wrestling wwe tna ecw


WWE Backlash za nami, a w starciu rewanżowym po WrestleManii, promowanym jako "Najwspanialszy pojedynek w historii", Randy Orton pokonał Edge'a. Wy głosowaliście następująco:
SONDA
Kto wygra na WWE Backlash?
Edge (209) 51%  
Randy Orton (198) 49%  
Łącznie oddano
407 głosów

Rozpoczynamy tymczasem głosowanie dotyczące podziału rosterów WWE.


Edge nabawił się poważnej kontuzji podczas nagrań walki z Randym Ortonem na WWE Backlash. Zawodnik zerwał triceps, w związku z czym musiał się poddać pilnej operacji. Przerwa WWE Hall of Famera może wynieść nawet około 8 miesięcy.

WWE poinformowało o połączeniu sztabów kreatywnych odpowiedzialnych za RAW i SmackDown. Nadzór nad zbiorczym zespołem sprawuje teraz Bruce Prichard, który odpowiada obecnie tylko przed Vincem McMahonem. W związku z roszadami Paul Heyman został odwołany z roli dyrektora wykonawczego RAW.

W trakcie nagrań NXT w dniu 9 czerwca w gronie osób pełniących rolę publiczności znalazł się adept z Performance Center, który jak się później okazało był zakażony koronawirusem. WWE poinformowało o tym z blisko tygodniowym opóźnieniem, natomiast finalnie wszystkie potencjalnie zagrożone osoby z federacji zostały przebadane i wszystkie wyniki były negatywne, więc nagrania telewizyjne zostały wznowione.WWE RAW
Odcinki premierowe:
Czwartek, godz. 20:00.
Powtórki:
Sobota godz. 10:00, 17:00
Niedziela godz. 11:00
Wtorek godz. 18:00

WWE SmackDown!
Odcinki premierowe:
Wtorek, godz. 21:00.
Powtórki:
Czwartek godz. 20:00
Sobota godz. 20:00
Niedziela godz. 14:00

NXT
Odcinki premierowe:
Sobota, godz. 20:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 16:00
Środa godz. 20:00
Sobota godz. 12:00

WWE Main Event
Odcinki premierowe:
Niedziela, godz. 13:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 17:00
Środa godz. 21:00

WWE Backlash
Środa 22.07.2020
godz. 20:00
Powtórka:
Czwartek godz. 15:00
Sobota godz. 10:00
Niedziela godz. 18:00

Omówienie wydarzeń z WWE Backlash 2020 PPV
Dodano: 15-06-2020, 10:11
Za nami WWE Backlash 2020, które odbyło się w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego. Paczka zawiera omówienie wydarzeń, a co za tym idzie otwarte spoilery z tej gali.

W Kick-Offie do PPV wylądowała zgodnie z przewidywaniami walka o WWE United States Championship. Apollo Crews obronił tutaj tytuł przeciwko Andrade, przy pewnej asyście Kevina Owensa, który znajdował się przy stoliku komentatorskim i postanowił zapobiec próbie ingerencji ze strony Angela Garzy, który starał się pomóc Andrade.

W pierwszej walce głównej karty na szali znalazły się WWE Women’s Tag Team Championship. Bayley i Sasha Banks zdołał zachować pasy. W końcówce Alexa Bliss wykonała Twisted Bliss i wydawało się, że może uzyskać triumf dla swojej drużyny, lecz wtedy na ring z impetem wparowała Sasha Banks, która sprytnie przerolowała Bliss i ją odliczyła.

W kolejnym starciu Sheamus kilkukrotnie był w opałach, lecz ostatecznie zdołał pokonać Jeffa Hardy’ego w solowym starciu. Następna walka nie przyniosła nam jasnego rozstrzygnięcia, a było to starcie o RAW Women’s Championship. Asuka i Nia Jax zostały wyliczone, gdy walczyły poza ringiem, więc pojedynek zakończył się bez zwyciężczyni, natomiast oczywiście zgodnie z zasadami Asuka zachowała tytuł. Japonka nie była jednak zadowolona z tego jak tego dokonała i już po gongu zaatakowała jeszcze Jax.

Dalej zobaczyliśmy 2 on 1 Handicap Match o WWE Universal Championship. Kluczowe dla przebiegu pojedynku okazały się jego zasady, zgodnie z którymi The Miz i John Morrison nie zostaliby wspólnymi mistrzami, lecz tytuł miał zdobyć ten, który odliczy lub podda Brauna Strowmana. Jak łatwo się domyślić finalnie doprowadziło to do zwrócenia się przeciw sobie tego tag teamu, gdy The Miz przerwał liczenie Johna Morrisona. Strowman skorzystał z okazji powalając Miza, a potem odliczając Morrisona po swoim firmowym Powerslamie.

