wrestling wwe tna ecw


SummerSlam daleko za nami, więc czasu na ocenę Summerslam było pod dostatkiem. Największą imprezę lata WWE oceniliście następująco:
SONDA
Tegoroczne WWE SummerSlam było:
bardzo dobre (88) 12%  
dobre (272) 37%  
średnie (239) 33%  
słabe (79) 11%  
bardzo słabe (53) 7%  
Łącznie oddano
731 głosów

Przed nami szereg dużych wydarzeń WWE, które odbędą się aż na trzech kontynentach. Tym razem wskazujecie, które PPV Waszym zdaniem wydaje się najciekawsze.


Kevin Owens został wypisany z telewizji z powodu kontuzji kolana. Ostatecznie okazało się, że zawodnik miał operowane oba kolana, w związku z czym czeka go teraz kilka miesięcy przerwy od występów. Wstępny termin powrotu to przełom lutego i marca 2019.

Shawn Michaels zdecydował się powrócić na ring i wystąpi 2 listopada na gali Crown Jewel, w zespole z Triple H'em mierząc się z Brothers of Destruction. W związku z powrotem "HBK" wystąpi też zapewne na WrestleManii 35, gdzie jego rywalem może być AJ Styles.

Przy okazji wizyty na tysięcznym SmackDown, WWE miało negocjować z Batistą jego rolę w sezonie przyszłorocznej WrestleManii. WWE widziałoby go jako główną gwiazdę 2019 WWE Hall of Fame, a w grę wchodzi także pożegnalna walka byłego mistrza wagi ciężkiej na WrestleManiiWWE RAW
Odcinki premierowe:
Czwartek, godz. 20:00.
Powtórki:
Sobota godz. 15:00
Niedziela godz. 11:00
Wtorek godz. 18:00

WWE SmackDown!
Odcinki premierowe:
Piątek, godz. 20:00.
Powtórki:
Sobota godz. 18:00
Niedziela godz. 14:00
Środa godz. 18:00

NXT
Odcinki premierowe:
Sobota, godz. 20:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 16:00
Środa godz. 20:00
Sobota godz. 12:00

WWE Main Event
Odcinki premierowe:
Niedziela, godz. 13:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 17:00
Środa godz. 21:00

WWE Evolution
Środa 31.10.2018
godz. 20:00
Powtórka:
Czwartek godz. 15:00
Sobota godz. 10:00
Niedziela godz. 18:00

WWE Super Show-Down - zapowiedź gali i typy redakcji
Dodano: 05-10-2018, 16:31
Już jutro czeka nas kolejna specjalna gala od WWE, która zorganizowana będzie na stadionie Melbourne Cricket Ground w australijskim Melbourne. Event będzie oczywiście emitowany na WWE Network, a jego początek wypada o dogodnej dla nas 11.00 czasu polskiego. Kilkadziesiąt tysięcy fanów zgromadzonych na trybunach zobaczy dziesięć pojedynków, z czego cztery mistrzowskie, a jeden to ostatnia w historii solowa potyczka dwóch legend WWE – Triple H’a z Undertakerem. Poniżej zapowiedź i typy redakcji. Jeśli chodzi o raport to relację będę zapewne pisał w trakcie trwania gali, być może z lekkim poślizgiem, więc raport powinien być na stronie mniej więcej do godziny po zakończeniu show.Typują: Paweł Borkowski, Rafał Tomasiak i Piotr Gilewski.

