym zjechaniu tego rozwiązania z czasem jednak zauważyłem pewne plusy, ale nadal jest we mnie pewne przeświadczenie o zbyt pochopnym przesunięciu Manii do PC. Powyższe argumenty wydają mi się dosyć logiczne i dobre, także teraz czekam na Wasze wpisy oraz kontrargumenty :D czas obecny jest naprawdę dziwny i w sumie nie zazdroszczę położenia Dablju, jeszcze akurat w najważniejszym momencie roku…. gdzie/kiedy by się ta WM nie odbywała, oby wszystko skończyło się szczęśliwi i bezpiecznie dla wszystkich.

Trzymta się :D

UM:Grudzień 2018, Luty 2019, Marzec 2019, Sierpień 2019
Król Typerów NXT/IW za 2019 rok
Prawie Król Typera ROH za 2019 rok

User Roku 2019

Legenda
Awatar użytkownika

W zasadzie punkt, z którym można się z tobą zgodzić, to punkt nr 2, mówiący o bezpieczeństwu uczestników. Co prawda można by i na to powiedzieć, że - jak przynajmniej podawał Sabinq w swoich newsach - wejście do Performace Center uwarunkowane jest przejściem testu na obecność koronawirusa oraz że WWE maksymalnie ogranicza liczbę osób pracujących na miejscu; ale wiadomo że mimo wszystko zagrożenie zawsze jest i gdyby trafiło się któremuś wrestlerowi WWE wynik pozytywny, to byłby to dla WWE cios potężny.

A skoro już decydują się na to, że WrestleMania się odbędzie, to moim zdaniem WWE podjęła najrozsądniejszą z dostępnych opcji. Piszesz że sytuacja w Arabii z Koronawirusem nie jest taka zła, na co ja odpowiadam: NA RAZIE nie jest taka zła. Skąd wiemy co będzie w Arabii za te dwa tygodnie? Czy WWE byłoby skłonne do ryzyka że w tym czasie tam się nie pogorszy? A przecież sam w punkcie drugim wspomniałeś o bezpieczeństwie uczestników ;) Ryzykowaliby więc tym ruchem ponowne straty finansowe i zdrowie swych zawodników.
Nie zapominajmy też, że w tempie błyskawicznym musieliby dogadać się w pełni co do umowy na galę oraz umowa wynajmu stadionu (chyba że oferta Arabii od razu była na tyle atrakcyjna). Nie znam się na logistyce, ale podejrzewam że trzeba by też przygotować komunikację miejską, hotele i w ogóle przygotować cały stage.

Rozumiem punkt 4, oczywiście że smuteczek, ale są na to dwa słowa kontrargumentu - siła wyższa. Pewnych rzeczy niestety nie da się przeskoczyć. Lepiej wystąpić nie w pełni zmotywowanym, ale za to powrócić do domu zdrowym ;)
Zapewne przed galą Triple H i/lub Vince zbierze wszystkich i walnie gadkę motywacyjną.

Szkoda że tak się trafiło, że ten wirus jak już miał zaatakować z taką siłą, to nie poczekał jeszcze miesiąc. No cóż, mówi się trudno i żyjemy dalej.

Superstar
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Państwo Izrael bezprawnie okupuje tereny należące do Palestyny ale opinia publiczna ma to w dupie
ODWOŁALI WRESTLEMANIĘ PRZEZ POST SOSNOWICZANINA NA JAKIMŚ FORUM [ZOBACZ JAK]

Ja na to patrzę tak - nie bez powodu takie decyzje podejmują osoby wykształcone lub takie co siedzą w biznesie od lat. Zmierzam do tego, że to nie jest tak, że sobie uznali tak po prostu "a zróbmy WM bez publiczności, w sumie wyjebane." I na pewno sobie brali pod uwagę to co tutaj sobie wypisałeś, ale podjęli taką, a nie inną decyzję i my niekoniecznie możemy ją oceniać. A to dlatego, że to na pewno jest tak, że na odbycie WMki (i w zasadzie ogólne funkcjonowanie federacji) składa się wiele czynników, których my nie widzimy i nie odczuwamy. WWE to ogromna firma, która na wysokich stanowiskach nie ma pierwszego lepszego SpangeBoya, tylko ludzi, którzy mają odpowiednie kwalifikacje i dlatego ja w takich sprawach im po prostu ufam, że to jest najlepsze możliwe wyjście z sytuacji, w której i tak każde wyjście jest chujowe.