Zamieszania nie brakowało też w walce o WWE Championship. MVP zjawił się w narożniku Bobby’ego Lashleya i wspierał pretendenta w trakcie pojedynku, lecz kluczowe okazało się pojawienie się pod koniec Lany. Ta wdrapała się na krawędź ringu, gdzie Lashley nie chciał jej uderzyć, więc wyhamował, po czym odwrócił się wprost na cios głową od Drew McIntyre’a. Bobby przypadkowo strącił potem Lanę, która spadła na MVP, a w ringu McIntyre wykorzystał sytuację, by wykończyć rywala swoim Claymore.

Ostatecznie nie zobaczyliśmy walki o RAW Tag Team Championship, lecz dość specyficzny brawl między Street Profits i Viking Raiders. Podczas tego segmentu pojawiło się sporo dziwnych oraz komediowych wstawek, w tym rywalizacja tych zespołów z gangiem ninja, którzy nadjechali na motocyklach pod batutą Akira Tozawy. Zjawił się też wielki ninja, w którego rolę wcielił się jeden z rekrutów z WWE Performance Center – Jordan Omogbehin. Finalnie Profits i Raiders walcząc wylądowali w… kontenerze ze śmieciami.

Wreszcie nadszedł czas na starcie Edge’a z Randym Ortonem, promowane przez WWE jako „Greatest Wrestling Match Ever”. Walka miała bardzo zadbaną otoczkę, między innymi z podkręconym audio z reakcjami publiczności czy różnymi ujęciami kamery. Już na starcie oddano też ładny hołd Howardowi Finkelowi, wykorzystując jego głos do zapowiedzi. Sama walka była bardzo długa i działo się w niej naprawdę dużo. Orton krwawił po jednym z Headbuttów ze strony Edge’a, a w końcówce nie brakowało oczywiście odkopywania po akcjach kończących. Gdy Edge złapał Ortona w duszenie, ten kopnął go poniżej pasa, ustawiając się przy tym plecami do sędziego, żeby ten tego nie dostrzegł. Następnie Orton wykonał rywalowi Punt Kick, po którym zdołał odliczyć go do trzech.

Po pojedynku zjawił się sztab medyczny z noszami, na których chciał umieścić Edge’a, lecz ten odepchnął pomoc i chciał się podźwignąć koniecznie o własnych siłach, a Backlash zakończyliśmy widokiem Edge’a załamanego porażką.

----------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu

Autor:
Piotr Gilewski<<< newsboard WrestleFans >>>

Czy uważasz, że WWE powinno zrezygnować z podziału rosterów na RAW i SmackDown?

Tak, gwiazdy powinny się pojawiać w obu programach.
Nie, obecna sytuacja jest optymalna.19. czerwca 2020


Mistrzostwo WWE
Drew McIntyre
vs
Dolph Zigglert


Mistrzostwo Kobiet RAW
Asuka
vs
Sasha Banks

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Bayley
vs
Nikki Cross

Wyatt Swamp Fight
Braun Strowman
vs
Bray Wyatt
14. czerwca 2020


Mistrzostwo WWE
Drew McIntyre
pokonał
Bobby'ego Lashleyego

Mistrzostwo Universal
2 on 1 Handicap Match

Braun Strowman
pokonał
Miza i Johna Morrisona

Mistrzostwo Stanów Zjednoczonych
Apollo Crews
pokonał
Andrade

Mistrzostwo Kobiet RAW
Asuka
vs
Nia Jax
podwójny count-out

Mistrzostwo Tag Teamowe Kobiet WWE
Triple Threat Match

Bayley i Sasha Banks
pokonały
Alexa Bliss i Nikki Cross
The IIconics

Randy Orton
pokonał
Edge'a

Sheamus
pokonał
Jeffa Hardy'ego
23. maja 2020


Mistrzostwo Świata AEW
Jon Moxley
pokonał
Brodiego Lee

Stadium Stampede 
Matt Hardy & The Elite
pokonali
The Inner Circle


Mistrzostwo Kobiet AEW
Hikaru Shida
pokonała
Nylę Rose

Mistrzostwo TNT
Cody
pokonał
Lance'a Archera

Miano pretendentów do mistrzostwa Tag Teamowego AEW
Private Party
vs
Best Friends 

Casino Ladder Match
Brian Cage
pokonał
Darby'ego Allina
Colta Cabanę
Orange'a Cassidy'ego
Joeya Janela
Scorpio Sky'a
Kipa Sabiana

Frankiego Kazaiana
Luchasaurusa


Dustin Rhodes
pokonał
Shawna Spearsa

Kris Statlander
pokonał
Britta Bakera


MJF
pokonał
Jungle Boya 


Miano pretendentów
do mistrzostwa
Tag Teamowego AEW

Pre-show
Best Friends
pokonali
Private PartyDesigned by Paweł "Boryss" Borkowski

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.