WWE Cruiserweight Championship
Cedric Alexander vs. Buddy Murphy


Paweł: Jakoś ciężko sobie wyobrazić byłego mistrza tag teamowego NXT mistrzem Cruiserweight. Cedric Alexander od dłuższego czasu jest kojarzony z tą dywizją i wydaje się być pasującym mistrzem. Super Show-Down to gala, która raczej nie kojarzy mi się z najlepszym miejscem do zmiany właściciela tytułu cruiserów. Stawiam więc asekuracyjnie na Cedrica Alexandra.
Typ: Cedric Alexander

Rafał: Po niezłej walce Murphy może zgarnąć złoto, gdyż gala odbędzie się w jego kraju. Nadal uważam, iż Super Show-Down to, mimo wszystko, jedynie house show na stadionie, a zmiany mistrzów na takich galach to rzadkość.
Typ: Buddy Murphy

Piotrek: 205 jakoś tam wygląda, choć po przejęciu kontroli przez Triple H’a początek był mam wrażenie bardziej obiecujący niż to co finalnie oglądamy. Inna sprawa, że WWE ogólnie znów zaczęło mocno olewać dywizję, czego najlepszym przykładem było przesunięcie programu na środy, kosztem powiedzmy sobie szczerze niezbyt prestiżowego, choć momentami przyjemnego Mixed Match Challenge. Murphy to dla mnie największe zaskoczenie dywizji Cruiserów, bowiem pamiętamy go z niespecjalnych czasów w NXT, a tutaj pokazuje się z zupełnie innej strony. Mam wrażenie, że trochę świeżości by nie zaszkodziło i Murphy mógłby tu sięgnąć po tytuł.
Typ: Buddy Murphy

Asuka & Naomi vs. The IIconics


Paweł: Z jednej strony mamy absolutne faworytki w osobach Asuki i Naomi, a z przeciwnej dwie rodowite Australijki, które wystąpią przed swoją publicznością. W Melbourne także odbyły swój pierwszy try-out, więc zwycięstwo stanowiłoby uczczenie ich dotychczasowej przygody z WWE. Mimo to, Asuka i Naomi to dalej Asuka i Naomi. Biorąc pod uwagę ten fakt, nie mogę wskazać na Billie i Peyton.
Typ: Asuka & Naomi

Rafał: Jedyny plus jest taki, że Royce i Kay pochodzą z Australii. Pewnie z tego względu IIconics odniosą zwycięstwo, ale na nic szczególnego bym nie liczył. Połączenie Asuki i Naomi w tag team jest, delikatnie mówiąc, słabe.
Typ: The IIconics

Piotrek: Starcie raczej tygodniówkowe, ale te gale Network Special to właściwie takie trochę pomieszanie live eventu z czymś więcej, więc karta jest taka pół na pół. Wiemy gdzie odbywa się gala, więc prosiłoby się o zwycięstwo Iiconics, ale z drugiej strony WWE robi z reguły na przekór „domowym” publikom, więc pewnie wygrają Asuka z Naomi.
Typ: Asuka & Naomi

SmackDown Tag Team Championship
The New Day vs. The Bar


Paweł: Naprawdę nie widzę w tym drugiego dna. New Day już tyle razy obronili tytuły, że pewnie powtórzą to i tym razem. Kolejny szlif na lufie.
Typ: New Day

Rafał: Podbudowa tego starcia na SmackDown była bardzo przeciętna, a przewaga Cesaro i Sheamusa na tygodniówkach, może sugerować obronę tytułów przez New Day.
Typ: New Day

Piotrek: Całość wypada trochę dziwnie, bo Bar przegrali walkę o miano pretendentów przed Hell in a Cell, a potem ogłoszono od razu ich title shota w Australii… ale cóż, logiki przestałem już wymagać. Segment z ostatniego Smacka pokazuje, że Vince McMahon dalej musi być zafascynowany New Day i o dziwo amerykańska publiczność wciąż ich kupuje. Obstawiam, że zachowają pasy, a WWE rozdzieli wkrótce Sheamusa i Cesaro, którzy dość długo są już zespołem, a przecież był to typowy tag team lepiony na potrzebę chwili.
Typ: New Day

