wrestling wwe tna ecw


Podczas ostatniego głosowania dotyczącego Survivor Series zdecydowanie byliście po stronie RAW. Oto wyniki:
SONDA
Zwycięsko z Survivor Series wyjdzie:
RAW (891) 68%
SmackDown (415) 32%

Łącznie oddano 1306 głosów 

Zmieniamy temat. Rok 2017 powoli dobiega końca. Czas na podsumowanie. Rozpoczynamy ocenę tegorocznych wydarzeń w WWE, które jak wiadomo podzielone jest na trzy brandy - RAW, SmackDown, NXT. Który Waszym zdaniem wypadł w tym roku najlepiej?


Począwszy od 15. lutego Extreme Sports Channel skraca opóźnienie emisji gal WWE zaledwie do trzech dni. RAW emitowane będzie w czwartki o 20:00, SmackDown piątki o 20:00, NXT soboty o 20:00, a Miain Event w soboty o 21:00. Gale pojawią się w środy o 20:00. W weekendy i w ciągu tygodnia przewidziana są również bloki powtórkowe.

Paige została oficjalnie wykluczona z akcji przez sztab medyczny WWE po tym, jak podczas live eventu otrzymała silne kopnięcie w plecy od Sashy Banks. Może to nawet oznaczać koniec jej kariery.

WWE ogłosiło nowy program Mixed Match Challenge, który od stycznia będzie dostępny na Facebook Watch. Będzie to turniej mieszanych tag teamów (kobieta + mężczyzna), a w rozgrywkach wezmą udział osoby z obu brandów. Dla WWE będzie to także szansa na nawiązanie większej współpracy z Facebookiem, z którym rozmawiają już od wielu miesięcy.


Skrót wydarzeń:
WWE Clash of Champions 2017WWE RAW
Odcinki premierowe:
Sobota, godz. 20:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 10:00
Poniedziałek godz. 18:00
Sobota godz. 10:00

WWE SmackDown!
Odcinki premierowe:
Niedziela, godz. 14:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 18:00
Czwartek godz. 18:00
Sobota godz. 14:00

WWE Main Event
Odcinki premierowe:
Niedziela, godz. 13:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 17:00
Środa godz. 18:00
Sobota godz. 13:00

NXT
Odcinki premierowe:
Sobota, godz. 22:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 12:00
Wtorek godz. 18:00
Sobota godz. 12:00

WWE Royal Rumble
Niedziela 4.01.2018
godz. 16:00
Powtórka:
Poniedziałek 5.01.2017
godz. 20:00

Spekulacje dotyczące walk Triple H'a na Royal Rumble i WrestleManii, Brock Lesnar bez kontuzji + AJ Styles chciałby rewanżu, Kevin Owens i Sami Zayn przeniosą się na RAW?
Dodano: 20-11-2017, 20:27
Po wydarzeniach z Survivor Series trwa wiele spekulacji czy WWE nie zdecyduje się na pewne zmiany w planach i do walki Triple H’a z Kurtem Angle nie dojdzie już na Royal Rumble 2018 PPV. W takim przypadku na WrestleManii mogłoby dojść do potyczki Huntera z Braunem Strowmanem. Ewentualnie WWE może pójść w odwrotnym kierunku i Triple H spotka się ze Strowmanem na Royal Rumble, dzięki czemu federacja zyska na czasie w kontekście budowy walki HHH/Angle na WM. Aktualne wydarzenia wskazują jednak na to, że plany w WWE są obecnie dynamiczne, bo przecież oryginalnie Hunter w ogóle nie miał uczestniczyć w Survivor Series. Jedynym pewniakiem w kontekście WrestleManii 34 wydaje się obecnie potyczka Brocka Lesnara z Romanem Reignsem.

Dave Meltzer twierdzi, że mimo spekulacji Brock Lesnar nie doznał żadnej kontuzji na Survivor Series i jedynie mocno sprzedawał walkę z AJ Stylesem, by dodatkowo podbudować mistrza WWE, gdyż był dużym entuzjastą potyczki z tym właśnie zawodnikiem.
Warto odnotować, że sam AJ Styles napisał na Twitterze, iż w przyszłością z chęcią stoczyłby z Lesnarem walkę rewanżową. Nie można wykluczyć, że WWE rzeczywiście doprowadzi jeszcze do takiego wydarzenia, bo ich potyczka z Survivor Series została bardzo dobrze przyjęta przez fanów.

Możliwe, że w najbliższym czasie WWE dokona delikatnych przesunięć w rosterach, które w pierwszej kolejności miałyby dotyczyć Kevina Owensa i Samiego Zayna. Panowie rozmawiali już ze Stephanie McMahon na zapleczu Survivor Series, a podczas walki wieczoru zaatakowali Shane’a McMahona, więc zmiana przez nich brandu wydawałaby się obecnie bardzo naturalna.

----

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu


Autor:
Piotr GilewskiDodano: 24-09-2017, 14:08
Host: public-gprs415404.centertel.pl, IP: 37.47.253.237

W tym roku nie da się oglądać Wyatta na trzeźwo. Fatalne feudy, średni poziom ringowy, słabe proma. Jak dla mnie gościu może już zawsze przegrywać.

Wy tak serio o tej Jax? Od debiutu pokazuje że najlepiej byłoby ją zwolnić. Zero charyzmy, zero mic skilla, jakieś 60% fanów ma ją gdzieś, w ringu nie pokazuje zupełnie niczego, wizualnie też wiadomo, booking tragiczny. To ma być żeński Strowman? Proszę was. Lepiej niech zatrudnią Piper Niven. Jax jedynie zasługuje by ją podkładać Alicji Fox na WWE Main Event.

autor: Triple X

Dodano: 24-09-2017, 15:25
Host: agow244.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 217.99.254.244

Tegoroczne NM zapowiada się naprawdę dobrze (na papierze nawet chyba lepiej niż samo SS) więc i ja pobawię się w małe typowanko:

1) Elias - powiem szczerze, że nawet podoba mi się postać Eliasa i szkoda, że ląduje on w preshow w walce z niczego zamiast powalczyć np. o tytuł IC...
2) FB - właściwie to ciężko tu wskazać wygranego. Z jednej strony może to być BW na zasadzie, że pokona FB jako człowieka i, że FB bez swojej postaci demona nie umie wygrać dużej walki. Z drugiej może to być FB na zasadzie, że właśnie pokaże BW iż może wygrywać duże walki bez swojej postaci demona... I właśnie skłaniam się ku tej drugiej opcji. Jednocześnie mam nadzieję, że wwe na tej walce zakończy ten konflikt który nie oszukujmy się ale mocno rozczarował... Wiadomo, że nikt tu nie wiadomo jakich walk nie oczekiwał, ale chyba wszyscy oczekiwali świetnych segmentów, dużo psychologii i emocji.... W końcu to konflikt Króla Demonów z Pożeraczem Światów...
3) Neville - jeśli wwe zdecyduje się dać mistrzostwo cruserów dla Enzo to będzie to śmiech na sali... Gościu to się nadaje najwyżej do zwolnienia...
4) Miz - nigdy nie byłem i już nigdy nie będę fanem Miza. Niemniej uczciwie muszę przyznać, że gość ostatnimi czasy robi świetną robotę i bardzo poprawił się w ringu... Z drugiej strony mamy JJ... Szczerze? Kompletnie nie podoba mi się postać JJ, a te całe story z synem KA w ogóle do mnie nie przemawia... Zamiast niego w tej walce widział bym najlepiej Eliasa... Ale tak po prawdzie to chciałbym aby ...

autor: The Game

Dodano: 24-09-2017, 15:26
Host: agow244.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 217.99.254.244