Newsman Roku 2015
Progres Roku 2015
User Miesiąca x3: Wrzesień 2015, Kwiecień 2016, Styczeń 2019
Moderator WrestleFans - 27.04.16-06.01.17
Administrator WrestleFans - 06.01.17-

Superstar
Awatar użytkownika

Siwy pisze:
w której i tak każde wyjście jest chujowe.

No właśnie jesteśmy w momencie gdzie cokolwiek WWE zrobi, dużo ludzi będzie narzekało. Niestety ale przełożenie terminu to też byłby starty finansowe i totalne rozwalenie sobie kalendarza co mogłoby powodować jeszcze większe straty finansowe. I też mi jest szkoda jako fanowi, ale decyzje jak najbardziej rozumiem taką decyzję. No i nie zakładałbym że była to decyzja podjęta pochopnie, a wręcz wraz z rozwojem sytuacji była przekalkolowywana kilka jak nie kilkanaście razy. No i tak jak Siwy pisze o dużej ilości rzeczy nie mamy pojęcie, więc jedyne co pozostaje nam to gdybanie.

A no i zgoda z tym co na starcie KL napisał, bo punkt drugi ma sens, ale jednak wierzę że utrzymywane są tam wszystkie standardy bezpieczeństwa.

Nie neguje totalnie podejścia, ba na starcie miałem podobnie, jednak im dłużej o tym myślę tym uważam że WWE podjęło lepszą decyzję (co nie zmienia faktu że mogę cisnąć z nich bekę że 2 dniowa WM to żałosna podróba NJPW WK).

Moderator 22.09.2017-03.04.2018

Superstar
Awatar użytkownika

No tak, ogólnie to w chuj się z tym nie zgadzam co napisałeś i już tłumaczę dlaczego. Po pierwsze i najważniejsze. WWE na pewno podpisało takie kontrakty z telewizjami, które wymuszają na nich pokazywanie tygodniówek. Więc raczej głupie byłoby gdyby taka Wrestlemania w ogóle się nie odbyła, nie mówiąc już o jej przełożeniu. Nikt nie wie co będzie za dwa miesiące. Może będzie jeszcze gorzej? Może lepiej? Znowu mają przekładać? A jeśli tak to co, przez kolejne dwa miesiące mamy oglądać feudy bez walk ich kończących? Czy może powinnyśmy całkowicie zapomnieć o tych rywalizacjach na ten czas, a potem sobie o nich przypomnieć? Wszystkie te rozwiązania są jak dla mnie idiotyczne.

Zorganizowanie Wrestlemanii ma sens, a jej podzielenie na dwa dni jest jeszcze lepszym pomysłem. Gala w końcu będzie dla fanów, bo będziesz mógł ją sobie i tak obejrzeć w necie lub na WWE Network. Nie ma co ryzykować, a walki i tak mogą być niezłe. No trudno, może i będzie cicho, ale takie AEW udowodniło, że da się zrobić zajebistą tygodniówkę bez publiki. Więc daję szansę WWE i wierzę, że nagranie Wrestlemanii jeszcze przed samą galą pozwoli uniknąć wielu błędów. No i kurwa, jeśli taki Edge i Orton będą się ze sobą lać gdzieś po jakichś biurach, których nie widziałeś to będzie zajebiście.

Pamiętajmy o tym, że McMahon to biznesmen, a biznesmen chce stracić jak najmniejszą kwotę pieniędzy. Więc musi tę Wrestlemanię zorganizować, bo w przeciwnym razie będzie na solidny minus. Piszesz o Arabii i niby spoko, ale jestem kurwa przekonany, że jeśli WM zostałaby przeniesiona do Arabii to community zjadłoby federację żywcem na czele z Tobą. xD

Więc zostawmy takie decyzje osobom wykształconym, pozdro

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ]