wrestling wwe tna ecw


Extreme Rules za nami. Tematem przewodnim przy tej okazji była walka AJ Stylesa z Rusevem o mistrzostwo WWE. Oto, jak typowaliście:
SONDA
Mistrzostwo WWE na Extreme Rules zwycięży:
AJ Styles (687) 70%
Rusev (301) 30%
Łącznie oddano
988 głosów

Do SummerSlam pozostało coraz mniej czasu i wiadomo już, że Brock Lesnar stanie w obronie mistrzostwa Universal przeciwko Romanowi Reignsowi. Rozpoczynamy głosowanie, którego z nich postrzegacie, jako swojego faworyta.


29 lipca. w wieku 46 lat zmarł Brian Christopher. W WWE znany był jako Grand Master Sexey. W karierze wszedł w posiadanie mistrzostwa tag teamów w parze ze Scottym 2 Hottym. Christopher był synem Jerry'ego Lawlera. RIP.

WWE zapowiedziało na 28 października zupełnie nowe PPV o nazwie Evolution, które będzie historycznym wydarzeniem, gdyż na gali wystąpią same kobiety. Podczas eventu będą bronione wszystkie tytuły kobiet WWE i NXT, a PPV ma być okraszone także występem legend oraz finałem drugiej edycji Mae Young Classic.

The Rock bardzo poważnie myśli ponoć nad powrotem na ring i coraz bardziej realna wydaje się wizja stoczenia przez niego jakiejś walki na WrestleManii 35. WWE RAW
Odcinki premierowe:
Czwartek, godz. 20:00.
Powtórki:
Sobota godz. 15:00
Niedziela godz. 11:00
Wtorek godz. 18:00

WWE SmackDown!
Odcinki premierowe:
Piątek, godz. 20:00.
Powtórki:
Sobota godz. 18:00
Niedziela godz. 14:00
Środa godz. 18:00

NXT
Odcinki premierowe:
Sobota, godz. 20:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 16:00
Środa godz. 20:00
Sobota godz. 12:00

WWE Main Event
Odcinki premierowe:
Niedziela, godz. 13:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 17:00
Środa godz. 21:00

WWE SummerSlam
Środa 22.08.2018
godz. 20:00
Powtórka:
Czwartek godz. 14:00
Sobota godz. 9:00
Niedziela godz. 18:00

WWE Extreme Rules 2018 PPV - zapowiedź gali i typy redakcji
Dodano: 15-07-2018, 15:22
Już dzisiaj w nocy w PPG Paints Arena w Pittsburghu odbędzie się Extreme Rules 2018 PPV. Jak to w ostatnich latach bywa – w karcie znalazło się parę urozmaiconych pojedynków, choć większość pozostaje jednak na standardowych zasadach. Początek głównej karty o 1.00 czasu polskiego, natomiast od północy oglądać można także godzinny Kick-Off, podczas którego odbędą się dwa dodatkowe pojedynki. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi w wykonaniu redakcji.Typują: Paweł Borkowski, Rafał Tomasiak i Piotr Gilewski.
Kick-Off
Tables Match

Sanity vs. The New Day


Paweł: Uważam, że pojedynek ten w pełni faworyzuje Sanity. Po pierwsze jest to tables match, gdzie o zwycięstwie decyduje złamanie stołu rywalem. W żaden sposób nie stanowiłoby to ujmy dla New Day, o których zresztą i tak mówi się, że wkrótce będą rywalizować solowo. Po drugie jest to doskonały moment i okazja na wypromowanie Sanity. Stypulacja także jakby przemawiała za nimi, dlatego to oni są moimi faworytami.
Typ: Sanity

Rafał: Walka, która może okazać jedną z lepszych w karcie, oczywiście trafia do Kickoffu. Mam nadzieję, że będziemy świadkami ciekawej "zadymy" godnej gali Extreme Rules oraz wygranej Sanity, ponieważ gimmick New Day jest już tak okropnie ograny, iż naprawdę już dawno temu stał się męczący.
Typ: Sanity