Ale tak po prawdzie to chciałbym aby Miz już stracił tytuł IC i został od niego odsunięty... Bo już naprawdę gość ma już 7 panowań i jest przy tym tytule już stanowczo za długo...
5) SR&DA - poprzednia walka obu zespołów była świetna i bardzo prawdopodobne, że i tym razem będzie podobnie. Możliwe nawet że ringowo będzie to najlepsza walka NM. Szkoda tylko, że wygrani są praktycznie z góry znani... Ciekawi mnie tylko co potem z Cesaro&Sheamusem? Pociągnięcie konfliktu z SR&DA do następnego ppv czy może rozpad?
6) RR - no to jest zdecydowanie walka kalibru WM. Z jednej strony terminatorzący od 20 lat Jasiek, a z drugiej chyba jeszcze bardziej terminatorzący i szykowany na nową twarz federacji RR... W sumie to szkoda, że ta walka nie odbywa się kilka lat wcześniej... Wtedy jeszcze można by mieć jakieś nadzieje na wygraną Jaśka, ale teraz to już raczej wszystko wiadomo (chodzi mi ogólnie o rostrzygnięcie rywalizacji)... Jeśli będzie dłuższa niż jedna walka to pewnie gdzieś po drodze Jasiek zgarnie wygraną, ale jeśli zamknie się w jednej walce to pewnie wygra RR). A tak na marginesie chciałem się jeszcze odnieść do samego Jaśka... Otóż ostatnimi czasy uwielbiam gościa oglądać... Występuje jako parttimer nie siedzi wiecznie w me przy tytule wwe lub uv, promuje innych, i daje świetne na wpół heelowe proma...
7) BS - ostatnio jestem naprawdę dużym fanem BS. Gość jak na takiego bysiora jest świetny. Widziałbym go jako naturalnego następcę Bestii i monster heela z prawdziwego zdarze...

autor: The Game

Dodano: 24-09-2017, 17:28
Host: chs217.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.31.16.217

Kiedy będzie raport z Impact Wrestling?

autor: wwe sucks

Dodano: 24-09-2017, 18:40
Host: user-94-254-175-254.play-internet.pl, IP: 94.254.175.254

Relacja z ostatniego Impacta jest od wczoraj na stronie głównej w dziale raporty.

Balor, The Miz, Bliss, Rollins & Ambrose, Neville, Reigns, Strowman - gala zapowiada się wręcz wspaniałe, bo trzy walki mogą skraść show, a trzy kolejne będą miały solidny poziom. Najbardziej obawiam się o starcie o pas Cruiserweight, a to dlatego, że wiemy dobrze jaki w ringu jest Amore no i też dlatego, że ma on jakieś szanse na wygraną, a to będzie strzał w pysk dla 205 Live i wszystkich zawodników fioletowego brandu. Finn powinien wygrać, bo porażka uczyni z niego zwykłego lamusa, który bez malunków ma postać pokroju zwykłego midcardera. Wyatt wygra i co z nim dalej? Rzuci się na Lesnara? Zwycięstwo Braya nie ma sensu gdy patrzy się na to co może dziać się w przyszłości. Potem mamy Jordana, na niego nie stawiam, Bliss powinna pas obronić, ale szybki powrót Bayley mnie przeraża, a jej kolejny run z pasem pogrzebałby dywizję kobiet. Rollins i Ambrose pasy obronią, rozpadu pewnie jeszcze nie będzie, Roman pokona Johna, bo ten drugi i tak znika to po co ma zwyciężać. No i liczę na wygraną Brauna - Lesnara pobalował, pora oddać mistrzostwo Strowmanowi.

autor: RS

Dodano: 24-09-2017, 20:16
Host: 5.174.68.89, IP: 5.174.68.89

Kick-off: Elias - mam nadzieję, że to on wygra, Crews jest kompletnie bezbarwny.
1. Balor - feud mocno rozczarował, a szkoda, trzeba go zakończyć, a najlepiej zrobić to wygraną Finna, mam nadzieję, że potem wrzucą go w końcu w program o pas IC.
2. Neville - już sam pomysł, żeby Enzo walczył o pas, podczas gdy w tej dywizji liczy się przede wszystkim ringowa jakość jest kiepskim pomysłem. Jeszcze gorszym byłoby, gdyby wygrał, ale nie dopuszczam tego do siebie. Oby nie zrobili z niego underdoga, który ciągle obrywał, a jednak wygra.
3. The Miz - walka może być bardzo dobra, bo Miz jest bardzo solidny, a Jordan bardzo dobry. Niemniej jednak nie widzę go jako mistrza, przynajmniej jeszcze nie teraz, ale jak jeszcze trochę go podpromują, jak się wykaże w jakimś innym feudzie, to czemu nie.
4. Bliss - myślę, że jakimś psim swędem wygra, a potem straci pas na rzecz Jax.
5. Rollins i Ambrose - ringowo pewnie będzie show stealer, szkoda że jednak zwycięzcy praktycznie pewni. Ciekawi mnie dalszy los obu par po gali, bo jednak kontuzja Jeffa wykluczyła go z rywalizacji i nie ma wiarygodnych rywali dla Setha i Deana. Sheamus ma kręcić film, więc pewnie zniknie, a Cesaro... może feud z Balorem, jeśli nie dadzą go na pas IC? Ciekawe by to mogło być.
6. Reigns - segmenty mieli świetne, dzięki Cenie właściwie, feud mimo że krótki poprowadzony bardzo dobrze. Ringowo walka będzie pewnie średnia, ale nawet niezła, szkoda też, że zwycięzca również jest pewny. Najbardziej tu czekam na chant...