John Cena & Bobby Lashley vs. Elias & Kevin Owens


Paweł: Następna walka po pojedynku kobiet z udziałem Asuki i Naomi, której wynik jest wręcz oczywisty. Również nie wydaje mi się, że Kevin Owens i Elias pokonają powracającego po długiej przerwie Cenę oraz Bobby’ego na oczach wielotysięcznej publiczności oraz gali, która jest wizytówką obu, jak i WWE wysłaną na cały świat.
Typ: John Cena & Bobby Lashley

Rafał: Tutaj wynik będzie chyba tylko jeden i powracający po dłuższej przerwie Cena, oraz jego tag team partner Lashley, odniosą sukces. Następny raz Cenę zobaczymy zapewne na Survivor Series lub Royal Rumble. Więcej do dodania w tym temacie nie mam.
Typ: John Cena & Bobby Lashley

Piotrek: Po tylu latach nieco dziwnie to wygląda, gdy Cena pojawia się parę razy w roku… :) Z tego tytułu jego rola jest jaka jest, ale w takiej walce tag teamowej i tak postawię na face’ów. Inna sprawa, że ich zwycięstwo wiele nie przyniesie, skoro Cena jak sam zapowiedział wraca zaraz po gali do Chin, gdzie będzie siedział do końca roku, więc w WWE zobaczymy go zapewne dopiero podczas „Road to WrestleMania”. Szkoda, że dalej nie ma pomysłu na KO.
Typ: John Cena & Bobby Lashley

#1 Contender’s Match for WWE Championship
The Miz vs. Daniel Bryan


Paweł: Pojawiły się głosy, że walka o tytuł mistrzowski WWE odbędzie się po Super Show-Down jako Fatal 4 Way. Oznaczałoby to, że pojedynek ten zakończy się remisem. Biorąc pod uwagę ostatnią podwójną porażkę Bryana, czy jego tag teamową z Brie na rzecz Miza i Maryse, wszystko wskazuje, że to on wygra ten pojedynek. Sęk w tym, że na lodzie pozostanie sam Miz, a to z kolei nie pasuje do całości. Pozostanę więc przy remisie lub kontrowersyjnym zwycięstwie Daniela Bryana, które zakwestionowane zostanie przez Miza, co doprowadzi do wspomnianej walki czteroosobowej. Skoro wskazać mogę tylko jeden wynik, postawię na zwycięstwo kontrowersyjne Daniela Bryana.
Typ: Daniel Bryan

Rafał: Liczyłem, że ten feud będzie prowadzony inaczej. Wychodzi na to, iż Miz zostanie pretendentem, kiedyś zgarnie tytuł WWE, a Bryan zdobędzie go dopiero w kolejnej walce, być może na WrestleManii lub Rumble w Phoenix.
Typ: The Miz

Piotrek: Po tym jak Brie Bella i Maryse zniknęły ze SmackDown feud wrócił na nieco lepsze tory, bo w okolicach Hell in a Cell zaczynało to wyglądać średnio. Miz prowadzi w aktualnym feudzie 2:0, więc teoretycznie to może być ten wielki triumf Bryana, ale z drugiej strony mówi się o tym, iż to nie będzie ich finałowe starcie. Teoretycznie może być jakieś No Contest, które doprowadzi nas potem do walki wieloosobowej o mistrzostwo WWE, ale korci mnie by postawić… na Miza. Na SmackDown dali sobie usprawiedliwienie w kontekście ewentualnego triumfu Miza i myślę, że miałoby to większy sens w kwestii przedstawianego w tym programie storyline’u, czyli The Miza, który dzięki nieczystym zagrywkom cały czas góruje nad Bryanem. Aż się prosi by podobnie było teraz, co doprowadziłoby Bryana do desperacji – ingerencji w walce Miza o mistrzostwo WWE, a potem finałowym starciu tych panów, gdzie Bryan mógłby już odnieść zwycięstwo kończące cały program. Patrząc jednak na poziom bookingu pójdą pewnie po najmniejszej linii oporu i Bryan wygra już dziś, ale postawię życzeniowo na swoją wersję.
Typ: The Miz

SmackDown Women’s Championship
Becky Lynch vs. Charlotte


Paweł: Bardzo ciężko przewidzieć rezultat tego pojedynku z dwóch powodów. Niby jedna z wielu walk o tytuł, ale w przypadku obu stanowi istotny punkt w ich karierach. Becky utraciła po raz pierwszy złoto zaręczając, że kolejne panowanie będzie znacznie pewniejsze, a z popełnionych błędów wyciągnie wnioski. Charlotte tymczasem musi udowodnić wszystkim, że porażka na rzecz Becky była formą podbudowy kariery koleżanki, kiedy to odpuściła, ale minimalnym kosztem. Mimo wszystko stawiam na Becky.
Typ: Becky Lynch

Rafał: Od miesięcy domagałem się pushu dla Becky, więc cieszę się, że wreszcie do tego doszło. Wychodzi to nieźle. Feud będzie kontynuowany i nie zaskoczą mnie zmiany mistrzyni co miesiąc, ale tradycyjnie stawiam na Lynch.
Typ: Becky Lynch

Piotrek: Jestem przekonany, że będzie ich kolejna walka na WWE Evolution, więc tutaj tak naprawdę pozostaje jedno pytanie – czy najważniejsze osoby w WWE uprą się by Charlotte pojawiła się na tej gali jako mistrzyni. Niestety niespecjalnie mnie to zdziwi, ale bardzo liczę, że Lynch wygra cały feud, bo ogląda się ją obecnie jeszcze lepiej niż wcześniej i jest miłym powiewem świeżości względem obrazka, który utrzymywał nam się kilkanaście miesięcy, gdzie pasy trzymały albo Alexa Bliss albo Charlotte.
Typ: Becky Lynch

Ronda Rousey & The Bella Twins vs. The Riott Squad


Paweł: Podobnie, jak w przypadku Miza, tak i w odniesieniu do tego pojedynku pojawiały się okazjonalne plotki odnośnie możliwego rozwoju wydarzeń oraz jakoby miało dojść do heel turnu Rondy. Jest to bardzo prawdopodobny scenariusz, a tak duża gala może stanowić doskonałą okazję do rozpoczęcia feudu mającego swój finał na WrestleManii. Mimo wszystko stawiam na Rondę Rousey i Belle, ponieważ przegrana na tak dużym wydarzeniu jest pamiętana i zawsze pozostanie głośna, a to nie byłoby na rękę ani Rondzie, ani powracającym niedawno do ringu Bellom. Wydaje mi się, że podbudowie przyszłych konfliktów służą mniej donośne porażki na tygodniówkach. To jednak tylko moja teoria, a WWE rządzi się swoimi prawami.
Typ: Ronda Rousey & Bella Twins

Rafał: Pierwsze dwie walki Rondy były całkiem przyzwoite, lecz w kolejnych wszystko wygląda już bardzo schematycznie i mechanicznie. Tak czy inaczej, wygrywają Ronda & Bella Twins, a Rousey może potrzymać pas nawet do WrestleManii.
Typ: Ronda Rousey & Bella Twins

Piotrek: Osobiście do przeciwników Rondy nie należę (choć powinna zacząć wprowadzać nowe elementy do swoich pojedynków), gorzej już u mnie z odbiorem Bella Twins, zwłaszcza, że znowu są wciskane do granic możliwości. Walka jak dla mnie tylko z myślą o zbudowaniu Rousey-Nikki Bella na WWE Evolution. Dlatego wygrają i odwrócą się od siebie po walce lub dojdzie do spięcia w trakcie pojedynku i to da wygraną Riott Squad.
Typ: Riott Squad

No DQ, No Count-Outs
WWE Championship

AJ Styles vs. Samoa Joe


Paweł: Długa rywalizacja, która w przypadku porażki Samoa Joe musi ostatecznie zamknąć temat. On z kolei jest tym przekreślonym wskutek swojego haniebnego zachowania proszącego się o publiczną chłostę. Znak zapytania w tym przypadku stawia natomiast stypulacja polegająca na braku dyskwalifikacji i wyliczeń pozaringowych. Sumując wszystko, dobrze mieszając i odlewając formuje mi się coś na kształt zwycięstwa AJ Stylesa i to on raczej zwycięży ten pojedynek.
Typ: AJ Styles

Rafał: Skoro AJ Stylesowi kazano wspomnieć na SmackDown o "Buried Alive", wszystko chyba zaczyna się wyjaśniać. Po ostrej walce w Australii, Styles jakoś zachowa mistrzostwo, a program obu panów zakończy się Buried Alive Matchem, pewnie na Crown Jewel, bo przecież gale w Arabii Saudyjskiej i Australii robią się ważniejsze od WrestleManii...
Typ: AJ Styles

Piotrek: Zwykle nie porywają mnie takie “rodzinne” feudy, ale ten program wypadł dobrze, choć nie zmienia to faktu, że wypadałoby go w najbliższym czasie zakończyć. Z wielką chęcią zobaczyłbym teraz Joe z pasem, ale po pierwsze oznaczałoby to przedłużenie wspomnianego programu, a po drugie rzadko zdarza się rozpisywanie triumfu „tych złych” w tego typu storylinie. To wskazuje mi jednak na Stylesa, choć nie obraziłbym się na miłą niespodziankę w postaci zwycięstwa Joe.
Typ: AJ Styles

The Shield vs. Braun Strowman, Dolph Ziggler & Drew McIntyre


Paweł: Wątpliwości temu pojedynkowi dodaje osoba Deana Ambrose’a. Nadarza się bowiem idealna okazja, aby rozpocząć jakiś wewnętrzny feud w The Shield, co mogłoby stanowić zalążek rywalizacji Ambrose’a z Sethem Rollinsem o mistrzostwo Interkontynentalne. Czy nastąpi to już teraz? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Gdyby sprawdził się ten wariant, porażka Shield byłaby druzgocząca i ewidentnie stałby za tym Ambrose. Nie wysunę jednak tak daleko idących tez i pozostanę przy zwycięstwie The Shield, choć z niewielką przewagą w ocenie sytuacji... powiedzmy 55:45 na rzecz ekipy Reignsa.
Typ: The Shield

Rafał: Powrót The Shield to był mocno naciągany pomysł, podobnie zresztą jak heel turn Strowmana. Strowman, Ziggler i McIntyre wydają się być faworytami, ponieważ jeśli nie jutro, to może za miesiąc lub dwa, Ambrose przejdzie ten do przesady sugerowany heel turn.
Typ: Strowman, Ziggler & McIntyre

Piotrek: Wszyscy widzą jak wygląda Shield po powrocie i dobrze widać to chyba także po lecącej oglądalności RAW. Logika nakazuje zatem rozbicie grupy i odświeżenie programów na czerwonej tygodniówce, ale z drugiej strony mamy tu Romana Reignsa, w przypadku którego WWE żadnej bookingowej logiki się nie trzyma, więc może być różnie. Obstawiam, że WWE poczeka mimo wszystko z heel turnem Deana Ambrose’a do Survivor Series, choć nijaka sytuacja na RAW sprawia, że aż chce się krzyknąć – zróbcie to teraz!
Typ: The Shield

Undertaker (w/Kane) vs. Triple H (w/Shawn Michaels)