Piotrek: Zwykle omijamy w zapowiedziach walki z Kick-Off, ale tym razem wygląda to starcie zdecydowanie lepiej niż większość głównej karty… :) Myślę, że interesujące zestawienie i choć wiemy jakie są zasady Tables Matchu, to wciąż jest tu pole do zrobienia interesującej walki, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia ze starciem 3 na 3. Po cichu liczę, że podczas tej walki do kolegów z Sanity może dołączyć Nikki Cross, która przechyliłaby też szalę na korzyść tej stajni. New Day zwycięstwo nie jest już do niczego potrzebne, a Sanity po wpadkach z tygodniówek potrzebuje tu triumfu jak tlenu.
Typ: Sanity


Kick-Off
Sin Cara vs. Andrade “Cien” Almas


Paweł: Moim zdaniem sytuacja jest identyczna, jak w przypadku Sanity i New Day. Pojedynek ten śmiało można potraktować, jako odskocznię dla Andrade. Jego historia na SmackDown jest jeszcze bardzo krótka i mało owocna. Pokonanie Sin Cary po raz drugi podbudowałoby jego wizerunek otwierając drzwi na nowe możliwości. Jestem niemalże przekonany o zwycięstwie Almasa.
Typ: Andrade Almas

Rafał: Dużo zależy od tego ile zawodnicy dostaną czasu, ale to kolejna walka, która powinna znaleźć się w głównej karcie, ponieważ może wyjść bardzo dobrze. Musi wygrać Almas, który poprawnie prowadzony powinien zajść na SmackDown i w całym WWE naprawdę daleko, gdyż ma duży potencjał.
Typ: Andrade Almas

Piotrek: Na ostatnim SmackDown dostaliśmy bardzo przyjemny sprint w wykonaniu tych panów i teraz pewnie będzie coś podobnego. Niestety Creative Team WWE pracuje obecnie bardzo nieefektywnie, co doskonale jest zobrazowane tym jak przebiegają ostatnimi czasy promocje z NXT i Almas jest tu jednym z koronnych przykładów. Nie wyobrażam sobie żeby miał tu przegrać, w jakichkolwiek okolicznościach.
Typ: Andrade Almas


Finn Balor vs. Baron Corbin


Paweł: Pojedynek, w którym duży prześladowca zostanie skarcony przez małego prześladowanego. Corbin wykorzystując swoją pozycję oraz przewagę w gabarytach starał się umniejszyć rolę Balora wzorem Big Cassa i Bryana. Wydaje mi się, że będzie to powtórka tamtej sytuacji i także w tym przypadku wygra prześladowany.
Typ: Finn Balor

Rafał: Wstawiłbym to do Kickoffu. Feud taki sobie, powstał trochę znikąd i nic nadzwyczajnego się w tej walce nie wydarzy. Na Balora chyba znów nie mają pomysłu, więc prawdopodobnie postawią tu na zwycięstwo Corbina (obym się mylił), ale niewiele z niego wyniknie. W przypadku mocnego pushu, Barona czeka reakcja fanów bardzo zbliżona do tej na Reignsa.
Typ: Baron Corbin

Piotrek: Na siłę szukali czegoś dla obu panów i dostaliśmy takie coś. Nie przemawia do mnie storyline z „posterunkowym”, natomiast na Balora mam wrażenie, że zupełnie stracono pomysł. Bez znaczenia kto wygra, strzelam w Corbina.
Typ: Baron Corbin


Steel Cage Match
Braun Strowman vs. Kevin Owens


Paweł: Steel Cage daje Owensowi spore szanse na zwycięstwo. Oczywiste jest, że KO nie pokona Brauna Strowmana w czystym pojedynku, jednak zasada o ucieczce z klatki dającej wygraną faworyzuje mocno Owensa. Biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnim okresie robił za manekina, może przełożyć się to na jego zwycięstwo, dlatego stawiam właśnie na niego.
Typ: Kevin Owens

Rafał: Owens ciągle uciekający przed Strowmanem to pomysł mocno przeciętny. Byłoby dobrze gdyby Braun zrealizował kontrakt za miesiąc i dostał tytuł Universal już na SummerSlam, ale to nie jest decyzja w stylu prezesa. Spodziewałbym się raczej przeciągania tego przez wiele miesięcy i kolejnych programów podobnych do Owens vs. Strowman.
Typ: Braun Strowman

Piotrek: WWE trochę wpadło we własne sidła, bowiem promocja Strowmana była na pewnym etapie tak mocna, że kolejni przeciwnicy przestali być dla niego wiarygodni, a jednocześnie w ostatnim etapie zahamowano i nie zrobiono z Brauna mistrza, przez co nieco utknął on w martwym punkcie – nie przemawia też do mnie „potwór” z walizką Money In The Bank, którą powinien czym prędzej wykorzystać. Liczyłem na solidną pozycję Owensa na RAW, ale na razie robi on za popychadło. W tej walce chyba nie ma wątpliwości jak to będzie wyglądało – KO desperacko próbuje uciec, ale Strowman do tego nie dopuszcza i koniec końców wygrywa.
Typ: Braun Strowman


Extreme Rules Match
RAW Women’s Championship

Alexa Bliss vs. Nia Jax


Paweł: Moim zdaniem tego typu stypulacja stanowi furtkę dla Alexy Bliss na zachowanie tytułu. W końcu bronie nie służą zwiększeniu przewagi tego większego, a wyrównaniu szans wskutek użycia broni przez tego mniejszego. Jako, że nie ma mowy o dyskwalifikacji postawię na Alexę Bliss i jej ułańską fantazję, którą zagwarantuje sobie zwycięstwo.
Typ: Alexa Bliss

Rafał: Wypadałoby dodać stypulację "Extreme Rules" do pojedynku z Reignsa z Lashley'em, a nie walki o tytuł kobiet RAW. Wątpię by poza użyciem kija do kendo i krzesła, a w porywach jakiegoś stołu, wydarzyło się tu coś więcej. Nie wiem jakie mają dalsze plany, ale powiedzmy, że wygra Alexa i dostaniemy Bliss vs. Rousey na SummerSlam.
Typ: Alexa Bliss

Piotrek: Trochę dziwna decyzja z marnowaniem “Extreme Rules Matchu” na akurat to zestawienie, które widzieliśmy już wiele razy i wiadomo, że będzie średnio. Namiesza pewnie powracająca Ronda Rousey, co doprowadzi do jej walki z Bliss na SummerSlam.
Typ: Alexa Bliss


SmackDown Women’s Championship
* James Ellsworth zostanie zamknięty w Shark Cage
Carmella vs. Asuka


Paweł: Historia ukazała, że zawsze ten zawieszony nad ringiem, musi rzucić broń swojemu człowiekowi. Idę o zakład, że tak będzie i tym razem, jednak nie do końca jestem przekonany, że Carmella musi wyjść zwycięsko. Przyznam, że w tym przypadku jestem 50:50, lecz biorąc pod uwagę powrót Ellswortha stawiam, że Carmella zachowa tytuł co najmniej do czasu SummerSlam, gdzie ostatecznie ulegnie Asuce.
Typ: Carmella

Rafał: Za dużo pajacowania z tym Ellsworthem. Scenariusz bardzo banalny i brakuje w tym wszystkim jeszcze tylko Hornswoggle'a, który pomoże Carmelli i stworzy tag team z Jamesem. Średnio mnie ciekawi ta walka.
Typ: Asuka

Piotrek: Mało interesuje mnie story z powrotem Ellswortha, bo w sumie wróciliśmy do wałkowania odgrzewanego kotleta. Ostatnimi czasy Becky Lynch odnosi sporo zwycięstw, więc obstawiam, że ma to doprowadzić do jej szansy na tytuł na SummerSlam – w takim przypadku bardziej naturalną rywalką wydaje się być Carmella.
Typ: Carmella


RAW Tag Team Championship
Bray Wyatt & Matt Hardy vs. The B-Team


Paweł: W stu procentach przekonany jestem o zwycięstwie Deleters of Worlds. Ostatnie tygodnie w pełni faworyzowały i promowały B-Team. Trzykrotnie pokonywali solowo Matta Hardy’ego, co stanowi dla mnie sygnał, że na Extreme Rules szala wróci na swoje miejsce, a Hardy i Wyatt opuszczą arenę z tytułami.
Typ: Wyatt & Hardy

Rafał: B-Team z pasami nie będzie zaskoczeniem, nie takie rzeczy działy się już w WWE, ale ja tego nie kupuję od samego początku. Hardy & Wyatt też rewolucji w dywizji drużynowej RAW nie zrobili, wychodzi im to mdło. Tak czy inaczej, kontynuacja promocji B-Team nie będzie dobrym pomysłem.
Typ: Wyatt & Hardy

Piotrek: Nudy. O ile połączenie Hardy’ego z Wyattem wydawało się ciekawym rozwiązaniem, to z czasem mam wrażenie jakby te tytuły tag teamowe po prostu przy nich przepadły. Zapaść w dywizji tag teamowej na RAW trwa, czego najlepszym dowodem jest to, że tacy pretendenci wystąpią na PPV.
Typ: Wyatt & Hardy


SmackDown Tag Team Championship
Bludgeon Brothers vs. Team Hell No


Paweł: Sporo się ostatnio mówi o przyszłości Daniela Bryana i jego nowym kontrakcie. WWE chce by został w organizacji i z pewnością zrobi niemalże wszystko na tle wizerunkowym, aby tak się stało. Nasuwa się jednak pytanie, czy Bludgeon Brothers zostaną tak szybko skreśleni jako mistrzowie? Twardy orzech do zgryzienia. Postawię zachowawczo na zwycięstwo Team Hell No wskutek dyskwalifikacji, a tytuły pozostaną w rękach Rowana i Harpera.
Typ: Team Hell No (DQ – Bludgeon Brothers wciąż mistrzami)

Rafał: Okrzyki "Yes" zaczęły się w okolicach WrestleManii XXVIII, kulminacja nastąpiła w roku 2014, ale w 2018 nie wygląda to już tak naturalnie. Oczywiście Team Hell No zdobędzie zapewne tytuły, ale co dalej? Czy sam fakt powrotu Kane'a to już powód aby on i Bryan zostali pretendentami, a tym bardziej mistrzami? Raczej nie. Z Bludgeon Brothers też niewiele więcej da się wycisnąć, zostali więźniami własnych gimmicków rodem z lat 80-tych. 50/50.
Typ: Bludgeon Brothers

Piotrek: W przeciwieństwie do pojedynku TT z RAW, ten wygląda dla mnie jak jeden z najciekawszych punktów karty. Pomimo obecności powolnego już Kane’a, myślę, że Bryan z Bludgeon Brothers pokażą tu kilka fajnych akcji, a sam motyw powrotu Teamu Hell No jest przyjemnym akcentem, choć liczę, że chwilowym. Powinien tu namieszać The Miz, tak byśmy na SummerSlam zobaczyli wreszcie pojedynek Miza z Bryanem.
Typ: Bludgeon Brothers


WWE United States Championship
Jeff Hardy vs. Shinsuke Nakamura


Paweł: Bardzo trudno jest mi wskazać zwycięzcę. Jeff Hardy zgarnął miano mistrza Grand Slam, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozstał się już z tytułem. Nakamura tymczasem bezskutecznie starał się wejść w posiadanie mistrzostwa WWE. Sumując te dwie kwestie zaczynam przekonywać się o zwycięstwie Nakamury i to na niego kontaktowo postawię.
Typ: Shinsuke Nakamura

Rafał: Najwyższy czas aby Nakamura zdobył wreszcie swój pierwszy tytuł w głównym rosterze. Nie wiem jak wyjdzie mu panowanie mistrzowskie, ponieważ jego styl trochę do mnie nie trafia. Mistrzostwo mu się jednak należy za całokształt, a Jeff będzie mógł trochę odpocząć.
Typ: Shinsuke Nakamura

