wrestling wwe tna ecw


WWE Backlash za nami, a w starciu rewanżowym po WrestleManii, promowanym jako "Najwspanialszy pojedynek w historii", Randy Orton pokonał Edge'a. Wy głosowaliście następująco:
SONDA
Kto wygra na WWE Backlash?
Edge (209) 51%  
Randy Orton (198) 49%  
Łącznie oddano
407 głosów

Rozpoczynamy tymczasem głosowanie dotyczące podziału rosterów WWE.


Edge nabawił się poważnej kontuzji podczas nagrań walki z Randym Ortonem na WWE Backlash. Zawodnik zerwał triceps, w związku z czym musiał się poddać pilnej operacji. Przerwa WWE Hall of Famera może wynieść nawet około 8 miesięcy.

WWE poinformowało o połączeniu sztabów kreatywnych odpowiedzialnych za RAW i SmackDown. Nadzór nad zbiorczym zespołem sprawuje teraz Bruce Prichard, który odpowiada obecnie tylko przed Vincem McMahonem. W związku z roszadami Paul Heyman został odwołany z roli dyrektora wykonawczego RAW.

W trakcie nagrań NXT w dniu 9 czerwca w gronie osób pełniących rolę publiczności znalazł się adept z Performance Center, który jak się później okazało był zakażony koronawirusem. WWE poinformowało o tym z blisko tygodniowym opóźnieniem, natomiast finalnie wszystkie potencjalnie zagrożone osoby z federacji zostały przebadane i wszystkie wyniki były negatywne, więc nagrania telewizyjne zostały wznowione.WWE RAW
Odcinki premierowe:
Czwartek, godz. 20:00.
Powtórki:
Sobota godz. 10:00, 17:00
Niedziela godz. 11:00
Wtorek godz. 18:00

WWE SmackDown!
Odcinki premierowe:
Wtorek, godz. 21:00.
Powtórki:
Czwartek godz. 20:00
Sobota godz. 20:00
Niedziela godz. 14:00

NXT
Odcinki premierowe:
Sobota, godz. 20:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 16:00
Środa godz. 20:00
Sobota godz. 12:00

WWE Main Event
Odcinki premierowe:
Niedziela, godz. 13:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 17:00
Środa godz. 21:00

WWE Backlash
Środa 22.07.2020
godz. 20:00
Powtórka:
Czwartek godz. 15:00
Sobota godz. 10:00
Niedziela godz. 18:00

Ogromne reperkusje akcji #SpeakingOut: brytyjska policja zbada niektóre sprawy, oświadczenie WWE, Jack Gallagher zwolniony z WWE, David Lagana ustępuje ze stanowiska w NWA, PROGRESS zwolniło lub zawiesiło część zawodników, oświadczenie Anthem Media, Jimmy Havoc wysłany na leczenie, zarzuty wobec Justina Robertsa, CHIKARA pożegnała zawodnika oskarżonego o znęcanie, Matt Riddle odpowiada na zarzuty wobec jego osoby
Dodano: 20-06-2020, 08:32
Akcja #SpeakingOut w ramach której ofiary przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej, której sprawcami były osoby ze świata wrestlingu, urosła do skali, którą ciężko było zakładać. Z takim ruchem nie mieliśmy dotychczas do czynienia w tej branży i już teraz można powiedzieć, że wywołuje on w środowisku prawdziwe trzęsienie ziemi. Co więcej, wobec powagi niektórych zarzutów, sprawy analizują nie tylko same federacje wrestlingu, ale też odpowiednie instytucje. BBC informuje, że względem zarzutów na brytyjskiej scenie, do akcji wkroczyła policja, a konkretnie ta z hrabstwa West Yorkshire, które zamierza zbadać poszczególne sprawy.

Wobec dalej pojawiających się zarzutów WWE wydało oświadczenie, w którym informuje, iż wszelkie przypadki przemocy domowej, wykorzystywania nieletnich czy molestowania i napaści seksualnych są przez WWE piętnowane. W razie aresztowania w takich sprawach osoby będą zawieszane przez federację, a potwierdzenie winy oznacza oczywiście zwolnienie. WWE podkreśliło również, że zaskarbia sobie prawo do decyzji o zawieszeniu czy zwolnieniu takich osób bez umocowania prawnego w sprawie zarzutów, jeżeli dowody dotyczące winy takich osób są bezsporne.

Wkrótce potem pojawiła się informacja o rozwiązaniu kontraktu z Jackiem Gallagherem. WWE pożegnało się z zawodnikiem, który został oskarżony przez pewną kobietę o upicie jej i późniejsze wykorzystywanie na tle seksualnym. Doniesienia nie zostały zdementowane przez Gallaghera, a federacja w oświadczeniu poinformowała tylko o dojściu do porozumienia w sprawie rozwiązania umowy.

Tymczasem wiceprezes NWA, David Lagana, zrezygnował ze swojego stanowiska po tym jak został oskarżony o molestowanie seksualne przez jedną z zawodniczek, Liz Savage.

Oświadczenie w sprawie pojawiających się oskarżeń wydało PROGRESS Wrestling, które zastosowało również działania wobec osób z nimi związanych, które zostały oskarżone przy okazji akcji o różne występki. PROGRESS poinformowało, że podchodzi do sytuacji bardzo poważnie i osoby na razie zawieszone mogą zostać zwolnione w przyszłości, a federacja bacznie obserwuje ich sprawy. Decyzje są następujące:
+ David Starr nie będzie już pracował dla PROGRESS
+ Marc „Paz” Parry nie będzie już pracował dla PROGRESS
+ Travis Banks zawieszony na czas nieokreślony
+ Jordan Devlin i Scotty Davis zostali zawieszeni na czas nieokreślony oraz pozbawieni tytułów tag teamowych PROGRESS, które zostały na ten moment zwakowane.