autor: ???

Dodano: 24-09-2017, 20:16
Host: 5.174.68.89, IP: 5.174.68.89

6. Reigns - segmenty mieli świetne, dzięki Cenie właściwie, feud mimo że krótki poprowadzony bardzo dobrze. Ringowo walka będzie pewnie średnia, ale nawet niezła, szkoda też, że zwycięzca również jest pewny. Najbardziej tu czekam na chanty publiczności za Ceną.
7. Lesnar - Strowman jest świetnie bookowany, ale nie wierzę w jego wygraną. Za dużo dominował na tygodniówkach, więc nie wygra na PPV, poza tym Lesnar raczej nie straci pasa (niestety) na podrzędnym PPV. Kibicuję Braunowi, bo chcę żeby pas był aktywny, ale jestem realistą.

autor: ???

Dodano: 24-09-2017, 21:52
Host: 89-64-14-198.dynamic.chello.pl, IP: 89.64.14.198

1. Balor. Bo Tripel Ejdż ostatnio mówił, że Vincowi na@ebie garści jak go nie podpuszują.
2. Neville. Bo Enzo to pała.
3. Alexa, albo Emma, bo reszta ma końskie ryje.
4. Cesaro i Szejmus, bo WWE lubi zmieniać pasy tag team na kazdym PPV między dwoma drużynami.
5. Cena, bo krążą plotki o transferze Romana do MZW w głuchołazach.
6. Strowman. Bo to szansa na to, że ludzie znowu zaczną ich oglądać, i musieliby być kretynami, by wygrał Lesnar.

autor: rambo

Dodano: 24-09-2017, 21:55
Host: 89-64-14-198.dynamic.chello.pl, IP: 89.64.14.198

A no i zapomniałem o dwóch walkach.
Oczywiście wygra Miz, a w drugiej walce pewnie Vince rzuci monetą na 5 minut przed pojedynkiem.

autor: rambo

Dodano: 25-09-2017, 01:56
Host: 178-37-241-13.adsl.inetia.pl, IP: 178.37.241.13

Fajnie by bylo jakby Heyman zdradzil Lesnara

autor: Staszek

Dodano: 25-09-2017, 02:41
Host: host14-89-206-17.limes.com.pl, IP: 89.206.17.14

@up
zdrada Lesnara bylaby glupota wiec nie kracz. pozatym juz raz Heyman go zdradzil w 2002 i powtorka niejest do niczego potrzebna.

autor: logan

Dodano: 25-09-2017, 04:56
Host: user-94-254-151-69.play-internet.pl, IP: 94.254.151.69

Z Enzo to jakiś żart chyba?

autor: Piott

Dodano: 25-09-2017, 05:02
Host: 178-37-241-13.adsl.inetia.pl, IP: 178.37.241.13

żeby Vince pierd**nął na zawał bo to szczyt... Braun jak szmaciarz... Reings takie cos od**** i do tego ten spier****** amore ( specjalnie z malej bo jest gów***) Zeby ten stary dziad zdechł za to co zrobil Braunowi

autor: Staszek

Dodano: 25-09-2017, 05:03
Host: 79.184.78.159.ipv4.supernova.orange.pl, IP: 79.184.78.159

Tyle tygodni monster bookingu, zeby sie skonczylo po jednym f5? Great job WWE.