Piotrek: Lubiłem zawsze solowe występy Jeffa, choć faktem jest, że jest on już u schyłku kariery i w ringu wygląda zdecydowanie gorzej niż jeszcze kilka lat temu. Do tego zmaga się ponoć z wieloma mniejszymi lub większymi urazami, co jest oznaką tego, że po karierze w której większe kontuzje go omijały, ciało zaczyna się najwyraźniej sypać. Jeśli coś ma jeszcze z Nakamury być w WWE, to śmiało można go teraz uczynić mistrzem i zobaczyć czy coś dobrego jeszcze z tego wyjdzie.
Typ: Shinsuke Nakamura


30-Minute Iron Man Match
WWE Intercontinental Championship

Dolph Ziggler vs. Seth Rollins


Paweł: Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że pojedynek ten może stanowić odskocznię dla Drew McIntyre’a. Jego osoba była podkreślona podczas ostatniego RAW, a obecność w narożniku Zigglera nad wyraz uwypuklona. Może to być początek czegoś większego, lecz już nie z udziałem Rollinsa, a właśnie Zigglera i McIntyre’a, którzy rozpoczną rywalizację o tytuł. Postawię na Dolpha Zigglera.
Typ: Dolph Ziggler

Rafał: Zapowiada się najlepsza walka wieczoru, ale zbędny jest w tym wszystkim Drew McIntyre. Wiadomo o co chodzi, wkrótce dojdzie do feudu Ziggler-McIntyre, gdyż do niczego innego to nie prowadzi. Nie chciałbym jednak znanej końcówki - mamy remis i w ostatnich trzech sekundach nagle ktoś wygrywa. Obaj wrestlerzy powinni stworzyć widowisko podobne do Iron Man Matchu z WrestleManii XII, czyli bliższe realizmowi niż cyrkowi. Mogą to przeciągnąć do SummerSlam i załóżmy, iż dzisiaj górą będzie jeszcze Ziggler.
Typ: Dolph Ziggler

Piotrek: Dwóch zawodników idealnych pod Iron Man Match, choć z “Extreme” Rules ma to niewiele wspólnego. Ringowo na pewno będzie bardzo przyjemnie, nie zdziwi mnie także jeżeli Rollins odzyska tytuł, choć Zigglerowi w zwycięstwie może pomóc Drew McIntyre. I postawię jednak na tę drugą opcję.
Typ: Dolph Ziggler


Bobby Lashley vs. Roman Reigns


Paweł: Bardzo ciekawi mnie, kto wyjdzie zwycięsko, lecz znacznie ciekawszy scenariusz napisany by został zwycięstwem Lashley’ego oraz jego pojedynkiem z Brockiem Lesnarem, jak i interwencją potwora Money in the Bank na SummerSlam, co ostatecznie otworzyłoby drogę Lesnara do UFC. Widzę to tak... Na Extreme Rules zwycięża Bobby Lashley, staje do walki z Lesnarem na SummerSlam, a tam Strowman realizuje kontrakt wchodząc w posiadanie tytułu Universal. Póki co Bobby Lashley.
Typ: Lashley

Rafał: Sytuacja z Lesnarem jako mistrzem Universal, którego od miesięcy nie ma na RAW, jest tragiczna. Mimo całego hejtu, na Greatest Royal Rumble tytuł powinien zostać przeniesiony na Reignsa, ponieważ pojawiałby się z nim chociaż co tydzień na czerwonej gali i bronił co miesiąc lub częściej. Lashley w walce wieczoru SummerSlam byłby miłą niespodzianką (może jakiś no contest lub DDQ), ale przecież musi trafić do niej Big Dog.
Typ: Roman Reigns