Anthem Media poinformowało tymczasem, że monitoruje sprawy w których oskarżono osoby związane z Impact Wrestling i po przeanalizowaniu konkretnych przypadków będą podejmowane ewentualne decyzje. Dotychczas padły zarzuty wobec takich osób związanych z IW jak Joey Ryan, Dave Crist czy Michael Elgin. Ten ostatni ma najlżejsze zarzuty, dotyczące wysyłania niechcianych zdjęć o podtekście seksualnym. W przypadku Ryana i Crista padły oskarżenia o wykorzystywanie na tle seksualnym.

All Elite Wrestling przekazało, że Jimmy Havoc poddaje się obecnie leczeniu w związku z problemami mentalnymi oraz nadużywaniem środków odurzających. Przy okazji akcji #SpeakingOut Havoc także został oskarżony przez swoją byłą partnerkę Rebeccę Crow, o znęcanie się psychiczne podczas ich 3-letniego związku. AEW poza informacją o leczeniu Havoca przekazało, iż monitoruje kwestię oskarżeń wobec jego osoby.

Jeśli chodzi o osoby z AEW, które spotkały się przy okazji akcji z jakimiś zarzutami, to takowe pojawiły się także wobec Justina Robertsa. Sprawa dotyczy kobiety, która w wieku 17 lat miała być napastowana przez Robertsa, między innymi w kontekście wysyłania mu niestosownych zdjęć. Kobieta stwierdziła, że w świetle prawa być może nie doszło do przestępstwa, lecz postanowiła o tym poinformować, gdyż takie zachowanie osoby dobrze po 30-stce wobec nastolatki jest po prostu złe i miało na nią fatalny wpływ, gdyż wciąż była na etapie życia w którym człowiek rozwija się także pod względem emocjonalnym. Roberts ani AEW nie odnieśli się do tych zarzutów.

Działania podjęła tymczasem federacja CHIKARA, która pożegnała się z Kobaldem, po tym jak ten został oskarżony przez dwie kobiety o znęcanie się fizyczne oraz psychiczne.

Zawodniczka Candy Cartwright oskarżyła tymczasem Matta Riddle’a. Chodziło o sytuację w 2018 roku, gdy Cartwright podróżowała z Riddlem i paroma innymi zawodnikami. Gdy nocowali w jednym pomieszczeniu, Matt chciał ją podobno zmusić do stosunku i przydusił ją. Według relacji Candy doszło ostatecznie do stosunku oralnego, na który zgodziła się bojąc się Matta. Cartwright przyznała potem, że przez jakiś czas miała romans z Riddlem, o czym miała wiedzieć jego żona. Sam Riddle odpowiedział poprzez prawników, zaprzeczając wszelkim doniesieniom. Z oświadczenia wynika, że Matt twierdzi, iż Cartwright jest stalkerką, która prześladuje Riddle’ów od dłuższego czasu i w obliczu obecnej sytuacji próbuje po prostu skorzystać z okazji, żeby im zaszkodzić.

-------------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu

Autor:
Piotr Gilewski<<< newsboard WrestleFans >>>

Czy uważasz, że WWE powinno zrezygnować z podziału rosterów na RAW i SmackDown?

Tak, gwiazdy powinny się pojawiać w obu programach.
Nie, obecna sytuacja jest optymalna.19. czerwca 2020


Mistrzostwo WWE
Drew McIntyre
vs
Dolph Zigglert


Mistrzostwo Kobiet RAW
Asuka
vs
Sasha Banks

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Bayley
vs
Nikki Cross

Wyatt Swamp Fight
Braun Strowman
vs
Bray Wyatt
14. czerwca 2020


Mistrzostwo WWE
Drew McIntyre
pokonał
Bobby'ego Lashleyego

Mistrzostwo Universal
2 on 1 Handicap Match

Braun Strowman
pokonał
Miza i Johna Morrisona

Mistrzostwo Stanów Zjednoczonych
Apollo Crews
pokonał
Andrade

Mistrzostwo Kobiet RAW
Asuka
vs
Nia Jax
podwójny count-out

Mistrzostwo Tag Teamowe Kobiet WWE
Triple Threat Match

Bayley i Sasha Banks
pokonały
Alexa Bliss i Nikki Cross
The IIconics

Randy Orton
pokonał
Edge'a

Sheamus
pokonał
Jeffa Hardy'ego
23. maja 2020


Mistrzostwo Świata AEW
Jon Moxley
pokonał
Brodiego Lee

Stadium Stampede 
Matt Hardy & The Elite
pokonali
The Inner Circle


Mistrzostwo Kobiet AEW
Hikaru Shida
pokonała
Nylę Rose

Mistrzostwo TNT
Cody
pokonał
Lance'a Archera

Miano pretendentów do mistrzostwa Tag Teamowego AEW
Private Party
vs
Best Friends 

Casino Ladder Match
Brian Cage
pokonał
Darby'ego Allina
Colta Cabanę
Orange'a Cassidy'ego
Joeya Janela
Scorpio Sky'a
Kipa Sabiana

Frankiego Kazaiana
Luchasaurusa


Dustin Rhodes
pokonał
Shawna Spearsa

Kris Statlander
pokonał
Britta Bakera


MJF
pokonał
Jungle Boya 


Miano pretendentów
do mistrzostwa
Tag Teamowego AEW

Pre-show
Best Friends
pokonali
Private PartyDesigned by Paweł "Boryss" Borkowski

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.