autor: NYM

Dodano: 25-09-2017, 08:27
Host: sub236-124.elpos.net, IP: 85.193.236.124

Roman xD ile on przyja AA? To juz wyzszy poziom terminatorzenia

autor: Therock45

Dodano: 25-09-2017, 10:26
Host: user-94-254-240-114.play-internet.pl, IP: 94.254.240.114

Thank You Cena?

autor: Plap

Dodano: 25-09-2017, 10:30
Host: dynamic-78-8-54-38.ssp.dialog.net.pl, IP: 78.8.54.38

And neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeew ...........Enzoooo Amoooreee :D

autor: EEEEnzoooo

Dodano: 25-09-2017, 10:47
Host: 178.212.146.202.siec.idealan.pl, IP: 178.212.146.202

Roman Terminator 300% koncowka walki to przegiecie

autor: Y2J1985

Dodano: 25-09-2017, 12:16
Host: ip-37-248-152-241.multi.internet.cyfrowypolsat.pl, IP: 37.248.152.241

Wiele tygodni bookowania Strowmana jako monstera po to żeby nie odbił po jednym F5, poyebana logika poyebanej orgranizacji. Roman odbijał po 4 AA w tym jedno było z narożnika. Enzo mistrzem Cruiserweight ja prld.

autor: SixStarDriver

Dodano: 25-09-2017, 12:31
Host: public-gprs350931.centertel.pl, IP: 37.47.2.20

Gala zapowiadała się świetnie a wyszło jak zawsze, głównie przez wyniki pojedynków. Co do ME to byłem przekonanay że wygra to Lesnar no ale w taki sposób? Strowman niszczący wszystkich z Romkiem na czele przegrywa z bestią po jednym F5. Skoro tak to ja nie widzę już rywala wiarygodnego dla Besti. A przepraszam jest oczywiście Roman który go poskłada w ME WM. Co do walki Ceny z Reingsem się nie będę wypowiadał bo każdy widział jak to wyglądało. Czy RR został namaszczony na następcę Johna Ceny? Może w oczach Vinca tak jest ale na pewno nie w moich i śmiem twierdzić że duża większość fanów uważa podobnie. A czy go kiedyś fani kupią to śmiem wątpić ale wszystko jest możliwe.

autor: Stanley15

Dodano: 25-09-2017, 17:54
Host: agow244.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 217.99.254.244

Właściwie nie do końca wiem co napisać... NM zapowiadało się bardzo dobrze, wyszło nieźle, ale niektóre kwestie bookingu wołają o pomstę do nieba...

1) Miz - o walce nic nie napiszę, bo szczerze mówiąc to jej nie oglądałem, ale chyba jednak cieszę się, że Miz zachował tytuł... Ani postać, ani całe story związane z JJ nie przemawiają do mnie... Niemniej tak jak wczoraj pisałem chciałbym jakiejś zmiany obsady w krajobrazie tytułu IC...
2) FB - walka całkiem niezła, ale bez żadnych rewelacji... Nie potrzebny był ten motyw z atakiem przed walką i tą niby kontuzją FB... Niemniej mam nadzieję, że to już koniec tego mocno rozczarowującego programu... Ps: Trzeba jeszcze podkreślić, że BW jak zwykle wyszedł na lamera...
3) SR&DA - zdecydowanie najlepsza walka gali. Moim zdaniem nie potrzebny ten motyw z kontuzją DA i długa dominacja Cesrao&Sheamusa w oparciu o nią. Ale później było już zdecydowanie lepiej... Trzeba docenić postawę Cesaro który mimo nieprzyjemnej kontuzji dokończył całe starcie. Najbardziej jednak podobała mi się chyba ta akcja z połączeniem tego power bombu z narożnika i white nois XD... Bardzo ciekawy też jestem co dalej z oboma zespołami? Może wwe zdecyduje się jeszcze przedłużyć tą rywalizację do TLC? A może rozpad Cesaro&Sheamusa? Bo tak szczerze mówiąc to w tej chwili nie widać za bardzo innych tt do rywalizacji...
4) RR - tradycyjnie booking RR to jakiś nie śmieszny żart... Tak jak słusznie pisaliście już wcześniej po prostu najnowszy model terminatora 300...