Piotrek: Myślę, że w trakcie samej gali ogłoszą już, iż będzie to No Holds Barred Match czy coś takiego, żeby choć trochę poprawić wizerunek tej “ekstremalnej” gali. Czysto ringowo w tym zestawieniu po prostu by się to zresztą przydało. Niestety jestem przekonany, że podobnie jak w przypadku Reigns-Joe na Backlash, wrzucą to na siłę do ścisłej walki wieczoru. Z tego względu wygra też Reigns i po raz kolejny wcisną nam jego starcie z Lesnarem.
Typ: Roman Reigns


WWE Championship
AJ Styles vs. Rusev


Paweł: Absolutnie nie chcę ryzykować stwierdzeniem, że Rusev wygra ten pojedynek. Być może jakiś wpływ na rezultat będzie miał Aiden English, jednak po prostu nie widzę Ruseva jako mistrza WWE. Identycznie być może było w przypadku Jindera Mahala, lecz jak się w efekcie okazało, przez pół roku rządził nieprzerwalnie jako mistrz. Nie będę jednak brnął aż tak daleko i asekuracyjnie postawię na AJ Stylesa.
Typ: AJ Styles

Rafał: To starcie powinno zamknąć galę, ale oczywiście będzie inaczej. Trudno uwierzyć w zwycięstwo Ruseva i należy raczej traktować ten pojedynek jako nagrodę za reakcje fanów na Rusev Day. Rusev jest materiałem na mistrza, ale po małej zmianie gimmicku. Nadal czekam ma rywalizację Stylesa z Samoa Joe.
Typ: AJ Styles

Piotrek: Fajny ukłon w stronę fanów i gdyby zrobili to w jakimś bardziej martwym okresie to absolutnie postawiłbym na zwycięstwo Ruseva, bo WWE lubi od czasu do czasu zrobić takie niespodzianki. W tym jednak przypadku na horyzoncie mamy już SummerSlam, co raczej wyklucza tego typu zmiany. Z chęcią zobaczę zresztą starcie Stylesa z Samoa Joe na największej gali lata, a wiele na to wskazuje.
Typ: AJ Styles

Autor:
Piotr Gilewskinick:

email:

komentarz:

 

Przepisz cyfrę: 9

 

 

  
Należy wypełnić wszystkie pola.
Znaczniki języka HTML zostaną usunięte!
 
[ anuluj ]
Pojedynek o mistrzostwo WWE Universal zwycięży na SummerSlam:

Brock Lesnar
Roman Reigns19. sierpnia 2018


Mistrzostwo Universal
Brock Lesnar
vs
Roman Reings

Mistrzostwo WWE
AJ Styles
vs
Samoa Joe

Mistrzostwo Interkontynentalne WWE
Dolph Ziggler
vs
Seth Rollins

Mistrzostwo Kobiet RAW
Alexa Bliss
vs
Ronda Rousey

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Carmella
vs
Becky Lynch

Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown
The Bludgeon Brothers
vs
???

Walka o kontrakt
Money in the Bank

Braun Strowman
vs
Kevin Owens
15. lipca 2018


Mistrzostwo WWE
AJ Styles
pokonał
Ruseva

Mistrzostwo Interkontynentalne WWE
30-minute Iron Man Match

Dolph Ziggler
pokonał
Setha Rollinsa

Mistrzostwo Stanów Zjednoczonych WWE
Shinsuke Nakamura
pokonał
Jeffa Hardy'ego

Mistrzostwo Tag Teamów RAW
B-Team
pokonali
Deleters of Worlds

Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown
The Bludeon Brothers
pokonali
Team Hell No

Mistrzostwo Kobiet RAW
Extreme Rules Match
Alexa Bliss
pokonała
Nię Jax

Mistrzostwo Kobiet SmackDown

Carmella
pokonała
Asukę
(James Ellsworth zawieszony nad ringiem w klatce)

Steel Cage Match
Kevin Owens
pokonał
Brauna Strowmana

Bobby Lashley
pokonał
Romana Reignsa

Finn Balor
pokonał
Barona Corbina

Tables Match
Pre-show

Sanity
pokonali
New Day

Pre-show
Andrade "Cien" Almas
pokonał
Sin Carę

Designed by Paweł "Boryss" Borkowski

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.