Paweł: Niemalże w stu procentach przekonany jestem o zwycięstwie Undertakera. Po pierwsze pojawi się na WrestleManii, gdzie nie może zjawić się jako przegrany, a po drugie u jego boku znajdzie się nowy burmistrz Knox County Kane. Porażka wydaje się niemożliwa. Nie oznacza to jednak, że w tych składach nie zmierzą się ze sobą raz jeszcze w starciu drużynowym. Wtedy Taker miałby powód do zemsty na obu wracając wraz z Kanem na „swoje podwórze”. Koncepcja realna zważywszy, że od jakiegoś czasu mówi się o powrocie HBK’a do ringu i jego walkę tag teamową przeciwko Undertakerowi. Idąc tym tropem wszystko układa się w całość – Triple H pokonuje Undertakera przy udziale HBK’a, a następnie Brothers of Distruction ruszają po odwet i na WrestleManii dochodzi do ostatecznej konfrontacji i zarazem powrotu na ringu HBK’a. Czy tak to będzie wyglądało? Choć patrząc zupełnie z boku przekonany jestem o wygranej Takera, biorąc pod uwagę okoliczności zaryzykuję i postawię na zwycięstwo Triple H’a przy znaczącym udziale Shawna Michaelsa.
Typ: Triple H

Rafał: Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Wbrew pozorom, tu nawet nie chodzi o ostatnie starcie Undertaker-HHH, ale o powrót Michaelsa i walkę DX vs. Taker & Kane na Crown Jewel, a docelowo o Taker vs. Michaels. Musi więc raczej wygrać Triple H aby doszło do tag teamowego rewanżu. Wszystko byłoby super, ale jest inaczej. Taker porusza się i wygląda już jak Hogan pod koniec ringowej kariery, a może nawet gorzej. Michaels nie powinien wracać. Fason trzyma tylko HHH.
Typ: Triple H

Piotrek: Nie lubię narzekać na legendy, bo należy je szanować, ale samo starcie i cała jego otoczka są dla mnie mega naciągane. Eventy stadionowe w Australii i Arabii Saudyjskiej zdają się sygnalizować w jaką stronę idzie WWE, a musimy się przy tym liczyć, że organizatorzy tych gal będą wymuszać tego typu historie. I to jest dla mnie właśnie taka typowo wymuszona historia. Najbardziej skupiam się w tym wszystkim na osobie Shawna Michaelsa, którego osobiście uwielbiam, ale jeśli wróci on na ring na poczet gali w Arabii Saudyjskiej to załamię ręce. Mam też niestety spore obawy, że wszystko co dobre w tej walce skończy się… na wejściówkach.
Typ: Undertaker

Autor:
Piotr Gilewskinick:

email:

komentarz:

 

Przepisz cyfrę: 2

 

 

  
Należy wypełnić wszystkie pola.
Znaczniki języka HTML zostaną usunięte!
 
[ anuluj ]
Najciekawsze nadchodzące WWE PPV to:

Super Show-Down
Evolution
Crown Jewel28. października 2018


Mistrzostwo Kobiet RAW
Ronda Rousey
vs
Nikki Bella


Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Last Woman Standing
Becky Lynch
vs
Charlotte


Women's Battle Royal
o miano pretendentki do tytułu mistrzowskiego

Mistrzostwo Kobiet NXT
Kairi Sane
vs
Shayna Baszler


Finał
Mae Young Classic 2018


Tag Team Match
Trish Stratus i Lita
vs
Mickie James i Alexa Bliss

6. października 2018


Mistrzostwo WWE 
No Disqualification Match

AJ Styles
pokonał
Samoa Joe

Walka o miano pretendenta do mistrzostwa WWE
Daniel Bryan

pokonał
The Miza

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Charlotte
Flair
pokonała przez DQ
Becky Lynch

6-Man Tag Team Match
The Shield
pokonali
Brauna Strowmana
Dolpha Zigglera
i Drew McIntyre'a

Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown
The New Day
pokonali
Rusev Day

Mistrzostwo Cruiserweight
Buddy Murphy
pokonał
Cedrica Alexandra

No Disqualification Match
Triple H
pokonał
Undertakera

Tag Team Match
John Cena i Bobby Lashley
pokonali
Kevina Owensa i Eliasa

Six-woman Tag Team Match
Ronda Rousey i Bella Twins
pokonały
The Riott Squad

Tag Team Match
The IIconics
pokonały
Asukę i Naomi

Designed by Paweł "Boryss" Borkowski

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.