autor: The Game

Dodano: 25-09-2017, 17:54
Host: agow244.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 217.99.254.244

Ileż to było tych AA? 4? W tym jedno z narożnika... A Jasiek? A Jasiek padł po 2 spearze...Swoją drogą to zauważyliście jak ostatnio mocno na pozycji podupadło AA? Swego czasu jak Jasiek terminatorzył to wystarczyło 1, max 2 i to na najlepszych zawodników... A teraz właściwie w każdej walce muszą być przynajmniej ze 2... Niemniej wygląda na to, że jeśli RR nie był jeszcze w pełni namaszczony na następcę Jasia to teraz już chyba jest...
5) EA - BUHAHA... Tyle w temacie...
6) Lesnar - niestety mega rozczarowanie... O ile pewnie każdy dopuszczał do siebie fakt, że bestia jednak obroni tytuł, to chyba nikt nie spodziewał się, że w taki sposób... Tyle tygodni mocarnego bookingu BS, tyle tygodni dominacji nad rywalami, tyle tego wszystkiego i... I wystarczyło 1 F5... O ile jeszcze początek i ta dominacja BS była spoko, tak to co się działo po tej kimurze to już dramat...
Ogółem NM moim zdaniem mocno zawiodło... Bardzo dobra była walka o tytuły tt i solidna FB z BW... Ale reszta to już tragedia... Booking RR i walki wieczoru to śmiech na sali, a wygrana EA i zdobycie przez niego mistrzostwa to już w ogóle nie wiem jak nazwać...

autor: The Game

<<< newsboard WrestleFans >>>


Najlepiej w 2017 roku wypadło:

RAW
SmackDown
NXT28. stycznia 2018


Royal Rumble Match

Royal Rumble Match
(kobiet)

Triple Threat Match
o mistrzostwo Universal
Brock Lesnar
vs
Kane
vs
Bran Strowman

Handicap Match
o mistrzostwo WWE
AJ Styles
vs
Kevin Owens i Sami Zayn

Mistrzostwo Tag Teamów RAW
Seth Rollins i Jason Jordan
vs
Sheamus i Cesaro

2 out of 3 Falls Match
o mistrzostwo Tag Teamów SmackDown

The Usos
vs
Chad Gable
i Shelton Benjamin

Mistrzostwo Cruiserweight
Enzo Amore
vs
Cedric Alexander
17. grudnia 2017


Mistrzostwo WWE
AJ Styles
pokonał
Jindera Mahala

Mistrzostwo
Stanów Zjednoczonych
Triple Threat Match

Dolph Ziggler
pokonał
Barona Corbina
i Bobby'ego Roode'a

Mistrzostwo
Tag Teamów SmackDown
Fatal 4 Way

The Usos
pokonali
Chada Gable
i Sheltona Benjamina
The New Day
Ruseva i Aidena Englisha

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Lumberjack Match

Charlotte
pokonała
Natalya'ę

Tag Team Match
Sami Zayn i Kevin Owens
pokonali
Randy'ego Ortona
i Shinsuke Nakamurę

Tag Team Match
The Bludgeon Brothers
pokonali
Breezango

Pre-show
Mojo Rawley
pokonał
Zacka Rydera
5. listopada 2017


Mistrzostwo GFW Global
Eli Drake
pokonał
Johnny'ego Impacta

Mistrzostwo GFW X Division
Ultimate X match

Trevor Lee
pokonał
Sonjay Dutta
Petey'ego Williamsa
Matta Sydala
Garzę Jr.
Dezmonda Xaviera

Mistrzostwo
GFW World Tag Team
5150 Street Fight

Ohio Versus Everything
pokonali
The Latin American Xchange

Mistrzostwo GFW Knockouts
Three-way match

Gail Kim
pokonała
Siennę
i Allie

Six Sides of Steel tag team match
Lashley i King Mo
pokonali
Moose'a i Stephana Bonnara

Monster's Ball match
Abyss
pokonał
Grado

Six-man tag team match
Team Impact
(ECIII, Eddie Edwards i James Storm)
pokonało
Team AAA
(El Hijo del Fantasma, Pagano i Texano)Designed by Paweł "Boryss" Borkowski

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.